nr i HOEST ABDIJSIROOP Derde blad. Politieke onzekerheid remt den handel. OP DE GELDMARKT TRAD EEN VERRUIMING IN. OORLOIMIUDE f 920.000.000.- f 190.000.000.- PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 8 Maart 1941 Financieel Economisch Overzicht Hoewel de politiek van de Asmo- gendheden op den Balkan eenige ver duidelijking van de situatie in Zuid- Oost-Europa heeft teweeg gebracht, kan men op grond hiervan toch be zwaarlijk beweren, dat aan de politie ke spanning in het oostselgk gebied van de Middellandsche Zee nu tevens een einde is" gekomen. De onzekerheid ten aanzien van de verdere ontwik keling van de machtsverhoudingen blijft onverminderd voortduren en de beurs heeft dan ook deze week in het toetreden van Bulgarije tot het Drie-Mogendheden-Verbond geen aan leiding kunnen vinden, om meer te ondernemen. Ook deze week heeft de handel te on zent, zoowel als te Wallstreet bijwijlen volkomen gestagneerd en de opleving, die %f en toe intipd was bijna steeds aan bij zondere factoren toe te schrijven, die slechts tijdelijk invloed op de markt kon den oefenen. Noch de aanhoudende bevredigende be richten uit het bedrijfsleven, noch de op de geldmarkt ingetreden ontspanning heb ben den beurshandel nieuw leven kunnen inblazen. Wat de geldsltuatie betreft, begint het publiek er nu toch langzamerhand van doordrongen te geraken, dat van een inflationistisch verloop van prijzen en aandeelenkoersen, zooals wij dat in den Wereldoorlog hebben gezien, thans in de verste verte geen sprake zal zijn. De inflatie-optimisten, die zich in de voorafgaande maanden aan spe culatieve aankoopen hadden gewaagd, hebben daarvoor in de meeste gevallen weer kostbaar leergeld moeten be talen. Er is dan ook vooralsnog weinig aanleiding op grond van de voort durende schuldenaanwas van de Schat kist een buitengewone koersbeweging te verwachten. De behoeften van de Schatkist zijn in de afgeloopen week inderdaad niet gering geweest. Het uitstaande schatkistpapier steeg van 1025 tot 1077 millioen. Het recht streeks bij de Nederlandsche Bank ge plaatste schatkistpapier is van 36 tot 126 millioen toegenomen. Ongetwijfeld heeft de verruiming op de geldmarkt steun aan de beurs verleend. Vooral de sedert Woensdag ingetreden koersstijging meende men daaraan te moe ten toeschrijven, al moet men zich niet voorstellen, dat de verbetering van de stemming met een belangrijke uitbreiding van de omzetten gepaard ging. De mo gelijkheid, dat de Staat in een niet ver veiwijderde toekomst reeds weer éen deel van de, al of niet liquide, middelen van den ^belegger zal opeischen remt natuur lijk den kooplust in sterke mate. Overigens hebben de gepubliceerde divl- dendbesluiten en jaarverslagen allerminst teleurgesteld. De verwachtingen, gewekt door het verleden week reeds ,door de Twentsche Bank gepubliceerde dividend van 5% tegen 4 het vorige jaar worden beschaamd. De netto winst steeg blijkens het jaarverslag van 2.671.845 in 1939 tot 3.719.258 in 1940, voornamelijk dank zij de hoogere rente-ontvangsten, die in de eerste plaats voortspruiten uit de belangrijke uitbreiding van de effecten portefeuille met Overheidspapier. (Al leen het bezit aan schatkistpapier nam reeds toe van 69.39 tot 164.12 mil lioen). Ook de Friesch-Groningsche en Neder landsche Hypotheekbank komen met jaar cijfers voor den dag, die aantoonen, dat de positie van deze grootste gecombineerde Nederlandsche hypothecaire instelling door de oorlogsomstandigheden niet ver zwakt is. De gezamenlijke reserves der beide ban ken bedragen thans 11.83 millioen, ter wijl de ingekochte onderpanden evenals het vorige jaar slechts voor 3 op de balans paraisseeren. De b aide netto winst van 835.500 (v.j. 924.900) stelt de bank in staat het dividend op de oude hoogte te handhaven. Het door de N.V. „Gemeenschappelijk Eigendom" Mij tot Expl. van Woon- en Winkelhuizen, over 1940 gepubliceerde jaar slag versterkt het vertrouwen, dat mèt de in 1937 plaats gevonden financieele reorganisatie, de ongunstige periode de finitief is afgesloten. Het exploitatiesaldo is sedert 1937 van 209.CcJ tot 470.000 gestegen, hetgeen nog een vooruitgang van 57.000 ten opzichte van 1939 be- teekent. Na afschrijvingen en reserveeringen res teert een winstsaldo van 222.277 (v.j. 194.444), waaruit op de gewone en pre ferente aandeelen evenals het vorige jaar 5 wordt uitgekeerd. De gang van zaken in de Nederlandsche papierindustrie is blijkens de gepubliceer de dividendbesluiten in het afgeloopen jaar eveneens gunstig geweest. Van Gel- der's Papierfabrieken keeren op dé gewone aandeelen 10 uit (tegen 8 de Kon. Ned. Papierfabriek verhoogt haar uit keering tot 14 (v. j. 10 waarbg men in aanmerking moet nemen, dat het kapitaal van eerstgenoemde onderneming veel grooter is, zocdat de dividenduitkee- ring een veel hooger bedrag vergt. Voor de beoordeeling van de Indische fondsen hebben zich weinig nieuws pers pectieven voorgedaan. De handelsbespre kingen tusschen Ned. Indische en Japan- sche instanties hebben nog altrjd niat tot een definitief resultaat geleid. Wel wordt gemeld, dat deze besprekingen vlot ver- loopen, doch of men spoedig tot overeen stemming zal komen, is moeilgk té voor spellen. De uitvoer van producten uit Ned. Indië schijnt voornamelijk van de beschik bare scheepsruimte af te hangen. De om standigheid, dat men met den aangekon- digden bouw van een tinsmelterij in de Ver. Staten te exploiteeren door de Billi- ton geen haast schijnt te maken, wijst er op, dat er thans voldoende tinvoorraden in het land aanwezig zgn, waaruit men zou mogen afleiden, dat de tinuitvoer uit Ned. Indië nog niet te wenschen overlaat. Ook voor de thee schijnen de afzetmo gelijkheden nogal mee te vallen, te beoor- deelen naar de vaststelling van het thee- restrictiepercentage voor het per 1 April aanvangende nieuwe restrictie jaar op 90% van de standaardhoeveelheid. Het verloop van de suikerprijzen is minder bemoedi gend, doch voor petroleum kunnen de voor uitzichten onder de heerschende omstandig heden, gezien ook het leveringsverdrag, dat met Japan gesloten is, niet anders dan goed worden genoemd. Dat de koersbewe ging der Indische fondsen den laatsten tijd niet met deze over het algemeen gun- stigen gang van zaken in overeenstemming is geweest, moet ten deele op rekening van de politieke spanning worden geschreven, ten deele ook geweten worden aan het stellig groote en onberekenbare aandeel, hetwelk de Indische fiscus van de winsten zal opslokken. Voor de houders van Amerikaansche certificaten is het stellig een groote te leurstelling, dat het plan om de gedecla reerde coupons ter beurze te doen verhan delen, althans voorloopig van de baan is. Het plan schgnt op te veel bezwaren van technischen aard te zijn afgestuit. Moge zulks de aantrekkelijkheid van Amerikaan sche waarden voor het oogenblik al ver minderen, de omstandigheid, dat de Ame rikaansche industrie nog altijd op volle toeren draait en behoorlijke winsten af werpt, zal allicht voor hen, die niet in de noodzakelgkheid verkeeren hun kaspositie te versterken, aanleiding zijn, zich op het tegenwoordige betrekkelijk lage koerspeil niet van hun Amerikaansche fondsen te ontdoen. Ook in Wallstreet wordt het koersver loop in steeds sterkere mate door de groo te staatsuitgaven beïnvloed, terwijl de aan houdende Britsche liquidaties een krachtig koersherstel nog altijd verhinderen. Zelfs de aanvaarding van het wetsontwerp tot belastingverlichting, welke de industrieën, die in de eerste plaats van de bewapening profiteeren een meevallertje van 100 millioen bezorgt, kon de New Yorksche beurs geen nieuw leven inblazen. Terwijl in het algemeen de financieéle uitkomsten der Amerikaansche industrieele ondernemingen, ondanks de opnieuw ver hoogde belastingen, gunstig bg die van het voorafgaande jaar afsteken, stellen de resultaten van de kunstzijde industrie teleur. De North American Rayon boekte een netto winst van 1.78 millioen tegen 2.01 millioen (de exploitatiewinst werd niet gemeld). Ook de American Bemberg komt ondanks een hoogere bru o-winst 2.95 tegen 2.65 millioen met een lagere winst ad 780.000 (tegen 1.37 millioen) voor den dag. De lagere netto winsten houden, behalve met de hoogere belastingen wellicht mede verband met het rese^weeren van belangrijke bedragen voor uitbreidingen ten behoeve van de be wapening. De jaarverslagen zullen waar schijnlijk meer licht omtrent een en ander verschaffen. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop in de afgeloopen week. 4 Nederland 1940 H 98%, 97"/ïe, 98. 4 Nederland 1941 95%, 97%, 96«/ie. 3—3% Nederland 1938 84"/ie, 85s/16, 84«/in, 85%. Aku 94 %,.87%, 95, 94%. Lever Bro/l02, 93%, 101%, 100%. Philips 193%, 194%, 180%, 190, 189%. v. Gelder's Papierfabrieken 135, 140, 140,4. Beth. Steel 77%, 78, 75%, 76%. Kon. Petroleum 214, 216, 203, 214. Amsterdam Rubber 240, 231%, 241, 238, 244. Holland Amerika Lijn 105%, 99%, 103, 104. Java China Japan Lijn 136, 130, 135%. H.V.A. 389, 373%, 394, 384, 392. Nisu 230, 225, 226. Deli Batavia Mij. 170. 158 170. Deli Mij. 216, 197, 211. Senembah 182, 171, 185. kinkhoest slijmhoest Gebruik toch A.bdgsiroop, die de vastzittende slgm direct zal doen loskomen, borst en keel verzacht en Uw hoest zal doen ophouden. Vanouds beproefd by hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER's Fusie tusschen bouwarbeiders-, schilders- gezellen- en stukadoorsbond. Naar wij vernemen zfln dezer dagen in opdracht van den commissaris van het N.V.V. de dageltjksche bestuurders van den Algemeenen Nederlandschen Bouwvak arbeidersbond, den Nederlandschen Schil- dersgezellenbond en den Algemeenen Ne derlandschen Stukadoorsbond by elkaar gekomen met het doel tot een aaneenslui ting van deze drie bonden te geraken. Het resultaat dezer besprekingen Is geweest, dat men is overeengeko men, dat de Algemeene Nederland sche bouwvakarbeidersbond juri disch in stand blgft en de leden van den Algemeenen Nederland schen Stukadoorsbond en van den Nederlandschen Schildersgezellen- bond In den Algemeenen Neder landschen Bouwvakarbeidersbond worden opgenomen. De A.N.B. had op 21 Februari van dit jaar 31.691 leden ondergebracht in 484 af- deelingen, de N.S.G.B. 6583 ondergebracht in 125 afdeelingen en de A.N.S.B. 2061 le den ondergebracht in 46 afdeelingen. Voorts is besloten, dat het bondsbestuur zal bestaan uit 9 10 leden, t.w. het be staande bondsbestuur der A.NJB., alsmede daaraan toegevoegd een of twee bezoldig de bestuurders van den N.S.G.B. en den bezoldigden bestuurder van den A.N.S.B. De bondsraad van deu A.N.B. is samen gesteld naar verhouding van het aantal leden. De N.S.G.B. heeft een bondsraad van 20 leden. Deze 20 leden zullen aan den bestaanden bondsraad van den A.N.B. worden toegevoegd, zoomede de leden van het hoofdbestuur en eenige leden van den bondskem van den A.N.S.B. Uit de afdeelingsbesturen van den N.S. G.B. en A.N.S.B. zullen vakgroepbesturen gevormd worden! Waar geen afdeelingsbe- stuur van N.S.G.B. of A.N.S.B. aanwezig is, zal de A.N.B. uit de ter plaatse aange sloten schilders resp. stukadoors, vakgroe pen vormen. Ook voor den bouw zal zg vakgroepen oprichten. Deze vakgroepen behartigen de zuivere technische vakbe langen der aangesloten leden. Voorloopig blgven de 7 districtsbestuur ders gehandhaafd. Mocht in de toekomst blijken dat dit niet juist is, dan zal in overleg met het N.V.V. dit aantal dus danig gewgzigd worden, resp. de districts grenzen dusdanig gewijzigd worden, als de omstandigheden wettigen. Na 8 Maart 1941 verschynt van de drie organisaties alleen nog maar „de Bou wer". Voorts is o.m. overeengekomen, dat voor leden met uurloonen t.m. 62 cent het reglement van den A.N.B. voor alle leeftgden onver anderd van kracht ié en in deze gevallen ook voor schilders én stukadoors het loon van den tim merman maatgevend zal zijn voor de contributiebepaling. Voor de groep van 63 cent per uur en hooger, vindt wijziging plaats. Ook ten aanzien van de bgdragen voor de werkloozenkassen is overeengekomen, dat leden in alle leeftgden met uurloonen t.m. 62 cent in dezelfde bepalingen zullen vallen als de A.N.B.-leden. Voor de groep van 63 cent per uur en meer vindt even eens een wijziging plaats. De leden van den N.S.G.B. en den A.N. S.B. zullen dezelfde rechten hebben als de leden van den A.N.B. op een uitkeering uit het steunfonds voor oude leden, met inachtneming van de voorwaarden, welke in verband met het recht op deze uit keering zijn gesteld, evenwel onder uit drukkelijke vastlegging dat de jaren welke de leden lid waren van den N.S.G.B. of A.N.S.B. gerekend zullen worden als jaren lidmaatschap van den A.N.B. Hiervoor wordt uit de bondskas van den N.S.G.B. en den A.N.S.B. een éénmalige betaling van 10 per lid gedaan aan de kas van het steunfonds voor oude leden. Oude leden van den N.S.G.B. die reeds recht hebben op een ondersteuning uit de kas van den N.S.G.B., zullen minstens deze uitkeering behouden. Nader bekeken zal worden door het bestuur van het steun fonds voor oude leden van den A.N.B. of oude leden van den N.S.G.B. en den A.N. S.B. in het steunfonds ondergebracht kun nen worden en hun inplaats van de bonds- uitkeering een steunfondsuitkeering te ge ven tot ten hoogte 2 per week. De leden van den N.S.G.B. en van den A.N.S.B. zullen voortaan de uitkeeringen by overlgden genieten zooals het regle ment van den A.N.B. deze voorschrijft. Hetzelfde geldt ten aanzien van uitkeerin gen by ziekte. Tenslotte is overeengekomen, dat de bondsvermogens van den N.S.G.B. en van den A.N.S.B. aan het bondsvermogen van den A.N.B. zullen worden toegevoegd. De fusie is 1 Maart jl. ingegaan. De ad ministratie van de gefuseerde organisatie moet uiterlgk aan het einde van deze maand in werking kunnen treden, op welken datum ook de veranderde contribu tieregeling ingaat. ONDERLINGE VERZEKERING I MAATSCHAPPIJ Deze week werd voor ruim 85.000.000.bijverzekerd, zoo dat de stand thans is Afd. A. Woningen, inboedels, enz. tot 50.000.— Afd. B. Andere risico's tot 1.000.000.— Ookde schaden van het op 1 Maart j.l. geëindigde le halfjaar der afd. B. werden reeds volledig uitbetaald, zonder dat eenige na- heffing noodig was. HALFJAARLIJKSCHE SCHADE-UITKEERING Wendt U tot Uw ASSURANTIE-BEZORGER. ENGELSCHE TORPEDOJAGER VERLOREN GEGAAN. De Britsche admiraliteit heeft Vrijdag avond meegedeeld, dat de Britsche torpedo jager „Dainty" tot zinkeu is gebracht en dat de naaste verwanten der slachtoffers op de hoogte zgn gebracht. Eleanor Elliot Carroll 35) (Slot). Zie je dat lichtje daar naar ons toe komen? Dat moet een sloep zyn, Julian. Ze hebben ons vuur gezien...... ze komen naar ons toe!" Het was zoo. Een sloep naderde het eiland met vrg groote snelheid. Ze konden de menschen, die er in zaten, reeds onder scheiden. „Je hebt gelijk!" riep hg opgetogen uit. „Ze hebben ons gezien en zijn al bgna hier. Ik moet die jongelui waarschuwen, want die schgnen er niets van te be merken." Hij draaide zich om, en zette beide han den voor zgn mond. „Gwynne! Robin!" schreeuwde hy uit alle macht. „Kom gauw. We zyn gered!" Ze hoorden hem roepen, zagen den vuur gloed en kwamen hand in hand aangehold. Maar noch Julian, noch Inez lette op hen. Ze gaven al hun aandacht aan de naderende sloep. Dichter en dichter kwam die nader. De kiel schuurde over het zand en drie mannen sprongen er uit in het ondiepe water en waadden, onder ge leide van een gezetten man, naar het strand. Inez was de eerste, die zyn ge zicht herkende en met uitgebreide armen wankelde ze naar hem toe. „Vader!" jammerde ze erbarmeiyk. „O, Goddank, daar is vader!" Ambrose Maitland ving zyn dochter in zyn armen op. Het duurde lang, voordat ze wat tot be daren kwamen. Ze schudden elkaar de hand, omhelsden elkander, en er vloeiden heel wat tranen. Er volgden opgewonden verhalen. Het waren verheugende berich ten voor hen allen. Het geheele gezelschap, ook de kapitein cn de bemanning, was in den orkaannacht door een ander schip opgepikt en nadien had Maitland een stoomschip gecharterd en de omgeving van het wrak naar alle kanten afgezocht, was op een half dozgn eilanden naar de vermisten wezen zoeken, maar had ten slotte alle hoop moeten opgeven. „Maar op hetzelfde oogenblik, dat ik jullie vuur zag", zei Ambrose, wien de tra nen langs de vermagerde wangen stroom den, „begreep ik terstond, dat een van jullie allen tenminste in leven moest zijn. Maar ik durfde niet hopen, jullie allen levend en wel terug te vinden. Kom eens hier, Gwynne, en laat me je eens vastpak ken, om me te overtuigen, dat je het wer- kelgk in levenden lijve bent Hij sloeg zijn vrijen arm om haar tengere gestalte heen. Hg trok haar dicht tegen zich aan en was geruimen tgd zoo ontroerd, dat hij geen woord kon uitbrengen. Eindelgk vond hg zgn spraak terug. „En nu moeten we gauw naar Margaret toe Zy is met Rachel aan boord van dat schip.. Ze bidden samen voor jullie be houden terugkeerZeg, wisten jullie dat we hier slechts een halve dagreize van Ha vanna af zgn?" In de sloep zaten Gwynne en Robin op dezelfde bank aan den achtersteven en toen ze van het eiland wegroeiden, keken ze beiden nog eens om. Hun baken brandde nog steeds. „Onze tuin van Eden", fluisterde hij, „Wil je wel gelooven, dat het me echt spijt, dat ik dit eiland waarschgnlgk voor het laatst zie?" „Het paradgs is overal, waar je liefde vindt", fluisterde zy terug en nestelde zich dicht tegen hem aan. XXVI. Hun trouwdag. Een week-later werd in Havanna het huweiyk tusschen Gwynne en Robin geslo ten. Neef Ambrose stond er wel verbaasd over, maar vroeg toch geen naderen uitleg. De verloving tusschen zijn dochter en Robin Lee moest om een of andere reden verbro ken zijn, dat was duidelijk, maar verdere bgzonderheden zou hy nooit te weten ko men. Wel drong hij, evenals zijn vrouw, er by het jonge paar op aan, de plechtigheid uit te stellen, tot ze in San Francisco terug waren. Want ze hadden besloten, hun tocht naar New-York niet door te zetten. Robin liet zich echter niet van zijn plan nen afbrengen. Met een knipoogje naar Gwynne zei hij „Binnen een paar weken gaan we naar Europa en vandaar een reis om de wereld maken, met San Francisco als eindpunt: Dat is nu eenmaal afgespro ken." Margaret paste zich aan de omstandig heden heel handig aan en stond erop, voor den uitzet, der jonge bruid te zorgen. Het had er werkelijk veel van weg, of Ze in die dagen niet genoeg voor de bruid kon doen. Onvermoeid ging ze met haar uit winkelen. Wat Ambrose de opmerking ontlokte, dat ze, naar zgn meening, de O'Reilley en de Obispo Straat tot in alle hoeken en gaten kenden. Sportkleeren, avondjaponnen, hoeden, schoenen en kousen werden bg dozijnen ge kocht. Stapels zyden onderkleeren. Gwynne protesteerde tegen zooveel buitensporigheid, maar Margaret was niet te overreden, min der te bestellen. „Ik moet myn dankbaarheid toonen, lieve kind", zei ze. „Het is een soort zoenoffer. Robin is heel zijn leven min of meer een zoon voor me geweest en ik hoop zoo, dat jeveel zult willen vergetenal was het alleen ter wille van hem. Misschien komt er nog eens een dag, dat je zelfs van mg gaat houden." 7 „Dat doe ik al", antwoordde Gwynne oprecht gemeend. „Is alles Vergeven, Gwynne?" „Toe nou, Margaret!" Ze duwde haar handje kinderlijk, zonder een spoor van wrok, in die van Margaret. En zoo spra ken ze zwggend af, dat over het gebeurde nooit meer een woord zou gesproken worden. Toen zé op den trouwdag hun hotel verlieten, om naar Trinity-kerk te gaan, straalde ds zon in vollen luister over het jonge paar. Ambrose Maitland geleidde de bruid naar het altaar. Met omfloerste oogen keek hy naar het verheerlgkte ge zichtje onder den kanten sluier, terwgl ze stonden te wachten op de eerste tonen van den Hochzeitsmarsch. „God zegene je, Gwynne", mompelde hg. „Hg beware je voor alle verdriet, Je heele leven lang!" Ze fluisterde iets terug, maar ze wist zelf niet, wat ze zei, want op hetzelfde oogenblik zette het orgel in en betraden ze het kerkgebouw. Het kleine gezelschap in de reusachtige kathedraal bestond niet voor haar. Ze waren daar slechts met hun beiden alleen, als bevonden ze zich weer op een eenzaam eiland midden in den oceaan. Alleen was de toestand nu zoo heel anders. Toen waren ze myién ven van elkaar vervvyderd. Nu stonden ze op het punt voor tgd en eeuwigheid vereenigd te worden. Ze keerden terug naar het hotel, waar Gwynne zich zou verkleeden. Zg had wil len trouwen in .haar keurige reiscostuum, dat ze met die bedoeling had gekocht, maar Robin had er op gestaan, dat ze in een bruidsjapon zou trouwen. „We trouwen slechts eens in ons leven", had hg beslist gezegd. „En dat wil ik met alle mogelijke plechtigheid doen. Zóó, dat onze kleinkinderen - het er nog over zullen hebben!" De boot naar New-York zou in den na middag afvaren en ze '*adden dus niet al te veel tijd meer over. Mevrouw Mait land en Rachel hielpen Gwynne, maar Inez, die de trouwplechtigheid niet had bijgewoond, liet zich ook nu niet zien. Maitland met zijn vrouw en Julian Faust vergezelden de jonggetrouwden naar de boot en bleven op den steiger staan wui ven, tot het schip afvoer. Het laatste wat Gwynne zag, was Julian, die met zgn hoed stond te wuiven. Ze wierp hem met beide handen kushandjes toe. „Nu al aan het flirten, mevrouw Lee?" vroeg Robin met voorgewende verontwaar diging. Hg kon zich nu een grapje ver oorloven. Ze behoorde hem nu immers geheel toe! „Met Julian blijf ik altyd flirten", zei Gwynne tot haar echtgenoot. „Daar moet jg je maar op voorbereid houden!" Buiten de haven gekomen begaven ze zich naar him met bloemen versierde hut en daar vonden ze een pakje en een ver zegelde enveloppe, geadresseerd aan: „Den Heer en Mevrouw LeeCameron". Gwynne scheurde den brief open en las hem hardop voor. „Robin en Gwynne, Van ganscher harte wensch ik jullie beiden het geluk toe, dat zoo volop ver diend is. En ik hoop, dat jullie me zult kunnen vergeven. Hierbg een klein ge schenk als teeken mijner diepe oprecht heid, Inez." Robin maakte het pakje open. Er zat een gouden, met diamanten bezette siga rettenkoker in, met Robin's monogram. Verder een prachtige, dof gouden arm band met saffieren- voor Gwynne, met aan de binnenzijde het inschrift: „Verdiend geluk brengt zegen." Zwijgend staarde Gwynne lang op die enkele woorden. Robin echter schoof beide geschenken minachtend van zich af. „Zullen we ze aan haar terugsturen?" vroeg hg. „Dat is mgn idee tenminste. Hoe denk jg er over?" Gwynne sloeg haar armen om zijn hals heen. „Zg heeft alles verloren, wat ik gewon nen heb, lieve jongen en ik heb mede- ïyden met haar. We zullen haar geschen ken houden en haar een dankbetuiging sturenEn dat doet me aan nog iets denken. Help me onthouden, dat ik zoo dra we in New-York aan wal zgn, een prentbriefkaart stuur aan een vriendin van me." „Wie is die vriendin?" vroeg hg nieuws gierig. „Een verpleegster in St. Margaret's Hos pitaal, Sue Dalton. Zg voorspelde me, dat ikik meen, dat ze zei „den eenen en eenigen man" op deze reis zou ontmoe ten. Ze beweert, dat ze het verleden, het tegenwoordige en de toekomst kan lezen." „En hèb je hem ontmoet?" vroeg Ro bin, haar gezichtje opheffend om haar diep in de oogen te zien. „Zeker", antwoordde ze onmiddelUjk. „Allerliefste!" zei Robin en verborg zijn gelaat in haar roodgouden krullen. „Het isdèt alleswaard geweest, nu het zóó is!" EINDE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 9