UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Rechtszaken Kerk en school Besluiten, benoemingen enz. van hedenavond 19.26 uur tot morgenochtend 8.16 uur De maan komt morgen te 12.13 op en gaat te 3.07 d.o.v. onder (eerste kwartier). Reglementeering, winning en verdeeling van mosselzaad. In het Crisis-mosselbesluit 1938 ia een nieuw artikel opgenomen, hetwelk de strek king heeft de leveringsverplichting van mosselzaad aan het centraal verkoopkan toor van mosselen vast te leggen en het vervoer aan een vergunning te binden. Tegelijkertijd zyn ook de halfwasmosse len, bestemd voor eendenvoer en landbe- mesting, in de bestaande regeling betrok ken. Walcheren De Raad van Vrouwenpolder vergaderde. VROUWENPOLDER. Dinsdag vergader de de gemeenteraad, cnder voorzitter schap van burgemeester W. Maas. Afwe zig de heer H. Maljaars. ))e VOORZIT TER wenschte den raadsleden en den se cretaris in deze eerste vergadering in liet nieuwe jaar het beste toe en hoopte, dat de gemeente met Gods hulp de nog komende moeilijkheden te boven zal ko men. Spreker hoopte, dat de Raad met lust en toewijding in het belang der ge meente mag werkzaam zijn. Wethouder MAAS dankte namens den Raad den voorzitter voor de tot hen gesproken woorden en wenschte hem en zijn gezins leden een voorspoedig jaar toe. Ingekomen was o.m. een schrijven van Ged. Staten houdende bericht van goed keuring van de regeling inzake den on derhoudsplicht van den Zoekweg I, don Zandweg van den heer Hurgronje, den Slikweg naar Kraainest en den Melses- w.g. Uitbreidingsplan. Naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten, houdende verzoek te bevor deren, dat opdracht wordt gegeven tot het ontwerpen van een uitbreidingsplan inzake den bouw van gemeentewoningen, werd na breedvoerige bespreking z. h. st. besloten aan het verzoek van Ged. Staten gevolg te geven. Onderwas» Z. h. st. werd besloten den aanslag in het schoolgeld over 1940 van C. de Vis ser, overeenkomstig diens verzoek, van de 12e klasse naar de- 6e klasse terug te brengen. Na bespreking van het verzoek om het Bestuur der Bijz. Lagere School te Ga- pinge medewerking te verleenen ten einde onderwas in vak j op de school mogelijk te maken, werd z. h. st besloten B. en W. op te dragen de te dezer zake noodige stappen te doem Toelage gemeente-ambtenaren. Overeenkomstig het voorstel van B. en W., werd z. h. st besloten aan alle daar voor in aanmerking komende gehuwde gemeeijte-ambtenaren en den veldwachter een tijdelijke toelage toe te kennen van 6 pet., een en anderETATADLCMRDF circulaire van den secretaris-generaal is omschreven. Z. h. st. werd besloten, op het schrijven van Ged. Staten, waarin het gevoelen van den Raad wordt gevraagd of deze tijdelijke toelage ook zal gelden voor burgemeester, secretarissen en ont vanger, te antwoorden, dat de Raad ook ten opzichte van deze ambtenaren toe kenning der tijdelijke toelage gewenscht acht Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd z. h. st besloten, het aan de besturen der in de gemeente aanwezige bjjz. lagere scholen voor het jaar 1941 uit te betalen voorschot op de gemeente lijke vergoeding voor de school te Vrou wenpolder vast te stellen op 770 en voor de school te Gapinge op 674,67. Verharding van wegen. Vervolgens werd de eventueele uitvoe ring van de werkzaamheden verbonden aan de verharding van de daarvoor in .aanmerking komende aarden binnenwegen, besproken, waarbij de VOORZ. mededeel de, dat het dagelijksch bestuur van den Poldensü?alcheren heeft bericht bereid te zijn aan de algemeene vergadering voor stellen te doen tot het toekennen eener bijdrage vanwege dien polder in de aan de verharding van deze wegen verbonden kosten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m. a. st. besloten aan A. Dekker te Gapinge eenige ongebruikt liggende gedeelten zijkanten weg in eigen dom af te staan voor de som van 40, waarna de vergadering met dankzegging door den VOORZ. werd gesloten. LOOP DER BEVOLKING. KOTJDEKERKE. Loop der bevolking over de maand Februari 1941. Ingekomen: A. du Burck, B 154, werkman van Vlissingen met gezin; M. de Priester, C 40, verpleegster van Vlissin gen; I. P. de Kok, A 20S, timmerman van Vlissingen; A Joosse, A 209, koopman van Middelburg met echtg.; E. F. Velleman, E 200, electric!8n van Axel; F. Bakker, C 5b, zonder van Middelburg; P. Lems, B 50, zonder van Vlissingen met gez.; C. Herrebout, E 201, huishoudster van Zalt- bommel; C. Verspuy, D 61, handelaar van Middelburg; S. Goor, E 285, zonder van Vlissingen; I. A. C. M. Haupt, B 469, zonder van Meerssen; J. van Belzen, E 178, zonder van St. Laurens. Vertrokken: G. de Roode van B 439, zonder, naar Hilversum; A van Duron van E 197, zonder naar Muntendam; H. H. de Gier van E 367, electriciën naar Naaldwijk; A. Schout van B. 4, landbouwer naar Vlissingen; C. Schout van B 134, zon der naar Middelburg; C. den Hollander van E 69, dienstbode naar Aagtekerke; M. J. van Bergen van D 127, zonder naar Arnhem. De Raad van Sint Laurens vergaderde. DUURTETOESLAG VOOR LAGER GEMEENTEPERSONEEL. SINT LAURENS. Maandagmiddag ver gaderde de Raad voltallig onder voorzit terschap van burgemeester J. W. van 't Hoff, die in deze eerste vergadering in het nieuwe jaar de leden met hunne gezinnen het beste toewenschfce. De heer ABRA- HAMSE dankte den voorzitter voor zijn gelukwensch en voor het vele, dat hij in het afgeloopen jaar voor de gemeente ge daan heeft en wens ebt hem Gods zegen toe in het jaar 1941. Ingekomen was een schrijven van den directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling, dat de subsidie ingevolge het werk loosheidsbesluit 1917 over het 4e kwartaal 1940 voorloopig ls vastgesteld op 110. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben medegedeeld dat het verpleeggeld voor armlastige krankzinnigen in de stichting „Vrederust" van 1 Januari 1941 af 715 en het kleedgeld 30 per jaar zal be dragen. Van de gemeentebesturen van Seroos- kerke (W.) en Grijpskerke is bericht in gekomen, dat over het jaar 1939 inge volge artikel 86 der lager onderwijswet 1920 aan die gemeenten respectievelijk is verschuldigd 8.67 en 85.91, terwijl aan Grijpskerke wegens de uitkeering inge volge artikel 104 der lager onderwijswet 1920 nog een bedrag van 34.53 moet worden betaald. De bijdrage in de kosten der R.H.B.S. te Middelburg bedraagt voor het jaar 1940 1416.90. Het voorstel van B. en W. om het ver zekerde bedrag van het gemeentehuis met inventaris en veldwachterswoning in ver band met de prijsstijging van bouwmateri alen, enz. met 7000 te verhoogen en dus te brengen op 40.000 wordt goedgekeurd. B. en W. zijn er in beginsel voor om ten aanzien van duurtetoeslag voor het lager bezoldigd personeel der gemeente de regeling over te nemen, welke voor het personeel der provincie is vastgesteld, d.i. te rekenen van 1 Januari 1941 af een toelage van 10% van salarissen tot en met 2000. Zij willen echter wachten met het doen van een definitief voorstel totdat zekerheid is verkregen of de provinciale regeling zal worden goedgekeurd. De heer HAMELINK heeft de statistische gegevens nagegaan en bemerkt, dat de salarissen thans lager zgn dan in 1925; het bevreemdt hem dan ook, dat de re geering met die regeling komt. Hg acht het verkeerd, dat provincie en gemeente afwijkende regelingen treffen, aangezien er al zooveel verschil'is. Wethouder BOON acht het zeker noodig de provinciale rege ling te volgen, indien men de rijksregeling te laag vindt, anders wordt het door den heer Hamelink genoemde bezwaar niet op geheven; h(j voelt echter voor de redenee ring van den heer Hamelink over unifor miteit. Het voorstel' van B. en W. om dit punt aan te houden wordt z.b.s. aange nomen. Inzake het schrijven van Ged1. Staten van Zeeland betreffende de tijdelijke toe lage van burgemeesters, secretarissen en ontvangers besluit de raad te berichten, dat de voorkeur wordt gegeven aan de provinciale regeling en dat, waar ook de salarissen van de ambtenaren van den burgelgken stand! en wethouders door dit college worden vastgesteld, ook deze cate- goriën in de regeling waren op te nemen. De VOORZ. deelt mede, dat de volontair ter secretarie C. Hillebrand en de werkster M. van Sorge op arbeidscontract in dienst zijn genomen. De heer BARENTSEN vraagt of B. en W. al eens een nieuwe huisnummerimg in overweging hebben genomen, aangezien dit zeer noodig is in verband met de vele aanvullingsletters welke de nummers heb ben. De VOORZ. deelt mede, dat ver nummering van de huizen steeds plaats heeft by een tien-jaarlgksche volkstelling. Had deze in 1940 plaats gehad, dan zou de huisnummering ook zgn geschied. Mede door de bgzondere omstandigheden van het vorig jaar is er van af gezien. Zoodra de werkzaamheden het mogelgk maken zul len B. en W. hieraan de noodige aan dacht schenken. De heer MARINISSEN vraagt naar den stand van de werkloosheid in dezen winter, waarop de voorzitter hem uitvoerige in lichtingen geeft De vergoeding bedoeld in artikel 101 der lager onderwijswet 1920 voor de school met den bybel alhier wordt voor het jaar 1940 vastgesteld op 1119.33 volgens het by de begrooting vastgestelde bedrag van 11.50 per leerling. Het voorschot op de exploitatievergoe ding over 1941 als bedoeld in artikel 103 der lager onderwijswet 1920 wordt ten behoeve van de school met den bybel alhier bepaald op 668. De jaarwedde en pensioengrondslag van den eersten ambtenaar van den burgelijken stand wordt in verband met de drie-jaar- lgksche herkiezing voor de jaren 1941, 1942 en 1943 vastgesteld op 160 per jaar. Op verzoek van J. Vogel om in verband met het gedurig toenemen van het aantal aangeslotenen by den ophaaldienst van vuil de vergoeding voor het ophalen van huisvuil met 50 per jaar te verhoogen en mitsdien te brengen op 300 per jaar wordt op voorstel van B. en B. gunstig beschikt met ingang van 1 Januari 1941. In de ontstane vacature van bèstuurs- lid van het burgerlijk armbestuur wegens het bedanken van den heer C. WUlemse wordt benoemd de heer C. Ton.. B. en W. stellen voor om het salaris van den secretaris-penningmeester van het burgerlijk armbestuur in verband met de in de laatste jaren toegenomen werk zaamheden met ingang van 1 Januari 1941 te verhoogen met 50 per jaar en alzoo te brengen op 100 per jaar. Z.h.s. wordt dit voorstel aangenomen. B. en W. stellen voor om in afwgldng van de rijksregeling een eigen regeling vast te stellen voor het toekennen van subsidies aan maatschappijen, firma's enz. in uitkeeringen, verstrekt ingevolge wacht geldregelingen, welke regeling o.m. in houdt le. dat de door de gemeente te ver strekken subsidie 30% zal bedragen; 2e. dat de subsidie slechts zal worden verleend voor personen, die op 1 Januari 1940 in het bevolkingsregister dezer ge meente waren ingeschreven; 3e. dat de subsidie sleohts zal worden verleend voor gehuwde of ongehuwde kost winners, die minstens drie maanden in dienst der betrokken onderneming zijn ge weest voordat hen wachtgeld werd uit gekeerd en die den leeftyd van 20 jaren hebben bereikt. De VOORZ. licht dit voorstel uitvoerig toe en geeft aan, welke motieven er toe geleid hebben. Op een vraag van den heer BARENTSEN of het de bedoeling is, dat bij wyziging in de toekenning van het wachtgeld de subsidie toch 30% biyft, antwoordt de VOORZ. bevestigend'. Z.h.s. wordt het voorstel daarna aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de schoolgebouwen met inventaris tegen molest te verzekeren voor een bedrag van 30.000. De jaarwedde van den leider van het distributiekantoor en de salarissen van de ambtenaren van het kantoor, zoomede de salarissen van de agenten van de tot den distributiekring Sint Laurens behoo- rende gemeenten worden vastgesteld over eenkomstig de door de financieele commis sie van den distributiekring, onder goed keuring van het centraal distributiekantoor te 's-Gravenhage voorgestelde bedragen. Het arbeidsovereenkomstenbesluit der gemeente wordt zoodanig gewyzigd, dat de burgemeester in plaats van B. en W. personeel in dienst kan nemen, wanneer hg daartoe bevoegd is krachtens eenige wettelijke bepaling. LOOP DER BEVOLKING. SINT LAURENS. Loop der bevolking over de maand Februari 1941. Ingekomen: M. P. de Jonge (wed. v. G. J. Entink) en gezin, z. b., van Mid delburg, Lange Delft 85 naar Noordweg A 115b; A. P. de Lijzer, kappersbediende, van Oostburg, Breedestraat 36 naar Noordweg B 151a; F. Baljeu en gezin, schoenmaker, van O. en W. Souburg, Mar- nixplein 40 naar Noordweg B 65a. Vertrokken: J. Dekker, Vrijw. Kol. Reserve, van Nadorst B 130 naar Ned. Oost Indië; D. de Groot, teekenaar, van Noordweg B 82c naar Middelburg, L. Noordstraat 47; J. van Belzen, z. b., van Van Cittersstraat A 59 naar Koudekerke Z. Nw. Vliss.w. E. 178; A Bosdyk en ge zin, Hoofdonderwijz. Op. Lag. School, van Noordweg B 2 naar Domburg; S. Hu- brechsen (wed. van J. C. Reyers), z. b„ van Noordweg B 2 naar Domburg; P. Boon, wijkverpleegster, van Kerklaan A 65 naar Monnikendam, Kerkstr. 28. Begin kerkdiensten. SINT LAURENS. De tijdstippen van aan vang der godsdienstoefeningen van de Ned. Herv. Kerk en de Gereformeerde Kerk alhier zgn van a.s. Zondag 9 Maart af be paald op 10 uur en 2.30 uur. Zuid-Beveland Yerseke !n 1940. Havenverkeer. In het afgeloopen jaar verwerkte de ha- van 2.540.275 kg. suikenbieten, 2.485.315 kg. pulp en 3.214.615 kg. goederen. Ver geleken met 1939 verminderde de aanvoer van suikerbieten met ongeveer 640.000 kg. en de aanvoer van goederen met 2.270.000 kg., terwijl de hoeveelheid pulp vermeer derde met 90.000 kg. Het aantal binnen gekomen schepen liep terug van 548 met een tonnage van 20.104 tot 304 met een inhoud van 10.611 ton. Op de weegbrug werden 296.160 kg. goederen gewogen tegen 900.000 kg. in 1939. De vloot ver minderde met 23 motorvaartuigen. Het gasbedrgf. Het gasbedrgf leverde In 1940 af 104.400 M3. gewoon gas tegen 93.400 in 1939 115.000 M3. muntgas tegen 101.700 M3. 23000 M3. industriegas tegen 20.300 M3. en 12.000 M3. verwarmingsgas tegen 13.700 M3. In totaal was de afname in 1940 254.400 M3. tegen 229.100 M3. in 1939. Een nieuwe 5-retortsoven werd inge bouwd. Nieuwe leidingen wei-den gelegd naar de 22 noodwoningen in de van Tien- hovenstraat en het mosselindustrieterrein in den Burenpolder. Van 13 tot 23 Mei leverde de fabriek wegens de evacuatie der gemeente geen gas. Door het oorlogsge weld gingen 37 muntgasinstallaties en muntmeters en 23 gewone meters verloren. Het Burgerlijk Armbestuur. Door het Burgerlgk Armbestuur alhier werd in 1940 aan ondersteuning in geld uitgegeven een bedrag van 10.479.05 te gen 7.322.25 in 1939. De ziekenhuiskosten bedroegen 2335.72 tegen 1162.78 in 1939. Bovendien werden brandstoffen en een Kerstgave verstrekt. Het aantal in woners van Vredelust steeg van 19 op 23. Acht oudjes kwamen in, drie vertrokken er, terwijl er één overleed. Dit laatste ge schiedde in de oorlogsdagen tydöns de evacuatie, toen de heer H. Dodmond door scherven werd gedood. Uitkeeringen dlaconiën. Door de diaconieën werd in 1940 aan ondersteuning e.d. uitgegeven een totaal bedrag van 9721.32. B.-steun. In het jaar 1940 werd door het B-steun comité aan diverse personen in natura verstrekt voor een totaal-bedrag van t 744.84. ONTEIGENING VOOR DEN WEDEROPBOUW. YERSEKE. De algemeen gemachtigde voor den wederopbouw heeft aan den bur gemeester dezer gemeente de aanzegging verzonden dat hij overgaat tot onteige ning ten name van de gemeente Yerseke van de perceelen en gedeelten van per- ceelen, omschreven op de bijgevoegde lijst en aangegeven op de bijbehoorende kaart, welke stukken thans gedurende drie we ken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage liggen. Door deze aanzegging is de gemeente eigenares geworden van de onteigende perceelen. Dit zyn vrijwel dezelfde per ceelen als die welke in het plan waren opgenomen. Enkele perceelen, waarover nog een nadere beslissing zal worden ge nomen, zijn er echter uitgevallen. Voor loopig zijn o.a. de twee resteerende panden aan het Kerkplein en de drie gespaarde huisjes aan de Dreef nog niet onteigend. Het is echter geenszins uitgesloten dat binnenkort nog een aanvullende onteige ning zal worden uitgesproken. Met den afbraak der gespaarde gebou wen, die in de onteigening vallen of nog zullen vallen, zal niet worden begonnen, voordat zulks strikt noodzakelijk is. De vaststelling van een redelijke ver goeding zal geschieden door den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw, na overleg met den secretaris-generaal van het departement van financiën. De schade- enquête-commissie te Goes, welke belast is met de taxatie van de verwoeste op stallen zal ook van advies dienen over de waarde van den onteigenden grond en de niet-verwoeste perceelen. Aan de eigenaren zal zoo spoedig mo gelgk mededeeling worden gedaan van de bedragen, die hun zijn toegedacht. Hiertegen kan men zgn bezwaren inbren gen bg den algemeen gemachtigde, die hierover weer nader advies inwint bij een landelijke commissie. Rijkspostspaarbank. KRABBENDIJKE. Gedurende de maand Februari is bg de rijkspostspaarbank in gelegd 1160.63; terugbetaald 6501.58. In dit tijdvak zijn geen nieuwe boekjes uitgegeven. Ver. van Chr. Onderwijzers Afd. Zuid-Beveland en Omstreken. De af deeling Zuid-Beveland en omstre ken van de vereeniging van Chr. onderwij zers en onderwijzeressen in Nederland en de overzeesche gewesten zal Zaterdag 8 Maart a.s. te Goes haar jaarlijksche alge meene vergadering houden. Behalve diverse huishoudelijke zaken komt aan de orde een referaat van den heer F. de Graaf van Kapelle, getiteld: „Thomas Kempis". Zeeuwsch-Vlaanderen DE WERKZAAMHEDEN AAN HET LEDELPLEIN. OOSTBURG. De werkzaamheden aan het Ledelplein hebben helaas een minder vlot verloop. De oorzaak daarvan is gelegen in een gebrek aan de noodige arbeiders, doordat de boeren him werkkrachten thans vroeger in dienst nemen. Daar het werk een werkverruimings- object is, zijn er de laatste dagen ook eenige arbeiders uit Breskens en Zuidzande aan het werk gezet, doch over het alge meen genomen .blijft het aantal te gering. Een groot gedeelte van het terrein is inmiddels geëgaliseerd, doch het riolee- ringswerk vergt veel tgd. Rekent men hierbg nog de vele regens, dan moet het uitgesloten geacht worden dat het nieuwe plein nog dezen zomer gereed zal komen. Het betonwerk is intusschen onderhands gegund aan den heer B. I. Christiaanse alhier, terwijl over de levering van de keien nog onderhandelingen worden ge voerd. EEN TANKSTATION TE OOSTBURG? Er worden momenteel pogingen in het werk gesteld om te Oostburg een tankgas- station te krijgen. voor Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Hieraan verleenen hun mede werking: burgemeester Hoekzema van Oostburg, burgemeester Wagtho van Groede en Nieuwvliet en de consul van den A.N.W.B., de heer I. J. Versluis te Oost burg. Ook de directeur van de gasfabriek te Oostburg heeft bereids zyn medewerking toegezegd. In 't bijzonder voor de bedrijfs autohouders zou een dergelijk station van groot belang zgn, waarom getracht zal worden met de belanghebbenden een na dere bespreking te voeren. Zij kunnen zich om inlichtingen wenden tot een der drie bovengenoemde personen. Loop der bevolking. WATERLANDKERKJE. De loop der be volking was in Februari. Ingekomen: C. M. de Bruijne van Middelburg. M. M. Haers van Eecloo (België). Vertrokken B. J. Clarisse naar Oostburg. F. C. Babyn naar Axel. Buitenlandsche vorderingen. WELKE WAARDEN MOETEN WORDEN AANGEGEVEN. Het departement van financiën brengt het volgende onder de aandacht Zooals bekend, moet krachtens het jL Za terdag gepubliceerde besluit van den secre taris-generaal van het departement van fi nanciën (verordening 35/1941) vóór 15 Maart bg het deviezeninstituut, Eland straat 42, 's-Gravenhage, aangifte worden gedaan van uitstaande buitenlandsche vor deringen en van een aantal andere, niet in effecten belichaamde buitenlandsche waar den. Onder den aangifteplicht vallen? 1. Deposito's en saldi in rekening-courant bg banken en anderen. 2. Vorderingen wegens of in verband met levering van goederen, dienstverrichtingen etc. loopende d.i. vóór 1 Juni a.s. ver vallende clearingsvorderingen behoeven niet worden aangegeven. 3. Al dan niet door hypotheek of soort gelijke rechten gedekte credieten, uitge leende gelden, gestelde zekerheid, deelne mingen in buitenlandsche ondernemingen, verstrekt commanditair kapitaal, aandee- len in onverdeelde gemeenschappen w.o. nalatenschappen zoomede andere kapitaal vorderingen, met uitzondering van nog niet opeischbare vorderingen uit hoofde van verzekering. 4. Rechten op winst of andere uitkeerin gen van buitenlandsche ondernemingen, op betalingen uit hoofde van licenties, octrooi en, kartelovereenkomsten e.a. 5. Rechten op lijfrenten, pensioenen en soortgelijke periodieke uitkeeringen. 6. Rechten van vruchtgebruik op aan nlet-ingezetenen toebehoorende waarden. 7. Rechten op opbrengsten van in het buitenland gelegen onroerende goederen. De aangifteplicht geldt niet voor a. Vorderingen en rechten, waarvan de schuldenaar binnen het gebied van het Dultsche Rijk, dan wel in Nederlandscn- Indlë, Suriname of Curasao zyn woonplaats heeft of aldaar gevestigd is. b. Vorderingen en rechten, waarvan het bedrag dan wel de netto jaarlijksche op brengst de tegenwaarde van 100 niet te boven gaat, met dien verstande, dat voor groep 5 (lijfrenten, pensioenen e.d.) deze grens op 600 's jaars is bepaald. Formulieren met toelichting rijn bg het deviezeninstituut, de deviezenbewken, zoo mede by de Vereeniglng voor den Effec tenhandel te Amsterdam, den Bond voor den geld- en effectenhandel in de provin cie te 's-Gravenhage en de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam ver krijgbaar. POLITIERECHTER TE MIDDELBURGi Zitting van Dinsdag 4 Maart 1941, De volgende personen werden gedag vaard. L. M., 39 jaar, melkslgter, Middelburg, wegens overtreding Peulvruchtendistri- butiebeschikking. Door verdachte is op 13 November te Middelburg afgeleverd 5 K.G, bruine boonen. Eisch: 5 boete subs. 3 dagen hechte* nis. Uitspraak: conform. J. T. B., 36 jaar, brandstoffenhandelaar, Zierikzee, wegens overtreding der Prijs-, opdrgvingswet. Verdachte heeft in Decem ber verkocht 1000 turven voor 27, zynde een hoogeren prijs dan die genoemd in de Pryszenbeschikking Turf. Eisch: 25 of 15 d. h. Uitspraak: 15 of 10 d. h. P. F. H., 48 jaar. landbouwer, Sint Jan steen, wegens het feit dat hg in Augustus 10 liter motorbenzine heeft gekocht van D« Weemaes. Eisch en uitspraak5 of 3 d.h. M. T., caféhouder, 64 jaar, Haamstedé, wegens het feit dat hg op 26 November te Haamstede opzettelijk, in verhand met de uitvoering der Vastebrandstoffenbe- schikking aan ambtenaren werkzaam op( het distributiekantoor van den distributie kring Haamstede, een formulier M.D. 70 heeft afgegeven, waarop hij opzettelgk in strijd met de waarheid had vermeld, dat de voor zgn beroep of bedryf te verwar men ruimte 280 M3 bedroeg, terwijl de in houd van die ruimte in werkelijkheid on geveer 158 M3 was. Eisch en uitspraak: 15 of 10 d.h. J. N. V., echtg. van J. Sn., 41 jaar, Zié- rikzee, wegens diefstal van een hoeveel heid hout van een bedstede, een vloer en een paar deuren, toebehoorende aan J. Bax, gepleegd in de jaren 1939 en 1940 td Zierikzee in de door haar bewoonde wo ning. Deze zaak is uitgesteld tot 11 Maart a.s, P. van T., 41 jaar, slager, Terneuzen, wegens het feit dat hij in October te Ter- neuzen heeft gekocht 2 hammen, anders dan tegen afgifte van bonnen als bedoeld in de Vleeschdistributiebeschikking. Eisch en uitspraak 15 of 10 cLh. met verbeurdverklaring. J. van 68 jaar, rentenier, Terneu zen, wegens het feit dat hg in de maand October heeft gekocht 2 hammen, anders dan tegen afgifte van bonnen als bedoeld in de Vleeschdistributiebeschikking. Eisch en uitspraak: 15 of 10 d. h. A A M., 57 jaar, slager Terneuzen, wegens het feit dat hij in October of No vember heeft gekocht 2 hammen, anders dan tegen afgifte van bonnen als be doeld in de Vleeschdistributiebeschikking. Eisch en uitspraak: 15 of 10 d.h. met verbeurdverklaring. J. v. d. B., 55 jaar, landarbeider, Ril- land-Bath, wegens diefstal van een paal, toebehoorende aan een ander dan hem ver dachte, gepleegd op 28 November te Ril- land-Bath. Eisch: 15 boete subs 10 dagen hechte nis. Uitspraak: conform. C. de J., 30 jaar, slager, Oudelande, we gens het feit dat hg op 3 December td Oudelande een varken heeft geslacht, zon der dat hg dit dier, voor het bloed begon te vloeien, had verdoofd. Eisch: 10 boete subs 5 dagen hechte nis. Uitspraak: conform. A V„ 50 jaar, herbergier te Colijnsplaat, wegens beleediging van den gemeente veldwachter P. Slager op 15 December. Eisch: 25 boete subs. 10 dagen hech tenis. Uitspraak, conform. H. K., 33 jaar, schippersknecht, Hans- weert, wegens wederspannigheld gepleegd op 6 December te Hansweert tegen den marechaussee G. J. van Eek toen deze hem wilde opbrengen wegens een overtre ding. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. Uit spraak: conform. J. P. G., 29 jaar, tuinder Renesse, we gens diefstal van een overall, toebehooren de aan P. J. Bolle. Eisch: 25 of 10 d.h. Uitspraak: 20 of 10 d.h. SYNODE GEREFORMEERDE KERKEN. De generale synode der Gereformeerde kerken van 1939, reeds driemaal voor loopig gesloten, kwam Maandagavond 3 Maart voor de vierde maal in voortgezette vergadering byeen. De beide eerste vergaderperioden in: zomer 1939 en April 1940 vonden te Sneek plaats. De derde vergaderperiode was te Utrecht in Augustus 1940. De vierde is thans wederom te Utrecht. Ds. F. C. Meyster van Rotterdam nam den voorzitterszetel in en hield een uit voerige openingsrede. De vergaderingen der synode vinden in comité-generaal plaats. Het doel is de afdoening van eenige ur gente aangelegenheden. Ver. van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. De kerkvoogdgen van de Ned. Hem Gemeenten van Oostkapelle en El ke rzee, zgn toegetreden als lid van de Vereeniging van kerkvoogdgen in de Ned, Herv. Kerk. By besluit van den secretaris-generaal van het departement van blnnenlandsche zaken is opnieuw benoemd tot burge meester van de gemeente Sas van Gent mr. G. P. J. M. de Kerf en tot burgemees ter van de gemeente Zaamslag de heer S. ten Hoeve. Met ingang van 28 Februari 1941 is de heer J. Padmos op zgn verzoek eervol ontslagen als burgemeester van de ge meente Duivendijke. HANSWEERT. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent AUGUSTIJN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3