WINTERHULP IffNEDERLAND Gemengd Nieuws De hengstenhandel in Zeeland. Welke bonnen geldig ziin SPORT Radioprogramma Vierde blad. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 22 Februari 1941 Vele Nederlanders verloochenen hun mllddadigheidsgevoel. TAL VAN ARMEN HIERVAN DE DUPE. Het A.N.P. schrjjft ons De offervaar digheid en de milddadigheid is altijd in de Nederlanders geprezen en terecht. Er is altijd veel in ons land zoowel in geld als in natura geofferd voor liefdadigheids doeleinden en voor de armen.Waren er straatcollecten, en die waren er in het ver leden zeer veel, steeds weer tastte men in den zak en de inzamelingen werden mees- al een groot succes. Zoodoende kon in tal rijke huisgezinnen, waar bittere armoede heerschte, veel schrijnend leed worden verzacht. Dat wil echter geenszins zeggen, dat er op het oogenblik geen armoede meer in ons land bestaat. Daarvoor heeft er te lang crisis en werk loosheid in Nederland geheerscht en waren de ruime giften van liefdadigheid volks- genooten nog lange na niet toereikend. Daarbjj komt nog, dat vele huisgezinnen, die vroeger al was het dan niet ruim in him levensbehoeften konden voorzien, door de oorlogsomstandigheden have en goed verloren hebben en thans aangewezen zijn op hulp van bulten. Nu doet zich echter het bedroevende verschijnsel voor, waaruit blijkt dat vele Nederlanders hun reputatie van mildda digheid en liefde voor den medemensch gaan verliezen. Wat dit beteekent? Daar kunnen de meesten zich geen voorstelling van vormen en men denkt er ook niet ver der over na. Doch de armen in de achter buurten van de groote steden zouden het kunnen vertellen. Dat beteekent, dat vele gezinnen, welke in deze buurten wonen onder veelal betreurenswaardige omstan digheden, niet meer geholpen kunnen worden aan de meest elementaire levens behoeften en niet kunnen worden opgehe ven uit toestanden, waar hygiëne e.d. ver of geheel niet te zoeken zijn. Hoe komt het dan, dat de collectes, en we hebben hier speciaal dan het oog op de Winterhulp-collectes, niet evenveel of nog meer opbrengen als vroeger de vele andere collectes? Om de doodeenvoudige reden, dat de geruchten hier te lande nog steeds opgeld doen. De een warmt de an deren op en dikt een praatje, dat een derde heeft verzonnen aan met het gevolg, dat velen hun nationalen plicht van gemeen schapszin voor hun arme medebewoners verzaken en eenvoudig niets meer geven. Doch degenen, die zoo in het verleden gehandeld hebben, zouden we willen aan raden hetzelfde eens te ondernemen, het geen wij dezer dagen hebben gedaan. Wij zijn nl. op een middag n&ar een achterbuurt in Den Haag getrokken en hebben hier en daar in de nauwe straatjes aan een schamele deur geklopt en de le vensomstandigheden gadegeslagen, waar onder deze menschen moeten leven. Het eerste bezoek gold een woning in een van de zijstraten van de Boekhorst straat. Direct van de straat staan we in een donker laag vertrek, waar het daglicht nauwelijks binnendringt. Meubilair is bgna niet aanwezigeen houten tafel en eenige oude stoelen staan op een vermolmden vloer zonder vloerbedekking. Door een deur, welke met veel krachtsinspanning opengaat, komen we in een achterkamertje. Dit is dan de slaapkamer voor vg'f men schen, t.w. 2 volwassenen en drie kinderen, en er staat maar één ledikant met enkele oude matrassen, welke nauwelijks dezen naam nog verdienen, 's Avonds worden deze matrassen op den grond gelegd en dan slaapt men in dit hok, waar ook nog eenig waschgoed op lgnen te drogen hangt. In den keuken kan niet gesproken worden van eetgerei. Enkele gebarsten kommen en een paar kopjes maken den heelen inven taris uit. Dit alles is niet te verwonderen, want de huisvader was werkloos van 1932 tot 1940 en kreeg 13 steun per week. Eenige straten verder krijgen we, na het beklimmen van 'n steil donker trapje, on geveer hetzelfde beeld te aanschouwen. Een vrouw sust een baby van 2/2 maand, die in een schamel wiegje ligt. De vader ventte 13 jaar langs de straat en krijgt nu werk in Frankrijk, terwijl de Winterhulp reeds hulp verleent. „Nu komt het wel in orde", aldus deze moedér. In een van deze huisjes lazen we de spreuk „Na regen komt zonneschijn". Dat dit gezegde bewaarheid wordt, hebben de Nederlanders zelf in handen, als men zgn vooroordeelen maar laat varen en door te geven bevordert, dat deze menschen kun nen worden geholpen. Tienduizenden vra gen den laatsten tijd steun bij de Winter hulp, doch velen zullen niet geholpen kun nen worden, indien niet iedere Nederlander in de toekomst daadwerkelijk medewerkt. Op 28 Februari en 1 Maart kan veel worden goedgemaakt, want dan zal weder een collecte in ons land worden gehouden voor de hulpbehoevende Ne derlanders. Dezen keer zollen de speld jes vjjf verschillende scheepsmodellen uitbeelden, nl. een Vikingschip, een schoener, een Oost-Indiëvaarder, het vlaggeschlp van Michiel de Ruyter en een mailboot. Ook het vervaardigen van deze speldjes geeft weer vele handen werk. Zoo waren bij het vervaardigen van de speldjes voor de vorige collecte 640 werklieden inge schakeld, die tezamen 126.000 uren werk aan deze speldjes hebben gehad. Toont u dus op 28 Februari en 1 Maart oprecht Nederlander door de collecte, wel ker opbrengst zooveel levensvreugde can brengen, niet te vergeten. POLITIE-AGENTEN VERHINDEREN INBRAAK. Dezer dagen surveilleerden des nachts twee politie-agenten in een straat in Den Haag. Zij keken hier en daar eens in de donkere portieken en niet zonder resul taat. In een der portieken trachtten drie mannen zich te verschuilen en daarom arresteerden de agenten hen en namen het drietal mee naar het politiebureau. Hier kwam al spoedig aan het licht, dat men te doen had met een berucht duo, t.w. de gebroeders C. F. H. v. d. B., 27 jaar oud en chauffeur van beroep, uit Leidschendam en A. F. J. v. d. B., uit Den Haag, 28 jaar en koopman van beroep. Zij zjjn nl. oude bekenden en vooral in Leidschendam heb ben ze de politie reeds veel last bezorgd. Een van hen heeft eenige jaren geleden terug bij een aanhouding te Leeuwarden op een politie-agent geschoten. In hun gezelschap verkeerde de ÏS-jarige bakkersknecht A. V., die in een café in de binnenstad met de beide anderen had ken nis gemaakt. De beide mannen hadden V. overgehaald hen te assisteeren bij inbra ken. Alle drie waren in het bezit van in brekerswerktuigen en V. had tijdens de aanhouding nog getracht een breekijzer en een brjtel weg te weipen, hetgeen echter door de agenten was opgemerkt. Eenige rechercheurs stelden met een politiehond nog denzelfden nacht in de bewuste straat een onderzoek in en hierbij bleek inderdaad, dat de heeren kwade be doelingen hadden gehad. Gepoogd was nl. in te breken in een drietal pakhuizen. Zjj waren eerst over eèn hek geklommen met de bedoeling een pakhuis van de firma Douwe Egberts met een bezoek te ver eeren. Toen zjj een deur geforceerd hadden en binnen gingen, vonden zg echter geen koffie en thee, zooals zij gedacht hadden, maar alleen maar stofzuigers. Zg hadden zich in het pand vergist én waren bij de Electrolux terecht gekomen. Onverrichter- zake verlieten zij dit perceel en trachtten nu inderdaad bij Douwe Egberts een deur open te breken, doch dit lukte niet Het drietal is toen de portiek binnengegaan met de bedoeling door verbreking van glas-ln- lood raampjes in te breken bg Paul Kaiser. Toen kruiste echter de politie hun pad met het bekende gevolg. VAN HET DAK GESPRONGEN. Gistermorgen vervoegde zich de recher che van de Rotterdamsche politie aan het hotel Central, teneinde de 28-jarige E, K., wonende te Groningen, te spreken voor een simpele overtreding. De man kreeg den schrik beet en snelde naar het dak, van waar hg 18 meter omlaag sprong. In ern- stigen toestand werd hij met een bloedende hoofdwonde, twee gebroken beenen en kneu zingen aan het ruggemerg in een der zie kenhuizen ter verpleging opgenomen. DIEFSTALLEN IN AMSTERDAM. Onbevoegden hebben zich door opslui ting toegang verschaft tot een kantoor te Amsterdam, waarbij zg een portefeuille, inhoudende distributiebescheiden, een pas poort en een bedrag van ongeveer 100 hebben ontvreemd. Voorts zgn ongewensch- te bezoekers geweest in een kruideniers winkel waar 280 rantsoenen koffie en thee met een handelswaarde van onge veer 50 vertegenwoordigend, vermist worden. De politie heeft een man aangehouden, die een rijwiel had gehuurd, doch niet had teruggebracht naar den eigenaar. In plaats hiervan maakte hg,het te gelde en wendde het geld ten eigen bate aan. De zelfde man werd door de politie gezocht wegens drie gevallen van verduistering van rijwielen. Een 38-jarige juffrouw is gearresteerd wegens diefstal in een warenhuis in de hoofdstad. Vorig jaar is deze juffrouw voor een zelfde feit veroordeeld tot één jaar met een proeftijd van drie jaar. DOOR DEN TREIN GEGREPEN EN OMGEKOMEN. Gistermiddag is de 16-jarige landbou wersknecht J. J. de V. op den onbewaakten overweg onder Armhoede, in de gemeente Lochem door een goederentrein van Zut- phen naar Hengelo (O.) gegrepen. De on gelukkige was op slag dood. De jongeman was verpleegde van de stichting „Hoenderloo" bg Apeldoorn, en was uitbesteed bg" een landbouwer onder Markelo. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Vrgdagmorgen heeft personeel van de rivierpolitie te Rotterdam in de Coolhaven aldaar het ïgk van den 56-jarigen C. G. Mooyman, van den Schiedamscheweg, die sinds 19 December j.L werd vermist, drij vende gevonden. Waarschijnigk is het slachtoffer tenge volge van de duisternis te water geraakt en verdronken. TE DURE HARING. De distributie- en prijzenafdeeling der recherche van het hoofdbureau van politie te Amsterdam heeft in een opslagplaats in de binnenstad een partg van 85 vaatjes haring in beslag genomen. De vaatjes werden voor 7 i 8 gulden verkocht, ter- wgl de huidige verkoopprijs ongeveer 4 gulden bedraagt. Wegens overtreding vaji de distributiewet 1940, is proces-verbaal opgemaakt. KOFFIE EN THEE GESTOLEN. Donderdagavond na sluitingstgd hebben dieven zich toegang verschaft tot het magazgn van een kruideniersfiliaalzaak te Utrecht. De inbrekers bereikten het maga zgn via den achterkant en na hun slag te hebben geslagen, verlieten zg het pand met medeneming van 345 pakjes thee van 100 gram en 200 pakken koffie van 250 gram. (Van een bijzonderen medewerker.) Daar, naar men ons mededeelde, door de bevoegde autoriteiten ongeveer vijfhonderd vergunningen om Zeeland te bezoeken wer- d enafgegeven, was het te voorzien dat de hengstenhandel hiermede ten zeerste ge baat zou zgn. Er was op de hengstenkeu- ringen dan ook veel animo om een hengst aan te koopen, waardoor menige hengst van eigenaar verwisselde, Wg vernemen, dat de navolgende hengsten werden ver kocht: Frans K 1940, 3-j. vos, bles, door Avenir 1468, uit een kleindochter van den natio nalen kampioen Germain de Caneghem, van Kerckhaert de Maat, Breda en Stoppel dijk, werd verkocht aan E. Muggente te SmalbroekBeilen (Drenthe) Lurtain van G. Tienhoven K 1915, 4-j. bruinschim- mel, le premie gr.m., door Herseur n de Cognebeau, uit 'n dochter v. d. nat. kamp pioen Certain van Lamswaarde, van Kerck haert de Maat voornoemd, werd ver kocht aan' de H. A. „Steenderen" te Steen deren (Geld.); Samson 90819, 3-j. vos, bles, 3e premie gr.m., door Carlo van 't Kerkje uit een dóchter van Mon Gros de Neufke van P. Scheelede Putter te Bie- zelinge, werd verkocht aan Gébr. S. Wisse Lzn. te Aagtekerke; Clairon van den Een dracht K 1946, 3-j. vos, bles, 2e premie gr.m., door Aria's Clairon, uit een doch ter van Mayeur de Gaesbeek van C. Mesu te Nieuw- en St. Joosl. en werd verkocht aan de H. V. „Hoofddorp" te Vg'fhui- zen-Haarlemmermeer; Coureur d'Avenir K 1531, 16-j. vos, bles, ggk. voor 4 jaar, van Willem de Buck te Meliskerke, werd verkocht aan Gb. Rip Bzn. te Vgfhuizen- Haarlemmérmeer Paul n K 1948, 3-ja- rige vos, bles, le premie, gr.m., door den bekenden Zweedschen kampioen Paul van Luntershoek, uit de enorme Clairon de le Lysdochter Kate, v. Corn, de Feijter Johzn. te Boschkapelle, werd verkocht aan H. A. „Sommelsdijk" te Sommelsdijk; Avenir van Acron K 1947, 3-j. vos, bles, 2e premie gr.m., door Acron van Avenir, uit een dochter van den bekenden Avenir 1468, van de Feg'ter voornoemd, werd verkocht aan H. J. Koopmans te Kessel (N. Brab.); Cavalier van Clairon K 1949, 3-j. vos, kol, le premie kl.m., door Clairon de le Lys, uit een kleindochter van den bekenden Marquis de Zuyen 410, van Kerckhaert de Maat voornoemd, werd verkocht aan D. L. Kluifhooft en Gebr. Smits te Strg'en (Z.-Hol.); Sander K 1953, 4-j. vos, bles, 2e premie kl.m., door Clairon de la Lys, uit een kleindochter van den bekenden Wil son 693, van Kerckhaert de Maat voor noemd, werd verkocht aan J. C. A. Geluk té Dinteloord (N. Brab.); Jan van Schen- ge 88008, 4-j. vos, bles, door Certain van Lamswaarde, uit een dochter van Manola's Karei, van Kerckhaert de Maat voor noemd, werd verkocht aan René Hendriks te Stoppeldgk; Acron van Stoppeldgk 91419, 3-j. vos, bles, door Acron van Avenir uit een dochter van Clairon de la Lys, van Corn, de Fegter Johzn. te. Boschkapelle en W. P. J. Staal te Stoppeldijk, werd verkocht, aan Joh. Lokhorst te Driel (G.); Frans 91494, 3-j. vos, bles, 3e premie kl.m., door Paul van Luntershoek 1716, uit Azalia van Zuiddorpe 21005, van Gebr. Al.-C. en P. Serrarens e.a. te Ossenisse, werd ver kocht aan J. Louwerse te Serooskerke (Walch.); Paul 93918, 3-j. vos, bles, door Paul van Luntershoek l^lö, uit een doch ter van den bekenden Joubert 767, van Fa. F. Dekker Pzn. te Axel, werd ver kocht aan A. Schuiling Thzn. te Hallum (Fr.); Elegant 93178, 3-j. oruinschimmel, 3e premie gr.m., door den kampioen Vain- queur van Herseur, uit een dochter van den bekenden Wilson 693, van Jac. de Putter Pzn. te Axel, werd verkocht aan H. Smit te Midwolde-Leek (Gron.); Mars van Hardenbroek 87902, 4-j. vos, bles, door Mars van Hoek, uit een dochter van Avenir 1468, van M. van /"'raagenhove Jzn. te Axel en C. A. de With te Hoofddorp, werd verkocht aan L. Boone te Ritthem; Saphir K 1892, 7-j. bruinschimmel, door Herseur n de Cognebeau, uit Blondine du Kraaienhof 18831, van Van Fraagenhove voornoemd en M. Immink te Nw. Vennep- Haarlemmermeer, werd thans eigendom van Ant. Pruissen te Rijk-Haarlemmermeer en Immink voornoemd; Gustaaf van Mon nikenhof 9204"^, 3-j. vos, bles door den nationalen kampioen Certain van Lams waarde, uit een dochter van Martin van Luntershoek 1375, van A. J. v. d. Meulen- Becu te IJzendgke en C. J. Pijfferoen te Eede, werd verkocht aan Jac. de Putter Pzn. e.a. te Axel, die hierdoor de hand hebben weten te leggen op een zeer goe den Certain-zoon, die door ons direct na den lsten prijswinnaar in zgn klasse werd genoteerd, doch niet werd uitgetrokken, wat hg denkelgk aan zijn minder goede conditie zal hebben te jten, doch de Putter zal hem wel weer zgn goeden vorm weten te doen herwinnen, en dan zg'n de concurrenten nog niet met hem klaar; Leen 94361, -3-j. vos, bles, door zgn vader, Roland 1558, een kleinzoon van den kam pioen Certain van Lamswaarde, uit een dochter1 van den bekenden Élégant de La- boureur d'Isaac 524, den besten fokhengst die ooit op Noord-Beveland ter dekking heeft gestaan; en al moge dan op Leen wel iets zgn aan te merken, dan heeft hg als ruggesteun twee als fokhengst zóó goed bekend staande vaderpaarden tot groot vader, dat het een teleurstelling zou zgn, indipn <»ok Leen niet goed zou fokken; van Van der Meulen-Becu en Pijfferoen voor noemd, werd verkocht aan Pieter Vermaat te Zuidland Favori van Sluis 93159 3-j. vosschimmel, door Primera de Petit-Eng- hiem, uit een dochter van Diamant d'Ahea, van André Wemaer te Sluis, is verkocht aan Hon. v. d. vgver te Sluis; Bertus van Zeedijk 92765, 3-j. vos, bles, door Tsjaka 1452, uit Blondine 73008, van F. D'Hoore te Sluis, werd verkocht aan A. de Jongh te Asperen (Z. Hol.); Frans 91024, 8-j. vos. bles, 3e premie kl.m., van Tsjaka van Zuidzande 1722, uit een Fairdochter, van D'Hoore voornoemd, werd verkocht aan H. A. „Zeddam" te Zeddam (Geld.); Lion 91016, 3-j. bruinschimmel, 3e premie gr. rii., door Primus 1607, uit Danlëlla 22242, van Wed. Em. Berckmoes te Sluis, werd verkocht aan G. v. d. Meijde te Oosterwgtwerd-'t Zandt (Gron.); Bert 90148, 4-j. vos, door Tsjaka 1452, uit Juliana 19795, van D'Hoore voornoemd, ARTIKEL BON DUUR HOEVEELHEID Bloem BI. 4 BI. 5 27 Jan. t/m 23 Febr. 24 Febr. t/m 23 Maart oO gr. uruo.. oi ft rant soen gebak of 85 gr. meel of bloem 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr. meel of bloom (geen boekweitmeel) Boter ol margarine Ba 8* Ve. 3* Bo 2* Ve 2* Bo 5* Ve 5* 10 t/m 16 (23 Febr.). 17 t/m 23 Febr. (2 Maart) 24 Febr. t/m 2 (9 Maart) 250 gr. bote. ót mar garine óf 200 r. vet 260 gr. boter of mar- 250 gr. boter óf mar garine óf 200 gr. vet Brandstoffen Haarden en kachels Voor centr. verwarming Cokes vierde periode K 11 t lm 13 K 25 t/m 82 vierde periode X t/m 28 Febr. t/m 28 Febr. t/m 28 Febr. 1 t/m 28 FeLr. eenheid vaste brandst- Brood Br. 2* Br. 3* Br. 5* 10 t/m 16 (23 Febr.). 17 t/m 23 Febr. (2 Maart) 24 Febr. t/m 2 (9 Maart) 100 gr. roggebrood of ander brood of 1 rant soen gebak Eieren A 4* A 5* A 12* 10 t/m 16 (23 Febr.). 17 t/m 23 Febr. (2 Maart) 24 Febr. t/m 2 (9 Maart) 1 el Gebak BI. 4 Br. 2* Br. 3* BL 5 Br. 5* 27 Jan. t/m 23 Feb 10 t/m 16 (23 Febr.). 17 t/m 23 Febr. (2 Maart) 24 Febr. t/m 23 Maart 24 Febr. t/m 2 (9 Maart) Vt rantsoen 1 rantsoen •1 rantsoen Vz rantsoen 1 rantsoen i Gort, gortmont of grutten A 8* 24 Febr. t/m 20 April 250 gram Havermout, havervlok ken, haverbloem, aard appel meel vlokken, gort mont, gort of gTutten A 7* 24 Febr. t/m 20 April 250 gram Kaas A 19, 32. 45 en 68 A 13, 14* 27 Jan. t/m 23 Feb 24 Febr. t/m 9 (23 Maart) 100 gram Koffie A 2* 3 Febr. t/m 16 Maart 125 gram Macaroni of vermicelli of spaghetti A 9* 24 Febr. t/m 20 April 100 gram Maïzena of griesmeel of puddingpoeder of sago aardappelmeel of rijst- stijfsel of kookstüfsel of glunsstüfsel A 10* 24 Febr. t/m 20 April 100 gram Peulvruchten A 15* 24 Febr. t/m 30 Maart 600 gram Petroleum Per. 8 Per D. 80 Dec. t/m 23 Febr. 20 Jan.t/m 23 Febr voor de keuken voor verlichting 2 litv Bijst» (-emeel, -gries, -ebloera) of, grnttenmeel A 11* 24 Febr. t/m 23 Maart 250 gram Scheerzeep A 117 x Jan. t/m SO April. 50 gr. scheerzeep of een tube of pot Suiker A 6* 15 Febr. t/m 16 Maart 1 kg Thee A 2* 8 Febr. t/m 16 Maart 50 gram Vet Bo. 3* Ve. 3* 10 t/m 16 (23 Febr.). 200 gram Vleeseh VI. 2* 17 t/m 26 Febr. (2 Maart) 1 rantsoen Vleesch waren VI. 2* 17 t/m 26 Febr. (2 Maart) 1 rantsoen Zeep A 1» 1 t/m 28 Febr. 1 rantsoen De met aangeduide bonnen dJn van de nieuwe distributiekaarten. De Amsterdamsche IJshockeyclub verliest met 19O van Zwitserland. Op den derden dag van het internationale gshockey tournool te Garmisch-Partenkir- chen speelde Nederland tegen Zwitserland. Tegen de zeer homogeen spelende Zwitsers konden de Nederlandsche spelers zich niet handhaven. Zij kregengeen kans door de hechte verdediging heen te breken. Het werd een nederlaag met 190. Individueel waren de Zwitsers een klasse beter. Slechts Lammerts en de doelverdedi- ger van Os konden het peil van de Zwitsers eenigszins benaderen. SCHIPPERS VERBALISEERD WEGENS ONRECHTMATIG VERBRUIK VAN MOTORBRANDSTOF. De laatste weken zgn alleen op het Mer- wedekanaal tusschen Weesp en Utrecht tientallen schippers, die niet in het bezit waren van een vergunning, geverbaliseerd. Donderdagmiddag surveilleerde wederom een rijkspolitievaartuig op het Merwede- kanaal. Niet minder dan acht schippers werden verbaliseerd wegens het onrecht matig gebruik van motorbrandstof. De po litie stelde aan boord van een der schepen een onderzoel^ in. Het resultaat hiervan was, dat men zevenhonderd liter motor brandstof aantrof. De schipper had aan de bevrachtingscommissie opgegeven, over geen voorraden te beschikken. Deze man kreeg een tweede proces-verbaal. werd verkocht aan H. Smit te Midwolde- Leek (Gron.); Radboud K 1922, 4-j. vos- schimmel, 2e premie kl.m., van A. J. v. d. Meulen-Becu te LJzendijke en P. Ver- maat te Zuidland, is thans geheel eigen dom geworden van laatstgenoemde; Ka- rel K 1920, 4-j. vosschimmel, 2e premie gr.m., van D'Hoore voornoemd, werd ver kocht aan A. Noordhoff te Noordbroek (Gron.); Lion K 1478, 13-j. vos, bles, van Jac. Joh. Dhont-Verplanke e.a. Biervliet, werd door tusschenkomst van den heer Colenbrander verkocht aan G. J. Stegeman te Ane-Gramsbergen (Over.) Mignon du Fosteau K 1767, van G. L. Lannoije te Aardenburg, werd verkocht aan de com binatie E. H. Huizenga e.a. te Zgidgk. 't Zandt (Gron.), terwgi Marcus van Clairon K 1744, van H. V. „Zgidgk en Omstrekeü" naar Westeigk Zeeuwsch-Vlaanderen is ver kocht; Marquis van Jan Gerardshof K 1878, van de H. V. „Hoofddorp", werd ver kocht aan M. van Fraaijenhove te Axel. Zondag: 23 Februari 1941. HILVERSUM I. 415 M. NED. PBOGB. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 VARA. 2.00 KRO. 8.00 Gram. 10.00 Voor de kinderen. 10.30 Vrijz. Protest. Kerkdienst. 12.00 Gram. 12.15 Esme ralda en solisten. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Zang en orgel. 1.45 Le zing. 2.00 Causerie. 2.15 Piano (2.30—2.50 Cyclus). 3.05 Collegium .Musica Divina". 3.30 Uit Berlijn. 6.00 Eugen Wolff en zijn solisten en zang-' soliste. 6.45 Actueele reportage of gram. 7.00 Gram. 7.15 Sport van den dag. 7.30 Ber. En- gelsch 7.45 Gram. S 00 Ber. ANP. 8.15 Repor tage. 8 30 Ber. Engelsch 8.45 Operette. 9.40 Wij sluiten den dag. 9-46 Engelsche ber. ANP. 10.00 Nieuwsber. ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 AVRO. 8.45 KRO. 9.45 AVRO. 2.00 VARA. 4.00 NCRV. 5.15—7.15 VARA. 8.00 Gram. 8.45 Geestelijke muziek (gr.pl.) 9.45 Gram. 10.15 Omroeporkest. 10.45 Kinderkoor ..Zanglust", met piano. 11.05 Omroeporkest en solist. 12.00 Cyclus. 12.20 AVRO-Amusemcntsork. en solisten. 12.45 Nieuws- en econ, ber. ANP. 1.00 Vervolg van 12.20. 1.30 Gram. met toelich ting. 2.00 De Ramblers. 2.30 Radiotooneel. 3.30 Klein vrouwenkoor „Vox Jubilans", met plano. 4.00 Wijdingswoord. 5.15 Wekelijksche gedach- tenwisseling ANP. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 VARA-orkest. 6.40 Gram. 6.45 Actueele repor tage of gram. 7.007.15 Gram., sluiting. Maandag 24 Febrnari 1941. HILVERSUM I. 415 M. NED. PBOGB. NCBV. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.20 Ochtendgym. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Piano. 11.30 Christelijke lectuur. 12.00 Zang en orgel. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Amsterdamsch Salonorkest en gram. 2.00 Voor scholen. 2.35 Amsterdamsch Salonorkest. 3.15 Causerie. 3.45 Gram. 4.00 Handenarbeid voor de jeugd. 4.30 Mol to Cantabile. .5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Gram. 6.00 Ber. 6.05 NCRV-orkest. 6.42 Almanak. 6.45 Actueele re portage of gram. 7.00 Friesch praatje ANP. 7.15 Gram. (7.30—7.45 Ber. Engelsch). 8.00 Ber. ANP. 8.15 Bel Canto (opn.). 8.30 Ber. Engelsch. 8.45 Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.). 8.55 Cause- riea. 9.15 Bach-cantate (opn.). Hierna Schrift lezing. 9.45 Engelsche ber. ANP. 10.00 Ber. ANP, sluiting. HILVERSUM II. 801.5 M. VABA. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8.20 Ochtendgym. 8.30 Ber. ANP. Hierna Gram. 10.00 VPRO Morgenwijding. 10.20 Zang met piano en gram. 11.00 Declamatie. 11.20 Esme ralda en solisten. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.45 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 1.00 Schram- melkwartet en soliste. 1.20 Orgel. 1.45 Arnhemsch strijkkwartet 2.35 Keukenpraatje. 8.00 Gram. 8.45 Cyclus. 4.00 Gram. met toelichting. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VPRO Cyclus. 5.15 Nieuws-, ®f?n- en beursber. ANP. 5.30 „Carnaval in het Rijnland vraaggesprek. 6.05 Lezing. 6.25 Gram. 6.4o Actueele reportage of gram. 7.00—7.15 Econ. vragen van den dag ANP, sluiting. WILHELMINADORP. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent P. VAN KLEUNEN te Kattendflfce.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 11