UIT DE PROVINCIE B3XQ3Q BSSDBBS Verduisteren: J. U ZIET ER SLECHT UIT Landbouw POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. van hedenavond 19.38 uur tot morgenochtend 8.00 uur De maan gaat morgen te 7,52 onder en komt te 19.59 uur op (v.m.). Brandstof voor het platteland. EXTRA-RANTSOEN TE WACHTEN. Naar wij vernemen is te verwachten, dat aan de platteland-bewoners voor de zo mermaanden een extra-rantsoen brandstof zal worden toegewezen, zij het slechts aan hen, die ook van gas en electriciteit ver stoken zfln. En tevens zal dat extra-rant soen, naar men ons verder mededeelde, ook niet verstrekt worden aan hen, fte wel geen gas of electriciteit hebben, maar die toch in de gelegenheid zyn om hun per- ceelen van gas of electriciteit te voorzien. Het is dus wenscheltjk, daarmede reke ning te houden, wil men het dezen zomer niet aan eigen verzuim te wijten hebben, als men zonder eenige brandstof komt te zitten! NED. BIJBELGENOOTSCHAP. FROV. AFD. ZEELAND. Vergadering te Goes. Maandag vergaderde te Goes, onder voor zitterschap van ds. v. d. Most van Spijk uit Kortgene, de prov. afd. Zeeland van het Ned. Bijbelgenootschap met de afge vaardigden van de afdeelingen. Noode werd daarbij de secretaris Binnenland, ds. D. E. Boeke, gemist. Door de reismoeilijk- heden in Zeeland ontbraken de afgevaar digden van dertien afdeelingen. Van enkele afdeelingen, die verhinderd waren, was schriftelijk bericht ingekomen van gevoerde actie tot verhooging van het aantal leden en donateurs, van gehouden j collecten en Bybelverkoop. Ds. Batelaan te Tholen bracht verslag uit van de Centrale Commissie Binnenland. Door omstandigheden zal eenigszins anders gewerkt moeten worden om de noodige gel den bijeen te krijgen. Ook deed spr. mede- deeling over de verspreiding van Bijbels onder hen die in het buitenland of in de Wieringermeer gaan werken. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de Centrale Commissie Binnenland op 27 Maart a.s. werd benoemd ds. M. Bons te Yerseke. In verband met de afwezigheid van den gedelegeerde ds. Sarraber te Burgh, werd de splitsing van afdeelingen op Schouwen- DuiveJand aangehouden tot de volgende vergadering. Tot tweeden gedelegeerde op dit eiland werd benoemd ds. G. Leene te Zierikzee. Het werk van de gedelegeerden werd nader besproken. In de volgende vergade ring zal een voorstel aan de orde komen tot een nieuwe indeeling van deze gedele geerden bij de diverse afdeelingen. Besproken werd de verspreiding van Bij bels in oorlogstijd. De afdeelingen werden opgewekt toe te zien, dat zij' die elders gaan werken, een Bybel mee krijgen. Zoo noodig dient men hiervoor contact te zoe ken met den agent der arbeidsbemiddeling. Aan het Hoofdbestuur zal worden ge vraagd toe te zien, dat er aan de vertrek kende treinen op de voornaamste stations iemand zorgt voor de verstrekking van Bybels. Hierna deden verschillende afgevaardig den mededeeling over de in den afgeloo- pen winter gevoerde actie. Op het eiland Tholen viel een belangrijke vooruitgang te constateeren. Door de verduisteringsvoor schriften was het hier on daar moeilijk om Bijbelavonden te houden. Wel bléken op verscheidene plaatsen kerkcollecten te zijn gehouden. De Bijbelverkoop was hier en daar toegenomen. De volgende vergadering van de Prov. Commissie werd bepaald op Maandag 6 October a.s. JAARVERGADERING „PATRIMONIUM". Het gewest Zeeland van „Patrimonium" hield Zaterdag j.l.te Middelburg zijn jaarvergadering. De bijeenkomst stond onder leiding van den voorzitter, den heer W. A. den Hollander. De secretaris, de heer A. Schout te Se- rooskerke las zijn jaarverslag voor, waar uit bleek, dat het aantal leden 294 be draagt. (In het voorgaande vereenigings- jaar waren er 300 leden). Wel hadden de gebeurtenissen in Mei 1940 grooten invloed uitgeoefend op het werk der vereeniging, maar bijna alle af deelingen probeerden zoo regelmatig mo gelijk te vergaderen, De rekening van den penningmeester, den heer J. W. Louwerse uit Serooskerke toonde een batig saldo. De heeren A. Schout en J. de Bruyne werden als bestuursleden herkozen. De heer A. Vingerling te Goes sprak daarna over „Corporatieve ordening". Spr. citeerde wat Kuyper, Talma, Ger- hrandy, Smeenk e.a. hierover hadden ge schreven, om aan te toonen, dat dit vraagstuk al vele jaren de belangstelling van de Chr. sociale beweging had. EXTRA-TREIN NAAR DE JAARBEURS. Ter gelegenheid van de 44ste Nedér- landsche Jaarbeurs, die gehouden zal v/orden van 11 tot en met 20 Maart a.s., zal er van uit Zeeland een extra-trein loo- pen op 14 Maart. De trein vertrekt 's morgens om 6.12 uur uit VHssingen, de terugreis uit Utrecht vindt plaats om 18.50 uur, zoo dat men weer tijdig thuis is. De kosten van den extra-trein heen en terug zijn zeer laag. Zfl die van den extra-trein gebruik ma ken en reeds in het bezit zijn van een geldige dagkaart met spoorbon, kunnen tegen inlevering hiervan 1.terugbe komen aan het loket „Inlichtingen" in de Hal van het Jaarbeursgebouw te Utrecht. De verkoop der plaatsbewijzen zal slui ten op 13 Maart te 19 uur, of zooveel vroeger als de kaarten zijn uitverkocht. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Februari werd bij de Rijkspostspaarbank te Middelburg in gelegd 52.776,90, uitbetaald 125.755,75, dus 72.978,85 minder ingelegd dan uit betaald. Er werden 39 nieuwe boekjes uit gegeven. Te Vlissingen 12.912,51 inge legd, 23.638,50 uitbetaald, 10.725,99 minder ingelegd dan uitbetaald. Er wer den 9 riieuwe boekjes uitgegeven. Te Goes 50.021,48 ingelegd, 146.718,70 uitbe taald 96.697,31 meer uitbetaald dan in gelegd. Er werden 20 nieuwe boekjes uit gegeven. Te Breskens 73.901,09 ingelegd, 108.320,95 uitbetaald, 34.419,86 minder ingelegd dan uitbetaald. Er derden 35 nieu we boekjes uitgegeven. Te Oostburg 7658,91 ingelegd, 16.123,51 uitbetaald, 8464,60 minder ingelegd dan uitbetaald. Er werden nieuwe boekjes uitgegeven. Te Yerseke 11.316.82 ingelegd, 23.535,02 uitbetaald, 12.218,20 minder ingelegd dan uitbetaald. Er werden 7 nieuwe boekjes uit gegeven. Walcheren BIJ LUCHTALARM VAN DE STRAAT. 'T ZAND. De burgemeester van Koude- kerke heeft alhier biljetten laten rond brengen waarin er nogmaals op wordt ge wezen dat de voorschriften betreffende de luchtbescherming welke in Middelburg worden gegeven, ook voor 't Zand gel den, dat wil zeggen, dat wanneer er in Middelburg luchtalarm is, dat dan ook op 't Zand zich niemand op straat mag be vinden. Dit is naar aanleiding van het laatste luchtalarm toen veel menschen op t Zand op straat waren. Naar wij verne men waren de meesten geen bewoners van 't Zand, doch van de andere dorpen die onder het heftig schieten kalm door fiets ten. Ook voor hen gelden deze voorschrif ten en zij maken zich aan een strafbaar feit schuldig wanneer zij niet bij de om wonenden binnengaan. In de omgeving van 't Zand zijn toen nog twee kippen gedood, hoewel dit gering is, blijkt het toch niet zonder gevaar te zijn. Volkstuinders. aT ZAND. Eenige bewoners van den La- geweg hebben, hoewel nog op bescheiden schaal, een vereeniging van volkstuinders opgericht. Het had er eerst eenigen schijn van dat deze een kort bestaan beschoren was, aangezien de vorige pachter van den grond nog meende recht op dezen grond te hebben. Hierop hebben zich eerst nog ver schillende drama's afgespeeld, welke terug deden denken aan de arena met de wed rennen zoodat weer verschillende proces- senverbaal op aangifte van- en tegen den vorigen pachter, zekeren V., werdén opge maakt. Nu is de rust echter weergekeerd en zijn de nieuwe huurders vol yver in hun tuin bezig. VERKOOPING. KOUDEKERKE. De notarissen J. C. Paap en rar. P. Loeff hebben Dinsdagmid dag in het Verenigingslokaal te Koude- kerke in het openbaar verkocht: Een huis met tuin op het Dorpsplein A 14 te Koude- kerke groot 1 are 15 centiaren. Kooper J. de Kroo Cz. timmerman en aannemer te Koudekerke voor 3225. EEN AANBESTEDING. VROUWENPOLDER. Dinsdagmiddag hebben B. en W. ten gemeentehuize al hier aanbesteed: bestrating met aanwezige klinkers van wegen in deze gemeente, in twee perceelen. De inschrijvers waren als volgt, (respect, perceel '1 en perc. II): C. Wiskerke, Nieuwdorp 9300 en 1640; L. G. J. v. d. Ven, Goes en M. Wandel, Schoondjjke 8000 en 1500; L. van Bo ven, Ellewoutsdijk 7480 en 1420; L. Jongepier, Serooskerke (W) 7300 en 1390; A. Poelman, Ritthem 7285 en 1385; P. de Voogd, Veere 7220 en 1310; J. Hoogesteger, Wemeldinge 7205 en 1305; Gebr. M. W. en J. Knuist, Goes/'sH. Arendskerke 7180 en 1290; Gebr. J. en H. Geldof, Serooskerke (W) 7150 en 1275; Firma Bunschoten en Zn., Santpoort N.H. 6206 en 1241. AFLOOP VERKOOPING. OOSTKAPELLE. Dinsdagmiddag werd in het café Goeman alhier ten verzoeke van den heer J. Geldof, door den cand. notaris F. G. Hoef er, publiek verkocht: Het woon huis met timmermanswei kplaats, schuur en verderen timmer en tuin, te Oo6tkapelle op het dorp A. 217, groot 4 a 40 c.a. aan W. van de Woestijne Chrz., aldaar, voor 4260.—. Zuid-Beveland Openbare bewaarschool. KLOETINGE. Wegens ziekte van mej. L. C. de Vos is tot waarnemend hoofd der openbare bewaarschool mej. J. N. van Liere benoemd. Aanvang kerkdiensten. KLOETINGE. Nu het des morgens vroe ger licht is, is de aanvang van den och tenddienst in de Nederlandsch Hervormde kerk bepaalt op 10 uur. Plannen tot oprichting van een kerkkoor. KLOETINGE. In deze gemeente bestaan plannen om te komen tot oprichting van een kerkkoor. As. Zondag, na afloop van de morgengodsdienstoefening, zal men deze zaak bespreken. Deze poging tot oprich ting, welke den kerkzang ten goede zal komen, verdient aller belangstelling en voor den initiatiefnemer is een woord van lof zeer zeker op zyn plaats.. ONTEIGENING TE HA NS WEERT. Eenige wegverbeteringen. HANSWEERT. De onteigeningsplannen voor deze gemeente zijn van morgen af ter inzage voor belanghebbenden, gelijk in een advertentie in dit nummer wordt bekend gemaakt. Deze onteigening betreft vrijwel uitslui tend door het oorlogsgeweld geteisterde panden, nl. twaalf perceelen aan de Hoofd straat waar de rooilijn 2 2% M. achter uit gelegd wordt. Door op de oude rooilyn een rij boomen te planten, zooals de be doeling is, zal deze straat dan niet alleen verbreed, maar ook verfraaid worden. ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet n« lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom vsn lever-gel onvoldoende is, verteert uw voedsel niet. het bederft U voelt u opge blazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is ver giftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen sijn ateents lapmid delen. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze lltei lever-ga vrij te doen vloeien en u zult u oen gebee ander rnenscb voelen. Onschadelijk plantaardig, zacht, onover-- troffen om de lever-gaJ te doen vloeien Eischt Carter's Lever Pilletjes bü apothekers en drogisten f 0.75. 12 Voorts worden tien perceelen in de Lange Kerkstraat onteigend, welke straat eveneens 2 i 2^ M. breeder zal worden, terwijl het pand hoek Lange Kerkstraat Korte Kerkstraat (Boekhandel v. d. Perjl) niet herrijzen zal, daar men den grond zal benutten om dezen hoek af te ronden. Naast enkele losse perceelen dienen dan nog genoemd te worden een vijftal per ceelen aan de Korte Geer, waar het de bedoeling is den hoek Korte GeerVeer- weg te verbreeden en af te ronden. De veranderingen die dit onteigenings plan inhoudt, zijn van bepaald ingrijpenden aard en in het algemeen zullen zij, wier perceelen onteigend worden, weer op de zelfde plaats kunnen bouwen. Doch zoover dat mogelijk was is getracht, de wegen te verbeteren, zonder daarbij meer te ont eigenen dan beslist noodzakelijk geoor deeld werd. Loop der bevolking. WEMELDINGE. De loop der bevolking over de maand Februari was als volgt Ingekomen: A. W. Wiskerke, sergeant bij de infanterie K.NJ.L., Oranje boomstraat B 70, van Kapelle, A 105 A Wemelsfelder, echtg. van Wiskerke, zonder beroep, Oranjeboomstraat B 70, van 's-Gravenhage, Banstraat 13 H. J. Post, koffieplanter, Wilhelminastraat B 178, van Gorinchem, Korte Slagenstraat 11J. Verschuure, opzichter, Sluisplateau C 54, van Leeuweradeel wed. T. Korstanje- Kole, Bonzijweg C 22, van Kruiningen, Hansweert C 31 M. van Maris, zonder beroep, Nw. Achterweg A 118 (Vrede Best), van Kapelle, Ooststraat A 413 J. de Ja ger, zonder beroep, Achterweg A 118 (Vrede Best), van Ka.pelle, Juüanastraat A 63 J. Bras, dienstbode, Hoogeweg A 8, van Rotterdam, G. W. Burgerplein 13. Vertrokken:R. van Schijndel, zonder beroep. Oranjeboomstraat B 88, naar Rotterdam, a.b. „Nooit Gedacht" J. Korstanje, dienstbode, Prinses Juüana straat C Im, naar Goes, Keizerstraat 1A. Bott.er-van der Linde, zonder beroep, van Prinses Juüanastraat C 1, naar Den' Hel der, Violenstraat 66 D. de Jonge-Pbtter, zonder beroep, van Sluisplateau C 78, naar Goes, Opril Groote Markt 9 L. van der Linde, Geref. predikant, van Prinses Ju üanastraat C 1, naar Zonnemaire B 51 C. van de Broeke-Vleugel, zonder beroep, van Zuidelijken Achterweg A 84, naar Roosendaal c.a., Waterstraat 44P. L. Wonderghem, electriclen, van Prins Bern- hardstraat C 3c, naar Kruiningen, Hans- weert, Rijksweg C 12 J. F. Dronkers en gezin, van Nieuwendijk (Oostzijde) C 67, naar Yerseke, Polen. Zeeuwsch- V laanderen ERNSTIGE AANRIJDING. OOSTBURG. Hedenmorgen is op de markt alhier een ernstig ongeluk gebeurd. Toen een aantal passagiers uit dc juist ge arriveerde tram stapte, naderde een mo torrijder. De trampassagiers stoven ver schrikt uit elkaar, doch de heer P. de K. uit Breskens werd gegrepen en tegen de straat geslingerd, waar hij zwaar gewond bleef liggen. Dr. Buskop verleende de eer ste hulp, waarna het slachtoffer naar het St. Anthoniusziekenhuis werd overge bracht. Waarschijnlijk zal de heer De K. een been moeten missen. De motorrijder kwam er zonder noemenswaardig letsel af. De motor, die tegen de tram was opge botst, bekwam veel schade. WATERLANDKERKJE SLUIT ZICH AAN BIJ DE WATERLEIDING. Een van de kleinste zelfstandige ge meenten in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. nl. de gemeente Waterlandkerkje, heeft een prijzenswaardig voorbeeld gegeven. In de gisteravond gehouden raadsvergadering is naraelyk het besluit genomen om deze gemeente aan te sluiten aan het buizennet van de waterleiding. Tot op heden zijn alleen de drie grootste gemeenten nl. Breskens, Oostburg en Aardenburg aangesloten en wel naar aan leiding van een reeds lang geleden geslo ten overeenkomst. Aansluiting van de an dere gemeenten heeft echter een minder vlot verloop. In dit verband zy er aan her innerd, hoe nog kort geleden een voorstel van dezen aard door den raad van LJzen- dijke werd verworpen. De raad van het kleine Waterlandkerkje, een gemeente met slechts ruim 500 zielen, onder leiding van burgemeester H. de Haan, blijkt echter een open oog te hebben voor het groote nut dat een aansluiting aan de waterleiding heeft en hopelijk zul len de andere gemeenten dit voorbeeld thans spoedig volgen. MOND- EN KLAUWZEER IN IERLAND. In een officieele mededeeling wordt de mond- en klauwzeerepidemie in Ierland de ergste genoemd, die sedert een eeuw is voorgekomen. Tot dusver moesten ruim 3800 stuks vee afgeslacht, worden. In en kele deelen des lands heeft de regeering de epidemie onder de knie. In het Noorden des lands en in de stad Dublin breidt zij zich echter nog uit. Men vreest de ergste gevolgden voor de Iersche vleeschvoorzie- ning. Pogingen tot verboden uitvoer. Van de 24 zaken, die ditmaal op de rol van den poütierechter prijkten, vielen niet minder dan 23 stuks onder den term: „Poging tot verboden uitvoer". Twintig overtreders en overtreedsiers lieten ver stek gaan. De eerste verdachte, die voor de tafel verscheen, was een schipper. Op 18 No vember was hij met en op zijn vaartuig op weg naar Sas van Gent met een lading oesters en mosselen. Toen een nieuws gierige kommies in Sas vrn Gent aan boord kwam om eens te neuzen of de schipper welücht nog andere zaken naar de Zuiderburen wilde brengen, „ving" hij in het vooronder een koffer, verborgen onder een jas. De koffer bevatte kg. koffie, 1 kg. stroop, Va kg- boter, 1 kg. havermout, een ontbijtkoek, ^4 kg. spe culaas, kg. margarine, li kg. braad vet, if. kg. zachte zeep, 0,8 kg. spek, 0,1 kg." thee, 0,7 kg. rijst, 0,2 kg. Kwatta- strooisel, 0,4 kg. rozijnen, kg. aard appelmeel, V-3 kg. vermicelli en 0,1 kg. gebrande suikerpoeder. Terwijl de kommies het schip inspec teerde, had de schipper den tros losge gooid, om snel in de richting van de Bel gische grens te tuffen. Het bevel van den kommies terug te keeren, sloeg hij in den wind. Hy bedreigde den ambtenaar zelfs met een zakmes. Bij de Belgische douane moest hy uiter aard stoppen de kommies sprong van boord, en met behulp van zijn chef en van Duitsche instanties wist hij den volgenden dag het schip naar Sas van Gent te doen terugkeeren. Hy ging toen nogmaals m den ongastvryen - bodera speuren, en dit maal leverde het onderzoek 15 groote brooden plus 105 kg. gerookte en ge stoomde paling en 26 kg. gerookte en ge stoomde zalm op. Op de vraag van den politierechter waarom verd. niet aan het bevel tot terug keeren had voldaan, antwoordde deze: „omdat ie mijn eten af wilde nemen". „Je wilt me toch niet wys maken, dat je met drie man aan boord dat alles wilde verorberen?" „Wat zei U?" „Dat je dat onmogelyk alles zelf kon opeten." „Als je niet harder werkt dan een amb tenaar, niet, maar als je werkt als wij, dan wel', aldus drukte verd. zijn minachting voor de werkzaamheid der douane uit. De poütierechter herinnerde er den schipper aan dat in zijn <Lw.z. des schip pers portefeuille een briefje met bestel lingen van goederen was gevonden, en een ander briefje, waarop stond: Kristal 4510. Verdachte dacht even na, verklaarde vervolgens, dat hij de bestellingen zoo maar had opgeschreven, alleen om de men schen een pleizier te doen, maar niet om de goederen inderdaad te leveren. Ook voor het kristal 4510 had hy een verklaring, die niet bepaald' insloeg. Toen de kommies, als get. gehoord, ver klaarde dat hij niet al het eten aan boord in beslag had genomen, maar den veel- etenden schipper nog 5 16 groote brooden had gelaten, begon verd. misprijzend te fluiten. De politierechter adviseerde hem het produceeren van zulke wanklanken na te laten. De officier van justitie vestigde er de aandacht op, dat verd. al meermalen is veroordeeld wegens beleediging en bedrei ging, en dat zyn strafblad een bevestiging vormt van den indruk, die verd. maakt, n.l. brutaal. Hij eischte 2 maanden gevan genisstraf. Verd.'s raadsman, mr. M. Vlaming, uit Yerseke, stond voor de geenszins benijd bare taak den politierechter van het on gelijk van den officier te overtuigen. Plei ter betoogde, dat verd. blijkens een cir culaire van 24 Febr. j.l., betrekking heb bende op de proviandeering van mossel- vaartuigen, minstens 10 maal zooveel le vensmiddelen aan boord had mogen heb ben, mits hij maar een z.g. provisielijst had overgelegd. Dat hy dit niet heeft ge daan, aldus pl., is verkeerd, doch daarom mag nog niet van een poging tot verbo den uitvoer worden gesproken. Vervolgens betwistte hij de dagvaarding. De politierechter veroordeelde den schip per tot een maand gevangenisstraf. Toen de politierechter ambtshalve vroeg of hij deze correctie wilde accepteeren, antwoordde de schipper wild: „Ik denk er niet aan!" Hij wil het Hof zien. Tarwe. Een Belg, of beter een Nedérlandsche landarbeider, die in België even over de grens woont, was betrapt tydens het ver voer van 85 kg. tarwe. In goed Viaamsch betoogde hij, dat hij de tarwe niet bij zich had om te smokkelen, maar om zijn gezin wat te eten te kunnen geven. „Is het zóó slecht aan den overkant?" informeerde de politierechter.. „Allé, eel slecht menier. D'r zijn geen aai'dappels of nikslce mier." Vijf gulden, vond de officier. Vijf gulden, beaamde de politierechter. „En zorg er nu voor, dat ze je niet meer te pakken krijgen; ik bedoel, zorg dat je het niet meer. doet", aldus verbeterde de rechter den wensch. Z\jn velo. Een andere bewoner van het Vlaamsche platteland, maar ditmaal een echte Belg, had getracht 35 kg. aardappelen naar Bel gië te brengen. Geen aardappelen om te eten, maar poo- tertjës om te pooten, en om eetbare aard appelen voort te brengen. Zooals ieder jaar had hij de aardappeltjes bij een boer mo gen rapen, en zooals ieder jaar was hij er vroolijk mee op zijn fiets gestapt. Maar aangezien dit jaar aan de grens andere voorschriften gelden dan andere jaren, stond hij nu voor den poütierechter. Hij had er een vermoeide en verre reis voor gemaakt. Eerst per fiets naar den Perkpolder, toen met de boot over de Schelde, vervolgens, omdat hij den trein gemist had, als gratis-passagier op een vrachtauto. Toen de officier hem 5 had toegedacht, „niet omdat er iets ernstigs was bedreven, maar omdat verd. iets had gedaan, wat nu eenmaal niet mag", bleek waarom hij heeleraaal van het Vlaamsche naar Zee- land's moeilijk te bereiken hoofdstad was getogen. Stille no. 9. Wij leven in een spannenden tijd, Er gebeurt veeldat onze volte aan dacht opeischt. En men kan de vraag stellen of er nog veel plaats is voor nieuwe avonturen. Edoch, avonturen kan men rangschikken in verschil- lende genres. Neem bijv. een feuille ton, Welk een ontspanning kunnen de gebeurtenissengoed verteld en met smaak opgedischt in een der- geltfk verhaal ons niet brengen. Het feuilleton hoeft vete trouwe lezers. En 't nieuwe geïllustreerde verhaal dat heden in ons blad aanvangtzal, naar wij verwachtenonzen lezers niet minder boeien. Op pag. v van het tweede blad zal men nummer 1 van het door Das- hiett Hammett geschreven en met teekeningen ran Alexander Ray- mond geïllustreerde vervolgverhaal aantreffendat den titel draagt „Stale no. 9'. Een nieuw verhaal dat spannende avonturen van een detective beschrijft met de pen en met de teekenstift. Volgt zijn we- tenswaardigheden aandachtig, dan zal men iederen avond eenige ge- noegelijke oogenblikken hebben Hg wilde zijn iri beslag genomen velo weer hebben. „Allé, da's toch zonde, hé menier vaa mijne velo". Dat vond de politierechter ook. „Je krijgt 5 boete, maar je krijgt velo terug." Hem werd breedvoerig uit de doeken gedaan, dat de officier den ontvanger in Hulst een brief zou schrijven, en dat hy dan over een paar dagen, b.v. in het begin van de volgende week, zijn fiets kan gaan halen. De man van de pootertjes begreep het allemaal zoo vlug niet. „Moar kikke kraig mijne velo toch te* rug, menier?" „Ja, ja. Maar ga nu morgen nog niet naar Hulst, want dan weet de ontvanger er nog niet van." „Allé da's goe, moar kikke kan mijns velo toch aole?" De poütierechter, die een zwak voor Vla mingen heeft, gebaarde met zijn hand, dat het welletjes was geweest, RECHTBANK TE MIDDELBURG. Door L. v. d. W., 44 jaar, bakker tq Duivendijke, is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Politie rechter te Middelburg van 25 Februari, waarbij hij wegens „in verband met dc uitvoering van krachtens dc Distributie- wet 1929 gegeven voorschriften, aan met de uitvoering daarvan belaste ambte naren, opzettelijk onjuiste mededeelingen doen", is veroordeeld tot eene geldboete van 40.of 20 dagen hechtenis. Het faillissement van Abraham Blom, Wzn., gepensionneerd ambtenaar, wonende te Haamstede, is geëindigd door het ver bindend Worden der eenige uitdeeüngsly'st» met eene uitkeering van 100%. Curator Mr. W, Nieuwenhuijsen, Advo caat te Zierikzee. DISTRIBUTIEWAREN GESTOLEN. De mazen van het distributienet mogen nauw zijn, maar zij laten toch wel hier en daar wat doorglippen, dat dan in den sluikhandel verdwijnt en vroeg of laat clandestien zijn weg naar den verbruiker vindt. Zoo hadden twee 24-jarige lieden, n.L een Amsterdamsche schoenmaker en eCn Haagsche monteur eind December en be gin Januari tezamen in Den Haag een serie nachtelijke strooptochten verricht, waarbij pakhuizen en winkels waren be roofd van artikelen, zooals koffie en thee, maar ook van suiker, zeep en lucifers, ter wijl in een der gelegenheden tevens vier duizend distributiebonnen werden buitge maakt Na twee inbraken bij de coöperatie „De Volharding" volgde een kraakje by de „Spar" en in het afleveringsdepöt der Erven Wed. van Nelle. Daarna is het tweetal in handen van de poütie gevallen en van half Januari af be vindt het zich in het Huis van Bewaring. Dinsdag hadden beide jongemannen zich voor de rechtbank te verantwoorden. Zij bekenden, doch verschilden alleen met deu Officier van Justitie van meening ten aan zien van de b(J de „Spar" gestolen goede ren, want dat waren volgens hen geen sui ker en lucifers, maar thee en zeep. De Officier eischte tegen elk hunner twee jaar gevangenisstraf. Spreker voegde daaraan een woord van lof aan de politie toe, die deze diefstallen tot Waarheid had weten te brengen voordat de gestolen goe deren geheel verdwenen waren, zoodat de rechtmatige eigenaren althans een groot deel ervan nog kunnen terug bekomen. De verdedigers der verdachten deden be roepen van clementie op de rechtbank en zeiden, dat hun beide cliënten tot voor kort goede werkkrachten waren, die echter door omstandigheden tot werkloosheid wa ren gekomen, als gevolg waarvan zy zon der geld en zonder vtedsel waren komen te verkeeren en tenslotte geen uitweg meer hadden geweten. De rechtbank zal 25 Maart uitspraak doen. BRAND IN ARGENTIJNSCH 3IUNITIEDEPÓT. In het munitiedepot van het eerste regi ment artillerie, gelegen in een buitenwyk van de Argentijnsche stad Ciudadela (pro vincie Buenos Aires), is door tot dusver onopgehelderde oorzaak een brand uitge broken, die op verschillende andere depots oversloeg en deze tot ontploffing bracht. De autoriteiten hebben een uitgestrekt ge bied rondom den vuurhaard afgezet en ont ruiming van de huizen in de omgeving ge last. Deze brand is de derde, die binnen enkele weken de provincie Buenos Aires teistert. Zooals men weet, is den laatsten tijd de intendance van het ministerie van oorlog en de koepel van het stadhuis van Buenos Aires een prooi der vlammen geworden. Te Ciudadela heerscht onder de bevolking groote opwinding, daar de stad zelf door een ontploffing van het groote depót van de munitie-opslagplaats aanzienlyke schade zou lijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3