GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Rechtszaken Sport VTUTPNO 1 Bezorgdheid over de toekomst van Zeelands hoofdstad. Plannen tot uitbreiding van het gebouwencomplex. EEN BEROEP VAN DEN RAAD OP DE AUTORITEITEN. De begrooting goedgekeurd. De gemeenteraad van Middelburg kwam gistermiddag in openbare vergadering bijeen. VoorzitterMr. dr. J. van Wal ré de Bordes. Aanwezig alle leden- Na mededeeling van de ingekomen stuk ken besluit de raad eervol ontslag te ver- leenen aan den heer J. van der Wiel als 2e plaatsvervangend gemeente-secretaris, en als schatter van de huurwaarde der drank lokaliteiten. Als schatter wordt benoemd de heer Blokpoel. Wijziging algemeene salaris- verordening. De heer FLIPSE zegt het te betreuren, dat de salarisverbetering niet alle amb tenaren betreft. De heer DOORENBOS vindt ook dat de voorgestelde wijziging niet ideaal is. Spr. heeft waardeering voor den leider van den reinigingsdienst en voor den heer Cappon van het electriciteitsbedrijf. Spr. acht ver hooging van de wedden der gemeenteboden alleszins gewenscht. Hun salarieering is te laag. In Middelburg bedraagt hun maxi mum-salaris 1425 in Assen 2100, voor de provinciale griffie Zeeland 1800. De heer LAMBERMONT kan met het voorstel van B. en W. accoprd gaan. De heer DE BRUIN betreurt het, dat het personeel van het burgerlijk armbe stuur niet in de herziening deelt. Hjj vreest, dat het rapport zoo lang op zich zal laten wachten, dat er onbillijkheid in de salarieering ontstaat. De heer VERF AGE acht partieele her ziening over het algemeen verkeerd. Hij vindt zoo'n herziening alleen gewet tigd, als een werkkring uitbreiding heeft ondergaan. De verhooging der wedden van de boden vindt spr. alleszins billijk. 'De heer JERONIMUS meent dat men verdienstelijke ambtenaren kan beloonen met een persoonlijke gratificatie, doch vindt her-classificatie minder gewenscht. Deze toch schept konsekwenties voor de toekomst Als de boden administratief werk verrichten, doen zij meer dan hun taak is. Voor hun eigenlijke taak worden z\j, in vergelijking met de looonen in het particuliere bedrijf, voldoende beloond. Ook de heer PORTHEINE is niet enthou siast over de door B. en W. gevolgde methode. Men begaat tijdelijk onbillijkheden tegenover sommige ambtenaren. Spr. voelt meer voor een algeheele herziening der salarissen en wil, in afwachting daarvan, enkele verdienstelijke ambtenaren nu een persoonlijke gratificatie geven. Spr. zegt het verder niet te kunnen waardeeren, dat B. en W. den raad zoo weinig tijd hebben gegeven om zich in dit voorstel te verdie pen. Mr. BARON v. d. FELTZ sluit zich bjj de laatste opmerking aan. Hij verklaart vervolgens, dat hij tegen telkens gecamou fleerde salarisverhooglngen is. Hij voelt meer voor algeheele herziening der sala rissen. Thans haalt men indertijd vastge stelde verhoogingen totaal uit elkaar. De heele salarisregeling, moeizaam tot stand gebracht, wordt kapot gemaakt. Als amb tenaren door de buitengewone omstandig heden meer werk hebben -gekregen, kan men deze een toelage geven. Alleen als een positie totaal veranderd is, dient de sala rieering te worden herzien. De heer DEN HOLLANDER beeft over het algemeen geen waardeering voor het voorstel. Het scheppen var- teveel salaris groepen heeft bezwaren. Men kan zé be schouwen als rekstokken, r<wr een ieder zich aan tracht op te trekkjea. Men schept .nu nieuwe rangen om degeneu, die ze be- kleeden, hooger te kunnen e'alarteeren. Spr. vraagt dat de raad voortvan in geheime zitting zal worden ingelicht: over de mee ning van het georganiseerd overleg. De VOORZITTER antwoordt, dat de salarisherziening van het personeel van het •burgerlijk armbestuur niet op de lange baan wórdt geschoven. Het Rapport, waar op het wachten Is, kan binned enkele weken tegemoet worden gezien. Sp-r. zegt vervol gens, dat de raad het too rs;el zoo laat heeft ontvangen uit tijdnood van B. en W. Er zal naar gestreefd worden herhaling van deze fout te voorkomen. Sx>r. is het niet eens met den heer v ,d. Feit:7-» dat de door B. en W. gevolgde method? terzake de salaris-herziening niet juist is- Er zijn twee soorten verschuivingen. Ten eerste de voorgelegde voorstellen. V «.rder zfln ter secretarie eenige promoties Toegepast, na dat B. en W. daarvoor algemet ne volmacht van den raad hadden gekregen- Het werk ter secretarie is zoo geheel ariders gewor den als vroeger. Dit dient beloond te wor den met promotie. Niets is zóö funest voor de ambtenaren-wereld als „bevriezing". Er beeft geen enkele onredelijke veriiocjin^ plaats gevonden. De kicr .iten samenvat tende concludeert spr., dat fe'.telHlr' bezwaren tegen het voorstel niet omvang rijk zijn. De titel schrijver is zeer noodza kelijk. De salarieering van de boden ligt ver beneden die van hun collega's elders. Wethouder PAUL zegt, dat het voorstel nu op de agenda is geplaatst, omdat het wenschelijk was het vóór de begrooting te behandelen. Spr. merkt op, dat de raad niet konsekwent is. Hij heeft B. en W. in de gelegenheid gesteld ambtenaren ter secretarie promotie te laten maken, en kant zich nu tegen promotie van andere ambtenaren, die er eveneens voor m aan merking komen. B. en W. zijn het eens met de raadsleden, die meenen dat een alge heele herziening der salarissen voorkeur verdient boven een partieele herziening, doch in Den Haag zou een algeheele her ziening nooit goedgekeurd worden. Een persoonlijke toelage, die later bij een algeheele salaris-herziening weer zou worden opgevangen, acht spr. niet ge wenscht. Hij deelt den heer Jeronimus me de, dat de boden geen administratief werk verrichten. Over het algemeen, aldus gaat spr. voort, is de salarieering in Middelburg niet hoog. Uitzonderlijk laag is die van de groep I B vandaar dat wordt voorgesteld deze in haar geheel te verhoogen. Spr. bestrijdt de opvattingen, dat deze salaris herziening een verkapte verhooging zou zijn, en dat zij onbillijkheden zou scheppen. Wethouder KöGELER merkt op, dat de raad eigenlijk geen bezwaren heeft tegen de voorgestelde verhoogingen, doch tegen den vorm, waarin deze zijn gegoten. Ook spr. vindt den vorm niet prachtig, doch z.i. mag deze niet den doorslag geven. Een persoonlijke toelage zou nog minder fraai zijn, en bovendien geen voldoende uiting zijn van de appreciatie van B. en W. voor de werkzaamheden der onderhavige ambte naren. Spr. zegt vervolgens, dat bjj het electriciteitsbedrijf thans '4 hulp-monteurs werkzaam zijn, en dat de promotie van den heer Cappon, die zeer verantwoordelijk werk c'oet, alleszins gerechtvaardigd is. Ook de voorgestelde bevordering van den boekhouder-kassier van gemeente-bedrij ven, licht spr. nader toe. Hem zou zelfs onrecht worden aangedaan als promotie achterwege bleef. Het voorstel wordt, nadat nog over en kele onderdeelen afzonderlijk ls gestemd, aangenomen. Wijziging verordening gemeente politie. De VOORZITTER zegt, dat het niet in de bedoeling ligt de functie van adjunct inspecteur direct te doen vervullen. Dè heer DE BRUIN heeft waardeering voor de wijze, waarop de politie haar taak opvat. Spr. vraagt of ook het lagere per soneel niet een gratifcatie móet worden gegeven. Dit Ls ook in andere plaatsen geschied. De heer LUYENDIJK vraagt of de uit breiding van het politie-korps door het rijk wordt vergoed. De heer VERHAGE merkt op dat de salarieering der inspecteurs al jaren lang te laag is. De heer DOORENBOS betreurt het, dat de agenten, met name de oudere agenten, niet in de salaris-herziening zijn begrepen. Daarom acht hij verhooging ran de wedde der rechercheurs niet gewettigd. Spr. vraagt of de agenten niet in aanmerking kunnen komen voor kinder-toeslag. De VOORZITTER verheugt zich ever de waardeering voor het politiekorps. Hjj zou gaarne alle leden in de salaris-herziening hebben betrokken, doch dat ging niet. B. en W. hebben overwogen of het mogelijk zou zijn het lagere personeel een gratificatie toe te kennen, doch zij weten ni-et of deze zal worden goedgekeurd. Een kinder-toe- lage is door het. departement geweigerd. Aan het personeel, dat op 17 Mei in dienst is geweest, wordt een week extra-verlof toegekend. De toelage aan de rechercheurs wil spr. niSt achterwege laten op de overweging dat een toelage aan de gewone agenten niet mag worden verstrekt. De extra-uit gave, voortvloeiende uit de uitbreiding van het politiekorps, komt voor rekening van het Rijk omdatMiddelburg noodlij dend ls. De begrooting voor 1941. Aan de orde is de begrooting voor 1941. De heer JERONIMUS wil zich in zijn algemeene beschouwing beperken tot de toekomst van Middelburg. Spr. vreest, dat teveel menschen de stad verlaten, en te weinig menschen zich hier vestigen. B. en W. zijn ten deze optimistisch, doch spr. niet. Ook hun optimisme voor den opbouw deelt spr. niet, want Den Haag staat nog steeds op het standpunt van een vergoe ding, Inplaats van op het standpunt der vervangingswaarde. De vergoeding voor meubilair is meer dan bedroevend. Het vreemdelingenverkeer heeft voor de ko mende jaren een knak gekregen. Spr. is voor de toekomst der stad met zorg ver vuld. De heer LUYENDIJK noemt het tekort op de begrooting van 3 ton ernstig, doch niet als men in een herbouwd Middelburg gelooft. In de toekomst kan de begrooting er heel \vat gunstiger uitzien, mits de gedupeerden door een behoorlijke vergoe ding in staat worden gesteld tot bouwen. Want geld speelt ten deze een groote rol. Spr. zegt dat de financieele positie van den Mlddelburgschen middenstand vóór den oorlog reeds vrij zwak was, en dat de middenstand niet tot bouwen In staat zal zijn, zonder betere tegemoetkoming. In dit verband wijst spr. op het gevaar van herbouw door de groote Nederlandsche za ken, die hier filialen hebben. Een motie. Spr. dient de volgende motie in „De Raad van Middelburg, met er kentelijkheid kennis genomen hebbende van de reeds gedane toezeggingen tot verruiming van de bijdrage-regeling inzake den herbouw van Middelburg gelet op het groote tekort op den ge wonen dienst, voor 1941 geraamd op 319.870.32, hetwelk voor een aan zienlijk deel veroorzaakt is door de verwoesting overwegende, dat het een dringende elsch is, dat de weder opbouw van Middelburg met kracht ter hand wordt genomen overwegen de, dat de financieele draagkracht der Middelburgsche burgerij en van de middenstandsbedrijven in het bijzonder niet van dien aard is, dat de getrof fenen veel zouden kunnen bijdragen uit eigen middelen, dringt er ten sterk- - ste op aan, dat zoodanige financieele regelingen worden getroffen, dat de wederopbouw volkomen gewaarborgd wordt". De heer VERHAGE acht het billijk, dat het geheele land ret tekort op de begroo ting van ret zwaar getroffen Middelburg draagt. De heer MONDEEL meent, dat het te kort op de begrooting niet ten volle ver oorzaakt ls door de ramp, die Middelburg heeft getroffen. Spr. vraagt vervolgens hoe voorzien zal wórden in de woningnood in onze stad. Spr. weidt uit over de personeelbezetting bij de bedrijven, en over de kaspositle der gemeente. Optimisme. De VOORZ., de sprekers beantwoordend, zegt dat hrj de toekomst van Middelburg niet somber kan inzien: Het aantal inwo ners is slechts met ongeveer 100 personen verminderd. Middelburg is en blijft cen trum van het eiland het is een admini stratief centrum en een centrum van vreemdelingenverkeer. De landhouw zal goede prijzen houden, ook in de toekomst, en als het de boeren goed gaat, gaat het den Mlddelburgschen middenstand goed. Als administratief centrum zal de stad van nog grootere beteekenis worden. Het vreemdelingenverkeer zal wellicht de eerste jaren na den oorlog nog niet bloei en, doch op den duur zal het stellig weer toenemen. Velen uit eigen land zullen Mid delburg willen zien bovendien het mooie Walcheren is niet in waarde gedaald. De rol, die Middelburg in het toerisme zal gaan vervullen, hangt verder voornamelijk af van de wijze wat „wij van Middelburg maken". Het plan tot den herbouw van het stadhuis zal binnenkort in den Raad worden gebrachthet plan voor de Abdij is krachtigde Lange Jan wordt opge bouwd ook de kerken zullen weer ver rijzen. Het Rijk zal de St. Joris weer op bouwen, en dit gebouw zal mooier worden dan het voorheen geweest is. Aangaande den bouw door particulieren zegt spr., dat de autoriteiten ernstig van plan zijn' Middelburg weer tot een stad te maken. Dit zal geld kosten, doch dit weet men in Den Haag. Geval voor geval wordt nagegaan. Een algemeene financieele re geling is voor Middelburg niet te scheppen. Spr. deelt het pessimisme van den heer Jeronimus niet. Toch kan het geen kwaad, dat de Raad door middel van een motie op een betere schaderegeling aandringt. Volgens spr. is het in het belang der gedupeerden zoo snel mogelijk te bouwen. Tot deh heer Mondeel zegt spr., dat de kaspositie geen aanleiding heeft gegeven tot acute moeilijkheden. De heer LUYENDIJK ïs ervan over tuigd, dat het begrootlngstekort voorna melijk uit de ramp voortvloeit. Verschil lende opbrengsten via de gemeente zijn sterk gedaald. De motie-Luyendijk wordt aangenomen. Hierna wordt de begrooting artikelsge- wijze behandeld. Bij de begrooting van den reinigings dienst verzoekt de heer LUYENDIJK maatregelen tegen het stof in de straten te nemen. Wethouder PAUL zegt zulks toe. De heer WONDERGHEM verzoekt langs den Beenhouwerssingel beveiligingsmaat regelen te treffen. De VOORZ. zegt overweging toe. De heer MONDEEL vraagt naar vernieu wing van de overeenkomst met den polder Walcheren inzake suatie in de vesten. De VOORZ. zegt dat deze zaak uitge steld moest worden omdat de archieven z\jn verbrand. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Vrijgesproken. Terzake van diefstal heeft zich ln hoo ger beroep voor het Hof te verantwoorden gehad j. V., die door den Politierechter te Middelburg was veroordeeld tot 80 boete subs. 30 dagen hechtenis. Van dit vonnis elschte de proc. generaal de bevestiging. Het Hof heeft thans uitspraak gedaan en hetgeen ten laste was gelegd niet be wezen geacht» zoodat verdachte werd vrij gesproken. GESTRAFTE BEDRIEGERIJ. Een 26-jarige timmerman, die reeds eenige Jaren gevangenisstraf wegens dief stallen achter den rug had, zekere H. van L. te Amsterdam, was na zijn laatste cel straf niet meer in de gelegenheid, zijn ge wone werk te vinden en had toen een baantje als buffetchef in een cantine voor Duitsche militairen weten te vinden. In plaats van den rechten weg te bewande len, was hij op zekeren dag, toen de leider der cantine hem 100 had meegegeven om voor de cantine benoodigde waren te koo- pen, met dat bedrag aan de zwier gegaan en in gezelschap van een Haagsche meisje gekomen voor wie hij zich uitgaf als Ober- leutnant bij den vliegdienst. Het feit, dat hij „in burger" was, stelde hij dusdanig voor, dat zijn uniform bij den kleermaker te Amsterdam was. Hij wist zich bij de familie van het meisje in te gasten, een week lang, en zag daarift nog kans, het meisje voor 9 en enkele andere perso nen voor bedragen van 5.50 en 4.50 op te lichten. Toen de dagen van uitgaan voorbij waren en het geld in hotels en café's was opgemaakt, beweerde hij naar Amsterdam te moeten gaan om zjjn uni form en zijn traktement te halen en dan te zullen terugkeeren om met het meisje in het huwelijk te treden. Hij kwam deze beloften echter niet na en liet niets meer van zich hooren. Inderdaad berustten al zijn verhalen op leugen en bedrog, terwijl bovendien bleek, dat de jongeman ge trouwd en vader van twee kinderen was. De cantlneleider en het 22-jarige Haag sche meisje werden gisteren bij de behan deling van deze zaak voor het Landsge- recht te Den Haag als getuigen gehoord. De Generalstaatsanwalt noemde de ge pleegde feiten een serie gemeenheden en den verdachte zelf een bedrieger, wiens eerloosheid streng gestraft dient te wor den. Spreker eischte een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en zes maanden. De rechter veroordeelde den verdachte tot één jaar en vier maanden met aftrek van de preventieve hechtenis sedert No vember. ruim 600 kg. frauduleus geslacht varkensvleesch in beslag genomen. Een ambtenaar van den crisiscontróle- dienst en een keurmeester van de slacht plaats hebben in samenwerking met de po litie van Westbroek en Achttienhoven be slag kunnen leggen op een hoeveelheid van 650kilogram varkensvleesch, afkomstig van dieren welke op frauduleuze wtjze De heer SCHOT heeft bezwaar tegen subsidies aan muziekvereenigingen, en voor sportvelden. Spr. is tegen sportbe oefening op Zondag. Daaruit komen alle rampen, die over ons zijn gekomen, voort. De heer JERONIMUS merkt op, dat de bijdragen voor de sportvelden nog grooter zouden moeten zijn als op Zondagen geen sport werd beoefend. De heer MONDEEL vraagt naar den op bouw van de meisjesschool, en dringt aan op speelweiden in de stad. Spr. zou ook gaanie een openbare school voor voorbereidend onderwijs in de stad tot stand zien komen. Het subsidie aan de handelsschool wil spr. ten deele verhalen op de andere gemeenten, die er leerlingen heen sturen. Met het nijverheidsonderwijs geschiedt dit ook. Wethouder KöGELER acht het subsidie aan de muziekkorpsen alleszins gerecht vaardigd, ook al geven deze thans geen concerten. Het tekort, van het sportterrein lijkt grooter dan het inderdaad is. Met den heer Schot betreurt spr. het, dat het sportterrein des Zondags wordt gebruikt. Voor de meisjesschool is reeds een plaats aangewezen. Ook B. en W. achten deze kwestie urgent. Een plan voor een gym nastieklokaal is in wording. Speelweiden in do binnenstad zijn niet mogelijk door gebrek aan plaats. De zevende klasse- school zal niet meer in het leven kunnen, worden geroepen. Getracht zal worden aan school A een afzonderlijke 7e klasse te voegen, ook bedoeld voor leerlingen van andere scholen. Wat de handelsschool be treft, verhaal op andere gemeenten is niet wettelijk geregeld. Wethouder PAUL deelt mede, dat dit jaar aan werkverruiming niet veel zal behoeven te worden gedaan, omdat er heel weinig werkloozen zijn. Er zijn evenwel nog genoeg kleine objecten om de werk loozen te werk te stellen. Een bedrag ad 51.500 is reeds toegestaan. De heer DEN HOLLANDER heeft ver nomen, dat er nog werkloozen zijn, die wachtweken moeten maken. Dit begrijpt hij niet goed. Hierna wordt de bogrooting zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waren geslacht Beide ambtenaren ont moetten dezer dagen een inwoner van Acttlenhoven, die een groote kist op rtfn rijwiel vervoerde. De ambtenaren hielden den man aan en bij onderzoek bleek, dat de kist ongeveer honderd pond spcK be vatte, welke naar den kooper vervoerd moest worden. De vervoerder van het spek werd, nadat ook de politie was ge waarschuwd, aan een verhoor onderwor pen, waarbij de man aanvankelijk nogal gesloten bleek, doch toen men hem goed aan den tand voelde, vertelde hij, dat hij het spek moest vervoeren ln opdracht van. een hem overigens onbekenden persoon. Later, heeft de aangehoudene aan dé politie verklaard dat hij het vleesch in ont vangst had genomen bij een zekeren t. v„ die eveneens ln Achttienhoven woonachtig ls. De politie heeft hier aanstonds een huis zoeking verricht en daarbij kwam aan het licht, dat in dit huls een hoeveelheid var kensvleesch, wegende 650 kilogram waa opgeslagen. V., die aanvankelijk door de politie was gearresteerd, Is latei; op vrije voeten gesteld. Bij zijn verhoor bleek, dat het vleesch het eigendom was van zeke ren E. de G., eveneens te Achttienhoven woonachtig. Deze man werd eveneens ge arresteerd, doch hij verklaarde van niets te weten. De G. ls naar Utrecht overge bracht, waar hij ter beschikking van den officier van justitie is gesteld. Er is nog niet komen vast te staan, of de varkens ook te Achttienhoven zjjn ge slacht. De politie is met haar onderzoek nog in vollen gang en men tracht natuur* lijk na te gaan, of de dieren in deze ge meente op frauduleuze wijze zijn geslacht- Men verwacht nog andere in beslagne mingen van vleesch, afkomstig van fraudu leuze slachtingen. hypotheken aangeboden. In een Utrechtsch dagblad verscheen ecu advertentie, waarin hypotheken werden aangeboden. Deze advertentie werd druk gelezen en er was zelfs een vriendelijk man, die een briefje naar den hypotheken- aanbieder schreef. De man kreeg een brief je terug, waarin hem werd verzocht maar eens naar Amsterdam te komen, om de zaken te bespreken. En zoo ondernam op een kwaden dag een inwoner van 't lande lijk Werkhoven de reis naar Amsterdam. De man werd er hartelijk ontvangen. H$ sprak met den adverteerenden hypotheken- handelaar en zij werden het volkomen eens. De man zou een hypotheek krijgen, maar daarvoor moesten papieren in orde worden gemaakt en andere dingen worden gedaan. Dat kostte geld. Vijftien gulden vooruit betalen, dat was de wensch van den agent. De Werkhovenaar betaalde. Hfl deed nog meer. Hij gaf bovendien 9.75 omdat hij zijn brandassurantie, die bij een Belgische maatschappij liep, bij een andere maatschappij wilde onderbrengen. Hij had dus bijna 25 uitgegeven. Maar de resul taten waren niet verbluffend, want hij hoorde nooit meer iets, noch van de hypo theek, noch van de brandassurantie, die den nieuwen klant geweigerd scheen te hebben. Daarom waarschuwde de man de politie, wat tot uiteindelijk gevolg had, dat de adverteerder gisteren voor de Amster- damsche rechtbank moest terecht staan, wegens oplichting en verduistering. De man beweerde volkomen onschuldig te zijn. Hij had Inderdaad kosten moeten maken, zoo zeide hij, en het geld van de assurantie was goed besteed. Als de Werk hovenaar zou willen wachten, zou hij tot de conclusie komen, dat de maatschappij hem wel degelijk als Ingeschreven geaccep teerd had. Maar de getuigenverklaringen deden vermoeden, dat de zaak toch niet zoo zui ver was als de man het geliefde voor te stellen. De man had trouwens geen bijzon der goedereputatie. Hij was eerst kort voor dit feit gepleegd was, ontslagen uit de gevangenis, waar hij een straf van twee jaren had uitgezeten voor hypotheekzwen- del. Het valt dus niet te verwonderen, dat de rechtbank niet dadelijk wilde gelooven in de oprechtheid van de verklaringen. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewe zen en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De rechtbank zal op 2 April uitspraak doen. AN NI kapkll vestigt een nieuw wereldrecord op de 200 meter schoolslag. Alle St\jl wint van Kagtüuid Hveger. Bij de wedstrijden, welke gisteravond in Dusseldorf gehouden werden, is de Duitsche zwemster Anni Kapell er in ge slaagd een nieuw wereldrecord op de 200 meter schoolslag te vestigen. In den strijd tegen Jopie Waalberg wist zij den fraaien tijd van 2 min. 55.5 sec. te ma ken. Zij verbeterde hiermede het oude re cord van de Braziliaansche zwemster Maria Lenk met 0.5 sec. Joplc Waalberg kon haar rivale op de eerste 100 meter nog wel bij. houden, doch in het laatste deel liep de Duitsche zwemster vele meters uit. Een groote verrassing leverde Alle stijl door op de 100 meter vrije slag de Deen- sche zwemster Ragnhlld Hveger te slaan. Na een uiterst spannenden strijd won Alie Stijl eerst 'op de laatste meters in den tijd van 1 min. 6.5 sec. Cor Kint won weer de 100 meter rug slag, terwijl de Nede-landsche zwemsters de estafette tegen een Duitsche ploeg OESCHBF. ÜK DOC.B PASHIRM HAMMETT TEEKENINGF. N V#K AI.EXANDKR RAYMOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7