65 jaar ambachtsschoolonderwijs te Goes. Gemengd Nieuws Radioprogramma Van achterkamertje tot groot schoolgebouw. Eigen foto. In de dezer dagen gehouden vergadering van het bestuur der Goesche Ambachts school werd besloten, wegens de tijdsom standigheden, het vijfenzes tig-jarig bestaan der school niet op feestelijke wijze te vieden. Dit vestigde onze aandacht op dit heugelijke feit en deed ons besluiten, in ons blad er toch eenige aandacht aan te wijden. Om tweeërlei redenen. In de eerste plaats omdat thans gesproken kan worden van een dubbel jubileum. Het is n.l. 65 jaar geleden, dat de grondslag voor de school werd gelegd, en het is 10 jaar geleden, dat het nieuwe gebouw aan den Westwal, dat hierbij afgebeeld is, officieel in gebruik werd genomen. En in de tweede plaats heeft juist in deze 10 jaar het Ambachtsschool-onderwijs een steeds groo- tere vlucht genomen en is daarbij ook van steeds grooter belang geworden. Want waar eenerzjjds een hoogere waardeering van den arbeid waar te nemen is, worden Rnderzyds den ambachtsman ook telkens hoogere eischen gesteld, en het is de am bachtsschool die den ambachtsman de ge legenheid opentaan deze eischen te vol doen. Het vakonderwijs voor 1870. Aan het einde der 18e en in den loop der 19e eeuw was het met het ambacht treu rig gesteld en liep het, met de eertijds in zulk een hoog aanzien staande en bloei ende gilden, op een einde. De industrie met haar arbeidsspecialiseering veroor zaakte een vervreemding van den jongen ambachtsman met zijn vakwerk en ver breedde de, in den strijd tusschen beroeps monopolie en vrije beroepsuitoefening ont stane kloof, die patroon en leerling scheid de. De totaal gewijzigde tijdsomstandig heden en nieuwe eischen vermochten in het Gildewezen niet de geringste veran dering te brengen, met het natuurlijke ge volg, dat tenslotte de overtuiging groeide, dat het vakonderwijs op nieuwe leest ge schoeid moest worden. De in vergane glorie stervende gilden maakten plaats ook in Duitschland en Frankrijk voor ambachts- en Vakscholen voor jongens en meisjes, waar één of meer takken in hun totalen omvang werden onderwezen. Stichting en ontwikkeling der Ambachtsschool te Goes. Ook de Ambachtsschool te Goes werd uit den nood der tijden geboren, hoewel zij nog niet in een zóó directe en dringende behoefte moest voorzien als elders, waar meer industrieel leven en grootere vak bedrijvigheid heerschte. Het pleit dan ook dubbel voor de ondernemingsgeest van de oprichters, de heeren dr. A. W. van Campen, J. J. Ochtman en D. de Koning, dat zij niettemin met de hun te hunner beschikking staande zeer beperkte middelen Goes een ambachtsschool wisten te geven, die de eerste in Zeeland en de zesde In Nederland was. 3 Januari 1876 vond de opening plaats. Een klein gehuurd achterkamertje van een leegstaand pakhuis aan den Molendijk moest onderdak verschaffen aan den heer M. Hoogesteger en vier leerlingen, die aandachtig zijn lessen in het timmervak volgden In een kort bestek als dit is de geweldige uitbreiding van dit onbeduidend kamertje tot de huidige school aan de Westwal niet volledig te memoree ren. In deze school ontvangen thans pl.m. 270 leerlingen door 10 leerkrachten onderwijs in: schilderen fhand- en vakteekenen, schetsen); smeden, timmeren, machine-bankwerken en lassen, electro-montage, rijwiel-, motor- en auto montage, bankwerken, snellassen, alsmede algemeen vormend onderwijs. Het spreekt vanzelf, dat de totstandkoming van een dergelijk instituut niet zonder slag of •toot is geschied. Toen het aantal leerlingen 12 bedroeg werd besloten een eigen gebouw te stich ten, waartoe een kleine leening afgeslo ten werd met. de gemeente Goes, die ook in den loop der jaren steeds door daad werkelijken steun van hare sympathieën met de voortdurend naar meer „levens ruimte" verlangende school blyk gaf. An dere instantie's beseften, vooral in den beginne, klaarblijkelijk niet, dat deze •chool behalve een plaatselijk, evenzeer een streekbelang diende. De voorzitter dr. van Campen legde 19 April 1879 den eersten steen van het gebouw aan den Westwal. En weinigen zullen toen vermoed hebben, dat zijn opti mistische woorden, bij die gelegenheid ge sproken zóó invervulling zouden gaan. Er komt dan classicaal onderwijs in timmeren en teekenen, terwijl in 1885 ook het smeden ter hand wordt genomen, dank zij het initiatief van den heer J. J. Oeht- man, die het voorzitterschap van den heer Van Campen overneemt. Ondanks zijn voortvarende leiding maakt de school in die jaren echter toch eenige inzinkingen door, evenals trouwens tijdens het voor zitterschap van de heeren dr. Z. Th. plehl •Si 011* Lambrechtsen» De school krijgt ook een directeur in den persoon van den heer A. F. D. van de Wart. Na zijn in 1920 op de meest eervolle wijze verleend ontslag neemt de heer C. Engels het directeur-schap op zich tot 1930, in welk jaar de heer .J H. B. Buthfer tot directeur wordt benoemd, wel ke functie hij benoemd, welke functie hij tot op heden nog steeds vervult. De ontwikkeling der school was intus- schen geleidelijk verder gegaan en in 1896 rezen plannen tot uitbreiding der leer vakken met schilderen, meubelmaken en het machinevak. Als voorzitter werd in 1898 gekozen de heer C. C. Coomans, aan wien, naast den heer Ochtmans, de vlucht van het ambachtsonderwijs op Z. Beve land wel voornamelijk te danken is. Hij legde de fundamenten voor het vakonder wijs voor jongens en meisjes, waarop thans nog steeds wordt voortgebouwd. De groei van de Ambachtsschool onder zijn voorzitterschap is merkwaardig en de stichting der Vakschool voor Meisjes is zijn werk te noemen. In 1901 wordt het 25-jarig jubileum der school gevierd met een tentoonstelling, op welke o.a. Ged. Staten van Zeeland en B. en W. van Goes vertegenwoordigd zijn. De belangstelling voor het vakonderwijs is nu recht wakker geschud! Een tweede onderwijzer in het smeden wordt benoemd; het schildervak wordt in het lesrooster op genomen," zoodat de uitbreiding der school in 1903 geen overbodige weelde ge noemd kon worden. Na veel ups en downs breken dan de oorlogsjaren 1919'18 aan, doch fnstede bij de pakken neer te zitten, steekt men de handen uit de mouwen. Eén uitvoerig rapport wordt samengesteld om tot een algeheele reorganisatie te geraken, hetgeen resumeerend neerkomt op het stichten van een gebouw waarin zoowel de Ambachts- als de Vakschool gevestigd zullen worden. De heer Coomans mocht door zijn on verwacht verscheiden de verwezen lijking dezer plannen helaas niet aan schouwen. Door een plotselinge prijsstij ging van bouwmaterialen gaan die plan nen bovendien voor 12 jaar achter slot en grendel. Zijn werk wordt echter krach tig voorgezet het is Maart 1917 door ue heeren Ir. J. van Poelgeest en in 1922 aoor mr. H. C. J. Zaayer, bei den onvermoeid terzijde gèstaan door hun mede-bestuursleden. Na het 50-jarig jubileum in 1926 wordt 1 Augustus 1929 begonnen met het sloo- pen van het oude gebouw. Een jaar later kan het soliede en van alle moderne ge makken voorziene nieuwe gebouw, in ge bruik worden genomen, «,erw\jl, in tegen woordigheid van den Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, in 1931 de officieele opening plaats vindt. De toeloop van leerlingen werd dan steeds grooter. Bezochten, in 1924, 107 leerlingen de school, in 1930 waren het er 241, de Avondschool inbegrepen. Natuurlijk worden alle werkzaamheden, die aan school of inventaris te verrich ten zijn, zooveel mogelijk door de leerlin gen verricht om practisch hun kunnen te toonen. Zoo maakten de timmei lieden voor de nieuwe school kasten, banken, tafels, het hek aan de straat, enz. De metaalbe werkers monteerden in de nieuwe werk plaatsen de machines en installeerden de noodige drijfwerken, terwijl de schilders met verfpot en kwast alles wat voor be strijken in aanmerking kwam, ijverig be handelden. Zoo werden, en worden, de leerlingen reeds tijdens hun opleiding practisch ge schoold, opdat zij straks, in het volle leven, een plaats kunnen verwerven, voor welke de grondslag in de Goesche Am bachtsschool werd gelegd. Wij wezen er reeds op, dat het voor de jonge arbeiders van steeds meer belang wordt, zoo goed mogelijk geschoold het leven in te gaan en in dit opzicht ver vult de Ambachtsschool reeds een niet licht te onderschatten taak. Maar van niet minder belang is het, dat dc school, door middel der avondcursussen, ook de oudere ambachtslieden verder schoolt en daar naast tot patroon opleidt. En om dit alles op goede wijze te kunnen doen volgt de ambachtsschool de ontwikaeling van vak en techniek op den voet en zorgt zij er voor steeds de nieuwste methoden met de nieuwste werktuigen en hulpmiddelen te kunnen demonstreeren. Zoo is de Goesche Ambachtsschool niet alleen te beschouwen als een instelling die de jeugd opleidt tot het ambacht, maar die er ook zeer veel toe tjdraagt het am bacht op de Bevelanden op het hoogste peil te houden waarmede niet alleen een zakelyk maar ook een redelijk belang gediend wordtwant niet dé waardeering voor het goede werk van den ambachts man zal ook zjjn vreugde om eigen ar beid winnen. Dat onze Goesche Ambachtsschool daar om, als tot heden, nog vele jaren haar b«langx$k* en mooie saak moge vervullen! Oorlogsschade aan onroerende goederen. De rangorde van de z.g. „opbouw" hypotheek eu de rechten van andere hypotheekhouders. In Staatscourant no. 44 is opgenomen een besluit van de secretarissen-generaal van financiën en justitie en van den alge meen gemachtigde voor den wederopbouw waarin richtlijnen zijn vastgesteld betref fende de rangorde van de zgn. opbouw- hypotheek (de hypotheek verleend door den algemeen-gemachtigde voor den weder opbouw ter financiering van den opbouw van door oorlogsgeweld verloren gegane opstallen) in verband met, de andere hy potheken en betreffende de rechten van hypotheekhouders en andere zakelijk ge rechtigden op onroerende goederen, welke door den algemeen gemachtigde zijn ont eigend. MR. DR. F. W. J. G. SNIJDER VAN WISSENKERKE OVERLEDEN. Gistermiddag is op 84-jarigen leeftijd in Den Haag overleden mr. dr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke, oud-voorzitter van den octrooiraad. Mr. dr. F. W. J. G. Snijder van Wissen kerke is 3 April 1856 te Middelburg geboren. Hij studeerde te Leiden en pro moveerde daar in 1880 tot doctor in de rechtswetenschap op een proefschrift over „privelegiën in het stuk van belastingen". Een jaar later promoveerde hij opnieuw, thans in de staatswetenschappen, op proefschrift: „Neerlands staatsinrichting en die zijner koloniën". Hij trad toen in rijks dienst als adjunct-commies aan het depar tement van justitie. Reeds in 1883 volgde zijn promotie tot commies. Den rang van hoofdcommies sloeg hy over, zoodat hij 2 jaar later reeds referendaris was. Aan het departement had hij een belangrijk aandeel in de totstandkoming van vele wetten. Zijn omvangrijke arbeid werd bekroond met zijn benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Sedert 1897 was hij raad-adviseur van genoemd departement. Verder was hy van 1893 tot 1922 directeur van het bureau van den industrieelen eigendom. In 1911 werd hij benoemd tot voorzitter van den octrooiraad, welke functie hij. vervulde tot 1922. Hy was lid van de commissie voor de handelspolitiek, lid van den centralen ge zondheidsraad, voorzitter van de Neder- landsch groepen der Association Internatio nale pour la Propriete Industrielle en van de Association Litteraire et Artistique In ternationale. Ook was de heer Snijder re- geeringsgedelegeerde bij vele diplomatieke conferenties en internationale congressen betreffende regelingen in zake arbeid en arbeidsverzekeringen, voorzatter of lid van staats- en departementale commissies in zake herziening der drankwet, regeling voor de rijks- en gemeentepolitie enz. Uit bovenstaande opsomming blijkt reeds, dat de heer Snyder van Wissenkerke zich ook bewoog op maatschappelijk en cultu reel terrein. Zoo was hy van 19191932 voorzitter en sedert dien eere-voorzitter van den volksbond tegen drankmisbruik, van 18931918 voorzitter en sedert laatst genoemd jaar eere-voorzitter van den Haagschen kunstkring. Voorts bekleedde hy de functie van president-commissaris van talrijke financieele ondernemingen. Van zijn hand zagen vele artikelen het licht. Het auteursrecht had zijn speciale belang stelling. Een belangrijke rol speelde hij bij de toetreding van Nederland tot de Berner conventie. „Het auteursrecht in Neder land" is een bekend werk van zijn hand. Herinnerd zy nog aan het werk van mr. Snyder in de oorlogsjaren verricht voor de Belgische vluchtelingen. Met zijn echtgé- noote verzorgde hy o.m. 80 vluchtelingen. De Belgische regeering vereerde hem met de Albert-medaille, terwijl zijn vrouw de Elisabeth-medaille ontving. De Fransche regeering schonk hem het commandeurskruis van het legioen van eer. De nieuwe burgemeester van Zaandam. De heer C. van Ravenswaay, de nieuwe burgemeester van Zaandam, is op 19 September 1897 te Amsterdam geboren, waar hij ook het gymnasium bezocht, dat hij met het diploma B. verliet. Daarna behaalde hij op de Handelshoogeschool te Rotterdam het diploma D. H. alsmede het diploma Russisch. Sinds het jaar 1921 tot 1939 was hij by verschillende groote firma's in vooraanstaande posities werkzaam. In 1939 wijdde hij zich aan ue studie van het recht, welke door het uitbreken van den oorlog werd onderbroken. In militairen dienst was hij kapitein by het derde depot bereden artillerie, vanwaar hy naar den Op bouwdienst overging. Daar was hij tot Maart 1941 werkzaam. De heer Van Ravenswaaij is gehuwd en is den protestantschen godsdienst toege daan. GESTOLEN SCHILDERIJ TERUGGEBRACHT. Zooals reeds is gemeld, werd verleden week uit een kunsthandel in de Zeestraat in Den Haag, een kostbaar schilderijtje ge stolen, vermoedelijk afkomstig van Fabri- tius. Hoewel men een vaag signalement van den dader had, was de politie er nog niet in geslaagd hem op te sporen. Maandagochtend werd de kunsthandel opgebeld door iemand met een beschaafd stemgeluid, die echter z\jn naam niet wilde noemen. Hij zeide zich bezwaard te voelen, daar hij dezer dagen een schilderijtje had gekocht van iemand en nu in de couranten had gelezen, dat dit schilderij van diefstal afkomstig was. Hij beloofde het kunstvoor werp terug te bezorgen, doch hij moest zich nog even beraden op welke wijze hij dit moest inkleeden. Vervolgens werd den haak opgehangen. Een paar uur later vervoegde zich aan den kunsthandel een loopjongen van een bloemenzaak met een Azalea en een keurig pakket, waarin het bewuste schilderij zich bevond. De politie zet het onderzoek thans voort, daar het vrij zeker is, dat de dief en de opdrachtgever aan den bloemist identiek *tfn« DE HEER EDWARD JOHN VOüTE, DIE TOT REGEERINGSCOMMISSARIS VAN AMSTEDAA1 IS BENOEMD. Flink herstel op de Amsterdamsche beurs. Terwijl de effectenbeurs de laatste da gen doorgaans een gedrukt voorkomen had, was de stemming Woensdag veel verbeterd. Tegelijkertijd ontwikkelde zich ook wat meer affaire dan tegenwoordig over het algemeen gebruikelijk was. De omzetten waren wel niet groot, doch enkele specia liteiten brachten toch aardig wat leven in de brouwerij. Het herstel in Wallstreet had een goe den indruk gemaakt en wellicht moest het hieraan worden toegeschreven, dat het sentiment aangenamer was geworden. In de Amerikaansche fondsen ging ook wat meer om en de staalaandeelen werden vrij wel geregeld in open hoeken veranderd. Daarbij werd boven de prijzen van Dinsdag afgedaan. Van de locale markt kon worden vast gesteld, dat olies overwegend den boven toon voerden. Onmiddellijk werd boven het vorige slot gehandeld en vrij spoedig kon nog een flinke koerswinst worden ver kregen. waarbij de beste prijzen van den dag ongeveer gehandhaafd konden blijven. Op de suikerafdeeling waren H.V.A.'s goed gedisponeerd. Dadelijk werd boven de vori ge topprijzen gehandeld. De cultuuraan- deelen waren over het algemeen gunstiger gestemd. De affaire in tabakken was ge ring, maar desniettemin strekte de vaste beurstendenz zich ook tot de Sumatra- aandeelen uit. Voor industrieelen bestond goede belangstelling, in het bijzonder voor AKU's, die eenige punten naar boven kwa men. Unilevers bereikten wederom den parikoers, zy het dan ook dat ze later op den middag weer een kleinigheid achter uitgingen. De Philipsaandeelen konden de Dinsdag geleden schade geheel inhalen. De scheepvaartrubriek was kalm. Het zakenverkeer op de beleggingsafdee- ling was van rustigen aard. Het meest ging nog om in de 4 procent obligaties, die goed prijshoudend waren. Groote mutaties kwa men nergens voor. Amsterdam 1936 3% Bat. Petr. My. Obli. 3 A Amsterdamsche Bank A Ned. Gist- en Spir.fabr. A K.M. De Schelde Nat. B( C Union Pac. Rr. Nederland le Ing 1940 4 Nederland 2e Ing 1040 4 Nederl. met bel. fac. 1940 Ned. h 1000 1938 (3%) Indië 1000 1937 3 A Koloniale Bank A Ned. Ind. Handelsbank C Ned. Handel Mij. A Van Berkels Pat. C Calvé Delft A Levér Bros en Unilever A Philips Gloeil. Gem. Bez. C Am. Car Foundry C Anaconda Copper C Bethlehem Steel C General Motor C Kennec Copper C North Am. Aviation C Rep. Steel C Un. States Steel C North Am. Cy. A Kon. Petroleum Mij. C Contin. Oil Cy. C Philips Petroleum C Shell Union C Tide Water Ass. Oil A Ned. Scheepvaart Unie A Handelsver. Amsterdam A Ned. Ind. Suiker U. A Deli Batavia Mij. C Deli Mij. 1000 A Senembah Mij. C Pennsylv. Rr. A South Railway C Amsterdam Rubber A Deli Batavia Rubber Mij A Hessa Rubber Mij. A Serbadjadi Sum. Rubb. Nederland 1941 4 ƒ100 Nederland 1941 4 f 500 Nederland 1941 4 1000 84 77 77% 107% .109% 339 344% ez. 60% 58 77% 97% 97% 94% 94% 4 97% 97% 3 84% 84% 85 85 161 160 111% 114% 1081/; 111 50 49 60% 61% 95 98% 183 189 26 27% 25% 26% 75% 76% 47% 48% 32% 33% 14% 14% 21% 22% 57% 58% 16% 17% 203% 209% 17% .17% 31% 32% 11% 11% 9% 9% 149% 155% 378% 391% 225% 227 160 165 198% 206 171 185 22% 23% 13% 13% 232% 239 180 183 125 125% 111 114% 96% 96% 96% 96% 96% 96% De Zuid-Hollandsche tuinbouw. OMZETVERMEERDERING VAN ROND 11 MHJJOEN GULDEN. Gisteren heeft de provinciale commissie van de tuinbouwveilingen in Zuid-Holland te 's-Gravenhage haar jaarvergadering ge houden. Uit- het jaarverslag van den secretaris der provinciale veilingcommissie bleek, dat de bedryfsuitkomsten in den Zuid-Holland- schen tuinbouw het afgeloopen jaar sterk uiteen liepen. De totale omzet bedroeg in 1940 43.427.093.71. Dit beteekent vergeleken by het jaar 1939, een omzetvermeerdering van t 10.700.201.71, FRAUDE MET BRANDSTOFFEN GEPLEEGD. De Utrechtsche recherche is op het spoor gekomen van een wijdvertakt complot van fraude bij de bezorging van brandstoffen bij een bekend groothandelaar in brandstof fen, In dienst van dezen handelaar waren o.m. vijf kolensjouwers, die niet alleen an- thraciet, cokes en andere brandstoffen •♦noesten bezorgen by kleine klanten van den handelaar, doch ook brandstoffen moes ten brengen bij groote zaken en firma's. Bij de bezorging van brandstoffen by deze groote afnemers werd dan in vele gevallen niet het juiste aantal mudden gebracht, maar de sjouwers hielden telkenmale groo tere en «kleinere hoeveelheden achter. Met deze achtergehouden brandstoffen nu is, naar het schijnt, op groote schaal fraude gepleegd. Deze onrechtmatige handelingen werden reeds van Augustus van het vorige jaar af gepleegd, zonder dat daarvan iets werd bemerkt en bovendien kwamen er naar mate „het werkje" van de sjouwers floreerde, meer afnemers, die bereid waren zonder bon kolen van hen te betrekken, zich daarbij ook nog schuldig makend aan heling. Een ontslagkwestie by den groothande laar bracht deze fraude aan het licht, doch ook waren bij de kolenfirma in den loop van den laatsten tijd klachten binnengekomen van groote zaken, welker directies het ster ke vermoeden hadden, dat zij bij de bezor ging van de door haar bestelde hoeveelhe den brandstoffen ernstig waren te kort ge daan. De Utrechtsche recherche heeft de vijf sjouwers gearresteerd, van wie het meeren- deel reeds een gedeeltelijke bekentenis heeft afgelegd. Daar zeer veel anderen by dit complot zijn betrokken, is het niet mogelijk, hangende het onderzoek, verdere bijzonder heden mede te deelen. BRAND IN EEN ARCHIEFKELDER VAN HET POSTCHEQUE- EN GIRO-GEBOUW. Gisteravond omstreeks zeven uur ont dekte de portier van het centrale girokan toor aan het Spaarneplein te 's-Gravenhage op zijn ronde, dat in den kelder van den uit zeven verdiepingen bestaanden vleugel waarin de archieven van den postchèque- en girodienst zijn ondergebracht, brand was uitgebroken. Hij waarschuwde onmid dellijk de brandweer, die enkele minuten later met groot materiaal reeds in actie kwam. De papiermassa in den kelder waarin de minst waardevolle bescheiden geduren de zekeren tijd worden bewaard ontwik kelde zooveel rook. dat deze in vry'wel alle afdeelingen van het groote gebouw door drong. Van buiten af maakte dit veel in druk, doch in wezen bleek de brand weinig omvangrijk te zijn en hy kon door de brandweer met eenige groote stralen tot hetgenoemde keldergedeelte worden be perkt. De schade is niet groot. UITGEBREIDE DIEFSTAL VAN MEEL EN BLOEM. Te 's-Gravenzande is een uitgebreide diefstal van meel en bloem aan het licht gekomen. In samenwerking met ambtenaren van den crisisopsporingsdienst heeft de 's-Graven- zandsche politie bij verschillende inwoners van 's-Gravenzande zakken meel gevonden. Uit het onderzoek is gebleken, dat een zekere de G. deze zakken meel van .zijn patroon, den meelhandelaar v. d. E. te 's-Gravenzande, heeft gestolen. Een vriend van genoemde knecht verkocht de zakken weer voor een zoet winstje aan inwoners van Naaldwijk en 's-Gravenzande. Bij een 20-tal van deze afnemers heeft de politie groote hoeveelheden meel in beslag genomen. De G., die recidivist is, is gearrresteerd en na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Ook tegen den heler en de nersonen, in wier bezit het gestolen meel is gevonden, is proces-verbaal opgemaakt. DADERS VAN FAUDULEUZE SLACHTING AANGEHOUDEN. Zooals indertijd werd bericht, werden in den avond van 21 Januari j.l. by den land bouwer Schaap te Vollega bij Lemmer twee varkens uit het hok gestolen, nadat die eerst ter plaatse waren geslacht. Door de activiteit van den chef-veldwachter te Lem mer en met medewerking van zijn onder geschikten is het thans gelukt de daders F. S. en J. S., resp. wonende te Vollega en Lemmer, te arresteeren. Tegen hen is pro- ces-verbaal opgemaakt terzake van frau duleus slachten en diefstal van varkens. Daar hier vermoedelijk meer personen bij betrokken zijn, wordt het onderzoek voort gezet. VRIJDAG 7 MAART. HILVERSUM I. 415 M. Ned. Progr. NCRV. 7.30 Gram. 7-45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Gewijde muziek (opn.). 8.20 Ochtendgymn. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 9.30 Zang en piano. 10.10 Orgel (opn.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Viool, cello, clavecymbel en gram. 12.30 Gram. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 NCRV-ork. en gram. 2.30 Voor de vrouw. 2.45 Geestelijke liederen (opn.). 3.15 Huisvrou- wenpraktijk. 3.45 Cello en piano. 4.15 Voor de kinderen. 4.45 Gram. 5.15 Nieuws-, econ. en beursber. ANP. 5.30 Quatre-mains. 6.00 Ber. 6.J35 Land- en tuinbouwcauserie. 6.25 Gram. 6.45 Actueele reportage of gram. 7.00 Econ. vragen van den dag ANP. 7.15 Gram. (7.30—7.45 Ber. Engelsch). 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 8.30 Ber. (Engelsch). 8.45 NCRV-Harmonie-ork. (opn.). 9.00 Lezing. 9.20 NCRV-klein koor en -ork. (opn.). Hierna: Schriftlezing. 9.45 Engelsche ber. ANP. 10.00 Ber. ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8.20 Ochtendgymn. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 9.15 Omroepork. en solist (opn.). 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gram. 10.25 Voor de vrouw. 10.30 Ensemble Jack der Kinderen (11.00—11.20 De clamatie). 12.00 Ber., event. Gram. 12.15 Om roepork., koor van de opera-vereen, en solist (opn.). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Orgel. 1.20 Sylvestre-trio. 2.00 Lezing. 2.20 Phil- harm. kwartet. 3.00 Omroepork. en soliste (opn.). (4.00—4.20 Gram.). 5.00 VPRO: Gesprekken met luisteraars. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 AVRO-Amusementsork. 6.15 Gram. 6.42 Almanak (gr.pl.). 6.45 Actueele reportage of gram. 7.00—7.15 Econ. vragen van den dag ANP en sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6