Hoe en wanneer de loonbelasting moet worden afgedragen. Burgerlijke Stand Radioprogramma Aanwijzingen voor de werkgevers. Aangezien is gebleken, dat nog niet alle werkgevers goed op de hoogte zijn van het tijdstip en van de wijze waarop zij de in gehouden loonbelasting dienen af te dra gen, volgt hieronder een van bevoegde zij de verstrekt overzicht over deze onder werpen. Tijdstip van afdracht van de ingehou den loonbelasting. De werkgever behoort de ingehouden loonbelasting uiterlijk op den tienden dag van de maand, volgende op die waarin de inhouding heeft plaats gevonden, af te dragen. Ten aanzien van werknemers die uitslui tend huiselijke diensten verrichten (dus ten aanzien van dienstboden, werkvrouwen enz.), kan de loonbelasting echter worden afgedragen uiterlijk op den tienden dag, volgende op het kalenderkwartaal waarin de inhouding heeft plaats gehad. Wijze van afdragen van ingehouden loonbelasting. De ingehouden loonbelasting moet wor den afgedragen aan den ontvanger der directe belastingen onder wiens kantoor de werkgever de loonbelastingkaart bewaart Het afdragen van de loonbelasting aan den bedoelden ontvanger kan op drie wijzen ge schieden a) door storting van het verschuldigde ten kantore van den bedoelden ontvanger b) door storting of overschrijving van het ingehoudene op diens postrekening c) door het ingehouden bedrag te stor ten op een kantoor der posterijen. De loonbelastingaangifte. Indien de werkgever de ingehouden loon belasting ten kantore van den ontvanger of op een kantoor der posterijen (door mid del van een zoogenaamde „postbetaling") stort, behoort hij gelijktijdig met deze stor ting een volledig ingevulde loonbelasting aangifte (formulier loonbelasting no. 3, welk formulier hem door den inspecteur is toegezonden, c.q. op aanvraag wordt ver strekt) in te leveren. Zonder dit formulier wordt de storting niet aangenomen. De werkgever behoort op de loonbelastingaan gifte zijn stamnummer, hetwelk hem door den inspecteur is medegedeeld, te vermel den. (Werkgevers met uitsluitend huisper soneel ontvangen echter geen stamnum mer in dit geval kan op de loonbelasting aangifte op de plaats van het stamnummer een streep worden gezet). Indien de werkgever de ingehouden loon belasting op de postrekening van den ont vanger stort of overschrijft, behoort hij op het voor den ontvanger bestemde strookje te vermelden a. z\jn naam en zijn volledig adres b. loonbelasting c. het tijdvak waarover de overgemaak te belasting is ingehouden d. het stamnummer, of in het geval de ingehouden belasting uitsluitend betrekking heeft op huispersoneel huispersoneel. De ontvanger zendt op denzelfden dag waarop hij de bijschrijving op zijn postre kening van het girokantoor ontvangt, aan den werkgever een bewijs van ontvangst loonbelasting no. 15. De werkgever behoort dit bewijs aan de loonbelastingaangifte te hechten daarna zendt hij zelf haar aan den inspecteur. Arbeiders door nalatige aannemersfirma gedupeerd. LOONEN WERDEN NIET NAAR BEHOOREN UITBETAALD. De persdienst van het N.V.V. deelt ons mede, dat honderden Amsterdamsche ar beiders en hun familieleden, het slacht offer zijn geworden van een aannemersfir ma te Amsterdam, die een werk liet uit voeren in Noord-Frankrijk en door slecht beheer de loonen niet naar behooren uit betaalde. Het meerendeel van de gedupeer de arbeiders was geen lid van een vakor ganisatie. Het bleek, dat de administratie van de bedoelde firma in een chaotischen toestand verkeert. Onder drang van het N.V.V.-bu- reau voor rechtsbescherming is de firma er in de laatste weken toe overgegaan aan een deel van de arbeiders alsnog arbeids loon uit te betalen. Voor de overigen be werkstelligde het N.V.V. een steunuitkee- ring. Het N.V.V.-bureau heeft zich thans tot den officier van justitie gewend, die o.m. toezegde, op gronden ontleend aan het alge meen belang, bij de rechtbank te Amster dam een vordering te zullen indienen tot faillietverklaring van de betrokken firma. Het N.V.V. vertrouwt, dat de rechtbank zal bevorderen, dat het recht snel zijn loop zal hebben. Notstandsbelhllfe van den rijks- commisaris voor Rotterdam. Zooals onlangs in de dagbladen is be richt, loopt de arbeid van het door den Rijkscommissaris ingestelde hulpfonds, voor zoover 't de stad Rotterdam betreft, ten einde. Meer dan 60.000 Rotterdamsche gezin nen en alleenstaande personen zijn, naar in een officieel communiqué bekend wordt gemaakt, geholpen kunnen worden en wel allen, die binnen het kader van de vooraf vastgestelde normen materieele zorgen hebben. Deze bijzondere actie tot leniging van den nood wordt algemeen zeer op prijs gesteld. De vaststelling van de sociaal gefun deerde normen is met de grootst mogelijke zorgvuldigheid geschied, waarbij in de eerste plaats aan de kinderrijke gezinnen is gedacht. De Rijkscommissaris, aldus besluit het officieele communiqué, heeft beslist dat de actie van de Notstandsbeihilfe ook in an dere in sterkere mate getroffen gebieden van Nederland zal worden gevoerd. Op dit oogenblik worden reeds de noodige voorbereidingen getroffen, om aan deze lastgeving van den Rijkscommissaris uit voering te geven, NIET-COMMERCIEELE VEREENIGINGEN EN STICHTINGEN. NIEUWE BEVOEGDHEDEN VOOR DEN COMMISSARIS. Men deelt ons van Duitsche zijde mede, dat door de verordening 145 van den Rijks commissaris van 21 September 1940 meer dan 100.000 niet-commercieele vereenigin- gen en stichtingen zijn bestreken. Voor de eerste maal is daardoor in Nederland een overzicht over deze soort vereenigingen en stichtingen verkregen. De zifting en be werking van het verkregen materiaal leid de tot de gevolgtrekking, dat bij verschil lende organisaties en stichtingen in het be lang van het Nederlandsche volk een schoonmaak noodig is. In het gisteren ver schenen verordeningenblad is daarom een verordening van den Rijkscommissaris op genomen krachtens welke een nieuwe or dening op het gebied van de niet-commer cieele vereenigingen en stichtingen zal worden getroffen. Met de uitvoering van deze taak is de commissaris voor de niet- commercieele vereenigingen en stichtingen in Nederland, de heer Müller-Lehning be last. De commissaris treft ten aanzien van de vereenigingen van personen en de stich tingen van de in de genoemde verordening bedoelde soort de maatregelen van per soonleken, financieelen en organisatori- schen aard, welke binnen het kader der herordening van het vereenigings- en stichtingswezen noodzakelijk zynhij houdt tevens toezicht bp de uitvoering dier maatregelen. De organen en leden dier vereenigingen en stichtingen zijn verplicht gevolg te ge ven aan de door den commissaris met be trekking tot hun werkzaamheid gegeven aanwijzingen en voorts aan hem of aan zijn gevolmachtigde op diens vordering de boeken, de ledenlijsten en de andere stuk ken van de vereeniging of stichting oor te leggen, alsmede alle gewenschte inlich tingen te verschaffen. De commissaris is binnen het kader der herordening meer In het bijzonder gerech tigd vereenigingen en stichtingen om re denen van organisatorischen aard te ont binden of bij andere vereenigingen of stich tingen onder tq brengen, de statuten te wijzigen en voor vereenigingen of stichtin gen of groepen van vereenigingen en stich tingen modelstatuten vast te leggen. Om dezelfde redenen kan de commissaris de organen van bestaande vereenigingen en stichtingen tijdelijk of blijvend van hun functie ontheffen, hun opvolgens benoemen en voor vereenigingen en stichtingen lei ders aanstellen. De commissaris kan met goedkeuring van den rijkscommissaris (commissaris- generaal voor bijzondere aangelegenheden) met betrekking tot de aanwending van vermogens van vereenigingen of stich tingen of van deelen van zoodanige ver mogens aanwijzingen geven en in het bij zonder bepalen, dat deze voor doeleinden van algemeen nut zullen worden gebruikt. Gelast hij de ontbinding van een vereeni ging of stichting, dan kan .hij bepalen, dat de door deze gesloten privaatrechtelijke overeenkomsten als bij faillissement wor den ontbonden. De commissaris kan tot een door hem te bepalen bedrag van de vereenigingen en stichtingen bijdragen vorderen tot dekking van de beheerskosten. Bedoelde bijdragen mogen jaarlijks niet meer -dan 10 procent van de activa van de betreffende ver eeniging of stichting bedragen. Bij de -oprichting van vereenigingen en stichtingen moeten deze bij den commis saris, tot wlen een verzoek om toezending der benoodigde formulieren moet worden gericht, worden aangemeld en wel gelijk tijdig met de voorgeschreven mededeeling aan den bevoegden procureur-generaal, fungeerend directeur van politie. Deze bepalingen zijn mede van toepas sing op vereenigingen en stichtingen, wel ke na het inwerking treden der verorde ning no. 145-1940, vóór het inwerking 'tre den van de onderhavige verordening, op gericht zijn, met dien verstande, dat de aanmelding uiterlijk op 31 Maart 1941 moet geschieden. Opzettelijk verzuim van een en ander wordt gestraft. Algemeene regeling voor de natuurbescherming. Naar de heer Plufczar, referent für Kul- turverwaltung be lm Reichskommissar, in een persconferentie mededeelde is onlangs in een vergadering bij commissaris-gene raal dr. Wimmer. waarbij tegenwoordig waren prof. Van Dam, secretaris-generaal van het departement van opvoeding, we tenschap en cultuurbescherming, dr. Van Steijn, directeur van het Staatsboschbe- heer, mr. Van Tienhoven, voorzitter van de Nederlandsche vereeniging tot behoud va n natuurmonumenten, Oberforstmeister Hagemann, gevolmachtigde voor natuurbe- schermingszak«n en de heer Putzar. door den commissaris-generaal met waaxdeering vastgesteld dat zoowel van particuliere zijde als door Staats- boschbeheer veel waardevols op het gebied van natuurbescherming tot stand is ge bracht. Een algemeene regeling echter heeft tot nu toe ontbroken. Ofschoon een natuurbeschermingswet langen tijd op de agenda heeft gestaan is het daartoe nooit gekomen. De nieuwe organisatie van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming maakt het mogelijk daar de belangen der natuurbescherming onder te brengen. Nu alle parlementaire moeilijkheden uit den weg zyn geruimd hoopt prof. Van Dam dat hij in samen werking met het departement van land bouw en met staatsboschbeheer een rege ling tot stand zou kunnen brengen. Aan het departement is een specialist op het gebied van natuurbescherming aangesteld, t.y/. ir. W. G. van der Kloot, terwijl het de bedoeling is dat later een inspecteur der natuurbescherming zal worden aange steld. De nieuwe regeling zal niet alleen oog hebben voor het ongerept bewaren van natuurmonumenten doch ook voor een goede verzorging en behandeling van het in cultuur gebrachte landschap. Juist op het laatste punt is er in Nederland wel het een en ander misdreven. DE LEIPZIGER MESSE. DR. GOEBBELS OVER DE REORGANISATIE VAN EUROPA. Ter gelegenheid van de opening van de Leipziger voorjaarsbeurs heeft de Duitsche minister van propaganda, dr. Goebbels, Zondag een groote rede gehouden, waarin hij de reorganisatie van Europa op econo misch en sociaal gebied beschreef, zooals deze door de as-mogendheden nagestreefd wordt. Goebbels betoogde, dat de huidige oorlog voor het Duitsche volk in den waarsten zin des woords een strijd om het bestaan is. Hij wees er op, dat het conflict dat in September 1939 uitbrak, met eenigen goe den wil van de zijde van Engeland en Frankrijk zonder al te groote moeilijkheden voorkomen had kunnen worden. By de uit voering van de politieke en economische organisatie van Europa is de eerzucht van den wereldbekeerenden zendeling Duitsch- land volkomen vreemd. Het gaat Duitsch- land louter om het leven van zijn volk. Zoo vindt het ook het reëelste uitgangspunt voor hervorming van de economische be trekkingen tusschen de volken. Wij Duitschers, zoo verklaarde de minister, doen niet aan autarkie ter wille van de autarkie. Wij zijn te allen tijde gaarne bereid tot het onderhouden van economische betrekkingen met ieder ander land, dat het met ons eens wil worden op den grondslag „geven en nemen". Duitschland wil leven, maar ook laten leven. De Duitsche oorlogseconomie toont dui delijk hoe het nieuwe Duitsche procédé werkt. Ook in het tweede oorlogsjaar draait het Duitsche bedrijfsleven op volle toeren. De Duitsche oorlogsproductie is volkomen voorbereid op elke komende gebeurtenis en de Leipziger voorjaarsbeurs 1941 levert het bewys, dat de Duitsche exportindustrie zelfs rekening heeft kunnen houden met tallooze wenschen van de naties die eco nomische betrekkingen met Duitschland onderhouden. Aan de komende militaire operaties, zoo verklaarde Goebbels tot slot, moet overge laten worden definitief den weg te wijzen naar de reorganisatie ook van de economi sche betrekkingen van de volken onder ling. De Führer zal ook nog de laatste res ten van jegens Europa vijandig gezinde mogendheden terneerwerpen en daarmee aan het Duitsche volk en de wereld den vurig verlangden vrede brengen. Aan de openingsplechtigheid in het be roemde Gewandhaus te Leipzig namen tal van leidende persoonlijkheden uit het Duit sche openbare leven en bedrijfsleven deel. Voorts waren vertegenwoordigers van meer dan twintig landen aanwezig, onder wie de Joegoslavische minister van economische zaken dr. Andres en zijn Slowaakschen collega Madrichy. De Belgische winterhulp verstrekt vitamine-D. Het A.N.P. meldt uit BrusselDe Bel gische Winterhulp, die ondanks den korten tijd van haar bestaan reeds gegroeid is tot de grootste hulporganisatie, die België ooit heeft gehad, is er thans ook toe over gegaan kosteloos vitamine-D te verstrek ken aan kinderen van 3 maanden tot 3 jaar. Dit vitamine, dat zooals men weet de kinderen tegen racitis beschermt, wordt op doktersattest door de apotheken gratia verstrekt in een geconcentreerde, olieachti ge vloeistof. De distributie van dit kost bare voedingsmiddel wordt gewaarborgd door verpleegsters tot in het kleinste dorp toe. Wekelijks begeven de verpleegsters zich eenmaal naar de plaatsen, waar geen dokters of apothekers gevestigd zyn. Het ministerie voor binnenlandsche zaken en volksgezondheid heeft een bedrag van 300.000 francs ter beschikking gesteld voor de inrichting van een laboratorium tot onderzoek en massale productie van het vitamine. Duitsche successen in Lybië. Een Duitsche verkenningspatrouille is, naar het D.N.B. verneemt, in het Libysche kustgebied op vijandelijke strijdkrachten gestuit. Daarbij werden opnieuw gevan genen binnengebracht, terwijl een Britsche pantser-verkenningswagen werd buit ge maakt. Bultenlandsche vorderingen. VERPLICHTE AANGIFTE. Ingevolge het Zaterdag afgekondigde be sluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën rust op inge zetenen in den zin der deviezenverorde- ning 1940 de verplichting vóór 15 Maart a.s. schriftelijk aangifte te doen van bui- tenlandsche vorderingen en andere, in het besluit nader omschreven, niet in effecten belichamende, buitenlandsche waarden, waarvan zy op 1 Maart 1941 eigenaar of gerechtigde zyn. Niet onder den aangifteplicht vallen vor deringen en andere waarden, welke be trekking hebben op Nederlandsch-Indië, Suriname en Curagao en op het Duitsche ryk, waaronder begrepen het protectoraat, EIzas-Lotharingen en Luxemburg. Vorde ringen en andere waarden, betrekking heb bende op het generaal-gouvernement, moe ten dus wei worden aangegeven. De aangifte moet geschieden door in zending van een behoorlijk ingevuld en onderteekend formulier in tweevoud aan het deviezeninstituut, kantoor Elandstraat 42 's-Gravenhage. Het niet of niet ten volle voldoen aan de verplichting tot aangifte wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoog ste vier jaren en'of geldboete van ten hoogste het tweevoud van de waarde der lichamelijke of onlichamelijke zaken, welke het voorwerp van het strafbare feit heb ben uitgemaakt, dan wel met hechtenis van ten hoogste een jaar en/of geldboete van ten hoogste vyf duizend gulden, al naar gelang het strafbare feit opzettelijk of niet opzettelijk is gepleegd. Amerika stelt verboden zone's In. President Roosevelt heeft een verorde ning onderteekend waarbij op zee z.g. de fensie-gebieden en in het luchtruim ver boden zónes xoorden ingesteld waar schepen eji vliegtuigen zonder vergunning van den minister van marine geen toegang hebben. Deze maatregel geldt voornamelijk voor de Stille-Zuid- en Caribische Zee waar voorposteyi van de marine zijn ge legen. De zwarte lijn op het kaartje geeft de afbakening van de zóne der Caribische Zee weer waar de voorposten der marine ge legen zyn n.l. op Porto-Rica en op de nieuw verworven eilanden die Engeland aan de Vereenigde Staten heeft verpacht. De witte lijn is de neutraliteits zóne die driehonderd mijl lang is; deze zóne werd vast gestéld op 4 October 19S9 door alle Amerikaansche Staten, zij sluit geheel Noord- en Zuid-Amerika in behalve Canada. Bestrijding van den sluikhandel in België. Uit Brussel meldt het A.N.P. Tot dus ver oefenden auto's van de Duitsche weer macht in bepaalde deelen van België con- tróle uit om den sluikhandel te bestrijden. Naar van bevoegde Duitsche zijde wordt medegedeeld, zal deze contróle thans in heel België en Noord-Frankrijk gehouden worden. Den sluikhandelaars, zoo wordt met nadruk verklaard, staan gevoelige straffen te wachten en de door hen ge bruikte auto's worden in beslag genomen. Eenige weken geleden heeft men voor het eerst te Sint Nicolaas in Vlaanderen van leden der Duitsche weermacht gebruik ge maakt om dén sluikhandel te bestrijden. De resultaten waren zoo opvallend, dat de bevolking het liefst gezien had, dat de ge- heele controle op levensmiddelen door de Duitschers werd uitgeoefend. Daarom is de van Belgische zijde geuite wensch vol komen begrijpelijk, dat althans gedeeltelijk de contróle op de levensmiddelen en mark ten door de Duitschers ter hand wordt ge nomen. Daar het militaire en burgerlijke bestuur principieel van opvatting is, dat de binnenlandsche Belgische aangelegen heden uitsluitend door de Belgische in stanties geregeld worden, moet het als een bijzondere tegemoetkomendheid be schouwd worden, wanneer de Duitsche autoriteiten thans, in het belang van een betere verzorging met levensmiddelen voor de Belgische bevolking, ertoe besloten hebben, met behulp van de weermacht de bestrijding van den sluikhandel tezamen met de Belgische controle-beambten ter ha/id te nemen. Men kan er zeker van zijn, dat deze hulpvaardige houding van de Duitsche militaire overheid een volledig succes zal worden en in het algemeen welzijn zal zijn. Dat de Belgische contröledienst in den strijd tegen den sluikhandel zich alle mo gelijke moeite geeft, bewijzen steeds weer de geweldige hoeveelheden in beslag ge nomen goederen en de arrestaties van deels vooraanstaande lieden. Zoo is thans de burgemeester van Lovendegen in West- Vlaanderen, baron Dons, wegens zijn be- driegelrjke handelingen gearresteerd en opgesloten. By een huiszoeking kwam aan het licht, dat deze baron, die als „eere functie" hoofdcontroleur voor de levens middelen is, de door hem in beslag geno men goederen naar zijn huis heeft laten brengen en daarin een bloeienden handel gedreven heeft. Dons gebruikte zijn rui me huis er zelfs voor om het door hem in beslag genomen vee te slachten en het vleesch tegen een bedrag dat drie a vier maal boven den normalen pry's ligt, te ver- koopen. Te Nivelles slaagde de politie erin een smokkelaar te grijpen, die 17 stuks vee wilde vervoeren. Het vee werd in be slag genomen en de sluikhandelaar achter slot en grendel gezet. Duitsh schip breekt de blokkade. Uit Rio de Janeiro meldt het D.N.B. Met veel ophef maakt de Braziliaansche pers melding van de aankomst van het Duitsche schip „Lech" (3300 b.r.t.), die met materiaal, vooral pharmaceutische producten, aan boord Bordeaux verlaten had en zyn reis zonder incidenten heeft kunnen makem. De bladen spreken in dit verband met een zwakke, niet meer effec tieve Engelsche blokkade. Gibraltar thans een eiland. Uit La Linea (Spanje) meldt het D.N.B.: Het kanaal, dat Gibraltar scheidt van het vasteland en tot een eiland maakt, is gereedgekomen. Het begint bij La Lagu- na en strekt zich tot de kust van de Mid- dellandsche Zee uit De diepte bedraagt 6J/2 m. Een schipbrug onderhoudt het ver keer van het Engelsche naar het Spaan- sche gebied. Het kanaal kan door een slulsinrichting te allen tijde terstond met water worden gevuld. VUSSINGEN van 27 Febr.3 Maart Getrouwd: M. P. van den Ent 29 U en M. S. A. van de Plassche, 26 j. A. Wit hagen, 23 j. en S. Huiszoon, 20 J. A* Wiemans, 24 j. en J. P. Klaasse 21 j. Overleden i M. J. Elenbaas 72 j, GOES. OverledenJohan Baert, 7 w.Adrïaan Hoebeke, 48 j., man van Maria Goeree te Driewegen. ROTHEM. Over de maand Februari. Geboren: Maatje, dochter van Engel Joosse en Adriana Kuzee. Gehuwd: Pie ter Muije 36 jr. en Magda- Iena Adriana Osté, 32 jr. Overleden; Pieter Louwerse 79 Jr. onge huwd. NIEUW EN SINT JOOSLAND* Over de maand Februari, Geboren: Neelte Geertrui da H. Poortvliet en M. de Klerk. Overleden: Pa. Polderdijk, oud 77 Jaar, wed. van L. Bliek; E. Rijkse, oud 86 jaar, wed. van A. de Kuyper. MELISKERKE. Over de maand Februari 194L GeborenCornelia, dochter van Cornelis den Hollander en Jakoba HarpeSimon, zoon van Jan van Keulen en Levina Mat- thysse. GehuwdJan Louws, 26 j. j.m, en Ca tharine Janse, 23 j. jd. OOSTKAPELLE van 22 Februari tot 1 Maart GeborenPieter Lein, zoon van Pieter Lein Roose en Frangoise Louise Frangois. Anthonie, zoon van Jacobus Pieter Snijders en Adriana Edelman. Gustav Arnold, zoon van Cornelis Petrus Goedhardt en Mari- chen Claussen. Johannes Philippus, zoon van Johannes Philippus Pauli en Cornelia Kokelaar. Maria, dochter van Andries Peters en Wilhelmina Kopmels. Jan Paulus, zoon van Jacobus Paulus van Zw^oden cn Adriana Wilhelmina Roose. KAPELLE. Over de maand Februari. Geboren: Marinus z. van A. C. Wisse en A. de Witte; Maria Jacoba d. van A. Nijsse en J. J. Vreeke; Aalbert Jan z. van A. de Jong en K. B. Berman. Ondertrouwd: Cornelis Marinus Paar- dekooper, 30 jr. te Kloetinge en Maatje Spruit 32 jr.; Cornelis Gerard de Puit, 83 jr. en Johanne Schipper, 36 jr.Krijn van Willigen, 62 jr. en Tannetje Rodde, 60 jr. Getrouwd: Johannes Gerard Gijzel, 19 jr. en Paulina Rottier, 16 jr.Cornelis Marinus Paardekooper, 31 jr. en Maatje Spruit 32 jr.Cornelis Gerard de Puit, 33 jr. en Jo hanna Schipper, 36 jr. Overleden: Anna van Duyne, 66 jr., wed. van Tobias Maat, eerder van Christiaan Rottier; Johannes Quinten van de Vrie, 43 jr.; Pieter Mol, 72 jr. echtgen. van M. de Jager. - ARRESTATIE IN ROEMENIË. Uit Boekarest meldt het D.N.B.: De autoriteiten hebben ongeveer 240 perso nen, waarvan ongeveer zestig in Boekarest, gearresteerd. Zij worden verdacht voor En gelsche instanties te werken of met derge lijke instanties in contact te staan. De ge arresteerden zijn naar een speciaal concen tratiekamp in de buurt van Targu-Jiu overgebracht. Onder de gearresteerden be vinden zich Grieken, Turken, Armeniërs en enkele Roemenen, alsmede eenige journa listen. Engelsche schipbreuke'ingen te Lissabon. Met het Portugeesche passagierschip „Lima" zijn 52 Engelsche schipbreukelin gen van zes getorpedeerde Engelsche sche pen te Lissabon aangekomen meldt het D.N.B. De tot zinken gebrachte schepen maakten deel uit van een convooi. Naar „Seculo" meldt, heeft ook het Portugeesche schip „Zao Belo" 108 schipbreukelingen van dezelfde sclj^en naar Lissabon ge bracht. BRITSCH PATROUILLEVAARTUIG VERGAAN. De Britsche admiraliteit heeft medege deeld, dat het Britsche patrouillevaartuig „Ouse" tot zinken gebracht is. De naaste bloedverwanten der slachtoffers zijn in kennis gesteld. Woensdag 5 Maart 194L HILVERSUM I. 415 M. NED. PROGR. NCRV. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) S.20 Ochtendgymn. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Spaarne-sextet en gram. 12.15 Gram. 12.42 Almanak. 13.45 Nieuws- en econ. bor. ANP. 1.00 Gram. 1.25 Consonanten en gram. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Zang met piano en gram. 4.10 Gram. 4-80 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor do Scheepvaart. 6.00 Ber. 6.05 Orgel. 6.42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gram. 7.00 Brabantsch praatje ANP. 7.15 Gram. 7.30 Ber. Engelsch. 7.45 NCRV-Harmonie-orkest (opn.). 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 8.80 Ber. Engelsch. 8.45 Utr. Stedelijk orkest (opn.). 9.15 Causerie. 9.85 Orgel (opn.). Hierna Schriftlezing. 9.45 Engelsche ber. ANP. 10.00 Ber. ANP en sluiting. HILVERSUM EL 301.5 M. VARA. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8.20 Ochtendgymn. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 10.00 VPRO Morgenwijding. 10.20 Gram. 11.00 Decla matie. 11.20 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Esmeralda. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 VARA-Harmonie-orkest. 1.45 Gram. 2.00 Voor de vrouwen. 3.00 Orgel. 3.30 Utr. Ste delijk orkest. 4.85 Gram. 5.00 VPRO Cyclus. 5.15 Nieuws-, econ. en beursber. ANP. 5.30 Es meralda en solisten. 6.15 Gam. 6.45 Actueele reportage of gram. 7.00—7.15 Econ, yragen van

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7