UIT DE PROVINCIE III Rechtszaken DE PROVINCIALE ALMANAK 1941. Bij de firma Littooij en Olthoff te Mid delburg verscheen de 17de Jaargang van de Provinciale Almanak voor Zeeland on der redactie van den heer J. F. Magen dans, thans gepensionneerd referendaris ter provinciale groffie. Ook in het nu be gonnen jaar 1941 zal deze almanak, waarin nog de veranderingen tot 31 Januari J.l. zijn aangebracht, voor velen een naslag werk van beteekenis zijn. De almanak is uitgebreid met o.a. de opname van de ge gevens betreffende Winterhulp Nederland en van het Bureau voor de Abdijrestauratie van den Rijksgebouwendienst. De jaarljjk- sche persoonsbeschrijving is ditmaal van de hand van den heer J. van Tuinen, hoofdcommissaris ter provinciale griffie, die by een goed gelijkend portret een zeer waardeerend artikel schreef over den heer J. M. van Bommel van Vloten', het afge treden lid van Ged. Staten. Handelsregister. Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Ni euwe inschr j] vingèn L. Mieras Co., Yerseke, Olzendepol- der 1. Handel in gepelde en ongepelde gar nalen en het drogen van garnalenafval. Venn. L. Mieras. Venn.Mej. E. M. Mie ras. Filiaal gevestigd te Arnemuiden, Tuin dorp E 30. Beh.W. A. Pelle, Middelburg (P-B.) Wijzigingen. N.V. Haven van Vlis- gen, Vlissingen, Duyvendrechtstraat 13, ex ploitatie havens. Statuten gewijzigd. Walcheren JAARVERGADERING CHR. SCHOOL- VEREENK3ING. DOMBURG. J.l. Vrijdagavond werd in het lokaal „Rehoboth" de jaarvergadering gehouden van de vereeniging voor het in standhouden van de Chr. School alhier onder leiding van Ds. F. G. H. Nicolaï. Uit het verslag 'van den secretaris ds. J. E. Visser bleek dat het ledental sta tionair was gebleven, terwijl het leerlingen tal iets was gestegen. De penningmeesteres mevr. C. A. M. van Vooi*thuijsen-von Stein Callenfels kon, niettegenstaande vele bijzonder^, uitgaven, alsnog een klein voordeelig kassaldo ver melden. Tot bestuurslid werd inplaats van den heer H. Bimmel die zich niet meer be schikbaar stelde, gekozen de heer A. La- bruijère, die bericht zal worden gezonden van zijn verkiezing. Tot lid van de contröle-commissie werd gekozen de heer J. Coomans. VEEL ANIMO VOOR VOLKSTUINTJES. DOMBURG. Telken maal wordt in de nawinter door B. en W. overgegaan tot het verpachten der volkstuintjes gelegen aan de Kanonweistraat. Het bleek echter dit jaar dat de animo zeer groot was. Daar om hebben B. en W. nog een vijftal nieuwe volkstuintjes aan laten leggen rond de Zuiveringsinstallatie, zoodat een vijftal personen meer aan een stukje tuingrond geholpen kunnen worden. AGENDA VOOR DEN RAAD. DOMBURG. Dondü-dag 6 Maart, des avonds om 8 uur zal de raad in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda komt o.m. voor Intrekken verordening op het heffen van 75 opcenten op de hoofdsom der Ge meentefondsbelasting. Voorstel tot het verleenen van een voorschot op de ex ploitatiekosten der Chr. School. Voorstel tot het verzoeken van vrijstelling tot het vaststellen van een verordening tegen wandgedierte. Idem tot het vaststellen eener „Dierlijke Afvalverordening II". Ver zoeken tot afschrijven Hondenbelasting. Voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Ver. tot Chr. Wijkverpleging op Walcheren N.W. deeL Voorstel verleenen duurtetoeslag aan de gehuwde ambtenaren en Reorganisatie reinigingsdienst. Gevonden voorwerpen. T ZAND. Gevonden een paar dames- handschoenen bij den Gem. veldwachter, N. Vliss. weg 209 een damessjaaltje bij Geldof, Kerkstraat D 269. COLLECTES IN DE NED. HEBV. KERK. DOMBURG. Een collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk ten behoeve van de zustergemeente Vlissingen, die met veel financieele moeilijkheden te kampen heeft tengevolge van de tijdsomstandigheden, heeft opgebracht 89,terwijl voor de halfjaarlijksche abonnementsgelden tot het instandhouden van de ringkerkbode is ont vangen 53, Gevonden voorwerpen. O.- EN W.-SOUBURG. Gevonden: een gou den ring bij P. Wissekerke, Dijkstraat 22 een handbeschermer bij Hurjsman, Dijk straat 10 een doublé armband bij Davidse, Middelburgschestraat 48 een kinderjurkje bij Buurman, Kanaalstraat 5een zak mesje, Politiebureau. J AA R VER G ADERING COÖP. BOERENLEENBANK. SEROOSKERKE. Zaterdagmiddag werd onder voorzitterschap van den heer L. Maas, de jaarvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank alhier. De voorzitter opende de vergadering met een welkomstwoord. Spr. releveerde be knopt de schokkende gebeurtenissen in het afgeloopen jaar beleefd, die echter voor het wezen der Bank geen noemenswaar dige schadelijke gevolgen hebben gehad. Na het verslag van den secretaris bracht de kassier financieel verslag uit, waaruit o.m. bleek, dat de winst bedroeg 1155,25, welk bedrag bij de reserve werd gevoegd, die daardoor steeg tot 15218,96. Als bestuurslid werd herkozen de heer L. Cornellsse, tot lid van den Raad van Toezicht werd inplaats van den heer W. Jobse, die bedankte, gekozen de heer P; Kesteloo. Als plaatsvervangend bestuurslid werd hei-kozen de heer A. van Dis, en In de vacature van wijlen den heer Joh. Wonder- gem, de heer van Liere te Oostkapelle. Voor het nazien der rekening werden ge kozen de heeren C. Melis en C. de Visser. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur de rente voor 1941 behoudens mogelijke wijzigingen heeft vastgesteld, voor spaargelden op 2% en voor geld- nemers op evenals het vorige jaar. Zuid-Beveland DE RAAD VAN BAARLAND VERGADERDE. BAARLAND. Zaterdagmorgen vergader de de raad dezer gemeente in het ge meentehuis onder voorzitterschap van bur gemeester Vogelaar. Bij de ingekomen stukken wordt, naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten besloten, deze kenbaar te maken, dat de raad zich kan vereenigen met het voorstel tot verleening van een tijdelijke toelage aan burgemeester, secretarissen en ontvangers. Op een verzoek van L. de Bruijne tot opheffing van een voetpad werd afwijzend beslist. Aan de Winkelsluitingsverordening werd de bepaling toegevoegd dat Dinsdagsna middags de slagersbedrijven voor het pu bliek gesloten zullen'zijn. Op een verzoek van J. J. Traas tot gedeeltelijke ontheffing van hondenbelas ting, werd besloten, hem een half jaar ontheffing te verleenen. Bij het voorstel van B. en W. tot be- teeling van het niet-gebruikte deel van de begraafplaats en het dorpsplein, spreekt de heer de Vriend er zijn spijt over uit, dat dit voorstel werd gedaan. De VOORZ. meende, dat B. en W. toch goed hebben gedaan, dit voorstel te doen, aangezien ook van het departement van binnenland- sche zaken op een zoo intensief mogelijke benutting der gemeente-gronden aange drongen wordt. De heer DE MOL sprak dezelfde gedachte uit als de heer de Vriend. Bij stemming werd het voorstel met 4 tegen 2 stemmen verworpen. Evenwel werd met algemeene stemmen besloten het dorpsplein met voedingsgewassen te be- teelen. Besloten werd de gemeente-begrooting 1940 te wijzigen. Eveneens werd besloten aan het ge meente-personeel voor het jaar 1941 een duurte-toeslag toe te kennen van 10 DISTBIBCTTEDIENST YERSEKE. YERSEKE. In de vacature van den heer J. Cysouw Is benoemd tot sub-agent van het plaatselijke distributie-kantoor de heer J. Salm alhier. OORLOGSMONUMENT. YERSEKE. De officieele onthulling van het monument voor in den oorlog gevallen dorpsgenooten, dat het eerste monument van dien aard in de provincie Zeeland is, zal op 15 Maart a.s. plaats vinden. N OTST AND SBEIHILFE. YERSEKE. Naar wij vernemen zal ook deze gemeente voor Notstandsbeihilfe van den Rijkscommissaris in aanmerking ko men. Omtrent de normen, volgens welke men uitkeeringen kan ontvangen, wordt nog overleg gepleegd. DE RAAD VAN WEMELDINGE VERGADERDE. WEMELDINGE. Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Willemsen. Afwezig de heeren de Jonge en Ruissen. De VOORZ. sprak een korte Nieuwjaars rede uit, welke door den heer Wabeke werd beantwoord. Na afdoening van enkele verzoekschrif ten om ontheffing van schoolgeld werd gunstig beschikt op aanvragen van school besturen om een voorschot op de vergoe ding als bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920, voor 1941. Besloten werd aan de gemeente-ambte naren met ingang van 1 Januari 1941 een duurte-bijslag van 6 te verleenen voor wat betreft de jaarwedden beneden 1900. In behandeling kwam daarna een voor stel van B. en W. om gelden beschikbaar te stellen tot het aanbrengen van een brandput aan de Wilhelminastraat met toepassing van ruiling van gemeente grond, tegen grond van Mw de wed. F. Dominicus en de N.V. Lindek. Na breed voerige gedachtenwisseling werd hiertoe besloten. In verband hiermede werd besloten tot het aangaan eener geldleening van 3500, waaruit tevens bestreden zullen worden de kosten van het uitdiepen van bestaande putten. Intusschen stellen B. en W. zich voor om naar aanleiding van naar voren gebrachte denkbeelden een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van het aanbrengen van een nortonpomp. Tot onderwijzer voor het vak lichame lijke oefening op de openbare lagere school wordt met algemeene stemmen benoemd de heer H. Wolzak te Goes. De VOORZ. deelde mede, dat de schoolbesturen zijn overeengekomen hierin met het gemeente bestuur samen te werken. Tenslotte werd besloten B. en W. te machtigen tot medewerking aan het ver leenen van hypothecaire hulp voor den we deropbouw van weningen van oorlogsgedu peerden. Loop der bevolking. KAPELLE. De loop der bevolking over de maand Februari 1941 was: Ingekomen: Adra. Brandt van Kruiningen naar Kapelle B 67; Ge. van den Berg van Goes naar Kapele C 6b: Ca. M. Jansen van Arnhem naar Kapelle A 212. Vertrokken Ja. Sinke van Bie- zelinge D 195 naar 's-Heer Arendskerke; A. W. Wiskerke van Kapelle A 105 naar Wemeldinge A. P. Martijn en echtgen. van Schore G 18 naar Kruiningen; D. J. Rijk van Schore G 75 naar Kruiningen; Me. Spruit van Kapelle B 45 naar Kloetinge; J. de Jager van Kapelle A 63 naar We- medinge; M. van Maris van Kapelle A 413 naar Wemeldinge; C. G. dé Puit en echtgen. van Kapelle A 406 naar Kruiningen. UITVOERLVG MONDACCORDEON- VEREENIGING. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdagavond gaf de mondaccordeonvereeniging O.N.D.A. in het gebouw Tavenu een zeer goed ge slaagde uitvoering. De voorzitter, de heer D. v. d. Velde, opende met een kort woord de bijeenkomst. De directeur, de heer P. B. van Sprang, spoorde de aanwezigen aan lid te worden van deze vereeniging. Ver volgens werd een 5-tal muzieknummers op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd en werd na de pauze opgevoerd het klucht spel in 3 bedrijven „Neef Adriaan". De rollen in dit stuk werden goed vertolkt en spelers en speelsters oogstten een waar succes. De zaal was tot in alle hoeken gevuld. Lagere koersen op de Amsterdamsche beurs. In het voorkomen van de effectenbeurs was Maandag geen verandering gekomen. De berichten omtrent da ontwikkeling van de politieke situatie werden kalm opgenomen. Ten opzichte van de effecten beurs hield men zich Maandag wederom op den achtergrond, daar er geen factoren waren welke inspiratie konden geven. De stemming was echter gedrukt. Op enkele afdeelingen van de locale markt ontwikkelde zich eenige affaire en er ging nogal iets om in olies. Bij de opening werd verscheidene punten beneden het vorige slot afgedaan en hoewel spoe dig daarna een herstel intrad, kreeg na derhand het aanbod het overwicht, met het gevolg dat de koers wederom naar be neden ging. In de suikerrubriek werden HVA's eenige punten lager ingezet en on der beurstyd zakte de koers nog een klei ne tiental punten in. De affaire in tabak ken was zeer gering. Ook hier bleven ver liezen niet uit. De rubbermarkt was kalm. Scheepvaartafdeellng was stil. Voor in- dustrieelen bestond maar weinig belang stelling. De bekende toonaangevende aan- deelen waren allerwege lager. De affaire in Amerikaansche fondsen was van kal- men aard. De staalaandeelen gaven echter geregeld op bescheiden voet affaire te zien, waarbij ze onder beurstgd langzaam aan een benedenwaartsche richting volg den. Ook de koperaandeelen en de spoor- wegshares golden iets lager. De beleggingsmarkt was verdeeld. De nieuwe 4 procent obligatien bewogen zich in hoofdzaak juist even beneden 97 pro cent. De oude schuld was prijshoudend. Prolongatie 2% procent. Amsterdam 1936 3% 84% Bataafsche Petr. Mij. Obl. 3% 78 A Amsterdamsche Bank 110 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 339% A K.M. De Schelde Nat. Bez 61% A Houthandel Alberts 102% C Union Pac Rr. 77 Nederland le lng 1940 4 97% Nederland 2e lug x940 4 94% Nederland met bel. fac. 1940 4 97% Ned. f 1000 1938 (3%) 3 85% Indië k f 1000 1937 3 85% A Koloniale Bank 159 A Ned. Ind. Handelsbank 111% C Ned. Handel Mij. 110 A Van Berkels Pat. 50 C Calvé Delft 58% A Lever Bros en Unilever 96% A Philips Glooil. Gem. Bez. 191% C Am. Car. Foundry 26% C Anaconda Copper 26 C Bethlehem Steel 76% C General Motor 47% C Kennec. Copper 33% C North Am. Aviation 14% C Rep. Steel 22% C Un. States Steel 58% C North Ara. Cy 16% AKon. Petroleum Mij. 203% C Contin. Oil Cy. 17% C Philips Petrol. 32 C Shell Union ïl% C Tide Water Ass. Oil 9% A Ned. Scheepvaar Unie 151% A Handelsver. Amsterdam 381% A Ned. Ind. Suiker U. 225 C Deli Mij. 1000 202% A Senembah Mij. 178 C Pennsylv. Rr. 23 A South Railway 13% C Amsterdam Rubb. 233% A Hessa Rubber Mij. 123 - A Serbadjadi Sum Rubb. 110 Nederland 1941 4 100.— 96% Nederland 1941 4 500.— 96% Nederland 1941 4 f1000.— 96% MEISJE WEGENS BELEEDIGING VAN DE DUITSCHE WEERMACHT VEROORDEELD. Het S.S. en politie-veldgerecht in Den Haag heeft een 20-jarig Nederlandsch meisje wegens beleediging van de Duitsche weermacht tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Z\j had zonder eenige aanlei ding een op wacht staanden post van de Ordnungspolizei in Amsterdam het scheld woord „rotmof" toegeroepen. De legerberichten van gisteren- HET DUITSCHE. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend Zooals reeds in een afzonderlijk bericht bekend is gemaakt, marcheeren als bevei liging tegen de bekend geworden Britsche maatregelen in Zuid-Oost Europa, na ver kregen toestemming van de koninklijke Bulgaarsche regeering, sedert 2 Maart for maties van de Duitsche weermacht Bul garije binnen. De binnentrekkende troepen worden door het Bulgaarsche volk levendig begroet. Een duikboot meldt het in den grond boren van een vijandelijk tankschip van 9000 b.r.t. Het luchtwapen heeft ondanks den on- gunstigen weerstoestand verkenningen on dernomen tot aan de Shetlandeilanden en boven zee. Het bracht op 2 Maart voor het St. George-kanaal een koopvaarder van 2000 b.r.t. tot zinken en beschadigde een vrij groot koopvaardijschip zwaar. Op de barakken van een troepenkamp werden voltreffers geplaatst Lange-afstands-bom menwerpers brachten ten Westen van do Hebriden een koopvaardijschip tot zinken van 10.000 ton en troffen een tweede groot schip zwaar. Afzonderlijk vliegende geveehtstoestellen bestookten in den nacht van Zondag op Maandag voor den oorlog belangrijk© doelen in Londen en de installaties van twee Britsche kanaalhavens doeltreffend met bommen. In Noord-Afrika werden succesvolle aanvallen gericht door Duitsche gevechts vliegtuigen op de havenwerken van To- broek en op troepenconcentraties, auto colonnes en veldkampementen bij Age- dabia. Bij een luchtgevecht boven Malta verloor de vijand een jachttoestel. Vijandelijke luchtaanvallen op Duitsche koopvaarders op de Noordzee mislukten door het afweervuur der convoyeerende strijdkrachten. Een vliegtuig werd hierbij door de marine neergeschoten. HET ITALIAANSCHE. Het 269ste communiqué van het Ita- liaansche hoofdkwartier luidt „Aan het Grieksche front hebben onze vliegtuigen vijandelijke bases, verdedi gingswerken en troepenconcentraties aan gevallen. Jachtvliegtuigen van het Duitsche vlie gercorps hebben bij luchtgevechten boven Malta een toestel van het type Hurricane neergeschoten. In Noord-Afrika hebben Duitsche vlieg tuigen met succes de havenwerken van Tobroek en troepenconcentraties, geme chaniseerde colonnes en kampementen bij Agedabia aangevallen. Vijandelijke pant serwagens, die Dzjaraboeb trachtten te na deren, werden door onze troepen op de vlucht gedreven. Ons kleine garnizoen te Koefra, dat sedert bijna 'n maand door den vijand belegerd werd, is na hernieuwde aanvallen van overwegende strijdkrachten door den vijand overweldigd. Een deel der troepen slaagde er in de omsingeling te doorbreken eh naar onze linies terug te keeren. Bij de operaties, die eindigden met de herovering van Castelrosso, ontspon zich. een hevig vuurgevecht tusschen onze tor pedobooten en vijandelijke oorlogsschepen, In weerwil van den heftigen afweer heb ben een motortorpedoboot en een torpedo- bootjager twee vijandelijke schepen aan gevallen en met torpedo's getroffen. Een ander vijandelijk schip werd door een bom van middelbaar kaliber uit onze vlieg tuigen getroffen, terwijl de vijand op het eiland landde. Al onze eenheden zijn onbe schadigd op haar bases teruggekeerd. De bemanningen tellen eenige gewonden. In Oost-Afrika bedrijvigheid van pa trouilles en artillerie aan weerzijden. In de Middeilandsche Zee hebben onze torpedobooten me zekerheid twee vijande lijke duikbooten tot zinken gebracht. Op den Atlantischen Oceaan heeft een onzer duikbooten onder bevel van korvettenka- pitein Adaïberto Giovannini drie vijande lijke stoomschepen met een gezamenlijken inhoud van 20.000 ton tot zinken gebracht," DOMBURG. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent, W. TRIELLER. J Eleanor Elliot Ca 31) „Houd je mond, Inez Ik laat me zulke dingen niet door jou zeggen, zelfs niet al ben je nog zoo ziek riep Gwyne veront waardigd uit. „Als je het waagt, dat nog eens te zeggen Inez werp zich voorover in de bladeren, trok zich de haren uit het hoofd en kreeg een zenuwtoeval. Gwynne zag het terstond aan haar gevlekte gezicht. Oogenblikkelijk snelde ze weg om den dokter te halen. xxn. Julian praat met Inez. Dien nacht was er veel te doen en Julian noch Gwynne konden zich een oogenblik rust gunnen. Inez had hevige koorts ge kregen en met hen beiden konden ze haar nauwelijks op het geïmproviseerde bed houden. Ze ijlde als een krankzinnige, zei dingen, die het meisje een rilling bezorg den en haar een blos van verontwaardiging naar de wangen joegen. Het was ver schrikkelijk, te moeten toeluisteren, zonder dat ze zichzelf kon verdedigen tegen de beleedigingen, die de ijlende vrouw haar naar het hoofd wierp. Ze durfde Julian's medelijdende blikken nauwelijks beant woorden. „Je moet je er niets van aantrekken, lieve kind", stelde hij haar herhaaldelijk gerust. „Ze weet immers niet, wat ze zegt? Zoo. aanstonds zullen haar krachten wel uitgeput raken en dan valt ze ln slaap. Ik ben er in geslaagd, liaar een flinke dosis kinine in te geven en ze wordt al vee! koeler. Ik zou zoo zeggen, dat haar tem peratuur nu niet meer dan acht en dertig graden is." Tegen den morgen was de koorts geheel geweken en sliep Inez van afmatting. Gwynne, die nu ook volkomen uitgeput was, wankelde naar de deur en liet het aan Julian over, verder op de zieke te pas sen. Hij had daar zelf op aangedrongen. „Zoek nu maar een rustig plekje op en slaap zoolang je slechts kunt", beval hij met gezag. „Ik sta erop, Gwynne. Ik beloof je, dat ik je, als ze erger wordt, zal roepen, maar dat is niet waarschijnlijk. Ga nu maar, kindje, want anders zak je zelf nog in elkaar. Het is een verschrikkelijke nacht voor je geweest." Rimpeloos lag de oceaan in het azuren licht van den opkomenden dag. Hoog aan den hemel hing nog flets-wit de volle maan en het strand was nu veel smaller dan overdag. Gwynne had zelfs uit de hut bijna zóó in het water kunnen stappen, zoo hoog was de vloed gestegen. Ze liep heel langzaam en had het gevoel, of ze een heel oude vrouw was geworden. Iedere stap kostte haar moeite. Al haar leden deden pijn, haar hoofd was duizelig en haar oogen brandden. Het koele briesje echter, dat over het water kwam, werkte opwekkend en het duurde niet lang, of ze voelde het bloed weer levenskrachtiger door haar aderen stroomen. Met ietwat onzekere schreden liep ze naar den kant van het water en bleef daar staan uitkijken over de zee en naar de elk oogenblik wisselende kleuren van den paarlemoeren hemel. En terwijl ze daar zoo stond, kreeg ze het eigenaardige ge voel, als stond ze aan den rand der wereld en tuurde in de eeuwigheid. Wat lag er achter dien vagen horizon? Lag daar een paradijs, waarin arme, hope- looze, wereldmoede zielen rusten en vrede vonden na een stormachtig leven op aarde Als je weloverwogen den oceaan inliep en geen enkele poging deed, om je hoofd boven die deinende golven te houden, waar zou dat deel van jezelf, dat de menschen hun ziel noemden, dan blijven? Voor het eerst van haar leven begreep ze, waarom zoovele gebroken, door de le- vensstormen te pletter geslagen zieken, die naar het ziekenhuis gebracht werden, niet meer voor hun leven wilden vechten. Ze waren dat leven beu, net als zij dit was. Het akelige ijlen van Inez, waarin ze zich zelf en haar karakter nu en dan had bloot gegeven, had het jonge meisje met walging en ontzetting vervuld. Opeens liep ze on willekeurig het water in. Steeds verder, tot het aan haar knieën stond. En toen kwam ze plotseling tot bezinning, keerde snel terug en rende weg over het strand Het bosch trok haar. De groote boomen, die door hun hoogte en dikte oeroud sche nen, het gekwetter der vogels, de sterke geur van hars en bloemen oefenden een groote bekoring op haar uit. Het fluweelen grastapijt onder haar voeten scheen zoo uitnoodigend zacht voor haar vermoeide lichaam. Ze stond op het punt, zich languit in dat gras te laten vallen, toen ze vlak voor zich een lange gedaante zag liggen. Ze bleef staan, keek scherper toe en ont dekte, dat het Robin was. Hij lag op zQn zijde met zijn blonde hoofd op zijn eenen arm en sliep rustig en vast. Een oogenblik bleef Gwynne verbijsterd staan kijken naar zijn vermagerde ingezon ken gelaat H\J zag er zoo verdrietig uit, zelfs in zijn slaap en ze vroeg zich af, wat daarvan de ware reden was. Doch op het zelfde oogenblik schoot de eerste roode zonnestraal over de zee heen en scheen hem recht in de oogen. Hij bewoog zich. En Gwynne schrok er zoo van, dat ze zich allerijl verwijderde in de richting der hutten, zoo vlug haar doorweekte schoen tjes haar slechts kondén dragen. Ze duwde de zware deur open, ging naar binnen en trok haar achter zich dicht Doch er was iemand, die al haar bewe gingen gevolgd had. Van het oogenblik af, dat ze de hut van Inez had verlaten, was Julian Faust voor de deur op het strand blijven staan en had al wat ze deed, aan dachtig gevolgd. Met een uitdrukking van groote beslistheid in zijn fijne oogen was hij de hut weer binnengetreden en had zich neergezet, om te blijven waken, tot de zieke wakker zou worden. Het was middag geworden, voordat Julian de kans gekregen had, alleen met Inez te praten, want ofschoon ze reeds vroeg in den morgen ontwaakt was, had ze terstond kribbig om Gwynne gevraagd, die haar gezicht en handen moest wasschen en haar hoofd masseeren. Maar tegen den middag, toen het ijverige meisje druk be zig was met de bereiding van een eenvou dig maal, had Julian haar plaats in de hut ingenomen. Lnez was nu rustig, vrij van koorts en genegen om eens rustig te pra ten, wat nog niet voorgekomen was sedert haar komst op het eiland. „Het is vandaag mooi weer, niet waar?" vroeg ze. „Ik denk zoo, dat ik best wat in het zonnetje kan gaan zitten". „Ja, maar nu nog niet", antwoordde Ju lian vrij streng. „Ik moet eens met je praten. Daarom ben ik hier gekomen. Je hebt me niet werkelijk noodig, Inez, net zoo min als de aanhoudende verpleging, die je van dat doodeiyk vermoeide meisje vordert." „Wat wil je daarmee zeggen?" stoof Inez op. „Je weet toch heel goed, hoe ge vaarlijk ziek ik ben geweest? En zelfs nu ben ik nog zoo slap als 'n vaatdoek „Ja, je bent werkelijk heel erg ziek ge weest", gaf dokter Faust rustig toe. „Maar voor het grootste deel waren het kuren. Ik bedoel daarmee voornamelijk de manier, waarop jij je vannacht hebt aangesteld... En de zaak, waarover ik nu eens rustig met je wilde praten, betreft Robin Lee en Gwynne. Ik heb in den laatsten tijd ven- schillende eindjes aan elkaar geknoopt, Inez, zelfs voordat die jongelui ons terug gevonden hadden. Maar ik kan het nog niet heelemaal voor elkaar krijgen. Dat kun jij wel doen, Inez". Hij keek haar veelzeggend aan. „Ik begrijp er heusch niets van", ant woordde zij, niet op haar gemak. „Je zult jezelf wat duidelijker moeten uitdrukken, Julian"; „Nou, dat kan gebeuren. Er zat ean heel vreemde kant aan jouw verloving met Robin. Iets heel onwaarschijnlijks zelfs". „Dat is uit", antwoordde ze norsch. „Hij... ik... we hebben gisteren al beslo tener een eind,aan te maken". „Vertel me de volle waarheid, Inez", zei Faust, zich over haar heenbuigend met een ernstigen, beslisten blik. „Zit het ge val eigenlijk niet zóó, dat jij dien jongen man er op de een of andere manier inge draaid hebt Nee, het dient nergens voor, je tegenover mij op te winden of flauw te vallen. Ik heb je al gekend, toen je nog een verwend, schandelijk vertroeteld kind was en meen dus het recht te hebben, te zeggen, wat ik ervan denk en waar het op staat. Geef dus antwoord op mijn vraag. Ik stel die op heel ernstige gron den". „Wat voor gronden?" vroeg ze aanma tigend. „Doe je het soms om die meid daarbuiten?" Haar mond vertrok zich in een smalend lachje. „Juist precies daarom Gwynne Came ron is het flinkste en dapperste wezentje, dat ik nog ooit het geluk heb gehad, te ontmoeten. En Robin Lee is een van mijn beste vrienden. Die twee jongelui hebben elkaar werkelijk lief. Het was zóó iets moois, dat ik betwijfel, ooit iets mooiers te zullen ontmoeten. En daar ben jij tusschen gekomen op een slinksche .(Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6