Verduisteren: X UIT DE PROVINCIE Marktberichten Munck redde ettelijke malen op schitte rende wijze, maar bezweek tenslotte voor een welgericht schot van Adriaanse. Kort daarop maakte De Baronie er 03 van, maar de scheidsrechter had blikbaar niet gezien dat de bal van den ach terpaal was teruggesprongen en hij kende dit doelpunt niet toe. Even later deed Lockefeer een poging tot natrappen en werd het veld uitgezonden. Uit een voorzet van rechts kopte tenslotte Adriaanse op fraaie wijze het derde doelpunt in de touwen en zoo kwam met 03 het einde. Enkele minuten voordat het eindsignaal klonk, had De Kok het veld reeds verlateh, als gevolg van zijn knie-blessure, waardoor hij steeds op halve kracht had moete. spelen. WALCHEREN—GOES O 6—S. Walcheren speelde met 5 invallers, maar daar Goes ook eenige invallers telde was Walcheren toch nog de meerdere van Goes. Na ongeveer een kwartier gespeeld te hebben maakte Aerssens voor Walche- ren het eerste doelpunt. Eenige minuten daarna wist Goes gelijk te maken. Wal cheren speelde nu voor het grootste deel op de Goes helft, zoodat doelpunten niet uit konden blijven. Lenaerts wist na pl.m. 30 min. spelen den stand op 11 te bren gen. Direct hierop wist echter de Goes voorhoede van een misverstand in de Wal cheren achterhoede te profiteeren (2—2). Goes kwam nu gevaarlijk opzetten en deed haar uiterste best om een voorsprong te behalen. Dit gelukte evenwel niet. Wel bracht Aerssens nog voor de rust den stand op 32. Na de rust was Goes geheel uitgespeeld. Toch wist zij na plm. 10 min. den gelijkmaker te scoren. Het pleit werd nu op de Goes heflt beslecht. Aerssens bracht dan den stand op 43. Er volgde af en toe een doorbraak van Goes, maar deze hielden geen gevaar voor Walcheren in, daar de Walcheren achterhoede hier wel raad mee wist, 15 min. voor het einde wist Milder dan den stand op 5—3 te brengen, en eenige min. daarna vergrootte Aerssens den voorsprong tot 63. HOCKEYUTTSLAGEN. Tweede klasse C. Push 2—Breda 2 1—8; Tilburg 2—Mid delburg 31; Zwart Wit 2—Tempo 63. HET PERSOONLIJK DAMKAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. De tweede ronde van het persoonlijk damkampioenschap van Nederland, welke te Haarlem gespeeld werd, leverde de vol gende uitslagen op J. Druyf Jr.E. Hartman 11 J. de Krijger—R. C. Keiler 1—1 J. M. BomP. J. van Dartelen 11. In Rotterdam werd de ontmoeting J. BlomPh. J. Ham gespeeld, welke in een overwinning voor Blom eindigde. Daar Dukel zich teruggetrokken heeft verviel zijn party tegen Van der Kraan. DUITSCHLAND WINT HET IJSHOCKEY- TOURNOOI TE GARMISCH. Nadat Duitschland den hal ven eindstrijd met 31 van Hongarije gewonnen had, werd Zondag de eindstrijd van het tournooi tusschen Duitschland en Zweden gespeeld. Na een uiterst boeienden strijd slaagden de gastheeren er ln een kleinen 21 overwin ning te behalen. De strijd om de derde plaats tusschen Zwitserland en Hongarije eindigde in een 42 overwinning voor de Zwitsers. De einduitslag is dus: 1. Duitschland, 2. Zwe den, 3. Zwitserland, 4. Hongarije. GEESTELIJKEN EN KLOOSTERLINGEN GEEN SCHOOLHOOFDEN MEER. De Staatscourant van heden bevat éen beschikking van den secretaris-generaal van het departement va.n opvoeding, we tenschap en cultuurbescherming betref fende onderwijs door geestelijken en kloos terlingen. Hierin wordt o.m. bepaald Artikel 1. Geestelijken of kloosterlingen zijn niet benoembaar tot rector, directeur of hoofd van een instelling van onderwijs ln den meest uitgebreiden zin des woordsi Dit verbod geldt niet voor scholen, die door onderwijsgevende congregaties worden be heerd, of die het onderwijzend personeel uitsluitend of voor het grootste deel uit leden van een klooosterorde betrekken. Bij twijfel of al dan niet van een school als in het eerste lid bedoeld sprake is, be slist de secretaris-generaal van het depar tement van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming. Artikel 2. Geestelijken of kloosterlingen, die bij het in werking treden van deze' beschikking in egn functie, als in artikel 1 bedoeld, werkzaam zijn, worden uiterlijk met in gang van 1 Mei 1941 van deze functie ont heven. Artikel 3. Deze beschikking treedt in werking op den dag barer afkondiging. Het A.N.P. meldt: Als grond voor dezen maatregel wordt aangevoerd, dat hierdoor den leeken betere vooruitzichten worden geopend. Voorts wordt ervan uitgegaan, dat de school niet in de eerste plaats een zaak van de kerk is. De schoolhoofden behooren naar het inzicht van de opstellers van het besluit in het algemeene belang midden in het praktische leven te staan en oog te hebben voor de problemen van ouders en kinderen, hetgeen eerder verondersteld wordt bfl hen, die zelf een gezin hebben. Het besluit slaat niet op de zuivere kloosterscholen en seminaries. Gem. Vischmjjh, Breskens. 22 Februari 1941. Door 19 vaartuigen werden aangevoerd 352 k.g. garnalen. Export 0.90—Q 1.05 per ls.g. Zootjes t 1.60—ti van hedenavond 19.09 uur tot morgenochtend 8.36 uur De maan gaat morgen te 8.05 op en gaat te 18.46 onder. Het persoonsbewijs en de Zeeuwsche kap. Een medewerker schrijft ons: Zelfs indien'een regeling minitieus wordt voorbereid en uitgewerkt, rijzen er toch bij de uitvoering altijd weer vragen en moeilijkheden. Zoo ook met de voorschrif ten inzake de persoonsbewijzen. De Zeeuwsche boerinnen cragen altijd een muts. Binnenshuis is dit de kleine muts, de z.g. „tup" muts met de gouden „stikken" (stukken), daaroverheen bui tenshuis dc grooto muts wordt gedragen. De regeling inzake de afgifte van per soonsbewijzen bepaalt o.a. dat ter beko ming hiervan twee gelyke foto's moeten worden ingeleverd. Hierop moet men blootshoofds en met ontbloot linkeroor voorkomen. Tengevolge van deze laatste bepalingen rezen er voor de boerinnen twee moei lijkheden. De eerste betreft rechtstreeks de Zeeuw sche schoonen zelf. Moeten ook zij met ongedekten hoofde en zichtbaar linkeroor' voor den fotograaf poseeren Dan zjjn de Zeeuwsche boerinnen geen Zeeuwsche boerinnen meer. Dan is een deel van haar glorie, haar trots, neen, van haarzelf, verdwenen. In de tweede plaats dringt zich de vraag naar voren of foto's zonder muts een spoedige en nauwkeurige identificatie van de betrokke nen niet in het gedrang brengen. Daarom worden er vanuit Zeeland po gingen in het werk gesteld om een op lossing te verkrygen die niet met de voor schriften in strijd is en toch voor de be trokkenen, het behoud van de schoonheid der kleederdrachten en het vaststellen der identiteit bevredigend is. In afwachting van den definitieven uit slag hiervan wordt aan de Zeeuwsche schoonen het advies gegeven, zich thans nog niet te laten fotografeeren. Wordt, naar wy hopen, aan de boerin nen toegestaan, in dracht te poseeren, dan rijzen er nieuwe vragen. De muts is n.l. zoo breed dat by een foto in de lengte de afmetingen vail het gelaat te klein worden. Bij een foto in de breedte komt deze vanzelf ook dwars op het persoonsbewijs. Dit laatste lijkt ons echter geen over wegend bezwaar. Aangezien op 1 Maart a.s. met de uit reiking der persoonsbewijzen een aanvang moet worden gemaakt, is een spoedige op lossing gewenscht, opdat betrokkenen hun foto's nog tijdig gereed kunnen laten maken. OPENBARE LES TYPOGRAFENCURSUS Toen in 1935 het gemeentebestuur be sloot als onderdeel der Avondschool voor Nijverheidsonderwijs een cursus in de typo grafie op te richten, werd hiermede in een groote leemte in de overigens zoo geperfectionneerde leerlingenopleiding voor dezen bedrijfstak voorzien. De. cursus heeft in den loop der jaren .zijn bestaansrecht bewezen. Van ver uit den omtrek, tot zelfs uit Tholen en Zierik- zee, komen des Zaterdagsmiddags de typo grafen in den dop naar de .Ambachtsschool aan het Molenwater, waar reeds zoovele vaklieden uit de provincie nun opleiding genoten, om daar de onontbeerlijke theo retische aanvulling op de practische op leiding, welke jn de bedrijven plaats vindt, te ontvangen. De cursus is een 4-jarige, wordt uit sluitend in de 6 wintermaanden gehouden en staat open voor zetters-, drukkers- en boekbindersleeriingen. Er wordt les ge geven in de Nederlandsche taal, vaktheorie voor drukkers en zetters en vakteekenen voor drukkers, zetters en binders. De theo rielessen worden gegeven aan de hand van z.g. lesbrieven, welke uniform voor het geheele land zijn en die den leerlingen tot groote zelfwerkzaamheid anrporen. Nu de cursus met het passeeren van het eerste lustrum, de kinderschoenen ontwas sen is, achtte de. directeur der school, de heer Klarenbeek, het oogenblik gekomen de gelegenheid te stellen kennis te maken met de behaalde, resultaten en de wijze waarop het onderrichf plaats vindt. Za terdagmiddag werd hiertoe een openbare les gehouden. In een der leslokalen waren teekeningen en lesmateriaal ten toonge steld. Verschillende personen hebben aan de uitnoodiging gevolg gegeven, en met critisch oog de werkstukken bezichtigd. Er waren ontwerpen uit alle klassen in groote verscheidenheid. Aardig was het te zien hoe de leerlingen el!: voor zich de opgaven hadden uitgewerkt. Onge twijfeld waren vele ontwerpen verre van vlekkeloos, hetgeen ook niet anders kan, daar geen selectie was toegepast en de jeugdige ontwerpers eerst aan het begin van hun loopbaan rtaan. Er waren echter ook opmerkelijk aardige ontwerpen bij, die voor de toekomst veel -meds doen ver wachten, en die zoo uitgevoerd zouden kun nen werden. Naar de heer Klarenbeek ons mededeelde werden door de leerlingen reeds enkele prezen in wedstrijden behaald. Met groote belangstelling hebben wij de taalles gevolgd, die vooral voor de jeug dige zetters van groot belang is. Zij kre gen een serie uitgezochte,„Nederlandsche" woorden te verwerken, waaro: het zet foutenduiveltje het dikwijls voorzien heeft. Niet minder interessant was de theorieles, waarbij de 4 klassen tegelijk onderlicht kregen, hetgeen zyn typische moeilijkhe den oplevert, doch in verband met het geringe aantal leerlingen niet anders kan. Terwijl een deel der jongens ten correctie proef zoo goed mogelijk van fouten trach- te te zuiveren, luisterden de anderen met groote aandacht naar, ges uiteenzetting w: den leeraar over de ontwikkeling der druk pers, van houten pers tot rotatie-machine. Wij hebben den indruk gekregen dat op dezen cursus zoowel door leeraren als door leerlingen met groote animo gewerkt wordt, Walcheren De Raad van Westkapelle vergaderde. WESTKAPELLE. Vrijdagavond kwam de Raad in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van wethouder W. Hul- bregtse Pz., loco-burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren H. Cijsouw Lz, en L. Minderhoud Jz. De VOORZITTER heette de aanwezigen op deze eerste raadsvergadering in 1941 hartelijk welkom, daarbij de hoop uitspre kend, dat dit jaar voor allen een gelukkig en voorspoedig jaar zou blijken te zijn, Hij herdacht in eenige gevoelvolle bewoordin gen hen, die tal van jaren op de raadsver gaderingen in hun midden waren geweest, wijlen de heeren J. de Vos en J. Polderman, toen respectievelijk gemeente-secretaris en raadslid. Spreker memoreerde verder het vertrek van burgemeester jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die zich door zijn benoe ming tot lid van Gedeputeerde Staten met tertijd elders zal vestigen. Hartelijk dank bracht hij hem voor hetgeen hy steeds doch vooral in het afgeloopen jaar voor de gemeente heeft gedaan. Spreker wees verder op het tot stand komen van verschillende nuttige werken in de gemeente, zooals bijvoorbeeld de bestra ting van den Ouden Zandweg en besloot met het doen van een beroep op de raads leden, om hem alle mogelijke medewerking en samenwerking te willen verleenen. Ingekomen stukken. Op verzoek van Ged. Staten werd de ver ordening op de heffing en invordering van 75 opcenten op de gemeentefondsbelastlrig zulks in verband met de loonbelasting ingetrokken. Op een verzoek van eenige benzinemaat- schappyen om voor hun benzine-installaties ontheffing te verkrijgen van de praecario- belasting zulks in verband met de slui ting dier Inétanties van overheidswege werd goedgunstig beschikt. Ook een verzoek van het schoolbestuur van de School met den Bijbel, om een voor schot te willen verleenen op de gemeente lijke vergoeding voor het dienstjaar 1941, werd ingewilligd. Op verzoek van den heer J. Pouwelse, vroeger onderwijzer aan de Bijzondere School alhier, werd hem eervol ontslag ver leend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. In zijn plaats werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. Kooiman, hoofd van de Bijzondere School alhier. Vastgesteld werden'daarna de wijzigingen der gemeente-begrootingen 1940 en 1941. Op voorstel van B. en W. werd nu beslo ten, om aan H. Hendrikse eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van doodgra ver en hem een toelage van 8.per week te verleenen, beide maatregelen met ingang van 1 Maart 1941. - Met algemeene stemmen werd daarna be noemd tot gemeente-werkman in vasten dienst, tevens belast met het werk van doodgraver, Iz. Gahriëlse, zulks ook met ingang van 1 Maart 1941 en op een jaar wedde van 900. Het salaris van den gemeentewerkman A. Louwerse werd met Ingang van denzelf den datum gebracht van 900 op 950. Op voorstel van B. en W. werd besloten om aan het gehuwde gemeente-personeel een duurtetoeslag van 6 van de bruto- jaarwedde of het bruto-loon te verleenen, zulks overeenkomstig de door den Rijks commissaris vastgestelde regeling. Tenslotte stelden B. en W. nog voor óm een financieele bijdrage te verleenen aan de afdeeling DomburgWestkapelleAag- tekerke van de Vereeniging tot Christelijke Wijkverpleging op Walcheren'a N.W. deel, zulks in verband met het feit, dat ge noemde vereeniging zich door de verkeers moeilijkheden genoodzaakt zag tot 1 Mei 1941 een tijdelijke hulpzuster te benoemen. Besloten werd een bijdrage van 50 te ver- leénen. Rondvraag. De heer L. MINDERHOUD Lz. vroeg of in de politie-verordening een bepaling was op genomen betreffende de verplichting tot het wegruimen van sneeuw vóór de woningen. De VOORZ. zeide, dat dit inderdaad het geval was en dat daarbij de bepaling ge maakt was, dat B. en W. telkens, wanneer dit noodig bleek te zijn, dit bekend moesten maken. RAAD VAN AAGTEKERKE. Subsidie voor de wijkverpleging. - Veror dening op de heffing van de baatbelasting. AAGTEKERKE. In de Vry'dag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente werd, op voorstel van B. en W., met alge meene stemmen besloten aan den ambte naar ter secretarie een jaarwedde toe te kennen van 300. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek werd aan den heer F. Maljers een verhooging van zijn jaarwedde als schoon- houder van het gemeentehuis, in verband met de vermeerderde werkzaamheden, ver leend van 20 en als klokkenist van 15. Lichamelijke oefening. Jn de vorige vergadering was een ver zoek van de beide Christelijke scholen^ om beschikbaarstelling van gelden voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefe ningen aangehouden, om te overleggen of dit onderwijs niet in betzelfde lokaal kon gegeven wordenbeide scholen bleken daartoe bereid, zoodat thans werd beslo ten de gevraagde gelden voor het aanschaf fen van materiaal beschikbaar te stellen. Snbsidio wijkverpleging. Door de zeer verminderde vervoersmoge lijkheden is het de wijkverpleegster niet meer mogelijk om de gemeenten Aagteker- ke, Domburg en Westkapelle tegelijk te bedienen, zoodat een tijdelijke plaatsver vangster voor Westkapelle moest worden genomen. Ter dekking van de daardoor ontstane verhoogde kosten stelden B. en W. nu voor een subsidie te verleenen van 25 aan de Ver. voor Chr. Wijkverpleging op Walcheren's N.W. deel. Na toelichting door den voorzitter werd dit voorstel met ■ie ^stemmen aangenomen^ y 1 Verordening baatbelasting. In verband met een desbetreffende op merking werden de bedragen der afkoop sommen van de, in een vorige vergadering vastgestelde, baatbelasting m gewijzigd. Aan de orde was de vaststelling van de verordenln op de heffing van de baatbelas ting IV ten behoeve van de verharding met klinkers van den Zuiverschen weg, het Oude Wegeling en het Nieuwe Zandwegje. Nadat daaromtrent nog eenige besprekingen wer den gevoerd en door den voorzitter ver schillende inlichtingen waren verstrekt op zich nog voordoende vragen, werd deze verordening met algemeene stemmen, con form het ontwerp vastgesteld. Onderhoud wegen. Besloten werd het hakhout, wanneer de daarvoor noodige toestemming verkregen wórdt, te verkoopen en niet van gemeente wege te doen bewerken. De heer Jobse wees op de mogelijkheid verschillende wer ken aan de wegen te doen verrichten, daar dit op sommige plaatsen zeer noodig is. De heeren P. de Visser en W. de Visser waren van dezelfde meening. De. voorzitter zeide dat inderdaad verschillende wegen drin gend onderhoud vergen, maar dat het beter zou zrjn deze werkzaamheden nog iets uit te stellen, os. met het oog op de vorst, die nog Zou kunnen komen. Besloten werd joo- dra de tyd daarvoor gunstig is verschillen de herstellingswerken te doen verrichten. Besloten werd entheffing te vragen van de verplichting tot het vaststellen van een verordening, waarby regelen worden ge steld op het zuiveren van woningen van ongedierte, daar dit kwaad in deze ge meente niet voorkomt. Naar aanleiding van een klacht van den heer Zacharïasse werd, op voorstel van den heer C. de Vissser besloten om maatregelen te nemen, dat de hinder die ondervonden wordt van da schelpen van het schoolplein, wordt opgeheven. Gevonden voorwerpen. T ZAND. Gevonden een doublé arm bandje te bevragen by Blok, Nieuwe Vlis- singsche weg E 326 een tienrittenkaart electrische tram bij Verburg, Nieuwe Vlis- singsche weg E 186. OUDE DAME LIEP IN DE SPUIHAVEN. VEERE. Vrijdagavond is mej. M. alhier door de duisternis misleid bij laag water in de Spuiliaven geloopen. Mede door het feit, dat er weinig water in de haven was, dankte zij het feit, dat zij gered kon wor den. De twee jongens De V. n Van V., die haar hulpgeroep hoorden, gingen om hulp en gezamenlijk wist men de oude dame uit haar benarde positie te bevrijden. Den vol genden dag hebben do jongens haar tasch, waarin o.m. boodschappen en distributie bonnen zaten, weten te bergen. De dame kwam met den schrik vrij. Zuid-Beveland LOONREGELING IN DEN LANDBOUW. Over de afsluiting van loonregelingen voor het landbouwbedrijf op Zuid-Beveland hebben besprekingen plaatsgevonden tus schen de vertegenwoordigers van de drie lahdarbeidersbonden èn de looncommissie uit de landbouwers op Oost-Zuid-Beveland en het bestuur van den Kring Zuid-Beve- land van den L.T.B. Van arbeiderszijde werden op belde con ferenties concept-loonregelingen ingediend, welke tevens ook regelingen bevatten voor de jongens- en m'eisjesloonen, werktijden, overwerk en Zondagsarbeid, vacantie voor vaste arbeiders, accoordwerk, wyziglngs- clausule scheidsgerecht en opzegging van. de contracten. De werkgeversvertegenwoor digers verklaarden zich bereid de inge diende concepten ln eigen kring te zullen bespreken. Nadien zullen vervolgconfe renties worden gehouden om alsdan te trachten tot overeenstemming te geraken. VARKEN FRADULEUS GESLACHT. KRUININGEN. Een tweetal recher cheurs beeft by een slager uit deze ge meente frauduleus geslacht var kens vleesch ontdekt. Dit vleesch is in beslag genomen en Zaterdagmorgen in het slachthuis ver kocht. DE FRANSCHE ZAAI-OESTERS VOOR YERSEKE. YERSEKE. De commissie ter voorbe reiding van de inkoopcombinatie voor de Fransche zaai-oesters, waaromtrent wij in ons vorig no. het een en ander meldden, heeft zich thans in een circulaire tot oes terkweekers gericht, waarin wordt mede gedeeld, dat de Nederlandsche Visscherij- centralc uitsluitend voor door de combi natie ingevoegde zaai-oesters de vereischte invoervergunning zal verstrekken. In de circulaire wordt o.m. gezegd Aan dezen gecombineerden inkoop zul len alleen kunnen deelnemen degenen, die zonder onderbreking in de jaren 1937 1940 van hetkweeken van consumptie oesters- hun bedrijf hebben gemaakt. De vereeling van de in te voeren zaai- oesters zal zooveel mogelijk geschieden op de basis van hetgeen ieder in één van de jaren 1939 en 1940 aan zaai-oesters heeft geïmporteerd, is een basis-cijfer vastge steld van 60.000 stuks. Uiteraard zal de verdeeling ook afhangen van de bestelde hoeveelheid. Uiteraard staat niet vast, dat men de bestelde hoeveelheid ook inderdaad krijgt. Dit hangt niet alleen af van de in Frank rijk beschikbare hoeveelheid, maar ook van het totaal der bestellingen en van het invoercijfer (resp. het baslscijfer van 60.000). In de eerste plaats zal er echter naar gestreefd worden, dat ieder desge- wenscht 100 van z\jn invoer in één der jaren 1939 en 1940 dan wel 600.000 stuks ontvangt Om de risico's van de niet-aankomst ter plaatse van bestemming zooveel mogelijk te verdeelen, zal de toewijzing der ingevoer de hoeveelheden in gedeelten geschieden. Indien zich desalniettemin de situatie voordoet; dat sommige kweekers hun aan deel reeds geheel heben ontvangen en er voor andere kweekers niet meer voldoen de za aioesters beschikbaar zfln, zat het ri sico hiervan zoo billijk mogeftk naar ver houding van de ontvangen oesters over al le kweekers, die oesters ontvangen hebben, Natuurlijk worden ook alle andere risi- worden omgeslagen. co's ponds-pondsgewys door de gezamen lijke ontvangers gedragen. Correspondentie. Wegens grooten toevloed van kopij moet een aantal verslagen tot het volgende ho. overstaan. Als waarborgsom zal 25,per ton bestelde oesters moeten worden betaald. Naar verluidt zou de pry's Fr. frs. 9,59 per kg franco station van inlading bedra gen, terwijl transport- en andere kósten on geveer frs. 3,50 Zullen zyn. Noord-Beveland JAARVERGADERING SCHOOL- VKREENIGING. KAMPERLAND. De vereeniging voor Bijzonder lager onderwijs op Geref. grond slag hield haar 35e jaarvergadering in de consistorie der Geref. kerk, onder voorzit terschap van den heer J. Ch. de Muynck, ln zijn openingswoord sloeg de voorzitter een blik terug op de afgeloopen 35 jaren van de school en wees op den strijd die voer de vrye school gevoerd is. Vervolgens wekte hij op niet te verslappen, maar dweds pai te staan voor ónze schooL Uit het jaarverslag van den secretaris A. Buijze bleek, dat in verband met de op richting van een Herv. school het leerlin genaantal eenigszin8 was teruggeloopcn eu thans 143 telt. De vereeniging telt thans 102 leden. Uit het verslag van den penningmeester den heer A. Balkenende bleek, dat de in komsten 12191.61 bedroegen de uitga ven 9781.80, zoodat hij een batig slot kon boeken van 2409.81. De beide aftredende bestuursleden A. dalkeucmde en M, L Reynhoudt werden ooikozen. De opkomst op deze vergadering was be- vredjgcr.d- Zeeuwsch-Vlaanderen ARBEIDSOVEREENKOMST IN HET LANDBOUWBEDRIJF. OOSTBURG. Tusschen \e besturen van de werkgeversorganisaties in het land- Douwbedrijf in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, alsmede een vertegenwoordiger van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij en ver tegenwoordigers van de drie landarbeiders- bonden anderzijds heeft een bespreking plaatsgevonden over de loonen en arbeids voorwaarden voor het district West- Zeeuwsch Vlaanderen voor 1941—1942. Over het van arbeidszijde opgesteld con cept contract werd uitvoerig van gedach ten gewisseld. De werkgeversbesturen kwa men eveneens met loonvoorstellen, welke evenals die van de landarbeidersbonden waren geformuleerd op grondslag van uur- loonen inplaats van dagloonen. Afgespro ken werd de wederzijdschc voorstellen in ledenvergaderingen te bespreken, om half Maart weer in conferentie bijeen te komen. EEN PARTIJ CACAOPOEDER IN BESLAG GENOMEN. OOSTBURG. B(j twee gebroeders alhier werd dezer dagen door de bevoegdo in stanties een partij waren, zooals cacao poeder enz. aangetroffen. Volgens een oude wet mochten deze goederen niet in Zee land blijven, zoodat order werd gegeven deze partij zoo spoedig mogelijk uit deze provincie te vervoeren. Toen de ambtena ren terugkwamen bleek dit ook inderdaad te zijn geschied, doch langs de verkeer de zyde, n.1. naar België, wat nu juist niet de bedoeling was. Het is den ambtenaren gelukt het groot ste gedeelte van de party uit BeJglfc terug te kry'gen. Dit zaakje zal voor de betrokken per sonen ongetwijfeld wel een onaangenamen nasleep hebben. RUZIE IN EEN CAFE. OOSTBURG. Gisteravond ontstond in een café aan den Hoogendam alhier onee- nigheid met het gevolg dat een bezoek ster, een juffrouw uit Retranchement, bul ten werd gezet. De juffrouw was daarover zoo ontstemd dat zy een ruit van het café stuksloeg. Van een en ander is proces-verbaal op. maakt. OP DEN BON. OOSTBURG. Het blijkt dat vele wiel- rijders in Oostburg en omgeving nog niet de noodige aandacht besteden aan ue ver lichting van hun rijwielen. Om deze redenen is de laatste weken een flink aantal pro cessen-verbaal opgemaakt MOOIE GIFT. AXEL. Het Burgerlijk Armbestuur ont-- ving van de firma VisserKoole alhier een gift van 50. EEN COÖPERATIEVE MELK FABRIEK? AXEL Alhier is een commissie gevormd met het doel om to komen tot stichting van een coöpe*i*»«*h» melkfabriek in deze streek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3