UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Burgerlijke Stand Besluiten, benoemingen enz, van hedenavond 19.36 uur tot morgenochtend 8.03 uur De maan gaat morgen te 7,22 uur onder «n komt te 18.38 uur op. Het solistenconcours van den Zceuwschcn Boud, De uitslagen van het solistenconcours, welke wij gisteren publiceerden, zijn niet volledig. Verzuimd werd te vermelden, dat de heer C. Ie Conté, tuba, te Goes, in de hoogste eereafdeeling solisten een tweeden prijs verwierf met 62 punten. Walcheren Jeugdqjlddsgen in de Hervormde kerk. RITTHBJM, Uitgaande van den kerkeraad werd Zondagmiddag in de Hervormde Kerk een jeugdmiddag gehouden voor de Herv. Jongemannen vereeniging Pred, 12 la en de Chr» Meisjesvereeniging „Dient den Heer," Het openingswoord werd gesproken door den plaateelüKen predikant ds. H. Bartle- ma. Mevr. H. J. Wagner—Reealnk te Nieuw- dorp sprak over do plaats van do jonge vrouw in de wereld en de heer J. Schip per te 't Zand, voorzitter van den ring Walcheren van de Chr. Jongemannenver» eeniging over de jonge man in de we» reld. De jonge vrouw en de jonge man heb. hen in de wereld een eigen plaats en een eigen roeping. Groot en veie zijn de ver zoekingen, vooral in deze zoo zeer be wogen tijden. Alleen het geloof in Je zus Christus en Zijn voorbeeld kunnen hen staande doen blijven, De toespraken werden afgewisseld door het zingen van een koor uit de jeugd verenigingen onder leiding van Ds. H. Bartlema en door de uitvoering van een drietal muziekstukken door den heer H. C. A. Varel op het kerkorgel samen met den heer J. J. Schout Az. op een bariton. Deze muzieknummers werden zeer ver dienstelijk Uitgevoerd. Het was een geslaagde jeugdmiddag, welke druk was bezocht ook door velen uit de omgeving. JAARVERGADERING BIBLIOTHEEK. RITTHEM. De bibliotheek hield Zaterdag avond haar 4Qstè jaarvergadering. Vol gens het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Schout waren in het afgeloo- pen jaar 5 nieuwe leden toegetreden. Aan geschaft waren 36 nieuwe boekwerken, zoodat de catalogus thans 1020 nummers telt. Een 1500 tal boeken werd ter le zing uitgereikt. Tijdens de eerste oorlogs- weken is de bibliotheek gesloten geweest, Niettegenstaande de consistoriekamer zeer gehavend was, bleef de bibliotheek ge spaard. De penningmeester, de heer p. J. Cor- nelis sloot zijn boeken af met een batig saldo van 12.04. De aftredende bestuursleden, de heeren Ds. H. Bartlema, W. Boogaard, A. Schout en M. Hoogesteger werden als zoodanig herkozen. Een aantal nieuwe boekwerken zal worden aangekocht, DE GARNALENVISSCHERIJ. VEERE. Gedurende de week van 3 tot 8 Maart hebben meer garnalenvisschers zee gekozen dan de vorige week. Tijdens een vischweek van slechts drie dagen hebben 6 visschersvaartuigen 1806 kg. con sumptie aan de markt alhier aangevoerd- Benoemingen, VEERE. Met ingang van Vrijdag 14 dezer fs de heer A. Dierickx, sluispont- waehter alhier, benoemd tot brugwachter te Vlissingen. LOOP DER BEVOLKING, O. EN W. SOUBURG, De opgave van ingekomen en vertrokken personen over Februari luidt als volgt INGEKOMENJ. van FJ ierenburg, winkeljuffrouw van Middelburg naar De Deckerestrqat 27 W. J. Daniëlse, zonder, van Rotterdam naar Ceresstraat 3 Joh. A. van Donk, rijksveldwachter, van Vlis- singen naar Vlissingseheetraat 146 A, L. N. van Gaal, arbeider, van Reek naar Nwe Vlissingscheweg 363 J. A. van Es, tim merman, van Terneuzen naar Kanaal straat 29 J. Sheffold—Guggenmoser, zond-er, van Middelburg naar Nwe Vliss. weg 381 J. Dourlein, zonder, van Mid delburg naar Middelburgschestraat 73 A. van Splunder, machine-bankwerker van Vlissingen naar Middelburgschestraat 76 H. Bos, sigarenmaker, van Vlissingen naar Nwe Vliss.weg 207 W. J. Valentijn, ma troos le kl., van Venlo naar Burchtstraat 49 J. Jacobse, werkman, van Vlissingen naar Schroeweg 6 Wed. L. de Vos BurchartCollet, zonder, van Vlissingen naar Vliss. straat 158 G. Hodde—van der Wees, zonder, van Rotterdam naar Bermweg 27 Joh. Goud, zonder, van 's- Heer Arendskerke naar Nwe. Vliss.weg 93; H. de Jonge, landarbeider van 's Heer Arendskerke naar Nw. VJiss. weg 93 J, J, A. A, Hodde, arts, van Nw. en St. Jooslsnd naar Bermweg 27 T. Wipse- kerk&—Muntjeswerf, zonder, van Vlissin gen naar v. Tetflingenstraat 29 W. Kool stra, timmerman, van Dintaioord naar Vliss. straat 66 Joh. Eckhardt, koop man-venter, van 's Heer Arendskerke naar DükatrOat 41 C, G. Friakorn, zonder, van Amsterdam naar Van Turahouts traaf 28 M. van de Vrede, besteller v. Qend Loos, van Ritthejn naar Burchtstrset 24. VERTROKKEN: C. Louwerse, dienst bode, van Paspoortstraat 26 naar Vlissin gen P. J, Rouw, zonder, van Braamgtr. 38 naar Middelburg A, Amadio, zonder van Rermweg 39 naar MaastrichtC. Jasperae, van Nw. Vliss. weg 253 paar Vrouwepolder V. L. Geysels, metaalbe werker, van Nwe. Vliss. weg 227 naar 's Heerenhoek G. de Ru, controleur C. C.r van Abeelschewcg W 17 naar Middelburg M. Snocki fabrieksarbeider, van Middel- burgsche straat 3 naar Arnemuiden J. A. Verschiere, zonder, van Dijkstraat 47 naar St. Laurena E. M. Mertens, zonder, van Braamstraat 30 naar Halsteren S. Wisse, zonder, van Burchtfltraat 7 naar Rttthem J. de Visser, melkhandelaar, van Noordbeekscheweg 1 naar gcroosker- ke I. C. Marijs, vormer, van Aldegondp- straat 1 naar Middelburg Wed. C. M. Broodman—van Tol, van Djjkstraat 58 naar Middelburg P. Bliek, depóthouder Singer Mfl., van Abeelsche Zandweg 3 naar Goes F. Bajjeu, schoenmaker, van Marnizplein naar St. Laurens. VERGADERING BOERENLEENBANK. KOUDEKERKE. Zaterdagmiddag ver gaderde de Boerenleenbank te Koudekerkc onder voorzitterschap van den heer W, Verhage. Uit het verslag van een kassier bleek, dat de omzet bedroeg 308227.58. De balans sloot met 403123, De winst zijnde 1768,37 werd in het reservefonds gestort. Als bestuurslid werd herkozen de heer A. de Lange, tot lid van den Raad van Toezicht 'de heer F, Brasser en tot plaats vervangende bestuursleden ae héerep J. de Buck en J. Jasperse, De rente voor 1041 werd voorloopig vastgesteld op 2.70 voor spaargelden en 3.7 f voor voor schotten en schuld in loppende rekening. De vergadering was slecht bezocht, Loop der bevolking. VROUWENPOLDER, De loop der be volking over de maand Februai'i was; Ingekomen; C. Jasperge, win kelbediende, rid. Gapinge, 3 no. 33, uit Oost- en West Souburg. Joh, Jopsse, huishoudster, afd. Gapinge, B. no. 72, uit Goes. J. A. R. Suurmond, zonder be roep, afd. Gapinge, Schellach B no. 166, uit Middelburg. Gevonden voorwerpen, WESTKAPELLE. Gevonden een porte- monnaie met inhoud bij A. Waterman. A 4 een belastingmerk bij J. Roelse, A 103. Gevonden voorwerpen. OOSTKAPELLE. Gevonden Heerenrij wiel bij J. Mal ja ars, A 222 portemonnaie btj W. Geldof, B 85 dameskous bij Abr, Maljaars, B 29a bocrenportemonnaie met inhoud bij A. Rotte, A 20 klnderhand- pchoentje en lederen handschoen met kap. Gemeente-veldwachter. Zuid-Beveland ACTUEELE LANDBOUW- AANGELEGENHKDEN. Eenige nieuwe gezichtspunten, Zaterdagmiddag heeft ir. Dorst, de Prov. Voedselcommjssarie, voor de aan geslotenen bij de L.C.O. op Zuid-Beve land een voordracht gehouden over „ftc* tueele landbouwaangelegenhedeji in ver band met de voedselvoorziening." Het was een gelijksoortige beschouwing als die onlangs te Qostburg werd ge houden. In dit versjag bepalen vvrj ons dija hoofdzakelijk tot de nieuwe gezichtspun ten, welke spreker opende. Na ingeleid te zijn door den heer L. Kranenburg, besprak ir. Dorst eerst den akkerbouw, terloops er op wijzende, dat de eigen landbouw opnieuw onmisbaar bjijkt voor de voedselvoorziening van ons land, In welk feit meteen de rechtvaar diging is te vinden voor de veel eerder getroffen maatregelen destijds zoo fel becritiseerd om dien eigen landbouw voor ondergang te behoeden. Uit de pas bekend geworden prijzen voor de producten van den nieuwen oogst komt naar voren, aldus spr., dat deze staan in het teeken der productie kwantiteit boven kwaliteit. De prijsver schillen bestaan zoo goed als niet meer en zijn voor wat de aardappelen betreft, geheel weggevaagd. Bij alle maatregelen en beperkingen is er toch nog het groote voordeel dat de landbouwers geheel vrij blijven van de keuze van de te verbouwen gewassen; dit had ook heel anders kunnen zijn. Spr. geloofde wei dat er over enkele productenprijzeji teleurstelling zal zijn, maar over het algemeen zullen ze den. boeren voldoen. Ten aanzien van do kunstmest (stik stof) verklaarde ir. Dorst, dat die be gin Mel by de handelaren aanwezig zal zijn. De Paardenvordering. Kans op navordering is er nu weer ten behoeve van die gebieden dia zwaarder werden getroffen dan Zeeland. Ook is er een nieuwe vordering op komst, maar deze maand geiuftig nog piet, waardoor de landbouwers nog van hun paarden kunnen profiteeren op een tijdstip dat zg zeer noodig zijn. Het eerst komen in aanmerking zij die den vorigen keer aan den goeden kant hebben geze ten. Met de benzine voor den landbouw is men niet royaal en met de ruwe olie staat het nog ongunstiger. Al het moge lijke wordt gedaan om da toewijzing zoo ruim mogelijk te doen zijn. De veestapel wordt uitgedund. Van de 35000 koeien, die Zeeland heeft zullen er voor 1 Juli 16.000 geleverd moe ten zijn. Al het vee dat op 24 Novem ber als mestvee stond geregistreerd moet geleverd worden voor dien datum en bo vendien 22% proc. van het andere vee. Spr. beval aan het aanvragen van mest- contracten, waardoor men het vee eenige maanden langer kan aanhouden. Ook aan koop in andere provincies is zeer ge- wenscht. Na 1 Juli is weer een aanslag te wachten. De varkensstapel zal verder verkleind worden. De toewijzing der biggenmerken wprdt na 1 Juli gehalveerd. Voor het aan houden van ruwvoer-varkens kan toestem ming veFkregen worden. Huisslachtingen zijn nog mogelijk voor 1 April, mits het vleesch voor 15 Novem ber op de basis der vleeschbonnen, op kan zon. Met klem waarschuwde spr. tegen ge- ftnqei, Dit kan de knoeiers zeer dupeeren ep bovendien brengt het alle huisslachtin- gen in gevaar. Spr. besloot zijn uiteenzetting met de aansporing de toegezonden formulieren «oo vlug mogelijk ingevuld te retounee- ren, Gestelde vragen. Van de gelegenheid vragen te stellen werd een dankbaar gebruik gemaakt. Ir. Dorst antwoordde o.m. dat voor het beoordeejen of een huisslachtyarken te zwaar is, overleg kan worden gepleegd met den districtasecretaris; dat vrijwilli ge vee-leveringen voor 24 November bul ten beschouwing blijven en dat zg die minder dan drie koeien hebben van ver plichte levering vrij tenzij zy mest- koeien hebben. De tweede paardenvordering zal zeker niet kleiner zijn dan de eerste. Ten aanzien van het kamverbod pro- beeren de organisaties te redden wat er te redden valt. Zware varken» voor de huisslachting behooren tot het verleden. Voor uien komen er teeltregelingen on geveer als het vorig jaar. De maximale maat voor poters is 60 m.M. De heer Kranenburg sprak het slot woord van deze geanimeerde en drukbe zochte vergadering. VEREENIGING VAN CHR. ONDER WIJZERS (ESSENAFD. Z.-BEVELAND EN OMSTREKEN.' Zaterdag hield de afd. Zuid-Beveland e.o. van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers (essen) te Goes haar jaarvergadering. Deze bijeenkomst was druk bezocht. De heer De Graaf, hoofd der Chr. school te Kapelle, sprak over „Thomas a Kempis". Spr. schetste eerst het leven van Thomas k Kempis, gaf een overzicht van de Imitatjo Christi en ten slotte een be oordeeling van dit werk. Op dit referaat volgde een leerzame bespreking. De jaarverslagen van secretaris en pen- ningmeesteres gaven een duidelijk beeld van het leven en werken der afdeeling. De voorzitter, de heer W. A, v. Wijk te Wolphaartsdijk werd herkozen. DE RAAD VAN 'S HEER ABTSKERKE VERGADERDE. De kosten voor de lichamelijke oefeningen, Een toeslag voor dc ambtenaren. 'SHEER ABTSKERKE. Zaterdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. De VOQRZ. wijst er bij de opening op, dat^ dit de eerste vergadering is van het jaar 1941 en hy spreekt den wensch uit, dat het loopende jaar voor de leden gunstig en voorspoedig mag wezen en dat allen in het belang van de gemeente zullen werkzaam zijn. Wethouder BRAAM antwoordt in naam der vergadering met wederkeerige geluk- wensohen. Mededeeling wordt gedaan, dat de werk verschaffing zoo goed ais geëindigd kan worden beschouwd én dat er dit jaar voor dezen post weinig is uitgegeven. De kosten van het gemeenschappelijk bouw en woningtoezicht hebben over 1940 67.99 bedragen. In verband mét de invoering van het vak lichamelijke oefening op de openbare lagere school wordt door B, en W. een voorstel gedaan inhoudende; le. het aan- koopen van werktuigen enz, tot een be drag van ,f BOO k 600.—; 2e. het onder- hands huren van een perceeltje weiland van den heer L. Korstanje waarop open luchtspelen kunnen worden gehouden tot een bedrag van 20.-- per jaar. Het ge bouw „Irene" zal door de Kerkvoogdij worden afgestaan om per week. enkele uren gymnastiekoefeningen te houden. De Raad verklaart zich hiermede accpord. Een voorstel van B. en W, om volgens de Rijksregeling een duurtetoeslag te ver- leenen aan het gemeente-personeel, „wordt aangenomen. Tevens wordt besloten een kindertoeslag te verleenen aan den ge meenteveldwachter, te beginnen bij het 3e kind. In verband met het niet meer luiden van de klok, wordt het salaris van den klokkenist gebracht van 65.— pp 30.—. Tot lid van het B.A. in de vacature wijlen J. Tolhoek, wordt met 5 stemmen benoemd de heer J. Tolhoek Jzn. Op den heer I. A. de Moor werd 1 stem uitge bracht, 1 stem blanco. Het Reglement van het B.A. wordt ge wijzigd in dien zin. dat het niet geoor loofd is, dat leden medestemmen over za ken, die hen zelf of hun bloed- of aan verwanten in den tweeden graad aangaan. Werkzaamheden B.A. De verordening op do regeling <jer werk zaamheden voor de ambtenaren van den burgerlijken stand wordt gewijzigd. Bur gemeester de Moor wor<fc belast, met het sluiten der huwelijken, de heer van Liere met de overige werkzaamheden, terwijl de heer Slegt, die Lot heden de huwelijken sloot, als plaatsvervanger zal optreden. Wethouder Braam, die met het' voor- Stel van B. en W. thans niet kan mee gaan, zegt reeds lang een voorstander geweest te zijn om een toestand te krijgen zooals de meerderheid van B. en W. thans voorstelt. Nu echter de heer Slegt in een schrijven aan B. en W. heeft te ken nen gegeven nog dit jaar ontslag te zullen vragen, vindt hij het voor dezen pijnlijk, dat dit nu nog wordt geforceerd. Toen hij eenige jaren geleden op het ongewenschte van de verhoudingen der werkzaamheden voor den burgerlijken stand leeft gewezen ondervond hij geen daadwerkelijken steun. Na de heer Slegt heeft te kennen gegeven nog dit jaar ontslag te zullen vragen, wil hu dit liever even afwachten. De heer van 't WESTEINDE is het met de gedachte van wethouder Braam eens en stelt voor dit .jaar af te wachten of de heer Slegt zijn ontslag zal aanvragen, Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt in stemming gebracht en aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, (wethouder Braam en de heer van 't Westeinde), L-j de rondvraag vestigt de heer VAN LIERE de aandacht van B. en W. op de afbrokkeling van den weg te Sinoutskerke tegenover de z.g, „vate" en op den slech ten toestand van .de zich daar bevindende plank. De Vi. >RZ. zegt onderzoek toe. LOOF DER BEVOLKING. YERSEKE. In Februari zijn ingeko men: M- L. A. Verhaart, van Delft naar Grintweg 1 j. Van der Have, dienstbode van Goes naar Dominieusstraat 26Jannetje Daane, van Vlieland naar Gr, van doelenstraat 7; J. F. Dronkers, groentenkoopman van Wemeldinge naar Pojen 4; C, D. Arnoys; propagandiste van Bergen op Zoom naar Burgemeester SinkeJaan 7. V e r t r O k ft e n :M. Harinck, com mies Ned. Spoorwegen, van Steeweg 6 naar Vlissingen; C. Nieuwenhuize, koop man van Kerkhoekstraat 89 naar Vlissin gen; C. Koster, dienstbode, van Dreef 1 naar Amsterdam. UITVOERING VOOR HET NUT6DEPABTEMENT. WOLPHAARTSDIJK. Voor het departe ment Wolphaartsdijk van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen gaf de orkest en tooneelvereeuiging „Kunstvrienden" uit Goes een uitvoering, in de tooneelzaal van het gebouw T.A.V.E.N.U. Behalve eenige muzieknummers onder leiding van den di recteur den heer P. B. van Sprang, werd opgevoerd het tooneelstuK „Op 't Kantje af". Zoowel de orkestnummers als het tooneelstuk zijn bijzonder g l geslaagd. De voorzitter van het depaitement, de heer J. C. Koert, was zeker de tolk van de aanwezigen toen hij „Kunstvrienden" een tot weerziens toe riep en de medespelen- de dames bloemen aanbood. De opkomst had veel beter kunnen zijn. Lezing over de omzetbelasting. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdagavond hield de heer C. J. Huissoon, rechtskundig advi seur en administrateur van Kapelle, een lezing over „Hoe werkt de gewijzigde om zetbelasting", hetgeen door spreker op dui delijke wijze werd uiteengezet. Na de pauze stelden verschillende personen vragen, die door spreker op duidelijke wijze werden be antwoord. Deze lezing werd druk bezocht. Na afloop bedankte de heer Tramper den spreker voor de duidelijke uiteenzetting van het voor velen belangrijke onderwerp. SPORTCLUB OPGERICHT. WAARDE. In deze gemeente is een sportclub opgericht, onder den naam van „S.V. Waarde", bestaande uit een voet en korfbalafdeeling. Bij eerstgenoemde af deeling zijn voorloopig 13 leden ingeschre ven, terwijl de laatste 28 leden telt. Daar enkele voetballers tevens de koifbalsport zullen beoefenen zijn er in totaal 38 korf balleden. Het bestuur bestaat uit de dames: M, Waterman Ad. en A. Waterman Md. en de heeren: M. v. Houte, J. v. Burg, M. Verburg, J. Nngelkerke en A. H. Mol. Daar hier nog geen geschikt sportterrein ter beschikking is, wordt voorshands geoefend qp een weide, daartoe welwillend afge staan door den heer C. Mol. Noord-Beveland Jaarvergadering Chr. reciteerclnb, KAMPERLAND. De Chr. recitaerclub „Schrift en Schoonheid" hield alhier haar jaarvergadering jn de consistorie der Geref, Kerk onder leiding van haar voorzitter, den heer J. Melis. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het werk der reciteerclub ep bracht hiervan het nut naar voren. Hij sprak vervolgens zijn blijdschap uit dat on danks de moeilijke omstandigheden het werk geregeld voortgang kon hebben. Uit het verslag van den secretaris, de heer C. J. Clement, bleek dat het ledental met 3 was toegenomen en thans 11 be draagt. In een poëzie-wedstrrjd, waaraan door 5 leden werd deelgenomen, behaalden de heer A. van der Heijde en mej. E. de Bruijne een prijs, terwijl Jn een proza-wedstrgd, waar aan door 3 leden werd deelgenomen, een prijs behaald werd ,door de heeren A. F. de Mujjnck en P, J. Geelhoed. Verder werden er door de verschillende leden voordrachten in poëzie en proza ten beste gegeven en spraken de afgevaardigden van de verschil lende corporaties een felicitatiewoord. JAARVERGADERING KNAPEN- VEREENIGING „SURSUM CORDA". KOLIJNSPLAAT. Bovengenoemde ver eeniging hield Vrijdagavond haar jaarver gadering op de bovenzaal van de Chr. Be waarschool alhier, onder leiding van den heer Corn. Hoogerheide. De voorzitter deelde in zijn openings woord o.m. mede, dat de vereeniging slechts een klein aantal leden telt, n.l. 12. Vier leden der vereeniging zijn overgegaan naar de jongelingsvereeniging. Verder deelde de voorzitter mede, dat er een kerngroep is gevormd, bestaande uit 9 leden. Het aantal begunstigers bedraagt 57. De waarn, secretaris, Thomas de Touw, las een op rijm gezet jaarverslag voor. De inkomsten over 1940/41 bedroegen 81,73, de uitgaven 31,05. Goed slot 50,68. Na het lezen van een Bijbelsch opstel, voordrachten en samenspraken en muziek van de mondorgelclub onder leiding van den heer D. Gwenleer, was er gelegenheid om „Sursum Corda" met haar jaarfeest te feli- citeeren. De kleine meisjesvereen. „Tabi- tha" bood haar beste wensclien aan, de groote meisjesvereen. „Dorcas" volgde, waarna een vertegenwoordiger van de K.V. „Sursum Corda" uit Kamperland feliciteer de. De Geref. Jongelingsvereen. „Samuel" uit Kolljnsplaat bood gelukwenschen aan, terwijl de J.V. „Thlmotheus" uit deze ge meente hetzelfde deed. Er werd toen een samenspraak opgevoerd die „Bij Ouwe Bram op visite" heette.. Veel applaus was de belooning voor het goed ge speelde stuk. „De bedrieger bedrogen" was een andere samenspraak, die eveneens veel bijval oogstte. Tusschen de tooneelstukjes werden er voordrachten gedaan en werd gemusiceerd en gezongen- Naar aanleiding van Rom. 8 37 heeft de lejder een dankwoord gesproken, waarna de aanwezigen Gez. 96 zongen. Zeeuwsch-Vlaanderen Loop der bevolking. BRESKENS. Ingekomen: I. A. Brakman uit Groede naar Boulevard 21 W. J. Kramer uit Zulüzande naar Oranje plein 3 A. L. van Dijk uit Vlissingen naar Spuiplejn 3 Cft. van Poelje en gezin uit Vlissingen naar Prinses Julianastraat 14 S. C. A. M. Gijsel uit Westdorpe naar Vo gelenzang 10 L. H. Verpoorten uit 'S-Gravenhage naar Koningin Emmastraat 8 A. M. Bastiaansen uit Rotterdam naar Boulevard 2 J. S. van Hoeve uit Biervliet naar Dorpsstraat 23 C. M. Boonman uit Rilland-Baüi naar W 80 A. Verstraaten en echtgenoote uit IJzendïjke naar 2e Zandstraat 19. Vertrokken! KC. Zeevaart en gezin naar Rilland-Bath S. A. Lecnhouts naar Driebergen—Rijsenburg R. F, Bake naar 's-Gravenhage S. J. Becu naar Groede P. E. Merrelaar naar Vlissingen. Een ernstig ongeluk. BIERVLIET. Zaterdag stond de heer A< v. H. te kijken naar het opladen van ge rooide boomen. Op zeker oogenblik werd bij dit werk een stuk ijzer weggeslingerd, dat v. H. zoodanig aan het hoofd verwondde^ dat een dokter overbrenging naar het zie kenhuis te Terneuzen noodzakelijk achtte. Later vernamen wij, dat v. H. een hersen schudding had opgcloopen en waarschijnlijk een oog zal moeten missen. GESLACHT VARKEN IN BESLAG GENOMEN. AXEL. Bij den slager B. alhier heeft da politie een frauduleus geslacht varken in beslag genomen. Tijdens het zoeken naar benzine in den omtrek ging men ook eens een kijkje nemen in den kelder bij den slager, waar men het geslachte varken vond. SCHIETINGEN OP DE LIGGENDE WIP- AXEL. In vorige jaren trokken de boog schutters uit deze streek des Zondags veel al naar de Belgische grensplaatsen* om daar aan de gaaischietingen deel te nemen. Thans, nu dat niet meer gaat* hebben de schutters er wat anders op ge vonden om hun sport te kunnen blijven beoefenen. Onderling organiseert men nu wedstrijden op de zg. „liggende wip", ter vervanging van het schieten op de staan de prang, Hiervoor bestaat overal groote belangstelling onder de Zeéuwsch-Vlaam- sche gaaischutters, terwijl ook de jeugd zich deze ontspanning meer eigen gaat maken. De caféhouders, die hiervoor ge legenheid hebben en de schietingen uit schrijven, varen er ook wel bij. Na af trek van de prijzen, blijft er van inleg- geld en gemaakt verteer meestal nog wel een aardig winstje over, want dergelijke schietingen zijn in den regel niet „droog"- GOES. Ondertrouwd: Cornelis Paulus Ossewaar- de, 28 jr. j.m. te Wolphaartsdijk en Anna Maria de Witte, 20 jr. j.d. Getrouwd: Marinus Johannes Krijger, 23 jr. j.m. en Jacomina Wagenaar, 26 jr. j.dj te 's Heer Arendskerke. Geboren: Anna Elisabeth, d.v. Philippu* van Hove en Antonia Catharina Sies. Overleden: Janna Cornelissen, 69 jr. e.v* Frans de Jonge. DOMBURG. Van 1—8 Maart 1941- Ondertrouwd Jakobus Riemens, 25 j. jm. te Middelburg en Catharina Wisse, 25 j. jd. Kornelis Huibregtse. 25 j. jm. te Westka- pelle en Pieternella Steljn, 22 j. Jd. BIGGEKERKE. Over de maand Februari. GeborenLeni Jacob®, d. van Simon Maas en Neeltje de PagterLeintje, d- van Klaas van Sluijs en Leintje Geschïere, Overleden Leni Jacoba, dag, d. van Simon Maas en Neeltje de PagterAn- theunis Janse, 49 j., man van Maria Pie ternella de Wijze Zachatias Zachariasse, 76 j., man van Maria de Wijze. OOSTKAPELLE. Van 1—8 Maart 1941. GeborenBeppie Adriana, d. v. Louwe- rens Huibregtse en Cornelia Adrians de RidderGeertje Elizabeth, d. .v. Johannes Zondag en Maria Adriana Kole Adrians Roberta, d. v. Jan Grootjans en Jannetje van Belzen Emma, d. v. Adrianus Anto- nius Scheers en Emma Friesema. VROUWENPOLDER. Van 2 tot en met 8 MaarL Geboren: Adriaan, zoon van Abraham Maljaars en van Jacoba Maljaars, WESTKAPELLE. Van 23 Febr, tot en met 8 Maart. GetrouwdPieter Westerbeke, 38 J. en Koroelia Huibregtse, 27 j. HOEDEKEN &KERKE. Over Februari. Geboren: Hubertus Adrianus zoon van Marinus Cornelis Govers en van Jacoba van 't Westende. Overleden: Pieternella van Doesselaar, 82 jaar, weduwe van Jan Bliek. Marinus Fierloos, 78 jaar, echtgenoot van Jaco ba Fierloos. KLOETINGE. GeborenMarinus, z. van A. de Bait en T. Fierloos Wolter Pieter Cornelis Wilto, z. van H. Boersma en H. M. SmitJan, z. van P. J. de Regt en C. M. Cornelisse. Overleden Francina Otte, 47 j., vrouw van D. Walrave Maria Kole, 69 j., d. van C. Kole en M, Steenepoorte Willem Lerjs, 68 j., man van Jozienna Klap. EXAMENS PITMANSCHOOL, Zaterdag werd in de Pitman school to Goes een examen gehouden vanwege den Algem» Bond ter verspreiding van het ete- nografiestelsel I. Pitman. Aan het examen namen 12 candidaten deel. Het diploma machineschrgven kon uitgereikt worden aan mej. Truus v. d. Berg, Goes, met aanteek. van 517 woorden pep uurde heer J. P. Hardenberg, Wemeldinge 535 W.; mej. M. Jacobs, Goes, 632 w. en Eng. proza mej. Nelly Meyler, Goes, 569 w. de heer L. Oranje, Goes, 546 w. en Eng. prozamej. D. Pompoene, Baarland, 526 w. en Duitsch proza den heer H. K, Per sant Snoep, Kapelle, 521 w.den heer J. A. Tielkemeyer, 's-Heer Arendskerke, 567 w.mej. C. Christiaanse, Colijnsplaat 508 w. Aan drie candidaten kon het diploma niet worden uitgereikt. Allen zijn leerlingen van de pitman- school te Goes, Directie N. Crucq en G. J, Bliek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3