STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Marktberichten Burgerlijke Stand DE WERKLOOSHEID. By de arbeidsbeurs alhier stonden Maan dag 116 mannen ingeschreven, waarvan 94 geheel werkloos, 4 niet werkloos, 4 ge deeltelik werkloos en 14 in de werkver schaffing. Voorts stonden 8 geheel werk- looze vrouwen ingeschreven. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te VI is sin- gen, maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: een groot aan tal dames- en heerenry wielen roode por- temonnaie; bruin lederen heerenhand schoen; blauw grijze vilten hoed; en dat inlichtingen zrjn te bekomen omtrent: bruin lederen portemonnaie inh. distributie bonnen bij Meijboom, Kasteelstraat 101; paar wollen kinderhandschoenen bij J. F. Hoof, Clijverstr. 45; kastsleutel bij K. de Hollander, Breewaterstr. 59; gebreid wollen kinderkapje bij J. Bouma, Winkelmanstraat 8; blauw lederen portemonnaie inh. rrj- wielbelastingmerk bij F. Visser, Singelweg 76; zwarte lederen handschoen met lange kap bij A van Roekei, Badhuisstraat 44; blauwe ceintuur van een regenmantel bij J. do Ridder, Breewaterstraat 43; arm bandje- met kettinkje en speldje bij A. Theune, Callenfelsstraat 9; bruin gebreid mutsje br) E. Groeneveld, Rujjterstraat 7; kastsleutel bjj C. J. Verhoef, Arbeidsstraat 15; zilveren polshorloge bij J. Leur, Callen felsstraat 24 boven; gummi handbescher mer bij A. van der Ende, Kasteelstraat 75; zilverbon bij de Nijs, Kleine Markt 15; zakmesje bij P. Maas, Zwanenburgsche- straat B 336 te Koudekerke; paar bruine dameskousen bij Verburg, Sarazijnstraat 22; huissleutel by A. P. Paling, Sotte- gemstraat 91; portemonnaie inh. rywiel- belastingmerk bij Florijn, Bloemenlaan 42; portemonnaie met inhoud bij P. Jacobse, Koudenhoek 19. OUDHEIDKUNDIG ONDERZOEK. Onder leiding van den conservator van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, dr. W. C. Braat, is gisteren een begin ge maakt met graafwerk ten dienste van het onderzoek naar den juisten loop van de Burgevest, welke de Oude Burg, waaruit Middelburg ontstaan is, omgeven heeft. Een ploeg van den opruimingsdienst, waar_ aan 2 opzichters van het Rijksmuseum zijn toegevoegd, is op het terrein tusschen Lange Burg en Markt, in de tuinen der verwoeste panden dus, doende een sleuf van 6 meter breedte te graven. Het is op deze plaats, dat P. K. Dommisse in zijn „Onderzoek naar de eerste omwalling en omgeving der stad Middelburg" een deel dezer gracht projecteert, die voorts zijn loop zou hebben genomen langs Lange Delft, St. Pieterstraat, Balans en Lom bardstraat. De juistheid dezer veronderstelling zal thans uit dit onderzoek moeten blijken. „NOTSTANDSBEIHILFE VAN DEN RIJK COMMISSARIS". Voor Middelburgers. Het aanmeldingskantoor van bovenge noemd fonds (Centraal Bureau te Rotter dam, Meckelenburglaan 55) is gevestigd: in Middelburg gebouw „Schuttershof, Vlas- markt 5. In aanmerking komen alle Middelburgers voor zoover hun inkomen niet meer be draagt dan 10.per week voor alleenstaande per sonen zonder eigen huishouding. 12.50 per week voor alleenstaande per sonen met eigen huishouding. 17.per week voor gezinnen zonder kinderen beneden 16 jaar. 17.per week voor gezinnen met 1 en 2 kinderen beneden 16 jaar. 18.per week voor gezinnen met 3 kinderen beneden 16 jaar. 19.per week voor gezinnen met 4 kinderen beneden 16 jaar. 20per week voor gezinnen met 5 kinderen beneden 16 jaar. 21.per week voor gezinnen met 6 kinderen beneden 16 jaar. 22.per week voor gezinnen met 7 kinderen beneden 18 jaar. 23.per week voor gezinnen met 8 kinderen beneden 16 jaar. 24.per week voor gezinren met 9 en meer kinderen beneden 16 jaar. Gezinsinkomsten worden voor de helft bjj het loon van den kostwinner gerekend). De aanvrager/aanvraagster moet de volgende stukken medebrengen: 1. stamkaart en/of identiteitsbewijs. 2. trouwboekje. 3. laatste belastingbiljetten. 4a indien men in loondienst is: een werkgeversverklaring (wit), door werkge ver ingevuld en onderteekend en van stem_ pel voorzien. (Ook voor werkende kinde ren moet een werkgeversverklaring (wit) worden overgelegd). 4b. indien men zelf zaken doet: een ge- teekende verklaring voor kleine zelfstan digen (blauw). 8. huurkaart. Formulieren voor werkgeversverklarin gen (wit) en verklaringen voor kleine zelfstandigen (blauw) zijn verkrygbaar aan de tijdelijke secretarie (Bodekamer), Zuid- singel, Middelburg. Voor inschrijving op Donde? lag 6 Maart a.s. tusschen 9 en 12 uur des middags worden thans opgeroepen de gezinnen met meer dan 5 kinderen beneden 16 jaar, wel ke gezinnen zich nog niet hebben laten in schrijven. GRAVENPOLDER. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent I. DE BLAAUWE TE NISSE. Naar wij vernemen zyn teekeningen, be rekeningen enz. voor het reeds meermalen genoemde nieuwe rioleeringsplan voor Goes gereed, maar Viet moet zeer de vraag zyn, of ook de financiering zoodanig geregeld kan worden, dat het binnenkort tot uit voering kan komen. Het zou ongetwijfeld jammer zijn als dit plan weer voor onbepaalden tijd uit gesteld zou moeten worden. Eenerzyds om den velen arbeid, dien het geven zal, en anderzijds omdat een grondige verbetering en moderniseering der Goesche rioleering geen daad van luxe zal zijn. Wij meldden reeds, dat de bedoeling is, hier ter stede een brigade der marechaus see te vestigen. Bepaalde instanties drin gen er thans op aan te Goes een nieuwe kazerne voor de marechaussee te bouwen, daar geen enkel geschikt gebouw te vinden is om een tien twaalf man in onder te brengen, terwijl er daarby nog ruimte moet zyn voor een garage voor auto's en motor- rywielen, een wachtlokaal, kantoorruimte, oefenlokaal, enz. Een andere eisch is daar by, dat de kazerne in de nabyheid van den grooten verkeersweg Patynweg, Wilhel- minastraat, Middelburgsche straat moet zyn gelegen. Ongetwijfeld zou zulk een marechaussee kazerne weer een aanwinst voor Goes be- teekenen en is Goes anderzijds ook gunstig gelegen voor een marechaussee-centrum. Een bezwaar kunnen echter de kosten vormen want wy vernamen, dat deze op rond zestigduizend begroot worden en al zullen die dan voor een bepaalden termijn voor rekening van het rijk komen, dan blijft de vraag of deze termyn lang genoeg is om de financieele risico voor de gemeen te tot een minimum te reduceeren. Zulks was byv. het geval met den bou*. der rijks- gebouwen op het Ravelyn, waar het rijk een huur van veertig jaar garandeerde. Niettemin, wij wezen er reeds op, de vaste vestiging van een aantal marechaus- see's brengt voor Goes ook vooröeelen mede. Goes wordt vermeerderd met een aantal burgers, waarvan met gezinnen, welker inkomen voor een belangrijk deel aan Goes ten goede zal komen, het verkeer neemt er door toe, en zoo zyn er nog tal van kleine voordeelen die niet dadelijk in geldelijke baten uit te drukken zijn, maar die de vestiging van elk ryks- of provin ciaal lichaam medebrengt. En Goes moest de achterliggende jaren op dit gebied (kantongerecht, raad van arbeid, water staat) al heel wat heen laten gaan HET SOLISTENCONCOURS VAN DEN .ZEEUWSCHEN BOND. Verschenen is het programma van het 11e solistenconcours van den Bond van Harmonie- en Fanfarevereeni gingen in Zeeland, dat 8 en 15 Maart te Goes zal worden gehouden. In het gebroikelyk voor woord wijst het bestuur er met gerecht vaardigden trots op, dat de tydsomstan- digheden ten spijt, de deelname aan dit concours zoo groot is, dat er weder twee dagen voor noodig zijn. Zooals w*j reeds meldden konden niet minder dan 96 solis ten en voort 9 duo's en 1 kwartet worden ingeschreven, waarbij schier alle prominen te solisten van den bond, zoodat het succes van dit concours by voorbaat verzekerd is. De beoordeeling der prestaties vindt plaats door den heer D. Speets, hoofdlee raar aan het Conservatorium te Amster dam. van welken musicus een aantal prac- tische wenken voor de solisten in het pro gramma zyn opgenomen» Het programma voor den eersten dag bevat 58 nummers, alle van solisten uit Zuid-Beveland. Den tweeden dag treden solisten uit Walcheren en Noord-Beveland met totaal 48 nummers op. BENOEMING DIRIGENT. Onze stadgenoot, de heer Adr. Kouse maker, werd benoemd tot dirigent van de Chr. Muziekvereeniging „Oefening na den Arbeid" te Middelburg. WINTERHULP NEDERLAND. Opbrengst collecten. Thans kunnen wy nog de volgende op- brengste der gehouden collecten mededee- len. Walcheren: Aagtekerke 36.98; Bigge- kerke 18.08; Domburg 32.45; N. en St. Joosland 13. Zuid-Beveland: Ellewout, dijk 15.12; 's-Gravenpolder 2z.50; 's Heer Abtskerke 9.53; 's Heerenhoek 12.30; Kattendijke 17.—; Rilland-Bath 23.24; Waarde 37.—; Yerseke 83.93. West Zeeuwsch Vlaanderen: Biervliet 53.28; Breskens 107.16; Cadzand 17.70; Eede 27.57; Hoofdpiaat 25.65; St. Kruis 14.61; Nleuwvliet 16.62; Retranchement 22.59; Schoondijke 62.42; Waierlandkerkje 16.36; LJzendyke 273.77. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen: Clinge 98.17; Graauw en Langendam 35.08; Hontenisse 130.25; Hulst 84.75; St. Janssteen 87.64; Koewacht 70.05; Terr.euzen 220.43; Vo gelwaarde 78.16; Westdorpe 32.50; Zaam- slag 35.53. Schouwen en Duiveland: Burg 26.50; Dreischor 23.06; Haamstede 60.45; Nieu- werkerk 25.01 (verbetering); Noordgouwe 24.20; Oosterland- 34.84; Serooskerke 7.07; Zonnemaire 20.71. Thole.i en St. Philipsland: St. Maar- tensdyk 64.72; Oud Vosmeer 50.13; St Phi lipsland 42.64; Poortvliet 42.84; Scherpe- nisse 49.Tholen 37.67. Ook boterbonnen voor gebakken vlsch en ollegebak. Eenigen tfld geleden werden de verkoo- pers van patates frites verplicht boter- of vetbonnen in te nemen. zy kregen evenals de restaurants wisselbonnen, zoo dat op één boterbon verscheidene porties al naar het vetgebrulk by het bakken kan krygen. Naar wij vernemen is deze regeling ook van toepassing voor gebakken visch, cro- quetjes, gehaktballen, poffertjes, wafelen, olieboranen en ander olie-gebak. 250.000 boete wegens prijsopdrijving. De inspecteur voor de prijsjeheersching te 's-Gravenhage heeft op 4 Maart j.l. in openbare zitting uitspraak gedaan in een ernstig geval van prysopdrijving. De over treders, een winkelier-grossier in textiel- goederen te 's-GraVenhage, werd by tucht- beschikking veroordeeld tot betaling van een boete van 250.000. Radiotoestellen in opgelegde auto's. Hiervoor geen luistervergunning noodig. P.T.T. ontvangt vele verzoeken om ver zegeling van radio-ontvangtoestellen, welke zich in opgelegde auto's bevinden. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat voor deze toestellen, mits men ze maar in de auto's gemonteerd laat, geen luistervergunning noodig is en derhalve ook geen luisterby- drage behoeft te worden betaald. Deze toe stellen behoeven dus niet te worden verze geld. Ze moeten echter wel worden aange geven, op een formulier, model A, dat kos teloos aan elk postkantoor, poststation en postagentschap verkrygbaar is. In punt 8 van dit formulier vullen men in „radio-ont vangtoestellen in opgelegde auto." KOSTENOMSLAG VAN HET RIJKSBUREAU VOOR IJZER EN STAAL In de Staatscourant, van gisteren heeft de secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart bekend gemaakt, dat hy de regeling van den kostenomslag van het rijksbureau voor ijzer en staal, opgenomen in de Ne- derlandsche Staatscourant no. 3 van 6 Januari j.l., heeft gewyzigd. IJZER EN STAAL VOOR DUITSCHE OPDRACHTEN. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart heeft het maximum-gewicht aan yzer en staal voor Duitsche opdrachten, welke zonder „Kontrollnummeraufstel- lung" kunnen worden aangenomen, van 100 kg. tot 5 kg. verlaagd. Engelschen overvallen Noorsch eilandje. Uit Berlijn meldt het D.N.B. In de ochtenduren van den 4en Maart hebben lichte Britsche zeestrydkrachten een niet versterkt eiland in de scheren van Noord- Noorwegen overvallen. Na een korte be schieting waarvan enkele daar liggende visschersvaartuigen het slachtoffer werden, werden soldaten aan land gezet, die enkele Duitsche en Noorsche visschers gevangen namen. Na een kort oponthoud verlieten de vyandelyke vaartuigen, teneinde zich aan de Duitsche tegenmaatregelen te ont trekken, in volle vaart de Noorsche wate ren. Het betreft hier, naar het D.N.B. van deskundige Duitsche zyde verneemt, zonder twyfel een Engelsche propaganda-actie, waaraan niet de minste militaire beteekenis moet worden toegekend. HOLLYWOOD IN EEN WOLKBREUK. Onweders, gepaard aan wolkbreuken, heb ben vele streken van Californië zwaar ge teisterd. Ook de filmstad Hollywood heeft zeer geleden. Reusachtige watermassa's, die van de omringende bergen afkomstig waren, herschiepen de boulevards in woeste stroomen, waarin honderden auto's ver zonken. De. spoorbaan van de Southern Pacific is door aardverschuivingen en hoog water vernield. Dit geldt ook van den lcustautoweg San Francisco-Los Angeles. NIEUWE FRANSCHE MUNTEN. Naar de Petit Parisien meldt, zullen krachtens een besluit van Pétain op de nieuwe Fransche munten van 10 en 20 frank in plaats van de leuze der Fransche revolutie „vrijheid, gelijlcschap en broeder schap" de woorden „arbeid, gezin, vader land" gedrukt worden. Binnen 3 tot 4 maanden zullen de munten in omloop ge bracht worden. De nieuwe vyffranksstuk- ken zullen reeds binnen, een maand ver- schynen.. Vischmyn-Vllssingen. Maandag 3 Maart. 7 vaartuigen met 703 kg. garnalen 42 cent per kg. 181 kg. schar 4.305.per 10 kg. Dinsdag 4 Maart 7 vaartuigen met 554 kg. garnalen 42 cent per kg. 193 kg. schar 4.805.50 per 10 kg. Gem. VischmijnBreskens. Door 30 vaartuigen werden aangevoerd 2856 kg. garnalen. Kleinhandel 0,28 0,29 per kg. Zootjes 1,6021,30. MIDDELBURG, 4 Maart. Groenteveiling. Snijsla 1.10—1.40; Veldsla 2»—33; Spinazie 30—65; Fostelein 26; Sprui ten 10—32; Witlof 15—18; Schor- seneeren ƒ517; Koolrapen 12; Breekpeeën 25.20; Waspeen 5f 8; Uien 6; Kroten 1,203.40; Savoye Kool 4.80—6; Roode Kool 5.607; Boere Kool 2—-ƒ 6; Prei 58.50; alles per 100 k.g.; Selderie 616, per 100 hos; Peterselie 70 c. per chip. DOOD AAN DEN CIMEX LECTULARIUS EEN MISDADIGE VAMPIER. Van een bijzonderen medewerker.) Het antwoord op de vraag, tegen welken bloeddorstigen vijand des menschdoms het Besluit van 29-30 Januari 1941 van den secretaris-generaal van binnenlandsche za ken zich wel richt, moet luiden: tegen den heer Cimex Lectularius. Ziehier een nader signalement van dezen ijselyken booswicht. Algemeene familienaam: Cimicidae; vormovaal; kleur: roest-rood. Byzondere kenmerken: is voorzien van een proboscis, welken hy, wanneer hy niet op het oorlogspad is, langs den beneden kant zijner thorax verbergt, in actie evenwel gebruikt de vampier deze om menschenbloed te zuigen, zynde dit zijn eenige voedsel. Bovendien is hij nog voor zien van een inrichting tot het versprei den van onwelriekend gas, wanneer men hem te na komt. De misdadiger, zoo luidt de verdere be schrijving, houdt zich overdag meestal ver borgen, des nachts evenwel komt hy uit zijn spelonken te voorschyn en gaat op jacht naar menschenbloed. zyn schuil plaatsen zyn bekend: onder het beddegoed, achter de gordynen, beschotten, behang, in scheepskooienZyn Nederlandsche be naming is: want of wandluis, door erg nette lieden uitgesproken: wandge dierte, ter onderscheiding van den hoofd- luis, die men dan hoofdgedierte pleegt te noemen. In het voorjaar, wanneer leder vogeltje zyn ei legt, legt de vrouweüjke wants de hare in reten en spleten; drie weken later komen de jonge wantsjes als kleine, witte, bijna doorzichtige larfjes te voorschyn en na menigerlei huidverwisseling zyn de volgroeide wantsen der volgende generatie ongeveer elf weken later present. DE BESTRIJDING VAN DEZEN ON S YMPH ATHIEKEN MISDA DIGER. Enne met permissie wat heeft de heer secretaris-generaal, waarnemend hoofd van ons departement van binnen landsche zaken, nu met voormelden wand luis uit te staan? Dit: dat hij er een krachtdadig placaat tegen uitvaardigde: B. Z. nr. 1 V., van 29-30 Januari 1941. Het gaat nameiyk uit van den tegenwoor dig meer en meer in zwang komenden vorm van wetgeving, waarbij eenvoudig het tegendeel van wat men betoogt, geheel- en-al verboden wordt; vervolgens wordt van het verbod, onder bepaalde voorwaar den, dispensatie verleend. By voorbeeld: als men zou willen be palen, dat wy niet blootshoofds op straat zouden mogen loopen dan luidt de wet: „Het is verboden, op straat te loopen. On der bepaalde voorwaarden kan van dit verbod dispensatie worden verleend. Deze voorwaarde is, tot nader order: dat men een hoed of pet op heeft". Men kan de dingen nu eenmaal op velerlei wijze zeg gen. Welnu, het besluit in quaestle zegt: het is van 1 April af verboden een huis, of kamers, te verhuren, gemeubileerd of on- gemeubileerd, gestoffeerd of ongestoffeerd, h j dan ook, zonder dat er een verklaring van een erkende deskundige by is, dat zoowel de woning als het daarin even tueel aanwezige huisraad vry zyn van wandgedierte. Tot zoover de verhuurder. Maar voor den huurder geldt precies het zelfde: als de deskundige verklaard heeft, dat het huis zuiver is, dan moet hy óók nog verklaren, dat het huisraad, dat de huurder er in gaat brengen, eveneens vrij is van wandgedierte! Als dat niet helpt, helpt niets meer! En geen onderonsje: de verklaringen moeten by burgemeester en wethouders worden ingeleverd. De bemoeienis van onze colleges van B. en V/. gaat nog verder: zy kunnen, by wyze van spreken, zelf aan het zuiveren trekken. Natuurlyk niet in hoogst eigen persoon: ze zullen er hun mannetjes voor aanstellen: gemeentelijke zuiveraars. En dat zal, voorzoover het niet reeds bestaat, dan wel ader den ge meentelijken reinigingsdienst terecht ko men. In allen ernst: is dit alles nu niet wat te gek? Als een keurige aannemer aan een keurige straat een blok keurige spik splinternieuwe huizen gezet heeft, en hy wil die aan erg keurige menschen gaan verhuren, moet-ie dan eerst een verklaring gaan halen, dat er geen wandgedierte in is, ennevan de aanstaande huurders eischen, dat zij hun keurige inboedels eerst op wandluizen zullen laten keuren? Het zal zoo'n vaart niet loopen, onder stellen wy. Want de verordening heeft een open achterdeurtje, nameiyk: op daartoe door B. en W. in te dienen verzoek kan de secretaris-generaal van binnenlandsche zaken schrifteiyk ontheffing verleenen van het bepaalde in dit besluit, met betrekking tot bepaalde (heele!) gemeenten, deelen van gemeenten, of bepaalde groepen of klassen van woningen, ten aanzien waar van B. en W. aannemelyk kunnen maken, dat besmetting met wandgedierte zich aldaar niet, of slechts bij hooge uitzonde ring, voordoet. Vraagt ge: waartoe dan deze rigoureuze verordening? Dan zal het antwoord moe ten lulden: op deze wyze ligt de verant woordelijkheid by B. en W., en worden deze colleges gedwongen zich terdege re kening van de zaak te geven: wanneer zy niet, met redenen omkleed, in staat zyn den secretaris-generaal te bewegen de te vragen ontheffing te verleenen, d&n geldt het Besluit in zyn volle zwaarte. Derhalve: op! naar de jachtvelden van den Cimex Lectularius, heercj van B. en SVJ Myn vriend, die bij het onderwys, en bo vendien sterk in wiskunde is, en die me, tengevolge van zyn cyfer-knobbel, zoodra we by elkaar zyn, gaat doorzagen over din gen, die ik niet begryp, vroeg me, terwyi ik windvry heerlyk zat te genieten van de voorjaarszon „Weet je hoeveel inwoners Amsterdam heeft?" „Bendes" zei ik, me uitrekkend. Hy keek me zoo opgewekt aan door zyn bril als mijn H.B.S.-leeraar destyds placht te doen als hij het vermoeden had nogmaals een 4 achter myn naam te kunnen boeken. „Heb je er eenig idee van hoeveel perso nen, in Amsterdam woonachtig, per jaar een inkomen genieten van meer dan tien duizend gulden?" „Moeder Hendrina en al haar eet-klanten, laten we zeggen 15 millioen, maar dan alleen in het begin van de maand." „HahahahaEmergo, je timmert niet hoog, maar je bent er me een", zei de booze herinnering aan myn gezellige school jaren, en hy voegde eraan toe „Circa 3000." „Sjonge, dat is me zoowat", zei ik, knip perend tegen de zon, hem verre wenschende. „Wat denk je van Hilversum", opperde mijn plaaggeest. „Niets dan goeds; ga 'k vast wonen als ik pesjoen krijg." Van Zaandam weet je zeker totèliter niets „Heb ik jaren geleden eens een keer lekker gegeten met menschen, die in hout deden; in de sociëteit, die frisch en ge- makkelyk aan het water lag." „Daar wonen ruim 50 menschen, die blijkens de statistiek meer dan 10.000 per jaar verdienen," doceerde myn gezel. „Het eten wès er goed, en als ik dèt geweten had, zou ik van de zalm beslist een keer meer hebben genomen," gaf ik ten antwoord. „Op een paar ton behoeven ze daar aan de Zaan niet te kyken." De schoolvos zweeg, zag me door dringend aan, en zei: „Je weet iets vader." Ik kleurde, maar dat kwam van de zon, en ik voegde hem toe „Eerstens ben ik je vader niet, en vervolgens ken ik in Zaan dam alleen nette menschen." „Lees je wel eens een krant," hoorde ik hem vragen op een toon alsof ik exa men zat te doen. „Nou, a.ls de lotery trekt," sneerde ik. Myn cyfer-vriend keek my meewarig aan; zette zich in postuur, als wylen myn leeraar als hy op het punt stond ons een moeily'k vraagstuk op het bord te serveeren, en zei„In Amsterdam, Hilversum en Zaandam moeten allen, die meer dan 10.000 inkomen per jaar hebben, zware boeten opbrengen wegens stakingen en relletjes. Ik heb uitgerekend, dat het zoen offer den veel verdienden in Amsterdam gemiddeld komt te staan op een extraatje van 6000; in Hilversum op 8000, en in Zaandam op 9000." „Dag sociteit aan de Zaan," zei ik. „En pensionneeren in Hilversum doe ik ook maar niet meer." „Ha, ha," lachte myn cyferaar, alsof jy in ruste 10.000 te verteren hebt." „Doet er niet toe," suste ik zyn onheb- belykheid. „Zoo uit den wind wordt het zonnetje al aardig warm," merkte myn gezel op. „Als j'r last van mocht hebben, moet je in de schaduw gaan," zei ik. Maarhy deed het niet. Ik geloof, dat ik al eerder zei, dat hy by het onderwys is. „Joop." Dacht U waarlyk, dat op een echte klapbank thans over alles geklapt wordt Van die kapotte ruiten begrijp ik misschien meer dan U veronderstelt. Waar om geen naam en adres onder Uw brief? E. KOUDEKERKE. over de maand Februari 1941. Geboren: Maarten, zoon van L. van Sluijs en C. Louwerse; Maria Willemina, dochter van G. P. Nieuwenhutjze en J. Dinge- manse; Jacobus zoon van J. Tevel en M. Simonse; Maarten Jacob, zoon van A P. Walraven en H. Vendevielle. Ondertrouwd: J. Pouwer, 24 jaar en C. M. van der Wekken 23 jaar. Getrouwd: B. Bruining 23 jaar en A van Duren 22 jaar. Overleden: A Marys, 91 jaar weduw naar van J. Joziasse; A. Gideonse, 68 jaar weduwnaar van J. Buysrogge; S. J. Chris- tiaansen, 14 jaar j.d. SEROOSKERKE (W.) Over de maand Februari 1941. Geboren Maria Christina, d. v. David Kodde en Elizabeth Maljaars Pieternella, d. v. Jan de Visser en Pieternella Maljaars Piet, z. v. Pleter Jacobus Wattel en Corne- ^ein, z. v. Johannes Adriaanse en Cornelia de Voogd. Overleden Pieternella Maljaars, echtge- noote van Jan de Visser. SINT LAURENS. Over de maand Februari 1941. Geboren Elizabeth, d. v. Pieter Verhage en Elizabeth van Slooten. Ondertrouwd Adriaan A. Geuze, 22 j en Jacoba van Belzen, 23 j. Getrouwd Adriaan A. Geuze, 22 1. en Jacoba van Belzen, 23 j. Overleden Elizabeth Verhage, 14 d. GRIJPSKERKE. Over Februari 1941. Geboren: Cornelia Johanna dochter van Matthys Jasperse en van Cornelia van Sluys. Overleden! Christiaan Louws, 81

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2