ACHTER DE SCHERMEN VAN DE DISTRIBUTIE. Dammen ui li m n in m m in jBÉ j§g fü j§§f n m in fg§ gj B mm 11 Hf H Si H 11 HBS 8 S UB m lill llü 9 H Gemengd Nieuws Radioprogramma Waar wordt de bon geboren DE MECHANISCHE ADMINISTRATIE. (Van omen Haagschcn correspondent TL Na de verschillende groepen besproken te neben, waarmede het CJD.K dageijks te doen beeft» gaan wij nu de werkzaam- hebben, waarmede het C.DK dagelijks te eens nader in oogenschouw nemen, waarbij cijfers genoemd zullen worden, welke op den lezer ongetwijfeld een fantastiachen indruk zullen maken en die tevens een dui- deijk beeld geven van de enorme hoeveel heden werk, welke door het C.DK worden verzet. pinfls 10 Mei tot en met November van het vorige jaar werden 671.253.000 kaarten met bonnen voor particulie ren en de Duitsche weermacht bene vens boekjes met toewijzingen voor détaillisten en zegels besteld- Afzon derlijk gerekend komt dit neer op een totaal van 25 50 milliard afzonden» lijke bonnen. Waar staat de wieg der bonnen? Het zal slechts weinigen bekend zrjn, dat deze kostbare levensgezellen hun loop baan in Haarlem aanvangen. Om vele re denen, o.a. om namaak te voorkomen, kan het drukken n.L niet bij verschillende druk kerijen geschieden, doch was het C.D.K. aangewezen op de drukkerijen van Joh. Enschedé Zonen, te Haarlem, waar ook reeds de bankbiljetten, postzegels, bande rollen enz. voor het Rijk worden vervaar digd. In verband hiermede is bij deze druk kerij een contróledienst gevestigd, n.L de contróle op den namaak van Post- en andere Rijkswaarden. Daar de distributie bescheiden, met het oog op de voedsel voorziening van de bevolking, een zeer groote waarde hebben, was dit laatste van zeer groot belang. De opdrachten van invulfomralieren e.d. worden echter aan een aantal andere drukkerijen gegund, welke formulieren eveneens regelmatig zeer groote oplagen, ruim 10 millioen stuka, hebben. - Om een indruk te geven van wat er inmiddels reeds aan papier verwerkt ia, zijn de volgende cijfers wel vermeldens waardig Tot nu toe rijn ruim 10 millioen vel papier door de persen gegaan, hetgeen overeenkomt met een oppervlakte van 7 millioen vierkante meter, een ge wicht van 850.000 kg en een stapel van 1200 meter hoogte. Om deze hoeveel heden te kunnen verwerken, zijn ten behoeve van het C.D.K. gemiddeld 20 snelpersen en 10 snijmachines in ge bruik. Scherpe contróle. Gedurende den tijd, dat de bonnen en andere waardepapieren niet ter verzending noodig zijn, worden deze bij de reeds ge noemde contróle-afdeeling, welke onder de P.T.T. ressorteert, opgeslagen, terwijl er tevens het nog niet bedrukte papier wordt bewaard. Wanneer nu door het C.D.K. een nieuwe opdracht wordt verstrekt, levert de contróle aan de drukkerij een nauwkeurig getelde hoeveelheid papier, welke na ont vangst in de drukkerij nogmaals nageteld wordt. Het tellen op zichzelf is reeds een om vangrijke arbeid, indien men in aanmer king neemt, dat voor broodkaarten meer dan 1.000.000 vel geteld moet worden, welk aantal een totaal gewicht heeft van 12O.Q0O kgHet tellen geschiedt door twee per sonen, de eene telt bij vier, de andere bij vijf vel tegelijk. Na elke 100 vel wordt ge controleerd of ze evenver zijn en op deze manier kunnen 50.000 vel per dag verwerkt worden. Eventueele misdrukken moeten door de drukkerij mèt de goede bonkaarten mede ingeleverd worden, en mocht het voorko- men, dat bij het drukken enkele bonkaarten tengevolge van een storing zijn versnipperd, dan worden deze snippers zorgvuldig opge plakt, opdat de totale hoeveelheid vellen inkomend papier overeenkomt met de hoe veelheid uitgaand papier. De verzending. Na de verschillende bewerkingen te hebben ondergaan, worden de bonkaarten en andere distributiebescheiden, wederom bij de Hoofdoontröle van de P. T. T. te Haarlem opgeslagen en deze afdeeüng verzorgt, eveneens in opdracht van het C. p.K., de verzending aan de 480 over ona land verdeelde Distributiediensten. Met al le zendingen worden geleidestaten mede- gezonden, waarvan ter contróle een af schrift o.a. aan het C.D.K wordt ge stuurd. O® hoeveelheden, die dagelijks ver zenden worden, ziju enorm, want per dag gaan er de laatste maanden on geveer 1500 aangeteekende stukken en paketten de deur uit, welke een totaal gewicht vertegenwoordigen van ruim 5.000 kg. Van 10 Mei tot ea met November waren dan ook reeds 170.380 aangeteekende stukken verzonden. Onder deze getallen zijn ook de aanvragen begrepen van de Distributiediensten voor formulieren e d., -'an welke aanvragen er gemid deld 250 per dag binnenkomen. Van deze formulieren bestaan op het oogenblik 191 verschillende soorten. SVant alle aanvragen bij het nmer. Met de groot-grossiers en de •rikanten heeft het C.D.K over het door de diatributiediensten kunnen slecht® worden gedaan op de daar voor bestemde formulieren. En ook dit alles wordt nauwkeurig onder zocht, vergeleken en te boek gesteld. Handel en Verbruik. Ter uitoefening van een doeltreffende contróle Is het natuurlijk noodzakelijk, dat niet alleen gezien kan worden, wie even tueel onjuist heeft ingeleverd, doch ook tot welken distrfbutiekrlng de betrokkene behoort Daar een telkens herhaalde na men- en adressenvermelding voor de ad ministratie te omslachtig zou zrjn, wordt hiertoe gebruik gemaakt van een code nummer. Bij het begin van de distributie werden alle détaillisten met een grooteren omzet dan 10 KG. per week^ voor alle distribu tiegoederen tesamen, bij het C.D.K inge schreven en ontvingen ieder een code nummer, dat steeds op alle door hen in geleverde opplak vellen en andere distri butiebescheiden moet worden vermeld. Voor velen heeft dit codenummer nog steeds iets geheimzinnigs, maar de zaak ia dóódsimpel Zooals men weet is ons land verdeeld in 480 distributiekringen en de eerste 3 cijfers van het code-nummer, dat steeds uit 7 cijfers bestaat vormen altijd het nummer van den lering waar de betrokken détail- list gevestigd ia Om dus een voorbeeld te noemen: een détaillist heeft op zijn toe wijzing staan 144-3145. Het getal 144 is dus de kring, en in dit geval de distribu tiekring Hengelo. Het daarop volgende cij fer 3 geeft aan, dat de détaillist zijn distri butiebescheiden altijd op den derden dag van de week, dus op Woensdag, moet inleveren. (1 beteekent Maandag, 2 Dins dag enz.) De andere cijfers vormen het volgnummer van den détaillist. Op deze manier zijn op het oogen blik 120 130,000 détaillisten inge schreven. Ook do grossiers zijn bö het C.D.K inge schreven en hebben eveneens een code nummer, fabrikanten algemeen geen bemoeienis, daar deze hun voorraden door bemiddeling van de Cen trales of van de Rijksbureaus voor de Nijverheid ontvangen. Voorschotten. Krijgt een détaillist dus over het alge meen zijn toewijzigingen voor de verschil lende artikelen toegewezen ln verhouding tot het aantal door hem ingeleverde bon hen, het spreekt vanzelf, dat uitzonderin gen op dezen regel niet zijn te voorkomen. Zooals men weet, is de distributie inder tijd begonnen nadat er een enquête gehou den was, die ten doel had een overzicht te krijgen van de voorraden der winkeliers en de door hen behaalde omzetten in de verschillende artikelen, terwijl voor de ar tikelen koffie, thee en zeep bij het begin van de distributie dezer artikelen, de voor raden nogmaals opgegeven moesten wor den. Daarna werd aan alle winkeliers een voorschot verstrekt voldoende voor den verkoop in een distributieperiode en het overbruggen van de volgende. Heeft een winkelier geen aanvulling van zijn voorraad noodig, dan kan hij de toe wijzing als ongebruikt bij het distributie kantoor inleveren. Het distributiekantoor stuurt deze toewijzingen door naar het C. D. K, dat de voorschotrekening van den betrokkene crediteert. Stijgt zijn omzet ech ter, zoodat de voorraad te gering dreigt te worden, dan kan hij via het Distributiekan toor bij het CXK een extra voorschot aan vragen. Er kunnen echter nog andere incidenten voorkomen, welke een individueele behan deling noodig maken, bijv. een toewijzing raakt zoek, een bakfiets met brood raakt te water, enz. Ook deze gevallen moeten aan een onderzoek onderworpen worden en vereischen veel tijd en werk op het C.DK, want het aantal aanvragen om voorschot gaat maandelijks het getal 10.000 veelal nog te boven. Niet alleen de bijzondere voorschotten, doch ook reeds de verstrekking der toewij zingen gaat vaak met moeilijke kwesties gepaard. Het is o.a, mogelijk, dat de omzet van een hotel stijgt, hetgeen kan leiden tot een aanvraag van grootere toewijzingen en eventueele grootere voorschotten van goe deren, welke goederen slechts tegen bonnen worden verkocht Bjj dergelijke kwesties wordt steeds advies gevraagd aan het Rijks bureau voor het Hotel, Restaurant, Café- en Pension be drijf. Maandelijks worden ongeveer 100.000 toe wijzingen aan instellingen door het CJD.K verstrekt Mechanische administratie. De verzamelstaten, waarop de door bo vengenoemde groepen ingeleverde bonnen en toewijzingen zijn verantwoord, komen na de gehouden contróle bij de Z-g. mecha nische administratie. Hier worden dan op de ponsafdeeling, waarbij 20 meisjes te werk zijn gesteld, de getallen van de verzamelstaten, met behulp van een speciaal model type-apparaat op daarvoor bestemde ponskaarten overge bracht Dit ponsen geschiedt electrisch, waardoor een aantal gaatjes in de kaarten worden gemaakt welke kaarten later weer in de Hollerith machines gebruikt worden. De geponste kaarten worden vóórdien nog eenmaal gecontroleerd, d.w.z.z\j on dergaan nogmaals dezelfde bewerking, die nu echter met de hand, op een apparaat geschiedt Mocht bij de eerste keer een fout zijn gemaakt dan blijkt dit direct, doordat het apparaat bij de fout blijft steken. Op die plaats is dan nJ. geen gaatje gemaakt zoodat het pennetje niet doorgedrukt kan worden. Over het algemeen kan ieder meisje, al naar gelang het aantal te ponsen gaatjes, 4 a 900 kaarten per uur afwerken. Het systeem, dat bij het ponsen wordt toegepast en dat verder in alle bewerkingen op de mechanische boekhouding de voor naamste rol speelt berust op de code-num mers, die, zooals wij reeds hebben uiteen gezet, aan alle ingeschrevenen zijn ver strekt. Bovendien heeft op deze afdeeling ieder distributie-artikel 'n eigen afzonder lijk nummer. In het geheel zifn ongeveer 175.000 dé taillisten, grossiers, handelaren en instel lingen bij het CJ>.K ingeschreven. De ponskaarten worden door Hollerith- machines in de gewenschte volgorde gesor teerd, bijv. op nummer van den winkelier, op hoeveelheid, enz., met een snelheid van 24.000 stuka per uur Daarna worden de kaarten in de tabel leermachine gebracht die staten van uit gereikte toewijzingen vervaardigt Deze staten dienen ter bepaling van het totale verbruik aan distributiegoederen, voor het geheele land, per provincie, per kring of per détaillist en eveneens ter bepaling van de totale hoeveelheid van de door het C.DK afgegeven toewijzingen. Dit totaal moet dan weder overeenkomen met de ver mindering van den by het CJD.K. geboekten voorraad en kan voorts nog worden ge bruikt bij het beoordeelen van aanvragen om voorschot welke door détaillisten en instellingen worden ingediend. Nadat deze gegevens, benoodigd voor het samenstellen van toewijzingen aan instel lingen en hotels en dergelijke (die immers uitsluitend op het C.D.K gemaakt wor den), op kaartjes zijn overgebracht, wor den eens per maand in een paar dagen tijd deze toewijzingen vervaardigd. Deze toe wijzingen worden daarna aan de Distribu tiediensten gezonden, welke voor de ver dere uitreiking zorg dragen. De adresseering van deze stukken wordt door een adresseermachine verzorgd, en in verband hiermede is voor alle inge schrevenen bij het C.D.K een adresplaatje gemaakt. Op deze plaatjes worden, met den naam van den detailist, de instelling, het hotel en dergelijke, het nummer van den kring en de gemeente vermeld, terwijl zij in een kartotheelc in bakken van ver schillende kleuren worden opgeborgen. Bekendmakingen. Men zal zich afgevraagd hebben op wel ke wijze de verschillende maatregelen aan de distributiediensten, resp. het publiek bekend gemaakt worden. De desbetreffende bepalingen worden door de. voor 't bepaalde onderwerp aan gewezen afdeeling, samengesteld en hierin worden aa. vragen van algemeens strek king beantwoord. Van deze bepalingen worden stencils gemaakt, die 's nachts door de afdeeling expeditie worden vermenigvul digd en verzonden. Deze afdeeling geeft het Idee van een klein postkantoor, want aan do wanden bevinden zich 480 vakjes, voor eiken dlstribotiedienst één, waarin alles, wat voor den betreffenden kring voor één dag bestemd Is, verzameld wordt. Daar alle bescheiden in één enveloppe verzonden worden, beteekent dit een aanmerkelijke besparing op porto. Het aantal bekendmakingen Is In middels aangegroeid tot ruim 1600, zoodat dus in totaal reeds ruim 1 mil lioen circulaires zijn verstuurd. Voor de verzending beschikt men over lijsten met adressen en daar de bekend makingen meestal voor dezelfde groep van menschen bestemd zijn, kan de verzending met behulp van de adresplaatjes uit de kartotheek zeer vlug geschieden. Boven dien beschikt men over een machine, wel ke de enveloppen automatisch dichtplakt. Dit alles is echter wel noodig, indien men bedenkt, dat soms in één nacht 30.000 stuks vellen papier worden bedrukt, welke den volgenden dag verzonden moeten wor den. Bovenbedoelde bekendmakingen zijn een uitvloeisel der d'stributiebepaUngen, neer gelegd in beschikkingen, gegrond op de Distributiewet 1939. Vanzelfsprekend kan niet alleen worden volstaan met bepalin gen te maken, doch het nakomen hiervan moet ook worden gecontroleerd. Het oon- tröle-apparaat, hiertoe ingesteld, heeft geen opsporingstaak, doch coördineert in bepaalde gevallen verschillende opsporings diensten, geeft voorlichting aan politie- en distributie-organen en controleert laatstge. noemde diensten. Bovendien is het een orgaan in de hand van den leider, teneinde gewenschte op drachten ter plaatse te kunnen uitvoeren. Teneinde aan bovenstaande taak te kun nen voldoen, is het land verdeeld in vijf districtenNoord (provincies Friesland, Groningen en Drente met de eilanden Terschelling en Vlieland), Oost (Overijsel en Gelderland), Zuid (Limburg, Noord- Brabant en Zeeland), West (Noord-Hol land, Zuid-Holland en Utrecht), groote steden (Haarlem, Amsterdam, 's-Graven- hage, Rotterdam en Utrecht). Met uit zondering van de groote steden is elk dis trict bovendien verdeeld in een aantal rayons. De Post. Het laat zich verstaan, dat een derge lijk veelomvattend bedrijf ook heel wat in komende poststukken te behandelen krijgt. Behalve de postzakken met opplakveüen komen per dag nog plus minus 18 zakken met aangeteekende stukken en 12 zakken gewone post binnen, en deze brieven moe ten door de daarvoor aangewezen afdee ling over de verschillende secties, welke de desbetreffende onderwerpen behandelen, verdeeld worden. Deze brieven worden door het archief ingeschreven en genummerd zoodat geea brieven zoek kunnen raken. Ook wanneer een sectie een brief aan een andere sectie overdraagt, geschiedt dit via het archief, zoodat dus altijd nagegaan kan worden waar een brief zich bevindt. Per maand worden zoo ruim 14.000 brie ven behandeld. Zooals wij reeds eerder gezegd heb ben, stelt het C.D.K alles in het werk zijn taak zoo goed mogelijk te vervul len en werkt het daaraan dag en nacht door. Het is echter begrijpelijk, dat, nu er in de dagelijksche behoeften van zoovele millioenen menschen moet wor den voorzien, er wei eens fouten ge maakt worden en dat men soms wel eens wachten moet. Houdt men echter REDACTEUR! J. A. VAN DIXHOORN. Het volgende fijne stukje van Zeeuwsch- Vlaamschen bodem bieden we onzen le zers ditmaal ter oplossing aan. AuteurP. J. v. d. BULCK,Ter Neuzen. 12 3 4 5 47 43 49 50 CijferstandZwart 8 schijven op 4, 6, 8, 11, 15, 16, 18 en 86. Wit 8 schijven op 14, 19, 21, 24, 25, 27, 33 en 47. Als steedsWit begint en wint Oplossingen worden gaarne ingewacht vóór of op 5 Maart a.s. bij de Redactie der Prov. Zeeuwsche Crt onder motto Dam- rubriek. Partif No. 36. Uit het kampioenschap van Zeeland 1938. De volgende partij is uit den strijd om den Zeeuwschen titel en werd op 25 Fe bruari te Nieuwdorp gespeeld tusschen schrijver dezes met wit en den heer J. Modderkreeke te Nieuwdorp met zwart WitVan DixlioomBeverwijk. ZwartJ. ModderkreekeNieuwdorp, 1. 3228 1923. Elven sterk als het ge bruikelijke 18—23. 2. 28X19 14X23 3. 33—28 23 x 32 4. 37 X 28 10—14 5. 41—37 510 6. 3732 17—22. Eenvoudiger ware 18—-23 met snelle ontwikkeling van den linkervleugel. 7. 28X17 12X21 8. 39—38 7—12 9. 44—39 1—7. 10. 5044 20—25. 11. 33—28 14—19 12. 39- -33 10—14. 13. 44—S9 21— 29 14. 3430. Teneinde de centrumstel ling niet te verbreken. 1425X34 15. 39x30 26X37 16. 32X41 11—17. Wij geven hier de voorkeur aan 1823, waar na vat zich moet verklaren. 17. 41—37 7—11 18. 46—41 4—18. Nog steeds ligt 1823 het meest voor de hand. 19. 8025 1923. Een gevolg van den voorgaanden zet Nu zou 1823 minder sterk zijn geweest 20. 28X19 14X23 21. 37—32 9—14 22. 41—37 17—22 23. 40—34 2328. Lost de overtollige schijf op, die door den ruil 1923 op den rechtervleugel was beland. 24. 32X23 18X40 25. 45x34 12—18 26. 84—30 14—19 27. 37—32 22—27. Plaatst hiermede een stuk op veld 27, hetgeen een belemmering voor de ontwikkeling der witte stukken beteekent De nu ontstane stand plaatsen we op diagram. Zwart: J. MODDERKREEKE, Nieuwdorp 1 2 3 4 5 46 47 48 49 50 Wit: VAN DIXHOORN, Beverwijk. {Wordt vervolgd) Oplossing probleem Raat. Dit in onze rubriek van 29 Jan. j.L aan geboden probleem had den volgenden stand Zwart 10 schijven op 4, 810, 19, 20, 23, 27, 28 en 40. Wit 10 schijven op 29, 31, 33, 34, 38, 39, 43, 45, 47 en 48. De fraaie ontleding verloopt aldus 29—23 40X18 39—34! 28X 30 43—39! 27 x 36; 47—41 36X47 dam; 39—34!! 47X40 (meersL) en 45X5 met gewonnen stand. Een fijn gekunsteld stukje, dat den auteur alle eer aandoet Goede oplossingen ontvingen we van de heeren S. v. E., D. U, v. d. M., A. A. N. Sr., G. P. en P. v. V., allen te Vlissingen, W. B. te Middelburg, A. C. en H. M. S., beiden te Goes en D. L. te Oostburg. Nagekomen oplossingen van het pro bleem Verhage uit onze rubriek van 22 Jan. j.L ontvingen we nog van den heer D. L. te Vlissingen. voor oogen, dat het personeel van het C.D.K op het oogenblik uit nog geen 500 personen bestaat, waarvan 264 meisjes, terwijl het personeel van alle distributiekringen over het geheele land uit ongeveer 5000 personen be staat, dan blijkt hieruit wel duidelijk, dat de behaalde resultaten gunstig zijn te noemen. Bovendien hl\jft men er op ingesteld, voorzoover dit noodig en mogelijk blijkt, te allen tijde verbete ringen aan te brengen. ECHTPAAR DOOR KOLENDAMP OM HET LEVEN GEKOMEN. Te Arnhem zijn twee personen het slachtoffer geworden van kolendampver giftiging. Dezer dagen bemerkten buren van het echtpaar Krieger aan de Spijker- straat, dat de woning gesloten bleef. Zij waarschuwden de politie, die de echtge- nooten in bewusteloozen toestand, als ge volg van kolendamp aantrof. Beiden wer den naar het gemeente ziekenhuis ver voerd, waar de man spoedig na aankomst en de vrouw gisteren is overleden. De man was 58 Jaar, de vrouw 48 jaar oud* FELLE BRAND IN STAD SKANAAI* Gistermorgen is een felle brand uitge broken bij de firma T. de Haas, wijnhan del en distilleerderij te Stadskanaal (ge meente Onstwedde). De fabriek vormt met woonhuis, kantoren en werkplaatsen een geheel en is gelegen aan het kanaal. De brand was ontstaan in het achterste ge deelte van de limonadefabriek en ver spreidde zich zeer snel. De brandweer kon niet verhinderen, dat de limonadefabriek grootendeels werd ver woest Het voorste gedeelte van de distil leerderij werd eveneens een prooi der vlam men. Het woonhuis en de kantoren kon den worden behouden. De oorzaak moet worden toegeschreven aan kortsluiting* De schade is vrij groot TE WATER GERAAKT EN AAN DB GEVOLGEN OVERLEDEN. Maandagavond is de 24-jarige mej. J. H vlak bij haar woning te Leiden in de duis ternis te water geloopen. Zij werd spoedig door handreiking op het droge geholpen en verloor geen oogenblik het bewustzijn, zoodat het scheen, dat dit avontuur geen onaangename gevolgen zou hebben. Ver moedelijk heeft zij evenwel verkeerde stof fen binnengekregen. In den nacht van Maandag op Dinsdag is zij althans in het academisch ziekenhuis aan de gevolgen van dit bad overleden. ZWARE BRAND TE HELMOND, Gistermiddag is brand uitgebroken in de markiezenfabriek van den heer C. van Beek, gevestigd in een voormalig pakhuis achter de huizen in de Veestraat te Hel mond. Het materiaal, dat in de fabriek was opgeslagen, is buitengewoon brand baar, zoodat niettegenstaande verwoede pogingen tot blusschen van drie motorspul- ten met vijf stralen het vuur doorsloeg naar de smederij van den heer van Beek. Deze is gelegen op de parterre van het pakhuis. Ook het atelier van den kunst schilder Jan van Bracht brandde geheel uit. De brandweer kon zich slechts bepalen tot het nat houden van de huizen in de omgeving, teneinde uitbreiding van het vuur te voorkomen. Het pand, dat toebehoorde aan het kofa- magazijn, was verzekerd, de heeren van Beek en Bracht evenwel niet De oorzaak van den brand is onbekend. VERSCHILLENDE INBRAKEN TE ZWOLLE. De Zwolsche politie heeft twee jongelui, H. D. M. uit Zwollerkerspel en C. B. van der B. uit Zwolle aangehouden, die hebben ingebroken in een kantoor. Van de gele genheid, dat het kantoor tijdelijk onbe waakt was, hebben de Inbrekers gebruik gemaakt om een bedrag van 100 gulden uit de brandkast weg te nemen. Toen zg werden aangehouden, hadden zij nog 60 gulden op zak. Beide jongemannen zjjn goede bekenden van de politie. Voorts heeft de politie aangehouden een zekeren L., die een inbraak heeft gepleegd in het kantoor van zrjn patroon. L. wa6 tijdens de duisternis door een raampje naar binnen geklommen en heeft vervolgens uit een kast 40 gulden weggenomen. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd te Zwolle ingebroken in de sacristie der St Michaelskerk en in het woonhuis van dokter A. J. Jorritsma, dat vlak naast de kerk ligt. In de sacristie werd alles overhoop gehaald, doch er wordt niets ver mist Vervolgens is de inbreker met een ladder over den muur om de kerk geklom men en is het huis van den arts binnen gedrongen. Hier werden verschillende ka mers bezocht Een bedrag aan geld werd meegenomen. Uit alles bleek, dat een vak man de hand in het spel had gehad. BRAND IN ROLLUIKEN- EN MARKIEZENFABRIEK TE UTRECHT, Gisteravond heeft een korte, doch felle brand gewoed in Robber's rolluiken- en markiezenfabriek aan de Wijde Begijnen straat te Utrecht Het vuur moet door nog onbekende oorzaak, ontstaan zijn in de bo venste verdieping van het pand, waar zeer veel rolluiken en markiezen waren opge slagen. Dank zij het krachtige optreden van de brandweer werd uitbreiding van de vuurzee voorkomen en brandde alleen de bovenste verdieping van het fabriekspand uit Donderdag 2® Februari 194L. IITI. VEE SLM I. 415 M. NED. PBOCB. HBO. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram. 8.00 Wij beginnen den dag. 8.30 Ochtendgymnas tiek. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 11.30 Religieuze muziek (gr.pl.). 12.00 Gram. 12.15 Frans Wouters en zijn Caliente-orkeet (12.30—12.33 Almanak). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANp. 1.00 Gram. 1.15 Frans Wouters en zijn Callente-orkest. 1.45 Gram. 2.00 Orgel en zang. 2.45 Reportage. 3.00 De Ka- mermuziekspclers (3.301.15 Gram.). 4.35 Gram. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 6.30 Cy clus. 5.45 Gram. 6.20 Eugen Wolff en zün solis ten, 6.42 Almanak. 6.45 Reportage. 7.00 Vragen van den dag ANP. 7.15 Gram. 7.30 Ber. Engelsch. 7.45 Eugen Wolff en zijn solisten. 8-00 Eer ANP. 8.15 Eugen Wolff en zijn solisten. 3.39 Ber. En gelsch. 8.45 Radiotooneel. 9.25 Rococo-octet (opn.). 9.40 Wij sluiten don dag. 9.45 Engelscbe ber. ANP. 10.00 Ber. ANP cn el uiting. HILVBBSUM II. 301.5 31. AVBO. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.80 Ber. ANP. 8.45 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgel. 11.00 Declamatie. 11.20 Gram. 11.30 Viool en piano. 12.00 Ber., eventueel Gram. 12.15 Gram. 12.43 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Omroeporkest en gram. 2.00 Cyclus. 2.15 Pbilharmonisch kwar tet. 3 00 Voor de vrouw. 3.10 Orgel. 8.30 Om roeporkest. 4.15 Disco-causerie. 6.00 VPRO a Cyclus. 5.15 Nieuws-, econ.- cn beurebcr. ANP. 5.30 Puszta-orkest. 6.00 Cyclus. 6.20 Dc Speel lieden. 6.45 Gram. 7.007.15 Persoverzicht voot burnen- cn buitenland ANP en sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7