STADSNIEUWS Middelburg. Uit de Middelburgsche Raadszaal. STADSNIEUWS Vlissingen. GR ATI S LEZEN! ontvangen de tot 1 April a.s. ver schonende num mers GRATIS STADSNIEUWS Goes. De vroede vaderen hadden ditmaal een kort menu, maar op deze korte spijskaart kwamen twee lijvige schotels voor, n.l. de herziening van de algemeene salaris verordening, en de begrooting voor 1941. Zooals te verwachten was, zijn zij zich aan deze twee hoofdgangen te buiten ge gaan. Ongeveer twee uren hebben zes tot zeven raadsleden geredekaveld over de salaris- kwestie der ambtenaren. De opvatting der tegenkanters was, dat het weinig fraai is de salarissen der ambtenaren partieel te herzien, dat men, als er iets verbeterd dient te worden, zulks in zijn geheel dient te doen en dat men, als zoo'n algeheele ver betering thans niet mogelijk is, er beter aan doet de daarvoor in aanmerking ko mende ambtenaren een toelage te geven, dan een destijds moeizaam tot stand ge komen verordening uit haar proporties te rukken. B. en W. waren het volkomen eens met de opvatting, dat een algeheele her ziening der salarissen voorkeur had ver diend, doch omdat zoo'n herziening de goedkeuring der hoogere autoriteiten niet zou verkrijgen, meenden zij van de nood een deugd te moeten maken. De raadsleden weerden zich met stroo men van woorden, doch gaven zich ten slotte gewonnen. Verschillende ambtenaren en de mannen van het politie-korps, die rangsgewijze aan den kop liggen, zujlen meer gaan verdienen. Zooveel meer als hun door toeneming van hun taak toe komt. In het verleden placht een gemeentelijke begrooting aanleiding te zijn tot politieke steekspelen, maar die tijd is voorbij. Al thans in Middelburg, waar men thans ern stiger zaken aan het hoofd heeft. De hoofdelijke samenleving wordt- beheerscht door het vraagstuk van den wederopbouw, en dies baart het geen verwondering, dat het hoofdthema van de oegrooting even eens door Middelburg, zooals het in de toekomst zal zijn, werd gedragen. Er waren raadsleden, die in de toekomst van onze stad een zwaar hoofd hadden, omdat zij meenden, dat van den herbouw niets terecht kan komen, zoolang Dén Haag on het bekende vergoedingsstand punt blijft staan. De heer Luijendijk, ge woon in cijfers te denken, bracht een motie ter tafel, door middel waarvan hij zich voorstelde, dat de autoriteiten in het Haagje tot milder geldelijk inzicht kunnen worden gebracht Men schaafde een beetje aan dit hulpbruggetje, en vervolgens werd besloten bet ir. Ringers te doen toekomen. Na de pessimistische klanken over Mid- delburg's toekomst heeft burgemeester Van Walré de Bordes zijn optimistisch geluid doen hooren. Hij wees erop, dat onze stad centrum blijft van den landbouw, die een goede toekomst tegemoet gaat, dat Mid delburg nog meer dan in het verleden ad ministratief en cultureel centrum van Walcheren wordt, en dat Zeeland's hoofd stad, dank zij het feit, dat het schoone Walcheren zich zelf is gebleven, als mid denpunt van vreemdelingenverkeer niet aan waarde heeft ingeboet. Het doet altijd weer vreugd te hooren, dat onze burgemeester gelooft in de toe komst van onze stad, en dat hij, met een open oog voor de vele moeilijkheden, die nog overwonnen moeten worden, vast houdt aan het eindresultaat van de vele plannen, die thans ontwikkeld worden. Zün optimisme, dat waarlijk geen slag in de lucht beteekent, is een hart onder den riem van de wankelmoedigen, van de twjjfelaars, dieniet weten wat onze burgervader weet! Na de gedachtenwisseliing over Middel- burg's toekomst even onderbroken om de raadsleden een blik te gunnen op de markt, zooals zy zal worden, was het met de begrooting, waarop de Raad nu een maal niet veel Invloed meer kan oefenen, gauw gedaan. Om zes uur stonden we op de „steen tjes". Een begrootings-record, en toch een bij eenkomst, die waardevol was in menig opzicht. HET JUBILEUM VAN RHETORIC A. Geslaagde opvoering van Polly Perkins. Er heerschte een opgewekte, feestelijke stemming in den Schouwburg, waar gister avond de onderafdeeling van den Middel- burgschen H.B.S.-bond, „Rhetorica", haar 25-jarig bestaan vierde met de opvoering van Pólly Perkins. Rethorica bestaat 25 jaar en daarin ligt voldoende bewijs voor het bestaansrecht dezer vereeniging en wanneer daaraan nog mocht worden getwijfeld, welnu, gister avond zijn deze twijfelaars tot de orde ge roepen. Want wat Rhetorica gisteravond voor het voetlicht heeft gebracht, was al leszins verdienstelijk, een jubileumopvoe ring in optima forma. Daaruit heeft men bovendien de over tuiging kunnen putten dat het H.B.S.- vereenigingsleven van bijzonder groote waarde kan zijn voor het versterken van den onderlingen band tusschen leerlingen en leeraren en kan strekken' tot verhef fing van de schoolsfeer. De middelbare school beoogt niet slechts de hoeveelheid parate kennisop te. voeren, zij beoogt tevens en niet in de laatste plaats jongelieden die aan den ingang van het leven staan en in het maatschappelijk leven bedoelen een min of meer vooraan staande plaats in te nemen, tot deze ver antwoordelijkheid op te voeden. Het school- vereenigingsleven is een onmisbare scha kel ter bereiking van dat doel. Dat Rhetorica het 25 jaren heeft volge houden en de opeenvolgende schoolgenera- ties aan zich heeft weten te binden, is een verdienste en een bewijs voor de onmisbaar heid van het instituut. Er wordt over schoolverenigingen wel eens schouderophalend gesproken, maar zy, die zoo spreken of denken, hebben het bij het verkeerde einde. Daarvan is gister avond, toen het oratorische vuur tijdens de huldiging over de sprekers vaardig werd, dan ook wel getuigd. Het beste pleidooi leverden nochtans de leden van Rhetorica zelf, die Polly Perkins tot een succesnummer hebben gemaakt. Er schuilen onder de Rhetorianen uitstekende krachten, die ongetwijfeld over tooneel- capaciteiten beschikken. De kittige Polly Perkins had moeilijk een betere vertolkster kunnen vinden en met haar mogen we in één adem haar neef noemen, die zijn aan trekkelijke rol met veel bravour speelde, Zonder te veel charge, juist in den toon Van Fergus Wimbush had wellicht een grooter succes kunnen worden gemaakt, wanneer deze knaap behalve het farmer- costuum, zich ook wat „slang" had aan gemeten. Niettemin werd deze rol zeer verdienstelijk gespeeld. Het is niet alles, wanneer je om mevrouw komt en je krijgt het kamerkatje, dat tenslotte toch mevrouw bljjkt te zijn. Zeer verdienstelijk was ook Wimbush' oudste zusterja met zoo'n geval zit je maar opgescheept, vooral wan neer er eenige tonnen mee gemoeid zyn Het Rhetorica-spelers hebben van Polly Perkins een knappe weergave verzorgd, waartoe niet het minst de zorgvuldige regie en de vaardige tooneelaankleeding hebben bijgedragen. Het werd een onverdeeld suc ces, een prachtig begin van de jubileum- herdenking, een belofte voor de toekomst. Want met deze opvoering heeft Rhetorica niet alleen de ouderdom aan zich verplicht, zy heeft tevens de jonge H.B.S.-ers een aanmoediging verschaft, om zich in de ge lederen te scharen. Zoo kan men met ver trouwen de nieuwe periode tegemoet gaan, naar het gouden jubeleum. Tja, dan is de' Polly Perkins van gisteravond misschien ai 'n gryze came en desondanks een enthou siast oud-lid. Want dat is thans nog het geval met de oprichters. Er waren bloemen en harteiyke toespra ken, waarby bleek, dat Rhetorica zich in de vriendschap van zeer velen mag ver heugen. En Zaterdag wordt het feest voortgezet, wanneer 'j. erpsichore de Rhetorianen in haar bekorenden ban zal vangen. Wanneer ze in het snelle beweeg de zich ten Jans reiende voeten even vaardig zyn als giste ren in de rhetoriek, wel dan is het feest een daverend succes. DE TENTOONSTELLING IN DE HUISHOUDSCHOOL. De tentoonstelling, die de Commissie voor huishoudelijke voorlichting in de Huishoud_ school heeft ingericht, heeft zich den eer sten dag, Woensdag, reeds in een druk ge zoek mogen verheugen.^ Des morgens kwamenslechts een 15 tal personen een kykje nemen en hadden de dames, "die, zich met de toelichting \an het geëxposeerde belast hebben, het wei gemakkelijk. Tusschen den middag was het nog stiller, maar toen het tegen twee uur liep, begon de stroom en in een paar uur tyd passeerden zooveel bezoekenden de con- tróle, dat 'gisteravond bleek, dat 278 per sonen de tentoonstelling hadden bezocht. GOED AFGELOOPEN. Gistermorgen is in de Lange Geere een 8-jarig kind, dat alleen thuis was en dat vermoedelijk te ver uit het raam had ge hangen van een hoogte van 4 meter op straat gevallen. Het kind had zich aan een handje verwond en klaagde over pyn in de rug. Het is naar het gasthuis over gebracht, waar de toestand gelukkig niet ernstig bleek te zyn. VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. Jacht. B. en W. stellen voor aan den heer P. W. M, Hoegen van Hoogelande de jacht te verpachten op het door de gemeente ge huurde duinterrein onder Vrouwepolder, en wel tegen 100 per jaar. Voorschot bijzondere scholen. De besturen der byzondere scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwys heb ben recht op een voorschot op de hen toe komende vergoeding voor exploitatiekosten en voor vakonderwijs. Deze voorschotten beloopen 100 van de vergoedingen waar op zij recht hebben, vanzelfsprekend aan de hand van de ten tyde der aanvraag bekende cyfers, tenzy de besturen genoegen nemen met een lager bedrag. By Koninkiyk Besluit is beslist, dat van de voorschotten aan de besturen der bij zondere scholen, die zelf het schoolgeld innen, de vermoedelijke opbrengsten der schoolgelden niet mogen worden afgetrok ken. Ook dit.jaar hebben B. en W. het bestuur van de vereeniging voor gereformeerd on derwijs te Middelburg (het eenige school bestuur, dat zelf zijn schoolgeld int) ge vraagd, te willen mededeelen, zulks in ver band met den moeilijken financieelen toe stand der gemeente, of het op het volle voorschot, dus zonder aftrek der schoolgel den, aanspraak maakt. Het bestuur heeft daarop medegedeeld, dat aangezien thans een goed overzicht over de kaspositie van het loopende jaar ontbreekt, het geen af stand kan doen van de aanspraak op het volle voorschot Wanneer echter in den loop van het jaar biykt, dat het met minder kas middelen kan volstaan, zal het op het volle voorschot geen aanspraak maken. Ook de overige besturen verzoeken de maximum voorschotten. B. en W. stellen voor aan de verzoeken te voldoen. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 run. tot 8 nm.; blauw gekleurd kinderbandschoentje; pet; rol pakpapier; gekleurde das; brief ten name van P. Jansen; kinderwantje; paar glacé dameshandschoenen; huissleutel met touwtje; blauwe Jekker; zak knikkers. By vinders: portemonnaie met inhoud, M. J. Reynhoudt, Breestraat 47-49; groene glacé dameshandschoen, C. Gabriëlse, Blin- denhoek 3; knipmes, M. Wattel, Potten bakkerssingel 20; roode katoenen dames handschoen A. Vogelenzang, Jasmynstraat 6; foto's, J. Tevel, Klein laanderen 12; padvindersriem en sleutel, W. de Visser, Korte Noordstraat 3; rood kindertaschje, M. J. Vermeulen, Veerschesingel 49 blau we alpinomuts, N. J. Louwerse, Veersche singel 58; vingerhoed, A. Kelder, Loskade 25; bankbiljet, M, Louws, Grintweg 166; De uitreiking der persoons bewijzen. LAAT NU REEDS UW FOTO MAKEN Binnenkort, vermoedeiyk in April, zal een aanvang worden gemaakt met de uitreiking der persoonsbewyzen. Ieder die 15 jaar is of ouder zal een uitnoodiging ontvangen zich op het tydeiyk ontruimde gemeentehuis aan de Houtkade te vervoe gen om een persoonsbewys tegen den daar voor vastgestelden pry 3 in ontvangst te nemen. Omtrent de normen die zullen worden aangelegd voor de verschuldigde leges is nog geen beslissing genomen. By de aanmelding moeten twee gehjke foto's worden overgelegd. Teneinde stagna tie in de vele werkzaamheden welke aan de uitreiking verbonden zyn, te voorkomen, wordt het publiek aangeraden nu reeds de foto's in orde te laten maken. In totaal zullen ongeveer 15.500 per sonen in deze gemeente in het bezit van een dergeiyk bewijs moeten worden ge steld. Daar het uitreiken van elk bewys twaalf tot vyftien minuten zal duren, zal een en ander een massa tyd vergen. Ten einde lang wachten te voorkomen zal een vyftiental personen met de uitreiking be last worden. Op deze wyze zal het dan mo gelijk zyn ca. 215 personen per dag te helpen. Men denkt dan in ongeveer 15 weken met dit werk klaar te komen. Daar foto's die niet aan de voorge schreven ëischen voldoen, beslist niet kun nen worden aangenomen, hebben de foto graven van den burgemeester een schryven ontvangen, waarin de eischen zyn ver meld waaraan de foto's moeten voldoen. Ten overvloede geven wjj deze hieronder nogmaals: L Afmetingen nauwkeurig 3% cm. breed by 4% cm hoog; 2. de foto mèg uitsluitend het hoofd en eventueel het bovendeel van de borst van den afgebeelden persoon weergeven; 3. de foto moet den afgebeelden per soon zonder hoofdbedekking weergeven; 4. de afbeelding van het hoofd moet 2 cm. in doorsnede (horizontaal) of groo ter zyn; 5. de foto moet den afgebeelden per soon half „en face" en half „en profil" (zoogenaamd driekwart) naar rechts too- nen, zoodanig, dat het linkeroor duide lijk en geheel zichtbaar is; 6. de beeldtrekken moeten scherp en niet geretoucheerd zyn (geen wazige of zgn, kunstfoto's); 7. de foto moet den afgebeelden per soon duidelyk kenbaar weergeven; 8. geiykmatige (zgn. egale) kleur, wit te, althans lichte achtergrond; 9. de foto mag geen nevenafbeeldingen bevatten (geen andere personen, geen huis, geen landschap, geen hond, enz., enz.); 10. de foto mag geen stempelafdruk of deel van een stempelafdruk bevatten; 1L de achterzyde der foto moet zyn van wit of roomkleurig (chamois), geheel blanco papier, zonder stempelafdruk, op druk of anderszins. De aandacht wordt speciaal gevestigd op de eiSchen, vermeld onder no. 1, 5 en 1. ERGKLLJKE BALDADIGHEID VAN DE JEUGD. Nu het mooie weer de menschen lang zamerhand weer uit de huizen lokt, komt ook de jeugd weer meer naar voren, zy Aagtekerke; zilverbon, 4. Le Due, üchroe- weg 2; bril met hoornen montuur, F. W. Arnoldus, Achter de Houttuinen 12; étui, inhoudende teekengereecischap, J. C. nonctsmerk, Klein Vlaanderen 76; zilver- bon, W. L. Reyboer, fceissingel 66; rol giaspapier, J. Biondina, St. Janstraat 60; oanitDUjet, C. C. Yvattez, K. Delft 7; kinder- portemonnaie met ritssluiting, J. van Keu len, Lageweg E 268; collier met hangertje, J. van Loo, St. Jansgang 10; damespoxs- horlóge, N. Bouwense, Bree 26; rywiel- beiasangmerk, J. Arnoidus, Houttuinen 12; rywieiDeiastingme.k, G. J. Rijnten, Dwars straat 4; brume motorkap, J. Vader, Veer- scheweg 27; geborduurd kleed, C. van Molenbroek, Noordsingel 108; muntstukje en een kinderarmbandje, C. Tollenaar, Seisweg 74; portemonnaie met inhoud, A. C. Scaam, Noordsingel 38; rywielbelas- tingmerk, M. P. Wiltenburg, Noordsingel 183; doublé kettinkje, J. Kiemers, Arne- muidschvoetpad 68; zilverbon, J. L. Vente- viile, Veerschesingel 136; geel koperen sleuteltje, P. Antheunisse, Oud Amemuid- sche voetpad 24; wollen kous, J. van Schaik, Bellinkstraat 24; wollen beige kinüerwant, J. de Klerk, Seisweg 111 \f boodschuptasch met twee houten ringen, P. Meerman, L. Geere 42 rood voetbalietje F. Blokpoel, Jodengang 31; paar gekleurde kinüerwanten, S. P. Wiliems, Langevieie- singel E 19 boven; zilveren kinaeraim- bandje, J. de Ryke, Burgemeester Tak- straat 1; zilverbon, mevr. Teilegen, Molen water 135. N.B. Indien by één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan, het bureau van politie alhier. beschouwt daarby den weg wel een beetje te veel als haar bezit Zy meent op straat maar alles te mogen en kunnen doen. Bal dadigheid is hiervan het gevolg. Het zgn. voetballen op straat of beter het voorttrappen van alle mogeiyke din gen die op straat liggen, geeft' dilewyis aanleiding tot ergernis, maar al te vaak Is bovendien het stukgooien van ruiten daarvan het gevolg. Zyn zy eenmaal inge gooid dan is de dader gewoonlijkver te zoeken. Wat zulks in dezen tijd van ven- sterglasschaarschte beteekent, behoeft geen naderen uitleg. Ook de plantsoenen en boomen moeten het weer ontgelden. Geheele takken wor den afgerukt, alleen om de paar katjes die zich daaraan bevinden. Trouwens ook ouderen komt men vaak tegen met handen vol katjes, waaraan dikwijls te zien is, hoe nonchalant de takken zyn afgerukt. De schuilkelders biyven ook het mik punt van baldadigheid. Niet alleen dat zy geregeld bevuild worden, erger nog, de laatste weken ls het driemaal voorgeko men dat een koperdraad in een schuilkel der was gespannen. Treedt men hier snei naar binnen, wat.in oogenblikken van ge vaar begrypelyk is, dan loopt men kans met het gelaat tegen zulk een gespannen koperd-aad te stooten. Gisteren werd geconstateerd, dat uit een telefooncel de microfoon met koord en eeD nieuwe gids was meegenomen. Ook dit is vermoedelyk op rekening van de baldadig heid te zetten. Zoo gaat het maar door. Dagelijks vinden wy in de politierapporten staaltjes van gepleegde, meer dan erger- lyke baldadigheid. Welk een schade, zeker niet hrt minst geldeiyk, dit oplevert, is niet te zeggen. Wy noemen hierby slechts als voorbeeld het telkens weer voorkomen van het werpen van steenen, genomen van steenklampen aan den walkant, in het wa ter. De jeugd moét en zal zich wennen aan meer discipline en zal moeten leeren zich meer behooriyk op straat te gedragen. Dat opvoeders en ouders zich ook de moeite getroosten him deel daartoe bij te dragen Wat te denken van een moeder die een tweetal dagen geléden met haar zoon, een jongen 16 jaar, nog een hoofd grooter dan zyn moeder, op het politiebureau aan een inspecteur kwam vragen of een onderwy- zer wel het recht heeft op straat van een jongen een .speeltuig af te nemen, waarmee propjes kunnen worden weggeschoten. Notabene had de zestienjarige jongen zich hieraan schuldig gemaakt en was toen nog heftig verontwaardigd dat de orider- wyzer zich veroorloofd had dit speelgoed aan dsn kwajongen op straat af te nemen. Het behoeft geen betoog dat moeder en zoon op het bureau van den inspec teur terdege gewezen zyn op het goede optreden van den onderwijzer, die volko men in zyn recht was. COMMANDO BRANDWEER. Zooals bekend, is eenige maanden gele den in verband met de ziekte van den heer F. G. Lemmers, het commando over de brandweer alhier tydeiyk in handen gelegd van den heer B. Guntenaar van de Am- sterdamsche brandweer. Naar wy vernemen zal de heer Guntenaar per 1 April zyn functie by het hoofdstede- ïyke corps weer ga§n innemen. Met In gang van genoemden datum is daarom tot commandant benoemd de heer A. R. van Dorp, sedert Januari ondereómmandant van de Vlissingsche brandweer. Destyds is ook de nieuwe commandant een tweetal jaren aan het Amsterdamsche corps ver bonden geweest. Tot zjjn opvolger is ais ondercommandant benoemd de heer W. de Boer, van gemeentewerken. v NOTSTANDSBEIHILFE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS Voor Inwoners van Vlissingen. Het aanmeldingskantoor van bovenge noemd Fonds Centraal Bureau te Rot terdam, Mecklenburglaan 55) is gevestigd: Vlissingen, Gymnastieklokaal van de H.B.S., ingang Paul Krugerstraat. In aanmerking komen alle .Inwoners van Vlissingen voor zoover hun inkomen niet meer bedraagt dan: 10.per week voor alleenstaande personen zonder eigen huishouding. 12.50 per week voor alleenstaande personen met eigen huishouding. 17.per week voor gezinnen zonder kinderen beneden 16 jaar. S 17.per week voor gezinnen met 1 en 2 kinderen beneden 16 jaar. 18.per week voor gezinnen met 3 kinderen beneden 16 jaar. 19.per week voor gezinnen met 4 kinderen beneden. 16 jaar. 20,per week voor gezinnen met kinderen beneden 16 jaar. 21.per week voor gezinnen met 6 kinderen beneden 16 jaar. 22.per week voor gezinnen met 7 kinderen beneden 16 jaar. 23.per wéék voor gezinnen met 8 kinderen beneden 16 jaar 24.per week voor gezinnen met 9 en meer kinderen beneden 16 jaar. (gezinsinkomsten worden voor de helft by het loon van den kostwinner gerekend). De aanvrager/aanvraagster moet de vol gende stukken medebrengen: L stamkaart en/of identiteitsbewys, 2. trouwboekje. 3. laatste belastingbiljetten, 4a. Indien men in loondienst ls: een werkgeversverklaring (wit), door werkge ver ingevuld en onderteekend en van stem pel voorzien, (ook. voor werkende kinderen moet een werkgeversverklaring (wit.) wor den overgelegd). 4b. indien men zelf zaken doetï een geteekende verklaring voor kleine zelfstan digen (blauw). 5. huurkaart. Formulieren voor werkgeversverklarin gen (wit) en verklaringen voor kleine zelf- standigen (blauw) zyn ve krygbaar aan het bureau van Sociale Zaken, Ingang Pa- Ungstraat en aan ons bovengenoemd aan meldingskantoor. Voor inschryving op Vrftdag 21 Maart a.s. tusschen 9 en 5 uur n.m. wor den thanh opgeroepen de gezinnen met - kind beneden 16 jaar. (Ook de per sonen, die by het Bureau voor Sociale Zaken zijn ingeschreven).. Zij, die zich ven heden ef voor 3 maanden op ons biad abonneeren DE KLEINE KERKSTRAAT. J, M. S. en H. A. G. alhier, werden bekeurd omdat zy met hun rywiel In ver boden richting door de kleine Kerkstraat reden. HET tDEN T1TE1TBE WIJS. Er werd weer contróle gehouden op de Identiteitsbewijzen. D. B. G. alhier bleek het niet te kunnen toonen en werd des wege verbaliseerd. OUD-GOESENAAR VERDRONKEN. De politie te Arnhem zond bericht naar deze gemeente, dat aldaar uit het water het levenlooze lichaam was opgehaald van den oud-Goesenaar J. A. C. Somer. De bedoeling was, dat de Goesche politie eventueel hier woonachtige familie van S. op de hoogte zou stellen, doch er bleek te Goes geen familie meer van hem te wo nen. S. heeft, de lastste jaren waarschyniyit een zwervend Jeven geleid. De oorzaak van het verdrlnkingsgeval schynt niet be kend te zyn. VERKOOPENG WOONHUIZEN. Op Dinsdag 18 Maart 1941 werd ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes, In „De Prins van Oranje" aldaar, publiek verkocht voor de familie J. Meeuwse-Huysse Een woonhuis, schuur en erf te Goes aan den Oostsingel 36, groot 88 c.a. Koo per de heer M. E. J. F. van Dissel te Goes q.q. voor 2850^. Een woonhuis en erf aldaar aan de 's-H. Hendrikkinderendyk 61, gr. 82 c.a. Koo- per de heer M. E. J. F. van Dissel te Goes q.q. voor 1650. Een woonhuis en erf aan de Wijngaard straat 4 te Goes, groot 33 c.a. Kooper do heer P. Chamuleau te Goes q.q. voor 1580. Voor de familie L. J. C. Capello Een woonhuis en erf aan de Matth. Smaliegangesbuurt no. 1, groot 81 c.a. Koo per de heer Jacob Nagelkerke te Rilland- Bath voor 1980. Een woonhuis en erf aan het Bekhof nr. 3 te Goes, groot 1 a. 12 c.a. Kooper de heer C. J. Sinke te Goes q.q. voor 1216. Voor de familie P. L. den Boer-Brugge- man Een woonhuis, schuurtje en erf te Goes aan de Rozemarynstraat 22. Kooper de heer C. J. Sinke te Goes q.q. voor 2150. Voor zyn principaal Een woon- en winkelhuls aan den Opril 's-H. Hendrikkinderenstraat 61 te Goes, met pakhuisruimte aan de Ossenhoofd- straat, groot 1 a. 23 c.a. Kooper do heer I. Jansen te Nisse voor 3300. HIJ MAAKTE GOEDE SEEK. Weer eenige diefstallen opgehelderd. Er zyn de laatste maanden nogal eenige diefstallen te Goes gepleegd, doch ondanks dat onze gebruikelijke opmerking achter de berichten daarover „de politie stelt een onderzoek in", velen mogelyk laconiek aan deed, omdat men er dan soms langen tijd niets van hoorde, de politie bleef inder daad actief en nadat zy eerst een aantal st tlonsdiefstallen ophelderde, boekte zij de laatste dagen weer een resultaat 4at van die activiteit biyk geeft. Zonder alle wegen der recherche na te gaan, kunnen we hier wel mededeelen, dat de „goede sier" die een Goesche jongeman maakte, één der sporen was die haar den diefstal van een p .rty chocolade en van een party zop deed «oplossen. Jaaer van deze diefstallen bleek te zyn de 27-jarige J. J. W., die deze goederen als expeditie knecht moest vervoeren, maar dat al te zeer ten eigen bate deed. En niet alleen, dat hij de goederen ont vreemdde, hy dreef er ook een ketting- handel mede. Zoo verkocht hy ,b.v. de party zeep, bestaande uit zevenhonderd stukken, aan den 21-jarigen C. J. R. voor 210 en R. zette zè op zyn beurt weer van de hand voor 350; zoodat hy er ook niet slechter van werd. Belde jongemannen zy.n aangehouden en voorloopig ingesloten. Tegen W. Is proces verbaal opgemaakt wegens diefstal, tegen R. wegens opzetteiyke heling. CENTRALE COMMISSIE VOOR DE FILMKEURING. De secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kunsten heeft, met ingang van 1 Maart 1941, be noemd tot voorzitter van de centrale com missie voor de filmkeuring den heer ir. W. L. Z. Vegte, te Wassenaar, thans waar nemend voorzitter van genoemde commis sie. Met ingang van 15 Maart 1941 is be noemd tot secretaris van deze commissie de hoer J. H. van Zwyndrecht te Voor burg, thans administratief ambtenaar bjj genoemde commissie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2