STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. STADSNIEUWS Middelburg. Griep-Griep-Grtep SPORT CHR. GEM. ZANGVEREENIGING „HOOP OP ZEGEN". Directeur A. Bosdijk neemt afscheid. Zondagmiddag nam de heer A. Bosdijk in verband met zijn benoeming tot hoofd der openbare lagere school te Domburg, in het repetitielokaal in de Bewaarschool aan de Glacisstraat alhier, afscheid als directeur van de Chr. Gem. Zangvereeni- ging „Hoop op Zegen" en haar kinder koren. Vele leden hadden gehoor gegeven aan den oproep deze bijeenkomst bij te wonep. De voorzitter, de heer C. M. Janse, dankte de leden voor hun trouw aan de vereeniging in dezen tijd en richtte hierna het woord tot den scheidenden directeur en zijn echtgenoote; die mede aanwezig was. Spr. hexdnnerde aan den 2den Maart 1933 toen de heer Bosdijk als directeur van het kinderkoor aan de vereeniging verbonden werd om vervolgens op 1 Ja nuari 1934 de geheele leiding op zich te nemen. Spr. schetste den heer Bosdijk als een harde werker en wees in dit verband op zijn goede programmakeuze en het componeeren van cantates. Gedurende acht jaar heeft men steeds samengewerkt voor het slagen der uitvoeringen on het op hoo- ger peil brengen van de vereeniging. Spr. herinnerde voorts nog aan het eerste op treden voor de radio. Ook persoonlijk dankte de voorzitter hem voor het geleer de, o.a. ten aanzien van het organiseeren van het orkest bij een uitvoering. Aan mevr. Bosdijk bracht spr. dank voor den steun van haar ondervonden, bijv. met het geven van extra repetities voor een uit voering en haar persoonlijke medewerking voor het kinderkoor. Als blijk van waar deering voor dit alles werd haar een bou quet bloemen aangeboden, terwijl de heer Bosdijk als herinnering aan „Hoop op Zegen" een wandbord mocht ontvangen. In zijn antwoord dankte de heer Bosdijk den voorzitter mede namens zijn vrouw voor de tot hen gerichte 'woorden en merkte op, dat de liefde tot „Hoop op Zegen" hem nog lang heeft doen aarzelen alvorens zijn nieuwe benoeming aan te nemen. De overweging dat het voor hem nu de tijd was om het nog te doen, heeft hem tenslotte zijn besluit doen nemen. Spr. noemde het geen afscheid doch be ëindigen van de werkzaamheden voor de vereeniging. Het doet hem pijn te vertrek ken, maar spr. neemt een aangename her innering aan „Hoop op Zegen" mee en hoopt dat de leden die aan hem zullen be waren. Er zijn wel eens meeningsverschil- len geweest en zijn werk heeft allen niet altijd voor honderd procent bevredigd, doch het is steeds in het belang van de vereeniging geweest. Spr. hoopte dat de vereeniging weer spoedig zal kunnen gaan zingen. In zijn toespraak wees spr. verder op de eenheid die in deze vereeniging be staat. Het werk in het kinderkoor was niet altijd gemakkelijk daar de kinderen kwamen voor uitspanning terwijl echter inspanning gevraagd werd. Verder bracht spr, het bestuur en vooral den voorzitter dank. Hij bevéelde dezen den leden aan, daar er gemakkelijker een nieuwen directeur dan een goeden voor zitter te vinden is. Tenslotte bracht hij allen dank voor het aandenken en sprak de hoop uit dat de vereeniging volgens haar naam, den zegen zal mogen ontvan gen. Nadat alle aanwezigen met een hand druk van de scheidenden afscheid hadden genomen, werd deze samenkomst beëin digd. CABARET-AVOND. Euphonia's tweede cabaretavond ver mocht niet zulk een groote belangstelling te trekken als de opvoering van ongeveer een maand geleden. Behalve enkele reeds eerder gespeelde nummertjes, werden de andere na slechts ongeveer dïrie weken studie voor het voet licht gebracht Eén van de medespelenden kon wegens 'n ongeval niet verschijnen. Dé dames K.Vis- ser en B. Capello verrichtten een mooie prestatie door de rollen er in één avond tijds in te hameren en mej. Capello oogstte in „Vliegsport" zelfs veel applaus voor haar frisch gezongen liedjes. De dames N. Krdtner, B. Capello en de heer W. Kerkhove zongen in het tweede gedeelte van het programma enkele cou pletten, die bij het publiek eveneens in den smaak vielen. De band, waarin Euphonia's directeur, de heer P. de Rooy, zijn pianistische me dewerking verleende, hield de aanwezigen nog gezellig maar kort bijeen door enkele vlot gespeelde walsen en steps, waardoor ook de vele dansliefhebbers nog gelegenheid kregen hun hart op te halen. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHT- HOORENDEN AFD. GOES EN O. Zaterdagmiddag hield Dr. J. F. O. Huese voor de vereeniging „Slechthoorenden" een causerie over z\jn beide reizen dóór het woestijngebied van Afrika. Het was een praatje met een plaatje. Dr. Huese toonde een prettig verteller te zjjn en kruidde zijn toespraak met ge zonden humor. Den eersten keer ging de dokter verge zeld van zijn vrouw met eigen wagen, voor het doel omgebouwd tot woonwagen dén tweeden keer reisden, ze per autobus. Bei de malen hadden ze met groote moeilijk heden te kampen: zandstormen, vastloo-- pen in het zand, as breuk, enz. De spreker gaf een levendig verhaal van den jacht op springbok, buffel en nijlpaard en stelde de aanwezigen in de pauze in de gelegenheid tot het bezichtigen van jachtrofeeën en prachtige voorwerpen, door de bewoners der bezochte streken zelf vervaardigd. Het was een leerrijke en aangenamen WERING VAN SCHOOLVERZUIM. De Commissie tot wering van schoolver zuim bericht in haar jaarverslag over 1940, uitgebracht aan den gemeenteraad, dat in het afgeloopen jaar 70 gevallen zijn be* handeld, en wel 13 van school C 2 van de centrale zevende klasse school, 1 van de school der Staatkundig Gereformeer den 8 van de bijzondere school Graven straat 3 van de bijzondere school Zuid singel en 43 van de R.K. school. Het aan tal- is bijzonder groot, want in 1039 waren er maar 37 gevallen. Het groote aantal van 43 der R.K. school (v.j. 14) is o.a. een gevolg van de na de verwoesting der school ongeregelde schooltijden, maar ook door het thuis houden der kinderen om in de huishouding te helpen, in verband met zenuwziekte der moeder. De laatste maanden was Je toestand weer vrijwel normaal, ir October, November en Decem ber kwamen te samen 14 van de 70 ge vallen voor. ONDERZOEK INZAKE ONDERVOEDING Van den waarnemenden secretaris-gene raal van het departement van Sociale Za ken, is bij het gemeentebestuur een schrij ven ingekomen, waarbij een bedrag van 19.000 uit het herstelfonds 1940 wordt toegekend. Daarvan ware 16.000 te be stemmen voor het instellen van een syste matisch onderzoek ander de kinderen der burger-oorlogsslachtoffers ter bepaling welke kinderen mee*- voeding noodig heb ben. Vervolgens het verstrekken van deze voeding en het doen geven van voorlich ting aan de betrokken gezinnen, hoe van dezen steun het meest juiste gebruik kan worden gemaakt, met contróle daarop. De overige SOOO zullen strekken tot honoreering gedurende een jaar van den medischen assistent van den gemeente-arts, ten behoeve van een systematisch onder zoek van de gemeente-patiënten en hun gezinsbudget, verband houdende met de bovengenoemde voorziening, HERSCHOLING. Bg de herscholing voor werklooze ar beiders bleef het aantal deelnemers in Januari onveranderd 11. CULTUREELWERK VOOR WERK- LOOZEN. Op 1 Januari stonden als werkloos in geschreven 154 mannen en 22 vrouwen. Van deze waren op de cursussen en bij andere werkzaamheden van Commissie voor Cultuurwerk voor werldoozen inge schreven 14 mannen en 13 vrouwen. In Januari vonden 4 mannen en 3 vrouwen werk err 1 man werd om andere redenen afgeschreven. Nieuw werden ingeschreven een man en een vrouw, zoodat eind Janu ari 10 mannen en 11 vrouwen waren inge schreven. IDoor hun kou, koorts en pijnuitdrij- vende werking helpt hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs stonden Zaterdag voor Middelburg ingeschrevengeheel werkloos 92 mannen en 21 vrouwen, ge deeltelijk werkloos 12 mannen, niet werk loos 14 mannen en 1 vrouw, in herscholing 13 mannen, in werkverruiming 28 mannen. Algemeen totaal vorige week 198, bijge komen 27, afgegaan 44, over 181. SLUITING VAN SLAGERSWINKELS OP MAANDAGMIDDAG. Bij den gemeenteraad is thans ook een verzoek ingekomen van de slagers-pa- troonsvereeniging om voor die branche de sluiting van winkels des Maandagsmindags nè. 1 uur in te voeren, zooals in de a.s. Woensdag te houden raadsvergadering voor de barbiers en kappèrssalons behan deld- zal worden. BIJ DE K.K. DILETANTEN. Een goed geslaagde opvoering. Zondagmiddag gaf de tooneel vereeniging „R.K. Dilettanten" een matinée in het Schuttershof, waarvan de netto opbrengst zal worden bestemd voor den wederopbouw van de R.K. Kerk. In. alle opzichten mag deze matinée als geslaagd worden beschouwd. De keuze van het stuk, het blijspel in drie bedrijven „De Huisleeraar" was zeer zeker een gelukkige. De aankleeding van het tooneel was uitste kend verzorgd en de rollen waren bij de vier dames en vjjf heeren in goede handen. Er is smakelijk gelachen om de verwik-' kelingen, die ontstonden, maar ook om de wijze van vertolking van elk type van de personen, die in het stuk voox-komen. Er was een flinke belangstelling al hadden spel en doel zeker nog meer bezoek ver diend. Begeerenswaardlge artikelen. Hedennacht is een ruit ingedrukt van den noodwinkal van de fa. Simon de Wit, aan den Dam. Enkele worsten en een paar koffie werden hedenmorgen vermist. De politie stelt een onderzoek in. Extra wlnterultkeering aan vluchtelingen. De secretaris-generaal van het departe ment van Biixnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen bericht, dat hij be paald heeft, dat aan de vluchtelingen die steun geixietej)x wegens voorziening in eigen huisvesting, "een extra-winteruitkeering wordt verstrekt, op den voet als is bepaald voor de ondersteunde werkloozen. middag. Een hartelijk applaus van leden en genoodigden onderstreepten de woorden van dank aan het einde van den middag, door den C. Kloosterman gesproken. De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd: VOETBALUITSLAGEN. Ie'klasse. D.W.S.'t Gooi 21Sparta-——D.F.O. 21; A.D.O.Stormvogels 4—1; D.H.C. .HermesD.V.S. 33; K.F.C.Feyenoord 2—3 Afd. H: V.S.V.—H.B.S. 3—1; C.V.V.— Haarlem 2—2; D.O.S.—Blauw-Wit 2—5; AjaxXerxes 91 Afd. IH: A.G.O.V.V.—Hengelo 2—1; N.E. C.Enschede 5Q; Heracles—Quick 11; Ensched. BoysGo Ahead 12; Tubantia Wageningen. 31. Afd. IV: P.S.V.—N.A.C. 3—1; Willem II —LONG A 2—0; Juliana—M.V.V. 3—0; RoermondLimburgia 22; B.V.V.Eind hoven 00. Afd. V: Sneek—H.S.C. 0—3. 2e klasse D. RBCRCS 7—2; Hero—Middelburg 21; VlissingenAlliance 33; Zeelandia —De Zeeuwen 19; GoesDe Baronie 0—3. Derde klasse M. WalcherenGoes 2 63; Middelburg 2 Goesche Boys 51. Derde klasse N. TemeuzenCorn. Boys 43. Derde klasse O. AardenburgOostburg 21; Breskens— Uzendijke 50 (regl.) VLISSINGEN—ALLIANCE 3—3. De lange rustperiode heeft den Vlissin gen spelers parten gespeeld, zij konden het vlugge tempo van voor de rust in de tweede helft niet meer volhou den. Voor de rust wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op, met een klein overwicht van Vlissingen, maar na de rust was het verband geheel zoek en werd er uitsluitend op de Vlissingen helft ge speeld. Het was een gelukkige omstandig heid, dat Vlissingen met de rust een 31 voorsprong had, want anders hadden de Roosendalers beide puntjes mee ïxaar huis kunnen nemen. Ook liep Vlissingen steeds in het beruchte buitenspelvalletje, waar door het spel, vooral in de eerste helft ontsierd werd. De voorhoeden waren snel, waarbij voor al het binnentrio van Vlissingen, dikwijls gevaarlijke momenten wist te scheppen in de Alliance achterhoede, die niet bepaald sterk was. De Vlissingen vleugelspelers werden te weinig in het spel betrokken. Van hen ging er dan ook niet veel uit. Linksbuiten Van de Velde was beter dan rechtsbuiten Beckèrs. Bij Alliance was dit beter verzorgd. Hier wisten beide vleugels door scherpe voorzetten vaak de Vlissingen achterhoede te overspelen. De middenlinies wogen tegen elkaar op. De Vlissingen middenlinie steunde voor de rust haar voorhoede goed. Vooral spil De Joode zat steeds achter zijn voorhoede aan, maar hij betrok de vleugels te weinig In het spel. Na de rust moest zij alle zeilen bijzetten m de verdediging. De Alliance middenlinie voedde den geheelen wedstrijd de- voorhoede en wanneer de Alliance midvoor ochotvaardiger geweest was, zou Vlissingen er niet zoo goed afge komen zijn. De Alliance achterhoede was niet het sterkste deel van het elftal. Deze linie werd een paar maal finaal overspeeld, maar daar Vlissingen steeds weer in het buitenspel- valletje liep, had zij niet veel moeite met de Vlissingen-voorhoede. De Vlissingen verdediging was daaren tegen sterker en hield van opruimen. Al leen jammer dat van een aarzeling in de achterhoede de. Alliance voorhoede wist te profiteeren en dit Vlissingen een doel punt kostte. De Alliance doelman was geen sterke speler. Hij schiep enkele malen door on tijdig uitloopen gevaarlijke momenten voor zijn doeL Doelman Harting daarentegen keepte weer met bravour en het is aan dezen speler te danken, dat Vlissingen voor een nederlaag behouden bleef. Over het spelvex-loop het volgende; De eerste aanvallen zijn voor Alliance, maar allengs komt Vlissingen er beter in. Het spel gaat nu regelmatig op en neer en er wordt in een hoog tempo gespeeld. Na ongeveer 15 min. weet Vlissingen haar eerste doelpunt te maken, wanneer de Alliance keeper reeds gepasseerd is en. de Alliance back geen kans meer ziet den bal te stoppen dan met zijn handen. Van der Schaaf neemt den toegewezen straf schop goed (10). Geen 5 min. later maakt Vlissingen haar 2e doelpunt. Bij een goed genomen hoekschop van links slaat de Alliance-doelman den bal voor de voe ten van Van de Kasteele; deze aarzelt niet en schiet (20). De Vlissingen voorhoede is in deze periode productief. Van der Schaaf geeft een throughpass, de Alliance keeper loopt uit maar Van de Kasteele be reikt den bal eerder en schiet langs hem heen (30). 3 doelpunten in pl.m. 10 min. Alliance geeft den moed niet op, zij laat de Vlis- singenvoox-hoeden nu steeds buitenspel loo- pen. Vlissingen raakt geheel de kluts kwijt en Alliance profiteert hiervan. Wan neer de Alliance rechtsbuiten een bal scherp wil voorzetten, verdwijnt den bal hoog over keeper Hatting, die'verkeerd opgesteld staat, in den hoek van het doel (3—1). Vermeldenswaardig is ook nog dat de scheidsrechter pl.m. 5 min. te kort liet spelen. Na de rust een heel ander beeld dan voor de rust Alliance speelt nu een fiksche partij eb over de Vlissingen gelederen hangt er een zekere loomheid. Alliance maakt dan na pl.m. 10 min. spelen een mooi doelpunt door haar midvoor, die met een prachtig schot van verren afstand, buiten bereik van doelman Harting, tegen den binnenkant van de paal schiet, waar na den bal in het doel verdwijnt (32). Vlissingen speelt nu, behoudens een en kele'uitval, geheel op haar eigen helft. De achterhoede doet alles om den gelijkmaker, die in de lucht hangt tegen te houden, maar dit gelukt niet. Wane wanneer de Vlissingen-achterhoede aarzelt weg te wer ken, profiteert de Alliance voorhoede hier handig van en doelpunt (33). Beide ploegen probeeren een overwinning te forceeren. Het Vlisslngendoel ontkomt nu een paar maal aan doorboring dank zij doelman Hai*ting. R.B.C.—R.C.S. 7—2. Na de groote nederlaag,- die R.C.S. ver leden week te slikken Jtreeg volgde thans een nog grootere nederlaag tegen den kampioenspretepdent R.B.C. De cijfers zijn echter wel wat hoog uitgevallen. Nu is het wel als een verontschuldiging aan te voeren, dat R.C.S. nog steeds Wanjon en Lantsheer moet missen, waarvan eerst genoemde wellicht dit seizoen niet meer zal kunnen uitkomen, doch ook de thuis club had 2 invallers. Naast de grootere activiteit, die de R.B.C.-ploeg aan den dag wist te leggen, was ook het feit, dat de thuisclub wèl en de bezoekers niet over goede reserves kunnen beschikken, van invloed. De thuisclub speelde een prima partij voetbal, geheel ingesteld op het ma ken van doelpunten. Steeds maar stuwend achter haar voorhoede, werd meesten tijds een groote druk uitgeoefend op de R.C.S.-helft, doch de Souburgers verdedig den taai, zoodat tenslotte de factor „ge luk" enkele malen moest meespreken om de overigens verdiende overwinning zoo groot te doen zijn. De thuisclub beschikt over een prima doelman en achterhoede, waarvan inzonderheid links back van Hal opviel door zijn solide speL In de uitste kend spelende middenlinie domineerde spil Dekkers, die steeds de vleugels aan het wex-k wist te zetten. De voorhoede was eveneens uitnemend, zoo niet het beste deel van de ploeg. In spelers als Luister burg, gebr. Beens en Jac. Dekkers heeft R.B.C. een aantal voorhoedespelers, die met den bal wel raad weten en ook op de geschikte oogenblikken een schot weten te lossexx. Typeerend was de snelheid van deze 5 voorspelers, doch zoodra de bal in hun macht kwam, werd de snelheid mees tentijds prijs gegeven en alle aandacht be steed aan het zuiver plaatsen en schieten. Of deze methode de juiste is durven wij thans nog niet te beoordeelen, doch dezen middag had men er althans succes mee, al dient gezegd, dat vooral tegen het einde, de doelpunten vrij gemakkelijk wer den verkregen. Inzonderheid de linksbui ten Dekkers en midvoor Beens waren prima. De R.C.S.-achterhoede treft geen blaam, al had men wellicht een 2-tal doel punten kunnen voorkomen. In andere op zichten echter weerde men zich zoo dap per, dat deze foutjes gerust kunnen wor den vergeven. De middenlinie was door het gemis van Wanjon en Lantsheer het zwak ste deel. Wel deed de Kam op de links halfplaats zeer verdienstelijk werk en wa ren ook Vaes en Melse zeker niet slecht, hier school toch o.i. de groote krachtsver houding. Vooral tegen het einde kon mén het niet best meer bijbeenen en keer op keer flitste de R.B.C.-voorhoede er langs. De vooi'hoedie was vooral voor de rust uit stekend op dreef. Na de rust kreeg men te weinig werk om gevaarlek te kunnen worde; De binnenspelers moesten steeds de ballen, ophalen,, zoodat btf lederen aan val de voorhoede met 3 man moest ope- reeren. De wedstrijd werd in de beste ver standhouding, onder uitstekende leiding van scheidsrechter De Haan gespeeld. Over den wedstrijd zelve nog het vol gende. R.C.S. steekt goed van wal, doch onmiddellijk daarna gaat de R.B.C.-voor- hoedé op de Souburg-veste af en met suc ces. W. Beens geeft Guiran het nakijken (I0). Niet ontmoedigd gaat R.C.S. wederom tot den aanval over, maar weer komt succes aan de andere zijde, wanneer Heeren een voorzet van links onhoudbaar inschiet (2-0). Kort daarop scoort R.C.S. dan toch door GUlesse. De vreugde is van korten duur en Luysterburg straft een fout in de verdediging af (31). Na dit doel punt tot <Je rust was de mooiste periode van dezen wedstrijd. Nog voor rust schoot Gillesse met een formidabel schot weder om in (32). Na de rust was de strijd het eerste kwartier gelijk op, doch toen zakte R.C.S. ineen en de thuisclub voerde den stand geleidelijk op tot 7—2, resp. door Jae, Dekkers (2) en W. Poena (2). R.C.S. kreeg nog exxkele kansen, doch wist ze niet meer te benutten. Een in dezen vorm spelend R.B.C. zal zeer zeker een ernstige gooi naar den hoogsten titel doen. ZEELANDIA—DE ZEEUWEN 1—9. De vertegenwoordigers van het hoofdste delijke voetbal zitten wel in het hoekje waar de slagen vallen. Na Middelburg was nu de beurt aan Zeelandia om een groote nederlaag te incasseeren. Het spel van de beide Middelburgsche tweede klassers la niet erg moedgevend voor de toekomst. Vooral voor Zeelandia begint het er. maar sleoht uit te zien. In den wedstrijd tegen De Zeeuwen dach ten we aanvankelijk, dat Zeelandia de huid zoo1 duur mogelijk zou verkoopen. Er zat werkelijk even vaart in het spel en van de laksheid, welke vorige wedstrijden typeerde was in den aanvang niet veel te bespeuren. De groen-zwarten namen zelfs aanvanke lijk even het initiatief. De Zeeuwen echter liet zich niet intimideeran en spoedig wa ren de rollen gekeerd. Niettemin bleef het spel] aanvankelijk gelijk opgaan en pas in het laatste deel van den wedstrijd wist de Vlispinger ploeg haar ongetwijfeld betere capaciteiten duidelijk te toonen. De Zeeu wen speeldex\ soepeler en gemakkelijker dan de Zeélan<llanen, die al hun krachten moesten geven om er een dragelijk geheel an te makeiu De Vlissingers werkten hun ballen gemakkelijker weg, hun plaatsen en opstellen is beter, dan dat der Zeelandla nen, En hoewel, zooals gezegd, de Zeelan- dia-ploeg actiever was dan vorige wed strijden, toch bleef het tempo der Zeeuwen beter. Het spel van de Zeeuwen was meer open, dan dat van Zeelandia en kon daar door verrassender en gevaarlijker zijn. Het schot ontbrak in de Zeelandia-voorhoede, texwijl de tegenstanders dit wapen juist met succes hanteerden. Dit is de hoofdzaak bij het verklaren van het groote verschil in doelcijfers, dat door de verhouding in het veld over den geheelen wedstrijd gerekend niet te verklaren zou zijn. De doelverdedi- ger van Zeelandia maakt altijd een wat onzelceren indruk, doch op zijn debet ko men de negen doelpunten dezexx keer zeker niet. De Zeeuwen-keeper kreeg niet veel lastig werk. De verdediging van De Zeeu wen maakte een betrouwbaren indruk, ter wijl de middenlinie op behoorlijke wijze haar taaie verrichtte. Bij Zeelandia leek ons de middenlinie, zonder bepaald uit te blinken, het beste deel van het elftal. De verdedigixig hebben wij betere wedstrijden zien spelen en te gemakkelijk werd deze linie uit elkaar getrokken door de vlotte speelwijze der Vlissingers. Het was de mid voor van De Zeeuwen, die het eerste suc ces had met een schot op het Zeelandia* doel (0—1). Zeelandia liet zich niet ontmoedigen en spoedig wist de linksbuiten der thuisclub fraai den stand gelijk te maken uit een hoekschop (11). Uit een schermutseling nemen De Zeeuwen opnieuw de leiding (12). Het spel van Zeelandia geeft nog steeds kans op den gelijkmaker. Succes komt echter van de andere zijde als de rechtsbinnen van De Zeeuwen een van links voorgekomen bal inschiet (13). Het vierde doelpunt voor de Vlissingers volgt dan spoedig uit- een strafschop (14). Na de rust weet de midvoor van De Zeeuwen weer het eerste doelpunt te sco ren uit een hem in buitenspel positie toege- speelden bal (15). Het is andermaal een strafschop, welke aan De Zeeuwen een doelpunt brengt (16). Het was ons niet duidelijk waar de scheidsrechter deze Straf voor toekende. De scheidsrechter maakte over het algemeen geen bevredigenden in druk. De Zeelandia-doelman stelt zich geducht teweer in het laa'.ste deel van den wed strijd. Bij een hard schot stompt hij den bal recht voor de voeten van een Zeeu wen-speler, die inschiet (17). Een voox*- zet van rechts komt in de benedenhelft van het doel terecht, waar eén Zeeuwen speler en een Zeelandia-back tezamen den bal in het doel werkend8). Tenslotte is het nog eens de midvoor van De Zeeuwen, die succes heeft en den stand op 19 brengt. GOES—DE BARONIE 0—3. De gasten telden een paar invallers en Goes bleek haa.r voorhoede gewijzigd te hebben. Na eenmaal op den rechtervleugel gestaan te hebben, had Van Sabben óp- nieuw plaats moeten maken voor Huis stede, en Beuns Jr. was door Dagevos ver vangen. Beide wijzigingen bleken ver zwakkingen te zijn. Bovendien stond Loc- kefeer nu linksbuiten en Wijs linksbinnen. Zooals te verwachten was, zat in deze voorhoede niet het minste systeem of ver band. Later verwisselden Lockefeer met Wijs, doch ook dlit bracht weinig verbete ring, daar Wijs een speler is die ruimte moet hebben en die op de linkshalf plaats of, desnoods, op de linksbinnenplaats thuis behoort. De achterhoede van De Ba ronie zal op velen een betrouwbaren ixx- druk gemaaid: hebben, doch dit was meer het gevolg van den zwakken Goes-aanval, dan van het bijzondere werk der Bredasche verdediging. Alleen de doelman van De Baronie maakte op ons een zeer goeden indruk. In elk geval deed de Goesche ver dediging niet voor die der gasten onder en hoewel hun aanvallen veel gevaarlijker waren dan die van Goes, wist de rood witte verdediging langen tijd weer stand te bieden. Daar de Goes-aanval ech ter al te weinig verlichting wist te brengen was te voorzien, dat ook de Goes-verdedi- ging tenslotte onder de al te snel en te vaak terugkeerende aanvallen der gasten zou moeten bezwijken. Dit verloop was voor de rood-witte ploeg temeer te be treuren, omdat allen van begin tot einde zeer hard gewerkt hebben. Het begin van den strijd kenmerkte zich door felle aanvallen van beide zijden, waarbij De Baronie ettelijke hoekschoppen forceerde en wel iets gevaarlijker was. Na 25 minuten spelen namen de gasten uit een voorzet vaxx rechts de leiding, waarbij De Munck het eerste schot op keurige wijze keerde, maar zich moest laten pas- seeren toen dadelijk daarop Van der Reidt onhoudbaar inschoot (01). Dit gebeurde juist in de korte periode dat De Kok, we gens een knie-blessure het veld had ver laten. Voor rust kreeg Goes nog gelegen heid gelijk te maken toen haar een stx-af- schop werd toegewezen, maar Lockefeer schoot te zacht in en zonder veel moeite werd zijn schot gekeerd. Na rust pakte Goes eenigen tijd fel aan, en in deze peri ode moest de Bredasche keeper enkele ma len zeer moeilijk werk doen. Ook De

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2