UIT DE PROVINCIE Verduisteren Burgerlijke Stand Agenda verkoopingen en verpachtingen Gemengd Nieuws Marktberichten van Zaterdagavond 19.05 tot Zondagmorgen 8.41 van Zondagavond J9.07 tot Maandagmorgen 8.39 De maan komt Zondag te 7.01 uur op en gaat te 16.34 uur onder. Maandag komt de maan te 7.36 uur op en gaat te 17.40 uur onder. Walcheren DE RAAD VAN GRIJPSKERKE VERGADERDE. Een gymnastieklokaal in de oude openbare school. Salarisverhooglng voor gemeentebode en de werkvrouw. GRIJPSKERKE. In de gehouden ver gadering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. De secretaris was wegens ongesteldheid afwezig. Burgemees ter Bouwman opende deze eerste verga dering in dit jaar met enkele toepasselijke woorden, hierbij dank zeggende voor de ondervonden deelneming bij het overlijden van zijn moeder. De heer DE NOOD be antwoordde den voorzitter. Een drietal verzoeken om herziening der classificatie inzake aanslag baatbe lasting no. II, van wed. L. Geschiere, te Koudekerke, J. "Wisse en W. Krijger Jz., alhier, werden op voorstel van B. en W. m.a.st. ingewilligd. Een verzoek van het bestuur der bij zondere school om voorschot op de ge meentelijke vergoeding ingevolge de L.O. wet, ten behoeve van de bijzondere school alhier, voor het dienstjaar 1941, werd in gewilligd en bepaald op 134 y3 leerling X 11.— 1477.66. Aan mej. J. Volmer-de Lignie, werd met het oog op den omvangrijken arbeid, door haar aan het gemeentehuis en burgemees terskamertje, te verrichten in hoedanigheid van schoonhoudster van dit gebouw, beslo ten een tydeiyke toelage te verstrekken van 25,per jaar. Electrificatie Buttinge. Ten aanzien van de electrificatie van Buttinge (3e uitbreiding) deed de VOORZi verschillende nadere mededeelingen. De heer VAN SLUÏJS sprak zijn te leurstelling er over uit, dat vanwege de P.Z.E.M. geen werkloozen uit deze ge meente voor het graafwerk ten behoeve van kabelaanleg zijn gevraagd. Opgemerkt werd dat destijds een aanvraag is ingeko men. doch toen moest vanwege de weers gesteldheid het werk worden gestaakt Daarna werd geen nieuwe, aanvraag ge daan. De heer van Sluys .vond dit jammer. Overeenkomstig hét voorstel van B. en W. werd de vergoeding ingevolge de L. O. wet 1920, verschuldigd aan de ge meente Biggekerke, vastgesteld. Lichamelijke oefening. Goedgevonden werd dat het lokaal der oud-openbare school ten behoeve van het onderwijs in de lichamelijke oefening wordt gebruikt. Enkele voorwaarden hiervoor werden vastgesteld. Salaris gemeentebode. Van J. Walhout was een verzoek inge komen om verhooging van het door hem genoten salaris als gemeentebode met in gang van 1 Januari 1941, opdat deze be looning in evenredigheid wordt gebracht met daarvoor te presteereu arbeid. Op gemerkt werd dat ook door andere ambte naren méér werk moet worden verricht, en geen verhooging van belooning plaats heeft Dit zou dan ook moeten geschie den. Na bespreking werd besloten de be looning van den gemeentebode met 25. te verhoogen en te bepalen op 75.per jaar. Met het schrijven van B. en W.van Borssele, gericht aan Ged. Staten inzéke de jaarwedde-regeling van burgemeesters, secretarissen, ontvangers en ambtenaren van den burgerlijken stand, werd inge stemd, en m.a.st besloten hieraan bij Ged. Staten dezer Provincie adhaesie te be tuigen. Van den directeur-generaal van de Voed selvoorziening was een schrijven inge komen, dat, zoolang door hem inzake het door den Raad gedaan verzoek met betrekking tot de regeling uitvoering Af- valbesluit 1940 I en EI, nog geen be slissing is genomen, de organisatie van de inzameling van afvallen nog niet definitief wordt geregeld. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van F. Sturm, om financieele mede werking voor gezinsverpleging van zijn zoontje werd besloten een zeker bedrag hiervoor beschikbaar te stellen. Een schreven van de wed. Francke in zake afvoerwater van de gemeentewoning werd voorgelezen en hiervan kennis geno men. Een regeling hiervoor werd getroffen. Vervolgens deelde de VOORZ. verschil lende naamsveranderingen van wegen me de. Deze zullen aan de plakborden worden gepubliceerd. De graskanten zullen alle opnieuw wor den toegewezen. Alle belanghebbenden moeten hiervoor een nieuwe aanvraag ift- dienen vóór een zekeren datum, welke zal worden gepubliceerd. Met oude verzoeken wordt alsdan geen regening meer ge houden, VERGADERING DIJKWERKÉRS- VEREENIGING. Hartelijke afscheidswoorden aan burgemeester de Casembroot. WESTKAPELLE. Donderdagavond kwam de dij kwerkersvereeni ging „Hebt Uw naasten lief, als U zeiven" alhier in alge- meene jaarvergadering bijeen in café „De Vriendschap" onder voorzitterschap van den heer P. Westerbeke Jz. De voorzitter opende met een welkomst woord de goed bezochte vergadering, waarna de besprekingen aan de orde kwa men, die tusschen het bestuur der vereeni- ging en het bestuur van den Polder Wal cheren werden gehouden inzake de loons- verhoogingen. Besloten werd de verhoogin gen, die door het Polderbestuur waren voorgesteld, te aanvaarden. Daarna kwam het bodeloon ter sprake. De bode ontvangt thans voor het innen van de contributie 1 cent per lid. Beslo ten werd dit loon thans te brengen op 2 cent per lid. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden daarna goed gekeurd. Tenslotte eerden nog tot eere-leden van de vereeniging benoemd de heer P. Pou- welse, mede-oprichter der vereeniging en de heer Jac. Louwerse, die door den voorzitter met een hartelijk woord werden toegesproken. De voorzitter wendde zich thans meer in het bijzonder tot den, ter vergadering aanwezigen, oud-burgemeester van West- kapelle, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Spreker herinnerde er aan, dat deze meer malen de vergaderingen der vereeniging met wier wel en wee hij steeds medeleefde, bezocht, doch dat hij thans, door zijn ver andering van werkkring en aanstaand ver trek naar elders, afscheid van de vereeni ging moest nemen. Hij zegde den heer De Casembroot hartelijk dank voor alles wat deze in raad en daad voor de vereeniging heeft gedaan. De heer De Casembroot dankte den voorzitter voor de hartelijke woorden, tot hem gericht, daarbij de hoop uitsprekende, dat de vriendschap, die steeds tusschen hem en zijn dorpsgenooten heeft bestaan, ook in de toekomst bestendigd zal blijven. KLEED ING STUKKEN VOOR MINVERMOGENDEN. DOMBURG. Een veertiental dames, be- hoorend tot de Gereformeerde Kerk al hier, hebben zich gezamenlijk belast met het vervaardigen van kleedingstukken tot hulp van de diaconie dezer kerk. Uit hun midden hebben ze tot presidente benoemd mevrouw P. Boersma-Wiersma, tot secre- taresse-penningmeesteresse mevr. M. Vis ser-Koning en tot alg.-adjuncte mej. W. J. van Nieuwlcerk. Meermalen komt het voor, dat gezinnen, die financieel niet in staat zijn om hun textielkaart geheel te besteden, kleeding stukken van noode hebben. Voor de door hen aan deze dames afgestane punten worden nu te hunnen behoeve de met het aantal punten in overeenstemming zijnde kleedingstukken vervaardigd. BOOMEN WORDEN GEROOID. VEERE. Toestemming is verkregen tot het rooien van een aantal hoornen in deze gemeente, waarvan een twaalftal op het sportterrein en drie op de Markt alhier binnenkort zullen worden omgehakt en van gemeentewege verkocht Zuid-Beveland CENTRUM OrBOUWDIENST. Yerseke zetel. Naar wij vernemen zal te Yerseke het centrum van den wederopbouw in Zuid- Beveland worden gevestigd. De heer Areritzen, als vertegenwoordiger van dr. Ringers, zal met enkele teekenaars daar Dinsdag- a.s. zijn intrek in bet gemeente- huisijienxen. DE WEDEROPBOUW VAN YERSEKE. EN HET ONTEIGENINGSPLAN. YERSEKE. De dagen dat het ontelge- ningsplan voor Yerseke ter inzage op het gemeentehuis lag, zijn drukke dagen voor de secretarie geweest Alle belanghebben den en zeker ook een aantal belangstel lenden kwamen er inzage van nemen en maakten hun bezwaren en verlangens ken baar. Wij vernamen, dat in het algemeen wel aan de bezwaren en verlangens zal kun nen worden voldaan en dat aan degenen, die hun pand verloren bij den brand, of wier onbeschadigd gebleven pand nu ter- wille van het nieuwe bouwplan zal moeten verdwijnen, op een uitzondering na, weer een plaats om te bouwen zal kunnen wor den toegewezen die aan hun verlangen voldoet Van het bouwplan zelf en de ten behoe ven daarvan te onteigenen perceelen gaven wij reeds een uitvoerig overzicht. Naar men weet, betreft dit de ontmanteling der kerk, het doorbreken en verbreeden van den weg die van het postkantoor naar het kerkplein zal voeren, benevens het waar mogelijk verbreeden en doorsteken der straten om het kerkplein. Reeds verschillende bouwaanvragen zijn Ingediend en zelfs toegewezen, doch uit den aard der zaak moet alles wachten tot de onteigening doorgevoerd is. Verder blijft voor velen de huidige financieele regeling nog een bezwaar vormen, doch de ver wachting bestaat, dat men ook over deze moeilijkheden heen zal komen. In elk geval zal men dadelijk nadat de onteigeningspro cedure afgewikkeld is met bouwen kunnen beginnen, daar reeds eenige bouwvergun ningen binnen zijn en men verwacht, dat de andere aanvragen in den kortstmogelij- ken tijd behandeld zullen worden, terwijl men evenzoo verwacht, dat Yerseke, even als de andere door het oorlogsgeweld het zwaarst getroffen gemeenten, de voor keur zal genieten wat den aanvoer van bouwmaterialen betreft. Zoo zal Yerseke ongetwijfeld nog dit jaar aan het herstel en de verbetering van haar centrum kunnen beginnen. Alleen over den wederopbouw der Groote Kerk zijn nog geen verdere bijzonderheden te melden. Eerste zorg is het voorzien in het tekort aan woningen en winkels, het vol doen aan he noodzakelijke, en daarna komt het wenschelijke. ONTHULLING OORLOGSMONUMENT. YERSEKE. Naar wij vernemen zal de officieele onthulling van het monument voor de uit onze gemeente gesneuvelden plaats hebben op 15 Maart a.s. Wij wijzen er nog op, dat dit het eerste monument van dien aard in onze provin cie is. GEEN GROOTE VOORRADEN OESTERS MEER. YERSEKE. De voorraden oesters, die vele seizoenen enorm waren, zijn thans zoo gering geworden, dat van een behoorlijk aanwezige party niet meer kan gesproken worden. Het laat zich aanzien dat onze oeaters- verzenders in de toekomst voor 'n situatie komen te staan, die hun voorheen vreemd was, en die weinig reden geeft tot opti misme. HET PUINRUIMEN. YERSEKE. De werkzaamheden aan de pulnruiming vorderen thans goed. De groote massa's puin gaan naar den zgn. Achterweg, waar ze straks zeker goed dienst zullen doen. by den wederop bouw voor ophooping en verharding. Zeeuwsch-Vlaanderen JAARVERGADERING GROENE KRUIS. AARDENBURG. Donderdagavond hield de afdeeling Aardenburg en Sint Kruis van Het Groene Kruis haar jaarvergadering in het lokaal der sociëteit „Spoor tot Vriend schap". Het ongunstige weer zal wel oor zaak geweest zijn, dat dé vergadering slechts matig bezocht was. Zelfs de beide bestuursleden uit St. Kruis waren hu door de sneeuwbuien weerhouden hun plaats aan de bestuurstafel in te nemen. Nog voor de vergadering begonnen was, floepte het electrisch licht uit, waarna de werkzaamheden by de schemering van an derhalve kaars werden voortgezet en vol eindigd. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer C. M. van den Broecke, aan het afgeloopen jaar. In de Meidagen had ook Aardenburg zeer ernstig te lijden. Er vielen zelfs slachtoffers en gewonden moesten worden verzorgd, waarby Het Groene Kruis mét de wijkverpleegster zoo veel mogeiyk hulp verleend heeft. Aan de vergadering werd medegedeeld een schrijven ontvangen te hebben van de Armenzorging bij de Doopsgezinde ge meente alhier, waarbij kennis gegeven werd van de herbenoeming van den heer P. H. Beun als bestuurslid van Het Groene Kruis. Het daarna aan de vergadering voorge lezen jaarverslag der wijkzuster meldde o.a. het volgende In 1940 werden in totaal 3735 bezoeken afgelegd, waarvan te Aardenburg 3047 zie kenbezoeken, 500 zuigeling- en kleuterbe- zoeken en 84 t.b.c. huisbezoeken en te St. Kruis 104 ziekenbezoeken en 69 zuigeling en kleuterbezoeken. In 122 gezinnen is hulp verleend 11 maal werd een trans port geleid 53 maal werd de hoogtezon bediend21 maal werd het consultatie bureau voor zuigelingen by'gewoond174 stuks van het materiaal werd uitgeleend 4 maal werd een baker in opleiding ge plaatst en gecontroleerd. Op drie punten van dit jaarverslag wenschte de voorzitter vooral de aandacht te vestigenle. op de bakeropleiding in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is van het grootste belang, dat by een gezinsver meerdering de moeder en bet jonge kind uitstekend verzorgd worden. Daarom beeft het Groene Kruis een bakercursus opge richt met daaraan verbonden bakerbureau, gevestigd te Oostburg, waarvan de heer M. L Hoste administrateur is. In opleiding zijn thans eenige vrouwen en meisjes. De voorzitter drong er op aan in ieder gezin, waar een baby verwacht wordt, langs den weg van den geneesheer of van de wijk zuster of ook rechtstreeks aan het baker bureau te Oostburg, de hulp van een leer lingbaker te vragendié hulp is nu nog zeer goedkoop en men bevordert dat wel dra ook in deze streek gediplomeerde ba kers zullen werkzaam zijn. Op een vraag uit de vergadering of thans nog jonge meisjes voor opleiding aangenomen worden, werd ontkennend ge antwoord. Eerst rrioeten de thans in op leiding zijnde leerlingen afgewerkt zijn en dan pas kan er een nieuwe cursus begin nen. De voorzitter wees er vervolgens op, dat in Aardenburg een consultatiebureau voor zuigelingen is, waar de moeders met hun kinderen beneden het jaar om de 14 dagen kunnen komen. Daar is dan de geneesheer met de wijkzusters van Groene- en Wit- Gele Kruis. De jonge wereldburgers wor den in oogenschouw genomen en de moe ders wordt daar gratis advies gegeven ten bate van him kind. De moeders moeten inzien, dat het op het zuigelingenbureau gaat om de belangen van hun kinderen en om niets anders. Als laatste punt uit het jaarverslag wenschte spr. te wfzen op het gebruik van de hoogtezon. Door verschillende omstan digheden is daarvan in 1940 weinig ge bruik gemaakt, maar daarin is dezer da gen groote verandering gekomen. Van de leerlingen van alle scholen zijn eenige kin deren aangewezen, die misschien in aan merking zouden liunnen komen voor be handeling onder de hoogtezon. Daarvan zijn er van het Groene Kruis 22 en van het Wit-Gele Kruis 20 door den geneesheer aangewezen, zoodat thans iederen dag in het wijkgebouw van het Groene Kruis be straling van groepjes plaats heeft De bestraling wordt zoo goedkoop znoge lijk bediend, maar er moet iets voor be taald worden de ondervinding leert, dat het dan ook beter gewaardeerd wordt. Aan de orde kwamen daarna de reke ningen van Het Groene Kruis en van de t.b.c.-afdeeling. De rekening van het Groene Kruis be droeg in ontvangsten 2801.33 en in uit gaven 2697.30 goed slot 104.03. T.b.c.-afdeelingontvangsten 982, uit gaven 875.91 la, g"oed slot 106.08%. De begrooting 1941 van het Groene Kruis werd in ontvang en uitgaaf geraamd op 2816.94 en die der t.b.c.-afdeeling op 944.261/,, STIERENKEURING. ZUTDZANDE. Donderdagmiddag had al hier de volgens het Zeeuwsch Stieren reglement verplichte stierenkeuring plaats. Elf stieren van 9 maanden en ouder wer den ter keuring voorgebracht, waarvan 6lechts vier dieren werden goedgekeurd. De goedgekeurde stieren warén van Z, Brakman te Oostburg, A. Rosendaal te Nieuwvllet, Z. Salomé en Iz. Risseeuw- Haartsen, beiden te Zuidzande. De keu ringscommissie werd gevormd door de heeren Zwagerman, Kleinepier en Van Waes. Schouwen en Duiveland Aanbesteding. BRUINISSE. Heden is alhier aanbesteed: a. het herstel, vernieuwing en onder houd tot 30 April 1941 van de aarde-, kram-, rgs- en steënglooilngswerken aan de waterkeering van het waterschap Brui- NOTSTANDSBEIHILFE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS VOOR NEDERLAND. Zooals reeds bekend, heeft de Rykscora- missaris, dr. Seyss Inquart, een fonds ln het leven geroepen tot ondersteuning der genen, die tengevolge van werkloosheid of een te laag inkomen meer dan anderen door de huidige moeilijke tyden hebben geleden. Uit dit fonds zijn reeds in Rot terdam op groote schaal uitkeeringen ge daan. De rijkscommissaris heeft nu ook uit dit fonds gelden ter beschikking gesteld voor Middelburg en den gevolmachtigde voor Zeeland, den heer W. Münzer, op dracht gegeven het noodige te verrichten om deze steunactie in werking te stellen. De uitvoering dezer steunactie is in han den gelegd van den heer G. Löcher, die reeds de Notstandsbeihilfe te Rotterdam heeft georganiseerd en geleid. Het kantoor te Middelburg is gevestigd in het gebouw Schuttershof en zal zijn werkzaamheden beginnen op a.s. Woens dag, 26 Februari. Wie komen voor uitkeering in aanmerking In aanmerking kpmen alle Middelbur gers, die op 10 Mei 1940 in deze gemeente waren ingeschreven en wier inkomen in de weken van 13 Januari tot 22 Februari LL niet hooger was dan gemiddeld Maatregelen zijn getroffen om op snelle en gemakkelijke wijze allen te hunnen helpen. De aanvraagformulieren worden door de ambtenaren der „Notstandsbei hilfe" in tegenwoordigheid van aanvragers ingevuld. Om dit zoo juist en gemakkelijk mogelijk te maken moet de aanvrager in elk geval meebrengen 1). De stamkaart en/of identiteitsbewijs. 2). Het trouwboekje. 3. De laatste belastingbiljetten. 4a). Een werkgeversverklaring, indien men in loondienst is (ook voor werkende kinderen moet een werkgeversverklaring worden overgelegd). 4b). Een verklaring van kleine zelf standigen, indien men zelf zaken doet. 5). De huurkaart. Formulieren voor werkgeversverklarin gen (wit) en verklaringen voor kleine zelf standigen (blauw) zijn verkrijgbaar aan de tydelijke secretarie (bodekamer), Zuid singel, Middelburg. De werkgeversverklaringen moeten door dc werkgevers worden ingevuld, ondertee kend en van een stempel voorzien, waartoe de welwillende medewerking der werkge- veis wordt ingeroepen. De verklaringen voor kleine zelfstandi gen moeten door de aanvragers zelf naar eer en geweten worden ingevuld en on derteekend. Het doen van onjuiste of on volledige opgaven is zeer gevaarlijk, aan gezien met de grootste gestrengheid zal worden opgetreden tegen hen, die misbruik maken van sociale instellingen ten nadeele van hun medemensehen. io.voor alleenstaande personen zonder eigen huishouding, 12.50 ft met ft f 17.voor gezinnen zonder kinderen. 17.— 18.— 19.— 20.— 21.— 22.- 23.- 24, met 1 en 2 kinderen beneden 16 jaar. 3 kinderen 4= ft M 5 H 6 H *1 7 H - S ff 9 en meer kinderen 16 16 16 16 16 16 16 J £dX., ff ij Cli liiw. 71 (gezinsinkomsten worden voor de helft bij het loon van den kostwinner gerekend). Alle inwoners van Middelburg, die tot een van deze groepen behooren, worden in de gelegenheid gesteld een uitkeering aan te vragen. De aanvrage zal dan na grondig onderzoek door voorgenoemd bureau worden beoordeeld, waarna de voor een uitkeering in aanmerking komenden op korten termijn worden opgeroepen om het vastgestelde bedrag in een of meer gedeelten in.ontvangst te nemen. Hoe vraagt men een uitkeering aan? Ter verkrijging van een uitkeering kun nen zij, die volgens de hierboven gegeven richtlijnen meenen daarvoor in aanmerking te komen, zich wenden tot het aanmel dingskantoor in het gebouw „Schutters hof", Vlasmarkt 5, Middelburg. Er wordt uitdrukkeiyk op gewezen, dat een vlugge behandeling alleen mogelijk is, Indien alle aanvragers ervoor zorg dragen, alle vijf hierboven omschreven bewijsstuk ken (het vierde bewijsstuk ingevuld en on derteekend op de aangegeven wyze) di rect mede te brengen. Daarom is voorge schreven, dat aanvragers niet tot de met de invulling der aanvragen belaste amb tenaren mogen worden toegelaten zonder de vijf voorgeschreven bewijsstukken. Aanmelding. In ons blad zal nader bekend worden gemaakt, wanneer men zich op de hier boven voorgeschreven wijze kan aanmel den. Naar wij vernemen zal t.z.ti ook ln Vlis- slngen tot deze uitkeering worden overge gaan. YERSEKE. van 1522 Februari GeborenDingenus Jan, zoon van Pieter Johannes Sinke en Catharina Zuidweg Pieter Martinus, zoon van Johannes Ste- ketee en Wilhelmina van Overloop Jozina Maatje, dochter van Huibrecht Izak Cor- nelisse en Dina Cornelia Adriana Adriaanse. Ondertrouwd Jan Murre, 29 j. jm. te 's Heer Arendskérke en Rijnburgje Bus- traan, 29 j., jd.Andries Jacobus Nieu- wenhuize, 28 j. jm. en Dina Bustraan, 27 j-, 3d. Overleden-: Cornelia Pekaar, 72 j.,,echt- genoote van Anthonij RiedqkAbraham Lindenberg, 63 j., echtgenoot van Dina Johanna Snoodijk Jacobus Nieuwenhuize, 91 j., weduwn. van Jacomina Stroosnijder. GOES. Geboren: Maria Jacoba, d.v. Willem Frederik Johan van Riet en Elizabeth Boutens. Ondertrouwd Dirk Stolk, 29 jr. jm. en Adriana Agatha Kole, 21 jr., j.d. Overleden: Leendert Korstanje, 61 jr. e.v. Sara Hogesteger. IJZENDIJKE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent. Drukkerij1 BEVIN, Hoogstraat D 164. Febr. 25 St. Maartensdijk, Landbouw-inventaris A. Hoogenraad. 26 Goes, Inboedel De Kok. 26 Heinkenszand, Inboedel v. Werkum. 26 Goes, Inboedel. de Kok 27 Nieuwdorp, Vrachtr. insp. v. Dissel. 27 Oostburg, Hout, Van der Schrieck. 27 Nieuwdorp, Vrachtr. insp. v. Dissel. 26 Heinkenszand, Inboedel v. Kerkum. 28 Kamperland. Inspan. Klop. 28 Wolplaatsdgke, Huls en inb. Jonkert 28 Wolphaartsdijk, Huis en inboedel Jonkers. 28 Kamperland, Inspan Klop. Maart. 1 Oostburg, Huls en tuin Mrjs. 3 Nisse, Woonhuis enz. v. Werkum. Maart 3 Nisse, Woonhuis enz. v. Werkum. 5 'sH. Arandskerke, Inspan. Jonkers. 5 's-H. Arendserke, Inspan, Jonkers. 7 N. N.-Joosland. Inspan. Jonkers. nisse. Hoogste Inschrijver was J. Hoo- gesteger te Wemeldinge met 12.900; laagste M. van der Velde te Bruinisse met 11.200. b. Het maken van een buitenberm, ver dedigd met een betonblokglooiing tus schen de dijkpalen 62 en 64 over 189 m. lengte. Hoogste inschrijver was J. Hoo- gesteger te Wemeldinge met 20.300; laagste M. van der Velde te Bruinisse met 16.700. DIENSTBODE STOPTE PASGEBOREN KINDJE IN EEN KACHEL. In de woning van de familie Van W. aan de Statenlaan te Hillegersberg heeft zich een tragische gebeurtenis afgespeeld. In het eind van de vorige week werd mevr. Van W. 's nachts wakker, doordat het zoo koud in huis was. Ze stelde een onderzoek in en toen bleek, dat de centrale verwar ming niet goed werkte. Toen ze naar be neden ging en het vuur van de verwar ming oppookte, ontdekte zij een kinder armpje, dat half verbrand was, meldt het VolksbL Onmiddeliyk werd een Inwonend verpleegster er bij gehaald en deze haalde een ten deele verbrand lijkje van 'n pasge boren kind, eenige ldeedingstukjes en een wollen deken te voorschyn. By het onderzoek door de politie is ge« bleken, dat de 34-jarige dienstbode L O., die b\j de familie Van W. in betrekking is, in den nacht van Vrydag op Zaterdag in den kelder van het pand aan een baby het leven geschonken heeft. In haar angst heeft ztj het kind direct na de geboorte in de centrale verwarming gestopt en het zoodoende levend verbrand. Nadat het meisje eenige dagen in een kraaminrich ting te Rotterdam was verpleegd, is zij ter beschikking van de justitie te Rotterdam gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. De dienstbode had reeds een kind. dat in een inrichting was opgenomen. DE OVERSTROOMINGEN IN HONGARIJE. Het naar het Zuiden stroomend hooge water van de Donau heeft het benedendeel van Kalocsa, een stad met 12.000 inwoners, overstroomd. Nog vier plaatsen in de nabij heid van deze stad zijn onder water gezet. Door het stygende grondwater staan in de, omgeving van Szeged reeds 25.000 ha. ak kerland onder water. EEN VERRASSENDE ONTDEKKING. De eigenaar van een vrij benedenhuis te Amsterdam ging Vrijdagmorgen eens in dit huis kqken of alles nog ln orde was. Tot zijn groote verbazing bleken onbekende personen zijn eigendom als op slagplaats te hebben ingericht Niet min der dan 1500 pond melkpoeder lag ln een der kamers opgeslagen. De politie heeft de geheele party in beslag genomen. Groentenveiling Middelburg. MIDDELBURG. Veldsla 20—30, Fran- sche postelein 22, spruiten 1433, witlof 20—36, schorseneeren 17, koolrapen 12. breekpeen 13.90, peen 5, uien 4.405.50, krooten 13.10, savoye kool 4.205.20, roode kool 5.206.50, boerenkool 1i, wit te kool 4.70, prei 8—6 gulden per 100 kg. Selderg 520 ct. per bos. Peterselie 35 ct. "per chip. Veilings vereeniging Zuid-Beveland. GOES, 21 Febr. Andy vie 29, Breekpeen 1.70, Koolrapen 1, Knolselderie 5, Uien (stek) 0.65—0.65, Roode kool 6,50, Gele Savoye kool 4.10—5.20, Prei 69, Veldsla 30, Witlof 16—24, per 100 kg. Selderie 5—<j per 100 bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3