KRUSCHEN STADSNIEUWS Vlissiwen. STADSNIEUWS Middelburg. Besluiten, benoemingen enz. STADSNIEUWS Goes. Boonen zijn een belangrijk voedsel. Slechte woontoestanden in Middelburg. B'irprerliike Stand Marktberichten Alle Lijders aan Rheumaüek moesten de eenvoudige Kruwhen-kuur volgen, zooels miljoenen menschen over de heele wereld dat dagelijks doen. Kruschen zal ook U uitkomst brengen) Daarom, neem óók Bij apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41. BOND VAN POLITIEAMBTENAREN IN NEDERLAND TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Aid. Walcheren. Gistermiddag vond in een der localiteiten van het politiebureau alhier de jaarverga dering van bovengenoemde afdeeling plaats. De voorzitter, de heer A. Goedhart, sprak in het openingswoord zijn verheugenis erover uit, dat geen der leden is gevallen door het oorlogsgeweld endankte allen voor hetgeen zjj in het oorlogsjaar hebben verricht in het belang van het dier, zoowel de leden als de niet-leden, o.m. werklieden van de gemeente. Zonder aan het werk van anderen te kort te willen doen, maakte spr. in het bijzonder gewag van de prestaties van den Vlissingschen politieagent P. de Bokx die met de hulp van gemeenteperso- neel onder zeer moeilijke omstandigheden een 40-tal Fransche legerpaarden, die bij de haven waren achtergelaten, in den letter lijken zin van he^woord uit knellende ban den, nl. het tuig, had verlost. Voorts kon spr. tot zijn verheugenis mededeelen dat zoojuist 16 nieuwe leden zich hadden aan gemeld,hetgeen voor een kleine afdeeling als de Walchersche een mooien vooruitgang beteekent. Verder uitte spr. zyn dankbaar heid over het feit dat de voorzitter van de afd. Vlissingen van de Ned. Vereeniging voor Dierenbescherming, dokter G. J. M. de Greef, deze vergadering bijwoonde. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering en mededeeling van ingekomen stukken, bracht de secretaris, de heer G. van Belzen, het jaarverslag over 1940 uit, waarin hij de bijzondere moeilijkheden me- memoreerde, waarmee men in het afgeloo- pen jaar te kampen heeft gehad. De jaarver gadering van don bond moest 4 maal uitge steld worden, terwijl er slechts 2 afdee- lingsvergadexingen werden gehouden. Het aantal leden en donateurs bleef stationnair, resp. 29 en 70, zoodat er geen reden tot klagen is. Alle zeilen zullen echter moeten worden bijgezet om te behouden wat men heeft. Verder wordt den voorzitter in dit ver slag dank gebracht voor de goede zorgen aan achtergelaten honden en katten be steed in de dagen dat Vlissingen geëva cueerd was. In het bestuur vond een mutatie plaats tengevolge van het vertrek van den mare chaussee C. J. Verburgh. Deze werd vervan gen door een ander lid van dit korps, den heer D. Versluys, die inmiddels ook weer overgeplaatst werd. Het verslag eindigt met den wensch dat 1941 beter moge zijn dan het voorgaande, ook in het belang van de afdeeling. Het verslag werd met dank aan den sa mensteller goedgekeurd. Evenzoo geschiedde met het verslag van den penningmeester, den heer W. J. Meul- blok. De rekening wees aan in ontvangsten 128.52, uitgaven 113.95, alzoo een batig saldo van 14.57. Tot afgevaardigde naar de op 17 Mei te Utrecht te houden algemeene vergadering werd aangewezen de heer G. van Belzen en als plaatsvervangers de heeren A. Goedhart en J. de Munter uit Meliskerke. De aan dc beurt van aftreding zijnde be stuursleden Meulblok en de Munter werden herbenoemd, terwijl getracht zal worden in de vacature van marechaussee D. Versluis een ander lid van hetzelfde kox-ps te krijgen. Bij de rondvraag deelde de heer van Bel zen desgevraagd mede dat hjj hoewel hij waarschijnlijk binnenkort met wachtgeld den dienst by de Rljksveldwacht zal ver laten de functie van secretaris zal blij ven waarnemen, een toezegging waarvoor de voorzitter hem dank bracht en evenzoo voor het werk dat hij reeds 18 jaar als secretaris in het belang der afdeeling heeft verricht. CHRISTELIJK ZIEKENHUIS „BETHESDA". Tot bestuurslid van het Christelijk zie kenhuis Beth es da" is in de vacature ds. D. J. Vossers tijdens de gisteren gehouden ledenvergadering gekozen ds. J. J. Hiet- kamp. SCHUTTING BIJ HET POSTKANTOOR OMGEVALLEN. Nadat onlangs bij een bombardement ook het postkantoor werd beschadigd, zijn voor de ramen twee wallen van zakken zand opgeworpen, afgeschermd door houten schuttingen. Waarschijnlijk onder den zwaren druk Van het zand, is gisteren een schutting bezweken en voorover op straat gevallen. Teneinde een herhaling te voorkomen heeft men de andere schutting thans met zware balken gestut. CHR. GEREF. KERK. WjJ vernemen, dat met ingang van a.s. Zondag de middagkerkdiensten in de Eben- Haëzerkerk in de Kasteelstraat weer om 5 uur zullen worden gehouden. Jong-Hervonnden. Naar gemeld wordt, tolt de federatie van vereenigingen van Jong-Hervormden thans 146 afdeelingen en bijna 8600 leden. Van 3 tot 5 Mei wordt te Doorn van wege de federatie een weekend gehou den, waar prof. dr. Kraemer zal spreken over: „Dé taak der kerk" en dr. L. D. Terlaak Poot oven „Kerk en Jeugd". HET VROEGER STEDEHUIS. Vele stadgenooten weten, dat eerst in de 15e eeuw, om juist te zjjn in 1452 begon nen is met den bouw van het Gothisch deel van het Stadhuis, waarvan de voornaam ste muurresten thans boven de groene schutting aan Markt en Noordstraat uit steken. Maar veel kleiner zal het aantal Middel burgers zijn, dat weet, dat in die zelfde eeuw het vorige stadhuis, het „stedehuis" door brand was vernield en wel in 1426. Het had dus hetzelfde lot ondergaan van het ons allen zoo bekende, beroemde Stad huis. Men moest om dit nieuwe stadhuis te kunnen bouwen, beschikken over den daar voor noodigen grond. Dezen kon men eerst koopen in 1452 en wel achter het West- monsterkerkhof, waar nu de Markt is. Het Stadhuis had aanvankelijk zijn hoofd ingang aan de zijde van de Noordstraat: eerst later toen de Markt openbaar plein was geworden, kwam daarin verandering. De versiering van den voor- en zijgevel en het bouwen van den Gothischen Toren da teeren van de eerste 20 jaar der 16e eeuw. Maar wij zouden het hebben over „Het vroeger Stedehuis". Bij het wegruimen der resten van de panden der Firma Vroom en Dreesmann; Firma de Grujjter en Firma F. B. den Boer in de Langedelft is kort bij den hoek van de verdwijnende Lange Burg. o.a. de plaats vrij gekomen, waar voor 1426 het Stedehuis stond en dit wel met het Oude Vleeschhuis en het huis Arnemuijen, waarin een hal. Van den hoek af had men eerst den hal. daarnaast het Stedehuis en dan het Vleeschhuis. Tegenover deze panden, dus op den hoek, waar tot Mei het voornaamste pand der firma F. B. den Boer stond, was destijds de Vischmarkt. Het Stedehuis is in 1430 op dezelfde plaats en in dezelfde groote herbouwd, doch het aangrenzende Vleeschhuis, dat mede afgebrand was, werd nu vergroot herbouwd. Na den bouw van het Stadhuis aan de Noordstraat, welke straat toen doorliep tot op den genoemden hoek van de Burg, bleef het vroeger Stedehuis, dat te bekrompen was voor dien tijd, stads- eigendom, en in 1498 werd er nog een nieuw tegeldak op aangebracht. In 1541 werd het stedehuis nog „Het huis van Middelburg" genoemd en werd daar een' vertering ge maakt bij het verkoopen van het „nerjwe vleyschuys". Het was reeds in 1477 een herberg, waar de bierwerkers met het St. Jansgilde gelogeerd waren. Daar het Oude Stedehuis stond aan of op den geplempten grond van de oudste stadsvest, kan het niet ouder zijn geweest dan van 1254. NOG STEEDS RIJWIELDIEFSTALLEN. Nog steeds komen brj de politie aan giften binnen van verdwenen rijwielen, die tydeljjk onbeheerd stonden en daardoor in handen van onbevoegden zijn gevallen. Bekeurd. Gisteren is een wielrijder bekeurd, die een tweede persoon op zijn rijwiel ver voerde, hetwelk niet van steunen was voorzien. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van poli tie des Dinsdags, Donderdags en Zater dags van 6 n.m. tot 8 n.m.: Handbeschermer: vragen en oefenboekje Nederland en Indië; paar bruine kinder wanten; broodbonnen; zilverbon; stuk van een armband; schooï-ctui (rood); stofbril; rolletje linnen; collier; rinderarmbandje. Bij vinders: glassnijder, W. Dingemanse, Rozemarijnstraat 12; regenkaptje, J. de Visser, Winte-straat 13; zilveren ring, J. Verhage, Groote Abeel 2; zwart avond- doekje, G. Melse, Rouaansche kaai 3; zil veren dameshorloge, I. R. Dille, Dampoort straat 1; ceintuur, T. Koole, Oud Arne- muidsch voetpad, 55; bruin kinderhand- schoentje, Paula Hoek, Veerschesingel 198; puntenslijper, J. Wiltenburgh, Noordweg B 123; padvindersriem, C. M. Schou, Dok straat 29; zilverbon, W. den Hollander, Segeerweg 7; armbandje, de Jonge, Gort straat 73; bruine portemonnaie met in houd, fa. Brouwenaar en Van de Kamer, Lange Viele 8; paar grijze kinderhand schoenen, I. Loontjes, Dam 21; drie sleu teltjes, J. Blokpoel, Lambrechtstraat 12; bruine alpino-muts, A. Kooman, Zacharias Jansenstraat; glacé dameshandschoen, M. Dirven, Bogardstraat 20; rijwielbelasting- merk, I. Beijns, Brakstraat 22, dames ringetje, Mathij, Leliestraat 21; mantel band, L. Hendrikse, Korte Giststraat 8; bruine glacé heerenhandschoen, W. Vogel, Jacob Catsstraat 33; rijwielbelastingmerk, M. Cal jouw, Veerscheweg B 98; armband je, G. van de Berge, Bleek 18; huissleutel, B. Davidse, Seisweg 177, bril in étui, Pa- pegaaij, Noodwinkel 54, Londensche kaai, damespolshorloge, R. Cevaal p/a Joosse, Hoogstraat 5, rijwielbelastingmerk ten na me van Verhage, A. Kuijs, Bogardstraat 8; blauw kinderwantje, A. P. de Leeuw, Volderijlaagte 16; bruine portemonnaie, van der Horst, portier Distributiekantoor, Zuidsingel; zakmesje, L. v. d. Kam, Lange Viele 20; paar lederen handbeschermers, Johan Biondina, Jasmijnstraat 13; kleine bruine hond, W. Jumelet, Veerscheweg 138. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. OOSTBURG. Geslaagd te Amsterdam voor apothekers-assistente mej. S. G. Kry- nen te Oostburg. BIERVLIET. Tot gezworene van de Elisabethpoldèr alhier is benQerad den heer W. P. Verplanke az. 7 èefp*ri»9 De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd; PHILIPS BRUINE BOONENSMOKKEL. Naar wij vernemen is de cris s contröle dienst op het spoor gekomen van het frau duleuze verhandelen en vervoeren van een party van 6000 kg. bruine boonen. Een paar handelaars hadden deze bruine boonen bjj kleinere hoeveelheden opgeschar reld bjj landbouwers in den zak van Zuid- Beveland, waarna ze in massa door twee handelaars te dezer stede opgekocht wer den. Hierna moeten de boonen naar Am sterdam vervoerd zijn. Bij het vervoer dien den zakken uien als camouflage. Te dezer zake zijn negenentwintig pro cessen-verbaal opgemaakt. ZILVEREN JUBILEUM. Morgen, Zaterdag 1 Maart, zal de heer J. A. Heijnsdrjk 25 jaar in dienst der posterijen zijn. Het voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad deelt mede: Reeds vroeger ga ven wjj een aantal boonenrecepten. Nu de distributie het mogelijk maakt, dat dit, uit voedingsoogpunt zoo belangrijke en sma kelijke voedsel weer op tafel verschijnt, is het nuttig nog iets ov.r boonen te vertel len. Het is voldoende bekend, dat Nederland op het gebied van de teelt van droge peul vruchten (erwten, bruine- en witte boonen) een vooraanstaande plaats in neemt. Nu is het gebruik van droge peul vruchten voor menschelijke consumptie in Nederland betrekkelijk gering en in ver gelijking met 2030 jaren geleden zelfs aanmerkelijk achteruitgegaan. Tegenover een jaarlrjksche productie van ongeveer 150 millioen kg. droge erw ten en boonen staat in normale tijden slechts een hoeveelheid van 22 millioen kg., die voor menschelijke consumptie ge bruikt wordt. Het overblijvende wordt voor een groot gedeelte naar het buitenland ge ëxporteerd. De peulvruchten bevatten een belang rijke hoeveelheid eiwit en koolhydraten, mineralen (kalk, phosphor en yzer) en in ruime mate het vitamine bl. „Vitamine bl' is bestand tegen lang durige hitte en hiervan kan gebruik ge maakt worden door de peulvruchten in hooikist of couranten gaar te maken. Een deel van het vitamine gaat echter over in het kooknat, daarom en om nog andere re denen, mag dit niet worden weggegooid. Dubbelzure soda, dit is het zuiveringszout, moet niet gebruikt worden, daar dit het vitamine vernietigt. Om den kooktjjd van de peulvruchten te verkorten worden deze te voren geweekt, overjarige zelfs 2 x 24 uur, dan opgezet met het weekwater en een weinig vet, daar dit ook een middel is het hard worden te voorkomen. Pas zout toevoegen als de toonen bijna gaar zijn. De peulvruchten kunnen als ver vangingsmiddel va., vleesch gebruikt wor den. Het „eiwit" is echter niet geheel vol waardig, hetgeen te verbeteren is door in denzelfden maaltijd gebruik te maken van aardappelen of melk. De vorige malen gaven wij recepten van volledige peulvruchten maaltijden, nu volgt een recept van wat men met het peulvruchtennat doen kan en een voor schrift voor een peulvruchtengehakt. Soep van het overgebleven peulvruchtennat. 1 Liter peulvruchtennat (nat van bruine en witte boonen), een restje boonen (noo- dig is dit niet), 1 ui of prei, 1 afgestreken eetlepel, vet of bote.-, 1 theelepel kerry, wat aardappelmeel, aroma, melk, wat pe terselie. De gesnipperde ui of prei met de kerry in het vet fruiten, het vocht en de fijnge maakte peulvruchten toevoegen, alles nog een half uur zachtjes koken, zoo noodig binden met wat aardappelmeel, afmaken met wat aroma en een scheutje melk, de fijngehakte peterselie toevoegen en de soep opdoen. Als er geen restje boonen meer is, kan d« soep direct gebonden worden en behoeft niet eerst een half uur te koken. Peulvruchtengehakt. 250 gr. rauwe of 1 liter gekookte bruine- of witte boonen, capucijners of groene erwten, 200 gr. gekookte aardappelen, 1 flinke ui, peper, zout, noot, wat boter of vet om in te bakken. De peulvruchten gaar koken, fjjn maken en met de fijngemaakte aardappelen, de gesnipperde, gefruite ui, peper, zout en noot tot een samenhangende massa kne den; mocht deze te droog zijn, dan iets tranennat toevoegen; is r'J te vochtig, dan aardappelkruim. Van deze massa kleine gehaktballen vormen, deze door paneer meel wentelen en ze aan, alle zijden bruin bakken. MENSCHEN IN AFSCHUWELIJKE KROTTEN. Uitbreiding van woongelegenheid voor kleine kinderen noodzakelijk. TOEZICHT OP OUDEN VAN DAGEN. De ramp van 17 Mei 1940, waarbij ruim 600 panden verloren gingen, heeft Mid delburg plotseling belast met een woon probleem van geweldigen omvang. Ten minste 2000 personen, die dakloos waren geworden, moesten worden ondergebracht. Zoo goed en kwaad als het ging, is dit ook gebeurd. Sommige gezinnen trokken bjj familie of kennissen in; andere ge zinnen legden de hand op een woning, die voor den oorlog voor schuur vrijwel niet meer in aanmerking kwam. Nu al meer dan 9 maanden achtereen is Zeeland's hoofdstad door het verlies van ettelijke honderden woonpanden, en mede door het feit, dat de stad vele inwoners uit Vlissingen en Souburg (zij het tijdelijk en veelal iok slechts voor den avond en den nacht) trekt, een overbelaste stad. Aan haar woon- en met name aan haar „slaap"-capaciteit worden eischen gesteld, waarvan men inlossing eertijds niet voor mogelijk zou hebben gehouden. Dit beteekent niet meer of minder dan opmerken, dat vele, vele honderden gezin nen in Middelburg nu al meer dan 9 maanden een abnormaal leven leiden, en gehuisvest zijn op een wjjze, die om het op zijn zachts uit te drukken alleszins onbevredigend is. Te veel personen zyn gedwongen, overdag en 's avonds in te kleine woonruimten te vertoeven, des nachts met velen te verblijven in slaap gelegenheden, die meestal veel, soms alles te wenschen overlaten, en die stellig niet bevordelijk zijn voor hygiëne en moraal. Gedurende de oorlogsdagen hebben tal- loozen in ons land zich moeten behelpen; vrywel iedereen op Walcheren heeft toen in kermisbedden of in het stroo geslapen, en enkele nachten vertoefd in primitieve slaapgelegenheden. Men weet dus wat dat beteekent Maar: men weet niet wat het beduidt, vele maanden achtereen op deze wijze den nacht door te moeten brengen; vele maan den achtereen op een matras op den grond te moeten liggen en soms betrokken te worden in nachtelijke verkenningstochten van ratten, muizen en ander ongedierte Menschen In krotten. Het behoeft geen bètoog, dat in de overbelaste stad, waar de mensch elke ruimte moet benutten, woningen worden bewoond, die feitelijk eer aanfluiting van die benaming zijn, en dat een aantal personen leeft en slaapt in krotten. Aanvankelijk dachten wij als velen in Middelburg: „Kom, kom er zal wel eenige overdrijving in de geruchten over de woon toestanden heerschen", maar nu wij ons, onder leiding van wethouder Paul, per soonlijk op de hoogte hebben gesteld van den toestand, waarin een aantal woon gelegenheid verkeert, moet het ons van het hart, dat het meer dan ellendig is. We hebben in krotten gestaan, dié fer erger uitzagen dan een vervuilden stal. Ze waren nagenoeg verstoken van licht; lucht trad toe door kapotte planken in den vloer, en door de kieren in den zol der. In die krotten, wemelend van onge dierte, verpest door stank, huizen veelal oude lieden, in den loop van den tijd der mate door hun omgeving omlaag gehaald, dat zij het niet eens meer noodig vinden die omgeving, en zich zelf te reinigen. Iemand met een gevoelige maag raden wij een bezoek aan deze krotten niet aan. Zelfs als men in het bezit is van een verteringsapparaat, dat een duwtje kan hebben, moet men zich inspannen, opdat het niet op deze walgelijke interieurs reageertl Verbetering in zicht. Er worden in Middelburg thans zeer te waardeeren pogingen in het werk gesteld om op korten termyn een einde te maken aan althans de ergste en de ergerlijkste misstand op woongebied. Aan de Karelsgang wordt weldra de la- .ate hand' geleed aan 33 doelmatige, eenvoudige frissche arbeiderswoningen. Aan den Veersche singel komen binnen kort 25 heldere, prettig aandoende, z.g. kleine mid- densta swoningen, gereed, die een aantal, met te veel personen gevulde hulzen in de binnenstad zullen ontlasten. In de eerstvol gende vergadering van den gemeenteraad zal verder e*n plan voor den bouw van 100 arbeiderswoningen den raadsleden ter goedkeuring worden aangeboden; B. en W. onderhandelen met het bestuur van do Godshuizen over de stichting van een pa viljoen hij het oude mannen- en vrouwen huis, bedoeld voor oudjes, die minder ge schikt zijn voor de samenleving in dat huis, maar die niet zonder hulp en toe zicht kunnen. Dan zijn B. en W. voorne mens een tiental huisjes voor ouden van dagen te laten bouwen; zoo vlug mogelijk de slechtste krotten onbewoonbaar te la ten verkla. en. En last but not least: door de medewerking van den gen eenteraad en het burgerlijk armbestuur, heeft Middel burg thans een woning-inspectrice gekre gen, die voor het gemeentebestuur wan toestanden zal opsporen, en die de ont spoorde krotbewoners in hun nieuwe om géving een handje zal helpen om hen op een hooger sociaal niveau te doen be landen. Als de hierboven gemelde plannen in den loop van dit jaar hun beslag zullen hebben, gekregen, zal het woon-probleem der arbeiders, (er werden 140 arbeiders woningen vernield), dat der kleine luiden der ouden vangdagen grootendeels ujn opgelost, zal een afschuwelijke wonde in het licuaam der Middelburgsche samenle ving tot genezing zijn gebracht! Dank zij de ramp, die Middelburg *-of, dar.k zij burgemeester en wethouders, en andere instanties, die gedreven worden door een verheugen-' -"isal inzicht. OUD-HOOFDCOMMISSARIS VAN POLITIE SIRKS OVERLEDEN. De oud-hoofdcommissaris van politie te Rotterdam, de heer A. H. Sirks, is giste ren in den namiddag, by het uitstappen uit een tram op den Kneuterdijk te Den Haag in elkaar gezakt en kort daarop overleden. De heer Sirks was sedert de oprichting directeur van den centralen crisis controle dienst in Den Haag. Voordat hij bij de Rotterdamscne politie kwam, is hjj by de marine geweest. In zijn jeugd bezocht hjj de H.B.S. te Rotterdam en voltooide zjjn studie in la tere jaren aan het Kon. Instituut te Wil lemsoord. Daarop werd hjj in 1899 aange steld als adelborst aan boord van Hr. Ms. „Noord-Brabant", waarmede hjj naar Ne- derlandsch-Indië voer. TTier werd hij te werk gesteld bjj den hydrografischen dienst en in het jaar 1904 keerde hij naar het vaderland terug als luitenant ter zee tweède k'isse, waarna korten tijd later een aanstelling volgde als leeraar in den scheepsbouw aan de machinistenschool te Hellevoetsluis. Hier reeds nam hij tevens de functie van officier van politie waar. In 1907 voer hij weer op Hr. Ms. „Piet Hein", maar nog datzelfde jaar nam de heer Sirks ontslag uit den zeedienst in verband met een benoemingals adjunct havenmeester te Rotterdam. Zeron jaar later, in 1914, volgde zijn benoeming tot hoofd-commissaris van po litie in dezelfde stad. VERDUISTERING VAN STIKSTOF ZEGELS. De politie te Utrecht heeft een 20-ja rigen kantoorbediende uit Maartensdijk aangehouden. Deze was werkzaam op het bureau van den provincialen voedselcom- missaris, waar hij uit een der bureauladen op het kantoor een 200 tal stikstofzegels, rechtgevend op 'n hoeveelheid van 200.000 kg. kunstmest, had ontvreemd. De jonge man had deze bons verkocht aan een fou- ragehandelaar uit Bunnik voor een bedrag van 470. De kantoorbediende is in ver zekerde bewaring gesteld. Voorts werd de 48-jarige Bunniksche fouragehandelaar gearresteerd, die de col lectie distributiezegels weer van de hand had gedaan aan een koopman uit Beusi- chem, die de zegels voor een bedrag van 990 gulden had gekocht. Deze koopman op zijn beurt verkocht de waardevolle pa piertjes voor een bedrag van ongeveer 2000 aan enkele andere gegadigden, die thans door de politie worden gezocht. DRIJVEND LIJK OPGEHAALD. De g.g. en g.d. te Amsterdam vervoer den gisteren naar het Wilhelminagasthuis het stoffelijk overschot van een 66-jarigen man, dat drijvende in het water langs de 2e Kostverlorenkade nabij de Kinkecbrug was aangetroffen. MIDDELBURG. Geboren Frans, z. van J. C. Koole en M. Boone; Pietemella, d. van B. Mer- vel en A. M. van de BuntJansje Leni, d. van W. C. Baas en M. A. ZoeterJaspe- rina Pietemella, d. van A. Willeboordse en F. Vader. Overleden L. Mesie, 37 j., vrouw van K. van SluisM. Moens, 59 j., man van L. de Voogd M. G. Bakker,- 56 j., vrouw van W. WitteJ. Hujjbrechtse, 71 j., on- geh. vrouw L. de Vejj, 15 j., z. L. Bos- schaart, 67 j., wed. van M. Meulenberg J. F. Pieters, 61 j., man van J. R. Cor- nelisse; A. Nederhand, 33 j., ongeh. vrouw. OndertrouwdO. A. van der Mejjden, 24 j. en E. M. Geers, 23 j.J. Consenuil- der, 24 j. en T. Kievit, 25 j. Getrouwd F. Bliek, 19 j. en P. B. C. van Hilst, 18 j. WEMELDEN GE. Van 13 tot en met 27 Febr. GeborenJohanna Maria, d. van J. M. van Weele en H. de SchipperAgatha Maria, d. van M. Mieras en M. M. Visser. Overleden Jacob Willem Wemelsfelder, 60 j., man van F. M. Lindenberg Maatje Vos, 83 j., wed. van A. LuteijnTonis van Staalen, 74 j., wedn. van C. Koole. Veilingsvereen. Kapellc-Biezellnge en omgeving. KAPELLE, 26 Febr. Comtesse de Paris 1518, St. Remy 1315, Appels (stek) 314, Spruiten 15—23, Prei 6.60—9.20 per 100 kg. Koolrapen 1.50—2.50, Uien 1—2, Veldsla 21, Kroten 2—2.50, Breekpeen 1— 2.50, Roode kool 8.60, Boerenkool 47. AGENDA. MIDDELBURG. Electro-bioscoop. Van Vrjjdag28 Febr. tot en met Donderdag 6 Maart: „Jij bent mijn leven" en „Ach, wat hindert het nou". VLISSINGEN. „Alhambra"-theater. Van Vrjjdag 28 Febr. tot en met Dinsdag 4 Maart„Jud Süsz". GOES. Grand-theater. Vrijdag 28 Febr., Za» terdag 1, Zondag 2 en Dinsdag 4 Maart a „Morgen gaat 't beter".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2