I STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Middelburg. De oorsprong van Middelburg opgespoord. Het Midza-Comité «ZEELAND» STADSNIEUWS Goes. Bioscopen Kerk en school Besluiten, benoemingen enz. IN MEMORIAM B. DE JAGER. Vannacht is een goed Vlissinger van ons heengegaan. De heer dé Jager, hoofd van de Chr. school aan de Wagenaarstraat nu tijdelijk in 't Groenewoud ondergebracht is in den leeftijd van 60 jaar, betrekke lijk plotseling gestorven. Met hem is een man van byzondere kwa liteiten midden uit het werk, da£ hem dier baar was, weggerukt. Hfl was een uitste kend onderwijsman, die zijn heele hart en al z^jn gaven aan het christeiyk onderwijs heeft gegeven. Hij heeft de school aan de Wagenaarstraat tot een pracht-school ge maakt,' niettegensaande het gebouw zelf niet aan biliyke eischen voldeed. Velen, velen der Jonge Viissingers heeft hij het beste gegeven, dat in hem was en zjj zijn er hem dankbaar voor. H\j was in den besten zin des woords een vroom man, die ztfn vele gaven van hoofd en hart, zonder iets achter te houden, wydde aan ztjn roeptng en aan de jeugd, die hem toevertrouwd was. Prediking' met de daad hoezeer ze jammer genoeg dikwyls wordt verwaar loosd is nog immer de beste. Jarenlang is hy ouderling der Ned. Herv. Kerk geweest en was hy een der leiders van de diensten voor jongeron. Ook was hy de rustige, degeiyke voorzitter van de Chr. Hist, kiesvereeniging. Sedert het begin van het jaar voelde hy zich moe en moest ziekteverlof nemen. Op 60-jarigen leeftyd moet de onderwyzer ztyn betrekking neerleggen. Voor hem zou het pensioen 1 April a.s. beginnenTragisch is het, dat hy de welverdiende rust niet heeft mogen genieten en zijn nieuwe school de Prins Willemschool op de Groote Markt niet klaar heeft gezien, de nieuwe school, waarnaar hy zóó verlangde Nu is hy ingegaan in de eeuwige rust. De gedachtenis van den rechtvaardige zal tot zegening zyn. HARTJES. EEN ONGEVAL. Gisteravond om ongeveer 11 uur hoorde de politie.glasgerinkel op het Betje Wolff - plein. Naderby gekomen constateerde zy, c'at zich daar een man bevond, die tame lijk ernstig verwond was aan handen en gelaat. Door de duisternis misleid was hy tegen de ruit aangeloopen. De man werd mede genomen naar het politiebureau, waar men hem eerste hulp verleende. DIEFSTALLEN. Een 16-jarige jongen verloor het ry- wielbelastingplaatje van één zyner familie,- leden. Dit moest natuuriyk aan den eige naar worden terug gegeven. De jongen had zelf wel een plaatje, maar hy vond het toch gemakkelijker om een belasting- merk van het rywiel van een zyner mede werkers op de gemeenschappelyke plaats van arbeid weg te nemen. De jeugdige delinquent viel in handen van de politie. Het plaatje werd in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Tijdens de Meidagen zyn onbevoegden, nadat een bom in den Koudenhoek een woning vernield had, in de vernielde wo ning binnengedrongen en hebben zich schuldig gemaakt aan diefstal van ver schillende voorwerpen. Eén dezer dagen zag de eigenaar van het verwoeste pand een man loopen, die gekleed was ln een jas, die uit het genoemde huis afkomstig was. Hy waarschuwde de politie, die den man aanhield. Deze verweerde zich door te zeggen, dat hy den jas destyds gevonden had. Het behoeft geen betoog, dat het kleedlngstuk in beslag werd genomen en proces-verbaal opgemaakt. De werktyden by „De Schelde". De volgende week zal in de afdeellngen van de N.V. My. „De Schelde", waar geen llchtafscherming plaats vindt, als volgt worden gevlerkt; Maandag tot en met Vrydag van 7% 12% uur, en van 13%17% uur. Zater dag van 7%13% uur. TE WATER GERAAKT. Gisteren is voor de tweede maal in deze week uit het water van de Dokkade het ïyk van een man opgehaald. Deze persoon werd: sinds eind December van het vorige jaar vermist. Het lyk is naar het politie-lyken- huisje op de Algemeene begraafplaats over gebracht. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de man door de duisternis misleid te water is geraakt. APOTHEEK GEOPEND. Van heden tot en met volgende week Vrydag is de apotheek van de fa. Ocken- burg, Singelweg des avonds en 's nachts en uen geheclen Zondag geopend. NOTSTANDSBEIUILFE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS Voor Inwoners van Vlissingen. Het aanmeldingskantoor van bovenge noemd Fonds (Centraal Bureau te Rot terdam, Mecklenburglaan 55) is gevestigd! Vlissingen, Gymnastieklokaal van de H.B.S., ingang Paul Krugerstraat. In aanmerking komen alle inwoners van Vlissingen voor zoover hun inkomeD niet meer bedraagt dan: 10.-— per week voor alleenstaande personen zonder éigen huishouding. 12.50 per week voor alleenstaande personen met eigen huishouding. J 17.per week voor gezinnen zonder kinderen beneden 16 jaar. 17.per week voor gezinnen met 1 en 2 kinderen beneden 16 jaar. 18.per week voor gezinnen met 3 kinderen beneden 16 Jaar. 19.— per week voor gezinnen met 4 kinderen beneden 16 jaar. 20.— per week voor gezinnen met 6 kinderen beneden 16 jaar. 21.— per week voor gezinnen met 6 kinderen beneden 16 jaar. 22.— per week voor gezinnen met 7 kinderen benedeh 16 jaar. 23.per week voor gezinnen met 8 kinderen beneden 16 jaar i DE TENTOONSTELLING „VOEDING IN DEZEN TIJD'. Nadat Woensdag de tentoonstelling „Voeding in dezen tijd" door 278 personen was bezocht, is het Donderdag bijzonder druk geweest, en kwamen er 425 een kijkje nemen. Gisteren, den laatsten dag. was het aantal 191, zoodat totaal 894 per sonen, onder wie slechts een 10-tal man nen, een bezoek hebben gebracht en met belangstelling kennis hebben genomen van het geëxposeerde. De leidster der tentoonstelling, mej. Sadee, sloot zich geheel aan bij de mede- deeling van het bestuur van de commissie inzake huisboudeiyke voorlichting, dat de tentoonstelling volkomen geslaagd is. De commissie hoopt zeer, dat een en an der voor vele bezoeksters aanleiding mo ge zijn, zich thans by de directrice der Industrie- en Huishoudschool aan te mel den, voor deelname aan de cursussen, die van de commissie uitgaan en, waarop men de op de tentoonstelling gepropageerde kookmethoden ln toepassing kan leeren brengen. Men hoopt ook er in te kunnen slagen de tentoonstelling, die volgende wéék te Goes zal worden gehouden, binnen afzienbaren tyd weer naar Zeeland te doen komen. LEVERT UW PETROLEUMZEGELS IN. Er zyn personen, die destyds petroleum- zegels ontvingen, omdat zij geen gas had den. Nu hebben zy vaak wel gas voor kookdoeleinden en nu moeten zy bedoelde zegels, die ook alleen voor petroleum voor kookdoeleinden zyn uitgegeven, te rug brengen op het 'distributiekantoor. Het achterhouden van deze zegels is strafbaar en wy wekken dan ook ieder, die zegels heeft op, de publicatie ter zake in dit num mer goed te lezen. CURSUSSEN IN ELECTRISCH LASSCHEN. Wat samenwerking vermag. Gisteravond zyn in het gebouw van de Ambachtsschool alhier cursussen geopend uitgaande van de afdeeling Middelburg van den Bond van Smedenpatroons, met als doel de toekomstige smedenpatroons theoretisch en practisch te onderrichten In het vak electrisch lasschen. De heer C. Doets, directeur der school, heette in het voor de theorie bestemde lo kaal, in.de eerste plaats welkom de heeren Van Nederveen en Sulkers, leden van het bestuur, de beeren Kesteloo en Hillebrand, bestuursleden van den Smedenbond, Door- nebos en Van Zijl, eerstgenoemde als ver tegenwoordiger van de firma Loos Co. en de tweede als leider van de cursussen. Spr. vertrouwt, dat de cursisten van de lessen van den heer Van Zijl veel zullen leeren. Deze is reeds 25 jaar met het vak; lasschen bezig en heel wat ervaringen op, technisch gebied staan hem ten dienste. Déze cursus is' spr. om tweeërlei redenen lief. In de eerste plaats omdat de Bond van Smedenpatroons beseft, welk een eminent belang er is gelegen in een cürsus met beproefde leiding op dit gebie'd. In de tweede plaats,.omdat het na afloop uitgereikte getuigschrift voor de deelne mers van beteekenis is voor de vestigings wet Waar de school thans ook op velerlei gebied de gelegenheid opent, hiervoor cur sussen te organiseeren, vertrouwt spr., dat andere vakorganisaties hierin niet achter zullen biyven en hun vakbelangen goed gaan inzien. De heer G. van Nederveen, bestuurslid der school, hoopte dat de cursussen veel nut zullen afwerpen en bracht hulde aan den Bond van Smedenpatroons voor het aanpakken van deze zaak. De heer Hillebrand bracht namens de afdeeling dank aan allen, die de tot stand- koming van de cursussen hielpen bevorde ren. Aanvankeiyk ging het alleen om vak lieden te bekwamen, doch spr. stelt het op prys, dat ook enkele jongens van 16 tot 17 jaar, leerlingen der school nog, aan de cursussen willen mededoen. Spr. brengt ten slotte specialen dank aan het bestuur der AmbachtsschooL Hierna kon de heer Van Zyi, na enkele voorbereidingen met de eerste theoretische les beginnen, die na eenlgen tyd vervolgd werd door de eerste practische les. Zoowel Vrydags als Zaterdags zullen een 12-tal cursisten een les komen volgen. EIND LES TUINBOUW WINTERSCHOOL. Op Donderdag 20 Maart werd te Mid delburg de eindles gehouden van de aldaar gehouden RykstuinbouwwinterschooL Ir. B. Bosma heeft met een toepasseiyk woord aan de volgende leerlingen het diplo- 24.— per week voor gezinnen met 9 en meer kinderen beneden 16 jaar. (gezinsinkomsten worden voor de helft by het loon van den kostwinner gerekend). De aan vrager/aan vraagster moet de vol gende stukken- medebrengen: 1. stamkaart en/of identiteitsbewijs. 2. trouwboekje. 3. laatste belastingbiljetten. 4a. indien men in loondienst is: een werkgeversverklaring (wit), door werkge ver ingevuld en onderteekend en van stem pel voorzien, (ook voor werkende kinderen moet een werkgeversverklaring (wit) wor den overgelegd). 4b. indien men zelf zaken doet: een geteekende verklaring voor kleine zelfstan digen (blauw). 5. huurkaart. Formulieren voor werkgeversverklarin gen (wit) en verklaringen voor kleine zelf standigen (blauw) zjjn ve krijgbaar aan het bureau van Sociale Zaken, ingang Pa lingstraat en aan ons bovengenoemd aan meldingskantoor. Voor inschryving op Maandag 24 Maart a.s. tusschen 9 en 5 uur n.m. wor den thans opgeroepen de alleenstaande personen met en zonder eigen huishouding. (Ook de personen, die by het Bureau voor Sociale Zaken zijn ingeschreven.), Zuid-Noord-Beveland. De Goessche Premie-uitkeerSng Ivan deze week bedraagt fl. 371.00 Een vriende ijk verzoek IDoet *te*d9 de gulden-, vijf- en tien-guldens-bonnen ln één enveloppe. De 5Q ets. bonnen in één apar- te enveloppe. De 25 ets. bonnen eveneens !n B Ioen aparte onveloppe. Zendt géén gevouwen bonnen in, maar legt ze recht op elkaar. is Li hier dankbaar voor ma uitgereikt. D. Bakker, A. de Boks, S. Coppoolse, C. Davidse, G. Graafhuis, J. Klein, R. Vader, E. Wattel, J. Willeboord- se. De heer A. Abrahamse, sprekende namens de door de Z.L.M. ingestelde com missie van toezicht, spoorde de cursisten aan zich verder te ontwikkelen, daar door meerdere kennis betere bedryfsresultaten bereikt worden en dat kennis omtrent het vak waarin wy onze levensbestemming zoe ken te vinden het werken zooveel mooier maakt. Namens do cursisten sprak de heer J. Wlileboordse woorden van dank aan de onderwyzers de heeren J. Weeda, A. de Jager en M. WatteL LAAT DE MENSCHEN BINNEN. Het hoofd van den gemeenteiyken lucht beschermingsdienst verzoekt ons de in gezetenen er op te wyzen, dat het aanbe veling verdient, om bij het vuren van het afweergeschut of by luchtalarm door het openen van de buitendeur van hun wonin gen. het publiek, dat zich op straat be vindt. zooveel mogelijk gelegenheid te ge ven dekking te zoeken. Weliswaar zyn in deze gemeente 20 openbare schuilplaatsen, doch het is voor gekomen, dat het publiek deze niet tydig kon bereiken. Bovendien wordt het publiek er op at tent gemaakt, dat, indien men geen dek king kan vinden in een gegeven geval, men het best dpet plat op de straat te gaan liggen, hetgeen dan op zichzelf de beste maatregel is. STOOMWASSCHERIJ TELEFOON 637 MIDDELBURG Het adres voor beter werk! VUILNIS IN DE HAVEN. De Goesche haven en in het byzonder de kom tusschen Groote- en Kleine- en Bier kade heeft de. laatste dagen een goede schoonmaakbeurt gehad en dat was hard noodig. De halve havenkom was bedekt mét alle mogeiyke, dryvende vuilnis, dat door den wind verzameld en naar deze kom gedreven was. Een weinig van dit vuilnis mag ook door den wind in het water terechtgeko men zyn, het grootste deel wordt er ech ter ingeworpen door langs de haven wo nenden, die dit water als een gemakkelijke vuilnisbak beschouwen. En dit vuil, dat men ziet, wel een smerigen indruk het ook maakt, is nog 't ergste niet. Het ergste zyn een deel van de dingen die zinken en in het water oplossen of tot ontbinding overgaan. By tyden kan de haven geweldig stinken en dat is ongetwijfeld mede te danken aan het vuilnis, dat er in gegooid wordt. Strenger toezicht hierop is onge- twyfeld, in aller belang, zeer gewenscht. EEN ZWARE KOE. En een zware schadepost. De crisis-contróledienst speurt den laat sten tyd ernstig naar frauduleuze slachtin gen en heeft bij deze speurtochten regel matig succes (uit het oogpunt van den C.C.D. bezien). Enkele dagen geleden werd weer een Goesche slager de dupe, die te 'sGravenpolder een koe van niet minder dan 700 pond geslacht had. Zoowel voor hem als voor den eigenaar zal deze zware koe, die, gelyk gebzuikeiyk, in be slag genomen werd, een zware schadepost worden. VERKEERSOVERTREDINGEN. De wielryder J. P. B. kreeg een be keuring omdat zyn rywiel niet voorzien was van een behoorlijke bel. Tegen J. H. te Yerseke werd proces- verhaal opgemaakt omdat hy in verboden richting door de Kleine Kefkstraat fietste. Waarin U ook adverteert, wélk ander reclame-in iddel U ook gebruikt, U kunt er slechts menschen mee be reiken, die vandaag de cou rant hebben gelezen en ze morgen evenseer zullen le zen. Vandaar dat dagbladrecla me onweersprekelijk de ba sis is van iedere grondig gevoerde reclame-campagne De 42 nu breede gracht en de wal van de oorspronkelijke burcht gevonden. Andere overblijfselen uit de 9e eeuw vormen een onaanvechtbare dateering. Zooals wy reeds meedeelden is onlangs in Middelburg een begin gemaakt met de opgravingen, die ten doel hadden een we- t en schappelijk onderzoek in te stellen naar den oorsprong van Zeeland's oude hoofd stad. Deze opgravingen, vanwege het Rijksmuseum van oudheden te Leiden, on der leiding van dr. W. C. Braat onderno men, hebben dezer dagen, na enkele te leurstellingen tastbare resultaten opgele verd. Steunend op historisch-topografische studieën van Dommisse, later op een bree- dere historische basis gesteld door prof. Huizinga, meende dr. Braat de oorspron kelijke burcht, die de kern en de oorsprong van het oude Middelburg is geweest, om streeks het midden van de negende eeuw te moeten dateeren. Immers, prof. Hui zinga had reeds op den volkomen ana- logen aanleg van de burchten Domburg en Middelburg gewezen, en by een onderzoék, twee jaar geleden door dr. Braat te Sou burg ingesteld, voerden de schervenvond- sten met volkomen zekerheid tot. déze da teering. Door de verwoesting van een groot ge deelte van de kern der oude stad, was thans een unieke gelegenheid geboden om in Middelburg een wetenschappelyk onder zoek met de spade in te stellen. Toch was dr. Braat in den beginne niet erg optimistisch ten aanzién van het te verwachten resultaat. De bodem van de stad is nl. vrywel overal tot op groote diepten doorwoeld door den bouw van kelders en fundeeringen, die dateeren van de vroege Middeleeuwen tot op onzen tyd. Een strook, waar men hoopte nog de minste latere storingen aan to treffen, werd gevonden rechthoekig op de Noord straat, tegenover den zygevel van het stadhuis. Hier werd een lange en diepe sleuf gegraven. Evenwel, ook daar bleken Middeleeuwsche muurfundamenten nog tot byna vier meter diepte in den grond te zitten. Tenslotte mocht het gelukken !n de diepte nog een profiel te vinden van het onderste gedeelte van den wal en van de gracht. .De wal, opgeworpen van zand, met een kleilaag er tegen aan de gracht- zyde, en de ingraving van de gracht, ge vuld met veen en zwarten moddergrond, teekenden zich duidelyk af in de wanden van de sleuf. Achter de voormalige hui zen aan de Noordstraat werd de andere oever van de gracht op dezelfde wijze gevonden. Dit bevestigt de theorie van Dom misse, gebaseerd op de gTens tus schen de oorspronkeiyke parochies,' dat de gracht geloopeu zou hebben langs de achterzijde van de huizen aan de Lange Delft en de Noord- straat. Inderdaad, de gracht was niet minder dan 42 M. breed en besloeg de geheele terrelnstrook tusschen den wal (die de cirkel vormde waarvan in de straat, die nog altijd den naam „De Wal" draagt, nog een stukje be waard gebleven is) en de achterzijde van de huizen aan de St. Pieterstraat- Lange Delft-Noordstraat en Wage naarstraat. Onder een huis, dat gestaan heeft op den hoek van de Wal en de Kapoen straat, en waarvan de kelder toevalHg niet diep lag, werd een stukje van het oorspronkeiyke Karolingische niveau aangetroffen, een woonvlak, waarin resten van hnttenleem, een afvalplefc met mosselschelpen en, als volkomen dateering, een scherf van een 9e eenw- sche reliefbandamfora en enkele scher ven van vroeg, zoogenaamd Pings- dorfer aardewerk werden gevonden. Het opgravingswerk zal gedurende do volgende week worden voortgezet. Van de zyde der autoriteiten heeft dr. Braat de grootst mogelijke medewerking ondervon den. In dit verband moeten genoemd wor den ir. Ringers, mr. dr. J. van Walré de Bordes, burgemeester van Middelburg, de heer Van Es, leider der opruimingswerk zaamheden, en dr. Unger, archivaris van Middelburg, die zyn groote kennis van de geschiedenis en de oude topografie der stad ten dienste stelde. ALHAMBRA BIOSCOOP. Nanette. De Ufa is met een aUercharmantste film voor den dag gekomen, waarin Jenny Jugo en Hans Soehnker hun besté troeven uitspelen. De gevierde tooneelschryvèr Alexander Patou heeft genoeg van het coulissen-leven met zyn valschen schyn en zyn klatergoud- liefde. Zijn'omzwervingen brengen" hem- ln een kroegjemet allerlei 'bonte-" figuren. Hier zingt Nanette -haar liédjes en in. haar ontdekt hy een praehtig nummer voor een nieuwe comedie. De gevierde Patou" veran dert in den onbekenden Peter Parker en in him nieuwe samenleving van menschen uit de Parysche Hallen groeit het nieuwe stuk, dat Nanette tot enthousiasme brengt. Zoo zelfs, dat ze het stuk, waarvan nog slechts het eerste bedryf gereed ls, gaat presen teeren by den theater-directeur George Miller, den boezemvriend van Alexander Patou. Nanette arrangeert een ontmoeting tusscheü beide vrienden en by die' gelegen heid onthult Miller de ware identiteit van Peter. Dan is de betoovering weg en Na nette in haar verontwaardiging, dat Patou een gewetenloos spel met haar speelde zint op wraak, die ze by de premiere van het stuk za.l koelen. Want met haar vrienden komt zy, om een fluitconcert te ontkete nen. Zoover komt het niet, Miller slaagt erin Nanette in zyn bureau op te. sluiten en berooft, ten koste van zyn verwoest kan toor, de fluitisten van hun aanvoerdster. Het stuk wordt een groot succes. Het schellinkje tot tranen bewogen, vergeet te fluiten, ende verzoening tusschen Patou en Nanette is het bevredigende slot van deze amusante filmkomedie. Jenny Jugo is een furie, ongetwijfeld, maar daarnaast enfin Patou is er ook van overtuigd: Nanette, dit ongeknutselde volkskind is een schat. De film Nanette is geladen van kostelijken humor, waar mede men zich danig kan vermaken. Door haar oorspronkelykheid en sprankelenden hümor valt deze film op en zeker kan hier gesproken worden van een der beste Üfa-producten van den laatsten tyd. ELECTRO BIOSCOOP. De Jantjes. Daar komen de JantjesJa, daar zyn ze weer, die drie Amsterdamsche jon gens, juist afgezwaaid. Dries met zijn kornuiten, de Scheele en de Blauwe, vallen het cafétje van tante Piet binnen, op den hoek van de straat. Blonde Greet vliegt haar Dries om den hals, maar Jans komt den Scheele niet begroeten. Ze heeft meer belangstelling -voor ryke mannen. Daar komen de JantjesZe zyn thuis gekomen uit den dienst en moeten nu een baan zoeken. Dat valt niet mee. De stem ming van de vrienden zakt, vooral door een onwaar praatje óver Blondö Greet, dat tante Piet geniepig heeft rondgestrooid. Er komt een vechtparty van tusschen Leen- dert, den verwenden zoon van tante Piet, en Dries, waarvoor deze laatste de gevan genis in draait. Hiér komen Na Druppel en haar nian hem bezoeken en vertollen daar, aange stookt door tante Piet, dat Greet hem be driegt. Teleurgesteld teekent Dries en met hem zyn kameraden, voor 6 jaar als kolo niaal. Voor hy vertrekt wordt alles weer goed tusschen blonde Groet en Dries, want er was altyd nog het stille Doortje, die het gesprek van Na Druppel en haar man en tante Piet afgeluisterd had. Dries wordt weldra bevorderd tot sergeant en dan laat hy zyn blonde Greet naar Indië komen. Het zyn bekende gezichten en tafereelen, die op het doek geprojecteerd worden. Het is geen nieuwe film en zy heeft al eenige keeren in Middelburg gedraaid, maar toch is het aardig haar nog eens te zien, nog eens te genieten van de kameraadschap tusschen de Jantjes en van de liedjes. GRAND THEATER. Gesehichten aas de'm Wienerwald. Onze Hollandsche filmster speelt in deze film voor het verwende Amerikaansclie meisje, dat beu is. van haar pose als ge vierde millionnalre en nu eens incognito genieten wil van een uitstapje naar Wec- nen. Daar haar papa, en haar verloofde (Theo Lingenhet hier niet mede eens zyn, reist laatstgenoemde haar zelf na en papa stuurt ook nog een beschermengel op haar af. Deze twee trachten voortdu rend de millionnalre in het rechte spoor té houden, maar. voor hen is het ongeluk, dat de gids'de verkeerde steeds'in het oog houdt, nl. een journaliste (Magda 'Schneider) die'in den trein vriendschap met de ryke Amerikaansche sloot. Zoo is Magda Schneider dus verder de gevierde Amérikaansche, die door journalisten, ho telpersoneel, enz., met de hoogste onder scheiding behandeld wordt. De Journaliste vindt dit wel interessant, maar het geval wordt pyniyk voor haar als dit een schei ding veroorzaakt tusschen baar en een aardigen jongeman (Wolf Albach. Retty) met wien ze toevallig kennis maakte en op wien ze verliefd wordt Zoo zijn er nog heel wat meer verwikkelingen, waarin ook Léo Slezak, eerst als geldschieter, dan als- „menager" van een kasteel en tenslotte als aapjeskoetsier een groote rol speelt. Maar tenslotte loopt alles op de beste wyze af, zooals dat by deze aantrekke- lyke film ook behoort. Uit den aard der zaak ademt deze film geheel de sfeer van Straus' „Geschichten aus dem Wienerwald", waarby het Ween- sche Phllharmonisoh orkest een groote rol speelt. Er wordt veel muziek gemaakt en veel 'gezongen, en in alle opzichten kan men van een welgeslaagde, Straus-film spreken, die, geiyk de namen der vertol kers wel waarborgen, uitstekend gespeeld wordt en die men steeds geamuseerd en mét belangstelling volgt. Eén der beste films van Magda Schneider en ook Otto Slezak, wien een dergelyke rol zoo uit stekend ligt, treedt in het bijzonder op dén voorgrond door zyn uitstekende crea tie. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Cadzand J. A. Talma, cand. te De Bilt. Ned. Jongelingsverbond. Het bondsbestuur van het Ned. Jonge lingsverbond heeft voor de verkiezing van een lid van dit college in de vac. die ont staat door de periodieke aftreding van den heer C. Duvekot Lzn. te Goes, die niet her kiesbaar is, candidaat gesteld ds. J. Matzer van Bloois, Ned. Herv, predikant te Oude- lande, In de vacature van den heer K. L. W. v> d. Maden te 's-Heer Hendrikskinderen, die wel herkiesbaar is, is de aftredende op nieuw gecandideerd. Te 's-Gravenhage slaagden met lof mej. A. Maas voor coupeuse en mej. M. Brakman, voor costumière, beiden te Bres- kens. Geslaagd. De heer A. F. Wondergem, leerling aan de Ruyterschool te Vlissingen slaagde als radio-telegrafist 2e klasse. K0RTGENE. Abonnementen en advertenties voor dé Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door don Agent; KR. DE VOS,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2