Na den winter komt de lente STADSNIEUWS Vlissingen. Dat is nu eenmaal de natuurwet. Daar vertrouwen wij op. Daar reke nen wij op Even zeker kunt U er op rekenen, dat U bij Midza- zaken éérste kwaliteit koopt tegen een billij ken prijs. Evenzeer kunt U er op vertrouwen, dat Midza-zaken U vakkundig adviseeren en helpen in dezen moeilijken tijd. Koopt daarom steeds weer bij Midza-zaken. Ten overvloede wint U dan óók nog Ttlldza-prem'es Besluiten, benoemingen enz. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Rechtszaken EES DROEVE PLECHTIGHEID. Op de Noorderbegraafplaats alhier vond gistermiddag onder groote belangstelling de begrafenis plaats van een tweetal leden der Duitsche weermacht en drie Engelsche vliegers, welke laatsten Zaterdag jl. met hun Bristol Blenheim machine nabij Oost- kapelle omlaag waren geschoten. Twee hunner waren onmiddellijk dood, terwijl de derde Zaterdagavond in het ziekenhuis „Bethesda" alhier aan de bekomen verwon dingen was bezweken. Een groot aantal Duitsche officieren, matrozen, marinesoldaten en leden van de luchtmacht was aanwezig om den gevalle nen, kameraden en tegenstanders, de laat ste eer te bewijzen. Nadat het stoffelijk overschot van de drie Engelschen, de lijkkisten gedekt door de Engelsche vlag, naar het voor de Duit sche weermacht bestemde gedeelte der begraafplaats was overgebracht, zette de lange stoet zich in beweging, terwijl de marinekapel gewijde muziek ten gehoore bracht Langzaam schreed men grafwaarts, de kisten met de beide Duitsche gestor venen, gedekt door de Duitsche vlag, en een aantal kransen, meevoerend. Een of ficier droeg op een kussen de onderschei dingen van den Oberleutnant, een der bel de Duitschers die ten grave werden ge dragen. BQ dezen stoet, waarin wij o.m. den marine-commandant voor Holland en den havencommandant opmerkten, hadden zich ook burgemeester van Woelderen en namens het Ned. Roode Kruis, ds. J. S. Hartjes en dokter H. J. Jens, aangesloten. Verder waren enkele familieleden van de Duitsche overledenen aanwezig. Nadat de troepen zich in carrévorm rond de groeve hadden opgesteld, trad een Duitsch' legerpredikant naar voren, die op gevoelvolle wijze zoowel de Duitsche als de Engelsche dooden herdacht Spr. wees hierbij op het vergankelijke van het aard- sche leven en wijdde vervolgens zeerwaar- deerende woorden aan de nagedachtenis van den gestorven Oberleutnant die ook in den vorigen oorlog had gestreden en zich als een hard werker niet alleen voor zijn vaderland, doch ook voor zijn gezin had onderscheiden. In denzelfden zin sprak hij over den marine-artillerist, die nog slechts kort in dienst was. Beiden waren niet tengevolge van vijandelijke handelin gen gestorven. Voorts wees spr. op het lot van de drie Engelschen, die in den strijd zijn gevallen. Zij zullen als helden worden begraven, als gold het eigen soldaten. Met deernis dacht spr. ook aan hun nabetrekkingen, die het verlies nog niet weten en nog steeds hopen dat deze mannen eens zullen terugkeeren. Allen, ook de vijanden, hebben hun plicht gedaan. God schenke hun hiervoor de vreugde des eeuwigen levens, aldus be sloot spr. Onder de tonen van „Jesu sei mein Zuver- Sicht" werden vervolgens de kisten met het overschot der beide Duitschers in de groeve neergelaten, waarna de predikant voorging in gebed. Hierna spraken enkele officieren woor den van afscheid tot hun kameraden, waarop de marine-commandant voor Hol land eveneens de vijf gevallenen herdacht en op den strijd wees, die het Duitsche rijk thans voert. Nadat hij op het graf der Duitsche kameraden en bij de kisten der Engelschen een krans had gelegd, geschied de ditzelfde door een aantal andere leden der Duitsche weermacht, zoodat zoowel de Duitsche graven als de kisten met de En gelsche vliegeniers onder een schat van bloemen bedolven werden. Ook namens het Roode Kruis en ."'oor enkele jongedames werden nog bloemen bij de Engelsche gevallenen neergelegd. Nadat tenslotte de familieleden aan de groeve afscheid hadden genomen van hen, die zij nu op vreemden bodera moeten ach terlaten, loste het vuurpeleton drie schoten, terwijl de marinekapel het bekende „Vom guten Kameraden" ten gehoore bracht. Hiermede was deze droevige plechtigheid, die ook door vele burgers werd bijgewoond, ten einde. Later op den middag zijn de drie Engel sche vliegeniers bjj de andere Fransche en Engelsche slachtoffers, op een ander deel van de begraafplaats, ter aarde besteld. DE VERJAARDAG VAN WETHOUDER EDELMAN. .Zooals te verwachten was, ls de 75ste verjaardag van wethouder Edelman niet onopgemerkt voorbijgegaan. Behalve van de zijde van het gemeentebestuur en ambtenaren, mocht de jarige ook van de zijde van vereenigingen op onderwijsge bied enz. verschillende bloemstukken ont vangen. WINTERHULP-COLLECTE. Met de vóór en na Zaterdag ontvangen giften heeft de collecte ten bate van Win terhulp alhier, thans 249.65 opgebracht. LOOP DER BEVOLKING. In de eerste helft der maand Februari was de loop der bevolking als volgt: Ingekomen C. Bos, zonder, Koudek. weg O. 62, van Grijpskerke; J. C. Gombert, kellner, Nieu- wendijk 6, van LJsselmonde; J. Koets-ie Mahieu, zonder, Walstraat 73, van Arne- muiden; B. Hendrikse, fabrieksarbeider, A. Dekenstraat 125, van Middelburg; L. A. Schollaert, instrumentmaker, Glacisstraat 82, van Tilburg; J. A. van Unen, bank werker, Noordstraat 61, van Roosendaal c,a.; L. W. Boutens, bankwerker, Crocus- laan 3, van 's-HertogenboschA. F. Schümaker, werkman, Emmastraat 16, van Breda; C. J. Andricsse, brandwacht, Schel- destraat 19, van Amsterdam; M. J. Fran- cissen, machinist, Bloemenlaan 54, van Heinkenszand; M. J. A. Leenhouwers, kell ner, Breewaterstraat 16, van Nisselrode; P. Verhage, werkman, Lange Zelke 50, van Dordrecht; M. Harinck, commies N.S., Cly- verstraat 52, van Yerseke; M. van Belzen, marinier lc kl.. Prinsenstraat 23, van Den Helder; C. Rynberg-v. d. Boogaart, zonder, De Lanoystraat 5, van St Annaland; F. Spoor, korp. torpedom, Walstraat 79, van m<ddelburg Geslaagd. Geslaagd voor radiotelegrafist 2e klasse de heer R. J. van Biesbergen, leerling van de De RuyterschooL Te Utrecht slaagde voor coupeuse mej. X N. Karelse te Koi-tgene. Den Helder; D. L Strijland, agent v. politie, v. d. Spieghelstraat 39, van Doorn. Vertrokken J. O. Klooster, machineboorder, van Hy- acinthenlaan 26 naar Arnhem; Th. Kapelle, werkman, van Beursstraat 7 naar Amster dam; J. B. D. Aerssens, metaaldraaier, van Boschjeslaan 9 naar Zoutelande; A. A. van den Heuvel, matroos N.L., van Dijk straat 28 naar Schoondijke; H. J. van Voorst, maj-vliegtuigmaker, van Schuitvaartgracht 167 naar Heemstede; J. B. F. de Geus, zonder, van Schuitvaartgracht 33 naar Breda; P. de Visser, kapt. prov. boot, van Kanaalstraat 16 naar Biggekerke; J. Goed volk, winkelier, van C. Busken9traat 63 naar Koudekerke; P. J. B. Dierikx, ma troos N.L., van Achter de Kerk 9 naar Middelburg; P. de Landmeter, magazijn bediende, van v. d. Spieghelstraat 41 naar Koudekerke; J. Vader, opzichter P.Z.E.M., van P. Krugerstraat 88 naar Koudekerke; E. C. Boogers, modelmaker, van Walstraat 5 naar DordrechtD. G. C. de Pont, wa genknecht, van Kolvenierstraat 13 naar Den Haag; L. Izeboud, zonder, van Helle- bardierstraat 2 naar Middelburg; A. de Koning, timmerman, van Margrietenlaan 49 naar Middelburg; E. V. R&'ckaert, zon der, van Slijkstraat 24 naar Hoofdplaat; J. M. Goeman, leeraar R.H.B.S., van Bad huisstraat 57 naar 's Heer Arendskerke; A. Markus, ingenieur, van Badhuisstraat 98 naar Zoutelande; A. du Burck, werkman, van Prinsenstraat 14 naar Koudekerke; I. P. de Kok, timmerman, van Tulpenlaan 3 naar Koudekerke; J. A, van Donk. rijks veldwachter, van C. Buskenstraat 38 naar O. en W. Souburg; A. L. van Dijk, matroos Pr. Stb.d., van Kanaalstraat 50 naar Bres- kens; C. van Poelje, gezagvoerder, van Scheldestraat 61 naar Breskens; H. W. J. N. Pijpers, zonder, van Wilhelminastraat 7 naar Leiderdorp; A. J. Vermeule, timmer man, van Glacisstraat 153 naar Middelburg F. Kappen, loods NL., van Spuistraat 24 naar Am em ui den; J. Cal jouw, zonder, van Schuitvaartgracht 215 naar Loosdrecht; A. C. Ribbens, rijtuigpoetser, van Molenstraat 20 naar Roosendaal. HET MIDDELBURGSCH HULPCOMITÉ. Toen 14 dagen geleden het groote werk van het Middelburgsch Hulpcomité werd stopgezet, schreven wij, dat de kern actief zou blijven en indien noodig weer zou op treden. Daarvoor is nu weder aanleiding. Zij, die meenen in aanmerking te kunnen ko men voor een voorschot voor het water en wind dicht maken van hun eventueel ge troffen woningen, kunnen zich daarvoor bij het comité in de Singelstraat melden. Ook wordt een verdere hulp overwogen. Wij willen er nog eens op wijzen, hoe gezorgd is, dat ieder op nummer geholpen wordt aan het bewijs, waarop h\j ten kan tore van den penningmeester geld kan af halen. Maandag bleef een 20-tal personen ach ter. Zij die op de voor hun vastgestelde da gen niet komen, zullen Vrijdag nog worden geholpen. Doch later in geen gevaL HALVE VRIJE DAG VOOR KAPPERS. Naar aanleiding van het betreffende ver zoek van de afdeeling Middelburg van den Ned. Kappersbond, stellen B. en W. den Raad voor een verordening goed te keuren, waarbij het verrichten van kappers- of bar bierswerkzaamheden des Maandags na 1 uur voor het publiek gesloten moeten zijn. In de ontwerp-verordening is deze slui ting niet van toepassing op den Maandag, onmiddellijk voorafgaande aan den eersten Kerstdag en aan den eersten Januari, en op den Maandag, vallende in de week van een nationalen of plaatselijken feestdag. WANNEER WORDT LUCHTALARM GEGEVEN. Nu de laatste dagen weer meermalen luchtalarm is gegeven, is gebleken, dat nog lang niet iedereen weet wanneer dit geschiedt. Wij willen daarom nog eens her halen dat in vier gevallen luchtalarm wordt gemaakt. Ten eerste na bominslag binnen de ge meente, ten tweede bij luchtgevaar boven de gemeente, ten derde bij granaatexplosie boven de gemeente, als deze zich herhaalt en ten vierde wanneer meer dan één licht- parachute boven de gemeente wordt neer gelaten. Het gebeurt dus alleen als direct ge vaar te duchten valt en niet als een der genoemde gevallen buiten de gemeente plaats heeft. Alleen het feit van het over vliegen van een bommenwerper is geen reden om te alarmeeren. Men vergete daarbij niet, dat niet alleen voor de veilig heid wordt gealarmeerd, maar ook voor het oproepen van de verschillende diensten wier hulp noodig kan zijn. Tenslotte herinneren wfl er nog eens aan dat men goed doet bij eventueelen bom inslag telefonisch den luchtbeschermings dienst, no. 21, te waarschuwen, wat tot nu toe nog niet altijd is geschied. EIND LES CURSUS LANDBOUW- BOEKHOUDEN. Maandagavond had in café „De Een dracht" de eindles plaats van den cursus in landbouwboekhouden, gegeven door den heer W. Spinnaay uit Middelburg. Behalve de cursisten waren aanwezig de heeren Hofstra, leeraar aan de Rijkslandbouwwln- terschool te Goes ook de commissie van toezicht, bestaande uit de heeren M. Klei- nepier en J» Overbeke, gaf blijk van haar belangstelling. Na de leerlingen de laatste les onderwe zen te hebben, sprak de heer Hoffetra een woord van warmen dank tot den leeraar en cursisten. Het verheugde spr. zeer dat er in de laatste jaren zooveel animo be staat voor cursussen. Het verheugde hem niettemin dat de heer Spinnaay altijd be reid is, om zijn gaven en krachten en niet minder zijn drukke winteravonden aan de landbouwende jeugd te geven. Hierna sprak de heer Kleinepier nog eenige woorden namens de commissi e van toezicht. Ook hjj feliciteerde de cursisten en dankte den heer Spinnaay. Spr. zei, dat het niet in woorden is uit te drukken wat de heer Spinnaay voor de jonge landbou wers beteekent. Hierna zegde de heer W. Besuyen, na mens alle. cursisten, den leeraar alsmede de commissie van toezicht en den heer Hof stra voor zijn aanwezigheid op dezen avond, allen hartelijk dank. Spr. bood den leeraar namens allen twee mooie boek werken aan. De heer Spinnaay zegde alle sprekers hartelijk dank en de cursisten voor hun mooi cadeau. Spr. zei dat hij nog vele cur sussen wil geven. POT MET ZILVEREN MUNTSTUKKEN GEVONDEN. Bij do opruimingswerken in de Gort straat is ln een der kelders een pot aange troffen met een groot aantal zilveren muntstukken uit de 18de eeuw. Een des kundig onderzoek wordt ingesteld naar de waarde van de munten. J. POLDERMAN f Op 86-jarigen leeftijd is de heer J. Pol derman, oud-hoofd van de openbare school te Nieuwland, te Apeldoorn overleden. Op 18-jarigen leeftijd te Middelburg zijn onderwijzers 'loopbaan begonnen, was hij ook nog onderwijzer In Rotterdam en Al- blasserdam. Daarna was hij tot zijn pen- sionneering, ongeveer veertig jaar, hoofd van de openbare lagere school te Nieuw land. Winterhulp Nederland. Bij de Winterhulp Nederland is een aan tal giften binnengekomen tot een totaal bedrag ypn 27.986.9L VERBINDENDVERKLARING VAN COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMSTEN. Het college van rijksbemiddelaars heeft algemeen verbindend verklaard de collec tieve arbeidsovereenkomsten in het boek binders-, papierwaren- en enveloppen be drijf, in het bouwbedrijf in Nederland en in het steen- en houtgranietbedrrjf in Ne derland. POGING TOT VERNIELING. Maandagavond, tegen tien uur, poogde men bij den heer J. C. D. aan de Van der Goeskade een ruit in te werpen. De steen trof echter het houtwerk, zoodat het bij een poging bleef. De politie stelt een onderzoek in. HET ROODE ACHTERLICHT. Tegen den wielrijder H. v. d. S. alhier, werd proces-verbaal opgemaakt omdat zijn rijwiel niet voorzien was van een rood achterlicht. OPENBARE DRONKENSCHAP. Wegens openbare dronkenschap- 'Werd gisteren proces-verbaal opgemaakt tegen J. de V„ alhier. Tevens werd hem tijdelijk logies verleend op het politiebureau. VERGADERING B.V.G. Niet doorgegaan. Dinsdag zou in de Prins van Oranje de jaarvergadering van den „Bond van gediplomeerde leerlingen der land- en tuin- bouwcursussen in Zeeland" worden ge houden. Deze vergadering is echter niet door gegaan in verband met reismoeüijkheden. Waarschijnlijk zal zij nu over een week worden gehouden. Ettelijke leden, die van het doorgaan niet op de hoogte waren, maakten een vergeefschen tocht naar de vergaderzaal. DE MARKTDAG. Hoewel de Groote Markt nog steeds op marktdag niet het bekende marktbeeld toont, en er slechts enkele kramen opge slagen waren, was het gisteren toch druk ker dan de voorgaande Dinsdagen te Goes. Er waren vrij veel boeren en handelaren van elders in de stad en men kreeg ook den indruk, dat er nogal het een en ander te verhandelen viel. DOLLARS EN GOUDEN TIENTJES ACHTERGEHOUDEN. Voor de rechtbank te Arnhem heeft te recht gestaan de 58 jarige winkelier L. C. uit Velp, wien ten laste was gelegd, dat hjj een aantal Amerikaansche bankbiljet ten ter waarde van 2.000 dollar en 54 gouden tientjes niet bij de Nederlandsche Bank had aangegeven. De officier van ju stitie eischte vijfhonderd gulden, subs, drie maanden hechtenis met verbeurdver klaring van de opbrengst der gouden tientjes, welke 654.bedraagt. Uitspraak op 4 Maart. 7000 GESTOLEN. Voor de meervoudige kamer van de Utrechtsche rechtbank stond Maandag morgen terecht de 58 jarige gedetineerde kraandrijver J. B. uit Utrecht, ter zake van diefstal van 7000. Op 29 Januari van dit jaar was verdachte nog werkzaam bij een sigarenfabrikant, den heer R„ als kachel- aanmaker. Dien morgen hing de fabrikant zijn colbertjasje aan een haak van de deur, in welk jasje een portefeuille zat met aan bankbiljetten een bedrag van 7000. Toen de heer R. tegen het koffiedrinken zijn kantoorjasje voor zijn colbertje verwisselde, miste hij het geld. Vrijwel op hetzelfde oogenblik kwam zijn echtgenoote het kan toor binnengeloopen met de mededeeling, dat hij zijn portefeuille voor de deur van de woning had verloren en dat het geld er uit was gestolen. Dit verhaal kwam den heer R. zeer verdacht voor en het ver moeden kwam bij hem op, dat de kachel- aanmaker de schuldige was. Deze echter ontkende hardnekkig, zei dat hij de deur niet uit geweest was, doch herinnerde zich later, nadat de baas hem in een café een beetje'dronken had gevoerd, dat hij even uit huis was geweest om kolen te bestellen. Na onderzoek bleek, d"t verhaal gelogen te zijn en toen des avonds de recherche een inval in zijn woning deed, werd hij op hee- terdaad betrapt, juist toen hij de bankbil jetten stond te tellen. Verdachte was vóór het plegen van dezen diefstal juist uit de gevangenis ontslagen. Ter zitting bekende hij nog maar gedeel telijk. Hy zeide gehandeld te hebben uit een grap. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en vier maanden. Aanrander tot 4 maanden veroordeeld. De rechtbank te Utrecht heeft een 23- jarigen gehuwden los-werkman uit Zuilen wegens poging tot diefstal ven geld ten nadeele van verschillende personen veroor deeld. De werkman trachtte aan geld te komen door op stille landwegen alleen- rijdende jongedames aan te randen en deze geld af te persen. De officier van justitie had tegen hem een gevangenisstraf van een jaar geëischt. De rechtbank veroordeelde hem Dinsdag tot vier maanden gevangenisstraf. AMSTERDAMSCHE INBREKERS AAN HET WERK» Op diverse plaatsen te Amsterdam heb ben inbrekers in den afgeloopen nacht hun slag geslagen en verschillende partijen gedistribueerde levensmiddelen ontvreemd. Op zeer speciale wijze gingen zij te werk aan het Spreeuwenpark, waar zij aan de straatzijde een draadglas verbra ken, zoodat zij gemakkelijk in den voor- raadkelder van een groot levensmiddelen- bedrijf konden komen. Hier hadden zij slechts te kiezen, waarbij hun keus viel op 87% k.g. thee. Een suikerwerkfabriek werd met het zelfde doel bezocht. Via een tuimelraam kwam men binnen in het pand aan den Papaverhoek, waaruit zij verdwenen met medeneming van een groote voorraad sui kerwerken en amandelen. In particuliere woningen bestond de bult in totaal uit vijftig gulden aan con tanten, benevens koffie, thee en zeep. In Scherpenzeel, een van de door oor logsgeweld zwaar geschonden gemeenten, is men al even weinig enthousiast over de schaderegeling als de gedupeerden in de Zeouwsche hoofdstad zijn. Dit blijkt uit het resultaat van het bezoek, dat een ver- slaggever van de „Telegraaf" aan het dorp heeft gebracht. De man van de krant heeft ter plaatse met verschillende door oorlogsgeweld ge troffenen gesproken, en staaltjes verno men, waarover men wellicht elders in den lande groote oogen zal opzetten, maar die de Zeeuwen, met name de Middelburgers, helaas volkomen vertrouwd zijn. In Scherpenzeel zit men, evenals in Middelburg, te houden met het verschil tusschen de verkoopwaarde op 9 Mei van het verloren gegane, en de kosten van her bouw op den dag van vandaag. Het is er hetzelfde treurige liedje als te onzent„Men wil, en men mag, maar men kan niet". Men weet niet waar men aan toe ls men is terecht huiverig zich in zware schulden te steken men vreest bij her bouw in een financleele positie te geraken, die „Bruintje" niet zal kunnen trekken men heeft er geen idee van zooals een boertje het uitdrukte hoe groot de strop is, waarin men den hals steekt. Scherpenzeel is aangewezen als de plaats, die bij den herbouw het tempo aan zal geven. De bouwplannen zijn kant en klaarbouwvakarbeiders van elders naar het dorp getrokken, hunkeren naar het begin-sein materialen liggen opgestapeld, maarScherpenzeel zelf wacht. En zooals Scherpenzeel nü wacht, zal Middelburg stréks, na het uitgeven der gronden, na het gereed komen van de bouwtéekeningen, wachten. Voortvarende autoriteiten, optimistische instellingen ten spijt. En waarlijk het is begrijpelijk Weet men in Den Haag niet, dat men blijkens een Nederlandsch gezegde van een kikker geen veeren kan plukken Heeft men daar totaal geen Inzicht meer ln de Nederlandsche mentaliteit, be seft men niet, dat Nederlanders over het algemeen als zij eens gokken, dit hoog stens doen in de nette staatsloterij, maar niet in zaken, die dieper gaan, die hun totale toekomst betreffen? Scherpenzeel wacht, en is moedeloos ge worden door Den Haagde Middelburg- sche gedupeerden zijn het eveneens. Ook hier koestert men plannen ook hier is de hand gelegd op gronden, en op bouwmaterialen, ook hier wil men voor de toekomst actief zijn, maar ook hier is het wachten op Den Haag, op meer zekerheid aangaande den financieelen toestand. En hier bovendien nog op meer zeker heid aangaande denalgemeenen toe stand Nog slechts eenige dagen geleden heb ben de Middelburgers opnieuw ondervon den, dat zij aan het front staan, en dat leven en bezit daar betrekkelijke waarden zijn. Iets langer geleden werd aan het nog niét voltooide P.Z.E.M.-gebouw ln Middel burg, niet eens door een voltreffer, een schade van rond 35.000 toegebracht Voeg dit risico bij de schrielheid der Haagsche autoriteiten, die den enkeling voor het gemeene belang willen laten op draaien en men verkrijgt als uitkomst de afwachting, die Scherpenzeel en Middel burg beheerscht. De autoriteiten zijn bouwwillig. NatuurlijkB. en W. van Zeeland's hoofdstad trappelen, alleszins begrijpelijk, van ongeduld om een begin te kunnen ma ken piet de nieuwe toekomst van Middel burg. bedenken, dat wij Nederlanders in het al gemeen en wij Zeeuwen in het bijzonder, niet gewoon zijn over het ijs van één nacht te gaan, en dat wij gespeend zijn van den aandrang om individueel karikiri te ple gen terwille van een gemeenschap, die op haar duiten zit Men kan niet verwachten, dat wij finan cieel hara-kiri plegen. BEKEND REDDER OVERLEDEN. Te Maassluis ls op 82-jarigen leeftijd overleden Bote van Noord, die, hoewel het reeds lang geleden is, dat hij zijn laatsten schipbreukeling wist te redden, toch als een van de helden onzer ge vaarlijke kusten gekenmerkt moet worden. Van 12- tot 22-jarigen leeftijd voer hij op de reddingboot, die te Maassluis ge- stationneerd was en bij noodseinen den Waterweg werd afgeslecpt. In dit tijdvak van 187C tot 1880 wist hij 80 schipbreuke lingen te redden. Van de bark „Lodewijk" in 1876 haalde hij 16 man en 3 loodsen aL Van de Duit sche kof „Wodan" in 1876 6 man, van het as. „Stelling" in 1879 18 man. De redding van de bemanning van het En gelsche s.s. „Luna" ln 1879 was zijn mooiste werk. Aan zijn optreden was het te danken, dat toen 18 man, benevens de loods, na veel moeite uit de masten van het gekapseisde schip in de reddingboot konden springen. Hiervoor kreeg de overledene van het Engelsche gouvernement de gouden-me daille „for galantry and humanity", ter wijl de Nederlandsche regeering hem de bronzen reddingsmedaille overhandigde. Nadat hij geruimen tijd als eigenaar van een schokker de kustvisscherij be oefend had, trof van Noord in 1929 een ongeluk en was hij gedwongen om zijn levensavond met een klein pensioentje aan wal te slijten SLUIS Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent P. A. SOMERS, Geweldigestraat 12»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2