QÜ3 KALMEEREND STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. Rechtszaken Dr. J. C. GEEBEN OVERLEDEN. To Wassenaar is op 79-jarigen leeftijd .overleden de heer J. C. Gieben, die gedu rende tal van jaren de praktik als arts heeft uitgeoefend, welke taak hy ln Fe bruari 1927 heeft neergelegd. Bg zijn ver trek is gebleken, hoe hij op het terrein der volksgezondheid een vooraanstaande plaats had ingenomen. De overledene, die in dankbare herinnering voortleeft by zyn oud-patiënten, heeft o.a. medegewerkt aan de oprichting van de Groene Kruisvereeni- ging alhier, waarvan hij gedurende 21 jaar voorzitter is geweest en waarvan hy thans nog eere-lid was. Ook van de vereeniging tot bescherming van zuigelingen is hy voorzitter geweest, terwyi hij ook in den bond van particuliere ziekenverpleging een van de N.V. Verpleeghuis een zeer geziene figuur was. Dit was ook het geval in den kring Walcheren van de Ned. My. voor Genees kunde. DE CENTRALE KEUKEN. Verleden week hebben wfl gemeld, dat men met den bouw van den Centralen keu ken op het Molenwater goed op schiet Thans kunnen wij daar aan toevoegen, dat de ketels reeds zgn aangekomen en by het gebouw staan om zoo spoedig dit kan, binnen gebracht en gemonteerd te wor den. GEVAARLIJK SPELLETJE. Niet alleen het spelen van kinderen op de open terreinen is door de kelders en andere putten zeer gevaariyk, niet minder gevaar levert het op, dat kinderen stuk ken steen enz. gebruiken om er elkaar mede te gooien, waarby ook gevaar ont staat voor voorbijgangers en voor ruiten van omwonenden. Het is zeker gewenscht, dat men als dit „spelletje" te erg wordt, zooals wy gisteravond in de Bogardstraat vaststelden, in het vervolg de politie even waarschuwt, maar nog beter is het als ouders en anderen de kinderen voortdurend op het verkeerde ervan attent maken. DE WEDEROPBOUW. De materialenvoorziening. Een der belangrgkste onderdeelen van de mogeiykheid om te komen tot herbouw der verwoeste gebouwen, is zeker het be schikbaar zgn van de daarvoor benoodigde materialen. Het is dan ook een der vraag stukken. die den laatsten tijd druk bespro ken worden. Zooals bekend'mag worden veronder steld, is de Algemeen Gevolmachtigde voor den Wederopbouw, ir. Ringers, ook belast met de bouwmaterialen-voorziening en het mag daarom worden toegejuicht, dat Donderdagmiddag een zyner medewer kers. de heer R. G. Rodenburg, de kwestie der materialen zal behandelen in een ver gadering in het Schuttershof. Deze verga dering gaat uit van het gemeentebestuur en is toegankelijk voor iedere belangstel lende en belanghebbende, waarby wij voor- nameiyk denken aan de gedupeerden, de architecten en bouwondernemers. STAND DER WERKLOOSHEID. By de districts-arbeidsbeurs alhier ston den Zaterdag ingeschreven Geheel werldoos 45 mannen en 13 vrou wen, gedeeltelijk werkloos 8 mannen en 1 vrouw, niet werkloos 10 mannen en 1 vrouw, herscholing 13 mannen, in werk verruiming 11 mannen. Algemeen totaal vorige week 160, bygekomen 44, afgegaan 102, over 102. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 613 Maart zyn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: mej. M. Duyveman, zonder. Vlasmarkt 25, van Utrecht W.* J. Adriaansen, dienstbode, Noordweg 160, van Wassenaar M. de Ridder, eehtgen. en 1 kind slagersknecht Vliesingsch Wagen plein 19 van Vlissingen N. L Verhulst, landbouwersknecht, Eigenhaardstraat 1, van Koudekerks M. Wytman, hulshoud ster, Heerenstr. 27, van Goes; mej. C. J. Beekman en 1 kind, zonder, Jodengang 26, van Wissingen R. Tetenburg, echtg. en 1 kind, matroos, Vlisslngsch Wagen plein 2, van VÜS3ingen E. J. Broekers, ingenieur, Dam 50, van Haarlem; W. van Leeuwen, loodskweekeling, Korendijk 82, van Vlissingen A. J. Beckers, zonder, Dam 47, van Sint Nicolaas-Waes (België); mej. A. J. Berkeveld, zonder, Armeni- aansch Schultvlot 4, van Den Haag; H. Boerma, zonder, Heerengvacht 48, van O.- en W.-Souburg. Vertrokken: S. Coppoolse, tim merman, van Oud Arnemuidsch Voetpad 45. naar Nieuwkoop, B 193e J. Mulder, zonder, van Penninghoeksingel 61, naar Rotterdam, Heemraadsingel 142 mej. S. J. de Smet. van Veersche Singel 143, naar Goes, Groote Kade 10 wed. P. Breel geb. Vleesenbeek, van Noordsingel 28, naar Den Haag, Boksdoornstraat 29 mej. A. M. Ie Roy, zonder, van Wagenaarstraat 6, naar Den Haag, Edisonstraat 145. De 400.000ste rekening bij den postcheque- en girodienst. Door don postchequè- en girodienst werd gisteren, 17 Maart in den loop van den dag do 400.000-ste rekening geopend. Hou der van deze rekening is de heer P. M. de Nys te Hoorn, wiens aanvrage om toetre ding als rekeninghouder de vierde honderd «luizend heeft volgemaakt. Dat de groei een zeer snelle is ge- weost, biykt hieruit, dat van 1918, tqen de dienst werd opgericht, tot 1923 de eerste 100.000 rekeningen werden inge schreven in 1932 de 200.000-st.e, in 1937 de 300.000-ste en thans, in 1041, reeds de 400.000-ste rekening werd bereikt Op- merkeiyk is, dat het tempo, waarin deze groei zich heeft voltrokken, steeds groo- ter is geworden. Dit verschijnsel zet zich, ondanks de ongunst der tyden, ook nu nog voort, zoódat byvoorbeeld in 1940 meer rekeningen werden geopend dan in eenlg voorgaand jaar bet geval was. TERAARDEBESTELLING J. NONNEKES Gistermiddag vond onder groote belang stelling op de algemecno begraafplaats de teraardebestelling plaats van den heer J. Nonnekes, ambtenaar ter gemeente-secre tarie, die door den aard van zgn werk zaamheden (militaire zaken, kostwinners vergoeding enz.), veel niet het publiek in aanraking kwam en hierbij door zijn voor komend optreden veler achting wist te verwerven. Velen hebben den overledene naar zgn laatste rustplaats begeleid.; Wy merkten o.m. op de wethouders Edelman en Knoop, den gemeente-secretaris, den heer F. Bis schop, den directeur van gemeentewerken, den heer C. Ouwehand en vele gemeente ambtenaren. Nadat de kist, welke gedekt was door talryke bloemstukken, in de groeve was neergelaten nam wethouder Edelman het woord, die als waarnemend burgemeester burgemeester Van Woelderen was door een lichte ongesteldheid verhinderd aanwe zig te zijn getuigde van het medeleven van het college van burgemeester en wet houders. Een liefdevol echtgenoot en vader en goed ambtenaar is op betrekkelgk jon gen leeftyd heengegaan. Ruim 21 jaar heeft de heer Nonnekes de gemeente trouw gediend. Door zyn nauwgezette plichtsbe trachting heeft hy de achting van zgn superieuren en de vriendschap van zyn col lega's mogen genieten. Nadat spr. nog enkele woorden tot de echtgenoote en kinderen had gericht, ein digde hij met een „Rust zacht, Rust in vrede". Vervolgens sprak de gemeente-secretaris de heer F. Bisschop, namens alle ambte naren. Evenals de vorige spreker was deze er op dat een schok van deernis door de harten ging toen het bericht van het overiyden van den heer Nonnekes op het stadhuis bekend werd. Reeds in 1918 trad hg in gemeentedienst en wist door volhar denden Ijver en studie de positie te ver werven die hy tot nu bekleedde. Het Vlis- slngsche publiek zal moeten getuigen van groote hulpvaardigheid en nauwgezetheid van den overledene. Voor en na de mobi lisatie had hy een zeer zware taak, die hij echter steeds goed vervulde. De naam van Nonnekes zal in het gemeentehuis steeds met eere worden genoemd. Spr. riep den overledene tot slot een vaarwel toe. Hierna sprak ds. G. Smeenk, Geref. pre dikant alhier. Deze wees op de machte loosheid van den mensch tegenover het mysterie van den dood. En wyzende op de woorden van Jezus, staande aan het graf van Lazarus zeide spr., dat ook de dood van hem die thans in de groeve is neer gelaten door God bepaald is met innerlijke ontroering. Tot slot sprak ds. Smeenk nog eenige woorden van troost tot de vrouw en kinderen van den overledene. Een broer van den overledene dankte hierna voor de betoonde belangstelling. Nadat velen bloemen in de groeve had den gestrooid, was deze droeve plechtigheid ten einde. NOTSTANDSBEIHILFE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS Voor Inwoners van Vlissingen. Het aanmeldingskantoor van bovenge noemd Fonds (Centraal Bureau te Rot terdam, Mecklenburglaan 55) is gevestigd: Vlissingen, Gymnastieklokaal van de. H.B.S., ingang Paul Krugerstraat. In aanmerking komen alle inwoners van Vlissingen voor zoover hun inkomen niet meer bedraagt dan: 10.per week voor alleenstaande personen zonder eigen hulshouding. 12.50 per week voor alleenstaande personen met eigen huishouding. 17.per week voor gezinnen zonder kinderen beneden 16 jaar. 17.per week voor gezinnen met 1 en 2 kinderen beneden 16 jaar. 18.per week voor gezinnen met 3 kinderen beneden 16 jaar. 19.per week voor gezinnen met 4 kinderen beneden 16 jaar. 20.per week voor gezinnen met 5 kinderen beneden 16 jaar. 21.per week voor gezinnen met 6 kinderen beneden 16 jaar. 22.— per weck voor gezinnen met 7 kinderen beneden 16 jaar. 23.per .week voor gezinnen met 8 kinderen beneden 16 jaar 24.per week voor gezinnen met 9 en meer kinderen beneden 16 jaar. (gezinsinkomsten worden voor de helft bg het loon van den kostwinner gerekend). De aanvrager/aanvraagster moet de vol gende stukken medebrengen: 1. stamkaart en/of identiteitsbewijs. 2. trouwboekje. 3. laatste belastingbiljetten. 4a. indien men in loondienst is: een werkgeversverklaring (wit), door werkge ver ingevuld en onderteekend en van stem pel voorzien, (ook voor werkende kinderen moet een werkgeversverklaring (wit) wor den overgelegd). 4b. indien men zelf zaken doet: een geteekende verklaring voor kleine zelfstan digen (blauw). 5. huurkaart. Formulieren voor werkgeversverklarin gen (wit) en verklaringen voor kleine zelf standigen (blauw) zyn ve krygbaar aan het bureau van Sociale Zaken, ingang Pa lingstraat en aan ons bovengenoemd aan meldingskantoor. Voor inschrgving op Woensdag 19 Maart a.s. tusschen 9 en 6 uur n.m. wor den thans opgeroepen de gezinnen met 3 kinderen beneden 16 jaar. (Ook de per sonen, die op of vóór 15 Maart jL by het Bureau voor Sociale Zaken hier waren in geschreven). Voor inwoners van Middelburg. De personen, die wel in aanmerking komen voor inschryving, doch door om standigheden niet in staat waren* zich op de aangegeven dagen te melden, kunnen zich alsnog hiertoe in het aanmeldings kantoor „Schuttershof", Vlasmarkt 5, melden opWoensdag 19 Maart a.s., tus schen 9 en 5 uur n.m. Badhuis aan de Bonedgkestraat. Gedurende de week van 10 tot 15 Maart werden in het badhuis 1145 baden genomen en wel 1015 door heeren 100 door dames en 30 door kinderen. KANTONGERECHT MIDDELBURG De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Verkeersovertredingen: M. C. H. te Vlis singen 4 b. s. 2 d. h. J. P. C. d. B. te Hansweert 10 b. s. 5 d. b. M. P. v. H. te Vlissingen 2 b. s. 2 d. h. F. J. te Vlissingen 2 b. 's. 1 d. h. J. P. te Goes 5 b. s. 5 i h. L. d. V. te Kruinlngen 1 b. s, 1 4 h. F. S. te Wemeldinge 5 b. s. d. h. P. J. S. te Koudekerke 4 b. s. 2 d. h. W. F. te Middelburg 4 b. s. 2 d. h. J. v. M. te Oost en West Sou burg f 4 b. s. 2 d. h. C. A. d. B. te Vlis singen 4 b. s. 2 <L h. L. T. te Vlissingen 4 b. s. 2 d. h. L. S. te Kwadendamme 3 b. a 3 d. h. F. W. te Serooskerke 5 b. s. 5 4 h. J. v. K. te Domburg /4 b. s. 2 d. h. W. S. te Nieuw- en Sint Joos- land 4 b. s. 2 4 h. J. M. d. R. te Grtjps- kerke 3 b. s. 3 4 h. M. T. P. V. te Middelburg 4 b. a 2 4 h. E. D. te Oost en West Souburg 4 b. s. 2 d. h. W. B. te Vlissingen 4 b. a 2 4 h. P. M. v. B. te Vlissingen 2 b. s. 2 d. h. J. H. te Vlissingen 3 b. a 3 4 h. P. A. P. te Veere 4 b. a 2 4 h. W. v. G. te Ove- zande 5 b. s. 5 d. h. G. P. te Vlissingen 3 b. s. 3 4 h. M. G. te Oudelande -ƒ 5 b. s. 5 d. h. C. J. te Vlissingen 2 b. s. 2 d. h. H. F. A. v. H. te Vlissingen 4 b. s. 2 d. h. L R. M.%M. te Vlissingen 4 b. s. 2 4 P. C. K. te Koudekerke 2 b. s. 1 w. t, Overtreding Verordening R. O. Verduis teren: J. J. te Serooskerke 3 2 b. s. 2 x 2 d. h. P. E. te Vlissingen 10 b. s. 5 d. h. J. V. te Wemeldinge 7.50 b. s. 5 4 h. J. P. te Yerseke 10 b. s. 10 d. h. A, J. te Grijpskerke 2 b. s. 2 d. h. W. H. te Veere 7.50 b. s. 5 d. h. C. P. te Heinkenszand 3 b. s., 3 d. h. M. V. te Heinkenszand 3 b. a 3 4 h. j J. H. te 's Heerenhoek 3 b. s. 3 d. h. J. C*. S. te Koudekerke 7.50 b. s. 5 d. h. J. P. te Yerseke 3 b. s. 3 4 h. M. K. te Yerseke 3 b. s. 3 d.h.C. S. v. S. te Kou dekerke 3 b. a 3 4 h. K. W. te Sint Laurens 10 b. s. B 4 h. D. T. te Dom burg f 6 b. s. 3 d. h. C. d. B. te Oost en West Souburg 7.50 b. s. 5 d. h. D. S. te Waarde 7.50 b. s. 5 d. h. M. S. te Schore 2 b.s. 2 d.h.; S. S. te Schore ƒ2 b. s. 2 d. h. A. S. te Vlissingen 10 b. 8. 5 d. h. M. d. V. te Oudelande 2 b. s. 2 d. h, :J. F. S. te Ovezande 3 -f f 2 b. s. 2 x 2 d. h. J. d. J. te Vlissingen 10 b. s. 54b. Overtreding identificatieplicht: 3. M. v. 't W. te 's Heerenhoek 3 b. a 3 4 h. N. K. te Wissenkerke 5 b. 5 4 h. A. M. te Veere 3 b. 5. 8 4 H. B. 4 J. te 's Heerenhoek 3 b. 3 4 b. J. K. te Veere 2 b. s. 2 d. h. J. J. v. d. B. te Schore 2 b. s. 1 d. h. J. P. Q. te Krui- ningen 3 b. s. 3 d. h. J. N. te Kruiningeu 3 b. a 3 4 h. Overtreding Jachtwet: D. J. te Domburg 3 b. 5. 3 4 h. Dronkenschap: I. S. te Heinkenszand 15 b. s. 10 d. .h Overtreding Spoorwegwet: O. v. B. te 's Heerenhoek 3 b. s. 3 d. h. Nederlandsch hout voor onze mijnen. «- BEROEP OP BOSCHBEZITTERS. De productiecommissaris voor den boschbouw en de houtteelt vestigt er de aandacht op, dat het voor het instand houden van de kolenproductie der Neder- landsche mynen noodzakelgk is, dat het noodige mgnhout uit inlandsche bosschen wordt geleverd. N Dit hout zal in de eerste plaats moeten worden verkregen door een doelmatige dunning van de bosschen en voorts door veiling van die bosschen, waarvan niet te voorzien is, dat zy op den duur zaag- of paalhout zullen kunnen leveren. Dringend wordt de medewerking van de boschbezitters ingeroepen om de voorzie ning van mynliout zoo goed mogelijk te doen verloopen, door vrgwiilige verkooping van het bovenbedoelde hout aan bekende mynhouthandelaren, zoodat deze laatsten hun contracten met de Limburgsche mgnen kunnen nakomen. Indien binnen betrekkelgk korten tyd niet voldoende vry willige verkoopingen van mgnhout plaats hebben gehad, zal op grond van de bodemproductiewet ter ver zorging van het groote belang, dat voor Nederland hieraan verbonden is, tot aan- wijzing van te vellen of te dunnen be standen worden overgegaan. Uitdrukkeiyk wordt de aandacht er op gevestigd dat voor elke dunning of velling een vergunning op grond van de bodemproduc- tlebeschikking 1989 noodlg Is dat het mijnhout slechts mag worden verkocht aan erkende mynhouthandelaren en dat by verkoop boven den vastgestelden maximum prys zeer strenge straffen zul len worden opgelegd. De aanvragen tot dunning of veiling moeten worden gericht aan den productie- commissaris voornoemd, Museumlaan 2, Utrecht. Formulieren voor aanvragen zfln by den productiecommissaris en bij de houtvesters van het staatsboschbeheer op aanvrage verkrygbaar. zyn aangesloten. De afzet door telers van eigen geteelde tuinzaden is slechts geoor loofd indien zulks geschiedt aan handela ren in tuinzaden, tenzy de teler tevens zelf aangeslotene is. Voorts gelden bepaalde voorschriften voor het vervoeren of doen vervoeren van tuinzaden. Voor zoover niet over andere papieren beschikt wordt, moet het ver voer gedekt worden door een vervoerbe- wys, door of namens de centraio afgege ven. De uitvoer van tuinzaden is slechts aan „aangeslotenen" geoorloofd. LOOP DER BEVOLKING. De loop der bevolking in de le helft van Maart 1941 wak als volgt Vertrokken; A. Bertrums, mare chaussee, Bloemenlaan 86, naar Westka- pelle A. I. Tazelaar, monteur, Coosje Bus- lcenstraat 31, naar Middelburg C. Gelder man, werktuigkundige, Boul. Bankert 10, naar Apeldoorn A. Moens, schilder, Hur- gronjestraat 18, naar Terneuzen; J. H. van Marion, timmerman, Glacisstraat 63, naar Den Haag F. de Leeuw, hoofdeonducteur N.S., Anjelierenlaan 67, naar Goes C. So- hler, zonder, Hobeinstraat 67, naar Goes R. H. Split, schakelbordwachter, Bonedyke- straat 74, naar GoesP. M- Verstelle, schéepsbeschieter, Verk. Quakkelaarstraat 21, naar Meliskerke; J. H. S. Fröberg, zon der, Verk. Quakkelaarstraat 191, naar Goes; flacons 1 voor de zenuwen, versterkend ,tjy I voor het liohaam, opwekkend voor den geest - zóó werkt B. Barentsev. d. Linde, zonder. Kenau Hasselaarstraat 37, naar Goes J. Bouw man, zonder, Singel 40, naar Goes H. Da ne, matroos, Hyacinthenlaan 11, naar Goes; P. D. Blom, bankwerker, Verk. Quakkelaar straat 37, naar Goes J. B. Hootsmans, zonder, Paul Krugerstraat 7-2, naar Goes J. Coiyn, opzichter N.S., W. Bermweg" 8, naar Goes J. F. M. van Oostveen, zonder, Bonedgkestraat 70. naar Goes B. G. H. Rabbers, winkelier, Zeilmarkt 3, naar Goes; L- F. yroome, chef-lodds, Paul Krugerstr. 18, naar Goes H. van Dalen, vliegtuigbou wer, Arbeidsstraat 14, naar Goes W. C. Kokkelink, scheepsbouwkundige, van den Spieghelstraat 35, naar Goes P. Jansen, zonder, Koudék. weg O. 66, naar Goes F. van Hootn, zonder, Hurgronjestraat 22, naar Goes C. Lultwieler, timmerman, Bo nedgkestraat 150, naar Koudekerke J. H.' van der Plank, administrateur S.M.Z., Bad huisstraat 97, naar Den Haag D. J. Vos- sers, predikant," Badhuisstraat 48, naar Leiden J. H. Henebiens, smid, Bellamy- park 40, n. Tilburg; Th. J. Terhell, mare chaussee. Hellebardierstraat 11, naar Den Haag W. de Bruyne, kapt. marechaussee, Bd. Evertsen 34, naar Dordrecht W. A. Bos, electricien, Scheldestraat 32, naar MiddelburgD. Swint, magazynmeester, Walstraat 33, naar Goes; J. C. Minderhoud, motordryver N.I>, Ciyverstraat 39, naar Westkapelle P.H. Blaas, metaaldraaier, Kanaalstraat 30, naar VrouwepolderC. Verbokkem, metaaldraaier, Kasteelstraat 60, naar Vrouwepölder P. J. de Brabander, zonder, v. d. Spieghelstraat 71, naar Kou dekerke W. Beekman, petroleumventer, Glacisstraat 166, naar Geldrop; K. Lugten- burg, loods, Singel 196, r.aar Zoutelande A. Timmorman, matroos kok N.L., van Dis- hoeckstraat 13, naar Venrag A. C. van den Broeke, stuurman, Badhuisstraat 106, naar GoesL. Vis, zonder, Schuitvaart- gracht 83, naar Roosendaal C. Rah, zon der. Glacisstraat 91, naar Haarlem M. C. Kuijl, zonder, Scherminkelstraat 30, naar Haarlem W. van Leeuwen, loodskweeke ling, Kasteelstraat 81, naar Middelburg R. Tetenburg, matroos, Kalkhokstraat 9, naar Middelburg M. de Ridder, slagers knecht, Gravenstraat 12, naar Middelburg T. Visser, zuivelfabrikant, Sottegemstraat 42, naar Koudekerke J. Bernaards, bank werker, Kromme Elleboog 1, naar Koude kerke C. Naerebout, ijzerwerker, Riebes- straat 48. naar Goes L. A. van Leuven, machinist N.S-, Irislaan 13, naar Goes J. de Ridder, slijper. Oranjestraat 26, naar Arnemulden A. Priem* onderwyzer, Kas teelstraat 10, naar Den Haag. Ingekomen: H. Barten, slager, Resedalaan 8, van Zaandam M. Wielema, sluismeester, van der Manderestraat 28, van Velsen J. B. H. C. G. Smulders, ma rechaussee, Palingstraat 12, van Princen- hage L. de Vries, wachtmeester, Verkug'l Quakkelaarstraat 5a, van Roermond J. C. Vriends. electricien. Badhuisstraat 36, van Roosendaal H. M- KatsKegzer, zonder, Coosje Buskenstraat 19, van Haarlem J. Elfrink, zonder, Boschjeslaan 9, van Sluis; E. C. C. van Dun, zonder, Scheldestraat 27, van Tilburg G. A. Schoutv. d. Bos, buf fetjuffrouw, Walstraat 50," van O. en W. Souburg P. Daane, schilder, Glacisstraat 10, van Koudekerke C. L. SpuijMan- naart, zonder, Hobeinstraat 57, van Oude lande H- J. Driessen, slager, St. Jacobs- straat 3, van UtrechtM. L. Nederhand, kantoorbed., van Nispenplein 30, van Nisse; A. Steneker, bankwerker, Schuitvaart- gracht 233, van Groningen A. Dierlckx, sluiswachter, Hyacinthenlaan 35, van Veere. Oud-minister Posthuma in overheidsfunctie Naar het Nederlandsche Dagblad meldt, heeft de heer Roskam, de leider van het Agrarisch Front, in een rede, welke hij Zaterdagavond in het gebouw Hulp en Voorzorg te Naaldwyk heeft gehouden, medegedeeld, dat binnenkort de benoeming van oud-minister dr. F. E. Posthuma, thans adviseur van het Agrarisch Front, ln een belangryke overheidsfunctie op landbouw gebied verwacht kan worden. Commissie advies rijksbureau chemische producten. Ingesteld is een commissie van advies, welke den secretaris-generaal van het de partement van handel, nijverheid en scheepvaart en den directeur van het rijksbureau voor chemische producten kan adviseeren in alle aangelegenheden, sa menhangend met de werkzaamheden van het ryksburcau voor chemische producten en de secties daarvan, alsmede in alle overige kwesties op het gebied van de productie, de distributie en de vervanging van chemische producten. WINTERHULP NEDERLAND. Een opwekking van den burgemeester Burgemeester W. C. ten Kate, plaatselijk directeur van „Winterhulp" schrgft aan de ingezetenen: „Weder zy het mg vergund een beroep op Uw gemeenschapszin te doen. Weder kom ik bg U aankloppen ten be hoeve van Uw minder, goed gesitueerde stadgenooten. Winterhulp hoopt van 17 tot 22 Maart a.s. U zijn collecte-lgsten aan te bieden. Wanneer ik U bij dezen mededeel, dat er groote blgdschap was in vele gezinnen bg de laatste uitdeeling van bonnen en dat er nu weer bericht is binnen gekomen, dat in verband met de laatstgehouden col lectes weder 58000.in Zeeland zal worden verdeeld, dan ben ik er zeker van, dat U ook deze lgsten-collecte goed ge denken zult. Tenslotte verzoek ik U beleefd by even- tueele afwezigheid (hetgeen ook geldt by pensiongasten) een gift gereed te leggen, om het werk van de collectanten te verge makkelijken." Een zucht, een stille traan. Na deze opwekikng van burgemeester Ten Kate nog eenige opmerkingen van onzen kant: Ieder zal thans wel overtuigd zyn, dat de" baten van „Winterhulp" uitsluitend' aan eigen landgenooten ten goede komen, en dat van de opbrengsten te Goes onze eigen behoeftigen profiteeren. Eenige re den, om niet naar vermogen te geven zou dus kunnen zgn, óf gebrek aan naastelief de, of de gedachte, dat r niet zulk een gr>ote behoefte is aan steun. De eerste reden kunnen we voor de Goesche inge zetenen uitschakelen. Reed3 tallooze malen behaalde Goes in dit opzicht, laten we het eens noemen: een eerste prijs. Blgft dus de tweede reden, en daarover alleen dit: Allen die, zooals wij, slechts korten tgd een zitting konden medemaken van hen, die over de uitkeeringen oordeelen en daar toe de menschen ontvangen die deze uit keeringen meenen noodig te hebben, die alleen zouden overtuigd zijn, dat er veel en veel meer noodig is dan tot heden ver strekt kan worden. En die zouden dan ook weten hoe tallooze oorzaken er zgn, dat men in de omstandigheden komt te .verkeeren, dat men steun behoeft. Soms te wgten aan eigen schuld, maar veelal aan niet te voorkomen droeve omstandig heden. En die zouden ook weten, hoe moei lijk het voor velen is, die omstandigheden aan anderen bekend te maken. Met em stamelend woord, een zucht, een stille traan. Wat toch niet ande-s kan willen die anderen weten wie steqp het allereerst noodig heeft. Die anderen, tegen wien ge zegd is; de armen hebt ge al tgd by U. En die mogen bedenken: dat het zaliger is te geven dan te ontvangen. EEN KNAAPJE MET DURF. En een harde les. Zondag kwam het negen-jarig knaapje E. uit Goes bij zyn oom te Kortgene aan met de voor dezen verrassende boodschap, dat hij tot Wo'ensdag kwam logeeren. Hy had de tocht van Goes naar het Wal- phaarsdijksche veer gemaakt. Zyn oom, verhaal en omstandigheden wat vreemd vindend, stelde den burgemeester van Kortgene met het geval op de hoogte, die op zyn beurt de Goesche politie om informaties vroeg.- Aan de Goesche politie bleek toen na onderzoek, dat de ouders van het knaapje niets van deze visite af wisten. De jongen moest dadeiyk weer thuis komen. Men verzocht hem op de boot te zette., en dan moest'hy maar naar Goes komen zooals hg vertrokken was: komen 'oopen. Een wel sportaansche les! VERGADERING IJSCLUB. HOEDEKENSKERKE. De ysclub „Do Boeier" hifeld haar algemeene ledenvergade ring onder voorzitterschap van den heer I. Groenewege. Het jaarverslag getuigde van een Voor uitgaand ledental.. Het bedraagt thans 132, waarvan 21 adspirantleden. Uit het jaar verslag van den penningmeester bleek dat de inkomsten over het afgeloopen jaar be droegen 152,12 en de uitgaven 73,28. Batig saldo 78,'84. De aftredende be stuursleden de heeren: T. Elenbaas, L. v. Doeselaar en J. de Groot, werden herkozen. Door hot bestuur is de bode-baanveger voor den tijd van een jaar herbenoemd, Aan hem werd over het afgeloopen jaar een gratificatie van 7.50 toegekend. Door de heeren J. Lous en G. Schout werd verslag uitgebracht dat boeken en kas in orde waren bevonden. Besloten werd om voor de volgende vorstperiode een bank en kapstok aan te schaffen ten behoeve der ryders. De ver gadering was door 22 leden bezocht. Tuinzaadbesiuit 1941. Een Maandag in de Staatscourant ver schenen besluit van den secretaris-gene raal van het departement van landbouw en visscherg, dat een verdere uitwerking is van hetgeen reeds op dit gebied bestond, stelt regelen vast ten aanzien van het te len, het verhandelen en afleveren, het ver voer en den export van tuinzaden. De hoofdtrekken van deze teeltregeling 2djn: 1. De teelt van tuinzaden is verboden, tenzy met schriftelgke vergunning van de centrale». 2. De vergunning wordt gesplist in een vergunning voor: a, tuinzaden, b. sluit- kool, spinazie, radys en tuinkerszaad, en c. peulvruchten. 3. Teeltvergunning wordt verleend aan eiken teler, die ln een of meer der ja ren 1937, 1938 en 1939 tuinzaden teelde, terwijl de grootte van de oppervlakten, welke hy met elk der onder 2. genoemde groepen mag betelen, gelijk is aan de op pervlakte, welke hij mot de' even bedoelde groepen gewassen beteelde, in dat jaar van de genoemde drie jaren, waarin hy de grootste oppervlakte met tuinzaden beteel de. De handel in tuinzaden waaronder te verstaan in- en wederverkoop is slechts toegestaan aan hen, die als zoodanig by de Nederlandsche groenten- cn fruitcentrale

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2