U VOELT U NIET PRETTIG STILLE No9' 10 DE RAAD VAN OOSTBÜRG VERGADERDE. HET UITBREIDINGSPLAN THANS DEFINITIEF VASTGESTELD. OOSTBURG. De Raad dezer gemeente kwam Donderdagmiddag in openbare raadsvergadering byeen. Wegens dringen de ambtsbezigheden was de burge meester verhinderd. De vergadering werd gepresideerd door wethouder Mijs. Bericht was o.m. ingekomen van Ged. Staten van de door B. en W. gedane onderhandsche aanbesteding voor den aan leg van het Ledelplein en de levering en bet leggen van materialen. Over deze aanbesteding werden nog eenige vragen gesteld, in verband met de plaats gehad hebbende openbare aanbesteding. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat een .onderhandsche aanbesteding in het belang van de gemeente was. Aan den heer H. J. B. Burgers A. W.zn. te Weert is gegund de levering van 613.000 klinker- keien voor den prijs van 59 per duizend stuks franco voor den wal te Bieskens. De kosten voor lossen te Breskens, ver voer naar Oostburg per tram, aldaar los sen en vervoer naar het werk, zullen hoogstens 3000 bedragen. Aan B. J. Christiaansen te Oostburg is opgedragen de levering van zand, trottoirtegels, -banden, betonplanken en -palen, benevens het leggen en plaatsen van klinkerkeien, tegels, banden, betonplanken en -palen voor de som van 13.211, zoodat het geheele werk zal kosten 52.378. Vergoeding bijzondere scholen. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om het bedrag der vergoeding voor de bijzondere scholen als volgt vast te stellen over 1939; a. voor de R.K. bijzon dere lagere school op 146 2/3 X 8 03 1177.73; b. voor.de school met den Bijbel op 98 a/s X f 8-03 792.29 en ten tweede om het bedrag der voor ver goeding in aanmerking komende kosten vast te stellen als volgt: voor de R.K. bijzondere lagere school op 1162:62 en voor de school met den Bijbel op 1676.06. Aan R. J. de Milllano, landbouwer al hier, werden verkocht twee perceelen grond, gelegen aan het Ledelplein, groot resp. 19.40 are en 0.71 are voor den prijs van 1.50 per M2 en zulks onder zekere voorwaarden. Aan de orde was nu de benoeming van een tijdelijk gemeente-opzichter, zulks in verband met de ziekte van den heer Cuveljé. B. en W. stelden voor om als tijdelijk ambtenaar te benoemen geduren de den duur d>er ziekte en wel op dezelfde belooning als den heer Cuveljé thans ge niet, 'n.l. 500 per jaar, den heer J. A. van Baal, zulks met ingang van 1 Febru ari j.l. De heer v. Kampen achtte het wensche- lijk, dat in den vervolge eerst de benoe ming zal plgats hebben voor de aanstel ling. De VOORZ. wees er op, dat deze aanstelling onder bijzondere omstandig heden is geschied, doch dat met den wenseh van den heer v. Kampen voortaan rekening zal worden gehouden. Het voor stel werd daarop aangehouden met 6 stemmen voor en 1 blanco. In verband met de doortrekking van het trottoir, stel de B. en W. voor om over te gaan tot aankoop van het Rijk van een gedeelte tuin ter grootte "van pl.m. 12 M2 gele gen aan de Gratamastraat en deel uit makende van den tuin der marechaussee kazerne, voor den prijs van één gulden en onder voorwaarde dat o.a. een afschei ding gevormd zal worden, enz. De heer Dé Vuyst verzocht aldaar geen prikkeldraad aan te brengen, waarmede de raad het eens was. Het voorstel werd aangenomen. Lichamelijke oefening. Van het bestuur der R. K. bijzondere lagere school was een verzoek ingediend om de benoodigde gelden te mogen ont vangen voor het bouwen en inrichten van een gymnastieklokaal. Daar dit verzoek niet kan worden ingewilligd in verband met het besluit betreffende het stopzet ten van scholenbouw enz., en mede omdat voor het geven van onderwijs in lichame lijke oefening aan de leerlingen van ge noemde school gebruik kan worden ge maakt van het gymnastieklokaal der openbare lagere school, stelden B. en W. voor het verzoek niet in te willigen. Dit werd goedgekeurd. De raad. besloot voorts dat de tijdelijke toelage voor provinciale ambtenaren ook toegepast zou worden voor de, burgemeesters, secretarissen en ontvangers in deze provincie of dat in elk geval toch de rijksregeling voor hen zou worden toegepast. Hoewel de burge meester en de secretaris dezer gemeente niet onder deze regeling zullen vallen, zal de eventueele gemeente-ontvanger daar wel onder vallen. Een palen- en draad- kwestie. Door den heer I. A. Bossand alhier zijn indertijd van den heer Abr. de Smit al hier overgenomen alle materialen, die zich bevonden op het terrein van de v.m. wie lerbaan. Daaronder bevond zich ook de electrische leiding van den Rijksweg tot aan dé tribune, bestaande uit 4 palen en de draad, welke palen en draad door den heer Bossand ook berekend waren bij de som voor de overname. De P.Z.E.M. heeft echter deze palen en draad opge ruimd en opgeborgen en is niet bereid deze aan den heer Bossand terug te geven, omdat de P.Z.E.M. zich op het standpunt stelt dat toen zij het net der gemeente Oostburg overnam, hieronder ook begre pen was de leiding op het terrein van de wielerbaan. De heer Bossand voert echter aan dat de leiding op het terrein van de wielerbaan indertyd is aangelegd en betaald door de stichting Wielerbaan en dat de gemeente hiervoor geen uitgaven hééft moeten doen. De heer Bossand be weert door een en ander schade te hebben geleden en verzocht daarom de gemeente hem deze schade te willen vergoeden. B. en W. zijn echter van meening dat door den verkoop van het gemeentelijk electrici- teltsbedryf aan de N.V. P.Z.E.M., deze rechtmatig eigenares is geworden van de. voormelde electrische leiding; dat Abr. de Smit daardoor niet gerechtigd was deze leiding te verkoopen en dat deze aange legenheid derhalve niet de gemeente aan gaat. De raad besloot dan ook den heer Bos sand niet ontvankelijk te verklaren in zijn verzoekschrift. Naar aanleiding van een verzoek, in gediend door een aantal landbouwers te Oostburg werd de plaatselijke politiever ordening, voor zoover die betrekking heeft op het rijden met een wagen met korten dissel, gewijzigd. Uitbreiding gemeentehuis. Daarna kwam in behandeling de even tueele uitbreiding van het gemeentehuis. De VOORZ. zeide dat allen het er wel over eens zullen zijn dat uitbreiding van het gemeentehuis hoogst noodzakelijk is. Nu zijn, aldus de VOORZ., reeds stemmen op gegaan tot het doen bouwen van een nieuw gemeentehuis, doch spr. is daar niet voor, omdat een gemeentehuis in het centrum van de gemeente behoort te staan. Daarbij moet rekening gehouden worden met het uitbreidingsplan der gemeente, waarom het gewenscht is dat het gemeentehuis op dezelfde plaats bly'ft. Een uitbreiding nu kan Verkregen worden door den aankoop van het op de Markt aan het gemeente huis grenzende pand van de familie De Nobel. De heer v. KAMPEN vroeg of het wel noodig was, dat het gemeentehuis met zoo'n pand werd uitgebreid. De VOORZ. antwoordde dat het bedoelde pand kan worden ingericht voor kantoorruimte, waardoor daarin diverse bureaux kunnen worden gevestigd. Daardoor kan de rente van het aankoopkapitaal gewonnen worden. Het ligt niet in de bedoeling aan het pand veel te verbouwen, hoogstens een verbin ding met het gemeentehuis. De heer v. KAMPEN betoogde er zeer op gesteld te zijn dat het gemeentehuis op dezelfde plaats, waar het reeds eeuwen is ge vestigd, blijft. Wat de financiën betreft, blykt, dat door de nieuwe financieele ver houding tusschen Ryk en gemeente, het. tekort op de begrooting is omgezet in een tegoed. Dit neemt echter niet weg, dat voorzichtigheid blijft geboden. Tenslotte verleende de raad B. en W. machtiging om in onderhandeling met de familie De Nobel te treden voor aankoop van het bedoelde huis. Alvorens over te gaan tot de vaststel ling van het uitbreidingsplan met bebou wingsvoorschriften, werd de openbare ver gadering geschorscht en ging de raad over in een zitting met gesloten deuren. Na de heropening nam de burgemeester de leiding van den heer Mijs over en verliet deze laatste de vergadering. Vérstrekkend besluit. De VOORZ. begon het voorstel van B. en W. te verdedigen met er op te wijzen dat de Markt veel te klein is voor het houden van de wekelijksche markt, mede in verband met het drukker verkeer dat daarover plaats heeft. Da^ribm <is het noodzakelijk dat een aantal huizen, staande op de Markt wordt opgeruimd,waardoor het mogelijk zal zijn een verbinding tot stand te brengen tusschen de Markt en iMt geprojecteerde „Ledelplein", terwijl aan tevens de mogelijkheid wordt gescha pen om te komen tot uitbreiding van het gemeentehuis. Tijdens 't ter inzage ligging van het ontwerp van het -.lan uitbreiding, zijn de volgende bezwaren ingebracht door: mej. J. W. C. de Nobel, A. P. Boidin, mej. du Puij, G. A. J. Zonnevijlle en A. J. van Rosevelt, allen eigenaren en eigena ressen van hun aan de Markt gelegen perceelen, die aanvoeren dat het onmoge lijk zal zyn hun woningen te vernieuwen of te herbouwen, daar zij in het plan van uitbreiding zullen vallen en dat daardoor de w-aarde van hun perceelen sterk zal verminderen, terwyl die perceelen tevens onverkoopbaar zullen worden. Naar aan leiding van deze bezwaren merkte de VOORZ. op dat het van belang is zóó danig besluit te nemen, dat de eigenaars dezer gebouwen een zekere waarborg wordt verleend zonder daarmede het be lang der gemeente uit het oog te verlie zen. Spr wees er verder op dat in het belang van de zakenmenschen op de Markt nood zakelijk is, dat de marktplaats komt naast het gemeentehuis. B. en W. stelden daar om voor om vast testellen het bij dit be sluit gevoegd gewaarmerkt plan van uit breiding der gemeente in hoofdzaak, als mede het plan in onderdeelen van dat deel der gemeente, dat gelegen is tusschen het Marktplein, de Langestraat, de Nieuw- straat en het Groote Gat met de daarbij behoorende bebouwingsvoorschriften en res- DE BAAD VAN SINT KRUIS BIJEEN. Vóór verhooging der wedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in Zeeland. SINT KRUIS. Onder voorzitterschap van burgemeester Dhont vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heeren J. Oosterbaan en C. Rombouts. Besloten wordt de voormalige onderwij zerswoning weder voor drie jaar te ver huren aan E. Leenknegt te St. Kruis, onder dezelfde voorwaarden als tot nogtoe het geval was en tegen denzelfden huur- prfls. De raad spreekt zich uit vóór toekenning van een tydelyke toelage en het ver- hoogen van de minimum-kindertoelage voor de burgemeesters, secretarissen en ont vangers in de provincie Zeeland. De werkzaamheden in verband met den eventueelen aanleg van een rijwielpad dwars door den Nieuwe Passageulepolder, waartoe door den Raad reeds werd" be sloten zullen voorloopig worden gestaakt, gezien het feit, dat na de definitieve tot standkoming van de vereeniging ,der 76 polders en waterschappen in West Zeeuwsch Vlaanderen overwogen zal wor den tot aanleg van een weg in het ver lengde van den Molenweg, waardoor een verbinding tusschen de gemeenten St. Kruis en Waterlandkerkje zal tot stand worden gebracht Keiweg St. Kruis-St Laureins. Besproken wordt den slechten toestand waarin zich den keiweg St Kruis-St Laureins bevindt De vergadering is een stemmig van oordeel dat de oorzaak hier van moet worden gezocht in het niet ge sloten verklaren van den weg voor bepaald vrachtvervoer dezen winter, na het in treden van den dooi. Aangezien de ge meente de bevoegdheid mist op eigen ini tiatief tot sluiting over te gaan, kan ,de gemeente thans niet verantwoordelijk wor den gesteld voor dezen erbarmelyken toe- .stand. Getracht zal worden ook andere instanties te bewegen in de herstelkosten te doen bijdragen. Met dit herstel zal in ieder geval onmiddellijk worden begonnen. Nadat door de heeren van den Bunder, Duininck en de Backere nog resp. in be spreking zjjii gebracht de schooltydenrege- ling, herstei van het rijwielpad langs den AardenburgSt. Kruis en het verbieden van het doen losloopen vanhonden ge durende dien nacht, sluit de voorzitter de vergadering. trictie, dat het gemeentebestuur zich be reid verklaart tot aankoop of onteigening der bedoelde panden over te gaan binnen een tijd van ten hoogste 10 jaren na ver kregen goedkeuring op het plan, welke termijn eenmaal met ten hoogste 10 jaren kan worden verlengd en tegen een rede lijke tegemoetkoming, welke te zijner tijd kan worden vastgesteld als lag er geen verbod tot bouwen op die perceelen. Ver der om afwijzend te beschikking op de bovengenoemde bezwaarschriften. De heer ROSEVELT vroeg of er bij de schadeloosstelling rekening zal worden ge houden met eventueel verval van de be doelde huizen, temeer, nu deze niet meer verbouwd mogen worden. De VOORZ. zeide dat dit inderdaad zal gebeuren. Na nog eenige discussie over deze schadeloosstel ling, werd het voorstel van B. en W. ten slotte. met algemeene stemmen aange nomen, hetgeen voor den voorzitter aan leiding was den raad te feliciteeren met dit eenstemmig besluit, dat zeker van zeer groot belang voor Oostburg zal zijn. In aansluiting op het vorige besluit wer den tevens vastgesteld de uitgebreide ver ordening op de bebouwingsvoorschriften ljehoorende by het plan van uitbreiding in onderdeelen en een aantal regelen voor het in bouwexploitatie brengen van gronden door particulieren in de gemeente Oost burg. Rondvraag. By de rondvraag vroeg de heer v. KAM PEN of er een bestemming is voor de twee gedenkboomen die verplaatst zullen moeten worden. Daar zal rekening mee gehouden worden. Hetzelfde raadslid vroeg of er niet kan worden opgetreden tegen de heerschende chaos aan het Groote Gat. De VOORZ. zeide dat dit heel moeilijk is, daar het hier alle particuliere eigendommen zijn. Deze kwestie heeft echter de aandacht. De heer DE VUIJST vroeg of er niets gedaan kan worden om te verhinderen dat door de H.B.S.-leerlingen tusschen deh mid dag zooveel rywielen worden geplaatst op het trottoir in het smalle gedeelte van de Brouwersstraat, daar zulks in verband met het tramverkeer levensgevaarlijk is. Spr. zag gaarne een verzoek aan den directeur van de R.H.B.S. om te bevorderen dat de- leerlingen van zijn school hun rijwielen tusschen den middag op school lieten. De VOORZ. zeide dat dit rywielvraagstuk de aandacht heeft, temeer daar j.l. Woensdag, toen een gedeelte van de Markt voor het verkeer was afgezet, de rijwielen veel hinder veroorzaakten. Gedacht wordt daar om een dergelijk verbod in de politiever ordening op te nemen. De Raad van IJzendijke vergaderde. IJZENDIJKE. Onder voorzitterschap van burgemeester Von Bönninghausen vergaderde de raad. Afwezig met kennis geving de heer E. de Witte. Ingekomen waren de volgende stukken Bericht was ingekomen van de slagers- vereeniging Oostburg en omstreken, dat is ingesteld een vrije Woensdagmiddag voor de slagers. Ingekomen was een verzoek van de Be- dryfsstudiegroep „LJzendyke en Omstre ken" van dien N.C.B. tot het toekennen van een subsidie van 50 per jaar. De raad stond 20 toe. Op een verzoek van de N.\Bataafsche Import My. e.a. om ontheffing van pre- cario-belasting voor benzine-installaties werd ontheffing verleend, voor den eeni- gen hieronder vallenden pomphouder, A. van Damme en wel voor den tijd, dat zyn pompinstallatie niet wordt gebruikt. Ingekorrfen was "voorts een verzoek van D. Lens om ontheffing van de erfpacht over 1940. Van 2/3 deel werd ontheffing verle> d. Op een verzoek van E. van Pamelen te IJzendijke om toekenning van afstands vergoeding voor twee schoolgaande kin deren werd 10 per jaar en per kind toe gestaan en wei met ingang van 1 Januari 1941. Een schrijven van de vereeniging van Burgemeesters, secretarissen en ontvan gers in het voormalig 4e district van Zee land inzake tijdelijke toelage op de jaar wedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, werd voor kennisgeving aangenomen. Een afschrift was ontvangen van het arrest van het Gerechtshof te 's-Graven- hage inzake de procedure gemeente LJzen- dijkeJ. Scheele. De procedure is geëin digd, waarbtf de gemeente in het gelijk is gesteld. Salarissen ambtenaren. De jaarwedderegeling van den ambte naar ter secretarie werd als volgt gere geld aanvangssalaris 1400 met 4 een- jaarlijksche verhoogingen van 75, toela ge van f 100 voor het diploma gemeente administratie. De le verhooging van 75 werd geacht te zijn toegekend op 1 Januari 1941. Voor salarieering van den tijdelijk ambtenaar ter secretarie die is aangesteld voor den tyd van zes maanden met een honorarium van 100 per maand, werd 6Ö0 uitgetrokken. Het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening, groot 2000, rentende 4 ter bestrijding van de kos ten van herstel van het slachthuis, werd aangenomen. Zoo ook het voorstel van B. en W. tot het bepalen dat een plan van uitbreiding voor de gemeente wordt voor bereid. Reeds eerder werd eenzelfde bepa ling gemaakt, doch de termijn waarbin nen het plan definitief moest worden vast gesteld, is inmiddels verstreken. Bezoldiging gemeente veldwachter. De verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van de gemeente-veldwachters werd gewyzigd. De bepaling betreffende capitulanten werd geschrapt, de salarissen werden verhoogd met 6 duurtetoeslag, terwyl kindertoe lage vanaf het le kind werd toegekend, alles zooals is geschied met de salarissen van het rijkspersoneel. Duurtetoeslag. Punt 3 der agenda luidde Voorstel van B. en W. tot het uitspreken van de nood zaak van het toekennen van een tijdelijke toelage op de jaarwedden van burgemees ters, secretarissen en ontvangers in Zee land. Nader stelden B. en W. voor de nood. zaak uit te spreken van overname van de regeling, getroffen voor het provinciaal personeel, welke regeling behelst dat sa larissen tot 2000 tydelijk met 10 wor den verhoogd en indien dit niet mogelijk zou zyn dan de rijksregeling 6 verhoo ging der salarissen tot 1900, plus kinder toelage vanaf het eerste kind, over te ne men. Het voorstel werd aangenomen met de stem van den heer Calon tegen. Vervolgens werd het voorstel van B. en W. tot het toekennen van een tijdelijke toe lage van 6 van de wedde aan het ge huwde gemeentepersöneel met een bezol diging van minder dan 1900 per jaar en tot het toekennen van een kindertoelage, te beginnen met het eerste kind, aange nomen met de stem van den heer Calon tegen. By de rondvraag wees de heer CALON op de noodzaak van het verharden van den grond voor de woningen vanaf Gruson tot Serlé. B. en W. zullen dit onderzoeken. RAAD VAN BIERVLIET. Pomp aan de Hoogstraat wordt niet herplaatst. BIERVLIET. Woensdagmiddag verga derde de Raad dezer gemeente onder voor zitterschap van burgemeester Kostense. Afwezig- de heer van Pamelen. Ingekomen was een schrijven van de Staten van Zeeland, waarin wordt goedge keurd het beheer en onderhoud van het wegvak Biervliet—Verbindingsweg door de provincie Zeeland tegen een jaarlijksche bijdrage van 703, welke bijdrage kan worden afgekocht door betaling in eens van een som van 17.565. B. en W. zullèh thans het bedrag van 17.565 betalen Een adres van J. W. Leenhouts en an deren was ontvangen, waarin wordt ver zocht de pomp op de Hoogstraat bij het perceel van den heer A. Thomaes te her plaatsen. Gezien de breedvoerige besprekingen in vorige vergaderingen stellen B. en W. -oor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Na breedvoerige beraadslagingen, waaraan alle leden deelnemen, vraagt de heer Naeye stemming over het voorstel, waarna het wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen (tegen de heeren Naeye en de Voogelaar). De pomp zal dus niet geplaatst worden. Intrekken verordening heffing van opcenten op de gemeentefondsbe lasting. In verband met de loonbelasting wordt op voorstel van B. en W. besloten, de vast gestelde verordening tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting in te trekken. Tijdelijke toelage aan het gemeente-personeel. Er wordt zonder hoofdelijke stemming besloten Ged. Staten te adviseeren, de ty- delijke toelage van 10 zooals die door de Prov. Staten voor alle ambtenaren der provincie is vastgested, ook toe te pasen op de salarissen \*an burgemeesters, secre tarissen en ontvangers. Indien dit niet mogelijk is, zal de Rijks regeling worden geadviseerd, welke een kindertoelage vanaf het eerste kind toe kent. Deze regeling, ingaande 1 December 1940, zal ook toegepast worden op het •overige daarvoor in aanmerking komend gemeentepersöneel, in afwachting van de beslissing van Ged. Staten. In verband met het verleenen van duurte toeslag wordt de veldwachtersverordening gewyzigd. Ook de verordening die betrek king heeft op het meetellen van dienst jaren voor fapitulanten of gewezen capi tulanten. Aanvraag leermiddelen voor de R.K. bijzondere school. Naar aanleiding van het verzoekschrift van het bestuur der bijzondere school wordt op voorstel van B. en W. besloten gelden beschikbaar te stellen voor dè aanschaffing van eenige leermiddelen in verband met de •invoering van het vak J. Sluiting van de slagerswinkels op Woensdagmiddag. Het bestuur van de slagersvereenlging voor Oostburg en omstreken verzoekt den Raad als uniforme sluitingsdag van de sla gerswinkels in deze gemeente de Woens dagmiddag vast te stellen. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe besloten. Na 12 uur zullen deze winkels dus 's Woensdagmid dags gesloten zijn. Rondvraag. De heer de Voogelaar vraagt om inlich tingen over de extra-winteruitkeering aan J. van Hout, die door een misverstand niet in de werkverruiming zou zijn geplaatst. De voorzitter zegt gunstige overweging toe. Hetzelfde lid vraagt, wanneer de Stads weide in cultuur gebracht zal worden. De voorzitter zegt, dat dit het volgende jaar zal geschieden, tegelijk met den zgn. „Hoo- gen Dijk" en de stadswallen. ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gat in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze etroora Van lever-gal onvoldoende Is, verteert uw voedsel niet, het bederft, voelt u opge blazen. u raakt verstopt. Uw lichaam ls ver giftigd. u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. O moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel andei mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de lever-gal te dóen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten f 0.75. it AGENDA VXISSINGEN. „Alhambra-theater". Van Vrijdag 21 tot en met Dinsdag '25 Maart„Nanette". MIDDELBURG. „Electro"-bloscoop. Van Vrijdag 21 tot en met Donderdag 27 Maart„De Jantjes". GOES. Grand-theater. Vrijdag 21, Zaterdag 22, Zondag 23 en Dinsdag 25 Maart „Geschichten aus dem Wienerwald", IK ZAG NIETS. Ut HOOHDE SCHIKTEN. IK MEP HIER HEEN EN PAT8I IEMAND GAP ME EEN SLAG DIB KAMER HAAST HET VERTREK. WAAR POWERS WERD DOODGESCHOTEN DE DADER ZOU LANGS DE GOUT OMLAAG GEKOMEN KUNNEN ZIJN. "IR KUNNKNï VINGER- AFDRUKKEN OP ZIJN B B DE OLVEBI *ir?rt»r«rg Geschreven door DASHIELL HAMMETT Teekeningen van ALEXANDER RAYMOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7