UIT DE PROVINCIE Verduisteren: X Burgerlijke Stand Laatste Berichten Kerk en school Voor de Huisvrouw middelburg goes oostburg souburg breskens Marktberichten van hedenavond 18,59 uur lot morgenochtend 8.47 uur De maan komt morgen te 4.35 op en gaat te 13.82 onder. Honderden griepgevallen in Zeeland. Het aantal is grooter dan vorig jaar. De griep die reeds in zoovele deelen van het land in zoo ruime mate heeft ge- heerscht, waardoor soms geheele bedrijven en scholen grootendeels werden ontvolkt, heeft ook in onze provincie velen aange pakt. Br rijn thans honderden en nog eens honderden personen die door deze ziekte genoodzaakt worden op hun werk ver stek te laten gaan, zoodat zeker van een griepepidemie gesproken Kan worden. Het aantal gevallen is op het oogenblik nog veel grooter dan vorig jaar. Het meest heerscht de griep op Walcheren en Noord en Zuid-Beveland en dan voornamelijk in plaatsen waar groote bedrijven gevestigd zijn en dus vele personen werkzaam zijn, daar het nu eenmaal een ziekte is die pleegt „rond" te gaan. Dientengevolge zijn er vooral veel patiënten te Vlissingen en Middelburg, doch ook bijv. op Yerseke moeten er "*elen onder de wol blijven. Op Schouwen, en Duiveland, Tholen en in Zeeuvrsch-Vlaanderen is het nog gunstig gesteld. Gelukkig heeft de griep over het alge meen geen kwaadaardig karakter. Men heeft namelijk met lichte gevallen te doen, die naar het zich laat aanzien binnen veer tien dagen genezen zijn. Het behoeft geen betoog dat de dokters intusschen druk werk hebben om alle, pa tiënten te bezoeken. Een geneeskundige die wij hierover spraken, drukte het zoo veel zeggend uit: „Ik krijg er bijna een nacht merrie van!" Winterhulp Nederland. Thans kunnen wij de volgende opbreng sten van de vierde collecte voor Winterhulp in Zeeland laten volgen. Walcheren: Grgpskerke 12,32; Melis- kerke 7,67; Nieuw en St. Joosland 12,92; Westkapelle 39,82. Zuid- en Noord-Beveland: Borssele. 30,05; Colijnsplaat 85,32; Goes 899,19; 's-Gravenpolder 20,95; 's-IIeer Abtskerke 10,30; Heinkenszand 46,72; Kapelle .f 95.10; Krabbendijke 45,60; Nisse ƒ9,75; ;Rilland-Bath 24; WemeldJnge 70,37; Wolphaartsdijk 49.99; Yerseke 97.83. W. Z.-Vlaanderen: Breskens 107,47; Cadzand 23,15; Eede 30,95; Hoofdplaat 26.94 Retranchement 17.90% Sluis 99,86; Schoondijke 67,94; Waterland- kerkje 34,91%. O. Z.-Vlaanderen: Axel 91,74; Graauw en Langendam 45,79%; Hoek 71,50; Hontemsse 99.54 St. Janssteen ƒ34.40 Koewacht 103,43; Neuzen 362,57; Over slag 11,37; Vogelwaarde 88,67. Clinge moet zijn 106,05 en niet 85,32. Schouwen en Duiveland: Bruinisse 36,79; Burgh 36.94 Ellemeet 13.40 Haam stede 72,27; Kerkwerve 19,09; Nieuwer- kerk 29,42; Noordgouwe 34,56; Ooster- land 5,12%; Zierikzee 199,85. Tholen: Poortvliet 28,10; Stavenlsse S 50,79; Tholen 129,53. AANBESTEDINGEN. De hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de directie Zeeland heeft hedenmorgen te Middelburg aanbesteed: het onderhouden van. de rijkswaterleidin gen bewesten en beoosten het kanaal van Terneuzen, gedurende het jaar 1941 in twee perceelen en in massa. Raming per ceel I 3550; perceel n 1850. massa 5400. Inschrijvers waren: le perceel J. den Oude, Biervliet 3500; C. D. de Ruys- scher, Biervliet 3350. 2e perceel: J. den Oude, f 1845; C. D. de Ruijsscher 1800. Massa: R. Verschelling Terneuzen f 5348; J. den Oude 5345; C. D. de Ruysscher 5125; G. A. v. d. Straaten, Ter Neuzen 5098; W. J. de Bruys, Ter neuzen 5062. Besmettelijke veeziekten. Gedurende de maand Januari kwamen in de provincie Zeeland 7 gevallen van mond en klauwzeer en 123 gevallen van varkenspest voor. De meeste gevallen van varkenspest kwamen voor in de gemeen te Poortvliet n! bij 62 varkens, behoo- rende aan twee eigenaars. Walcheren DE BESTRATING VAN DEN OUDEN MIDDELBURG—VLISSINGSCHEN WEG. Eindeljjk is het eerste en voornaamste gedeelte van den ouden Vlissingschen weg, ni- MiddelburgOost-Souburg, met de bestrating klaar gekomen. Aan het werk werd half Juli van het vorige jaar begon nen. Eenige malen moest het worden ge staakt, omdat er geen geregelde aanvoer van steenen was. De laatste ruim 100 m. heeft gedurende de vorst-, sneeuw- en dooiperiode opengebroken gelegen, zoodat het langen tijd een echte modderpoel is ge weest, waar niet door te komen was. Maar nu is alle ellende voorbij. Jammer, dat het rijwielpad op zeer veel plaatsen is stukge reden, zoodat de wielrijder noodgedwongen gebruik moet maken van den nieuwen straatweg, die echter uitstekend is. ondersteuningsfonds ONDERLINGE HULP. DOMBURG. Maandagavond vergaderde net „Ondersteuningsfonds Onderlinge Hulp" onder voorzitterschap van den heer W. Brand, in de; zaal van den jj€er p Moggré. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de zeer hooge uitkeeringen ge durende het voorjaar 1940, ten gevolge van cïe langdurige griepperiode. Hierdoor was het noodzakelijk gebleken in den loop van het jaar de contributie tijdelijk met 50 te verhoogen. Gelukkig heeft niet meer dan één lid gemeend naar aanleiding hiervan te moeten bedanken. Hoe juist het gezien was deze verhooging door te voeren bleek nu deze maand. Im mers waren we eind 1940 de 1000.weer genaderd, deze weken z$n er weer veel zieken. Hierdoor kan het aanvankelijk voornemen om de contributie, aldus spr., weer op den ouden norm te brengen nog niet worden uitgevoerd. Zoodra echter de ziekte-ultkeeringen wat verminderen en het bestuur dit verantwoord acht, zal men tot den ouden toestand terugkeeren. Enkele leden zijn nieuw toegetreden, terwijl alle gemobiliseerde leden naar deze gemeente mochten terugkeeren. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat in 1940 aan contributie was ontvangen 1707.55 aan andere in komsten 29,14. Samen 1736.69. Aan ziekengelden was uitgekeerd 2249,66, ter- wjjl de andere uitgaven bedroegen 211,48 en het bodeloon 134.76. Samen 2595,90. Zoodoende gaf 1940 een nadeelig saldo van 859,21. Was de stand der kas op l-l-'40 1803.94, zoo was deze dus per 31-12-'40 944.73. Wanneer in oogenschouw wordt genomen dat per 1 Augustus nog slechts 600. in kas was dan kan reeds van een vooruit gang gesproken worden. Blijkens het jaarverslag van den secre taris waren drie nieuwe leden toegetreden, twee leden overleden en een lid had be dankt, zoodat het ledental in 1940 stabiel was gebleven en nu nog 168 bedroeg. De bestuursleden W. Passenier, Adr. Pro voost, Pzn. en M. Reijnhoudt Jr. werden herkozen. Inplaats van den heer C. Bira- mel Jr. die als zoodanig niet herkies baar was, werd tot lid der flnancieele com missie gekozen de heer J. Provoost Jzn. Gevonden voorwerpen. DOMBURG. Gevonden voorwerpen: Een rijwielbelastingmerk te bevragen bij den heer P. B. van de Velde Schelpweg E 165. en een rijwielbelastingmerk te bevragen bij den heer And. Trielier Wzn. Duinstraat E 92. Afloop verkooping. SEROOSKERKE. Waarnemend notaris F. G. Hoefer heefa Dinsdagmiddag in café Westdorp alhier publiek verkochtWoon huis met schuur en tuin te Gapinge, Dorp B 38, groot plm. 8 a, 86 c.a,, aan H. Jan- se Cz. te Serooskerkè voor 3460. Zuid-Beveland De griep heereohfc. WOLPHAARTSDIJK. Dl deze gemeente heerscht in ruime mate de griep. Geheele gezinnen moeten het bed houden en de scholen zijn maar half bezet met leer lingen. IN GLAS GETRAPT. YERSEKE. De werkman T. van Veïzen had het ongeluk dusdanig in een stuk glas te trappen, dat overbrenging naar dr.. Pol derman noodzakelijk bleek. De voet bleek dusdanig gewond te zijn, dat loopen werd verboden en V. naar huis moest worden vervoerd. DE MOSSELENINDUSTRIE. YERSEKE. De drukte in de mosselen- Industrie is thans e enigszins geluwd, en de vordering van het seizoen zal hier niet vreemd aan zijn. Toch gaan dag in dag uit nog groote kwantums weg en vinden nog steeds vele handen werk in onze mos selenindustrie. Als straks de eindbalans van het seizoen zal zijn opgemaakt, zal het een schitterende stand zijn die de verzending heeft gemaakt HU GING OP FAMILIEBEZOEK YERSEKE. Dinsdagmorgen werd het 11- jarige zoontje van den heer De W. vermist. Ondanks verschillende nasporingen naar zijn plotselinge verdwijning, kwam de knaap niet boven water en liet zijn ouders In een angstige onzekerheid. Wie schetst ieders verbazing, toen tegen den avond een telefoontje uit Oud-Bejjerland kwam met de mededeeling, dat zoonlief op de fiets naar deze plaats was gekomen om een be zoek te brengen aan zijn grootouders. Zeeuwsch-Vlaanderen ONDER VALLENDE DAKGOOT. HOOFDPLAAT. Even buiten de kom der gemeente was de landbouwer P. Cor nells bezig een kleine herstelling aan de voordeur te doen, waarvoor hij in gebukte houding stond. Door onbekende oorzaak gleed plotseling de zware houten dakgoot van de steunen af en kwam op den man zwaar gewond aan rug en hoofd werd hij terecht. In bewusteloozen toestand en hij aangetroffen. De ijlings ontboden ge neesheer achtte den toestand van het slachtoffer hoogst bedenkelijk. Per zie kenauto werd C. naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. 25-JARIG JUBILEUM AXEL Maadag was het 25 jaar geleden dat de heer J. A. de Smidt, ambtenaar ter secretarie alhier, in gemeentedienst trad. Des morgens werd de jubilaris gecompli menteerd door het college van B. en W. Namens het ambtenarencorps werd de heer De Smidt gelukgewenscht door den gemeente-secretaris en als bljjk van waar deering een fraai cadeau aangeboden. OverledenMarinus van der Weele, 35 j., te ColijnsplaatCornells LuQks, 47 j., man van Maria Kornelia Dagevos. WESTKAPELLE. van 1 tot en met 15 Februari. Geboren: Levinus, zoon van Leunis Hui- bregtsen en Jakoba de Pagter. Overleden: Neeltje Roelse, 24 jaar, (over leden te Middelburg). Wijziging In de bonaanwijzing voor kaas. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en vlsschertj maakt het volgende met betrekking tot de distributie van kaas bekend: Teneinde de bevoorrading van de winke liers een regelmatiger verloop te doen heb ben, is besloten met Ingang van Maandag 24 Februari a.s. een wijziging in de bon aanwijzingen voor kaas te brengen. Met ingang van dien datum zullen niet zooals tot nu toe gebruikelijk waa vier bonnen, maar twee bonnen worden aangewezen, welke recht geven op het koo- pen van kaas. Deze bonnen zullen geldig zijn van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 9 Maart a.s. De bonnen, die op 9 Maart nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog veertien dagen geldig, dus tot en met Zondag 23 Maart a.8. Met ingang van Maandag 10 Maart zullen dan wederom twee bonnen voor kaas worden aangewe zen, welke veertien dagen geldig zullen zijn en vervolgens nog veertien dagen gebruikt mogen worden. Hierdoor zal eenerzijds worden bereikt, dat gedurende de eerste twee weken de winkeliers ten volle aan alle aanvragen van hun klanten kunnen voldoen en ander zijds, dat de mogelijkheid om vier kaas bonnen tegelijk te besteden voor het aan schaffen van een stuk kaas of een geheel kaasje na 10 Maart a.s. weer geopend is. Ned. Herv. Kerk. Door het college van Notabelen van Domburg Is tot Kerkvoogd benoemd in de Ned. Herv. Kerk inplaats van wijlen den heer J. Brouwer, de heer Jac. Wisse Pzn. EERESCHULD EN DANKBAARHEID. Comité tot steun der Ned. oorlogs gewonden. Het alom in den lande zeer gewaardeer de initiatief der N.C.R.V., die op den eer sten Kerstdag 1940 een indrukwekkende Kerstfeestviering voor de Ned. oorlogsge wonden verzorgde in het Militair hospitaal te Utrecht heeft sindsdien voortdurend doorgewerkt in het zenden van spontane giften. Eén en ander heeft nu geleid tot oprich ting van het Comité tot steun der Ned. oorlogsgewonden, welk comité gaarne vol doen wil aan de vele verzoeken om een gelegenheid te scheppen vaste bedragen te kunnen geven ten bate der gewonde mi litairen. Dit comité bestaat uit de heeren dr. W. G. Harrenstein te Weesp, voorzitterds. P. Bootsma „de Lus" 2S te Wassenaar, secretarisds. D. Ringnalda Jr., Zuider straatweg 135 te Drachten, penningmees ter (postrekening 83150) ds. J. EL Groe- newegen te Arnhem en ds. Joh. Gerritsen Jr., eveneens te Arnhem. De bedoeling is dit comité zoo spoedig mogelijk met be voegde krachten uit te breiden. Het comité, dat zich op aandrang van honderden in den lande geconstitueerd heeft, stelt zich ten doel om in den ruim st en zin des woords materieele en geeste lijke zorg te besteden aan onze Nederland- sche oorlogsgewonden door zooveel moge lijk bezoek in hospitalen en andere zieken huizen, waarbij men dan niet met ledige handen behoeft te komen, terwijl tal van andere vormen van steun namens allen, die de oprichting van dit comité mogelijk maakten, worden overwogen. Bij deze verzorging namens het comité „Eereschuld en Dankbaarheid" wordt niet het minste onderscheid gemaakt ten aan zien van godsdienst en kerklidmaatschap der gewonden. Het is een Nederlandsch comité ten bate van onze gewonde en zieke Nederlandsche militairen- Gaven in natura en lectuur kunnen het best gezonden worden aan het adres van den secretaris, ds, P. Bootsma te Wasse- aar „de Lus" 28. y-i »;Rnn)kT.T.ili SCHRIJVEN DER DUTTSCHE BISSCHOPPEN. Van onzen Eaagschen correspondent). In versrhillende Duitsche diocesen, o.a. Keulen, Breslau, Milnchen, Osnabrück en Munster, is Zondag jL een belangwekkend herderlijk schrijven van de gezamenlijke Duitsche bisschoppen voorgelezen, dat Zondag a.s. in de overige diocesen der R. K. kerk zal worden afgekondigd. In dezen korten, doch niettemin inhoud rijken herderlijken brief wordt o.a. gespro ken over den eindstrijd van het Duitsche volk voor de vrijheid van land en natie een strijd, die weliswaar van den enkeling groote offers vraagt, doch die ongetwijfeld, na de overwinning der Duitsche wapenen, voor vele jaren een ongestoorden vrede zal waarborgen. Ook wordt gewezen op den aanmerkelij- ken aanwas van meer dan 50 procent, welke do R. K. kerk in Duitschland mocht ervaren, sinds het episcopaat, nadat in de voorgaande jaren vele uittredingen plaats vonden, een juistere houding wist aan te nemen t.o.v. het nat-soc. en daadwerkelijk begon mede te arbeiden aan den opbouw van het Rijk. Uit alle diocesen bereiken het episcopaat mededeelingen over toenemend kerkbezoek, met name ook door leden van de Weer macht. Deze herderlijke brief heeft, naar wij van bevoegde zijde vernemen, in breede la gen der R. K. kerk in Duitschland warme Instemming geoogst en vond evenzeer weerklank in de kringen van den clerus. Ook voor het jaar 1941 werden, zooals het episcopaat tevens bekend maakt, aan zienlijke bedragen voor religieuze doelein den en voor instandhouding der kerken door den staat en de gemeenten ter be schikking gesteld, gelijk ook in vorige ja ren steeds het geval was. FOUTEN BIJ DE BEHANDELING VAN MELK IN DE HUISHOUDING KUNNEN VOORKOMEN WORDEN. Wie zuinig wil ztfn met levens middelen moet zorgen dat ze hygiënisch en doeltreffend won den behandeld. Meer dan éénmaal koken of lang koken en warm houden is voor alle voedingsmid delen ongewenscht, doch het merkwaardi ge verschijnsel doet zich voor dat huis vrouwen die dit weten, en vanzelfsprekend ook in, toepassing brengen als het aardap pelen en groenten betreft, dit niet steeds bedenken, wanneer zij te doen hebben met melk. Behalve deze fout komen er bij melkbehandeling nog verscheidene andere voor. Melk is niet alleen het meest volledige voedingsmiddel voor den mensch, doch ook voor lagere organismen. Daarom moet met melk zorgvuldig worden omgegaan. Bovendien neemt ze gemakkelijk den geur over van andere voedingsmiddelen en stof fen, die zich in de nabijheid bevinden, zoodat het ook uit dat oogpunt niet onverschillig is waar men ze neerzet Het vaatwerk, dat voor melk gebruikt wordt moet gaaf zijn, aangezien pannen en kannen anders moeilijk schoongemaakt kunnen worden. Er zijn nog veel kannen in omloop, met scherpe hoeken en een nauwen hals, waardoor werkelijk grondig reinigen moeilijkheden oplevert. Het ge bruik van vaatwerk, waaraan dergelijke fouten kleven, moet steeds worden afge raden, doch voor melk is het geheel en al ondeugdelijk. Ook bij kooken van melk in de flesch gepasteuriseerde melk behoeft niet gekookt te worden! worden dikwijls fouten gemaakt „Los" gekochte melk dient direct na onvangst gekookt te wor den, maar dat is dan ook de eenige keer dat ze gekookt mag worden; later, is het voldoende deze gekookte melk tot de ge- wenschte temperatuur te verwarmen. In het belang van het behoud der vol ledige voedingswaarde kunnen vele fouten gemakkelijk worden voorkomen; men neme dus de volgende wenken in acht: 1 Plaats de melk op een koele, stofvrije, donkere plaats en niet in de nabijheid van visch, uien, aardappelen of andere stof fen met scherpen geur. 2. Open de flesschen gepasteuriseerde melk niet voordat de melk noodig is en sluit een flesch, waarin nog melk over is, niet van de lucht af, doch leg er liever een los doekje over. 3. Ontvang „losse" melk in een gave, gladde, goed schoongemaakte pan, die het best alleen voor melk wordt gebruikt en die voordat de melk er in gaat, even met koud water wordt omgespoeld. 4. Kook losse melk liefst dadelijk; vooral in het begin een kleine vlam gebruiken en er in roeren als ze flink warm is ge worden o.m. om aanbranden te voorkomen. 5. Bij het „opkomen" nog even door roeren; laat de melk dan nog 1 h 2 minuten doorkoken. 6. Direct na het koken afkoelen, liefst ln koud, stroomend water; het best door de pan open weg te zetten in een teil in den gootsteen onder de kalm doorloopende waterkraan; of wel in een teil met koud water en dit een paar maal te verver- schen. Door af en toe te roeren, wordt ook de vorming van een vlies bg het afkoelen voorkomen. 7. Spoel het vaatwerk (pannen, kannen, flesschen), eerst met koud water om en gebruik pas daarna een sopje van warm water. De hulsvrouw die eenige keeren de moei te neemt deze wenken toe te passen, zal ze daarna verder zonder eenige moeite kunnen opvolgenten gerieve van zichzelf en in het besef dat de smaak en de voedingswaarde van „het meest vol ledige voedsel" op deze wjjze zoo goed mogelijk tot hun recht kunnen komen. HET GEBRUIK VAN OUDE KAAS. Méér voedingswaarde bij gelijk rantsoen Het opmerkelijke feit doet zich voor, dat thans tijdelijk goede hoeveelheden cude kaas, van de meestvoorkomende vetge halten Volvet (45%) en 40-f- verkrijgbaar zijn. Waar de Nederlandsche huisvrouw nog veelal niet gewend is, de kaas „op vet gehalte" of „op leeftijd" te koopen, zou het kunnen voorkomen, dat de consument deze gunstige, doch tijdelijke gelegenheid zou laten voorbijgaan, om „méér voedings waarde voor z'n geld"en ook voor zijn „rantsoen" te koopen. Immers, de ouc'.e kaas bevat minder vocht; voor het gekochte gewicht aan oude kaas, ontvangt men derhalve belangrijk méér voedings stoffen dan wanneer men jonge kaas koopt. Niet iedereen is evenzeer gesteld op den pittigen smaak der oude kaas en boven dien zien sommige huisvrouwen op tegen het bezwaar van het „brokkelen" of van het moeilijker snijden dezer hardere soort Dit bezwaar kan evenwel op eenvoudige wijze worden opgelost: koop de oude kaas aan het stuk, snijdt er stukjes van en maal deze in een amandelmolentje of rasp de kaas eenvoudig op een grove rasp. Met het resultaat zal men tevreden zijn, want men verkrijgt dan reeds met weinig kaas een voedzame broodbelegging, waarvan de smaak veel zachter is geworden dan van het „pittige" stuk. Zelfs kinderen eten de oude kaas gaarne in dezen vorm. Daarnaast is de geraspte oude kaas zeer goed te gebruiken bij het middagmaal, in soepen, stamppotten en sauzen, welke daardoor naar believen, pikanter en voedzamer kunnen worden gemaakt. Bo vendien kan de pittige smaak dan tege moet komen aan 't gebruik der schaarsch geworden kruiden. Men kan met deze kaas ook gerechten bereiden, zooals croquetten, Macaroni met kaas, jachtschotel, kaas- pannekoek of omelet. Wie oude kaas kent vrage haar voor- loopig méér; wie haar niet kent neme thans spoedig de proef! 06 Bureaux van de Zeen-Mi» Courant 4)n fuVMtlid te VLISSINGEN Redactie en Adm.: Wolstraat 58—69 Telefoon 10 (3 lijnen) Ixmdenacho Kaai 89 Radactie i Tal «69 S Administratie l Iel 169 Redactie en A dm. t Turfkade 15 Telefoon S863 Redactie en Adm.Breede straat 45 Telefoon 103 Kanaalstraat 45, Telefoon <5 Dorpestraat SS, Telefoon tS HET WERK AAN DE MAASTUNNEL VORDERT GOED. Gisteren zijn de journalisten, die eens per maand zich komen overtuigen van den stand der werkzaamheden aan de groote Maastunnel te Rotterdam, voor de eerste maal onder de rivier van den linkeroever naar den rechteroever gewandeld. Slechts op één plaats waren do werkzaamheden nog niet zoover, dat er van een wegdek kon worden gesproken, doch die luttele meters beteekenen weinig meer. Voor het overige is de tunnelweg voor het verkeer van rechteroever naar linkeroever be straat en zijn de wanden voor een groot deel reeds afgewerkt Thans rest nog het verder vergrooten van de gemaakte doorbraak in de naast elkaar gelegen tunnelbuizen en dan zal het oogenblik bereikt zijn, dat de volledige doorgang van oever tct oever en van tun nelportaal tot tunnelportaal begaanbaar is. Men komt dan geheel in het stadium der voltooiïngswerkzaamhcden, waarmede men overigens ook thans reeds in ruime mate bezig is. Zooal- gezegd is van een der beide autobuizen de bestrating reeds grooten deels voltooid, terwijl in de andere nog slechts een gedeelte mankeert en ook nog een deel van den eigenlijken rij vloer moet worden aangebracht. Ook in de timnel voor voetgangers en wielrijders wordt aanzienlijke voortgang gemaakt Een groot deel van den schei- dingsvloer tusschen dé beide boven elkaar gelegen doorgangen is aangebracht, ter wijl in den ondersten doorgang, voor voet gangers bestemd, de luiken zjfn gemon teerd, welke de onder het voetpad gelegen kabelkanalen waterdicht afdekken. Nu de vorst uit den grond is, zjjn ook de bovengrondsche werkzaamheden her vat De afrit van het Velgersdijkplein naar de tunnel in de Doklaan werd vol tooid, zoodat men daar al een zeer duide- lijken indruk krijgt van de wijze waarop het tunnelverkeer op den linker Maasoever zich in de toekomst zal verdeelen over de richting Plein weg dat is onder het plein door en in de richting Brielschelaan en Wolphaertsbocht Op den rechteroever zgn eveneens de werkzaamheden aan het verkeersknoop punt bij het tunneleind, het Circulatieplein aan den Westzeedijk, grootendeels klaar, binnenkort zullen hier de bestratingswerk zaamheden worden hervat De Zuidelijke helft van het Circulatieplein zal binnen eenige maanden voor het Oost-West ver keer in gebruik kunnen worden gesteld. VISCHMIJN—VLISSINGEN. Dinsdag 18 Februari. 7 vaartuigen 352 kg. garnalen a 4356 cent per kg.; 476 kg. schar a 2.60—S.40 per 10 kg. Schar van consignatiezendingen werd verkocht tegen 1,202.40 per 20 kg. Gem. Vischmïjn Breskens. 18 Februari. Door 6 vaartuigen werden aangevoerd 362 kg. garnalen. Export 54 37 ct. p. kg. Zoodjes 1,8011,40. Coöp. Veilingsvereenlging „Walcheren". MIDDELBURG, 18 Febr. Groentenvei- ling: Veldsla 2030, Spruiten 1434, Wit lof 1835, Koolrapen 12, Breekpeen 1— 3.90, Andijvie 15—42, Uien 5.50, Krijten 13.10, Savoye kool 25.20, Roode kool 6.50, Boerenkool 16, Prei 3—6, alles per 100 kg., Selderie 410 ct per bos, Peter selie 2545 ct. per chip. Peren Josephine de Maniles 27 ct. per kg. Velllngsvereeniging Zuid-Beveland. GOES 18 Febr. Appels: Goudreinetteit 1730, zure bellefleur 1626, Zoete belle fleur 1522; kroet- en stekappelen 7— 14. Peren: Doy de Cornice 29, Gieser Wilde man 21, kleiperen 16—19 Legipont 11— 23; pondsperen 1416; St Remy 1319, kroet- en stekperen 2,5011, alles per 100 kg. Marktberichten. Gisteren werden ter veemarkt aange voerd: 2927 dieren, waaronder 1000 gc- bruiksvee, 598 vette koeien, 51 schapen, 1182 nuchtere kalveren, 63 graskalveren en 35 bokken met geiten, Prijzen per stuk: Kalfkoeien 550 430 330 Melkkoeien 545 430 380 Varekoeien 345 275 225 Vaarzen 340 285 200 Pinken 290 210 165 De aanvoer van melk- en kalfkoeien was iets grooter, met stroeven handel, terwijl de prijzen van vorige week met moeite gehandhaafd bleven. Varekoeien aanvoer geljjk vorige week met sleepen den handel en onveranderde prijzen. De aanvoer van vaarzen en pinken was on veranderd met luien handel en prijzen als vorige week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3