De nieuwe commissaris van Noord-Holland over zijn taak. NEDERLAND OP DE LEIPZIGER MESSE. Rechtszaken Welke bonnen geldig zijn? DE LEGERBERICHTEN VAN GISTEREN. De nieuwe commissaris der provincie Noord-Holland, mr. A. J. Backer, heeft hedenmorgen in een plechtige bijeenkomst in het gebouw van het provinciaal bestuur te Haarlem zijn ambt officieel aanvaard. In een zeer uitvoerige rede gaf hij zijn visie over de wijze waarop provincie en Stad in deze tijden bestuurd dienen te ■worden. Hieraan wordt het volgende ont leend: Wat betreft de verhouding tot de Dult- sche overheid zei mr. Backer o.m. het volgende Volgens de regelen van het volkenrecht berust de Nederlandsche staatssouvereinl- teit hier te lande momenteel in handen van de Duitsche overheid.. Men kan hier van denken wat men wil, men heeft dit als realiteit te aanvaarden. De Nederlandsche ambtenaar, die blij kens zqn infunctieblijven het verleenen van zijne loyale medewerking stilzwijgend heeft toegezegd, kan, indien hij op een bepaald moment in volle overtuiging meent, dat het verrichten van eenige handeling of het nemen van eenige beslissing, welke door de Duitsche overheid van hem ver langd wordt, indruischt tegen zijn ge weten, slechts één ding doen n.l. zijne medewerking weigeren, en zoo deze wei gering niet wordt aanvaard, heengaan. Een andere weg blijft hem niet over. Immers hij kan niet loyaal zijn en daarbij alle mogelijke voorbehouden maken. Over de verhouding van den ambtenaar tot het Nederlandsche volk zei spr. Ik spreek met opzet niet van den Nedèr- - landschen staat, ik spreek van het Ne derlandsche volk. Immers, hoe het in de toekomst precies zal gaan met den Nederlandschen staat kunnen wij op dit moment moeilijk vaststellen. Niet, dat deze vraag voor ons Nederlanders niet van het grootste gewioht zou zijn, doch wij kunnen hierover thans moeilijk spreken. Wij zullen, wat dit punt betreft, moeten afwachten, zooals wij cok in onze his torie meermalen hebben moeten afwach ten, wat, soms zelfs zonder dat wij daarin werden gekend, over onzen staat zou worden beschikt. Een volk is maar niet een groep van menschen, die toevallig in dezelfde streek wonen en dezelfde namen dragen, doch in nerlijk niets met elkander gemeen heb ben. Een volk is een organische eenheid, waarvan de leden hecht zijn aaneenge sloten. Wij zullen allen tot het besef moeten komen, dat wij niet alleen als volk, doch ook als individuen ons grondig moeten herzien. Het volk zal in de eerste plaats zijn een heid moeten hervinden en zich dus moeten afkeeren van de gruwelijke versplintering, van den hokjes- en schotjesgeest, waaraan het langzaam dreigde ten onder te gaan. Zal die eenheid een krachtige kunnen zijn, dan zal de zin voor orde en disci pline, vooral ook in den zin van zelf discipline, zich in ons volk sterk moeten ontwikkelen. Naast het gevoel van eenheid, zal het gevoel van verantwoordelijkheid voor el kander krachtig moeten groeien. Wij moeten waarachtige gemeen- schapsmenschen worden, doch daarenboven moeten wij Nederlanders blijven, of wel licht doe ik beter te zeggen: „weder Ne derlanders worden", het socialisme, dat wij willen belgden en beleven moet derhalve een Nederlandsch socialisme zijn, een socia lisme, dat de karaktertrekken .vertoont, die eigen zijn aan ons volk. Dat wil aller minst zeggen, dat idealen van andere volken en met name van met ons ver wante volken niet door ons zouden kunnen worden overgenomen. Ook van de be ginselen der Fransche revolu» le hebben wij in Nederland zeer veel aanvaard en daarbij was nog niet eens sprake van idealen van een stamverwant volk. De omstandigheden zullen, naar ik vrees, niet toelaten, dat de omvorming, die zich in ons volk zal voltrekken, geleidelijk en in een bezadigd tempo gaat. En dege nen, die in dit opzicht tot het aannemen van een afwachtende houding raden^ be- oordeelen de situatie wel volslagen 'ver keerd. Afwachten ten aanzien van de toekomst van onzen staat? ja! Doch ten opzichte van de toekomst van ons volk? Neen! Wij hebben thans geen tyd om ons lang te bedenken, doch wq moeten aanpakken. Wij moeten onzen haat en onze verdeeld heid opzij zetten en allen met ons doel voor oogen gezamenlijk het groote werk ter hand nemen. De taak van de burgemeesters. De burgemeesters zullen in staat en bereid moeten zijn hun zeer verantwoorde lijke, doch anderzijds pok uitermate dank- ambt van eersten bestuurder der gemeente te vervullen volgens de door mij uitge- stipte regelen. Meer dan iemand anders hebben zij In hun ambtsgebied de taak, leiding te geven aan de vernieuwing en de eenwording van het Nederlandsche volk. Voor alles zal de burgemeester actief moeten zijn en zich niet op den stroom der gebeurtenissen passief mogen laten medesleepen. Daarbij zal hg niet, als magi straat in hoogheid gezeten zich van het volk verwijderd mogen houden, doch in tegendeel tot het volk moeten gaan. Dat de wijze, waarop de burgemeester zich kwyt van zijn taak op het- gebied van de winterhulp een toetssteen vormt voor de beoordeeling van zqn geschiktheid om in deze tijden aan het hoofd van de gemeente te staan, behoef ik nauwelijks te zeggen, aldus spr. Wij moeten thans de handen uit de mou wen steken en daarbij bedenken, dat, in dien wq niet kunnen werken zooals wq willen, wq moeten willen werken zooals wij kunnen. Want werken moeten wq, nu meer dan ooit. „Het wezen van de Leipziger Messen is in de kern in den loop der eeuwen onaan getast gebleven. De Messen waren steeds bemiddelaar bij het warenverkeer. Zij zqn vooral in tijden van oorlog graadmeter voor de economische kracht en sterkte", lezen wq in de „Messe und Ausstellung". Duitschland kan trotsch zijn op zijn Messe-Leipzig, de organisatie, de tiendui zenden bezoekers en de basis, die hier voor een nieuw economisch en cultureel Europa mede wordt gelegd. Maar ook ons kleine land kan met gerechtvaardigde trots op zqn inzending wijzen en zeggenZiet, vreemdelingen uit alle landen van Europa, dat hebben wij u te bieden, dat rijke ooft, die uitstekende zuivelproducten, die geu rige, kleurige bloemen, alle geschenken van onze met noesten vlqt bewerkten bo dem. Slechts een keuze uit onze bodem schatten streelt de zintuigen van de bezoe kers, die in een paar uur een blqvenden indruk van ons land zullen krqgen op de smaakvol ingerichte stands. De economi sche voorlichtingsdienst van het departe ment van handel, nqverheid en scheep vaart heeft goed werk gedaan en de sticn- tlng Havenbélangen te Rotterdam, de Ned. Jaarbeurs te Utrecht, Vreemdelingenver keer, en de Ned. Kamer van Koophandel voor Duitschland en vele particulieren hebben het hunne gedaan om Nederland onder de buitenlandsche deelnemers wq komen na Italië en Rusland de derde plaats te doen innemen. Naast landbouw en zuivel, de transito Rotterdam, een der grootste transitohavens van Europa. Ook de Nederlandsche indus trie en kunstnijverheid trekken in Leipzig de aandachtemaillewerk, keramiek, glas werk, Delftsch aardewerk, handweefsels, houtsnywerk van een hoog en typisch Ne derlandsch gehalte door den eenvoud en zuiverheid van de producten. Er is dit tusschen haakjes op de Leipziger Messe veel kunstnyverheid te zien, dikwijls en voor een belangrijk deel echte volkskunst in de goede beteekenis van het woord. Op de Leipziger Messe leert men elkan ders behoeften kennen, maar ook en dat is vooral voor export van een niet te on derschatten belang elkanders smaak. De Reichsmesse heeft dit smaakbegrip toege past, door een „Sonderschau" in te richten, „Formschönes Gebrachsgut für den Een- port" genaamd. Aan de voorwaarden, die aan een goede collectieve en representatieve landelqke deelneming mogen worden gesteld, heeft Nederland op deze voorjaarsbeurs geheel voldaan en dat stemt hoopvol voor een toe komst, rijk aan begrip ten opzichte van onze economische verhouding tot Duitsch land. Het gaat hier, op deze beurs immers niet in de eerste plaats om den dag van morgen. Er zijn nog vele moeilqkheden te ovenvinnen, bijv. op het gebied van de le veringen, het transport enz. Het gaat hier om de economische toekomst en de herzie ning van de economie in Europa. Dat Ne derlandsche handels- en industrieele krin gen dit begrijpen moge geïllustreerd wor den met een paar cijfers. Er zijn ongeveer 9000 Messebezoekers uit het buitenland, waarvan ruim 2000 uit Nederland tegen 800 verleden jaar. Het aantal Nederland sche exposanten is liefst tien maai zoo groot, terwql het totaal aantal exposanten tijdens den oorlog opliep van 6615 tot 6865. De drang naar goederenruil met Leipzig als aangewezen intermediair demonstreert zich in Nederland dus wel zeer krachtig en culmineert op de stands in de Messepalei- zen, waar het bezoek aan de vaderlandsche stands overmatig groot is. Uit het enorme bezoek gedurende de eerste beursdagen reeds blqkt duidelijk hoe de geheele handels- en industrieele wereld zich reeds thans voorbereid op een intensieve hei-vat ting van handel en ver keer na den oorlog. Itallaansche cijfers over de Britsche verliezen. Uit Rome meldt het D.N.B. Volgens een opsomming in het Giornale d'Italia op grond van de Itaïiaansche weermachtsbe- richten over de van Itaïiaansche zqde aan de Britsche vloot- en luchtstrijdkrach ten toegebrachte verliezen in de periode 11 Juni 1940 tot 5 Maart 1941 heeft Groot Brittannië in deze periode de volgende verliezen geleden: 805 neergeschoten vlieg tuigen. 213 vliegtuigen, die op den grond vernield zqn, 99 vliegtuigen vermoedelqk neergeschoten, 20 boven water oorlogs schepen tot zinken gebracht, S7 bescha digd, 14 getorpedeerd, 26 duikbooten tot zinken gebracht, drie beschadigd, 58 koopvaardqschepen tot zinken gebracht, 41 beschadigd, zeven tankschepen tot zin ken gebracht, twee getorpedeerd. Hierbq komen nog de door Frankrqk voor den wapenstilstand geleden verhezen ten be drage van 20 neergeschoten en 29 op den grond vernielde vliegtuigen, twee tot zin ken gebrachte bovemvateroorlogsschepén en een getorpedeerd en een beschadigd oorlogsschip. Maatregelen tegen valscherm- troepen in Ned. Indië. Uit New York meldt het D.N.B.Ter beveiliging tegen vijandelijke valscherm troepen heeft men in de boschjes, welke de Nederlandsch-Indische vliegvelden om geven, bamboestaken met vergiftigde pun ten geplaatst, zoo meldt Associated Press uit Batavia. De speerpunten worden ge drenkt in een ssnel werkend plantaardig vergift, dat vaak ververscht wordt, opdat de activiteit nie" verloren gaat. Vertrek der Amerikanen uit het Verre Oosten. Uit Yokohama meldt Domei: Vrijdag middag zqn 320 vreemdelingen met de „Tatsoeta Maroe" naar de Vereenigde Sta. ten vertrokken. Onder hen bevonden zich 25 Amerikaansche zendelingen. Voorts bevond zich onder de vertrekkenden ds. C. M. Warren met zijn vrouw, die 42 jaar in Japan hadden doorgebracht als ver tegenwoordigers van de Amerikaansche commissie van commissarissen voor bui tenlandsche missies. Kou-Griep-Pijn OOO TTlijn/laxdtfeo Helpen veilig en vlug. Doos 10en 50ct Breukelen op stelten. VERNIELING VAN BOOMEN UIT WRAAKNEMING. Ridders van de droeve figuur. Wanneer op het platteland huurlieden niet al te best met elkaar kunnen opschie ten en de een den ander een bepaald voor werp, dat deze in zijn bezit heeft, misgunt, dan is er soms een merkwaardige wflze om uiting te geven aan een zeker misnoe gen. Zoo kon het gebeuren, dat de 63- jarige fruithandelaar H. van H. uit Breu kelen, die al langen tqd in onmin leefde met zqn buurman, den veehouder D., om dat deze op zyn erf twee prachtige Ame rikaansche eiken had staan, welke den trots van het dorp waren „zocht". Van H. had niet zulke mooie boomen en daar hg zich hoe langer hoe meer ging 'ergeren aan die eiken, vroeg hy zyn knecht of deze in den Kerstnacht van het vorig jaar een gulden wilde verdienen door de eiken om te hakken. Daar de knecht in die dagen toch gebrek aan brandstof had, nam hq een kloek besluit en hakte onvervaard de door de dorpsgenooten zoo geliefde eiken om. Den volgenden morgen heel Breuke len op stelten, het ging van mond tot mond, weet je het al, de eiken van D. zyn vannacht omgehakt Gisteren stonden voor den Utrechtschen politierechter mr. Visser terecht de 31- jarige landbouwarbeider P. v. d. S., wien vernieling van boomen ten laste was ge legd en de meer geroemde fruithandelaar H. van H. wegens uitlokking tot vernieling van boomen. De landarbeider kwam even min als hy, dat voor de politie had gedaan, ook voor den rechter niet recht voor de waarheid uit. Hij beweerde bij hoog en bf laag, dat htj de hoofdschuldige was, dat zijn baas niets met de zaak te maken had en dat hy de boomen alleen had omgehakt, omdat hij thuis geen brandstof meer had. Iedereen dacht wel, zoo zei verdachte, dat zqn baas hem daartoe opdracht had ge geven, maar dat was toch heusch niet waar, nogmaals, zqn baas stond er buiten. De officier van justitie zeide in zijn re quisitoir, dat verdachte in den loop van dit proces zoo had gedraaid, dat hy weinig of niets van het laatste verhaal geloofde. Maar als verdachte dan inderdaad zoo graag de hoofdschuldige wilde zijn, hetgeen de officier echter betwijfelde, dan moest hij ook maar flink worden gestraft. Eisch een maand gevange nisstraf. Verdachte Maar dat is verschrik kelijk, daar heb ik nooit aan gedacht Ik heb wel de boomen omgehakt maar u begrijpt toch wel, dat ik dat niet zoomaar doe. Dan had ik wel an dere boomen kunnen nemen. PolitierechterJuist, nu pas komt de aap uit de mouw. Ik moet zeggen, u bent hier de ridder van de droeve figuur. Daar u nog nooit met de politie in aanraking bent geweest, zal ik u nog geen celstraf geven, maar wat meer eerlqkheid zoudt u geen kwaad doen. Vonnis25 gulden boete en toewijzing van de civiele vordering. Hierna kwam in het verdachtenbankje de fruithandelaar, die op zeer theatrale wqze betoogde, dat hij in ieder geval on schuldig was. En, zoo riep hq uit, maak het niet te bar met mq, want ik heb het aan myn hart en dan overleef ik het niet... Politierechter Kom, kom, dat zal zoo'n vaart niet loopen, een mensch kan heel wat hebben. Ga er maar eens rustig bq zitten, dan zullen wé de getuigen eens hooren. Uit de getuigenverhooren kwam positief vast te staan, dat de fruithandelaar de hoofdschuldige was. Hij had inderdaad den knecht opdracht gegeven de eiken te ver nielen. De officier van justitie mr. Camphuis, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte in verband met den ernst van het feit een geldboete van honderd gulden subsidiair vyftig dagen hechtenis. Verdachte Die wil ik graag betalen, als ik maar niet op mijn ouden dag de kast in hoef. PolitierechterAls ik zoo onschuldig was als u hebt voorgegeven, zou ik wel degel yk bezwaren maken tegen een zoo hooge boete. Of u hier ook de waarheid hebt gesproken. Ik veroordeel u conform den eisch tot 100 gulden of vyftig dagen. Opgelucht, omdat het spookbeeld van de gevangenis was afgewend, verlieten baas en knecht de zitting. HIJ GAF ZICH UIT VOOR LID DER DUITSCHE POLITIE. Voor de Groningsche rechtbank alhier stond Donderdag terecht de 38-jarige H. Th. A. G., die zich in den herfst van 1940 heeft uitgegeven voor een lid van de Duit sche politie. Met de woorden: „de Holland- sche politie heeft afgedaan, de Duitsche politie heeft alles te zeggen", wendde hq zich tot mevr. A. J. W. ter B., bq wie hq kwam praten over een financieele aange legenheid. Mevr. t. B. had een oude schuld aan den vader van verdachte; deze moest onmld- deliyk worden betaald, anders zou zq gearrestseerd worden. Aangezien mevr. Ter B. het geld niet in huis had, heeft zy verdachte, die tezamen met zyn zuster kwam, niet direct betaald. De verdachte G., die zqn zustser voor een vreemde liet doorgaan, ontkende zich voor lid van de Duitsche politie te hebben uitgegeven. De off. van justitie oordeelde deze zaak zoowel voor de Nederlandsche als voor de Duitsche politie zeer ernstig. Meermalen komt het voor, dat menschen volkomen ten onrechte met de Duitsche politie dreigen, zonder eenig recht en in werke- lqkheid zonder eenigen grond. Zoo heeft ook in deze zaak de verdachte de houding aangenomen van een Duitschen politie beambte, hetgeen te meer bleek uit zyn vragen naar een identiteitsbewijs. Deze houding is strafbaar, waarom de officier een gevangenisstraf vroeg van 6 maanden. ARTIKEL BON DUUR HOEVEELHEID Bloem BI. 6 24 Febr. t/m 28 Haart 50 gram brood of Mi rantsoen gebak of 85 gr. meel of bloem (geen boekweitmeel) Boter of margarine Bo B' Ve 5* Bo 6 Ve 6 Bo 7 V© 7 24 Febr. t/m 3 (9 Maart) 3 t/m 9 Maart (16 Maart) 10 t/m 16 (23) Maart 250 gr. boter èf mar garine óf 200 gr. vet 250 gr. boter of mar garine 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. spijsvet Brandstoffen Hoorden en kachels Voor centr. verwarming Cokes Vijfde période K 15, 16 en 17 K 85 t/m 41 Vijfde periode K 11 t/m 13 K 25 t/m 32 en vierde periode 1 t/m SI Maart 1 t/m 31 Maart 1 t/m 31 Maart 1 t/m 31 Maart t/m 14 Maart eenheid vaste brandsf' Brood Br. 6* Br 6 Br 7 24 Febr. t/m 3 (9 Maart) 3 t/m 9 Maart (16 Maart) 10 t lm 16 (23) Maart 100 gr. roggebrood of ander brood of 1 rant soen gebak Eieren a ia* 81 A 91 24 Febr. t/m 3 (9 Maart) 3 t/m 9 Maart (16 Maart) 10 t/m 16 (23) Maart 1 «f Gebak Bl. S Br. 5* Br 6 Br 7 24 Febr. t/m 23 Maart 24 Febr. t/m 3 (9 Maart) 3 t/m 9 Maart (16 Maart) 10 t/m 16 (28) Maart 1 rantsoen V» rantsoen 1 rantsoen 1 rantsoen Gort, gortmout of grutten A 8* 24 Febr. t/m 20 April 250 gram Havermout, havervlok ken, havcrbloem, aard appelmeel vlokken, gort- mout, gort of grotten A 7* 24 Febr. tfm 20 April 250 gram Kaas A 13, 14* A 01. 71 24 Febr. t/m 9 (23 Maart) 10 t/m 23 Maart (6 April) 100 gram Koffie A 2* 3 Febr. t/m 16 Maart 125 gram Macaroni of vermicelli of spaghetti A 9' 24 Febr, t/m 20 April 100 gram Maïzena of grlesmeel of pnddingpoeder of aago aardappelmeel of rijst- stüfsel of kookstijfsel of glansstijfsel A 10» 24 Febr. t/m 20 April 100 gram Peulvruchten A 15* 24 Febr. t/m 30 Maart 500 gram Petroleum Per. 9 Per. B 24 Febr. t/m 20 April 24 Febr. t/m 81 Maart voor de keuben voor verlichting 3 lit-. Bijst, (-emeel, -gries, -ebloem) of gruttenmeel A 11' 24 Febr.'t/m 23 Maart 250 gram Scheerzeep A 117 a Jan. t/m 30 April. 50 gr. scheerzeep of een tube of pot Snlker A 6* 15 Febr. t/m 16 Maart 1 kg Thee A 2* 3 Febr. t/m 16 Maart 50 gram Vet Bo. 5 Ve. 5 Bo 7 Ve 7 24 Febr. t/m 2^ (9) Maart. 10 t/m 16 (28) Maart 200 gram 200 gram sptfsvet Vleesch VI 5 VI 7 27 Febr. t/m 9 (12) Maart 10 t/m 19 (23) Maart 1 rantsoen VIceseh waren VI 5 VI 7 27 Febr. t/m 9 (12) Maart 10 t/m 19 (23) Maart 1 rantsoen Zeep A 16 1 t/m 30 Maart 1 rantsoen HET DUITSCHE. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Een duikboot heeft twee gewapende koopvaardijschepen tot zinken gebracht, welke tezamen een inhoud hadden van 12.061 b.r.t. In Noord-Afrika hebben Duitsche for maties gevechtsvliegtuigen by Dema co lonnes voertuigen, troepenconcentraties en barakkenkampen met bommen van licht en middelzwaar kaliber bestookt. In de kampen ontstonden hevige branden. Tal van voertuigen werden vernield, gebouwen werden door voltreffers verwoest of zwaar beschadigd. Een formatie Duitsche duik bommenwerpers bombardeerde in de avond uren van Donderdag de haven- en dokin stallaties van La Valetta op het eiland Malta. De aanval had een goede uit werking. Bq aanvallen op verscheidene vliegvelden in Zuid en Zuidoost-Engeland plaatsten gevechtsvliegtuigen verscheide ne treffers op hangars en tusschen staande vliegtuigen. Verscheidene machines werden op den beganen grond vernield. Vlieg tuigen der gewapende verkenning bestook ten in Zuid- en Zuidoost-Engeland de haveninstallaties van verscheidene steden, daaronder ook van Londen, op kracht dadige wqze met bommen. Een gevechts vliegtuig ondernam een vermetelen scheer- vlucht naar de vliegtuigfabriek van Fil- ton. Bommen van zwaar kaliber verniel den een groote montagehal. Verscheidene gereedstaande vliegtuigen werden bescha digd. De verkenning boven het op 5 Maart aangevallen vliegveld Halfar op het eiland Malta bracht groote verwoestingen in de installaties van het vliegveld aan het licht, o.a. zijn drie zware gevechtsvlieg tuigen, een montagehal en een barak ver nietigd, terwyi bovendien verscheidene hangars en vliegtuigen zware beschadi ging hebben opgeloopen. Noch overdag noch des nachts is do vijand het gebied van het Duitscshe rq'k binnengevlogen. Bij den aanval op de vliegtuigfabriek van Filton heeft de bemanning van het aanvallende gevechtsvliegtuig, de eerste luitenant Hollinöe, de oberfeldwebel Le- buda, de onderofficier Weber en de Ge- freiter Schilling zich bqzonder onderschei den. HET ITALIAANSCHE. Het 273ste communiqué van het Itaïi aansche hoofdkwartier luidt: „Van het Grieksche front niets van be teekenis te melden. In Noord-Afrika hebben onze vlieg tuigen een vqandelqke luchtbasis gebom bardeerd. Vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps hebben in beweging zijnde colonnes en troepenconcentraties aange vallen. Twintig auto's werden vernield en talrijke ernstig beschadigd. Bovendien zijn in de omgeving van Dema barakken en kampementen gebombardeerd, waarbij branden uitbraken. Andere Duitsche vlieg tuigen hebben militaire objecten te La Valetta op Malta gebombardeerd. In het Oosten der Middellandsche Zee hebben onze luchtformaties een aanval ge daan op vqandelqke schepen, die in een sterk beveiligd convooi voeren. Een krui ser, een torpedobootjager en drie koop vaardqschepen werden getroffen. In Oost-Afrika is in de nabqheid van Koermoek (boven-Soedan) een vqande lqke aanval afgeslagen. By het gevecht in de nabqheid van Keren, waarvan het weermachtsbericht van Donderdag melding maakte, zqn den vijand aanzienlijke ver liezen toegebracht." De werkloosheid in België. Uit Brussel meldt het D.N.B.: Het aan tal der Belgische werkloozen is de vorige week met 9000 verminderd. Het bedraagt op het oogenblik rond 184.000. Dit gun stige resultaat is het gevolg van een aan houdende verbetering in de voornaamste groepen der Belgische industrie. Vooral zijp de bedrijven, die door het koudere jaargetijde niet op volle kracht konden werken, zooals mijnen, steengroeven, mon- taan- en bouwindustrie, betrokken by de verbetering van de arbeidsmarkt. Aan den anderen kant toont de leer- en papier industrie en de groep dienstboden een lichte stqging der werkloosheid. VIER ROEMEENSCHE REBELLEN GEARRESTEERD. De politie te Boekarest deelt mede, dat het haar gelukt is, vier rebellen te arres teeren, die den gewapenden opstand tegen het leger georganiseerd en de overige rebellen van wapens voorzien hebben. Het zqn vroegere leden van het politiecorps te Boekarest, die thans gevonden zijn in het huis van een advocaat in de hoofdstad, waar zq zich verborgen hielden. Ook de advocaat is in hechtenis genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6