Verduisteren: Besluiten, benoemingen enz. Kerk en school Burgerlijke Stand van hedenavond 19.42 uur tot morgenochtend 7.56 uur De maan gaat morgen te 8.21 uur onder en komt te 21.20 uur op. Walcheren VEREENIGING VOOR VREEMDELIN GENVERKEER. OOSTKAPELLE. Woensdagavond ver gaderde de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer „Mooi Oostkapelle" in café „Internationaal", onder voorzitterschap van dr. C. v. d. Harst. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 62 bedraagt waar van er slechts 18 vertegenwoordiga waren. De penningmeester kon ondanks de ab normale toestanden nog een batig saldo van 158,45 op nieuwe rekening boeken. De contributie voor 1941 werd bij stem ming vastgesteld op 0,50. Het aftredend bestuurslid, de heer J. Geldof Jzn. werd herkozen,* terwijl in de plaats van den heer H. Brand, die niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, de heer G. Schoo- nenboom gekozen werd. OUDERSAMENKOMST CHR. SCHOOL. RITTHEM. Woensdagmiddag werd in de Christelijke school een oudersamen komst gehouden. De voorzitter de heer K- de Visser wees in zijn openingswoord op de vele moeilijkheden, die er in "het afgeloopen jaar waren geweest ook op schoolgebied. Het schoolbestuur en het personeel hebben ze echter weten te.over winnen. Hij sprak verder den wensch uit, dat de ouders de eenmaal verkregen rechten en het christelijk onderwijs zijn eigen karakter in de. toekomst mogen blijven behouden. De heer P. de Wolf hield een lezing over „De opvoeding tot gehoorzaamheid, zoowel in het gezin als in de school". Met belangstelling en volledige instem ming werd de lezing aangehoord, waarop nog een kleine bespreking volgde. Besloten werd, dat met ingang van den nieuwen cursus op 1 April a.s. de school tijden zullen aanvangen des morgens om half tien en des middags om half twee. Gevonden voorwerpen, KOUDEKERKE. Gevonden Een paar bruin leeren handschoenen op A 41een portemonnaie inhoudende 1.08 en 16 brood bonnen op A 39 een das, een paar kin derhandschoenen en een rijwielplaatje op het gemeentehuis een donkerblauw wol len kinderhandschoentje op A 39een gouden knopspeldje op B 203. Kiezerslijst. GRUPSKERKE. De kiezerslijst 1941 is vastgesteld op 502 kiezers, Zuid-Beveland Zware wagen met vee ïn een sloot gereden. WOLPHAARTSDIJK. Woensdag was een zwaar geladen vrachtauto met een 5- ta1 koeien en 1 paard op weg van bet Wolphaartdijksche Veer naar Middelburg. Op een afstand van 300 meter van ge noemd veer wild© de chauffeur een zijweg inrijden (dit was echter do verkeerde zijweg) om zoo binnendoor naar Middel burg te rijden. Daar dit een zeer" smal weggetje was, kwam het achtergedeelte van den zwaren wagen te dicht aan een slootkant en kantelde in de sloot. Het was een angstwekkend gezicht. De dieren lagen op en over elkaar en het is een wonder te noemen, dat geen der dieren •ernstig gewond' werd. Ook de chauffeur kwam met den schrik vrij. Een ongeval. WOLPHAARTSDIJK. Bij het enten van vruchtboomen had de heer P. Kloosterman alhier het ongeluk zich zoodanig in zfjn hand te snijden dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Kinderzorg-fllm, WOLPHAARTSDIJK. Woensdagavond werd alhier in de Kleuterschool de film vertoond van de vereeniging Kinderzorg. Er werden twee voorstellingen gegeven n.L één voor kinderen en één voor vol wassenen. De film deed den aanwezigen het vele en goede werk zien dat boven genoemde vereeniging verricht. Kiezerslijst. KRABBENDIJKE. Op de nieuwe kiezers lijst te dezer gemeente komen de namen voor van 1398 kiezers. JAARAVOND VAN O.N.D.A. NIEUWDORP. De muziekvereeniging O.N.D.A alhier hield haar jaarvergade ring met de donateurs, in het Be waar- schoolgebouw. Nadat gezamenlijk het Zeeuwsche Volkslied gezongen was, open de de voorzitter de heer C. Vos, de ver gadering met een kort openingswoord. Daarna werd het jaarverslag uitgebracht door den vice-voorzitter der vereeniging den heer M. Geschiere, daar de secretaris elders werkzaam was. Spr. memoreerde, dat er gedurende een zestal weken geen repetities waren gehouden, doch dat ver der de gewone oefeningen plaats vonden. Wat de financiën betreft, staat do ver eeniging er goed voor, doch spr. wees er op, dat het gewenscht is, dat het aantal werkende leden toeneemt, wil men een flink corps kweeken. Onder leiding van den directeur, den heer A. Goedegebure, wei-den daarna een zevental muzieknummers ten gehoore ge bracht. De vertolking getuigde van ijve rige studie. De voordrachten en het too- neelstnkje, dat opgevoerd werd na de pauze, waren een prettige afwisseling voor het talrijk opgekomen publiek. ONTHULLING MONUMENT VOOR GEVALLEN DORPSGENOOTEN. YERSEKE. Morgenmiddag precies te drie uur zal alhier d, plechtige onthul ling plaats hebben van een monument ter nagedachtenis van. vjjf gevallen dorps- genooten. De muziekvereeniging „Mo zart", die by de plechtigheid aanwezig zal zjjn, zal ten gehoore brengen „Ik had een wapenbroeder", „Wilhelmus", „Les im mortelles" en „Wilt heden nu treden". Na een inleidend woord van den leider der plechtigheid, den heer C. de Jonge, spreekt namens de oud-militairen de heer A. J. Koppe, die daarna het monument onth' lit. Als verdere sprekers vinden wy in het programma vermeld den luit. ter zee 2e klasse Van der Grinten, kapitein Ha- melinck, den 2en luitenant J. Bom, den Ned. Herv. predikant, ds. Bons, pastoor Clarijs, terwyi na overdracht van het mo nument aan de gemeente, burgemeester Gunning het woord zal voeren. Na de overdracht zullen oud-militairen kransen leggen, daarna het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente e'n vervolgens 15 plaatse- lyke scholen en vereenigingen. Tenslotte zullen particiliere- in de ge legenheid worden gesteld door het leggen van bloemen de nagedachtenis van de ge vallenen te eeren. DE SCHOOLARTSENDIENST IN 1040. YERSEKE. By den schoolartsendienst zijn aangesloten de beide openbare lagere scholen, de lagere school der Ned. Herv. Schoolvereniging en de Nutsoewaarschool. Speciale aandacht were geschonken aan den voedingstoestand, de lengte en het lichaamsgewicht. By dit laatste bleek dat in gevallen van te licht gewicht niet een tekort aan voeding de corzaak was. Na een algemeenen indruk werden overal ongeveer twee klassen onaerzocht. Een en ander g chledde in overleg met het personeel. Ook de resultaten van het onderzoek in 1940 leerden weer de groote waarde van den dienst. Diverse aandoeningen en afwykingen werden ontdekt, tot vry ernstige en be- smetteiyke toe. OUDERAVOND SCHOOL IL YERSEKE. School II hield een goed be zochte ouderavond, welke door den voor zitter den heer A. Goeman met een wel komstwoord werd geopend. De heeren A. Verboom en J. Duinkerke werden by acclamatie als leden der ouder commissie herbenoemd. Het hoofd der school de'heer J. Oom had .ot onderwerp gekozen: „Een terugblik", .-an de hand van de door de leerlingen gemaakte op- stellvn werd nagegaan hoe deze op de geweldige gebeurtenissen hadden ger - geerd. Uit de opstellen bleek, dat de leer lingen alles nog al kalm hadden opgeno men en van geschokte zenuwen was dan ook geen sprake. Tusschen bomaanvallen door en vluchten in de schuilkelders ver telden ze heel 'gemoedelijk van hun spel met de vreemde jongens, of hoe ze boonen hielpen zetten, de koeien halen enz. Iii de pauze werd het uitgestalde schrif- teiyk werk bezichtigd, benevens een groote collectie teekeningen en handwerken. Het geheel had een fleurig aanzien. Na de pauze sprak onderwgzer Glerum over „Het nieuwe vak". Spr. ging na wat het doel van de lichameiyke oefening was en het groote nut voor de opvoedings- gezondheicL Ook het kind op het platte land heeft het noodig om alle spieren te oefenen. Na enkele bijdragen van aanwezigen, afgewisseld met zang en ec i kopje choco lademelk werd deze gezellige en leerrijke avond door den voorzitter gesloten, OUDERAVOND SCHOOL KAKELDANS. YERSEKE. Woensdagavond (Biddag) hield de Vereeniging voor Gereformeerd L. onderwijs Kakéldans haar ouderavond ln de school der vereeniging. Het hoofd der school de heer J. Jonkheer behandelde het nieuwe vak op de lagere school. De lichameiyke oefening. Met groote aandacht werd dit onderwerp aangehoord, terwyi er een korte bespreking op volgde. De vele werkstukken der leerlingen, zoowel van de lagere school als van de bewaarschool, trokken veel belangstelling van ouders en verdere aanwezigen. Aan het eind van den avond gekomen sprak de heer H. Vendeville, als oud-voor zitter een kort woord van afscheid. M,t genoegen zullen velen aan dezen avond terugdenken. UITVOERING ZANGVEREENIGING „EXCELSIOR". YERSEKE. Woensdagavond gaf de Zangverecnlging Excelsior te Yerseke een uitvoering voor een volle zaal. Een vijftal zangnummers werd zeer verdienstelyk ten gehoore gebracht; vooral Psalm 103 van Mobach, georkestreerd door den directeur den heer J. H. Tamminga van Goes met de solisten mevr. Ank Tamminga-Butfer en den heer C. v. Zweeden uit Goes, terwyi het orkest gevormd werd door eenige Goesche en Yerseksche muziekliefhebbers. Daarna was de beurt aan het Kinder koor met Hans en Grietje, een stukje dat bijzonder in den smaak viel door aanklee ding en verzorging, maar ook door het spel der kinderen. Ten slotte volgde het eenvoudige „Zandmannetje", dat een uit stekenden indruk maakte, nu het in een sprookje was omgetooverd. Aan de dames, die zich verdienstelyk gemaakt hadden werden bloemen aangeboden, terwyi de voorzitter de heer M. Steketeo dank aan directeur, solisten, muzikanten en koor bracht voor hun prestaties en aan het publiek voor zgn aandachtig gehoor en zijn vriendeiyk applaus. Noord-Beveland JAARVERGADERING ZIEKENHUIS- VERPLEGING. Afscheid van den voorzitter. KAMPERLAND. De plaatselijke afdee- Ung van de vereeniging voor „Ziekenhuïs- verpleging op Zuid- en Noord-Beveland" hield alhier in het Ontspanningslokaal haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, ds. P. N. Tonsbeek. Uit het verslag van den secretaris penningmeester bleek dat de vereeniging thans 1.650 leden teltterwyi de inkoms ten der afdeeling 3841,31 bedroegen de uitgaven 8718,05, zoodat een batig saldo overbleef van 123,26. Als bestuurslid werd herkozen de heer Johs. Verburg, terwijl ln de vacature van ds. P. N. Tonsbeek, die genoodzaakt was te bedanken wegens vertrek naar elders, gekozen werd de heer N. van Dalsen. Als commissaris werd herkozen de heer L. J. Hoveyn, terwyi tot lid van de contróle commissie gekozen werd de heer A Filiiis Mz. Het bestuursvoorstel om nog 4 uit te keeren aan de in 1940 verpleegden werd aangenomen. Vervolgens richtte de vice-voorzitter het woord tot den scheidenden voorzitter. In gevoelvolle woorden bracht spreker den voorzitter dank voor al zgn werk, dat hy .in de 12 jaren, dat hy voorzitter der af deeling was, gedaan had en voor de groote liefde en-toewgding welk© hg in dit werk aan den dag had gelegd. Verder wenschte hg hem namens de afdeeling Kamperland het beste toe in zyn nieuwe woonplaats. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. Zeeuwsch-V laanderen OOSTBURG. Het concert dat de Oost- burgsche Fanfare Woensdagavond heeft gegeven in da zaal van den heer de Vuyst, mag in alle opzichten geslaagd genoemd worden. De zaal was nagenoeg geheel bezet toen de voorzitter, de heer A. Hoothout het openingswoord sprak en speciaal welkom heette burgemeester en mevrouw Hoekze- ma. De bgzondere omstandigheden zgn oor zaak geweest, aldus spr., dat by de intrede van den nieuwen burgemeester,geen muziek aanwezig was, waarom de Oostburgsche Fanfare gemeend heeft dit concert te geven ter eere van den burgemeester, om op deze wjjze met den burgervader kennis te maken. Het bestuur meende daarbg in de geest van den burgemeester te handelen, door de op brengst van dezen avond geheel af te dra gen aan den burgemeester, opdat hy daar mede de behoeftlgen van deze gemeente zou kunnen helpen. Nadat aan mevrouw Hoekzema bloemen waren aangeboden, heeft iiet muziekkorps, onder leiding van den heer C. Schgve, een prachtig programma vlot afgewerkt. Een paar pittige marschen, evenals het popu laire „De parade van de houten soldaten" vielen bgzonder in den smaak, doch ook in het zware nummer „Nachtfeest", een fan- taisie ballet van R. Deneufbourg, werd be wezen dat de muzikanten hun instrumenten volkomen beheefschen. Na de pauze traden de leerlingen der zangklassen van den heer Schgve voor het voetlicht. Gezongen werden o.a. de liedjes „Als 't Klokje klingelt" en „Het Angelus", beide voor 2-stemmig koor en werd 'n ryth- mische dans uitgevoerd1. Bgzondere vermel ding verdient de trombone-solo door een lid van de fanfare, terwyi ook de heer Lahr uit Zuidzande succes oogstte met een tweetal Vlaara sche liederen. Het slot van het pro gramma spande ongetwg'feld de kroon. Door een aantal medewerkenden werd in de ori- gineele Cadzandsche dracht de ouderwet- sche quadrille gedanst- Na afloop van dit programma heeft bur gemeester Hoekzema een kort woord van dank gesproken. De opbrengst van dezen avond bedroeg ruim 30, waarmede weer eenige minder bedeelden in deze gemeente geholpen kunnen worden. HET ONGELUK TE OOSTBURG. OOSTBURG. Het ongeluk dat Woens dagmorgen op de Markt hier plaats 'vond en waarbg' een uit de tram komende per soon door een motorrijder werd aangere den, blgkt gelukkig niet zulké ernstige gevolgen te hebben als oorspronkelgk werd gedacht. Het slachtoffer Is P. D. uit Breskens en dus niet P. de K. zooals eerst gemeld. Het is gebleken dat zgn been slechts is gebroken, zoodat nij dit li chaamsdeel hopenlgk zal behouden. DE RAAD VAN WATERLANDKERKJE VERGADERDE. DE VRIJWILLIGE AANSLUITING AAN DE WATERLEIDING. WATERLANDKERKJE.' Dezer dagen vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester H. de Haan. Wethouder Verbrugge was wegens ziekte afwezig. De voorzitter opende deze eerste verga dering in 1941 met bet uitspreken van de beste wenschen voor het nieuwe jaar en heette speciaal den heer ir. G. P. M. Diköt- ter, directeur der N.V. Waterleiding My. Zeeuwscb Vinanderen wolkom, die als des kundige deze vergadering bywoonde in verband met het voorstel tot vrijwillige aansluiting by de waterleiding, welk "Tor- stel zooals reeds gemeld, werd aangenomen. Na vaststelling der notulen van de vorige vergadering kwam genoemd voorstel in be handeling. De VOORZ. wees er op, dat de raad dezer gemeente in de jaren 1922/23 reeds besloten had by do toenmalige maatschap- py aan te sluiten. Helaas heeft dit besluit geen gevolgen t kunnen hebben omdat toen aan de uitvoering der maatschappy geen gevolg is gegeven. Mocht de raad besluiten tot het toetre den van deze nieuw opgerichte maatschap py, dan zal zij in W. Z. Vlaanderen de eer ste gemeente zgn die zich geheel vrijwillig heeft aangesloten. Weliswaar ey'n do gemeenten Aarden burg, Oostburg en Breskens, reeds toege treden, maar dit vindt zyn oorzaak In con destgds genomen principe-besluit, dat eerst na eenige jaren zyn practlsche betee- kenis heeft geinregen, zoodat deze gemeen ten tot aansluiting verplicht waren. De heer DIKöTTER gaf een duideiyk en helder betoog van de totstandkoming der Maatschappg, van de organisatie, de ver plichtingen van het gemeentebestuur en de daaruit voortspruitende financieele gevol gen. Verschillende leden stelden den heer Di- kötter vragen van practischen en tech- nischen aard, en gingen nader in op de mogelgke finantieele gevolgen by aanslui ting. Na een duldeiyke uiteenzetting hadden alle leden zonder uitzondering de overtui ging dat een aansluiting bij de Waterlei ding My. weinig of geen risico voor de gemeente met zich brengt. Niemand nog nadere r lichting verlan gend, bracht de VOORZ. het voorstel in stemming, dat met algemeene stemmen werd aangenomen. De VOORZ. betuigde zyn dank aan de raadsleden en sprak den wensch uit, dat dit goede voorbeeld in W. Z. VL spoedig anderen tot navolging mogen steunen. Ook de heer Dikötter wenschte den Raad geluk. Hierna verliet genoemde heer de vergadering. Ingekomen stokken. Bericht was o.m. ontvangen dat de begroeting 1941 is goedgekeurd, behou dens de nieuw ingevoerde 50 opcenten ge meentefondsbelasting. Ingekomen was een adres tot onthef fing van de precario-rechten geheven voor een in de gemeente staande beizine pomp met aftapinrichting van de N.V. Standard Amérikaansche Petroleum Comp. B. en W. stelden voor ontheffing te verleenen. Z. h. st werd het voorstel aangeno men. Vastgesteld werden de pensioengrondsla gen voor mej. B. J. Clarisse, onderwgzeres. van 1 /ll-'32l/l-'34 op f 2410,— 1/1- 34- %-41 op 2400,voor P A. Vermeu len, hoofd der school van %-'38%-40 op 2518,met ingang van %-40 op 2579; voor mej. E. H. de Bruyne, on- derwyzeres met ingang van Vz-il op 1032,—. Besloten werd de gemeenteveldwachter geen periodieke verhooging toe te kennen. Wel werd op voorstel van B. en W. be sloten op de jaarwedde van den gemeen te-veldwachter een tgdeiyke toelage van '6 te verleenen, zulks in verband met de tgdsomstandighedeu. Een wgziging van de begrooting, werd z.h.s. aangenomen. By de rondvraag informeer e de heer Dekker of de nachtelgke luchtwachtdienst ln de gemeente niet kan worden opgehe ven. De VOORZ. zegt dat hier absoluut niet aan te ontkomen is, daar het een voorschrift is van hoogerhand. Dat de nachtwakers niet meer In een sohoollokaal mogen verbiyvm hebben ze aan eigen baldadigheid te danken en de VOORZ. was ook niet van plan hierin verandering te brengen- De heer MANNEKE vroeg nog of er over den verbouw van de school al iets naders bekend is. De VOORZ. moest ontkennend ant woorden. De heer DE POORTER wees nog op den onhoudbaren toestand vau het fietspadje naar IJzendgke. De VOORZ. deelde mede, dat het hem niet is. gelukt sintels vast ve krijgen. Men is daardoor niet in staat dit padje te verbeteren. Niemand meer het woord verlangend, sloot de VOORZ. de vergadering. VERGADERING VOETBALVEREEN IGING. SCHOONDIJKE. Dinsdag kwam de voetbalvereenlging Schoondgke in jaar- Igksche vergadering bgeen in het café van den heer Wyffels, onder leiding van P. Huigh. Deze vestigde er de aandacht op, dat de vergadering twee maanden later wordt gehouden dan vorige jaren, zulks ln ver band met de verplichte verduistering. Aanwezig waren twintig leden en eeni-, ge donateurs. Uit het finantieel overzicht bleek, dat dj Inkomsten het afgeloopen jaar 594,17 bedroegen en de uitgaven 498,74 alzoo een goed slot van 95,43. De aftredende bestuursleden H. v. de JValle, Ant. Koens en J. Oosterling wer den herkozen. Tot materiaalmeester werd benoemd Ant. Filebert Verder werden tot de Elftalcommissie gekozen J. de Jonge en Iz. v. de Walle. Van de in 1940 uitgegéven aandeelen wer den 15 uitgeloot Tot slot werd uit de vooraanstaande leden nog een propagan- dacommissie benoemd. Weinig animo onder de voetballers. AXEL. De tydsomstandigheden zyn oor zaak, dat de voetbalvereenlging „Axel" thans een moeilgke periode doorworstelt Een aantal leden is eldefs werkzaam, en kele andere hebben hun voetbalschoenen opgeborgen en dit alles Is van zeer demo- raliseerende invloed op de andere leder- gebleken. Momenteel bestaat er dan ook 'n tekort aan spelers, zoodat het zoo goed als onmogelijk is om nóg met 2 elftallen aan de competities deel te nemen. H^t 2e elftal zal dan ook waarschynlgk uit 'de onder- afdeellng Zeeland worden teruggetrokken. Gelukkig beschikt de voetbalvereenlging Axel nog over een veelbelovende afdeeling juniores en hierop is dan ook de hoop voor de toekomst gevestigd. Aan de mode-academie'de Leeuw van Rees te Amsterdam slaagde voor het exa men coupeuse loerares mej. M. de Smidt te Koudekerke. VERBETERING NOGRDERKERK. MIDDELBURG. Gehoord het rapport van de commissie van beheer besloot de kerkeraad der Geref. Kerk alhier een be drag van 840 te voteeren tot het doen aanbrengen van eenige verbeteringen in de Noorderkerk alhier. Dr. SCHOKKING OVERLEDEN- Op 66-jarigen leeftyd is gisterochtend te 's-Gravenhage overleden dr. H. Schokking, emeritus-predikant van d# Ned. Hervormde gemeente. Dr. Hendrik Schokking werd 10 April 1874 te Amsterdam geboren. Hy studeerde aan de gem. universiteit aldaar en aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Onder prof. dr. S. Cramer promoveerde hy aan de gem. universiteit tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld: „de leertucht in de geref. kerk van Nederland tusschen 1570 —1620". In 1896 candidaat geworden in Noord-Holland, bevestigde zyn broer, staatsraad mr. dr. J. Schokking, hem 16 Januari 1898 te Wezep als zyn opvolger in zyn eerste gemeente. In 1903 vertrok dr. Schokking naar Vlaardingen. In 1907 nam dr. Schokking het beroep naar 's-Gravenhage aan. Dr. Schokking was o.a. voorzitter van de Van der Tak-school. Tevens heeft hg een tydlang deel uitgemaakt van de-algemeene synode der Ned. Herv. kerk, waarvan hy ook secundus-lid was- Ook is hy secretaris geweest van de zgn. Indische commissie en vanwege de algemeene synode bestuurslid van het opvoedingsgesticht voor jongens „Valkenheide" te Maarsbergen. Dr. Schok king heeft indertgd voordrachten gegeven aan de rijksuniversiteit vanwege de veree niging voor byzondere leerstoelen, welke nauw aan de confessioneele vereeniging is gebonden. In vele periodieken heeft hij belangrijke bydragen geleverd. Met ingang van 1 Februari 1940 Is dr. Schokking op zgn verzoek eervol emeritaat verleend. Hij was officier in de orde van Oranje-Nassau. MIDDELBURG. Geboren Dieneke Louise, d. van E. L. Nauta en F. H. Brain Cornells Jan, z. van J. C. Vinke en L. J. KunstRalph Robert, z. van P. Overweel en J. J. van der HieleCornelis, z. van L. Louwerse en M. Lorier. Overleden S. J. Maaskant, 60 J., vrouw van J. A Coomans L. K. van Hegl, 77 U ongeh. man J. C. L. Tengeler, 80 j., wed. van J. C. van Laere H. J. de Graaf, 66 j., man van C. Huybrechtse P. Catsman, 79 j., wed. van C. Meliefste P. J. Thy- sebaard, 73 j., vrouw van G. A. CarolA. Jobse, 73 j., man van W. VerhageJ. Oele, 77 j., man van M. de Lange S. A. Boone, 32 j., man van J. C. Fransoo. Ondertrouwd L. C. Smolders, 32 j. ea a C. J. Nlesthoven, 29 j. Getrouwd L. de Nood, 23 j. en H. J. de Konink, 26 j. Oost- en West-Soubnrg. van 5 Maart12 Maart 1941. Geboren: Adriana, dochter van Michlel van Gellekom en Teuntje van der Weele Martina" Marianna, dochter van Henricus Gerardus Ar noldus Verhees en Geertje Gravers. Louwerina, dochter van Adriaan Joosse en Sara Goedbloed. Maria Wühel- mina, dochter van Johannes Cornelis van Loon en Mathilda Petronella Heisen. Bart Jan, zoon van Jan Brasser en Maatje Koole. Adriaan Mattheus, zoon van Adriaan Mattheus Florisse en Dina Jo- ziasse. Overleden Arie Kleinjan, 78 jaren, echt genoot van Barbara Bravenboer. GOES. Getrouwd Jacobus Willem de Groot, 27 J.,' te Middelburg en Dina Pieternella Schipper, 28 j.Jan Gelok, 29 j., jm. en Cornelia Gorsse, 22 j., jd. KRUINENGEN. van 613 Maart. GetrouwdJohannes Maria Cardon, 29 j., te Goes en Anna Adriana Kakebeeke, 29 j. N Verlenging van den vlschtijd. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherg heeft be paald, dat de gesloten vlschtijd voor bar beel, blankvoorn, brasem, karper, kol- blein meun, ruischvoorn, serpeling, sneep en winde in 1941 zal ingaan op 21 April. De gesloten tyd voor het visschen met eenig vischtuig in de rivieren zal even eens 21 April Ingaan. Hetzelfde geldt voor het visschen ln de Zuid-Hollandsche stroo men met het spieringdrgfnet, de vischze- gen, den hengel, het schutwant met eene maaswijdte kiener dan 80 m.m. en war garens met een maaswydte kleiner dan 75 m.m. Voor het overige zal de gesloten tyd voor vischtulgen, met uitzondering van den zetangei of fleur, den sleephengel, den. hengel geaasd met visch en dc sleeplgn, ingaan 1 April inplaats van 16 Maart, met dien verstande echter, dat het vis schen in polderwateren slechts zal zgn toe gestaan aan visschers, die ln het bezit zgn van een daartoe strekkende schrifte lijke vergunning van het districtshoofd, waaraan voorwaarden kunnen worden ver bonden ter voorkoming van misbruik. BIJ HET SPELEN ONVERWACHT DEN WEG OVERGESTOKEN. Gistermiddag is op den rijksweg te Sit» tard een doodehjk verkeersongeluk gebeurd. Het achtjarig zoontje van de familie Z. te Stadbroek stak bij het spelen plotseling den weg over, toen uit de richting Geleen een zware transportwagen naderde .Het knaapje werd door dezen wagen gegrepen en was vrgwol op slag dood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3