UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Aspirin Burgerlijke Stand van hedenavond 19.30 uur lot morgenochtend 8.12 uur Do maan gaat te 6.51 onder en komt te 17.19 op. Walcheren DE VOORZITTER VAN DEN POLDER WALCHEREN HERBENOEMD. Tot voorzitter van het bestuur van den Polder Walcheren, is herbenoemd1 de heer mr. H. F. Lantsheer te Oostkapelle, die sedert 1918 deze functie reeds bekleedt. Gevaarlek spel. 'T ZAND. De politie heeft 5 jeugdige per sonen aangehouden die zich schuldig heb ben gemaakt aan spelenderwijs vernielen van eigendommen van de Duitsche Weer macht. Tegen hen is procesverbaal opge maakt. Behalve 2 jongens van hier, waren er 2 bij uit Middelburg en ook een jongen uit Souburg behoorde tot de club. Laten de ouders toch hun kinderen er op wijzen dat zij zoodoende een gevaarlijk spel spelen. Autobus der Stoomtram Walcheren rijdt op houtgas. KOUDEKERKE. De autobussen van de N.V. Stoomtram Walcheren passen zich ge heel aan de omstandigheden aan. Reeds een paar dagen is men aan het proefrijden met een autobus met houtgasgenerator, zoodat deze nieuwigheid weldra zal worden inge voerd. GEVONDEN. VOORWERPEN. O-. EN WEST-SOUBURG. Gevonden een handbeschermer, te bevragen politie bureau een handschoen Vlissingsche straat 103 een jongenspetje bij P. Ce- vaal, Steenenpadje 10een heerenrijwiel by Kieboom, Nieuwe Vlissingscheweg 33. AAGTEKERKE. Een heeren polshorloge. Inlichtingen gemeente-veldwachter te Aag- tekerke. Zuid-Beveland VEREENIGING VAN HUISVROUWEN EN BOND VAN BOERINNEN. In de geheel met. belangstellenden ge vulde kleine zaal van „het Schuttershof" te Goes, hield ir. Minderhov.d voor de „Vereeniging van Huisvrouwen" en den „Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrou wen" een causerie over de in cultuurbren- ging van den Wieringermeerpolder, ver duidelijkt door lantaarnplaatjes. Op boei ende wijze vertelde de spreker over de bijna onoverkomelijke moeilijkheden, die de stoere pioniers toch allen wisten te overwinnen en de voldoening, die zy hier door ondervonden. Eenige hierna ver toonde films lieten de geheele ontwikke lingsgeschiedenis van' nat slik en stuivend zand tot vruchtbare velden met een rijpe oogst en wuivende boomen zien. De voorzitster van den Boerinnenbond had de bijeenkomst geopend en de presi dente van de Vereeniging voor Huisvrou wen, sloot deze n\et een woord van dank "aan den heer Minderhoud en de opmerking,' dat beide vereenigingen in het vervolg nog wel eens op dergelijke manier kunnen sa menwerken. DE INUNDATIE-MOEILIJKHEDEN IN DEN POLDER KRUININGEN. KRUININGEN. Het bestuur der Land- bouw-dorpsvereenlging heeft in verband met de inundatie-moeilijkheden een -9-tal vragen gesteld aan het ïnundatiebureau voor Kruiningen. De antwoorden op de vragen die per circulaire aan de leden der vereeniging werden door gegeven. Iuiddena 1. Pas uitgebaggerde specie der polder- slooten mag absoluut niet over het land verspreid worden, maar moet blijven lig gen tot het a.s. najaar. 2. De eigenaars (landgebruikers) in het inundatiegebied hebben over het algemeen een klein bedrag als voorschot op de ge leden inundatieschade ontvangen en ze worden alsnog in de gelegenheid gesteld een twee crediet aan te vragen. 3. De geschatte waarden der vernielde boomgaarden kunnen nog niet medegedeeld worden, daar hiervoor nog geen vaste richtlijnen bekend zijn. 4. Draad en palen om vernielde en ge rooide afscheidingen te vervangen, zullen door het bureau ontruiming te Den Haag beschikbaar gesteld worden. Voor vernielde omheiningen van sier- en groententuintjes zal een geldsbedrag worden uitbetaald, zoodat de betrokkenen zelf voor aankoop van nieuw materiaal kunnen zergen. 5. De gedupeerde landbouwers moeten het benoodigd pootgoed en zaaizaad ab soluut zelf aankoopen. Het inundatiebureau heeft een betrekkelijk kleine voorraad van lucemezaad en. deze blijft in de eerste plaats beschikbaar voor kleine grondge bruikers. 6. Voor inundatieslachtoffers bestaat ge legenheid een extra toewijzing van 30 kg. zuivere stikstof per h.a. voor aardappels en 20 kg. zuivere stikstof per h.a. voor suikerbieten aan te vragen by het Land- bouwhuis, afd. kunstmest te Goes. 7. Voor uitstel van de verplichte veele vering wende men zich tot den districts secretaris P. Lindenbergh te Wemeldinge voor een mestcontract, dat altijd verleend wordt. 8. Omzetbelasting van prijzen van gevor derde paarden en vastgestelde veeprijzen moet in alle gevallen betaald worden. Hier op kan geen uitzondering gemaakt worden. 9. Het zaaiplan zal binnen 4 weken aan de belanghebbenden bekend zijn. Dit wordt zeer laat gevonden, maar late zaai wordt vereischt in verband met de structuur van den grond. Ongelukkige vaL HANSWEERT. De tuinman H. had het ongeluk dat bjj zyn werkzaamheden een stuk glas in zyn hand viel waardoor deze zoo ernstig gewond werd dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen-en hij nood gedwongen zijn werkzaamheden eenigen tijd moet laten rusten. De Raad van 's-Gravenpolder vergaderde. TIJDELIJKE TOELAGE VOOR AMBTENAREN. 's-GRAVENPOLDER. Vrijdagmiddag ver gaderde de gemeenteraad onder voorzitter schap van burgemeester Van Meerendonk voltallig. De voorzitter herdacht het over lijden van den oud-burgemeester, den heer D. P. Prumers, die de gemeente in verschil lende functies en op velerlei gebied gedu rende vele jaren gediend heeft. Daar het de eerste vergadering in 1941 was, gaf de voorzitter na het uitspreken van de gebruikelijke wenschen een over zicht van den toestand der gemeente over het afgeloopen jaar. De bevolking vermeerderde van 1181 in woners op 1 Januari 1940 tot 1241 inwoners op 1 Januari 1941. Onder dit laatste aantal zijn echter 15 vluchtelingen van elders be grepen. Er werden 11 personen meer ge boren dan er overleden en er vestigden zich 49 personen meer dan er vertrokken. Bij de arbeidsbemiddeling stonden gemiddeld 15 werkloozen per maand ingeschreven. De schuld der gemeente bedroeg op 1 Januari 1941 22.200. Tipn jaren geleden bedroeg deze schuld nog 36.000. Het aantal leer lingen ingeschreven op de openbare en de bijzondere lagere school bedroeg resp. 49 en 84. Verbeteringen kwamen tot stand, door dat juist een week voor het uitbreken van den oorlog de kluis aan het Gemeentehuis voltooid werd en in December een aanvang werd gemaakt met de nieuwe bestrating van den Kaaidam. Onder de ingekomen stukken bevonden zich de goedkeuring van het raadsbesluit tot instandhouding der openbare lagere school en de mededeeling van den heer A. Bakker, dat hij de benoeming tot lid van het burgerlijk armbestuur aanneemt. Overeenkomstig het verzoek van de Sla ger svereeniging „De Bevelanden" werd een uniformen sluitingsmiddag voor de slagers winkels vastgesteld, nl. Dinsdagmiddag nè, 13 uur. Aan de Vereeniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerden grondslag werd een voorschot op de ge meentelijke vergoeding verleend van 603,50. Aan mej. de wed. J. Krurjs Voorberge Meijers werd op haar verzoek eervol ont slag verleend als schoolschoonmaakster. Een nieuwe instructie voor de schoon maakster der openbare lagere school werd vastgesteld. De belooning werd bepaald op 80 per jaar, plus extra vergoeding voor de groote schoonmaak. Vervolgens werd uit vier sollicitanten met algemeene stem men tot schoolschoonmaakster benoemd mej. Neeltje L. de Visser Gd. Naar aan leiding van de circulaire van den secreta ris-generaal van het departement van bin- nenlandsche zaken betreffende de tijdelijke toelage van het lager bezoldigd gehuwd Rijkspersoneel werd op voorstel van B. en W. besloten om aan het gemeentepersoneel met een bruto inkomen van minder dan 1900.eveneens een duurtetoeslag van 6 toe te kennen. Hiermede is een uit gaaf van ongeveer 200.gemoeid. Naar aanleiding van een circulaire van Gede puteerde Staten waarin de zienswijze van den raad wordt gevraagd aangaande het verleenen van een tijdelijke toelage aan burgemeesters, secretarissen en ontvan gers werd besloten aart Gedeputeerde Sta ten te verzoeken* om een dergelijke toelage eveneens toe te kennen aan den gemeen te-ontvanger, de wethouders en den amb tenaar van den burgerlijken stand. De burgemeester deelde mede, dat hij op deze toelage geen aanspraak zal kunnen maken omdat zijn inkomer hooger is dan 1900. Een verzoek van de schoonhoudster van het Gemeentehuis om verhooging van haar belooning in verband met de sinds het uit breken van den oorlog toegenomen werk zaamheden, werd ingewilligd. De beloo ning werd evenals voorheen wederom be paald op 150 per jaar. Op voorstel van B. en W. werd hen een crediet van 410 verleend om een tijdelijk ambtenaar ter secretarie te kunnen aan stellen. De voorzitter deelde mede, dat het in de bedoeling ligt om den volontair, den heer J. J. Straub, als zoodanig te benoe men. By de rondvraag wees de heer Blok er op, dat het aanplakbord aan den Kaaidam op een verkeerde plaats staat. De Westen wind blaast de biljetten er terstond af. De voorzitter beloofde het bord een andere plaats te geven. De heer De Klerk wees op het onge- wenschte van den toestand dat het gym nastieklokaal niet verwarmd is. Tenslotte werd besloten de woning van den burgemeester aan het telefoonnet te doen aansluiten. Het badhuis te Ilruiningen. KRUININGEN. Het badlokaal mag zich hier in een groote belangstelling verheugen. Er komen zelfs al menschen van Hansweert en Schore geregeld een bad nemen. Er kun nen wekelijks 132 menschen worden gehol pen, maar dan moet alles van een leien dakje gaan. Ons werd meegedeeld, dat er 125 baden per week worden gebruikt, dus de toeloop moet niet veel grooter wor den of men loopt vast en moeten er men schen worden teleurgesteld. Daarom is het ook goed gezien van den gemeente-opzichter om het badhuis uit te breiden en op een andere manier in te rich ten. Een groote verbetering zou o.m. zijn, dat men in elke badcel een eigen kraan had. Dan hoefde men niet, zooals nu, te wachten tot er meerdere baders waren. Vacature o.I. school. KRUININGEN. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school te Kruiningen {dorp) hebben zich 49 solli citanten aangemeld. LOOP DER BEVOLKING. KLOETINGEN. In Februari zijn ingeko men W. Minderhout en gezin, wagen- meester N.S., Molenweg D 7, van Goes mej. J. Dagêvos, verpleegster, Lewestraat A 204, van RotterdamA. J. Struijk, zon der beroep, Buijs Ballotstraat B 157, van Rotterdam mej. Sa. Suiker, huishoudster, Bugs Ballotstraat B 157, van Rotterdam mej. Spruit, echtg. van C. M. Paardekoo- per, zonder beroep, Abbekinderen C 83, van Kapelle M. C. v. d. Kreeke en gezin, landarbeider, Abbekinderen C 80, van Goes Vertrokken F. de Rijk en gezin, zonder beroep, B. Ballotstraat B 103, naar Am sterdam, Bosch en Lommerweg 329 mej. J. G. S. Wagenaar, verpleegster, Lewe straat A 27, naar Noord Gouwe P. Rie- mens en gezin, landarbeider, Abbekinderen C 80, naar Helnkenszand, Oude Kamer mej. J. C. Krijnsen, zander beroep, Lewe straat A 31, naar Wolphaartsdijk, Boom- dijk. PERSOONSBEWIJZEN. YERSEKE. Tot leider van de werk zaamheden betreffende het invullen en het uitreiken van de persoonsbewijzen alhier is aangewezen de heer H. J. de Jager, ambtenaar ter secretarie. De heeren Boon, Steketee en Salm zullen hem hierbij assis- teeren. Het ligt in de bedoeling de desbetreffen de werkzaamheden in de avonduren te doen verrichten. Dit is eenerzijds zeer ge makkelijk voor het publiek en voorkomt anderzijds een ontwrichting van de gewo ne secretarie-werkzaamheden. In Yerseke zal aan ongeveer 3150 per sonen een persoonsbewijs moeten worden uitgereikt. De werkzaamheden hiervoor zul len. met inbegrip van het nemen der vin gerafdrukken, vermoedelijk vijf maanden vorderen. Voor het nemen der vingerafdrukken voor de persoonsbewijzen zullen de ambte naren speciaal bevoegd moeten worden verklaard door het hoofd van de inspectie van 'de bevolkingsregisters. Gedurende deze week zullen op het poli tiebureau te Goes diverse cursussen wor den gegeven ter opleiding hiervoor van de ambtenaren uit de Zuid-Bevelandsche ge meenten. ONTHULLING OORLOGSMONUMENT. YERSEKE. De procureur-generaal heeft toestemming verleend om de plechtige onthulling van een oorlogs monument voor de gevallenen te Yer seke te doen plaats vinden op 15 Maart a.s. om 15 uur. Diverse officieele per sonen zullen daarbij tegenwoordig zijn. Uitvoering kinderkoor „Jong Leven". YERSEKE. Dezer dagen gaf het kin derkoor „Jong Leven" een uitvoering in de zaal Noiet onder leiding van zyn direc teur, den heer J. Kousemaker. Opgevoerd werd het zangspel „Zonne kind", hetwelk zeer in den smaak viel. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate der vereeniging. De heer W. Honders sprak een openings- en slotwoord. De zaal was goed bezet. JAARVERGADERING HERVORMDE MANNENVEREENIGING. YERSEKE. De Hervormde Mannenver- eeniging kwam dezer dagen in een lokaal der Openbare lagere - School in tweede jaarvergadering bijeen onder leiding van haar voorzitter, ds. M. Bons, die in zyn openingswoord herinnerde aan het moei lijke jaar, dat achter ons ligt. Gelukkig werden alle leden gespaardj al waren er verschillenden, die groote materieele schade moesten boeken. De vereeniging ging in ledental vooruit en telt nu 29 leden. De voorzitter hield een Bijbellezing naar aanleiding van Math. 9 913, waarop een korte bespreking volgde. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarversla gen uit, die getuigden van grooten bloei. De heer G. Zondervan, algemeen-adjunct, gaf een voordracht in Zeeuwsch dialect ten beste. Afgevaardigden van den plaat selijken Hervormden Kerkeraad en van verschillende zusterorganisaties brachten gelukwenschen uit. De heer D. Minnaard sprak een opwekkend woord. De heer G. Schouwenburg zorgde voor passende inter mezzo's. De bijeenkomst werd door den secretaris, den heer H. Slabbekoorn, met dankzegging beëindigd. RIJKSPOSTSPAARBANK. YERSEKE. Gedurende de maand Febru ari wertT alhier op spaarbankboekjes inge legd 11.316.82 en terugbetaald ƒ23.535.02. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 6022. DE OESTER HANDEL. YERSEKE. Over de maand Februari heeft de oesterverzending als volgt bedra gen Nederland 230.687 stuks, België 651.150 stuks en Duitschland 383.795 stuks, totaal 1.265.632 stuks. De verzending over Februari 1940 be droeg in totaal 747.624 stuks, zoodat een vermeerdering valt waar te nemen van 518.008 stuks. Loop der bevolking. Ingekomen: I. A Brakman uit Groede naar Boulevard 21 W. J. de Kra mer uit Zuidzande naar Oranjeplein 3 A. L. van Dijk uit Vlissingen naar Spuiplein 3; Ch. van Poelje en gezin uit Vlissingen naar Prinses Julianastraat 14 S. C. A. M. Gij- sel uit Westdorpe naar Vogelenzang 10 L. H. Verpoorten uit 's-Gravenhage naar Koningin Emmastraat 8 A. M. Bastiaan- sen uit Rotterdam naar Boulevard 2 J. S. van Hoeve uit Biervliet naar Dorpsstraat 23 C. M. Boonman uit Rilland-Bath naar W 80 A. Verstraaten en echtgenoote uit IJzendijke naar 2e Zandstraat 19. Vertrokken: M. C. Zeevaart en gezin naar Rilland-Bath S. A. Leenhouts naar DriebergenRjjsenburg R. F. Bake naar 's-Gravenhage S. J. Becu naar Groe de P. E. Merrelaar naar Vlissingen. Kiezerslijst. 's-GRAVENPOLDER. De op 22 Febru ari jl. vastgestelde kiezerslijst telt een aan tal van 690 kiezers. EEN GESLAAGDE BIJEENKOMST. HOEDEKENSKERKE. Vrijdagavond werd in de consistorie-kamer der Ned. Herv. Kerk een ouderavond gehouden voor ouders van kinderen der „Knapenvereeniging" en de „Kleine Meisjesvereeniging". Deze goedbezochte avond werd met ge- zamenlijken zang en een kort openings woord van den heer Th. v. Doeselaar ge opend. Daarna werd door hem een bijbel inleiding gehouden over: Handelingen 8:26 tot 40. De leidster der Kleine Meisjcsver* eeniging, mej. Maatje van Doeselaar, sprak vervolgens over: „Wat is een jeugdclub?", en de mede-leider der Knapenvereeniging over: „Jongens en Godsdienst". In de pauze werden door de ouders de teekeningen der Knapenvereeniging bezich tigd, waaraan tevens een wedstrijd ver bonden was geweest. Hierbij wist Jan Bliek een eersten prijs te behalen, terwijl^ Jans Leendertse een prijs verdiende met een mooi handwerkje. Deze avond die ver der door zang en voordracht werd afge wisseld, getuigde van een bloeiend ver- eenigingsleven. Nadat door den heer M. Al- lewijn nog een slotwoord was gesproken, keerden allen voldaan huiswaarts. DE BOERENLEENBANK VERGADERDE. De toestand over 1940. HOEDEKENSKERKE. Zaterdagmiddag hield „De Coöperatieve Boerenleenbank", in de herberg van den heer H. Uitterhoeve haar algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer P. J. Ver-, burg. Het aantal leden op 1 Januari 1.1. was 244 in deze gemeente; 102 te Hoedekens- kerke; 56 te Baarland; 53 te 's Graven polder en 23 te Kwadendamme. Van de spaarbank werd door 374 inlfeg- gers gebruik gemaakt. Het saldo per 31 Dec. 1940 bedroeg 190.791,80. De gewone vergaderingen van het Be stuur en den Raad van Toezicht werden, evenals voorheen, geregeld gehouden. Door den directeur en den voorzitter van den Raad van Toezicht wérden twee onverwachtsche kasopnamen bij den kas sier gehouden. Op IS November 1940 bad de inspectie der Bank vanwege de Centrale Bank plaats. De rekening en balans over 1940 sloot in ontvangst en uitgaaf 415.977,95. De winst bedroeg 1302,38. welke bij het re servefonds werd gevoegd, dat nu groot is 27.467,71. Tot bestuursleden werd herkozen de heer Joh. Boone, die sinds 1909 bestuurs lid en secretaris is geweest. Tot lid van de raad van toezicht werd in de vacature I. Groenewege, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, geko zen de heer L. van Doeselaar, en als plaatsvervangend bestuurslid werd her kozen de heer M. van de Ree. Diensten Ger. Gemeente. HOEDEKENSKERKE, De kerkeraad der Ger. Gemeente alhier, heeft besloten om met ingang van Zondag 16 Maart a.s. weer drie maal dienst te doen houden. En wel om 10.30 uur, 3 uur en 6 uur, wettelijke tijd. Zeeuwsch-Vlaanderen AARDAPPELSMOKKELAARS ROERDEN ZICH. Vele Belgen kwamen over de grens. Ambtenaren grepen tenslotte in. Er blijkt in België nog steeds een groot gebrek aan aardappelen te heerschen. Nog steeds komen vele Belgen van tientallen kilometers van de grens naar ons land om te trachten een maaltje aardappelen te be machtigen. Vooral Zondag is het langs de geheele grens in Zecuwsch Vlaanderen zeer druk geweest. Met groepen van 25 tot 40 per- nen kwamen zij over de grens en de boeren werden als 't ware bestormd met vragen om aardappelen te verkoopen. In het algemeen werd aan de vraag vol daan. Hoewel deze smokkelhandel vaak oogluikend wordt toegelaten, nam deze gisteren zulke afmetingen aan, dat de ambtenaren op verschillende plaatsen moesten ingrijpen en de aardappelen in be slag werden genomen. 'Vele Belgen moes ten zoodoende onverrichterzake huis waarts keeren. Een en ander veroorzaakte nog al wat rumoer. Hoewel het ook voor de Nederlandsche ambtenaren niet prettig is tot deze maatregelen te moeten over gaan, hebben vele Belgen dit toch aan zichzelf te wijten. Inpiaats van de noodige omzichtigheid te betrachten en zich te be palen tot de binnenwegen, waren velen- zoo brutaal langs de hoofdwegen de grens te passeeren. Zoo waren de ambtenaren wel gedwongen in te grijpen. VERGADERING VARKENSVEREENIGING. OOSTBURG. De onderlinge Varkensver- zekerings-maatschappij „Uit Voorzorg" kwam in café Zonnevijlle in jaarvergade ring bijeen. Wegens het bedanken als voor zitter van den heer A. Brevet, werd de vergadering gepresideerd door den heer Iz. Versprille, die slechts een gering aantal leden kon welkom heeten. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de inkomsten bedroegen f 529.27 en de uitgaven ƒ406.31, zoodat er een ba tig saldo is van 122.96. Het beschikbaar kapitaal bedroeg het vorige jaar 3191.04, zoodat het beschikbare kapitaal der ver eeniging thans bedraagt 3314.01, ver meerderd met nog 3000 op staatsschuld boekjes. De uitkeerihg werd vastgesteld op 0.85 per kg voor varkens tot 50 kg. en daar boven 0.75 per kg. Bij de bestuursverkiezing werd de heer S. Schijve herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer A. Brevet, de heer W. Leenhouts werd be noemd. De heer P. Daansen, secretaris van da vereeniging, werd benoemd tot voorzitter* Besloten werd ook dit jaar de varkens ta laten inenten. De heer P. Daansen schetste In het kort het feit, dat de vereeniging op 1 Januari 1891 te Oostburg werd opgericht, dus thans 50 jaar bestaat. In deze 50 jaar heeft de vereeniging bewezen van groot belang te zijn voor de varkenshouders en gezien de financieele positie rr.ag de ver* eeniging ook kerngezond genoemd worden* VLASCURSUS. BIERVLIET. In de afgeloopen weken werd onder leiding van den heer van de Bulcke uit Kortrijk een vlascursus gege ven in de vlasserij van den heer C. Calon op de Markt. De lessen voor de^ Biervliet- sche cursisten zijn nu geëindigd. Het lag ook in de bedoeling om te IJzendijke 'een dergelijke cursus te organiseeren, maar daar was momenteel geen vlasserij om in te werken. Daarom worden de lessen voor de IJzendijksche en Hoofdplaatsche vlas sers ook bij den heer Calon gehouden. Hier mee is men de vorige week begonnen. Het ligt in de bedoèling om later een officieele eindles te geven voor de cursisten uit de diverse gemeenten. 55-JARIG HUWELIJK. BIERVLIET. Op Dinsdag 18 Maart hoopt het echtpaar Joh. Dhuysserinck Andries zijn 55-jarige echtvereeniging te herdenken. De echtgenoot is 86 jaar en zyn vrouw 79 jaar. De oudjes genieten nog een goede gezondheid. Kiezerslijst. WATERLANDKERKJE. De kiezerslijst te Waterlandkerkje bevat 291 namen voor het dienstjaar 19411942. MUZIEKGEZELSCHAP „GEDULD OVERWINT". IJZENDIJKE. Op de algemeene jaar vergadering van het muziekgezelschap „Ge duld Overwint" werd in de vacature, ont staan door het vertrek van den heer Pj van Tiggelen, gekozen tot bestuurslid dé heer Max Hendrikse. RAADSVERGADERING. ZUIDZANDE. De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering byeen geroepen op Maandag 17 Maart 1941. De agenda bevat o.m. de punten Positie ambtenaar ter secretarie; tijdelijke toelage gehuwd gemeente-personeel en uitbreiding elec- trisch net naar de buurtschappen Slikken- burg, Potjes en Akkerput. Loop der bevolking. GROEDE. In Februari zijn ingekomen 3 R. Hofman en gezin, O 89, van -Zaandam mej. N. J. Brugge, A 49, van IJzendijke j C. J. Synesael, W 69, van HoofdplaatA, Verhoef en gezin, A 99c, van Haarlem mej. J. E. Helderman, A 350, van Amster dam mej. J. Becu, O 125, van Breskens H. A. A. van den Bout en gezin, A 38* van Nieuwvliet. VertrokkenA. de Vries, A 49, naar Leiden, Haagweg .22 I. A. Brakman, A 210, naar Breskens, Boulevard 21M. A. Jansens en gezin, A 135, naar Zuidzande, O 29 J. den Dekker, W 43, naar Zuid zande, W 55; A. J. Buijze, W 119, naar Cadzand, O 56a J. C. van Haneghem, W 148, naar Apeldoorn, depót marechaussee. Geslaagd. AXEL. De heer A. de Rurjter Jacz. al hier is geslaagd voor het examen voor waterbouwkundig opzichter, ingesteld door de groep waterbouwkundige ambtenaren in Zeeland. VLISSINGEN. Van 310 Maart. OndertrouwdA. Mol, 31 j. en C. A Vermeulen, 36 j. D. van Poelje, 23 j. en M. P. Botting, 22 j. Getrouwd L. Hoogesteger, 23 j. en J, Oreel, 20 j.M. J. van Poelje, 30 j. en M. Goedbloed, 22 j. GeborenHendrik, z. van H. C. da Brurjne en E. A. van der Burght. Overleden H. Dikken, 75 j„ man van G. SchutJ. Huijsman, 74 j., wed. van M Pieterse W. van Rossum, 48 j„ man van M. van der MierdeP. van Wolvelaar* 84 j., wed. van L. de Bakker. BRESKENS. Geboren Hendrik Pieter, zoon van S. C. du Bois Sonja, dochter van M. Frelier en van S. M. Colijn Yvonne, dochter van M. Frelier en S. M. Colijn. Overleden L. Oosterling. 49 jaar, echt- gen. van J. Boerdam J. P. de Meyer, 21 dagen, zoon van J. J. de Meijer en M. M. Leenhouts P. J. Contant, 79 jaar I. Ver meulen, 85 jaar, weduwn. van S. Bos- schaart. YERSEKE. Van 18 Maart. GetrouwdJan Murre, 29 j., Jm. fa 's-Heer Arendskerke en Rrjnburgje Bustr- aan, 30 j„ jd.Andries Jacobus Nieuwen- huize, 28 j., jm. en Dina Bustraan, 28 j^ jd. Willem Nieuwdorp, 21 j., jm te Ka pelle en Maria Ida van Oost, 19 j., jd. OndertrouwdJan Slabbekoorn, 29 j., jm. en Jacoba Stoffelina Verlare, 29 j., jd. Jacobus Cornelis Sanderse, 33 j., jm. en Neeltje Steketee, 22 j., jd. Geboren Jozina Kaatje, d. van Pieter Corstiaan van Putten en Cornelia de Vos. Overleden Elizabeth Joossen, 70 j„ wed. van Cornelis de KokAdriaan Mol, 82 j.j wedn. van Catharina van Boven. HEINKENSZAND. Over de maand Februari. GeborenLouisa Rosalie, d. van C. J« G. de Waal en I. J. L. VerdurmenCatha rina, d. van A. Janse en C. SchrieksJa coba Wilhelmina Irene, d. van C. G. de Jonge en L. KnuitMaria Cornelia, d. van J. A. de Jonge en M. KnopjesAdriana Jacomina, d. van J. Hoonderd en S. Grim. Getrouwd Jan de Jonge, 37 j. te 's-Heer Arendskerke en Adriana Koens, 37 j. Overleden Tannetje Remijn, 81 j. 5 Louise Rosalie de Waal, 2 d., d. van C. J. G. de Wael en I. J. L. VerdurmenMaria, Theresia van de Ven, 81 j., wed. van J« Smit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3