STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes fl. 362.50. %e Stand Agenda verkoopingen en verpachtingen Bioscopen LIJK VAN VROUW OP STRAAT GEVONDEN. Ongelukkige val uit een raam. Hedennacht omstreeks 12 uur trof een voorbijganger op de stoep van perceel Lan- geviele 23 het l|jk aan van een, op dat oogenblik onbekende, vrouw. H|j waar- gehuwde de politie, waarop onder leiding van den commissaris en den inspecteur een uitgebreid onderzoek werd aangevangen, terwijl mede de officier van justitie werd gewaarschuwd, omdat men aanvankelijk aan een misdrijf dacht en verschillende aanwijzingen daartoe aanleiding gaven. Eerst hedenmorgen kon men de identi teit van het slachtoffer vaststellen. Het bleek te zijn een 64-jarige ongehuwde vrouw, die op de tweede verdieping van het betreffende pand woonde, en van wie bekend was, dat z|j geestelijk minder nor maal was. Men heeft bij nadere reconstructie van het geval hedenmorgen kunnen vaststellen, dat niet verder aan een misdrijf moet wor den gedacht, maar aan een noodlottig on geval. Er zijn voldoende aanwijzingen om aan te nemen, dat de ongelukkige uit het raam is gevallen. Het luk is in den loop van den nacht naar het gasthuis gebracht. EEN NOTARIS-BENOEMING. Sedert 25 Maart 1939 was te Middelburg de notarisplaats van den heer J. C. Blau- pot ten Cate vacant. Aanvankelijk werd deze functie waargenomen door den heer J. L. Hertogs, die vanaf 1 Febr. 1920 reeds als candidaatrnotaris aan dit kantoor ver bonden was. Toen deze met ingang van 24 Augustus 1939 in militairen dienst werd geroepen, nam de heer F. G. Hoefer, eveneens candi- daat-notaris de waarneming van het kan toor over. Thans is echter aan de onzekerheid een einde gekomen, doordat de heer Hertogs benoemd werd. Na bjjna twee jaar is thans eindelijk in de vacature voorzien. MET PENSIOEN. Heden, 1 Maart, heeft de heer C. de Nood. voerman b|j den gemeentereini gingsdienst wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd z|jn taak neergelegd. Gisterenmiddag werd h|j ten kantore van den directeur, den heer P. J. Jansen, ontvangen, die hem dank bracht voor het geen hij gedurende 30 jaar in dienst vam de gemeente heeft verricht. Des middags heeft de heer C. P. F. van Oost, baas bij de reiniging, op het terrein b|j de stallen den scheidende toegesproken en hem namens allen, die b|j dezen tak van dienst werkzaam zijn, een stoel aan geboden om van z|jn welverdiende rust te kunnen genieten. De heer De Nood was eerst 11 jaar bij de Gasfabriek werkzaam en kwam bij de reorganisatie van den reinigingsdienst daarbij. Apotheken. Van Zaterdag 1 Maart te 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apotheek van de Garde, Korte Noordstraat. NOTSTANDSBEIHILFE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS. Voor Middelburgers. Het aanmeldingskantoor van bovenge noemd fonds (Centraal Bureau te Rotter dam, Mecklenburglaan 55) is gevestigd in Middelburg gebouw „Schuttershof", Vlas- markt 5. In aanmerking komen alle Middelburgers voor zoover hun inkomen niet meer be draagt dan 10.per week voor alleenstaande per sonen zonder eigen huishouding. 12.50 per week voor alleenstaande per sonen met eigen hulshouding. 17.per week voor gezinnen zonder kinderen beneden 16 jaar. f 17.per week voor gezinnen met 1 en 2 kinderen beneden 16 jaar. 18.per week voor gezinnen met 3 kinderen beneden 16 jaar. 19.per week voor gezinnen met 4 kinderen beneden 16 jaar. 20.per week voor gezinnen met 5 kinderen beneden 16 jaar. 21.— per week voor gezinnen met 6 kinderen beneden 16 jaar. 22.-«— per week voor gezinnen met 7 kinderen beneden 16 jaar. 23.per week voor gezinnen met 8 kinderen beneden 16 jaar. 24.per week voor gezinnen met 9 en meer kinderen beneden 16 jaar. (Gezinsinkomsten worden voor de helft bij het loon van den kostwinner gerekend). De aanvrager/aanvraagster moet de volgende stukken medebrengen 1. stamkaart en/of identiteitsbewijs. 2. trouwboekje. 3. laatste belastingbiljetten. 4a. indien men in loondienst iseen werkgeversverklaring (wit), door werkge ver ingevuld en onderteekend en van stem pel voorzien. (Ook voor werkende kinde ren moet een werkgeversverklaring (wit) worden overgelegd). 4b. indien men zelf zaken doeteen ge- tcekende verklaring voor kleine zelfstan digen (blauw). 5. huurkaart. Formulieren voor werkgeversverklarin gen (wit) en verklaringen voor kleine zelfstandigen (blauw) zyn verkrijgbaar aan de tijdelijke secretarie (Bodekamer), Zuid singel, Middelburg. Voor inschrijving op Dinsdag, 4 Maart a.s. tusschen 9 en 12 uur des middags worden thans opgeroepen de gezinnen met meer dan 6 kinderen beneden 16 jaar, wel ke gezinnen zich nog niet hebben laten in schrijven. BIERVLIET Abonnementen en advertenties voor de Provincial^ Zeeuwsche Cour. t worden aangenomen door den Agent, A. J. CORNELIS, Hoogstraat 132. HET BEELDENHIJ IS WORDT ONTDAAN VAN ZIJN VERSIERSELEN. Sinds eenige dagen zijn enkele werk lieden op het dak van het Beeldenhuis bezig om de groote beelden van hun stand plaats los te maken. Dat is geen eenvoudig karweitje, want de beelden z|jn op een stevige manier bevestigd, omdat er b|j de plaatsing wel geen rekening gehouden kon worden met een eventueel verplaatsen naar veiliger oorden voor het bommen- gevaar. Het ligt nameiyk in de bedoeling om de afneembare ornamenten voor eeni- gen tijd op te bergen om mogelijke schade te voorkomen. Het fraaie Beeldenhuis zal dus ontdaan worden van z|jn versierselen. Laten w|j hopen voor slechts korten tijd. HET DISTRIBUTIEKANTOOR. Naar uit een officieele publicatie in ons nummer van heden biykt. worden in ver band met de kortere verduisteringst|jden de kantooruren van het Distributiekantoor weder op de normale uren teruggebracht. Voor het publiek en winkeliers is het kan toor thans geopend van 9 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. Het is overigens de laatste weken niet bijzonder druk op het Distributiekantoor. Na de uitgifte van de vele kaarten is er blijkbaar een rustperiode ingetreden. Het is opmerkeiyk hoe spoedig men nu ook geholpen kan worden nu slechts nagenoeg alleen de wekelyks terugkeerende winke liers aan de loketten staan. Zelfs voor de schoenenbonnen schynt niet meer die belangstelling te bestaan, die de Afdeeling Schoenen den laatsten t|jd gewend was. Daardoor komt het ook, dat in de laatste weken alle aanvragen voor schoenen binnen enkele dagen konden wor den afgehandeld. Om practische redenen moeten de, gewone zitdagen voor schoe nenbonnen worden gehandhaafd. De mees te menschen zullen nu zoo langzamerhand wel weten, dat schoenenbonnen en aan vraagformulieren daarvoor alléén op Maandagmorgen en Donderdagmorgen tusschen 9. en 12 uur kunnen worden af gehaald. Op dezelfde morgenuren kunnen ook aanvragen voor speciale punten wor den ingediend, doch in verband met het feit, dat de in werking treding van de aanvangt, kan men tot dien datum geen nieuwe textlelregeling pas op 17 Maart speciale vergunningen bekomen. De klok op bet Betje Wolffpleln. De klok. bevestigd aan den lichtmast op het Betje Wolffplein, is sinds eenige weken defect geweest. De klok is nu ech ter weer gerepareerd en men kan dus weer den juisten tijd aflezen. Alleen in de richting Badhuisstraat is zulks nog niet het geval, daar de wyzers daar nog ont breken. JUBILEUM J. AARNOUTSE. Onder groote belangstelling heeft de heer J. Aarnoutse, filiaalchef van de Al- bert Heijnwinkel, hoek St. Jacobsstraat, zijn 25-jarig jubileum gevierd. Tal van bloemstukken, w.o. zeer fraaie stukken van het bedrijf en van de perso- neelsvereeniging werden den jubilaris ver eerd. Waar de directie niet in persoon aan wezig kon zijn, om den heer Aarnoutse te compllmenteeren heeft zij in een felicitatie- schrijven den verdienstelijken employé haar dank betuigd en hem gehuldigd. De heer Th. Daalhuizen, controleur der firma heeft namens de directieden heer Aarnoutse een gouden horloge met inscrip tie alsmede een gouden ketting met een kruis van verdienste aangeboden. Het was een heugelijke dag, waarop de heer Aarnoutse van vele zijden belangstel ling en waardeering mocht ondervinden. De werktijden bij De Schelde. In de afdeeltngen van de N.V. Maat schappij „De Schelde" alhier, waar geen lichtafscherming plaats vindt, zal de vol gende week als volgt worden gewerkt. Maandag tot en met Vrydag van ^81£ 121/a uur en van 13^—18 uur; Zater dags van 8V414 uur. Kerkdiensten Ger. Kerk. Naar vernomen wordt* zullen de Gods dienstoefeningen in de Geref. Kerk vanaf morgen weer op de normale tyden aan vangen. POLITIE DIERENBESCHERMING. Een rectificatie. Bij de vermelding dat in de vacature van C. J. Verburg. marechaussee, gekozen was de heer D. Versluijs, eveneens van hetzelf de wapen, dient te worden gelezen niet C. J. Verburg, marechaussee, doch C. J. van Burg, wachtmeester der marechaussee enz. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 2 Maart is de apotheek geopend van de fa. Engering, Nieuwstraat. VON RIBBENTR0P EN CIAN0 TE WEENEN. Het D.N.B. meldt uit Weenen De Ita- liaansche minister van buitenlandsche za ken, graaf Ciano, is vanochtend met een specialen trein hier aangekomen. Op het Zuiderstation, dat getooid was met de Duitsche en Italiaansche vlaggen, verwel komde de Duitsche minister van buiten landsche zaken, Von Ribbentrop, den Itall- aanschen gast De beide ministers van bui tenlandsche zaken begroetten elkander met een langen, hartelyken handdruk. Nadat Graaf Ciano en Von Ribbentrop de eere compagnie, die voor het station stond aan getreden, hadden geïnspecteerd, vergezelde de Duitsche minister zijn gast per auto raar het Grand Hotel, waar Ciano ge durende zijn bezoek te Weenen verbiyf houdt FOTO'S PERSOONSBEWIJZEN. Strenge eischen. Ten gerieve onzer lezers vestigen wij er de aandacht op, dat aan de foto's voor de persoonsbewijzen zeer strenge eischen gesteld zullen worden. Niet alleen wat de opname zelf betreft, dóch de achterkant der foto's moet zuiver wit z|jn. Er mag zelfs, geen flauw fabrieksmerk op voor komen. Voorts moeten z|j precies op de juiste maat gesneden zijn. Voldoen de foto's niet aan deze eischen, dan wordt degene die om zijn persoonsbewijs op den hem gemelden datum komt onher roepelijk teruggewezen. Ten stadhuize was men zoo welwillend ons omtrent een en ander in te lichten en daar namen we er ook kennis van aan welke strenge bepalingen de met de uit gifte belaste ambtenaren zich moeten hou den, hoe velerlei voorschriften hen omtrent de uitreiking gesteld worden en welk een grooten en nauwlettenden arbeid de uit gifte der nieuwe persoonsbewijzen vraagt. Men volge dus nauwkeurig de voor schriften waarmede men zichzelf vele an ders niet te voorkomen moeilijkheden zal besparen! 11911! Zuid—Noord-Beveland Doe het goede goed Wordt Mïdza Klant Het regelmatig kopen in Goesse Midza-Zaken brengt ongedachte voordelen. Uitslag van premieuitkering van deze v/eek GOES. Geboren: Neeltje Helena, d. v. Cornells Pieter van Mastrigt en Sara Cornelia Po lak. Ondertrouwd: Jan Gelok, 29 j. jm. en Cornelia Gorsse, 22 j. jd. Getrouwd: Benjamin Marinus Kole, 36 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Suzanna Johanna de Feijter, 30 j. jd. Overleden: Maria Theresia van de Ven, 81 j., wed. van Jan Smit te Heinkenszand; Adriana Wullemse. 80 j., wed. van Cor nells Bookelaar; Catharina Westd|jk, 64 j.. vrouw van Petrus Claeys, te Oudelande; Christiaan Kooman, 60 j., man van Jan netje Rijn; Johannes jJaayens, 9 jaar. KRUININGEN. Van 20 tot en met 27 Februari. Geboren: Martha Petronella Maria doch ter van Alouisius Jacobus Smet en van Rosalia Maria Schipper: Adriaan, zoon van Philippus van Noorden en van Lena Zandee. Overleden: Leendert Meeuwsen, oud 82 jr. echt. van Adriana de Bel; Apolonia Acda. oud 78 jr. weduwe van Cornelia Bernardus van der Borgt. Maart. 3 Niss-, Woonhuis, 12 uur, not. Verkum (Zie adv. P.Z.C. 15 Febr.) 4 Middelburg, Inboedel, 14 uur, not. Van der Harst (Zie adv. P.Z.C. 25 Febr.) 4. Kerkwerve, Inboedel, 10.30 uur, deurw. Van Duin. 5 's-H. Arendskerke, Inspan, 11 uur, not. Jonkers (Zie adv. P.Z.C. 22 Febr.) 5 Oostkapelle, Hout, 10 uur, Gemeentebestuur (Zie adv. P.Z.C. 27 Febr.) 5 Serooskerke, Inspan, 14 uur, not. Terpstra (Zie adv. P.Z.C. 25 Febr.) 5 Kerkwerve, Landbouwinspan, 11 uur, not. Van den Ende 6 Terneuzen, Huis, schuur en erf, 2.30 u., not. Eckhardt 6 Terneuzen, Woon- en winkelhuis, 2.30 uur, not. Hoving 6 Terneuzen, Huis en erf, 2.30 uur, not. Hoving 6 Terneuzen, Woon-, winkelhuis en erf, 2.30 uur, not. Hoving 6 Terneuzen, Huis, 2.30 uur, not. Hoving 11 Oostkapelle, Huis en schuur, 13.30 uur, not. Hoefer (Zie adv. P.Z.C. 25 Febr.) 11 Koudekerke, Huls, 14 uur, not. Paap en Loeff (Zie adv. P.Z.C. 1 Mrt.) 12 Middelburg, Huis met tuin, 2 uur, not. J. Terpstra (Zie adv. P.Z.C. 1 Mrt.) 13 Middelburg, Huis, 14 uur, not. Batten (Zie adv. P.Z.C. 1 Mrt.) DE AFD. ZEELAND VAN „HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD" VERGADERDE. De afdeeling Zeeland van de vereenlging „Het Nederlandschc Trekpaard" vergader de in het Schuttershof, te Goes, onder leiding van den w.n. voorzitter, den heer P. A. Stallaert. Onder de aanwezigen merkten we o.a. jhr. J. van Vredenburgh, algemeen voorzitter van „Het Trekpaard" op. De heer Stallaert, deed in zyn openings woord o.a. mededeeling van het bedanken van den heer H. A. Hanken als voorzit ter. Spr. memoreerde de buitengewoon groote verdiensten van den heer Hanken voor Zeeland in het algemeen en de paar denfokkers in het bijzonder. Het bestuur stelt daarom voor den scheidenden voor zitter tot eere-lid te benoemen. Met warm applaus betuigden de aanwezigen hun instemming). Spr. herdacht nu de over leden leden F. Dekker en De Feyter, te Zaamslag, die langen tijd vice-voorzitter der afdeeling was. Spr. uit woorden van hulde voor hetgeen ook deze voor de fok kerij deden. De voorzitter wees er na de notulen nog op, dat de heer Lako 25 jaar secretaris der vereeniging was. Op 15 Februari werd h|j ter gelegenheid van dit feit in een be stuursvergadering gehuldigd, waarbij hem tevens een stoffelijke herinnering overhan digd werd. Spr. uit de hoop, dat de heer Lako zich in zijn functie nog lang aan de vereeniging zal kunnen geven, (instem ming). De heer A. J. Lako, secretaris, bracht daarna zijn jaarverslag uit. De voornaam ste zaken hieruit werden in ons blad reeds vermeld. Spr. memoreerde de moei lijke oorlogsdagen, die ook slachtoffers onder de vereeniging eischten. Wat de fok kerij betreft zette 1940 niet slecht in. Er was een levendige handel en de prijzen deden ook voor de toekomst goede resul taten verwachten. Verschillende keurin?"» konden door de omstandigheden niet plaats hebben. Slechts 6 hengsten konden opge nomen en 214 merriën. .Ook de strengere eischen waren hier oorzaak van. Het aan tal aangegeven veulens bedroeg 2170. Het ledental is stijgende er thans is de 1750 ge passeerd. Ook in het voorjaar 1940 stier ven betrekkelijk veel jonge veulens waar voor geen directe oorzaak was aan te wjjzen. Spr. herinnerde voorts aan be- stuuiswisselingen, vergaderingen enz. en de vorderingen door de Duitsche weermacht, waarbij de vereeniging werd ingeschakeld. Nadat dit verslag als ingediend was goedgekeurd, geschiedde zulks eveneens met de stukken van den penningmeester. De rekening 1940 werd vastgesteld, slui tende met 9512,95, w.o. een voordeelig saldo van 3121,91. De begrooting werd goedgekeurd sluitende met 6850. Hierna was de behandeling van het ontwerp-reglement aan de orde, waarby enkele leden de kwestie der afvaardi ging en het stemrecht bespraken. Men critiseerde het vervallen van het stem recht op de algemeene vergadering en het niet vergoeden der reiskosten door de prov.-vereeniging. De voorzitter wees er op, dat men in de kringvergadering toch stemrecht heeft. Een voorstel om de reiskosten toch door de prov.-ver. te doen vergoeden werd ver worpen met 35 tegen 7 stemmen, waarna het reglement al3 voorgesteld werd goed gekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacatui-e ontstaan door het bedanken van den heer H. A. Hanken, met overgroote meerderheid, de heer A. van Hootegem, te Kruiningen, gekozen. De aftredende commissaris de heer Alph. Aernaudt werd herkozen. In de plaats van den heer Van Hootegem, die gekozen werd tot voorzitter, werd als afgevaardigde de heer P. Scheele de Putter te Biezelinge benoemd. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer F Dekker Pzn. werd zijn zoon, de heer P. Dekker F.zn. Axel, gekozen. De heer P. Dekker sprak woorden van da.nk voor het vertrouwen, dat de verga dering hem schenkt, terwijl h|j tevens z|jn waardeering uit voor de deelneming door bestuur en leden betoond bij het overlijden van z\jn vader. Hierna werd tot plaatsvervangend afge vaardigde de heer P. A. Stallaert-Heel. te Kloostcrzande en het jurylid voor de stam- boekmerrickeuringen de heer H. J. Aer- noudst te Sluis gekozen. Voorkomende zaken. De heer P. B. van Hoeven, Axel, wjjst op de vordering der Fransche paarden, waarvoor maar 50 pet. uitbetaald werd. terwijl ze laag geschat waren. Spr. vraagt of het hoofdbestuur geen stappen kan doen ter bekoming van het resteerende. De heer De Grooff, Kruiningen, uit nog zijn dank voor zijn benoeming, vorig jaar, tot jurylid. Spr. huldigt voorts de heer Lako, in verband met zijn 25-jarig jubi leum als secretaris. Spr. schetst den heer Lako als bestuurslid en als degenen, die da. jury en anderen ook steeas aangenaam weet bezig te houden. Als voorbeeld her innert spr. aan een gedicht, door den heer Lako indertijd vervaardigd en voorge dragen over den invoer van Belgische mer ries. Spr. heeft dit laten drukken en biedt het de afgevaardigden ten geschenke aan. (applaus). De heer G. Lannoy, Aanlenburg, vraagt of de hengstenkeuring niet drie k vier weken vroeger kan worden gehouden, in verband met verschillende omstandigheden, die spr. noemt, is dat wenschel|jker. De heer Bom, a!g. secr. zal dit punt in het hoofdbestuur ter sprake brengen. Enkele andere leden achten het beter de keuring in Januari te blijven houden, in verband met de werkzaamheden op het land. Het bestuur zal een en ander onder het oo„ zien. De heer P. Dekker te Borssele infor meert naar het punt één centrale keuring te 's-Hertogenbosch. De strenge selectie. De voorzitter zegt, dat er aan gewerkt wordt. Door vele andere werkzaamheden moest afwikkeling dezer kwestie wachten. Enkele leden critiseeren de al te strenge selectie keuringen en de geringe opname in het keurstamboek, waarop,' de heer Bom opmerkt, dat Brabant er voor was, pas de hengsten na vier jaar in keuring op ,te nemen. Een ander lid bepleit opname pas na het bewijs, dat het paard een goed ELECTROBIOSCOOP TE MIDDELBURG, J|J bent mijn leven. Terwijl de slagersjongen nog dagelijks de herinnering aan de wonderschoone lie deren van den Italiaanschen tenor Tito- schipa uit de film „Vivere" levendig houdt, brengt deze film ons opnieuw een tenor van groot formaat en wel Schipa's land genoot, Benjamino Gigli. Onwillekeurig treft men een vergelijking tusschen beide films en die blijkt in vele opzichten op te gaan. Ook hier is de zang de hoofdzaak en wat wil men anders. Een tenor dient nu eenmaal te zingen en wanneer het een kunstenaar als Gigli betreft, kan men er bezwaarlijk te veel van hooren. Men ziet en hoort Gigli als den beroemden tenor Mario Monti in de opera's Aida en Manon Lescaut en de bekende melodieën krijgen nieuwe beteekenis door Gigli's prachtige stem. Het gegeven is van ondergeschikt be lang en heeft uit den aard der zaak een dramatischen inslag. Gigli speelt zijn dankbare rol zonder veel vertoon en bet resultaat is een geslaagde film, die zon der Gigli's heerlijke stem echter weinig te beteekenen had. Zangliefhebbers mogen deze film in geen geval verzuimen. Z|j zullen er in volle teugen van genieten. In het voorprogramma draait een Ne der landsch filmpje „Ach, wat hindert het nou?", een niemendalletje uit de Cinetone- studio's, waarin Tilly Perin-Bouwmeester optreedt. ALHAMBRA-BIOSCOOP VLISSINGEN. Jud Süss. De verfilming van Lion Feuchtwanger's beroemden roman door de Ufa was een gewaagd ondernemen, waar het boek tal van mogelijkheden biedt om het behan delde gegeven te behandelen. De Ufa heeft onder de zeer knappe regie van Veit Har lan een film uitgebracht, die èn wat haar montage én haar belichting van het geval- Süsz betreft zeker mag wezen. Het verhaal speelt in Würhtemberg on der de regeering van Hertog Karl Alexan der, die om zijn vrouw een mooi geschenk te geven in onderhandeling treedt met den Joodschen juwelier SUss Oppenheimer in Frankfurt. Die ziet z|jn kans schoon en weet met een speciaal paspoort Stuttgart binnen te komen. Eenmaal daar, weet hij zich in de gunst van den hertog te dringen, die hem niet slechts >enoemt tot Finan- zienrat, maar bovendien op zijn aandrin gen de Jodenwetten opheft. Bij honderden komen de Joden Stuttgart binnen en de bevolking krijgt een ware terreur te door staan, waarvan Slisz en zijn agenten de aanstichters z|jn. Wanneer de hertog hem bovendien een vrijbrief geeft, waardoor hij boven recht en wet wordt gesteld, is het hek heeïémaal van uen dam. Tevergeefs trachten de vooraanstaai.de leden van den Landraad den hertog tot andere gedachten te brengen, maar het financleele genie Slisz Oppenheimer heeft den hertog zoo in z|jn macht, dat hij besluit den Landraad op te heffen. Maar de wil van het volk is ster ker dan de intriges van Stisz. De opstand breekt uit, wanrfeer bovendien blijkt, dat van den Landraadsvoorzitter. De hertog sterft btj een woede-aanval en de vrijbrief van Süsz vervalt. Hij ontgaat zijn vonnis niet en de Jodenwetten worden weer van kracht. Een sterk gespeelde film. Het bijprogramma is goed verzorgd. GRAND THEATER TE GOES. Morgen gaat 't beter. De jeugdige Willy Verhulst (Lily Bouw meester) wordt niet verwend door het leven. Haar moeder stierf vroeg en haar vader waar ze zeer veel van houdt, l|jdt aan. een hartkwaal. Ze studeert, moet haar diploma halen, want ze moet in haar onderhoud trachten te voorzien. Maar zo heeft een slecht hoofd voor geschiedenis en jaartallen. Haar vader zal eens met haar directrice gaan praten. Maar h|j stort in en overiydt in het ziekenhuis. Haar eenige hoop is nu het diploma en dank zij een weiwillenden examinator, die mede leden heeft met dit meisje, in het zwart, komt z|j er door. En na lang zoeken vindt ze ook een betrekking als typiste, op één der studio's te Hilversum Door een sen sationeel toeval wordt ze daar „ontdekt" als radio-ster, en krijgt er een goed be taalde functie. Doch nu de financieele zor gen geweken zijn, volgt een liefdesdrama, dat haar echter ook een kostbare les geeft en haar vaste vertrouwen: „morgen gaat 't beter", wordt ook nu niet beschaamd. Deze film, waaraan naast Lily Bouw meester o.a. nog medewerken Theo Fren- kel, Paul Steenbergen, Nico do Jong, Louis Glmberg, Aaf Bouber, Piet Kohier, Kommer Klein, Anton Roemer en nog meni ge onzer jeste acteurs, wordt op zeer gave wijze gespeeld en is ongetwijfeld één der allerbeste Hollandsche films. Er zyn tal van komische scènes in deze geschiedenis, doch ook zeer aangrijpend en geboeid ziet de toeschouwer steeds toe. Ook de blik die men in de studio's werpt is reeds een attractie op zichzelf. „Morgen gaat 't beter" werd hier reeds eer vertoond, doch niemand zal spijt van een tweeden gang naar het Grand Theater hebben, en wie deze film nog niet zag, moet er zeker kennis mede gaan maken. vaderpaard is. Daartegenover wijst een ander er op, dat soms later pas blijkt of een paard een goed vaderpaard is. Deze spr. wilde het geheele keurstamboek laten vervallen, betgeen een ander zou betreu ren, voor-1 ook om de K.-merries. De heer Lako acht het een punt van groot belang maar laat men dit in do kringvergaderingen uitwerken. Men kan dit niet met voor of tegen afwerken. Opgemerkt wordt, dat men of het keur stamboek en dan een strenge- selectie of geen stamboek moet hebben. De voorzitter zegt dat dit punt nader bezien zal worden. De heer Lako betulgc aan het einde der vergadering zijn warmen dank voor de groote belangstelling, die h|j bij z|jn jubi leum ondervond. H|j en z|jn tezin waren er door getroffen. Wat h|j deed, deed hij naar beste weten, uit een groote liefde voor het trekpaard. Met zijn zwakke krach ten heeft hij dat altijd met volle liefde ver dedigd. Spr. vindt dit echter geen verdien ste, doch een klein staaltje van z|jn plicht en h|j meent eer, dat hij daarbft tekort is geschoten. Maar wat h|j ondervónd is hem een aansporing om zoo nog enkele jaren aan de vereeniging te willen meebouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2