UIT DE PROVINCIE Verduisteren: J Jongemoderne menschen H. Blok Zonen Burgerlijke Stand Besluiten, benoemingen enz. Agenda verkoopingen en verpachtingen van Zaterdagavond 1944 tot Zondagochtend 7J53 van Zondagavond 19.45 tot Maandagochtend7.51 De maan gaat Zondag te 9.23 onder en komt te 0.02 d.a.v. op. Maandag gaat de maan te 9.59 onder. De brandstoffentoewijzlng. Ons bericht over de extra brandstof- toe wij zing dezen zomer voor het deel der plattelandsbevolking behoeft fin zooverre verbetering dat dit een voorstel is van de brandstoffen-commissie voor Zuid-Beveland dat ook door de Z.L.M. gesteund wordt. De officleele beslissing van het rijkskolen- dlstributiebureau is echter nog niet be kend. Besmettelijke ziekten. Gedurende de week van 2 tot en met 8 Maart kwamen er in de provincie Zeeland 5 gevallen van roodvonk voor en wel twee ia één gezin in St. Ann al and en één geval in de gemteenten Clinge, Ellemeet, Goes en Hulst. Walcheren Garnalen vangst. VEERE. Gedurende de week van 10 tot 14 Maart hebben een onbestemd aantal garnalenvisschersvaartuigen 4612 kg. con sumptiegarnalen aangevoerd ter markt alhier. Zuid-Beveland DE DANK VAN KRTJININGEN AAN ZIJN BURGEMEESTER. KRUININGEN. Bij gelegenheid van den 40-sten jaardag (19 Dec.) van burgemees ter B. C. de Mul wordt door een commissie namens de burgerij een Delftsch blauw bord aangeboden uit dankbaarheid voor de onvermoeide zorgen voor tijdens en na de goed voorbereide evacuatie. Daar het feit, te kort voordien bekena was is thans het geschenk pas gereed. Het staat thans, eenige dagen ter bezichtiging in de étalage van de firma F. van der Peijl (boekhan del). Het keurig in blauw uitgevoerde bord waarin tusschen ornamenten en bloe men het Raadhuis ter eener en de toren en kerk te anderer zijde prijken, heeft in het midden als opschrift: „Evacuatie Mei 1940. Aan Burgemeester De Mul van Burgerij Kruin ingen". Het gêfteel is een mooi stuk werk en een spontaan bewijs van de waardeering der burgerij voor het vele moeilijke werk in Mei 1940. KRING OOST-Z. BEVELAND C.J.V. KKUINIGEN. Woensdagavond hield de de Ring Oost-Z.-Beveland der C. J. V. zijn Jaarvergadering in de Zondagschool onder leiding van ds. Sickesz van Rilland. De belangstelling was zeer groot. De reke ning van den Penningmeester werd goed gekeurd, waarna ds. Plaggeraars van Hans- weert sprak over het onderwerp: „Ron dom den Bijbel Na de pauze werd door de afd. Kruningen opgevoerd: „Zonsop gang" in 3 bedrijven wat een dankbaar applaus oogstte. GESLAAGDE MUZIEK- EN TOONEELUITVOERING. 's-HEER ARENDSKERKE. Donderdag avond gaf de harmonie „Excelsior" in sa menwerking met de tooneelvereeniging O.V.U. voor een volle zaal haar jaarlijk- sche uitvoering. Na een openingswoord van den voor zitter van „Excelsior", den heer M. A Nijsse, werd eerst het muzikale gedeelte uitgevoerd, onder de bekwame leiding van den heer W. L. Harthoorn. Er werden ver schillende mooie stukken gespeeld, die. blijkens het applaus, bijzonder in den smaak vielen. Hierna bracht de tooneel vereeniging het tooneelstuk „Als Ma aan de touwtjes trekt". Een woord van lof komt hier vooral toe aan mevr. Polderman, d« heeren Wiskerke en Van Hekke, die hun rollen bijzonder goed speelden. Tenslotte dankte de heer Nijsse de leden der muziek- en tooneelvereeniging voor hun medewerking aan dezen geslaagden avond en sprak de hoop uit, dat het ook volgend jaar weder in de gelegenheid zou zijn een uitvoering te geven. Voorts sprak .de heer Polderman als voorzitter van de tooneelvereeniging eveneens een woord van dank, speciaal tot de dames Van Hoeve, die weliswaar niet aan de tooneel vereeniging verbonden zijn, maar toch hun medewerking hebben gegeven. Spreker wekte vooral het dames-publiek op om lid te worden der tooneelvereeniging, daar men tot op heden altijd had te kampen met de moeilijkheid van het vervullen der damesrollen. Tevens dankte spreker den heer Bourgraeff uit Goes, die reeds jaren als regisseur aan de tooneelvereeniging is verbonden en vroeg dezen ook nog een woord tot het publiek te richten in ver band met het werven van dames-leden, waaraan de heer Bourgraeff voldeed. Met een daverend applaus werd deze prettige avond gesloten. DE RAAD VAN OUDELANDE VERGADERDE. OUDELANDE. Donderdagmiddag ver gaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Af wezig wegens ziekte de heer W. de Jager. Medegedeeld werd dat met Ingang van 1 Januari 1941 het maximum aantal ver loven A op 2 is vastgesteld en het maxi mum aantal vergunningen ook op 2. De pensioengrondslag van den kanton- nier werd vastgesteld op 712. Het voorschot op de vergoeding, bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920, werd voor 1941 vastgesteld op 62 X 11.14 of 690.68. Besloten werd om tot dekking der kosten van verbouw en inrichting van een lo kaal voor lichamelijke oefening een geld- leening groot J 2250 aan te gaan en af te lossen in ten hoogste 10 jaar. Op voorstel van B. en W. werd 100 beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van natuurkundige, instrumenten voor de openbare lagere- school. Op het verzoek van de slagersvereenl- ging „De Bevelanden" om op Dinsdagmid dag na 1 uur de slagerswinkels té doen sluiten werd gunstig beschikt. B. en W werd gemachtigd oproeping te doen voor een gemeente-opzichter. Tevens werd besloten een aantal oude schoolban ken te verkoopen. Aan de ambtenaren in vasten en tjjde- lijken dienst alsmede aan hen, die op ar beidscontract werkzaam zijn, zal een duurtetoeslag worden gegeven van 6 ingaande 1 Januari 1940. Hiervan zjjn uit gesloten zij, die een vergoeding hebben van meer dan 1900 per jaar en zij, die op arbeidscontract werkzaam zijn en wier loon is vastgesteld na 1 October 1940. RAADSVOORSTELLEN YERSEKE. Vooréchotten bypothekeregellng 1940. YERSEKE. B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen om aan den alge meen gemachtigde voor den wederopbouw voorschotten, op grond van de hypotheek regeling 1940, te verzoeken, ten behoeve van den herbouw en/of het herstel van door het oorlogsgeweld getroffen wonin gen en om deze gelden, onder hypothecair verband, aan de eigenaren dier woningen uit te leenen. Sluitingsmiddag slagerijen. B. en W. stellen den raad voor een sluitingsmiddag voor de in deze gemeente gevestigde slagerijen vast te stellen en wei den Dinsdagmiddag. T\jdel\jke toelage gemeente- personeel. B. en W. stellen den raad voor het ge meente-personeel, inclusief de gemeente veldwachters, een tijdelijke toelage toe te kennen, geheel conform aan de rijksrege ling. DE WEDEROPBOUW TE YERSEKE. YERSEKE. De voorbereidende werk zaamheden aan het terrein, waar straks de eerste woningen van het wederopbouw- plan zullen verrijzen, zijn reeds begonnen, zoodat verwacht mag worden, dat de defi nitieve bouwwerkzaamheden spoedig een aanvang zullen nemen. MEISJESVEREENIGING OP GEREF. GRONDSLAG. YERSEKE. Donderdagavond kwam de kring Krabbendijke e.o. van den Bond der Meisjesvereenigingen op Geref. Grondslag, alhier in vergadering bijeen. - Door ds. A. van Egmond alhier, werd een rede gehouden, getiteld „Gelobf en levens werkelijkheid." In de bespreking werden verschillende actueele vragen in verband met de huidige tijdsomstandigheden, beant woord. Nadat enkele bijdragen waren geleverd, deelde de presidente mede dat zij haar taak ten opzichte van den kring beëindigde en dankte voor de onvergetelijke samenwer king. PAARDEN OP HOL. YERSEKE. Vrijdagmiddag sloegen de paarden van den heer M. de Koejjer, ge spannen voor een kar, in de Vierstraat op hol. In flinke vaart ging het de richting kerkplein op, onderweg énkele huizen scha de berokkenend. Op het Kerkplein gekomen kwam het geval tegen een lantaarnpaal aan die tegen een dergelijke handeling niet bestand bleek, en er het loodje bij moest leggen. De kar werd hier achtergelaten, waarna de dieren via Paardenmarkt, Stokvisch- straat en Oude Torenstraat hun ren beslo ten en op eigen erf dra thuis bleken te zijn. Voor den heer de K. bracht deze wedloop veel schade met zich mee. OUDERAVOND; YERSEKE. Donderdagavond werd de ouderavond van school I gehouden, die zich in een goede belangstelling mocht verheu gen. De leerlingen der hoogste klasse gaven liederen en voordrachten ten beste, welke zeer in den smaak vielen. De voorzitter, de heer Bruynzeel, werd b\j acclamatie herkozen. Het hoofd der school, de heer M. J. Steketee, deed vervolgens enkele mededee- lingen betreffende school en onderwijs, wel ke door de ouders belangstellend werden gevolgd. Het tentoongestelde schoolwerk in het bijzonder de nuttige handwerken en vele teekeningen, verwierf aller lof. Door liederen en tractatie werd een en ander afgewisseld, waarbij één der leerlin gen als organlste fungeerde. OP ZOEK NAAR MOSSELZAAD. YERSEKE. Nog steeds wordt door velen op vangst naar mosselzaad uitgegaan. Van verschillende plaatsen worden aardige par tijen aangevoerd, die steeds goed aftrek vinden. De kwaliteit Schijnt bevredigend te zijn, terwijl de prijzen die worden betaald, niet slecht zijn. JAARVERGADERING VEBEENIGING WIJKVERPLEGING. KAPELLE. De vereeniging Wijkverple ging te Kapelle-Biezelinge. kwam In alge meen© ledenvergadering bijeen in het lo kaal Algemeen Belang t© Biezellnge, on der voorzitterschap van den. heer A. Slab- bekoorn. De voorzitter heette de opgekomen Coöperaties van verschillende vereeniging- gen, de doktoren en de wijkzuster hartelijk welkom. Besloten werd, aldus de voorzitter, om de contributies niet in de maand Januari, te innen, maar wei in de maanden Juni of Juli. Uit het verslag van de penningmeeste- resse, mevrouw van der HaveLucieer bleek, dat door de coöperaties was bijge dragen 860, aan contributies 450, aan giften 84.50, een saldo voordeellg werd toegevoegd aan de t.b.c.-bestrijding, welke een nadeelig saldo aangaf van 327. De opbrengst van de Emmabloemcollecte bracht op 73. Een nieuwe tent werd aan gekocht voor 245. De secretaris, dr. J. D. Schmidt, deelde in zijn jaarverslag mee, dat door bemid deling der vereeniging 2 patiënten uitge zonden werden ter verpleging fa een sa natorium, één der patiënten was verze kerd tegen sanatoriumverpleging. Beide verplegingen hadden een gunstig gevolg. Dank zij gemeentelijke medewerking kon een nieuwe tent worden aangekocht en een oude verkocht Met dank mocht geconsta teerd worden dat het werk van de wijk zuster hoog werd gewaardeerd. Zuster A Kuyper bracht verslag uit van haar werkzaamheden. In totaal wer den aan 129 patiënten 2608 maal hulp verleend. Huisbezoeken, aan tb.c.-patiën- ten 158, voor 15 personen. 49 baby's wer den ingeschreven voor het consultatiebu reau voor zuigelingenverbonden huisbe zoeken hiervoor 366. Geroemd werd de medewerking van het dagelijksch bestuur en van de doktoren. De voorzitter dankte de zuster voor het vele werk in 1940 verricht en mocht met genoegen constateeren de waardeering van het werk, waarbij de beide doktoren, W. F. Pfeiffer en I. J. Risseeuw zich aan sloten. Herkozen werden de aftredende be stuurleden de heer A Slabbekoorn en mevr. A G. van der HaveLucieer. In de commissie tot nazien van de reke ning 1941 werden benoemd de heeren A van der Graag en A van de Velde. Na een drukke bespreking werd aldus besloten Waar gebleken ls dat nog steeds enkele inwoners der gemeente geen begun stiger van Wijkverpleging werden en ook, ondanks herhaald verzoek van het be stuur geen begunstiger wenschten te wor den, meent het bestuur dat aan dezen on- billjjken toestand een eind moet worden gemaakt. Besloten werd daarom dat van ingezetenen, die langer dan een jaar in de gemeente wonen en geen lid van Wijk verpleging zijn een entree van/ 5 zal wor den geheven wanneer zij, onverhoopt, de hulp der vereeniging, wat betreft Wijkzus ter of materiaal, behoeven, wat niet weg neemt, dat zij dan tevens lid der vereeni ging moeten worden. De voorzitter sluit hierna de vergade ring, na eerst dr. Pfeiffer te hebben ge feliciteerd met den dag, dat hjj 25 jaar ge leden zich te Kapelle vestigde. EIND LES TUINBOUWCURSUS. WEMELDINGE. Alhier had de eindles van den tuinbouwcursus plaats. Aanwezig waren o.a. Rijkstuinbouwconsulent de heer Bosma, oud-burgemeester Wabeke en wet houder P. J. Dekker. Nadat velschillende vragen door de leerlingen beantwoord werden, sprak rijks- tuinbouw-consulent Bosma over het werk van dezen cursus. Spr. hoopte, dat iedere leerling nog steeds vooruit zou gaan met cursussen te volgen. Hierna sprak de heer Wabeke, die dank bracht san de leeraren voor hun uitste kend onderwijs en wenschte de leerlingen veel succes met de door hen behaalde di ploma's. Vervolgens werden de diploma's uitge^ reikt aan de heeren M. Moelker, M. van Stel, C. Bras, M. Daane, M. Bal, A Dage vos, H. van Stel, A Vermatre en J. Vleu gel. Het hoofd van den cursus de heer G. Hein, dankte den leerlingen voor hun trou we opkomst. Ten slotte dankte de heer M. Daane den leeraren voor hun lessen en overhandigde een aandenken. 40 JAAR IN DIENSTBETREKKING. KRABBENDIJKE. Dezer dagen her dacht de heer G. Lagendijk het feit, dat hij 40 jaar onafgebroken heeft gewerkt op de hofstede „Mairehoeve", .bewoond door den heer L. B. van Nieuwenhuize, eerder bewoond door G. A van Nieuwen huize. Een feit, dat zeer zeker vermelding waard is. Zeeuwsch-Vlaanderen Bond voor Staatspensionneering. GROEDE. Donderdagavond had alhier een algemeene vergadering plaats van de af deeling Groede van den Bond voor Staatspensioeneering, in de zaal van den heer J. de Rootf. Uit de rekening over 1940 bleek, dat. was ontvangen 171.91 en was uitgege ven 118.91, alzoo een batig saldo van 53.-. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren D. Verplanke en A Leenhouts, wer den bij acclamatie herkozen. De opkomst der leden ter vergadering was slecht. Gevonden voorwerpen. SCHOONDIJKEGevonden een hond bij den gemeenteveldwachter te Schoon- dijke. GEMEENTERAAD VAN LJZENDWKE, IJZENDIJKE. De Raad dezer gemeente zal Dinsdag 18 Maart a.s. des voormiddags 9.30 uur in openbare vergadering bijeen komen. Onder de ingekomen stukken komt o.a. voor een schrijven van de slagerspatroons- vereeniging Oostburg en omstreken inzake het instellen van een vrijen Woensdagna middag voor de slagers; een afschrift van het arrest van het Gerechtshof te 's-Gra- venhage inzake de procedure gemeente IJ zen dijk©Scheele. Verder zullen o.a. behandeld worden een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening ter bestrijding van de kos ten van herstel van het slachthuis; tot het bepalen dat een plan van uitbreiding voor de gemeente wordt voorbereid en tot het verleenen van een voorschot aan het R.K. Par. Kerkbestuur te IJzendijke. De Raad van Hoofdplaat bijeen. SINDS APRIL 1940 WAS ER NIET MEER VERGADERD. HOOFDPLAAT. D« Rasd de«r ge- meen te kwam Donderdagmiddag in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den waarnemend burgemeester, wethouder J. F. C. Temmerman. Daar de Raad sinds April 19940 niet meer in vergadering bijeen is geweest, was het aantal Ingekomen stukken dusdanig aangegroeid, dat de behandeling daarvan circa twee uur in beslag nam. Raadslid en geen Raadslid. Onder deze ingekomen stukken was oun. een schrijven van het Raadslid den heer Aa C- Wcijnen, d.d. 15 October j.l., waarin hij ontslag neemt als lid ven den Raad. Het blijkt dat de heer Weijnen reeds in de laatst gehouden vergadering zijn ont slag had ingediend, doch daar hij daarbij niet den officieelen weg had gevolgd, kon dit verzoek niet geaccepteerd worden. De schriftelijk ingediende ontslagaanvrage was in handen gesteld van den burgemees ter, die inmiddels eervol is ontslagen. Het bleek dat de beide wethouders van dit schrijven niet in kennis waren gesteld, met het gevolg, dat deze ontslagaanvrage nog steeds niet in behandeling was genomen. De VOORZ. was van meening, dat deze ontslagaanvrage door de commissie van het stembureau moest worden behandeld, waarom besloten werd deze ter beslissing aan genoemde commissie over te leggen. Overgelegd werd een schrijven, behel zende het besluit van het met ingang van 15 Januari j.l. eervol ontslag verleenen aan den burgemeester den heer B. J. M. Tho- maes. Voor het afval besluit is ontheffing ge vraagd en verkregen. Een wijziging van de bouwverordening werd door den Raad goedgekeurd. De Raad was voorts van meening, dat het geven van een tijdelijke toelage en ver hooging van de kindertoelage ook moet geschieden voor het salaris van den burge meester, secretaris en ontvanger en wel volgens rijksregeling. Ook de kindertoeslag voor den gemeenteveldwachter dient vol gens de rijksregeling verhoogd te worden. De overige ingekomen stukken betrof fen zaken die inmiddels reeds ongedaan zijn gemaakt of reeds zijn uitgevoerd. Gemeenterekening 19S9. Vervolgens was aan de orde de voor- Ioopige vaststelling van de gemeentereke ning 1939, welke rekening door een com missie uit den Raad was nagezien en in orde bevonden. Deze rekening wijst wat betreft den gewonen dienst een bedrag aan inkomsten aan van 43.588,29 en uitgaven kiezen vlotte moderne meubels de meubels die voor een minimum aan kosten een maximum levens duur bieden. Firma WONINGINRICHTING KAPELLE Z.B. TELEF. 2.0.0. 42.569,82, alzoo een batig saldo van 1018,47. De kapitaaldienst sluit met aan inkomsten 7400; uitgaven 6608,26, batig saldo 791,74. In de begrooting 1940 moesten enkele wijzigingen worden aangebracht. Zoo moet de post voor steun aan werkloozen, ge raamd op 3000, verminderd worden tot 1000. Daardoor komt ook de post bij drage van het rijk ad 750 te vervallen. Door den post onvoorzien nu met 1250 te verhoogen, blijft een en ander gelijk. Verder moest een wijziging worden aange bracht in verband met inkwartieringen e.d. en den post oorlogsschade, terwijl het wen- scheüjk bleek het goed slot van den kapi taaldienst 1939 over te brengen naar de begrooting 1940. Tot deze wijziging werd besloten. Benoeming gemeente-ambtenaar. Bij het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van het salaris voor een ge meente-ambtenaar, deelde de VOORZ. mede, dat de Raac op advies van den waarnemend commissaris der provincie, zoo spoedig mogelijk moet overgaan tot aanstelling van een gemeente-ambtenaar en het salaris te bepalen op 1000. In middels is daarvoor een oproeping ge plaatst. De heer ROELSE vroeg of er voor dit salaris een geschikte ambtenaar is te vinden. Het bleek dat er een flink aantal sollicitaties is binnengekomen, waaruit zeer zeker een goede heus gedaan kan worden. De heer WIELEMAN was van meening dat er ook wel een goede kracht voor heel wat minder zou zijn te krijgen, doch daar in den oproep nu eenmaal een salaris van 1000 i3 genoemd, achtte hij het moeilijk om nu nog met een minder salaris te komen. Met algemeene stemmen werd het salaris op 1000 vastgesteld. Er zal zoo spoedig mogelijk tot een benoeming worden overgegaan. De Raad bleef daarna nog eenigen tijd bijeen ter bespreking van de begrooting 1941, waarvan de behandeling later zal plaats vinden. W hMELDIN GE. Van 5—13 Maart. Geboren: Dina Catharina Jannetje, <3. van J. de Groene en M A Nous sen. Getrouwd*A W. Wiskerke, 29 J., Jm. en A. Wem el sfelder, 22 J-, jd. Overleden T. van Stalen, 74 J., wedn. van C. Kole. YERSEKE. Van 815 Maart. Geboren Cornelis Leendert, z. van El- bert Willem Jobannis van Iwaarden en Catharina Castel. Offlcieele publicatie van het Departement van Landbouw en Vlsscherij. i DISTRIBUTIE VAN KOFFIE j EN THKE. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vlsscherij maakt ten aanzien van de koffie- en theedistributie bekend, dat de detaillisten gedurende de komende week toewijzingen zuilen ontvangen op dezelfde wijze, als dit tot dusverre na afloop van iedere distributieperiode is geschied. Deze toewijzingen geven per daarop ver meld rantsoen recht op 50 gram thee of 125 gram koffie of hoe wel dit laatste niet op de toewij zing vermeld staat 250 gram koffiesurrogaat Evenals voor den consument geldt ook voor den han del, dat lang niet iedere detaillist met zijn toewijzing koffie zal kun nen betrekken en dat koffiesurro- gaat eerst tijdens de tweede helft der nieuwe distributieperiode op de markt zal verschijnen, terwijl voorts de bij den groothandel aanwezige theevoorraden uiteraard niet toerei kend zijn om de detaillisten in staat te stellen hun geheele toewijzing ditmaal in thee om te zetten. Daarom is dan ook de geldig heidsduur der in den loop van de komende week uit te reiken toewij zingen gesteld op 2 maanden in- plaats van 1 maand, zoodat de win keliers hun toewijzing, althans een of meer coupures daarvan, kunnen bewaren om daarmede tz.t koffie- surrogaat van hun leverancier te betrekken. Met betrekking tot de toewijzin gen voor bij het Centraal Distribu tiekantoor ingeschreven hotels, res taurants, café's e.d- wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze in stellingen in den vervolge afzonder lijke toewijzingen, welke onder scheidenlijk recht geven op het koo- pen van thee, dan wel koffiesurro- gaat of kgffie (zoolang dit artikel nog gedistribueerd wordt, dit is dus tot 28 April a.s.) zullen ont vangen. De leveranciers der instel lingen kunnen deze toewijzingen niet bij de plaatselijke distributie diensten inwisselen tegen verzamel- toewijzingen, doch behooren deze op ,hun beurt aan him leverancier door/ te geven en zoo vervolgens. De branders en de pakkers, die op deze wflze in het bezit komen van de aan de instellingen uitgereikte toewijzingen, behooren daarmede aan de Nederlandsche Meelcentrale rekening en verantwoording af te leggen over de tegen ontvangst daarvan afgeleverde hoeveelheden. Aangezien voorshands nog jeen koffiesurrogaat in de distributie verkrijgbaar is, zullen de instellin gen in de gelegenheid worden ge steld de begin April aan hen uit te reiken toewijzingen voor koffie surrogaat of koffie geheel in koffie om te zetten. Handelaren, die reen of niet voldoende koffie in voorraad hebben om aan de aanvragen van hotels enz. te voldoen, behooren de door hen ontvangen toewijzingen door te geven aan hun leverancier, en zoo vervolgens. De Nederland sche Meelcentrale zal in een derge lijk geval den betrokken brander, indien deze gebrande koffie In voorraad heeft, voorzoover noodig, in de gelegenheid stellen, de op de toewijzing verkrijgbare hoeveelheid koffie af te leveren. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met inga* van 1 Mei 1941 aan G. Stam, machinist bij den Provincialen Stoomboot- dienst op de West©rschelde te Vlissingen, eervol ontslag verleend, wegens onge schiktheid voor de verdere waarnemingen van zijn betrekking. Geslaagd voor het voorlooplg machi nisten-diploma de heer R. J. van Laere, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. 17 's-Heer Hendrikskinderen, Huls Café Remijn, 14 u„ not. Jonkers. (Zie adv. P.Z.C. 4 Mrt> 17 Sluis, 60 populieren, welde Isabella- polder, 14 n., not. Van MazQk. 18 Goes, Hulzen, Café Prins van Oranje^ 19 il, not Van Dissel. (Zie adv. P.Z.C, 8 Mrt) 18 't Zond, Inspan, 14 m, Kruisweg O 59, Willeboordse Van Maaren. (Zie adv. P.Z.C. 13 Mrt) 18 't Zand, Inspan, 14 n., Kruisweg C 52, deurw. Willeboordse Van Maaren, (Zie adv. PZ.O. 11 Mrt.). 19 Driewegen, Inspan, 14 u., not Van Dissel. Zte adv. P.Z.C. 11 Mrt.) 19 Middelburg, Inboedel, 14 u^ Noordsingel 56, mt Batten. (Zie adv. P.Z.C. 14 Mrt). 20 Middelburg, Hout enz., 14 n., bügebonw P.Z.E-M, Deurw. Willeboordse Van Maaren» (Zie adv. P.Z.C. 15 Mrt.), 20 Terneuzen, Huis en erf, Hotel Du Commerce, 15 u„ not Hoving, 26 Zoutelande, Inboedel en Timmerm. tnv„ 14 u„ Langstraat not Loeft. (Zie adv. P.Z.C. 15 Mrt 26 Dombnrg, Inboedel, 18.30 o., Café WUheimina, not. Hertogg. (Zie adv. P.Z.C. 15 Mrt.) 27 Hoek, Twee halzen, Café „'s Lands Welvaren", 15 o., not. Simons pn Hoving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3