Een Nederlandsche S.S.-man vertelt. Burgerlijke Stand Land- en tuinbouw SPORT Radioprogramma IDEALISTEN EN MATERIALISTEN. DE DIENST IS UITERMATE ZWAAR. Het A.N.P. meldt uit Amsterdam: Hoewel de dienst in de S.S.-kazerne vrijwel ononderbroken doorgaat en zelfs in de korte oogenblikken van rust nog vele plichten op de mannen rusten, hebben Wt) toch gelegenheid gehad enkele Neder landers afzonderlek te spreken. Dus niet in de kamér, waar de kameraden elkaar telkens het woord ontnemen, elkaar aan vullen en verbeteren, maar ergens in de kazerne, waar onze gesprekken niet ge stoord konden worden. Daar hebben we enkele jongemannen rustig laten uitspre ken over hun idealen, die zij sedert lang koesterden, over de vreugde, welke zij be leefden, toen zij in staat werden gesteld feitelijk iets te doen om him ideaal nader bij te streven, over hun prettige onder- windingen, hun moeilijkheden en lasten. Men zou, zoo constateerden wij, de groep Nederlanders, die zich aanmeldde, in twee deelen kunnen splitsen: de idealis ten die zuiver en alleen voor hun ideaal willen strijden, en de materialisten die met hun aansluiting bij de S.S.-Standarte Westland een betere plaats in de wereld van straks probeeren te verwerven. Ket is bekend, dat bij de werving van vrijwil ligers voor de S.S. ook inderdaad den na druk wordt gelegd op het feit, dat de S.S.- man na beëindiging van den dienst bij de verwerving van een positie in de burger maatschappij door de autoriteiten zal wor den gesteund. Ieder zal naar eigen aard en aanleg worden geholpen. De Nederlander zou geen Nederlander zijn, indien deze bepaling hem niet lokte. Met deze gedachte zijn dan ook verschei dene jonge landgenooten naar München ge gaan. Maar het verwonderlijke is, dat zij op het oogenblik allen zonder uitzondering het ideaal voorop stellen. „Ik voelde al lang", zoo zei een van hen, „dat w\j Nederlanders in den strijd van Dultschland niet achter moesten blijven. Toen mij de kans werd gegeven, heb ik dan ook geen oogenblik geaarzeld deze met beide handen aan te grijpen. Is het niet een eer en een gunst, dat wij de grauwe uni form van Duitschlands politieke soldaten mogen dragen? Is het niet een eer, dat wij waardig zijn gekeurd het onze tot den grooten strijd tusschen" twee wereldbe schouwingen bij te dragen? Iedereen, die voelt, dat Germaansch bloed door zijn ade ren stroomt, moet deze taak op zich ne men, vrijwillig, blij en trotsch, omdat hij mee kan werken aan de schepping van een nieuwe wereld". Telkens kwamen wij bij onze gesprek ken dezelfde uitlatingen tegen. De een wist zich beter uit te drukken, omdat zijn opleiding hem in staat stelde zijn gedach ten gemakkelijk vorm te geven, een ander zei het misschien wat onbeholpen, maar beide categorieën hadden dezelfde fier heid, dezelfde trots, dezelfde zekerheid. „Och, ik begrijp, dat er Nederlanders zijn, die ons volkomen misverstaan, maar in mij leeft de overtuiging, dat wij iets groots doen voor ons vaderland. Ziet u, dat moet men overdenken, lang en diep. Wij worden gevormd en met de kennis, welke wij hier verwerven, zullen wij ons later voor ons vaderland nattig maken. Wij blijven dan ook in alle opzichten Ne derlanders. Sterker nog, onze vaderlands liefde groeit en wordt sterk. Wij zien den weg, welke ons land moet gaan om zyn vroegere grootheid te herwinnen. Het be treden va dien weg beteekent de verwij dering va.n vooroordeelen, het beteekent een kermis van onze historie, inzicht in de wereldpolitieke verhoudingen van vroe ger en de wetenschap, dat wij straks, on der andere omstandigheden, onze eigen plaats in het Europeesche economische en politieke bestel zullen innemen. Daarvoor wenschen wij te strijden met alle krach ten, die in ons zijn. Daarvoor weten wij ook offers te brengen". Wij vroegen uiteraard ook nog hoe de dienst was. „Uitermate zwaar. Laat ik het zoo uitdrukken: iemand die er geen plezier in heeft, die niet weet waarvoor hij het doet, behoeft niet naar München te komen. Hij zal het er geen veertien dagen uit houden. Maar voor hem, die een bepaald doel wil bereiken, is niets te veeL Ja, de dienst is hard, soms valt die dagtaak zeer zwaar. Maar wij weten waarvoor wij het doen. Dan tellen geen moeilijkheden en lasten. Dan telt slechts de uitslag". „Er waait een frissche wind door den geest van de Nederlandsche jeugd. Er zijn pioniers vooruit gegaan. Zij verkennen den weg en wyzen de richting aan hen, die na willen komen" zoo zegt men te Mün chen. „De Nederlanders in de S.S.-Standarte Westland hebben hun weg gevonden en gaan doelbewust voort, zeker van zich zelf, zeker van de juistheid der stellingen, welke hun worden geleerd. Nederland kan voordeel hebben van deze mannen, die in harde strenge opleiding zijn gevormd tot strijders, die zich in de toekomst geheel voor hun land zullen inzetten". Zoo hoorden wij het uit den mond van onze landgenooten, S.S.-mannen in Mün chen. Wij gaven het weer voor de Neder landsche lezers, opdat deze mogen zien, hoe er gewerkt wordt in München en hoe de Nederlanders daar denken, die alles over hebben voor hun ideaaL SKELET VAN ICHTHYOSAURUS GEVONDEN. In een schacht der Hermann Goering werke in den noordelijken Harz heeft de leider van het geologische instituut der universiteit Halle Wittenberg, prof. Wei geit, het skelet van een goed bewaard ge bleven Ichthyosaurus (vischhagedis) uit het kryttijdperk gevonden. Dit is een voor historische vondst van groote waarde en bijzondere zeldzaamheid, daar de Ichthyo sauri in het krrjttijdperk zijn uitgestorven. Het skelet van het dier met zijn spitsen snuit, dat 180 millioen jaren geleden ge leefd heeft, 10 5.10 meter lang. Zeeuwsche Courant rijn gevestigd te VUSSINGEN Redactie en A dm.: Walstraat 5860 Telefoon 10 (2 lijnen) MIDDELBURG Londensche Baal 29 Redactie i TeL 269 O Administratie t TeL 189 GOES Redactie en A dm.Tnrfkade 15 Telefoon 2863 OOSTBURG Redactie en A dm. s Bre edestra j»t 45 Telefoon 102 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 55 BRESKENS Dorpsstraat *5, Telefoon «1 Militaire rangen bij de politie. Naar de N.R.CL verneemt zullen bij de gemeentepolitie binnenkort voor de hoogere functies militaire rangen worden inge voerd. Deze rangen zullen worden be paald in verband met de sterkte van het geüniformeerde gedeelte van het korps, dat dus weer afhankelijk is van de grootte van de betrokken gemeenten. Voorts krij gen van de hoogere functionarissen b.v. de hoofdcommissarissen en de commissa rissen ook een uniform. Roemeensche legatie uit Londen teruggeroepen. Uit Boekarest (Roemenië) meldt het D. N.B.: Op de mededeeling van den Engel- schen gezant in Roemenië, dat hg met alle leden der legatie en der consulaten door zrjn regeering is teruggeroepen, heeft de Roemeensche regeering, naar het tele- graafagentschap Orient Radio meldt, ook van. haar kant de Roemeensche legatie uit Londen teruggeroepen. MEVROUW CHAMBERLAIN OVERLEDEN. Uit Londen wordt gemeld, dat mevrouw Chamberlain, de echtgenoote van wijlen den Britschen minister-president Cham berlain, na een korte ziekte is overleden. WINTERHULP IN BELGIË. De Belgische winterhulp heeft maat regelen getroffen voor de verstrekking van chocolade, levertraan en melk op de lagere scholen. VLISSINGEN. Van 1013 Februari. Getrouwd J. Kort, 19 j. en J. J. van der Burgt, 18 j. Geboren Pie ter Jacobus, d. v. J. van der Perjl en E. Smit. Overleden A. du Pon, 80 j., wedn. van M. M. Lute M. Bek, 55 j., vrouw van J. de Hamer P. J. de Bree, 65 j.M. C. Boxman, 75 j., vrouw van G. Meijer. MlDDELBUKG Ondertrouwd F. Bliek, 19 j. en P. B. C. van Hilst, 18 j. GeborenMarius Engel, z. van E. W. Westveer en M. Vreeke Adriaan, z. van A. Joosse en C. BarentsenWilhelmina Adriana, d. van J. Grootjans en N. J. W. Brasser Cornells, z. van E. Janse en L. Verhage Francina Katharina, d. van W. C. Calliber en M. F. de Munclc Cornells, z. van H. C. van Eenennaam en J. C. van TatenhoveJakobus Abraham, z. van J. Verhage en M. P. Hegstek. OverledenM. C. Verhulst, 80 j., wed. van W. P. Haman J. Sinke, 77 j., man van M. RottierK. Romers, 53 j., wed. van D. DegelingL. F. Kakebeeke, 79 j., wed. van G. Salberg G. Kruijsse, 82 j., wed. van A. G. Augustijn C. P. Wolters, 5 d., z.J. Priester, 81 j., vrouw van A. W. Markusse J. J. Bruijnooge, 73 j., ongeh. vr. B. M. Bakker, 73 j., man van J. Bos telaar P. Franse, 89 j., wed. van J. Kal- OOST- EN WEST-SOUBURG. Van Woensdag 5 t/m. Dinsdag 11 Februari. Geboren Magdalma Commerina, d. v. J. C. Coppoolse en C. Dijke. Overleden: Gerard van Soelen, 51 j., echt genoot van J. Willeboordse Johan Noten- boor, 18 j., zoon van J. W. J. Notenboom en S. Knaap. OndertrouwdAbraham van de Putte, 2 4 j. en Elizabeth van Schijndel, 24 j. GOES. Gehuwd: Abraham Beaufort» 65 jr. en Maatje Meijers, 53 jr. jd. WISSENKERKE. Van 30 Jan. t/m. 5 Februari. Geboren Leendert, z. v. Cornells Leen- dert Zwemer en Lena Jacoba Koole. Overleden Leendert Marinus Luijk, 64 j.» man van M. ClementSara Imanse, 74 j., vrouw van I. van der Moere Jan van den Band, 79 j., man van M. Geelhoed. Ondertrouwd Machiel Jan van Hee, 24 j. en Maria Israël, 21 j.» beiden won te Wis- senkerke. KRABBENDLJKE. Over Januari 1941. GeborenJacob, z. v. L. A. van den Berge en J. M. LobbezooMaria. d. v. A. Kuzee en J. Beeke. Getrouwd Cornelis Pleter van Houte, 30 j. en Sara Pieternella Clement, 28 j. SCHOONDDKE. over de maand Januari. GeborenNeeltje Anna, d. v. Jac. P. Haarts en en A. Luteijn. Raymondus Bernardus, z. v. M. Leliaert C. J. de We ver. Izabella Anna, d. v. M, I. Buijze en W. C. Beeke. Overleden Jacobus Jan van Hoeve, oud 59 j., echtgenoot van J. J, de Feijter. ONTSMETTING VAN BIETENZAAD TEGEN BEBTENBRAND. Bietenbrand, een ziekte, waarbij de jonge plantjes aan den voet zwart worden, kan door meer dan één schimmel veroor zaakt worden. Een van deze, Phoma betae, die in verreweg de meeste gevallen de oor zaak is, gaat met het zaad over en kan door zaadonitsmetting bestreden worden tegen de in den grond overblijvende en van daaruit de plantjes aantastende schimmels helpt zaadontsmetting niet. Het lean dus wel eens voorkomen, dat, niet tegenstaande ontsmet zaad is uitgezaaid, de opkomst te wenschen overlaat, of dat er toch nog vele plantjes wegvallen. Dit mag echter geen reden zijn om de ont smetting van het bietenzaad achterwege te laten. Op grond van resultaten, verkregen bij door den PlantenziekteiJcundigen Dienst genomen proeven, kan alleen de aanwen ding van de hieronder aangegeven midde len worden aanbevolen. De verbouwer, die zelf zijn bietenzaad ontsmet, gebruike dus uitsluitend één van deze middelen, ter wijl zij, die ontsmet zaad aankoopen, goed zullen doen zich ervan te vergewissen met welk middel het zaad is of zal worden ontsmet. Nat-ontsmetting. De ontsmetting kan geschieden door het bietenzaad 2 uur (bij gebruik van Germi- san 4 uur) onder te dompelen in een op lossing van (in alphabetische volgorde ge noemd) Abavit-natontsmetter, Ceresan- natontsmetter, Fusariol og Germisan, ter sterkte van Vi procent Vi k.g. ontsmet- tingsstof op 100 liter water). Per k.g. zaad heeft men ongeveer 3 a 4 liter van de oplossing noodig. Dezelfde op lossing kan meermalen achtereen ge bruikt worden, mits na elke behandeling zooveel nieuwe oplossing wordt toege voegd als door het zaad wordt weggeno men. Men kan aannemen, dat 1 k.g. zaad ongeveer 0.8 1 liter oplossing opneemt. Het los storten van het zaad in de vloeistof is voor de bevochtiging beter dan onderdompeling in een zak. Na de behan deling wordt het zaad zoo dun mogelgk uitgespreid. Vaak omzetten bevordert een snelle droging. Met het zaaien behoeft niet gewacht te worden tot het zaad volko men droog is. Uitzaaien van iets vochtig zaad bevordert zelfs de kieming en de op komst. Bg het zaaien met de machine dient er rekening mee gehouden te wor den, dat het zaad door vochtopname is uit gezet De ontsmetting kan ook geschieden vol gens de machinale omschepméhode. Hierbij wordt het zaad ontsmet in de apparaten, die gebruikt worden voor de droogont- smetting. Een goede ontsmetting wordt verkregen door per 20 k.g. zaad 4 liter van een 3 procentige oplossing van bo vengenoemde middelen te gebruiken. De resultaten, die bg toepassing van deze werkwijze worden verkregen zgn doorgaans iets minder dan bg onderdom peling van het zaad. Hier tegenover staat echter, dat het zaad spoedig na de ont smetting zaaidroog is, terwijl de duur van de behandeling kort is. Het zaad wordt n.l. 4 5 min. in de troiyimel rondgedraaid. Bij de toepassing van de machinale om- schepmethode is het ten zeerste gewenscht gebruik te maken van machines, die zoo danig zijn ingericht, dat de vloeistof, tij dens het draaien, tot hst zaad toevloeit. Wordt de vloeistof in één keer aan het zaad toegevoegd, dan gaat het samenkoe- lcen. Droogwitsmetting. Als droogontsmettingsmiddelen voor de ontsmetting van bietenzaad worden (in alphabetische volgorde genoemd) aanbe volen Betanal 5238, Fusariol droogont- smetter en U. T. 685. Per k.g. zaad wordt 8 gram van deze middelen gebruikt. De ontsmetting moet, met he* oog op moge lijk inademen van ontsmettingsstof en ook voor het verkrijgen van een goede men ging, geschieden in de voor dit doel in den handel zgnde droogontsmettings-appara- ten. Droog ontsmet bietenzaad kan niet worden voorgeweekt. Nadere inlichtingen worden gratis ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en bij dien Dienst werkzame ambtenaren, alsmede door de Rgkslandbouvveonsulente. ZEEUWSCHE KOKFBALBOND. De Zeeuwsche Korfbal Bond zal zijn al- gemeene vergadering houden op 1 Maart a.s. te Goes. Op de agenda staan o.a de verkiezingen van de diverse commissies, de begrooting voor 1941. Het voornaamste punt is wel de competitie indeeling. Hierbij heeft het bestuur met groote moeilijkheden, voorna melijk wat het reizen betreft, te kampen. B.K.C. uit Breskens is niet in het program ma opgenomen en Animo (Souburg) dat voorloopig waarschijnlijk met Madjoe zal samenwerken, is niet genoemd. ZATERDAG 15 FEBRUARI. HILVERSUM I. 115 M. Fed. Pro^r. KRO. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram. 8.00 Wij beginnen den dag. 8.20 Ochtendgym nastiek. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 9.30 Con- certgebouw-ork. (gr.pl.). 10-00 Fragmenten uit de operette „Die Czardasfürstin" (gr.pl.). 10.30 Gram. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.00 Gram. 12.15 Frans Wouters en zijn Caliente-ork. (12.30 13.33 Almanak). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. LOO Gram. 1.15 Frans Wouters en zijn Callente-ork. 1.45 Gram. 2.00 Voor jong Neder land. 2.30 Bont progr. t.b.v. de Winterhulp. (3.153.25 Gram. 3.253.45 Radiotooneel). 5.15 Nieuws-, econ. en beursber. ANP. 5.30 Voor jong Nederland. 6.00 Causerie. 6.15 Musiquette (opn.). 6.30 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. 6.45 Actueele reportage of gram. 7.00 Gro- ningscb praatje Af^P. 7.15 Musiquette (opn.). 7.30 Ber. (Engelsch). 7.45 Rococo-octet (opn R-00 Ber. ANP. 8.15 Rococo-octet (opn.). 8.30 Bor. (Engelsch). 8.45 Stedelijk ork. van Maas tricht en solist 9.45 Engelsche ber. ANP. 10.00 Ber. ANP en sluiting. HILVERSUM H. 301,5 M. VARA. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Ber. ANP, gram. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Voor de kin deren. 11.30' Piano. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Esmeralda en solisten. 1.45 Lezing. 2.00 Gram. 2.30 Zie Hil versum I (3.153.45 TuJnbouwhalfuurtje)5-30 Gram. 6.00 Orgel (0.15-6,30 Lezing). 6.45 Ac tueele reportage of gram. 7.00—7.15 Vragen van den dag ANP en sluiting. Distributie vraagstukken. De inlevering van de oude textielpunten. Het is ons de laatste weken herhaalde lijk gebleken, dat er bg de textielhandela ren eenige verwarring bestaat over de wijze van inleveren van de laatste textielpunten. Inderdaad eischen de van officieele zgde verschenen publicaties eenige nadere toe lichting. Nadat wij ter zake nadere infor maties hebben ingewonnen, kunnen wij thans het volgende mededeelen, Aangezien uitsluitend 200 punten of een veelvoud daarvan kunnen worden geleverd, zal het voorkomen dat de meeste handelaren in textielproducten een kleiner aantal dan 200 punten overhouden. Dit restant kunnen zij de volgende week van 16 tot en met 22 Februari bij de distributiediensten Inwis selen tegen coupures, aangevuld met nieu we textielpunten tot 200. Dat wü zeggen: men moet de oude textielpunten plakken op opplakvellen vogens de kleur en ver volgens aanvullen tot 200 met nieuwe pun ten van dezelfde soort punten. Dus oude punten van de marmenkaarten aanvullen met nieuwe punten van de mannenkaart, enzoovoort. Door elkaar plakken van de verschillende kleuren is dus niet geoorloofd. Desgewenscht kan men van 17 Februari af ook al nieuwe punten inwisselen, alsmede de oude en nieuwe punten van de textiel- toeslagkaarten. Als men nog niet voldoen de nieuwe punten heeft ontvangen om de opplakvellen met restanten aan te vullen, zoodat men niet in staat is om de punten op de voorgeschreven wijze in te leveren, dan worden deze restanten na 22 Febru ari waardeloos. Want na dezen datum kunnen de punten van de persoonlijke tex- tielkaarten eerste serie en bonnen AA niet meer worden ingewisseld. Voor alle punten welke na 16 Februari worden ingewisseld zullen coupures worden uitgereikt op basis van 100 zoodat men evenveel coupures ontvangt als de totale puntenwaarde, die ingeleverd wordt. Dit geldt ook voor de restanten. Iedere winkelier behoort alle ont- ontvangstbewgzen en opplakvellen behoorlijk in te vullen. Naar aanleiding van een kort geleden door het Centraal Distributiekantoor gege ven instructie aan de plaatselijke distribu tiediensten achten wij het gewenscht om de aandacht van belanghebbenden te vestigen op de verplichting, dat alle ontvangstbewij* zen, die bij het inleveren van opplakvellen moeten worden overgelegd, door de winke liers zelf moeten worden onderteekend. Dit mag dus in het vervolg niet meer door be dienden geschieden. Eveneens moeten het code-nummer, de datum en de naam van den winkelier op alle opplakvellen voor komen. Alle niet juist ingevulde formulieren zullen voortaan door de distributiediensten moeten worden geweigerd. De nieuwe regeling voor koffie en thee en de hotels, restaurants, enz. Nu met ingang van 1 Februari 1941 het koffie- en theerantsoea van respectievelijk 260 gram en 75 gram werd teruggebracht op 125 gram en 50 gram, zal met ingang van dien datum aan iedere instelling slechts een toewijzing worden verstrekt op basis van 25 van het verbruik over het over eenkomstige tijdvak van het vorige jaar, als dit verbruik ten genoege van de distri butiediensten kan worden aangetoond aan de hand van schriftelijke bewijsstukken. Deze bepaling beteekent voor de betrokken exploitanten een gevoelige aderlating. De toewijzingen zgn nu wel tot een minimum teruggebracht, temeer waar de toewijzin gen in rantsoenen worden uitgedrukt, d.w.z. rantsoenen van 125 of 50 gram. Niet alleen de bij het Centraal Distribu tiekantoor ingeschreven bedrijven worden gekortwiekt, ook de kleinere, niet inge schreven zaken, die losse bonnen ontvan gen, worden sterk beperkt. In het algemeen zullen ook deze slechts deel van het aan tal losse bonnen kunnen ontvangen, dat hun in dezelfde maand van het vorige jaar is gegeven. Ook voor de andere levensmiddelen worden beperkingen ingevoerd. Naast de koffie- en thee-beperkingen, zal voor suiker en grutterswaren (rijst, haver mout, vermicelli, gort en maizena) maan delijks ten hoogste 75 in toewijzingen worden gegeven van het verbruik over de overeenkomstige periode van het vorige jaar, mits dit verbruik ten genoege van den leider van den plaatselijken distributie- dienst kan worden aangetoond aan de hand van schriftelgke bewijsstukken. Voor peul vruchten bedraagt het percentage 100 en voor spijsolie 50 Voor enkele artikelen geldt bovendien nog een bijzondere bepaling. Zoo mag spijs olie uitsluitend worden gebruikt voor de keuken, in spijzen waarbij slaolie onmisbaar is. Echter niet voor het bakken van patates frites, e.d. Tarwebloem wordt alleen ver strekt voor het binden van soepen en sau zen. Rijst mag uitsluitend worden ver werkt in diners, \velke ter plaaste worden genuttigd. Tenslotte wordt slechts zeep gegeven voor het wasschen van beddelakens en kussensloopen. Het ruilen van textielgoederen. Het ruilen van gekochte goederen is toe gestaan. Nu kan het voorkomen, dat de gewenschte goederen niet voorhanden zijn en dat tot terugbetaling wordt overge gaan. Teruggave van de punten is dan echter niet mogelgk, omdat losse textiel punten in den handel niet geldig zijn. Voorts mag er op worden gewezen, dat ieder verplicht is de gevraagde gegevens op de textielkaart nauwkeurig in te vullen, want zonder deze gegevens zijn de kaarten ongeldig. 285e STAATSLOTERIJ! Qftet officieel) Hoog* Prijzen Btie klasse, 16de W* TTdUBC van Donderdag 13 FeétmÊl t 1000.—: 6044 8403 16633 17034 f 400.—: 1106 11554 11362 15755 f 200.—: 7727 8032 12004 17359 19170 f 100.—; 1383 2468 3798 8035 10030 10099 J 20910 PrtyGen-4»n f 70r— 1218 1476 1531 1642 1687 1706 ITtt 1831 1996 1999 2007 2103 2250 2394 2530 2597 2682 2799 2816 3102 3191 3524 3593 3657 3861 3779 3785 3808 4077 4202 4304 4354 4401 4543 4552 4799 4944 5008 5189 5227 5229 5282 5674 5875 5954 5989 5994 6014 6065 6077 6146 6232 6494 6522 6540 6760 6776 7221 7303 7457 7003 7644 7657 7860 8050 8140 8191 8225 8284 8287 8406 8894 8994 9018 9043 9141 9217 9277 9475 9505 9540 9584 9687 9801 9822 9869 9912 9921 9941 9973 9977 10011 10045 10089 10122 10312 10394 10418 10511 10623 10909 10921 10972 11133 11190 11221 11583 11774 11922 11946 11958 12000 12096 12150 12206 12288 12339 12479 12529 12796 12992 13151 13277 13282 13345 13373 13551 13791 13850 14070 14079 14125 14192 14202 14346 14435 14613 14841 14893 14920 14978 15299 15302 15375 15624 15975 15988 16009 16059 16110 16173 16175 16199 16206 16216 16427 16534 16640 16659 16814 16995 17006 17142 17297 17347 17418 17454 17492 17573 17803 18115 18185 18336 18370 18493 18582 18795 18908 19133 19139 19347 19370 19476 19540 19612 19618 19659 19719 19912 19984 20149 20204 20259 20296 20352 20353 20449 20474 20508 20511 20646 20679 20905 20924 21098 21234 21255 21264 21333 21468 21480 21622 21627 21774 21952 2397 3257 5823 6113 10020 10523 11568 13669 14291 15060 16033 16329 17019 17790 18676 19401 20114 20454 21070 21502 00STKAPELLE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent, E, W. FLLPSE. Nieten 1014 1021 1041 1077 1091 1107 1110 1119 1155 1188 1206 1222 1223 1246 1311 1317 1318 1321 1350 1385 1398 1414 1416 1437 1455 1543 1547 1588 1603 1621 1649 1666 1729 1734 1787 1821 1854 1873 1887 1939 1950 2086 2105 2107 3171 2172 2182 2185 2212 2229 2242 2255 2266 2286 2311 2369 2385 2401 2459 2471 2482 2503 2514 2522 2534 2543 2549 2559 2579 2609 2611 2626 2632 2672 2676 2708 2730 2815 2819 2895 2943 2947 2993 3054 3071 3094 3100 3117 3175 3243 3258 3259 3263 3284 3313 3332 3336 3383 3395 3443 3447 3476 3484 3486 3502 3513 3542 3576 3617 5623 3649 3655 3697 3709 3711 3750 3T65 3791 3812 3842 3849 3867 3888 3895 3904 3912 3933 3981 3999 4030 4037 4087 4127 4139 4182 4236 4251 4275 4281 4290 4296 4334 4344 4426 4487 4503 4534 4575 4594 6604 *611 4688 4734 4758 4777 4861 4886 4937 4997 5065 5085 5088 5109 5139 5221 5243 5272 5379 5502 5518 5530 5544 5565 5598 5600 5604 5605 5719 5788 5789 5821 5854 5856 5867 5888 5906 5966 6006 6039 6045 6101 6104 6126 6137 6143 6174 6280 6285 6373 6441 6459 6463 6505 6573 6586 6612 6654 6682 6708 6726 6743 6755 6762 6775 6797 6815 6843 6856 6868 6876 6877 6898 6905 6927 6950 6977 7003 7050 7085 7089 7105 7138 7242 7261 7283 7374 7386 7440 7446 7451 7474 7486 7520 7521 7542 7552 7578 7579 7586 7618 7647 7656 7687 7758 7767 7785 7819 7907 7910 7932 7934 7943 7960 7962 8000 8116 8127 8131 8162 8171 8222 8246 8259 8343 8388 8389 8404 8471 8508 8520 8522 8551 8561 8581 8582 8586 8668 8687 8708 8718 8719 8760 8779 8784 8788 8795 8804 8831 8924 8937 8992 9004 9013 9020 9056 9075 9123 9216 9231 9272 9273 9347 9366 9369 9427 9492 9498 9515 9550 9568 9654 9675 9686 9700 9799 9871 9889 9907 9917 0919 9920 10002 10022 10076 10117 10118 10141 10226 10247 10248 10258 10266 10288 10333 10358 10415 10450 10505 10576 10581 10637 1O8OO 10827 10855 10881 10917 10959 11050 11057 11067 1107G 11102 11197 11204 11289 11296 11303 11308 11309 113S4 11374 11396 11408 11551 11589 11625 11628 11639 11651 11658 11695 11718 11723 11744 11861 11903 11917 11951 11970 11978 11983 12008 12013 12054 12085 12125 12148 12163 12165 12250 12279 1229S 12417 12439 12461 12504 12637 12646 12656 12676 12681 12707 12719 12751 12752 12761 12765 12797 12826 12830 12854 12863 12945 13003 13038 13049 13082 13093 13103 13112 13152 13207 13284 13326 13352 13353 13358 13424 13458 13477 13435 13518 13535 13634 13650 13663 13708 13709 13713 13767 13870 13888 13904 13914 13920 13946 13985 14006 14038 14041 14075 14157 14169 14188 14225 14266 14423 14431 14457 14463 14482 14489 14491 14542 14556 14572 14583 14610 14673 14674 14682 14696 14699 14727 14750 14762 14774 14791 14U0Q 14309 14819 14831 14862 14869 14975 14976 15025 15032 15064 15102 15120 15145 15155 15160 15162 15165 15212 15247 15257 15278 15303 15304 15358 15407 15422 15455 15456 15515 15519 15553 15650 15737 15754 15813 15826 15874 15920 15944 15961 15969 16024 16026 16051 16065 16072 16077 16081 16100 16151 16162 16172 16255 16263 16303 16307 16308 16325 16331 16365 16399 16432 16454 16484 16526 16607 16609 16619 16620 16629 16647 16660 18671 16781 16788 16906 16908 16972 17033 17074 17085 17092 17136 17211 17245 17284 17295 17299 17380 17453 17461 17472 17525 17572 17612 17616 17690 17696 17709 17712 17737 17749 17754 17762 17836 17839 17856 17950 17958 17972 17981 17987 18O05 18023 18054 18123 18129 18170 18188 18192 18258 18292 18334 18371 18413 18415 18454 18457 18500 18548 18554 18638 18655 18681 18692 18761 18783 18804 18812 18816 18830 18834 18851 18866 18907 18941 18961 19003 19030 19071 19140 19165 19186 19246 19256 19290 19294 19296 19330 19335 19438 19484 19488 19489 19507 19581 19619 19668 19705 19709 19721 19734 19737 19748 19759 19785 19807 19823 19922 19936 19941 19951 19969 20020 20950 20140 20191 20203 20242 20309 20315 20316 20365 20412 20418 20427 20444 20446 20506 20527 20610 20612 20630 20633 20660 20661 20721 20734 20805 20835 20842 20855 20940 20954 20957 20983 21058 21092 21218 21252 21323 21338 21384 2140Z 21407 21436 21470 21535 21571 21619 21632 21642 21668 21670 21689 21709 21726 21820 21839 21860 21928 21930 21944 21991 21999 Verbeteringen 5e klasse 15de lijst: 1245 m. Z. 1243; 12366 m. Z. 12376; 15384 f 70 m. z. 15354 f 70; 15593 m. z. 15591; 20423 m. z. 20423; 21343 m. z. 21352. AGENDA VLISSINGEN. „Alhambra"-theater. Van Vrgdag 14 tot en met Dinsdag 18 Februari: „Peer Gynt". MIDDELBURG. Electro-bloscoop. Van Vrijdag 14 tfm Donderdag 20 Februari„Het myste rie van de Mondschein Sonate". Grand-theater. Vrijdag 14, Zaterdag 15, Zondag 16 en Dinsdag 18 Februari „Mijn zoon de minister".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7