STADSNIEUWS Vlissingen. Rechtszaken Sport Ingezonden Stukken STADSNIEUWS Middelburg. Besluiten, benoemingen enz. STADSNIEUWS Goes. Burgerlijke Stand Zelfbescherming tegen brandbommen noodzakeHjk. VOORBEREIDINGEN TOT VORMING VAN EEN BLOKBRANDWEER. De onlangs door den burgemeester uit gevaardigde bepalingen ten aanzien van de zelfbescherming tegen brandbommen kunnen hoezeer daartegen door sommige inwoners bezwaren geopperd worden,niet anders dan strikt noodzakelijk genoemd worden. Zelfbescherming in deze is een dringende eisch daar het groote gevaar van een aan val met brandbommen hierin bestaat dat terdege rekening moet worden gehouden met een aantal gelijktijdige in den aanvang kléine branden, die tot ernstige branden kunnen leiden indien niet onmiddellijk krachtig wordt ingegrepen. Zooals te begTy- pen is, is het onmogelijk dat de brandweer met haar hulporganisaties by een dergelg- ken aanval deze branden met succes kan bestrijden. Daarom is het absoluut nood zakelijk dat de bevolking zelf de bestrij ding ter hand neemt. Ten eerste door het voorkomen van de mogelijkheid ,dat een brand zich uitbreidt en ten tweede door het bestrijden van een brand. Teneinde dit laatste zoo effectief moge lijk te doen zijn is het noodig in de geheele stad een blokbrandweer te vormen. De voor bereidingen hiertoe zijn reeds in vollen gang. De stad is verdeeld in een groot aan tal blokken. In elk blok zal een groep van ten minste zes in dat blok wonende perso nen georganiseerd worden, die te zamen voor 'dat blok de blokbrandweer vormen. Na bomihslag gaan deze personen in, hun blok rond en helpen zoo noodig, een.bewoner wiens huis getroffen is en die reeds met de bestrijding van den brand begonnen is, ver der het vuur te dooven. De blokbrandwe- ren zullen hiertoe de beschikking krggen over klein bluschmateriaal. Neemt de brand een grooteren omvang aan, dan kan de plaatselijke brandweer in actie komen. Op een dergelijke wijze wordt dus bereikt dat het vuur in den kiem wordt gesmoord en vele mogelijke onheilen worden voorko men. Voor deze blokbrandweren zijn echter veel mannen noodig. Aan het hoofd staat het blokhoofd; deze zjjn óf reeds door den burgemeester aangewezen óf hebben Ich zelf vrijwillig beschikbaar gesteld. Zij krij gen in de eerste plaats tot taak hun blok brandweer te organlseeren. Aan de manlijk^ bevolking wordt daarom dringend verzocht zich by aanvraag beschikbaar te stellen om bij de blokbrandweer ingedeeld te worden. By onvoldoende vrywillige deelname is de burgemeester verplicht ingevolge de Lucht- beschermlngswet deze medewerking te vor deren. Hoe moet een brand door brand bommen worden bestreden. ZooaJs reeds opgemerkt moet de bevol king de bestriding van brand ontstaan door het inslaan van een brandbom ten eer ste bestryden door het voorkomen van de mogeiykheid, dat een brand zich uitbreidt. Hiervoor geldt als eerste eisch: alle rommel van den zolder. Wat bewaard moet wor den. berge men in overzichteiyk geplaatste kisten, koffers en dergelijke. Geen licht brandbaro voorwerpen verspreid laten lig gen; elk hoekje en gaatje moet gemakke lijk bereikbaar zgn. Voor het bestryden van een brand heeft het gemeentebestuur voorschriften gege ven. Reeds eenige weken wordt door de Brandweer gecontroleerd of deze voor schriften worden opgevolgd. Het is echter niet doeniyk alle woningen, winkels en bo- drgven in korten tyd te controleeren. Daar om wordt hierby een beroep gedaan op de bevolking gevolg te geven aan de voor schriften, die ons ten overvloede hieronder nogmaals herhaald worden. De hieronder te noemen bluschmiddelen moeten op den zolder naby den toegang geplaatst worden. Het verdient aanbeve ling ook op lager gelegen verdiepingen bluschmiddelen te plaatsen, daar de mo gelijkheid bestaat, dat de brandbom door den zolder heenslaat zonder aldaar brand te veroorzaken, terwyi dit op de lager ge legen verdieping wèl kan geschieden. Heeft men nu uitsluitend op den zolder blusch middelen geplaatst, dan zit men in zoo'n geval met de handen in het haar, laar, afgezien van de kans, dat het onmogeiyk kan biyken den zolder nog te bereiken, er daarmede toch te veel tyd verloren kan gaan, zoodat de brand zich verder uit breidt,- wat niet had behoeven te gebeuren, indien men bluschmiddelen by de hand had gehad. De voorgeschreven bluschmiddelen zyn: één liefst meerdere emmers met droog zand; één liefst meerdere em mers met water; een schop met langen steel en een zoogenaamde vuurzweep, d.i. een lange stok, waaraan aan het eind doe ken of dweilen gebonden zijn en waarme de op een afstand de brand, ontstaan aan vloer, meubelen of andere voorwerpen, ge- bluscht kan worden. Daar de kans bestaat, dat de water leiding ten gevolge van brisantbommen buiten bedryf is gesteld, mag niet gere kend worden op het bestryden van brand met een slang op de waterleiding, doch moet steeds voldoende water in voorraad gehouden worden. Wie een bad heeft hou- de dit steeds gevuld. Het verdient aanbeveling verder te zor gen voor een byi, een zaag en dergeiyk gereedschap om een brandhaard te berei ken tusschen vloer en plafond. De ingeslagen brandbom moet zoo snel mogelijk gebluscht worden. Dit mag niet met water gebeuren doch met droog zand. Daartoe werpt men met de schop zand op de brandbom; het vuur wordt daardoor niet geheel gebluscht, maar sterk gedoofd. Vervolgens schept men de bom met zand zoo vlug mogeiyk op, om het doorbran den van den vloer te voorkomen en werpt haar in een bak met zand en dekt haar verder af met zand. De eventueel ten gevolge van een brand bom ontstane brand een zoogenaamde „secundaire" brand bluscht men met water, zoo noodig door gebruik to ma ken van de vuurzweep. Daartoe doet men het beste de vuurzweep doorloopend in het water te laten staan, zoodat geen tyd verloren behoeft te gaan omhem vol doende nat te maken. .Het blusschen van een dergeiyken brand kan zoo mogelgk ook gebeuren met be hulp van een emmerspuit, d.i. een in strument dat overeenkomst vertoont met een ouderwetsche glazenspuit, doch voor zien is van een slangetje met straalpypje; men plaatst deze emmerspuit in een em mer met water, zoodat de brand op eeni- gen afstand kan gebluscht worden. Tij dens het blusschen kan een andere per soon de emmer verder met water bevui len. NOTSTANDSBEIHILFE VAN DEN RU K SCO MMIBS ARIS Voor Inwoners van Vlissingen. Het aanmeldingskantoor van bovenge noemd Fonds (Centraal Bureau te Rot terdam, Mecklenburglaan 55) ls gevestigd: Vlissingen, Gymnastieklokaal van de H.B.S., ingang Paul Krugerstraat. In aanmerking komen alle inwoners van Vlissingen voor zoover hun Inkomen niet meer bedraagt dan: 10.— per week voor alleenstaande personen zonder eigen huishouding. 12.50 per week voor alleenstaande personen met eigen huishouding. 17.— per week voor gezinnen zonder kinaeren beneden 16 jaar. 17.— per week voor gezinnen met l en 2 kinderen beneden 16 jaar. f 18.— per week voor gezinnen met 3 kinderen beneden 16 jaar. 19.— per week voor gezinnen met 4 kinderen beneden 16 jaar. 20.— per week voor gezinnen met 5 kinderen beneden 16 jaar. 21.— per week voor gezinnen met 6 kinderen beneden 16 Jaar. 22.— per week voor gezinnen met 1 kinderen beneden 16 jaar. 23.— per week voor gezinnen met 8 kinderen beneden 16 jaar 24.— per week voor gezinnen met 9 en meer kinderen beneden 16 jaar. (gezinsinkomsten worden voor de helft by het loon van den kostwinner gerekend) De aanvrager/aanvraagster moet de vol gende stukken medebrengen: 1. stamkaart en/of identiteitsbewijs. 2. trouwboekje. 3. laatste belastingbiljetten. 4a. indien men ln loondienst ls: een werkgeversverklaring (wit), door werkge ver ingevuld en onderteekend en van stem pel voorzien; (ook voor werkende kinderen moet een werkgeversverklarinf, (wit) wor den overgelegd). 4b. indien men zelf zaken doet: een geteekende verklaring voor kleine zelfstan digen (blauw). 5. 'huurkaart. Formulieren voor werkgeversverklarin gen (wit) en verklaringen voor kleine zelf standigen (blauw) zyn ve krygbaar aan het bureau van Sociale Zaken, ingang Pa- llngstraat en aan ons bovengenoemd aan meldingskantoor. Voor inschrgving op Zaterdag 22 Maart a.s. tusschen 9 "en 2 uur n.m. wor den thans opgeroepen de gezinnen zonder kinderen beneden 16 jaar. (Ook de per sonen, die by het Bureau voor Sociale Zaken zyn ingeschreven). VERGADERING GEMEENTERAAD. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad wordt gehouden op Vry dag 28 Maart, des namiddags 2 uur in het tij- delgke gemeentehuis. RECHTBANK MIDDELBURG. Door J. C. S., 40 jaar, schipper, te Yer- seke, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Mid delburg van 11 Maart, waarby hjj wegens „het aanwezig hebben van goederen, waar van het niet aannemelgk is, dat zy be stemd zyn om hier te lande te blijven, op eenig vervoermiddel, terwijl dit zich be vindt buitenwaarts van de plaats, waar het alvorens naar buiten het Rgk te vertrekken, door ambtenaren der belastingen moet wor den uitgeklaard" is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Ter openbare terechtzitting der Arrondis- sements-Rechtbank te Middelburg is be- ëedigd als hulp-Officier van Justitie de Heer C. Morie, opperwachtmeester briga de-commandant der Brigade Marechaussée te Krabbendgke. VELDLOOP DISTRICT ZEELAND. De morgenmiddag te houden veldloop van de NA.U. zal niet aan het Nadorst- terrein gehouden worden, zooals eerst ge meld werd, maar aan den Noordweg in den zgn.. Schotelweg. De loop van de senioren zal voorafgegaan worden door een veldloop voor junioren. PRIKKELDRAAD. Middelburg, 20-3-1940. M.H. Gisteren maakte ik met mijn vriend 9 u 30 een wandelingetje. Onze weg liep over het Molenwater langs bet „soephuus", toen ik plotseling in een hoop prikkeldraad verward zat, die men er maar neergegooid had. Ik had een groote winkelhaak in m'n overjas en myn schoenen. Zou men nu niet een weinig voorzichtiger kunnen zijn en voortaan maar niet alles (px-ikkeldraad etc.) op straat gooien. Bg voorbaat dank. K. TER AARDE BESTELLING WIJLEN DEN HEER K. VISSER. Gistermiddag had op de algemeene be graafplaats de ter aarde bestelling plaats van het stoffeiyk overschot van wijlen den heer K. Visser, die gedurende een lange reeks van jaren bureel-chef op het parket van de arrondissementsrechtbank alhier is geweest. De ïykstoet werd op de begraafplaats opgewacht door den officier van justitie, mr. W. F. E. baron van der Feltz, den sub stituut-officier, mr. J. C. van der Minne, den ambtenaar het O.M., mr. B. J. Besier, den vice-president der rechtbank, mr. Th. Portheine, den rechter mr. J. H. F. Bloe- mers, den griffier mr. J. A. E. Rink en verschillende ambtenaren van parket en griffie van rechtbank e^ kantongerecht, het hoofd van den rgkspolitiepost in het rechtbankgebomv den oud-concierge en enkele buurtbewoners en verdere belang stellenden. De iykkist was bedekt met enkele kran sen, w.o. een van mrs. v. d. Feltz, v. d. Minne en Besier en een van bureelambte naren van parket en griffie, deurwaarder en bode-concierge der arrondissements rechtbank te Middelburg. De officier van justitie, mr. baron van der Feltz, heeft aan de open groeve het woord gevoerd en er op gewezen dat de heer Visser na een ongesteldheid van slechts enkele dagen op 54-jarigen teeftyd uit zyn werk is weggenomen. Spr. schetste den overledene als een stillen, harden en bekwamen werker, eerst enkele jaren op het parket van het kantongerecht en daarna 32 jaar op dat van de rechtbank, waarvan 24 jaar spr. met hem heeft ge werkt en groote waardeering voor hem had, niettegenstaande men meermalen verschil van meening over de vraagstuk ken van den dag had. Spr. uitte den wenscb, dat de weduwe en verdere nabe staanden kracht mogen vinden om hun verlies te dragen en bracht namens de aanwezigen een laatsten groet aan den overledene. Namens mevrouw Visser en de verdere familie heeft ds. C. F. Nolte allen hartelijk dank gebracht voor hun belangstelling en mr. v. d. Feltz voor zijn woorden. Sor. be sloot met het „Onze Vader" Hierna wer den bloemen in het graf gestrooid en was de eenvoudige plechtigheid ten einde. VEKEENIGING VAN VRIJZINNIG - HERVORMDEN. Aan het in de jongste ledenvergadering der Vereeniging van Vrifzinnig-Hervorm- den uitgebrachte jaarverslag over 1940, ontleenen wij het volgende Het jaar 1940 levert, voor het weergeven van toestand en verrichtingen der Ver eeniging een moeilijkheid op. Het jaar is in twee stukken geslagen, die gescheiden worden door den dag van 17 Mei. Voor dien moet worden herinnerd aan het mooie succes van den bazaar voor ver betering van het kerkgebouw, de op brengst was 2281.29 netto. Nu is het kerkgebouw voor goed vertiwenen. Voor het verkrijgen van een nieuw gebouw is meer noodig dan de organisatie van een bazaar. Het eerste, - wat het bestuur te doen stond, was maatregelen te nemen óm.-het vereenigingsleven weer op gang te bren gen. Een onderkomen moest gevonden worden voor de verschillende takken der vereeniging. Bovendien moest alles finan cieel mogeiyk gemaakt worden. Maar bo venal moest een weg gevonden worden om te kunnen komen tot wederopbouw. Het bestuur stelde daarom ln een exploitatie fonds en herdoopte het bouwfonds in op- bouwfonds. Van verschillende zyden zijn reeds bedragen voor het eerste fonds bg- een gekomen. De vereeniging is lid 'gewor den van de Stichting „Getroffenen oorlogs geweld Zeeland". Om het verdere noodige geld voor wederopbouw te krggen is met circulaires gewerkt. De P.C.V.H. heeft het werk voor het bijeenbrengen der gelden thans overgenomen, een financieel plan is opgesteld en toezegging gedaan zoo fïfio- dlg te trachten rentelooze voorschotten ih het land te plaatsen. Plannen voor herbouw zgn er nog niet, maar het bestuur bereidt de mogeiykheid daartoe voor. Het weder onderbrengen van de godsdienstoefening en de verdere takken van het vereenigings leven heeft veel hoofdbrekens gekost, maar is ten slotte bevredigend opgelost. Het mid delpunt der vereeniging ligt voor het grootste deel ln de Doopsgezinde kerk. De kerkdiensten, die vóór Mei steeds des mor gens gehouden werden, moesten nu om de 14 dagen 's middags gehouden worden en een enkele keer moet van de Luthersche kerk gebruik worden gemaakt. Het aantal leden der vereeniging bedroeg op 31 De cember jL 526 tegen 542 het vorige jaar. De 71 leden, die op 17 Mei getroffen wer den, zgn door een comité, bestaande uit den predikant en 6 dames bezocht, en waar noodig is met een gift, gewconlgk 10, geholpen, waarvoor van verschillen de zgden uit het land geld was gezonden. De verhouding tot de Ned. Herv. kerk is wel iets verbeterd door de sympathieke houding, die de kerkvoordy de laatste twee jaren heeft aangenomen ten opzichte van de betaling van de kerkelijke belasting. Mede door deze meent de voorganger der vereeniging met te meer klem te mo gen aandringen op een toenadering tot de Ned- Herv. kerk. De bibliotheek bevatte ongeveer 1800 boeken, terwyi een 200-tal lagen te wach ten om er bygevoegd te worden. Alles is verbrand. Alleen zgn een paar honderd boeken, die in omloop waren, terug geko men. Al spoedig na de oorlogsgebeurtenis sen is de bibliothecaresse aan het werk ge gaan om iets nieuws by elkaar te kragen. Het succes was zeer groot. Er kwamen uit het geheele land pakjes, pakken, ja zelfs kisten met boeken. De bibliotheek telt thans weer 1200 boeken, en nog onge veer 250 stuks liggen te wachten om er bygevoegd te worden. De rekening van de vereeniging wgst een eindcijfer aan van 7431.05 en een kapitaalsvermindering van 399.32. De waarde der bezittingen daalde var 22632.67 op 14728.35, dus ook 7904/2 minder, waarvan 7505 als verlies op het bezit in de St. Pieterstraat. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Donderdagmiddag hield de afdeeling Mid delburg van het Nederlandsche Roode Kruis haar jaarvergadering In hotel de Burg on der voorzitterschap van jhr. J. de Ranitz. De secretaris, de heer mr. J. M. Pilaar, bracht het jaarverslag uit. Daaruit blgkt o.a., dat de afdeeling 219 leden telt met een contrihutie-opbrengst van f 266. De transportcolonne telt 34 leden en er zgn 51 helpsters bg de afdeeling. Door het gebeurde in Mei ging o.a. het lokaal in het Oost Indisch Huis, waar de cursussen wer den gehouden, verloren. Hierdoor kon de transportcolonne eenigen tyd geen cursus sen houden, thans is weder een geschikt lokaal gevonden \n de Giststraat, en sedert eind 1940 hebben de cursussen weer plaats en de opkomst der leden is goed. In 114 gevallen heeft de colonne in 1940 hulp ver leend. Ook de helps terscursussen zgn tyde- Igk gestaakt geweest, doch zyn ook weer volop aan den gang. Aan het Roode Kruis is de medische afdeeling van den Luchtbe schermingsdienst toevertrouwd en ook de E.H.B.O. helpt daarbg ten volle mede. Het aantal keeren, dat de afdeeling hare mede werking verleent, voor correspondentie met in het buitenland vertoevende familieleden is groot en zij zal daarmede voortgaan. Men moet zich daarvoor in verbinding stellen met den voorzitter, jhr. de Ranitz, Dam 50, die formulieren ter invulling heeft liggen. Het jaarverslag en ook de rekening van den penningmeester, den heer R, Meursinge Reynders, werden goedgekeurd. Tot afgevaardigde naar de eventueel in 1941 te houden algemeene vergadering werd benoemd de voorzitter en tot zyn plaats vervanger de penningmeester. Besloten werd de inventaris van de nood ziekenhuizen aan te. vullen en ook die bg ieder der leden van de transportcolonne, mede uit waardeering voor het aanbieden door die colonne van den destyds door ons beschreven transportwagen, die aan een rywiel kan worden gekoppeld. VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. Extra-hulp aan werkloozen. Ook voor 1941 wordt extra-hulp aan werkloozen verstrekt in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel. De bovenbedoelde hulp zal kunnen wor den gefinancierd uit een totaalsom van 6,50 per werklooze voor het volle jaar, waarvan 2.komt ten laste yan de gemeente en 4.50 voor rekening van het Ryk. Voor de z.g. B-boeren en B-tuinbouwers wordt respectleveiyk 8,25, 1,— en 2.25 beschikbaar gesteld. B. en W. stellen den Raad voor een som van 522 X 6,50-f 4 X 8,25 3406,— te hunner beschik king te stellen, waarvan 1048,voor re kening van de gemeente biyft. Op de gemeente-begrooting voor 1941 is terzake een som van 4900,— uitge trokken. Vakonderwijs. B. en W. stellen den Raad voor, het bedrag per leerling, uitgegeven voor uitge breid lager onderwijs, as.n belooning voor vakonderwijzers, voor 1941 vast te stellen op 14,83. LUK OPGEHAALD. Hedenmorgen is uit het kanaal naby.de gemeentelgke zwemschool opgehaald het ïyk van den 41-jarigen heer J. Goedbloed, die op Oudejaarsavond 1940 gelgk met den op 2 Januari opgehaalden heer Cal- jouw te water is geraakt. Het lgk is naar het lgkenhuJs op de algemene begraaf plaats overgebracht. DE FINANCIERING VAN DEN WEDEROPBOUW. Handelsbelang betuigt krachtige adhaesic aan de in den gemeenteraad aangenomen motie-Luyendyk. Naar wij vernemen heeft hpt bestuur der vereeniging Handelsbelang onder dagteeke- ning van heden krachtige adhaesie-betuigd aan de -notie Lugendyk, aangezien zy deze poging om een meer bevredigende regeling van de "nanciering van den wederop bouw van Middelburg te verkrggen1 een levensbelang an de c "te orde voor den midienstand acht. Zooals bekend, is deze motie door den gemeenteraad aangenomen en toegezonden aan den algemeen gemach tigde en den secretaris-generaal van finan ciën. Oproep tot verdere adhaesiebetulgingen. Het bestuur van Handelsbelang heeft een oproep gericht tot alle besturen en organen om eveneens adhaesie aan de motie van den gemeenteraad te verleenen. Aan de Universiteit te Groningen is be vorderd tot arts de he'er J. J. Dagevos, geb. te Kloetinge. S CHORE. Benoemd tot hoofd een er Openbare Lagere School te 's-Graven- hage de heer J. v. Nieuwenhuize, hoofd der O. L. school alhier. Voor het artsexamen slaagde aan de Ryksuniversiteit te Groningen de heer J. J. Dagevos Czn. te Goes. Rykswaterstaat. Met ingang van 16 Maart is tot brug wachter in rasten dienst by de Schipbrug over het Marinedok benoemd A. Diericks te Vlissingen. Loodswezen. Met ingang van 1 Februari is W. Olie- maas te Vlissingen bevorderd tot loods- kweekeling 2e klasse in vasten dienst en K. Lugtenberg te Vlissingen tot zeeloods. Rechterlijke macht. Met ingang van 1 Maart is F. Klaaysen benoemd tot schrgver 2de klasse in vasten dienst op de griffie van het kantongerecht te Middelburg. Met ingang van 1 April is W. V. P. Galle benoemd tot rgksklerk 2e klasse in vasten dienst op de griffie van het kanton- gerecht te Neuzen. 4 Rheumatische pijnen kunnen verdi even worden met Kruschen. Reeds gedurende tientallen jaren bracht Kruschen uitkomst over de heele wereld. Neem toch óók BU apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41. GEEN AFGESCHERMDE LAMP. Tegen den wielrgder B. K. alhier werd proces-verbaal opgomaalrt omdat hg reed zonder afgeschermde verlichting. ZILVEREN JUBILEUM. De keer J. P. Walrave, typograaf bij de fa. gebr. Siepman, was daar gisteren 23 jaar ln betrekking. Directie en personeel gaven op hartelgke wyze blgk, dat zg zgn arbeid en jovlalen omgang gedurende deze kwarteeuw zeer waardeerden. EEN BENOEMING. Onze stadgenoot de.heer J. Spaans is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Zierik zee. JAARVERGADERING „ONDERLINGE HULP". De vereeniging voor zlekenhuis-x'erple- ging „Onderlinge Hulp", de Goesche afdee ling van de vereeniging; voor Ziekenhuis- verplegihg op Zuid- en Noord-Beveland, zal Dinsdag 25 Maart a.s. haar jaarverga dering houden. Uit het jaarverslag van den secretaris penningmeester, den heer P. M. A. Vos, biykt, dat het ledental op 31 December 1940 bedroeg 3341 verzekerden, w.o. 2982 betalenden, tegen 3230 verzekerden en 2904 betalenden op 1 Januari 1940. Er was dus een vooruitgang van 111 verze kerden w.o. 78 betalenden. De rekening vermeldt een bedrag van 8044.32 aan ontvangen contributie. Hier van werd gestort 7239.95. De reserve kas bedroeg 117.08, de gewone kas 6225,.5, tezamen een saldo vormende van 742.83, terwijl de rekening 1 Januari 1940 opende met een saldo van 743.09, zoodat er over 1940 een nadeelig tekort is van 1.16. 'Het aantal opnamen «bedroeg 15,. terwijl 8156.43 werd uitgekeerd. DE WONINGBOUW. Een tweede plan. Na het reeds door den Raad goedge keurde bouwplan van de woningbouwver- eeniging „Ons Streven", omvattende 85 woningen, zal den Raad thans nog een tweede plan voorgelegd worden van SO arbeiderswoningen en 30 kleine midden- standswoningeh. Bedoeling is deze te doen bouwen door „Bredero's Bouwbedrgf' te Utrecht, waarby de gemeente dan de tweede hypotheek voor. haar rekening zal nemen. Ook deze woningen zullen, mits alles door den Raad en van hoogerhand goed gekeurd wordt, in bouwplan m op den van het Burgeriyk Armbestuur over te nemen grond, liggende achter de Tulp straat, V/orden gebouwd. Inlevering van oude rijwiel banden. Naar aanleiding van de regeling betref fende den doorverkoop, minstens eenmaal per half jaar, van oude binnen- en buiten banden door de rywielhandelarén aan de handelaren in oude rubber, ingeschreven bg het ryksbureau voor rubber, is eenige ongerustheid ontstaan omtrent de voorzie ning van plakmaterlaal. Van bevoegde rijde deelt men mede, dat deze ongerustheid ongegrond is, daar er voor gezorgd zal worden, dat plakmate- riaal in voldoende hoeveelheid verkrijgbaar zal zyn. Eventuee'e vragen over de distributie van rijwielbanden richte men niet tot het Ryksbureau voor Rubber te Amsterdam, doch tot den Economischen Voorlichtings dienst, Rgnstraat 24 te 's Gravenhage. DE COMMISSARIS-GENERAAL VOOR FINANCIËN EN ECONOMIE BEZOEKT DE UTRECHTSCHE JAARBEURS. Te zamen met dr. Schlotterer, ministe- rial-dirigent aan het Reichswirischaftsmi- nisterimu te Beriyn heeft de commissaris- generaal voor financiën en economie, dr. H. Fischboeck, eeD bezoek gebracht aan de Utrechtsche jaarbeurs. MIDDELBURG. Geboren: Caesar Emmanuel z. v. C. E. Hulstaert en J. M. C. Baljéu Kornelis z. v. K. Franche en P. Ma-inisse; Maatje Tannetje d. v. P. A. Walraven en C. Gideonse. Overleden: J. J. Andriesse, 63 jaar, on- geh. vr.; J. G. J. W. Westmaas, 8 weken (d.); F. J. de Keyser, 89 jaar, wed. van B. Lahr: J. Tjaarda, 61 Jaar, ongeh. vr.; A. Alewynse, 68 jaar, vrouw van E. Kerk- hove; A. Judde, 70 jaar, weduwn. van A. J. Drioel K. Visser, 54 jr., man van S. G. HoUgzer; I>. C. van den Berge, 3 jaar (z.); A'. E. Edelman, 91 jaar, weduwn. van J. C. Landmeter. Ondertrouwd: A. A. J. C. Kokke, S3 jr. en W. de Wit, 25 jr.; P. Neve, 30 jaar en W. Grootjans, 29 jaar; J. P. 't Gilde, 24 jaar en E. Bodbyi, L0 jaar. Getrouwd: O. A. van der Meijden, 24 jaar en E. M, Geers, 13 Jaar»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2