Het afscheid van ds. D. J. Vossers. Kerk en school Waar is werk. Economisch front opgericht. Rechtszaken Radioprogramma Als predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Vllsslngen. Voor de Vlissingsche Hervormde gemeente was het gisteren wel een zeer bijzondere dag. Na een verbluf van ruim acht janen, waarin hty zich In het gemeentelijk leven een plaats van be teekenis had verworven, heeft da. D. J. Vossers wegens zijn vertrek naar Lelden afscheid genomen van ztfn gemeente. Uit de overgroot» belangstelling, zoowel van de zfyde der gemeenteleden als van autoriteiten is wel gebleken met hoeveel leedwezen velen ln VUs- smgen en daarbuiten ds. Vossers zien vertrekken. De burgemeester van Vlissingen. de heer C. A. van Woelderen, wethouder Rorije en de secretaris der gemeente de heer F. Bis schop; vertegenwoordigden het gemeente bestuur, terwijl voorts tal van ringpredi- kanten, predikanten van andere kerkge nootschappen en besturen van instellingen en vereenlgingen de afscheidsplechtighcid bijwoonden. Ds. Vossers schaalde zijn gehoor, na het uitspreken van de geloofsbelijdenis, schrift lezing en gebed, bij de woorden uit Romei nen 15 vers 13a De God nu der hope ver- vulle ulleden met alle blijdschap en vrede in het geloovén. Ik heb, zoo zeide spr. in zyn inleiding, tegen dit oogenblik zeer opgezien. Het viel zwaar van veel werk afscheid te nemen en hechte banden los te maken. Hier gaan gevoelens van dankbaarheid en weemoed samen. In de acht jaren, dat ik in uw midden ben geweest, ben ik my bij u gaan thuis gevoelen, als een der uwen. Er zijn banden gelegd, die niet spoedig zullen wor den verbroken. Het gemeenschappelijk be leven van vreugden en smarten bindt, vooral 't laatste. Na den tienden Mei is dat wel gebleken. Ik zal nimmer de plahts vergeten, waar God mij wonderlyk gered heeft. Ik had op dat moment afgerekend met het leven, maar God gaf mij een nieuwe kans. Het ware mij liever geweest, in andere omstandigheden van u afscheid te nemen, van Vlissingen, zooals we het gekend heb ben een stad van den arbeid. Wat is er van geworden? Het is ons oude Vlissingen niet meer. Er is achteruitgang. Die is er ook in het kerkelyk'leven, in het vereenigingswerk. Nu sta dit voorop -wy maken ons leven niet zelf. We hebben dit alles als een be schikking te aanvaarden en het te leggen in de handen van God, die bracht en die roept, die geeft en neemt, die dezelfde blijft, nu en altijd. Zoo komen we tot het tekstwoord, dat In de eerste plaats bemoedigend is, waar het spreekt van een vervullen met alle blijdschap en vrede in het gelooven. Hier slaan we een blik op de gemeente, een blik op God en een blik op de toe komst. De predikant schetste vervolgens het verband van zyn tekstPaulus denkt met bezorgdheid aan zijn gemeente, hij is een pastor in den waren zin des woords, een man van wien gezegd kan worden, dat de ziel ^an zijn werk was zyn werk aan de zielen. Paulus ziet den partijstrijd in Rome, en in dat verband'spreekt hij van sterken en zwakken, Joden- en helden-Christenen en hij streeft er naar deze partijen tot elkander te brengen. Sterken en zwakken, ook hier. Misschien niet in dien zin van partyverdeeldheid, maar ze zijn er ook onder ons, in maat schappelijk opzicht zij die staan bij de puinhoopen en zij die geen letsel ondervon den zy zijn er ook in geestelijk opzicht. In den storm worden de karakters "be proefd. Velen zyn uit him evenwicht ge raakt, anderen hebben in dezen tijd den weg tot God gevonden. Sterken en zwakken, ze zijn er in dezen tijd ook in zedelijk opzicht. Wie is sterk en wie zwak? Tegenover de geweldige machten rond om gevoelen wy óns klein. Het komt er nu maar op aan, of wij als gemeente schou der aan schouder staan, een gemeente, die haar kracht zoekt en weet in Jezus Chris tus. Anders is het met de kerk gedaan, ook met de kerk van Vlissingen. Wanneer we op ons zelf zien, is het 'droevig gesteld. Maar er is ook een Heer der gemeente. By het zien van den partij strijd in Rome, van de sterken en zwak ken, komt Paulus er toe te zeggen De God nu der hope Hier staan we voor de. heerlijkheid van het Evangelie wij mogen hopen. Hopen op de toekomst. Wie niet hoopt, is levend dood. De hoop is balsem voor de wonden, heelmeester van de smart. Waarop hopen wy? Op een partij, op een nieuwe orde? Dat is naar den mensch en deze tijd beeft het wel ge leerd, dat alle humanisme op een fiasco uitloopt. De menschen zijn slechts geraffi neerder, brutaler en onbeschaamder ge worden. Paulus wijst op den God der hope. Hij heeft gewezen op Jezus Christus en deze prediking is thans wel van bijzondere beteekenis. Hij kwam voor allen Hij zag het zwakke in het sterke, het sterke in het zwakke. Daarom is ^Tezus Christus ons gelijk geworden. Daarom gaat het naar Golgotha, waar God zich ontfermt over een zwakke wereld, die sterk' meent te Zijn. Het zou droevig gesteld zijn, wanneer het kruis het laatste zou zijn. Na den Goe den Vrijdag komt Paschen en daarin gaan Gods beloften in vervulling. Het is het doel, dat sterken en zwakken eendrach- tiger zullen zijn. Zoo heeft Christus ge staan tegenover zwakken en sterken, hei denen en Joden, wereld en kerk. Wereld en kerk, ze worden bijeen gehou den door waarheid dat is door trouw en door barmhartigheid. De kerk, die haar troost zoekt in de trouw van God, kan niet verloren gaan. En de" wereld Ook met die wereld heeft God een plan, zij is in Gods hand. In dit besef mogen wij het oog gericht houden op den God der hope. Na dien blik omhoog durft Paulus ook den blik richten op de toekomst. Hier moet het tijdsverband van het tekstwoord spreken. Het werd geschreven ten tijde- van keizer Claudius, toen de ge loofsvervolgingen in Rome kwamen, toen alle Joden uit Rome werden verbannen en toen de vrees levendig werd over Christen vervolgingen die aanstaande schenen. In dezen tjjd zet Paulus zijn tekstwoord, den blik gericht op de toekomst De God nu, der hope vervulle ulieden met alle blijd schap en vrede in het gelooven. Wij ook staan voor de vragen zal de kerk stand houden? Hoe zal de oorlog af- loópen en wat zal het lot zijn van kerk en gemeente Hoe dit alles ook zy, één ding is zeker God zal het laatste woord hebben. Dat is niet te bewyzen. Maar ons geloof zegt het ons een vaste grond der dingen die wij hopen. Die hoop moet al ons leed verzachten. Paulus zegt die hoop vervulle u met alle blijdschap. Geen vreugde die voorbij gaat het geloof geeft duurzame blijdschap. En de vrede? In de wereld zien wij er niets van, de klove wordt steeds breeder en dieper. Vrede is niet dé afwezigheid van oorlog, maar de aanwezigheid van God. Die vrede zij in Jezus Christus ook het deel van de gemeente aan Vlissingen. Wij gaan uit elkander, maar wij verliezen elkan der niet,wanneer we een gemeenschappelijk uitzicht hebben op den God der hope, die ons vervulle met alle blijdschap en vrede in het gelooven. Nadat gezongen was Gez. 244 vers 3 en 4 „Nooit kan 't geloof te veel verwach ten" en „Die hoop moet al ons leed ver zachten". richtte ds. Vossers zich Ln af zonderlijke toespraken tot de vertegen woordigers van de overheid en tot de ker kelijke colleges en personen. Tot den burgemeester van Vlissingen richtte spr. woorden van dank en erkente lijkheid voor ondervonden steun en voor lichting en met een herinnering aan het vele, dat thans in deze stad wordt afgebro ken, wenschte hij hem toe, getuige te mo gen zijn van de herrijzenis der stad uit haar tijdelijk verval. Ook voor u geldt, dat de God der hope u vervulle met alle blijd schap en vrede in het gelooven. Na wethouder Rorije en secretaris Bis schop dank te hebben gebracht voor het ondervonden medeleven, sprak ds. Vossers woorden van afscheid tot kerkvoogden en notabelen, met welke colleges steeds de beste verstandhouding heeft bestaan. De kerkvoogdij staat thans voor zeer zware zorgen, nu haar inkomsten zoozeer werden ingekrompen. Vandaar, dat de bijzondere collecte van vandaag voor haar nooden bestemd werd. Zich richtend tot zijn drie collega's, roem de ds. Vossers de uitnemende verstandhou ding. die er steeds tusschen de predikanten heeft bestaan. Wij trokken altijd als een eenheid op en al zijn er natuurlijk wel ver schillen van meening geweest, ik ben ver heugd, dat wij by dit afscheid elkander in de oogen kunnen zien en met een handdruk uit elkander kunnen gaan. Met dankbaarheid gewaagde spr. van de uitnemende verstandhouding, welke steeds met de ringcollega's en het Walchersche convent heeft bestaan. Wij waren eens geestes. Spr. richtte zich tot da. de Boer, Doops gezind predikante en tot ds. Nolte. Herst. Ev. Luthersch predikant. Ons bindt niet slechts vriendschap, maar ook de herinne ring aan gemeenschappelijk doorleefd ge vaar. Hartelijke woorden van afscheid sprak ds. Vossers tot 'de leden van den kerkeraad, speciaal tot zijn wijk-ouderlingen en diake nen, om daarna ook de kosters, organisten, collectanten en andere kerkelijke function- narissen in zijn afscheidswoord te betrek ken. Spr. gedacht het vereenigingswerk van de Jong Hervormden, van den Gemeente lijken Zendingsraad, waarvan ds. Visbeek als voorzitter zal optreden en van Inwen dige Zending, die in ds. Hietkamp een nieuwen voorzitter heeft gekregen, om daarna te herinneren aan den arbeid van het Christelijk ziekenhuis Bethesda en van de vereeniging Kinderzorg, waaraan hij zooveel tijd heeft mogen geven. Tenslotte na de vrienden uit andere plaatsen te hebben toegesproken een laatste woord tot de gemeente. Wy zullen met vreugde terugdenken aan den tijd bij u doorgebracht en ook vanuit de verte zullen wij hartelyk met u medele ven. God geve, dat er spoedig ook voor Vlissingen rustige tijden mogen aanbreken. Wat er ook gebeure, wy richten het oog naar boven.' Dan durven wij ook in de toekomst te blikken. De God der hope ver vulle u met alle blijdschap en vrede in het gelooven. Nadat gezongen was Gez. 280 vers 5 „Ik weet aan wién. ik my vertrouwe", sprak ds. Vossers den zegen uit. Ds. J. D. Schmidt 70 jaar. Zaterdag' 1 Maart s.s. viert dr. J. D. Schmidt predikant bij de Ned. Herv. ge meente van Kapelle en vooraanstaand fi guur op Zuid-Bevéland, zijn 70sten ver jaardag. Johannes Daniël Schmidt werd 1 Maart 1871 te Dordrecht geboren. Hy bezocht het gymnasium te Doetinchem en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht theolo gie om Ln 1899 candidaat te worden in Noord-Holland. 10 December van dat jaar aanvaardde hy het predikambt in zyn eer ste gemeente te St. Anthonypolder. In 1908 vertrok hij naar Oudenhoorn om zich 5 December 1909 aan zijn tegenwoordige gemeente te verbinden sprekende over Joh. 3 30. De 70-jarige promoveerde totdoctor in de theologie op een dissertatie getiteld „Weezenverzorging by de Gereformeerden in Nederland tot 1795". Hij is praeses van het classicaal bestuur van Goes en prae tor van den ring Kruiningen, alsook mede werker aan de Nieuwe Zondagsbode, het Hen', weekblad voor. de drie Zuidelijke piovii.cies. DE JAARVERGADERINGEN VAN UNIE EN SCHOOLRAAD. Worden dit jaar gecombineerd gehouden. Naar wy vernemen hebben de besturen van de Unie „Een school met den Bijbel" en de Schoolraad voor de scholen met den bijbel in hun dezer dagen gehouden vergadering besloten de jaarvergaderingen van beide lichamen die steeds resp. Dins dags-en Woensdags na Paschen te Utrecht plegen gehouden te worden ditmaal op één dag te doen plaats hebben zulks in verband met de tijdsomstandigheden, de beperkte relsgelegenheden en de voedsel voorziening. Beide vergaderingen zullen nu op Woensdag 16 April a.s. in K. en W. te l vecht worden gehouden en zullen wat de middagsamenkomst betreft worden gecombineerd. Om 10 10.30 uur vangt 's-morgens onder leiding van prof. dr. K. Dyk van Zwolle de 62e algemeene vergadering van de Unie aan die 1 uur 5 kwartier vor deren zal en dient tot het afdoen van de huishoudelijke zaken. Na eeu korte pauze vangt direct daarna de 51e algemeene vergadering van den Schoolraad aan onder presidium van ds. J. Barbas, Ned. Herv. predikant te Hen gelo. (G.) eveneens tot het afdoen van huishoudelijke aangelegenheden. Men hoopt daarmede voor de middagpauze gereed te zyn. 's-Middags om 2 uur vangt dan de ge combineerde jaarvergadering van Unie en Schoolraad aan, waar men een referaat van een nader aan te kondigen spreker be luisteren zal. De vergadering zal zóó tijdig eindigen dat allen hun woonplaats nog kunnen bereiken op dienzelfden dag. De directeur van de Districts-arbeids- beurs voor alle gemeenten op Walcheren N— en Z.-Beveland Schouwen en Duive- land, te Middelburg, deelt ons mede, dat de volgende aanvragen om werknemers zijn ontvangen HEERLEN 3 bekw. ankerwikkelaars. loon naar bekwaamheid, varieerende tus schen 50 en 70 cent per uur uitvoerige sollicitaties onder opgaaf van vroegere dienstbetrekkingen. AMERSFOOR: voor een vliegveld, 2 straatmakersloon als geldend in de plaats van herkomst, doch ten minste 60 ct per uur reiskosten worden vergoed, ook kostgeldvergoeding, Zondags dubbel tarief. ZWOLLE metaaldraaier, moet beslist vakman zyn, het uurloon bedraagt 0.67 gehuwden genieten bovendien een toeslag van 2.per week er is een waning beschikbaar, waarom aan gehuwden de voorkeur zal worden gegeven. HEERLEN bekw. Ia'ndbouwknecht (intern) bekend met melken voor de verzorging van 15 koeien, waarvan 8 melkkoeien moet tevens op de hoogte zyn van akkerbouw. Loon 30.tot 35. per maand. Voor geschikte arb.kracht jaarbetrekking. Aanbiedingen zoo spoe dig mogelijk. 's GRAVENHAGE administratieve kracht, leeftijd ongeveer 35 jr., moet in het bezit zijn van Akte M.O. boekhouden en Staatspraktijkdipl. voor Handel en Administratie en in staat zijn zelfstandig een bedrijfsboekhouding op te zetten aanvangssalaris 200.per maand. Soil, zoo spoedig mogelijk. DEVENTERvoor de op te richten cursus in metaalbewerken, \eeraar voor theorie en praktijk, bij voorkeur, M.T.S. of machinist Groote vaart, met veel prak tijk. Loon minimum 24.per week uitv. soil, zoo spoedig mogelijk. EINDHOVEN 10 loodgietersloon 0.53 p. uursoil. m. afschr. v. getuig schriften. HELMOND bekw. machineteekenaar, uitv. soil. ZUTPHEN oproeping van sollicitanten voor het vaststellen van de grenzen der zandwegen (gezamenlijke lengte plm. 300 K.M.). Genoemd werk geschiedt in werk verruiming. Soil, moet in het bezit zijn van dipL Middelb. Technische school, aid. bouwkunde en weg- en waterbouwkunde. Verdere inlichtingen omtrent loon, voor waarden enz, worden verstrekt door de Arbeidsbeurs Middelburg. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de Plaatselijke Organen der Arbeidsbemidde ling. De gemeente zong den scheidenden pre dikant toe de zegenbede uit Psalm 121, waarna ds. Vossers nog een enkel dank woord sprak. Van de gelegenheid om ds. en mevrouw Vossers de hand ten afscheid te drukken, maakten zeer velen gebruik. Zaterdagmiddag. Is in het gebouw voor „Kunsten en Wetenschappen" te Utrecht het economisch front opgericht. Na een inleidend woord van den leider van den raad van volkshuishouding der N.S.B. den heer W. O. A Koster, was het woord aan den heer ir. W. L Z. van der Vegte, leider van het economisch front. Ir. van der Vegte betoogde, dat naast de in één verbond gebundelde arbeiders, naast de tezamen opgestelde bewerkers van den bodem, in nauw verband met de middenstanders, de ondernemers één front moeten vormen in het economisch front. Dit front moet de juiste, doelmatige or ganisatie en ordening van het Nederland- sche, niet agrarische bedrijfsleven voor bereiden, en bevorderen en kameraadschap pelijk doen samenwerken met de volks groepen van arbeiders en boeren. y-"" De taak van het economisch front is tweeledig. Het ontwerpt den opzet voor het organisatie-apparaat van het bedrijfsleven, dat trapsgewijze zal dienen te worden op gebouwd d.w.z. uit vakgroepen van gelijke ondernemingen, welke groepen op haar beurt weer zullen worden gebundeld in bedryfsgroepen, terwyl deze weer in be paalde hoofdgroepen zullen kunnen worden geconcentreerd De organisatie zal moeten zijn een sa menvatting van het geheele economisch leven door middel van groepen harmonisch "bijeengeschikte ondernemingen, waarvan elke groep op zichzelf een afgesloten ge heel vormt en welke groepen langs richt lijnen, door de overheid te trekken, zullen worden geleid door daartoe door de over heid aan te stellen leiders. Van dit organisatie-apparaat zal iedere ondernemer lid moeten zyn enhy zal in alle opzichten zijn volle medewerking moe ten verleenen. Dit apparaat is noodig, op dat er leiding van bovenaf zal kunnen wor den gegeven en maatregelen kunnen wor den doorgevoerd, die voor alle onder nemers van een bepaalde groep, zonder uit zondering, gelden. Het vervoerswezen in Nederland. Hierna sprak de heer F. D Brands over „Het vervoerswezen in Nederland". Spr. betoogde, dat inen om een goed ge ordend verkeerswezen op te bouwen een samenwerking moet verkrijgen tusscheil*de ondernemers van eiken tak van het ver keer onderling, alsmede tusschen de soor ten verkeersmiddelen. Dit beteek ent een samenwerking tusschen overheidsbedrijven en groote en kleine particuliere onderne mers. Op de vraag: „Volgens welke lijnen zal in een nationaal socialistischen staat het vervoerswezen zich kunnen ontwikkelen?" antwoordde spreker: Het verkeerswezen zal worden opgebouwd volgens nationaal so cialistische beginselen. Ie. Alle ondernemingen op vervoersge bied vervullen een dienende functie in. de volkshuishouding. 2e. Het algemeen belang gaat boven het groepsbelang en het groepsbelang boven het eigen belang. 3e. Indien de exploitatie van een ver voermiddel door particuliere ondernemers kan worden verricht, dient aan deze de voorkeur te worden gegeven bóven over- heidsexploitatie. 4e. Elke vervoerder dient mettertijd in vol eigendom te kunnen beschikken over zijn vervoermiddel. 5e. Het leidersbeginsel dient in de on dernemingen en in de orgamsaties tot in de uiterste consequenties te worden toege past. Om te kunnen bereiken, dat aan de vraag naar binnenlandsch vervoer zal kun nen worden voldaan en de mogelijkheid wordt geschapen, dat Nederlandsche tran sportmiddelen in geheel Centraal en West- Europa hun aandeel in de vervoerstaak op zich nemen, is het noodzakelijk voor het volgende te zorgen. Ie. Beperking van het aantal typen en merken der transportmiddelen tot het noodzakelijke, opdat bouwtijd en prijs zoo veel mogelijk wordenverminderd. 2e. Vervanging van verloren gegane of in beslag genomen transportmiddelen reeds thans, of indien zulks niet uitvoerbaar is, zoover mogelijk voorbereiden. 3e. Aanleg van nieuwe en verbetering der bestaande verkeerswegen alsmede op heffing der verkeersbelemmeringen. Er zal gezorgd moeten worden, dat elke verkeerssoort een taak krijgt toegewezen, die haar een hechten bestaansgrond geeft. De aanslagkosten van de verkeerswegen moeten komen ten laste van den staat en rente en afschrijving moeten worden opgebracht door een heffing op de ver- voersprijzen, waarin dan tevens de onder houdskosten van de verkeerswegen kunnen worden verwerkt.. Hieruit volgt, dat ook ijsbestrijding over heidstaak is en alle tollen en bruggelden oogenblikkelijk dienen te verdwijnen. De overheid heeft dus te zorgen, dat de volkshuishouding zoo snel mogelijk be schikt over een goed net van spoorwegen, dat reeds nagenoeg volledig is, een net van autosnelwegen, dat zijn dus volkomen kruisingsvrye wegen, aangevuld door een net van secundaire en tertiaire wegen en rijwielpaden, alsmede een net van water wegen, waarlangs de schepen met zoo groot mogelijke snelheid kunnen varen, met zoo gering mogelijke belemmering door te kleine sluizen of bruggen met te geringe doorvaarthoogte of-wijdte. Wat hiervan reeds thans uitgevoerd of voorbereidkan worden, dient terstond ter hand te worden genomen, hierbij dient vooral niet te worden vergeten, de ver vanging van de schepen, welke inbeslag genomen zyn, waarbij in het oog gehouden moet worden, dat een schipper niets neeft aan geld, maar een schip terugvraagt. In de plaats van onderbrenging van het verkeerswezen onder het technische depar tement van waterstaat, dient een afzon derlijk departement te worden opgericht, of in elk geval een regeeringscommissariaat voor het verkeerswezen, doch niet onder gebracht by waterstaat, doch bij economi sche zaken. In hetzelfde licht bezien, dient de P.T.T. van binnenlandsche zaken te worden over gebracht naar het departement of het regeeringscommissariaat voor het verkeers wezen. RECHTBANK TE MIDDELBURG. AUTO-ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Vrijdagmiddag werd behandeld de zaak tegen den 42-jarigen schilder H. J. F., laatstelijk verblijvende te Haamstede, die verdacht werd van het op 14 Juli onder Haamstede hoogst roekeloos en onvoor zichtig rijden met een vrachtauto met een platte laadbak, waarop verscliillende per sonen waren gezeten. Verdachte zou een S-bocht in den Kloosterweg zyn ingereden, en doorgereden, met zeer groote, althans voor de omstandigheden, te groote, snel heid, tengevolge, waarvan hij in die bocht het stuur over het motori-rjtuig is kwijt geraakt, van rechts naar links van den weg is gereden en vervolgens, omgesla gen, waardoor een van de op die laadbak gezeten personen, G. C. van Wanrooi) er uit werd geslingerd en bijna onmiddellijk aan de bekomen verwondingen is over leden. Verdachte was niet verschenen, waar om direct kon worden overgegaan met het hooren van een viertal getuigen. De eepste, een opperman uit Zierikzee, heeft op den bewusten Zondag gemerkt, dat verdachte wat lastig was. Toen men. by het vliegveld plaggen had gelost en die betrokken werklieden weigerden ook het zand uit de auto te verwijderen, heeft verdachte gezegd, dat als hij met men schen in den auto zou wegrijden, deze er van zouden lusten. Getuige zou na die woorden niet gaarne met verdachte zijn medegereden. De tweede getuige, een garagehouder, zeide dat de betrokken auto, een Chevro let, evenals" andere, bij hem gestald was en onderhouden werd. de auto was in goe de conditie. Dat verdachte, zooals hy eer der verklaard heeft op den gaspedaal in- plaats van op den rem heeft getrapt, komt getuige onaannemelijk voor. omda t men de voeten dan verplaatsen moet, de pedalen staan niet naast elkaar. Een chauffeur en monteur van den vo- rigen getuige verklaarde wel eens met den auto van verdachte te hebben gereden. Wel moest men wat opliet' stuur letten, doch van zweven van den wagen is geen sprake, en hij en zijn patroon meenden, dat als men dit toch merkte, men lang zamer moest 'ryden dan verdachte heeft gedaan. De S-bocht is flauw. De verbaliseerende Rijksveldwachter gaf aan de hand van teekeningen en foto's in lichtingen over de bijzonderheden van het ongeluk. Het is gebleken, dat van een tegenligger, door verdachte by zijn ver- hooren als oorzaak aangevoerd, geen sprake is. Getuige heeft den vorigen avond en nacht verdachte aangetroffen, terwyl hij onder den. invloed van drank, ja zelfs in staat van dronkenschap was. De Officier van justitie wees in zijn re quisitoir ook daar weer op en meende, dat het gepleegde feit zeer ernstig is, waarom hij een gevangenisstraf van 5 maanden tegen verdachte vorderde. NIET GOED VERDUISTERD. De 46-jarige spoorwegarbeider A .v. G. te Temeuzen was in hooger beroep geko men van het vonnis van den Kantonrechter te Temeuzen vain 8 October, waarbij hij wegens het op 5 Augustus niet voldoende verduisteren van zijn woning veroordeeld is tot 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. De verbaliseerende agent van politie deelde mede, dat op den bewusten avond door den uitkijkpost van den luchtbescher mingsdienst bericht was, dat er uitstralend licht werd waargenomen, by onderzoek bleek het getuige, dat dit licht scheen uit het raam boven de deur van verdachte's woning en wel aan de achterzijde. Verdachte ontkende pertinent schuldig •te zyn. By den kantonrechter heeft hy ge zegd, dat getuige liegt. Hy trekt die woor den in en zegt nu, dat deze zich vergist. Zijn woning is van uit den uitkijkpost niet te zien en spr. meent als N.S.B.'er, dat hij de dupe is van dienstdoende andersgezin- den. Als hij veroordeeld wordt, dan is dit z.i. onschuldig. De Officier van justitie vorderde bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Dinsdag 2.5 Februari 1ML HILVERSUM I. 415 M. NED. PBOGB. KBO. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymn, 7.55 Gram. 8.00 Wij beginnen den dag. 8.20 Ochtendgymn. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 9.30 KRO-Kamerorkcst (opn.). 10.00 Gram. 11.30 Religieuze muziek (gr. pl.). 12.00 Gram. 12.15 Gerard Lebon en Zijn orkest. (12.30—12.33 Almanak). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Gram. 1.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 1.45 Gram. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Concertgebouwtrio. (3.35r-3.45 Gram.) 4.15 Vragenuurtje voor de kinderen. 5.00 Gram. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 RVU Boekbespreking 6.00 KRO-Symphonie-orkest en solist. ë.4z Almanak. 6.45 Actueele reportage o£ gram. 7.00 Vragen van den dag ANP. 7.15 Duit- sche les. (7 307.45 Ber. Engelsch). 8.00 ber. ANP. 8.15 Gram. 8.30 Ber. Engelsch. 8.45 Vas- tenavond-progr: 9.45 Engelsche ber. ANP. 10.00 Eer. ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. AVBO. 7.30 Gram. 7.45 Ochtcndgymn. 7.55 Gram. S.20 Ochtendgymn. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.25 Voor do vrouw. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Huishoudelijke wen ken. 11.20 Omroeporkest en solisten. 12.00 Ber., eventueel gram. 12.15 Gram. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Orgel. 1.20 Cyclus. 1.30 AVRO-SalonorkesL 2.20 Modepraatje. 2.40 Caba- retprogr. 3.40 Reportage. 1.00 Philharmoniscli kwartet. 4.45 Gram. 5.00 VPRO Jeugduitzen ding. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 AVRO-AmusemeDtsorkcst en solisten. 6.25 Causerie. 6.45 Actueele reportage of gram. 7.00— 7.15 Vragen van don dag ANP, sluiting. Het verkeers- en vervoerswezen zonder zeescheepvaart moet men zien als te zyn opgebouwd uit vier bedryfsgroepen n.1.: binnenscheepvaart, wegverkeer en -ver voer, spoor- en tx-amwegen, verkeershulp- be dry ven, terwyl deze bedryfsgroepen we derom onderverdeeld moeten worden in vakgroepen en ondervakgroepen. Verder dient onderscheid te worden ge maakt tusschen personen- en goederenver voer en tusschen eigen- en beroepsvervoer. Tenslotte sprak de heer W. N. A. Kröllcr leider van de afdeellng „scheepvaart" een propagandistisch woord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6