STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. Koopt nu nog een hoed! Sport /J» STADSNIEUWS Goes. Burgerlijke Stand TER AARDE BESTELLING B. BUIJS. Op de algemeene begraafplaats is gister middag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Buns, die op 22 December door de duisternis misleid te water is geraakt en verdronken. Van de toegezonden bloemstukken waren er van de voetbalvereeniging „Zeelandia", van de muziekvereeniging „Crescendo" en van de bezorgers der Provinciale Zeeuw- sche Courant. Aan het graf werd by ontstentenis van den voorzitter vaji „Zeelandia" het woord gevoerd door den secretaris, den heer G. C. Reijers Jr., die schetste wat men aan den overledene verliest. Namens de tooneelvereeniging van „Cres cendo" sprak de heer J. C. Peeman Jr. woorden van groote waardeering. Namens de loopers van ons blad herdacht de heer C. Moens den overledene en ook de voor zitter van „Crescendo", de heer W. F. Wil- lems, sloot zich daarbij aan. De oudste broer van den overledene, de heer J. Buys, dankte mede namens de familie voor de laatste eer den overledene bewezen. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Eervol ontslag. Burg. en Weth. hebben aan den heer J. van der Wiel met ingang van 16 Maart eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming tot hoofdcommies bij het departement van sociale zaken. Zij stellen den raad thans voor hem ontslag te ver- leenen als tweede plaatsvervangend ge meente-secretaris en als deskundige voor de schatting van de huurwaarde der loca- liteiten, waarvoor een vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein is verleend. STRAATNAMEN EN HUISNUMMERING. Naar aanleiding van enkele opmerkin gen, gemaakt door een der leden van de commissie voor de strafverordeningen stel len Burg. en Weth. voor den titel „Veror deningen op het aanbrengen van de straat namen en de huisnummering in de ge meente Middelburg" te wijzigen in „Veror dening op de huisnummering en het aan brengen van straatnamen en andere borden in de gemeente Middelburg" en niet te gewagen van „straten" doch van „wegen". VERPACHTING VISCHWATER C.A. In de raadsvergadering van 26 Februari is aangehouden het voorstel nopens de ver pachting van het vischwater in de buiten vesten en watergangen, zulks naar aanlei ding van een schrijven van de hoofdafdee- ling „Zoetwatervisschery" der Nederland- sche Heide-Maatschappij. Burg. en Weth. hebben thans inlichtingen ingewonnen by den technisch opziener der visscheryen no pens de middelen tot eventueele verbete ring van den vischstand. Zij stellen naar aanleiding daarvan voor de verpachting voor niet langer dan één jaar tegen de nog bestaande pachtsom van 75 te doen plaats vinden. VEREENIGING VOOR BEVOLKINGS BOEKHOUDING. B. en W. zijn van meening dat de Ver- eeniging Bevolkingsboekhouding vollen steun verdient, gelet op 't vele nuttige werk dat zij reeds heeft gedaan en thans nog ver richt, nu er zich op het gebied der bevol kingsboekhouding vele moeilyke vraag stukken voordoen. Zij stellen daarom voor de gemeente als lid te doen toetreden tegen een jaar-contributie van 5. LOOP DER BEVOLKING. In de week'van 28 Februari 6 Maart zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: A. P. Stufkens, echtgen. en 2 kinderen, commies Prov. Griffie, Hee rengracht 104, van Almelo; C. M. van Aken, costumiére, Gortstraat 47, van Goes; J. Bosch, echtgen. en 1 kind, amanuensis, Segeerssingel 30, van Domburg; A. I, Tazelaar, monteur. Bleek 1, van Vlissingen; J. Kuys, meubelmaker, Domburgsch Schuitvlot 18, van Zeist; R. Adelaar, dienstbode, Hendrikstraat 21, van Wasse naar; mej. E. van der Laaken, zonder, Ko- rendyk 32,'van Hilversum; a. J. Lievaart, echtgen. en 1 kind, schrijver 'oy het kan tongerecht, Nieuwe Oosuerschestraat 16, van Breda; Wed. J. L. van 't Westeinde geb. Bos, zonder, Zusterstraat 46, van Rosmalen (N.B.)J. A. van Heyl, 2e luit. b.d., Stationsstraat 34, van Nijmegen Hees); E. Peeters geb. dt -.etter, en 1 kind, zonder, Stationsstraat 20, v. Utrecht; E. A. M. Romyn, verpleegster, Noordpoort- plein 2, van Vlissingen; A. Consemulder, zonder, Veersche Singel 148, van Bigge le erke; J. G. Rozendal, echtgen. en 4 kinderen, bootsman Kon. Marine, Seisdom 16, van Den Helder; J. W. Lefèvre, mon teur telefonie, Walensingel ?5, van "Goes; W. A. Bos, echtgen. en 1 kind, electriciën, Dam 3, naar Vlissingen. Vertrokken: E. J. Prins, landmeter van het kadaster, van Dam21, naar Al melo: W. van 't Spijker, echtgen. en 3 kinderen, bouwkundig opzichter, van Na- dorstweg 26, naar Den Haag, Tomatenstr. 19; A. van Krieken, echtgen. en 1 kind, winkelier van Molenwater 6, naar Koude- kerke, Breeweg 207; C. Pieters, echtgen. en 1 kind, betonfabrikant, van Stations straat 18, naar Goes, Hotel Terminus; A. W. Evers, 1.1. verpleegster, van Londen- sche Kaai 35, naar Den Haag, Zuidwal S3; C. S. van Lent, verpleegster, van Park de Griffioen 11, naar Heerlen, Vroedvrou wenschool; F. T. Haak, echtgen. en 1 kind, techn. ambt. arbeidsinspectie, van Noordsingel 76, naar Goes, Leliestraat 57; W. Dommisse, zonder van Singelstraat 5, naar Bergen op Zoom, Bolwerk Zuid 72; mej. A. Buijsse, zonder, van Teerpakhui- zenstraat 28, naa"1 Breda, Baronielaan 64; J. J. Segboer, zonder, van Heerengracht 82, naar Boskoop; H. J. van Wielink, en echtgen., chauffeur-monteur, van Seissln- gel 22, naar Zeist, Kroostweg 64; F. C. 'de Boevé, zonder, van Lange Noordstraat 30, naar Bergen op Zoom, Rijkebuurtstraat 28; L. Schuil, 1.1. verpleegster, van Noord- poortplein 2, naar Heerlen, Wilhelmina- REINIGINGSAUTO'S GAAN OP LICHTGAS RIJDEN. Zooals reeds eerder gemeld, ondervindt ook de gemeentelyke reinigingsdienst de moeilijkheden van de benzineschaarschte. De geringere toewijzing van brandstof voor de twee in bedrijf zijnde benzine-auto's heeft er toe geleid dat weer met paard en wagen gewerkt moet worden. Naar wy vernemen is thans besloten deze wagens eerlang op lichtgas te laten loopen, dat dan betrokken zal worden van de installatie die door de Mij. „De Schel de" voor haar wagens wordt aangeschaft. De dienst van gemeentewerken heeft in middels de benoodigde gascylinders besteld. Nog billijk in prijs Nog zonder punten Vlissingen DE VAN WOELDERENBANK WORDT WEER GEPLAATST. Sinds begin van het vorige jaar is de Van Woelderenbank op den Singel bij de Watertoren door de rioleeringswerkzaam- heden in het ongereede geraakt en kon als zoodanig niet meer in gebruik genomen worden. Nu is door den plantsoendienst van ge meentewerken het plekje rondom de bank in zyn voormaligen toestand teruggebracht en zullen de banken eerstdaags worden aangebracht. De beplanting langs den Singel, zal nog wel eenigen tijd moeten uitblijven, daar eerst de. nieuwe grond van het vuil ver wijderd zal moeten worden. BUSLICHTINGEN POSTERIJEN. hieronder een opgave van de tijden waarop de brievenbussen in de verschillende dee- len der stad worden gelicht. 1ste 4de Lampsinsstraat 9.02 19.32 Keersluis 9.05 19.35 Bloemenlaan 9.10 19.40 Bonedykestraat 9.15 19.45 Koudekerkscheweg 9.20 19.50 Boul. Evertsen 9.25 19.55 Paul Krugerstraat 9.30 20.00 Kasteelstraat 9.35 20.05 Oprit 9.40 20.10 Bomvrye Kazerne 9.45 20.15 Oude Markt 9.50 20.20 Bellamypark 9.55 20.25 2de 3de Oprit 15.20 17.05 Koudekerksche weg 15.25 17.10 Boul. Evertsen 15.30 17.15 Kazerne 15.35 17.20 Oude Markt 15.40 17.25 Bellamypark 15.45 17.30 Lampssinsstraat 15.22 17.02 Keersluis 15.25 17.05 Kasteelstraat 15.30 17.10 Tuinstad 15.35 17.15 Goed Wonen 15.40 17.20 Paul Krugerstraat 15.45 1725 GEEN VOETBALWEDSTRIJDEN IN NOORD HOLLAND. Naar de secretaris van den Nederland- schen Voetbal Bond mededeelt, zyn alle voor Zondag a.s. in de provincie Noord- Holland vastgestelde wedstrijden afge last. ARGENTINIË VOETBAL-KAMPIOEN VAN ZUID-AMERIKA. Het Zuid-Amerikaansche voetbal-kam pioenschap is na een tournooi van acht dagen in een overwinning van Argentinië geëindigd. Behalve Argentinië namen aan dit kampioenschap Uruguay, Chili, Peru en Ecuador deel. Brazilië ontbrak ditmaal op het appèl. De laatste wedstrijd tusschen Argentinië en Chili eindigde na een uiterst spannen- den stryd in een 10 overwinning voor de Argentijnen, die door alle wedstrijden te winnen kampioen van Zuid-Amerika wer den. De volgorde van de overige landen was Uruguay 6 punten, Chili 4 punten, Peru 2 punten en Ecuador 0 punten. HANSWEERT. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent AUGUSTIJN. school; J. de Valk, zonder, van St. Jan straat 21, naar Oosterland; S. de Witte, dienstbode, van Oostkerkplein 8, naar Amersfoort, Soesterweg 66; P. F. D. Krijnen, marechaussee, van >orte Noord straat 17, naar Apeldoorn (Koog-Soeren). 1 D.D.D. doet de jeuk bedaren en doodt de liekteklemen, zoodat de huid xlch kan herstellen. Flacons a 75 et. f. 1.50 en f. 2.50. Geneesmiddel!). d d tegen HUIDAANDOENINGEN KIEZERSLIJST 1911. De kiezerslijst voor 1941 telt 6309 na men van kiesgerechtigden. In 1940 bedroeg dit aantal 5635. Er is dus een toename van 674 kiezers, dank zij de uitbreiding van 't inwonersaantal van Goes. Over de stamdistricten zijn de aantallen als volgt verdeeld: District I (Schuttershof) 968; district 11 (R.H.B.S.) 1115; district Hl (Hotel Nieuws Goes) 1033; district IV (R.K. jon gensschool) 1119; district V (R.L.W.S.) 998; district VI (Gem. Gymnastieklokaal) 1076. DE KLEINE KERKSTRAAT. Tegen mej. M. B. te Wolphaartsdyk werd proces-verbaal opgemaakt wegens het in verboden richting fietsen door de Kleine Kerkstraat. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „VOLHARDING" TE GOES. De gymnastiek-vereeniging „Volharding" hield deze week hare jaarlyksche onder linge wedstrijden, voor dames en heeren. Vooral bij de dames was zeer veel animo en verschenen 19 deelneemsters bij de hee ren was dit wat minder en telden deze 10 deelnemers. Door de groote deelname heeft deze wedstrtjd 2- avonden in beslag geno men. De uitslagen waren als volgt: Dames eerste graad 1. C. Swart, 2. A. v. d. Vliet. 3 R. Sinke. Dames tweede graad: 1 M. Westdorp. 2 J. Pauwe. 3 R. Torbijn. 4 L. Reijerse, Md. 5 J. Noordhoek. 6 T. v. Fraassen. 7 N. Reijerse, Md. 8 S. Weststrate. 9 W. Tor bijn. 10 S. Westdorp. 11 N. Ruyssaard. 12 J. Machielse. 13 N. Kramer. 14 P. Olivier. 15 M. Bink. 16 J. Bink. Heeren eerste graad1 J. de Keyzer, (Buiten mededinging). 2 N. Gelok, (Kam pioen 1941). 3 H. M. Mijnsbergen. 4 Schaalje. Heeren tweede graad: 1 J. P. Schipper. (Beker voor het hoogst aantal punten). 2 M. C. Zandee. 3 J. Rijn. (Met gelijk aan tal punten als no. 2). 4 M. B. Schipper. 5 M. Hogeste^er. 6 Weststrate. GOES—MIDDELBURG. Op houtgas. De autobusdienst GoesMiddelburg heeft weer eenige uitbreiding ondergaan, d.w.z. het aantal diensten is nog hetzelfde, hoevelen ook de uitbreiding daarvan zou den toejuichen. Maar het is reeds iets gewonnen, dat er meer dan één bus tege lijk mag rijden, zonder dat de één de ander „op sleeptouw" behoeft te nemen. Daardoor kunnen tenminste alle passa giers die zich aanmelden vervoerd worden en zonder dat ze als sardientjes op elkaar gepakt behoeven te worden. Dit is te danken aan de voorziening van eenige bus sen van hout-gasgeneratcien, welke nieu wigheid ook in dit geval weer een groote uitkomst blijkt te zyn. Temeer omdat deze ombouw goed blykt te voldoen. Benzine blijft benzine en ongetwijfeld de beste brandstof, waarvan dan in de twe«de plaats olie kan genoemd worden, maar anderzyds valt toch het gebruik der gasgeneratoren in de praktyk zeer mede. Men moet er zich even op instellen, rekening houden met de. bijzondere eisehen, de motor even laten voor-draaien, maar zoo spoedig een bekwaam chauffeur die eisehen kent, gaat hij weer even gemakkelijk met zijn wagen en dezelfde motor om als voorheen. En het Goesche publiek is er reeds zoo aan gewend verscheidene bussen ryden hier reeds op gasgeneratoren dat men er niet meer naar kijkt of men op benzine, olie of houtgas rydt. Nieuw spoorboekje op 10 Maart. Naar wij vernemen zullen de Nederland- sche Spoorwegen op 10 Maart een nieuw, geheel bijgewerkt spoorboekje uitgeven. Dit zal het laatste zijn voor het verschijnen van de zomerdienstregeling. Maximum-prijzen voor visch te verwachten. Nu de visch in verband met de vleesch- distributie zeer belangrijk voor de volks voeding is geworden, zullen naar wij ver nemen. binnenkort maximumpryzen voor alle poorten visch, ook oesters en mosse len worden vastgesteld. Voor de garnalen ls dit reeds dezer dagen geschied. De maxi mumprijs hiervan is vastgesteld op 42 cent per kg. VISCHTIJD WORDT VERLENGD. In verband met het feit, dat door de langdurige vorstperiode de zoetwatervis- scherij geruimen tijd noodgedwongen zoo goed als stil heeft gelegen, hebben ver schillende instanties zich tot het departe ment van landbouw en visscherij gewend met. het verzoek den gesloten vischtijd in het voorjaar te willen bekorten. De gesloten vischtijd begint ln de drie Noor delijke provinciën op 1 Maart, in de rest van het land op 16 Maart. Ten aanzien van de drie Noordelijke provinciën is thans reeds een beslissing gevallen. Hier is de aanvang van den gesloten tijd van 1 Maart naar 15 Maart verschoven, dus een verlenging van den open tyd met 14 dagen. Voor 't overige deel van het land is nog geen beslissing genomen, doch men verwacht, volgens het Yad., een soortgelijke verschuiving van den sluitingsdatum met 14 dagen dus tot 1 April. BONAANWIJZINGEN VOORTAAN OP ZATERDAG. De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en visschery maakt bekend, dat in den vervolge de aanwijzing der nieuwe distributie bonnen niet meer in de avondbladen van Vrijdag, maar in die van Zaterdag gepubliceerd zullen worden. Het is gebleken dat een belangrijk ge deelte van het publiek reeds op Zaterdag den winkelier tracht te bewegen distri butiegoederen te leveren tegen afgifte van de eerst op Maandag ingaande bonnen. Teneinde dit euvel tegen te gaan is de bovengenoemde regeling getroffen. De nadeelen, welke hieruit voortvloeien voor personen die aangewezen zijn op plaatselyke bladen, welke niet dagelijks verschynen, wegen niet op tegen de voor- deelen welke de nieuwe regeling mede brengt. De plaatselyke distributiediensten zullen zich evenwel in het algemeen tydig in kennis kunnen stellen van de onderschei den bonnummers, zoodat de gegevens voor de bedoelde categorie van personen aldaar te verkrijgen zyn. De Duitsche luchtacties boven Engeland. De Engelsche nieuwsdienst meldt, dat de Duitsche activiteit in de lucht zich van nacht in hoofdzaak bepaald heeft tot het gebied van de Noordoostkust. Londen heeft gisteren in totaal driemaal luchtalarm ge had. Volgens een door den Engelschen be richtendienst bekendgemaakt communiqué van het Engelsche ministerie van lucht vaart heeft de activiteit van het Duitsche luchtwapen zich gisteren voornamelijk tot Oost- en Zuidoost-Engeland uitgestrekt. Daarbij zyn in East-Anglica, het graaf schap Kent en het gebied van Londen bommen geworpen, die „een zekere schade" aangericht en enkele slachtoffers geëischt hebben. MALTA OPNIEUW AANGE VALLEN. Formaties van het in de Middellandsche Zee gestationneerde Duitsche luchtwapen hebben op 5 Maart opnieuw Malta aange vallen, waarbij op het vliegveld Halfar treffers konden worden waargenomen op do hangars en branden in de schuilplaatsen. Bovendien werden eenige vliegtuigen op den beganen rond vernield. Het Britsche vrachtschip „Anchises" verloren gegaan. Uit Berlijn meldt het D.N.B.: In de ver- lieslyst van de Britsche koopvaardy voor Februari, welke het opperbevel van de weermacht op 1 Maart publiceerde, werden zestien schepen als beschadigd vermeld. Deels waren de beschadigingen zoo ernstig, dat de vaartuigen als verloren beschouwd moesten worden. Hieronder bevond zich ook, naar thans bekend wordt, het door zijn koelinstallaties bijzonder waardevolle Engelsche s.s. „Anchises (10.000 ton), dat met een lading bevroren vleesch op weg was naar Engeland. Dit vrachtschip werd op 28,Februari op 400 k.m. ten Westen van Ierland door een Duitsch vliegtuig waargenomen en met bommen bestookt. De scheepswand werd opengescheurd, er drong water binnen en het vaartuig vertoonde slagzij. Herhaaldelijk verzocht het schip om dringende hulp, totdat de seinen plot seling ophielden. Voor de Engelsche voor ziening van levensmiddelen beteekent het verlies van de „Anchises" die ongeveer 14.000 ton bevroren vleesch aan boord had, een zwaren slag, aangezien daarmede vyf dagrantsoenen vleesch voor de Engelsche bevolking verloren gegaan zijn. De stakingen in de Ver. Staten. Uit Washington meldt het D.N.B. De Washington Daily News staat op het standpunt, dat Roosevelt den omvang der stakingen in de wapenindustrie bagatel liseert en voor het publiek verzwygt, dat in vele gevallen de belangrijkste schakels van het groote productieproces door de stakingen kwamen te vervallen. Welis waar is dit nog niet catastrofaal, aldus het blad, maar wel verontrustend. Waar om streeft het wapeningscomité er zoo angstvallig naar, de staking in de elec- trische centrale van Lansing bij te leg gen Omdat, zoo vervolgt het blad, daar van wapenorders tot een bedrag van mil- lioenen dollars afhankelyk zyn. Waarom windt de luchtmacht van het leger zich zoo op over de staking op het vliegveld Wright, waar twee vakorganisaties twist hebben Omdat daardoor de organisatie der luchtmacht op pijnlyke wijze wordt vertraagd. Dergelyke voorvallen hebben zich ook elders voorgedaan. Het land is er slecht mee gediend wanneer men ver langt, dat het de stakingen eenvoudig ne geert. Uitbreiding Amerikaansch marinepersoneel. Volgens een bericht van Associated Press heeft de voorzitter van de Amerikaansche marine-commissie, Vinson, een wetsvoorstel ingediend, waarbij het Amerikaansche ma rinepersoneel wordt uitgebreid van 192.000 man tot minstens 232.000 man. Het voorstel zou den president tegeiykertyd machtigen het aantal manschappen van de Amerikaan sche vloot en de marine-infanterie te bren gen op het maximum van 300.000 man. Vinson vroeg tevens machtiging voor den aankoop van 200.000 ton scheepsruimte der koopvaardy voor de Amerikaansche de fensie. HET NEDERLANDSCH AGRARISCH FRONT. Als onderdeel van het Nederlandsch Agrarisch Front is 6 Maart 1941 te Am sterdam gesticht: het gilde van grossiers in aardappelen, groenten en fruit. Als leider zal optreden de heer A. F. Kits. De boekenweek, die mijn mede-klappers natuurlyk allen lezende en mediteerende hebben gevierd voelt U zich ook zoo doorgelezen loopt op de laatste beenen. En daarom ga ik het eens overboeken hebben. Niet over de vele boeken, die gij de voor bije dagen met overleg en met veel gevoel voor schoonheid in de gewijde hallen onzer boekhandelaren hebt gekochtniet over do boeken, die ge naliet te koopen omdat go gewend zijt, dat Uw vrienden en kennissen dat practisch voor U doen ook niet over de boeken, die nu al jaren in Uw huis ver toeven, schoon zij op het schutblad een naam dragen, die de Uwe niet is. Zelfs niet voor de boeken, die U uit bibliotheken en leeskringen betrekt, met als gevolg, dat onze woordkunstenaars op hun tandvleesch en 5n spiegelende pantalons loopen, ga ik Uw aandacht vragen. Als ik thans over boeken spreek, bedoel ik de kostelyke boeken, die de provinciale bibliotheek op den rampzaligen 17en Mei verloor Het waren er zoo vele, dat men besloot voor den wederopbouw van de boekerij een beroep te doen op cultureel Nederland in het algemeen, en op cultureel Zeeland in het by zonder. Dit beroep op het kunstzinnige geweten van ons volk is gelukkig niet zonder resul taat gebleven. Tot nu toe ontving het co mité een 6000-tal boeken, en ruim 4000, die te zijner tyd in boekwerken zullen wor den omgezet. „Sjonge, dat is me nogal wat", zult U wellicht opmerken. „Als U rekent, dat ons land toch minstens een half millioen gezinnen telt, die voor steunverleening aan de bibliotheek in aan merking komen, is het maar een akelig schyntje", zegt Emergo dan. En helaashij moet nóg wat zeggen. „Dat akelig schijntje" is voor het aller- grootste gedeelte byeengebracht door niet- Zeeuwen in onze provincie heeft de oproep van het comité om boeken dan wel giften voor het herstel van onze bibliotheek, zoo weinig gehoor getroffen, dat men zich als Zeeuw schaamt getallen te noemen. Temeer omdat in onze provincie duizen den personen wonen, die een goede biblio theek hebben, die over werken beschikken, voor de zwaar geschonden provinciale bi bliotheek van groot belang. „Mijn boeken zyn myn vrienden, en ik kan er niet van scheiden", hoor ik mom pelen. „Tast dan diep in de beurs, opdat het slyk der aarde een goed werk verricht", schallen de Muzen over het Zeeuwsche land. Moge hun kreet gehoord worden Want bij den wederopbouw van een zoo typisch-Zeeuwschè instelling als de provin, ciale bibliotheek, behooren wij Zeeuwen niet langer met de handen op de zakken in de achterste gelederen te staan. De liefde voor ons gewest, en de Zeeuw sche eer dringen ons met actieve handen in de voorste ry. De boekenweek loopt ten einde. Laten wy lezende Zeeuwen haar besluiten met een boekendéAd, die de Zeeuwsche ge meenschap ten goede zal komen. MIDDELBURG. Geboren: Paulus, z. van ,T. Janse en N. Melis; Maatje, d. van J. Maljaars en A. Provoost; Wilhelmina Johanna, d. van H. van Halen en G. H. Wareman; Leendert Adriaan, z. van J. C. van Klinken en C. Dingemanse; Willem, z. vain A. Roskam en A. J. van der Hoek; Margaretha d. van J. Kodde en J. Verhage; Cornells z. van C. Maas en P. C. Adriaanse; Martina Adri- ana, d. van R. A. Stenhuis en Z. Provoost. Overleden: J. J. Poortvliet, 61 j., wed. van J. Meijers; J. Wisse, 59 j. wed. van P. Coppoolse; P. C. F. van Oorschot, 64 j., ongeh. vrouw; P. Buijs, 42 j. ongeh. man. Ondertrouwd: J. Bosschaart, 22 j. en G. Wagenvoort, 19 j. GOES. Ondertrouwd: Adriaan van Dyke, 29 jr. j.m. te Poortvliet en Martina Elizabeth Knuist, 27 jr. j.d. Gehuwd: Dirk Stolk, 29 jr., j.m. en Adri- ana Agatha Kole, 22 jr. j.d. OOST- EN WEST-SOUBURG. Van 26 Februari5 Maart. Geboren Johanna Pieternella, dochter van D. Bakker en P. J. Verhoeff Tannetje Aafje, dochter van A. Joziasse en S. M. van Oosten Izaak Jacobus Laurens, zoon van L. de Steur en N. BimmelMaria Wil helmina, dochter van C. J. But en R. Boers. Getrouwd Christiaan Parent, 25 j. en Julia Augustina Overbeeke, 24 j. Overleden Adriaan Blaas, 62 j;, man van Dina Houterman Leunis Braam, 67 j., man van Aaltje Kraamer Francois Wiele- maker, 64 j., man van Maatje de Witte Maria Riemens, 79 j., weduwe van Abra ham Abrahamse. ZOUTELANDE. Februari 1941. Overleden Joost de Kam, 20 j., zoon van W. de Kam en L. Moens Pieternella Adrianse, 76 j., vrouw van J. Moens Jo hanna Verhage, 74 j., wed. van A. Lou- werse. BOSSELE. Over Februari. Geboren Marinus, z. van Pieter Wal- hout en Cornelia Ruster. Overleden Jacob Verheyke, 59 j., jm. Getrouwd Cornelis van Weele, 26 j., jm. en Maatje Walhout, 23 j., jd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2