T MENNES' Lampenhuis tflYfïEN BOOHENj SIMON DE WIT 0FFICIEELE PUBUCATIES. Advertentiën KOOKPLATEN Verbreek Je kan Jen ntel BON 102 EEN HERENHUIS Plaats een Kleintje I! POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Een dag S.S.-man. Radioprogramma Te hour te Middelburg Een ruime middenstandswoning, op eerste stand, centrum stad, terstond te aanvaarden. Br. No. 794, Bureau Zeeuw- sche Courant, Middelburg. Verzend Uw GOEDEREN van Amsterdam naar Noord- en Zuid-Beveland, Walcheren en Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen per VERVOERCENTRALE VAREKAMP, Nieuwezijds Voorburgwal 61, Amsterdam (C.). Tel. 46767. GEBR. HUIJZER, Haringvliet 78, Rotterdam, Telefoon 43077. Beleefd aanbevelend, VAN KLEUNEN. Wij ontvingen een zending in diverse uitvoeringen, open, gesloten en regel baar, 300, 600, 1200 Watt, voor 125 en 220 Volt. Lange Noordstraat 5759. naast slagerij Weemaes. Telefoon 592. Middelburg. DAMES! Wij hebben voor U zonder punten Corsetten, Bustehouders, Bandages, Elast Kousen, Alsmede Crème, Poeder, Eau de Cologne, enz. Aanbevelend, A. C. KETELAARS, Londensche Kade 44, Middelburg. Nu met ad verteeren op te houden, zou beteekenen de banden tusschen kooper en winkelier of fabrikant te verbreken. Goede waar en een goede naam dienen echter voor later in de herinnering te big ven voort leven. Daarom is couranten-reclame, juist ook in deze tijden, van een zoo groote beteekenis. (Ben der bekroonde inzendingen op een prijsvraag, uitgeschreven door de Duitsche „Werberat".) „CHBUCO", Heerengracht 258, Arasterdam. ONDERSTAANDE BON LOOPT ZATERDAG 15 FEBR. AF] l»11 -al altijd voorraad! TE KOOP te Middelburg, met grote tuin, gelegen 1 km. vanaf station Mid delburg. Te aanvaarden 1 April a.s. Koopsom 13.500, Adres SCHOUT'S WONING BUREAU, Gortstraat 61, Te], 848, Middelburg. OMRUILING BOTERKAABTEN. De Directeur van den Distributie- dienst te Goes maakt bekend, dat aan die personen, doordat zy geen formulier MX). 100 inleverden, bo- terkaarten werden uitgereikt, ter- wgl zij op grond van him-inkomen vetkaarten hadden moeten ontvan gen, alsnog wordt toegestaan deze boterkaarten te ruilen voor vet kaarten. Deze omruiling mag alleen ge schieden tegen inlevering van een ingevuld formulier M.D. 100 en uiterlijk tot en met 15 Februari aa. Goes, 11 Februari 1911. De Directeur voornoemd, H. KOOPS. gemeentebestuur van vtxs sin gen. inlevering stamkaarten. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat ingevolge art. 5 van de Distributieregelingsbeschik king 1939, de Distributie-stamkaar ten van personen, die niet meer in het bevolkingsregister zijn opgeno men, hetzij door overlijden, hetztf door vertrek naar het buitenland, onverwijld bg den Distributiedienst, Wilhelminastraat, ingeleverd moe ten worden. Ingevolge de missive d-d. 7 Juni 1940 no. 29497 M/A/2, doss. 321, van het waarnemend Hoofd van het Departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart, geldt bo venstaande regeling ook voor hen, me tengevolge van de huidige om standigheden tijdelijk buiten Neder land verblijven, zoodat dus him stamkaarten bij den Distributie- dienst ingeleverd moeten worden. Ditzelfde geldt bovendien voor hen, die wegens werkzaamheden ln Duitschland, tijdelijk Nederland hebben verlaten. Vlissingen, 13 Februari 1941. De Burgemeester voornoemd, A. RORUE, l. b. wederom.... benzine. Toen een Zeeuwsch-Vlaamsche garage houder zich verwijderd had, verschenen de Shell-mannen, die hem bonloos in het bezit van zooveel kilometer-mogelijkheid hadden gesteld. Buiten het bedrijf dat hen In dienst heeft, om, hadden ze het'partijtje benzine van 1000 liter weten .zitten", het opge kocht tegen 16 y2 cent en het den garage houder overgedaan tegen40 cent per liter. Het zoete winstje ad 235 hadden ze gevieren verdeeld. De Shell heeft de mannen, die haar achter haar rug concurrentie aandeden, reeds wat men in dienst noemt dis ciplinair gestraft, met degradatie, op wacht geld stellen enz. Niettemin werden ze elk veroordeeld tot 60 boete subs. 30 dagen hechtenis. Ter verontschuldiging voerde een der terechtstaanden aan, dat ze feitelijk den misstap hebben gepleegd om den garage houder pleizier te doen. „Een aardig duur pleizier", vond de officier. De bestrafte Shell-menschen bleken niet van plan in Den Haag te trachten Justitia wat water in de benzine te laten doen. Zij deden afstand! de lokkende grens. Het is natuurlijk mogelijk, dat de In woners van het Zeeuwsch-Vlaamsche Nieuw-Namen eiken dag pudding eten. Als dat inderdaad het geval is, was het niet zoo gek, dat op 17 October van het vorige jaar in het dorp een vrachtauto stond, die o.m. een party puddingpoeder, wagende 410 kg, bevatte. Het is ook ®iet buiten gesloten, dat de Nieuw-Nameners harts tochtelijke aardappelmeel-nuttigers zijn, en als dat inderdaad het geval is, was het niet zoo gek, dat op dien zelfden dag, in dien zelfden vrachtauto naast de puddingpoeder 550 kilo's aardappelmeel gestapeld lagen. Maar de kommiezen vonden het wèl gek, temeer daar poeder, meel en auto slechts 10 m. geparkeerd waren van de denkbeel dige lijn, die de Nederlanders van de Bel gen scheidt. Ze namen de aan Nleuw- namensche winkeliers geadresseerde in grediënten in beslag, en zetten den chauffeur, die deze zaken van Hulst naar de verdachte parkeerplaats had ge transporteerd, op den bon. Als wij hem wel begrepen hebben, was hij er te goeder trouw ingevlogen. Als vrachtrijder in dienst van „madame" (wier achternaam bij den politierechter sombere vermoedens deed rijzen, welke, gelukkig voor „madame", op een naamsgelijkenis bleken te berusten) had hy de pakken mee genomen zooals hy elk ander pak voor transport te aanvaarden pleegt. Zg'n vracht brieven waren in orde, en verder had tij zich in de materie niet verdiept. De officier bleek van opvatting, dat een bode, in de grensstreek woonachtig, op de hoogte dient te zg'n van de artikelen, die niet zonder geleide-biljet mogen worden vervoerd. Hy vond verder, dat de luchthartige postiljon de smokkelary had bevorderd, en hy taxeerde diens tekort aan wetten- en Voorschriftenkennis op een waarde v»an 25 gulden. Schoon de rechter een tientje onder deze schatting ging, „trapte" de bode, die plotseling groote bedachtzaamheid aan den dag legde, „er niet in". „Ik moet er nog eens over praten", luid de zjjn antwoord op de uitnoodiging afstand van beroep te doen. Moge „madame" hem den besten weg weg wyzen. Meel en poeder werden verbeurd ver klaard. Als de Nieuw-Nameners inderdaad ge woon zyn eiken dag pudding te eten, en als ze werkeiyk verzot zyn op aardappel meel, zullen zy den buikriem moeten toe halen. camutil 1 Er sou een interessante verhandeling geschreven kunnen worden over den psy- chologischen invloed van rechtsprekenden en hun omgeving op terecht, staanden en eJs ik dit deed, zou ik vermoedeiyk tot de conclusie komen, dat vrywel allen, die ter verantwoording worden geroepen, in een cadeelige positie t.o. van den aanklager verkeeren omdat zy, bij de motiveering van hun daden, geremd worden door de vreemde, onbekende, omgeving, waarin zy geplaatst worden. Er zrjn maar zeer, zéér weinig terecht staande lieden, die voor de groene tafel denken en handelen, zooals zy gewoon zyn te doen, de meesten komen dermate onder den indruk van omgeving, toga's, en hun „zaak", dat ze geen 50 van hun gees telijk gewicht in de weegschaal van het recht kunnen leggen. Uitzonderingen bevestigen den regel. Camiel is zoo'n uitzondering. Men vermoedt het al, zoodra men hem in de richting van de tafel ziet beenen, en men krijgt zekerheid als hy daar gearri veerd is, en zyn groet uitbrengt. Camiel beeft trouwens veel voor op de meeste anderen, die ter tafel worden ge nood. Hy is ouder dan vele in toga ge- kleede heer en er achter; het is met voor het eerst, dat hy op het matje staat, en hy heeft het „oor" van de rechtspraak. Als Camiel in de sombere zaal ver- schynt, breekt de zon door De rykswacht, die het veld geruimd heeft voor de zaal, kykt verheugd; men ziet den deurwaarder denken: „Ah, die Camiel"; de politierechter alsmede zy'n be zitters gaan eens prettig verschuiven in hun zetels, en de pers „ruikt" kopy. Ditmaal is Camiel's begroeting, vervat in sappiger Vlaamsch dan Timmermans ooit schreef, een verontschuldiging. Aan den anderen kant van de Schelde heeft hy n.l. zyn zoon gelaten, die „van de velocipé gevallen is menier, veul pyn aan de knie ad, en de boot nie oale kon, zulle". Na deze inleiding, die alle aanwezigen deugd doet, constateert de politierechter, dat dan alleen Camiel terecht zal staan, omdat hy nog weer eens iemand beleedigd heeft Terwyi hy en zy'n zoon aan het ja gen waren, hebben beiden een anderen ja ger, die huns inziens wederrechteiyk op het door hem gepachte land, het schiet geweer hanteerde, aangezegd, dat deze een schooier, een hongerlijder, een dief, en bo vendien nog een varken was. Nadat de politierechter de dagvaarding in verstaanbaar Nederlandsch had ver taald, gleed een breede glimlach over Ca miel's gezicht alsof hy zoo juist een bo- venste-beste mop had gehoord. Vervolgens stak hy van wal, om „veu slechtigkyt us ouit de doeke te doen". Het is niet van belang te vermelden wat Camiel zooal by elkaar klapte. Maar wel dient te worden vastgelegd, dat het tem perament van vele Zuideiyke voorvaderen over hem waardig werd, en dat hy met den politierechter over zyn recht onder handelde met de vlotheid, waarmee hy vanavond zijn kaart-partners in de stami- net zal probeeren te overtuigen, dat deze met een verkeerde kleur is uitgekomen. Camiel, noch zoon. doen aan beleedigin- gen. Varkens, noch dieven en schooiers wa ren aan hun eeriyke terechtwy'ziging te pas gekomen. De aanklacht berustte volgens Camiel alleen op zyn uitlating: „Ge hebt het nog al hoog in den kop, en als ge nog eens op dit land komt, neem ik je geweer af". De politierechter trok een bedenkelgk onwaarschyniyk gezicht by deze boeken taal, hetgeen Camiel duidelijk verdriette. „Awel menier, en zoo is 't „Camiel, we zien elkaar niet voor 't eerst", klonk het ernstig, en vermanend, maar vriendehjk. „Nee, nee, menier, en t zou me spaite as voor de laatste kier was." „Je bent driftig van aard; als je aan den gang bent, zeg je vermoedeiyk dingen, die je later niet meer weet", aldus trachtte de politierechter met een zacht lijntje zyn tegenvoeter te doordringen van het feit, dat Nederlandsche dagvaardingen geen sprookjesboeken zyn. Camiel maakte een breed gebaar met zyn armen om uitdrukking te geven aan zyn verontwaardiging over zulk een tekort aan geloofwaardigheid en wederom rolden vele Vlaamsche grappigheden over zyn ge hoor heen. „Kunt u het allemaal volgen", vroeg de politierechter den officier, toen deze geen spier vertrok. De officier knikte bevestigend, doch bleek door veel zoet-Vlaamsche woorden, noch door Camiel's getaptheid en stiel van het O.M.-eiyk werkstuk te zyn gestooten. Hy stelde den rechter voor pa en •"■on elk 25 boete wegens beleedlging op te leggen, en hy verzocht Camiel met de onwiHandheld, officieren van justitie eigen, hier vooral niet meer te komen, wan dat een weerzien geiyk zou staan met vry- heidsberooving. De verdachte, die zyn mond al geopend had om in de 25 te byten, sloot hem, toen hg het daarop volgende verzoek hoorde. Het was welhaast een kwart minuut stil ln de zaal, en deze lugubere stilte brak ietsi Op bezoek bij de Standarte Westland ln München. Het A.N.P. meldt uit Amsterdam In een tempo, dat den modernen verslg- gever past, hebben wij dezer dagen een bezoek gebracht aan de SS-kazerne in München, waar Nederlandsche en Vlaam sche jongens in het corps van de Duitsche politieke soldaten worden opgeleid. In vgf dagen waren wy uit en thuis, maar in die vgf dagen hebben wy ongetwijfeld een idee gekregen van al datgene wat zich in een kazerne afspeelt, een indruk ook van de wjjze, waarop deze jongelui, stoer van üjf en leden, worden opgeleid tot eersteklas soldaten, stxyders voor een nieuw Europa naar geest en lichaam. Ergens in de omgeving van de schoone Beiersche stad staat de geweldige moderne kazerne, waar wy Vrydagmiddag den schildwacht passeerden. Eeriy'k gezegd het was ons ais burger vreemd te moede te midden van. de grauwe Duitsche unifor men, in een wereld, waarin het snerpen van een fluitje van alles kan beteekenen, waar een zacht woord een streng bevel en een hard woord een vriendeiyke vermaning kan zyn. wy hadden niet zoo heel veel over hen gehoord, wy wisten, dat een aantal naar München was vertrolcken, maar eigeniyk hield daarmee onze kennis over dén toe stand van de Nederlandsche SS-mannen op. Wat wy evenwel in den korten tyd van ons verblijf in München hebben gezien en beleefd, stemt in alle opzichten tot tevre denheid, is zelfs boVen allen lof verheven. DE HOUDING. Om dan te beginnenDe Hollanders zyn er en voelen zich volkomen op hun gemak onder een regiem, dat vrijwel totaal af- wykt van de paedagogische methoden, wel ke zy in hun jeugd in eigen land hebben meegemaakt. Wy zeiden al, dat het leven in de kazerne aan zeer strenge bepalingen is onderworpen. Het regiem is uitermate streng, maarde Nederlanders hebben zich voortreffelijk aangepast, zij zien er uit of zg iederen dag slechts melk en honing verorberen en hun houding Ja, die houding valt inderdaad het eerst op. Wy hoeven ons werkeiyk niet wys te maken, dat de Hollandsche jongen van dezen tyd uitmunt door „houding". Wy zouden over de oorzaken hiervan kunnen twisten, zeker is, dat op alle lessen van lichamelijke opvoeding in ons land de „briefjes" van doktoren, liefhebbende moe ders en bezorgde vaders grooten invloed hebben. Wy schrijven evenwel niet over de Nederlandsche jeugd in het algemeen, maar over de groep Nederlanders, die zich deels uit ideëele overwegingen, deels ook uit ma terialistische aansloot bg de Duitsche SS- Standarte Westland. Men kan natuurlijk beweren, dat die fiere, die trotsche houding verkregen wordt door den langen, harden dagelgkschen dienst ln de kazerne, maar wq meenen te mogen zeggen, dat het hier de houding is van jongemannnen. die het hoofd hoog dragen, omdat zy in de zeker heid leven, iets te geven voor hun schoon ste ideaaL DE KAZERNE. Onder leiding van een SS-hauptsturm- führer bezichtigden wij eerst een deel van het ontzagiyke complex, dat deze kazerne beslaat Wy zagen de heldere cantine, vroolgk en eenvoudig, de eetzaal, waar de voormannen van het Duitsche rgk soms temidden van hun soldaten aan tafel zit ten, de hyperhygiënische waschgelegenhe- den, de exercitiehal, en tenslotte de slaap kamers waar de troep, van een welver diende rust van 's avonds tien uur tot 's morgens zes uur pleegt te genieten. Het was onze bedoeling een nacht te midden van de SS-mannen door te bren- Maar Camiel werd weer Camiel, en hy betoogde met tong en armen, dat dit een „affraiselgke straf was". De boete stak hem echter niet het felst („Kikke zal alles seffens betaole.") Het ergst vond hy het feit, dat in deze, hem zoo goedgezinde en bekende omgeving een wanklank was gehoord; dat men gepoogd had voor altyd afscheid van hem te ne men. „Ge zait nie meer zien, menier; moar da meende ge nie zulle; loate we hope, we mekoar nog viertig joar zien." Als Camiel's wensch uitkomt, staat hij op 100-jarigen leeftyd nogmaals terecht. Uiteraard wegens beleediging. Met al zyn vriendelgkhcid: hij la er toe ln staat. gen, met hen te eten, op hun slaapzaal, tevens zitkamer, poetskamer, garderobe en kleedkamer te slapen en tenslotte een middagdienst en ochtenddienst mee te maken. Wy zeiden zooeven, dat ons de houding van de Nederlanders het meest is bijge bleven. Uit deze houding vallen verder alle goede hoedanigheden af te leiden. De compagniescommandant deelde ons op een kamer in en toen deden we alsof we een dag soldaat waren. We kunnen uiteraard slechts een indruk geven van al les wat wg te zien kregen, maar deze indruk is dan ook voortreffelijk geweest. De commandant had ons tevoren meege deeld, dat er in den beginne nogal wat strubbelingen tusschen de onderscheiden groepen waren geweest. De Nederlanders drukten zich niet gemakkelgk in de Duit sche taal uit en wonden zich over som mige kleinigheden nogal op. Daar kwam nog by, dat zy onder elkaar niet steeds even kamera axischappelgk waren. Wat toch was het geval? Er kwamen naar München jongelui, die in hun korte leven al politiek hadden bedreven, er kwamen ook niet-politieke geesten en al spoedig waren de debatten levendig, soms tè le vendig. De commandant had de moeiiyke taak deze vogels van verschillende plui mage tot een hechte groep te vormen. Hiervoor is veel geduld noodig geweest, veel tact, vriendelijke en harde woorden. Wy kregen by ons bezoek aan München alleen maar de resultaten van deze maan denlange opleiding te zien. Op de houding viel niets aan te merken, evenmin op den kameraadschappeiyken geest. Die geest is in de troep van onnoemelgke waarde. Hoe wel de individueele opleiding op allerlei gebied van het militaire handwerk een zeer hoog peil heeft bereikt, wordt den man nen toch ingeprent, dat zg alleen samen in staat zijn een groot doel te bereiken. De eenling heeft in dezen strijd geen waarde. De troep is alles. Inderdaad, wg hebben kunnen constateeren, dat er op „onze ka mer" alleen maar vrienden leefden en werkten. Zelfs wk hebben tgdens ons kor te verbiyf van die vriendendienst geprofi teerd, zonder welke een leek zich in een kazerne voelt als vele, overigens brave mannen in een normale huishouding. Maar het belangrijkste is, dat wg in de uren, welke wg bij een der compagnieën doorbrachten, gelegenheid hebben gehad met de Nederlanders over alle mogelgke zaken te praten. Daar was natuurlgk in de eerste plaats „de dienst". Want de dienst gaat boven alles. Met een volstrekte toe wijding geven de Nederlanders zich aan hun taak, welke uiteraard lang niet ge makkelgk is. Dat maakten wy één dag mee. Het zou niet passen in een artikel als dit een vol ledig overzicht te geven van de dageüjk- sche gebeurtenissen in de kazerne. Trou wens, de commandanten zgn erop uit zoo veel mogelgk afwisseling te brengen in den dienst. de dienst. In de eerste periode moesten onze land- genooten vooral exerceeren. Het viel daar- bg' op, dat de Nederlanders hun stijfheid moesten kgt raken. Daarvoor dienden dan oefeningen met het geweer, lichamelijke oefeningen, lichte en zwaardere athletiek. Het resultaat is, dat de groep landgenooten in München thans bestaat uit jongeman nen, die lichameiyk in alle opzichten ge traind en door en door gezond zgn. Tege- Ujkerty'd leerden zy tydens de theoretische lessen de verschillende politieke wereldbe schouwingen kennen. Zij werden onderwe zen in de idealen van het Duitsche rgk, maakten kennis met de sociale maatrege len, welke in Duitschland ten voordeele van de geheele bevolking werden getroffen, zij kregen gelegenheid zich te verdiepen in de Duitsche cultuur, kortomzg leerden al datgene wat een politiek soldaat behoort te kennen. Eerst daarna konden de commandanten beginnen met het echte militaire handwerk, dat grondig wordt onderwezen. Wg hebben de resultaten van deze maandenlange oefe ning gezien bg een schietoefening met scherp. „De Duitsche wapenen worden gesmeed om goed gebruikt te worden" Het is een der beginselen van de soldatenopleiding in het groot-Duitsche rgk. Iedere handgreep wordt nauwkeurig bestudeerd en aangeleerd, zoo dat het bedienen van de oorlogsmiddelen straks tot een tweede natuur is geworden. Daarbg worden de houdingsoefeningen niet vergeten. Dat de Nederlanders het daarin evenzeer ver hebben gebracht, moge biyken uit het feit, dat de compagnie, waarby zg zgn ingedeeld, reeds verschei dene keeren als „eerecompagnie"" heeft deel genomen aan plechtigheden, welke in de hoofdstad van de N.S.DA.X». plaats vonden. Uw verslaggever heeft de phasen van zoo'n soldatendag beleefd. Nee, er kan niet genoeg den nadruk op worden gelegd d e dienst is niet gemakkelgk. Het gaat er niet in de eerste plaats om, dat het moeilgk is 's morgens om zes uur, prompt op het fluitsignaal op te staan, en het is waarachtig moeilgk het is ook al niet zoo erg, dat er 's avonds na tien uur niet meer gesproken mag worden, en dat er anders straf volgt. Maar het is de aan eenschakeling van allerlei zaken, kleinig heden, vaak, welke het leven in de SS- kazeme volmaakt bindt Hier is geen plaats voor het individu in de beteekenis van den man, die zyn eigen zin kan doen. Bg de samenwerking van allen ontstaat er een gemeenschap van geljjkgeaarde, gelgk- denkende stryders voor één groot doel. Deze gemeenschap is sterk als een rots. Dat alles vertelden onze landgenooten ons in de korte uren van rust en dat leerden ztj ons zonder woorden in de oogenblikken, dat wij hen by hun oefeningen gadesloegen. Wy zyn bg de SS in huis geweest en wa ren te gast op een kamer, waar zes Neder landers en acht Duitschers broederiyk byeenwaren. Meen niet, dat deze Duitschers zich afzgdig hielden bij onze gesprekken. Duitsche zinnen werden in deze praatjes gebruikt en de Duitschers verstonden de Hollandsche taal voortreffelgk. Daaruit ook weer wordt de bedoeling van deze samenwerking kenbaar. Men zou het eigeniyk zóó kunnen formuleeren, dat hier geen Duitschers, Nederlanders en Vlamin gen worden voorbereid op hun groote taak, maar dat allen van germaanschen bloede hier zgn vereenigd om te worden tot man nen van den daad. En alleen zij, die dit ideaal bezitten, zyn in staat het harde leven van SS-man te ondergaan. Zij weten, dat alleen een harde leerschool hen kan vormen tot kerels, die sterk staan in het leven, dat vaak boven- menscheüjke eischen stelt aan moed en uit houdingsvermogen en opofferingsgezind heid. Dit is het, wat wg dezen eenen dag heb ben meegemaakt en geleerd. Inderdaad, wy zgn wgzer uit München vertrokken dat wg er aankwamen. Wg we ten thans, dat al het materialisme, het egoïsme en het individualisme niet in staat zgn geweest het zuivere idealisme te ver stikken. Haalde men nog niet zoo lang ge leden de schouders op voor hen, die een ideaal durfde belgden, nu zullen de zegfde mannen, hoewel nog jong, de taak krygen een nieuwe idee over de wereld uit te dragen. En het is waard daarvoor te vechten en zoo noodig onder te gaan. OVERSTROOMINGEN IN TURKIJE. Tengevolge van zeer zware regens, die 24 uur aanhielden, is het in het grens gebied Hatay tot uitgebreide overstroo mingen gekomen. Door het binnendringen de water zgn in de districten Antiochië en Alexandrette 29 dorpen venvoest evenals de vruchtbare akkers in dit gebied. Be richten over verliezen aan menschenlevens zgn nog niet binnengekomen, zoodat men aanneemt, dat de bewoners der geteister de dorpen nog gered konden worden. Ook de stad Antiochië heeft geleden. VRIJDAG 14 FEBRUARI. HTLVERSOI I. 415 M. Ned. Progr. AVRO. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Ber. ANP, gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.25 Voor de vrouw. 10.30 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 11.00 Declamatie. 11.30 Ensemble Jack der Kinderen en gram. 12.15 Gram. (12.9312.33 Al manak). 12,45 Nieuws- en econ. ber. ANP. LOO De Romancers en soliste. 2.00 Cyclus. 2.15 Orgcl- speL 3.00 Gram. 3.20 Omroepork. en solist. 4.00 Gram. 4.15 Omroepork. 5.00 Gram. 5.10 Uit Ber lijn. 6.00 Amabile-sextet en soliste. 6.42 Almanak. 6.45 „Boeren, ontwaakt", toespraak. 700 Econ. vragen van den dag ANP. 7.15 Ned. Kamerkoor (7.30—7.45 Ber. - Engelsch). S.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. S.30 Ber. - Engelsch). 8.45 Amusements- orb., solisten en gemengd koor. 9.15 Dialoog. 9.30 Gram. 9.45 Engelsche ber. ANP. 10.00 Nieuwsber, ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301,5 M. NCRV. 7.S0 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Gow. muziek (gr.pl.). 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 10.S0 Morgend. 11.00 Orgel '(gr.pl.). 11.30 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 13.15 Reportage of muziek. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Gram. 1.20 Celesta-ensemble. 2.00 Gram. 2.15 Celesta-ensemble en gram. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.20 Gram. 3.30 Bijbellezing. 4.00 Gram. 4.15 Voor do kinderen. 4.45 Gram. 5.00 VPRO: Gesprekken met luisteraars. 515 Nieuws-, econ. en beursber. ANP. 5.30 Gram. 6.00 Ber. 6.05 Arnhemsche orkestver. 6.45 „Boe ren, ontwaakt!" toespraak. 7.007.15 Econ. vra gen van den dag ANP en sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7