UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Rechtszaken benoemingen enz. Marktberichten van hedenavond 18.48 uur tot morgenochtend 8.59 uur De maart gaat morgen te 9.55 onder en komt te 22.24 op. WINTERHULP NEDERLAND. De veilig verkeers-actie. Om aan de Verkeersactie in verband met de a.s. Winterhulp-collecte op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Februari a.s. zoo groot mo gelijke beteekenis te geven, kan nog meer en zal ook meer verricht worden dan dat gene, waarop wij onlangs wezen. Daarvoor is de hulp noodig van verschil lende particulieren; in de eerste plaats van verschillende ondernemingen, winkels, ma gazijnen, enz. In eenige der grootste plaat sen in ons gewest, Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Terneuzen, Oostburg, Hulst, zijn eenige zaken uitgenoodigd een etalage-reclame op het gebied van het verkeer in te richten en sommige hunner hebben reeds toezeggingen daartoe ge daan. Zij steunen daarmede de Winterhulp- actie, die deze week in het teeken van het Verkeer wil stellen; de naam van den col lectedag als „Dag der Politie" zegt dat reeds. Natuurlek is ook een regelrechte Winterhulp-etalage heel welkom. Dan zjjn er de scholen. De jeugd van he den, dat zjjn de volwassenen van morgen. De hoofden van alle scholen voor L.O., U.L. O., M.U.L.O., Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwas kunnen uitnemend hel pen, indien ze in of buiten het schema van den lesrooster de leerlingen wijzen op de groote belangrijkheid van het getrouwelijk opvolgen, zoowel van de wettelijke voor schriften waarop de straks te koop aan te bieden steekspeldjes doelen, als van de ge dragslijnen, welke wellevendheid en usantie bij het verkeer op den weg eischen. Er is niemand, wien dat niet ten goede komt. Walcheren WINTERHULP NEDERLAND. WESTKAPELLE. Winterhulp Nederland heeft voor deze gemeente een bedrag van 280.beschikbaar gesteld, welke som inmiddels werd toegewezen aan hen, die hiervoor in aanmerking bleken te komen. DE GRIEP. WESTKAPELLE. Ook in deze gemeente heerscht in erge mate de griep, gelukkig tot op heden niet met kwaadaardig karak ter. In verband hiermede werd mede op dokters advies de openbare lagere school, voor zoover de leerlingen hiervan in de Ned. Herv. Kex-k en de consistorie kamer zijn ondergebracht, tijdelijk geslo ten. JAARVERGADERING COÖP. KOLENVEREENIGING. WESTKAPELLE. Maandagavond kwam de coöperatieve kolenvereeniging „Helpt Elkander" W.A. alhier in algemeene jaar vergadering bijeen in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk, onder voorzitter schap van den heer P. K. van Rooijen Jz. Aanwezig 15 leden. De voorzitter opende met een welkomst woord de vergadering, waarna het jaar verslag van den secretaris, den heer J. Stoel, aan de orde was. Hieruit bleek, dat het ledental der vereenlging met twee was vermeerderd en thans 334 bedraagt. De levering van de brandstoffen in de afgeloopen tijden had veel moeilijkheden met rich meegebracht, hoewel niet te klagen was over de gele verde hoeveelheid. Natuurlijk was deze minder groot dan in normale jaren, gezien de rantsoenen, die in 'veel gevallen weer minder zijn dan bij de stedelijke bevolking, daar de woningen op het platteland meest al kleiner zijn dan aldaar. Ook was de soort van brandstof veelal niet die, welke men gewoon was te ontvangen. Zoo waren bijvoorbeeld anthraciet, bruinkolen en stuk kolen moeilijk te leveren, daar deze zeer weinig verstrekt werden. Terwijl op het platteland juist van de genoemde soorten veel gebruik wordt gemaakt. - Ook doen zich moeilijkheden voor met de loonbelasting. Deze elscht voor de vereenl ging veel werk, daar bij een coöperatieve vereenlging, zooals de vergaderende, de leden onderling alle werkzaamheden om beurten verrichten. Voor een klein loonbe drag zullen nu ongeveer 60 loonstaten en dergelijke moeten worden ingevuld en ver werkt, wat de werkzaamheden van den se cretaris aanmerkelijk verzwaart. In ver band daarmee werd besloten, naar gelang van deze werkzaamheden ook de vergoe ding voor den secretaris te verhoogen. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. Louwerse Lz., bleek, dat de Inkomsten over 1940 hadden bedragen 9202.26 en de uitgaven 9889.00 alzoo sluitend met een nadeelig slot van 186,74Meer gunstige uitkomsten van vorige jaren maken, dat het bezit van de vereenlging thans 1221.05% bedraagt. Belde verslagen werden goedgekeurd. Het bestuurslid, de heer J. Huibregtse Pz., werd met 13 stemmen herkozen- De heeren D. Veratraate Pz. en P. Wester- beke Jz., ontvingen elk één stem. De periodiek aftredende bode, de heer L. Minderhoud Jz. en diens plaatsvervan ger, de heer H. Ctjsouw Lz., werden met algemceene stemmen herkozen. Tenslotte werd tot lid van de controle commissie wegens péridodieke aftre- atng van den heer K. Louwerse Az., die niet herkiesbaar was benoemd de heer D. Verstraate Pz. met 9 stemmen. Rondvraag. Daarna kwamen nog ter sprake de moei lijkheden van het vervoer in verband met het benzinegebrek en het voorkomend ge brek aan vrachtwagens. De aanwezigen gaven te kennen er van overtuigd te zijn, dat het bestuur in dezen doet, wat moge lijk ls. Tenslotte werd nog besloten, dat op de Zondagen geen kolen gelost zullen worden, tenzij dit niet kan worden nage laten. VERGADERING VARKENSFONDS. VROUWEPOLDER. Dinsdagavond hield het in de afdeeling Gapinge van het in deze gemeente gevestigde „varkensfonds", onder voorzitterschap van den heer C. Langebeeke Czn. Jr., haar 35ste jaarvergadering. Aan wezig waren 26 leden. De voorz. zeide, dat men met tevredenheid op het afgeloopen jaar kan terugzien, daar men bijna geheel is gespaard gebleven voor de alom heer- schende riekte de varkenspest. Spr. gaf een op rijm gesteld overzicht van hetgeen de vereenlging in de afgeloopen 35 jaren zooal heeft meegemaakt en ondervonden, hetgeen door de aanwezige leden zeer op prijs werd gesteld. Uit het door den secretaris uit gebrachte jaarverslag bleek, dat de ver- eeniging er goed voorstaat Het ledental gaf een achteruitgang van 2 leden aan. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat de rekening 1940 een batig slot aangaf, voorts bleek, dat ten behoeve van een 12-tal gestorven varkens aan de leden aangegeven varkens ook voer 1941 was uitbetaald van 311,47. Als bestuurs leden werden herkozen de aftredende heeren H. Luitwieler, J. Vos en J. Louwerse Wzn. De boekhouder der ver eenlging, de heer L. A. Lutein, alsmede de bode der vereenlging, de heer A. Versluis, werden voor 1941 als zoodanig herbe noemd. M. a. st werd besloten de contri butie over 1941 onveranderd te handhaven op 0,50. Na bespreking van het verzoek van het bestuur, haar te machtigen bij plotseling optreden van de pestziekte naar bevind van zaken op te treden, werd m. a. st. besloten het bestuur de gevraagde mach tiging te verleenen. Besloten werd de in gevoerde verplichte inenting der door de leden aangegeven varkens ook over 1941 te handhaven. Na sluiting der vergadering bleef men, gezien het feestelijk karakter in verband met het 35-jarig bestaan der vereeniging, nog eenigen tijd bijeen. Zuid-Beveland KINDERZORGFILM. KLOET1NGE. Dinsdagavond werd in het vereenigingsgebouw onder leiding van ds. De Vries de „Kinderzorgfilm" vertoont. Op onderhoudende wijze vertelde ds. De Vries, penningmeester dier stichting, van het werk, terwijl een mooie smalfilm werd afgedraaid, opgenomen in en om de stich ting Kinderzorg. Dit was de eerste ver tooning van deze film in het openbaar. De zaal was zeer goed bezet. JAARVERGADERING LANDBOUWVER. KAFELLE. De landbouwvereeniging te Kapelle hield haar jaarvergadering in het hotel „de Zwaan", onder voorzitterschap van den heer A. de Schipper. In het bijzonder heette de voorzitter de aanwezigen welkom op deze eerste ver gadering in 1941. Spr. zeide dat het leden tal met 13 vermeerderde. Tot gunning van het vervoer en lossen van de kunstmeststoffen kon alsnog niet worden overgegaan. De beslissing werd aangehouden. Door den secretaris, den heer D. Ganse man, werd rekening en verantwoording ge daan over gehouden beheer. Aangekocht werden in 1940 807.525 k.g. kunstmeststof fen, 232.557 k.g. meer dan in 1939. In to taal bedragen de ontvangsten 43.188,23. De uitgaven 43.113,70, goed slot 74.53. In de vacature J. de Jonge Hz. werd in de financieele commissie benoemd de heer P. Glas Mzn. De penningmeester de heer C. Osse- waarde deelde in zijn financieel verslag mee, dat het goed slot over 1940 f 9.62 bedroeg. In ztfn jaarverslag memoreerde de sec re. taris de moeilijkheden. Het ledental klom van 159 tot 169 leden. By de rondvraag werd gevraagd of de mogelij"kheid bestond voor toewijzing kunstmeststoffen en of verder ook nog een aanbesteding kon plaats hebben. De voorzitter antwoordde dat pogingen aangewend werden tot toewijzing, doch zonder resultaat tot op heden. Indien mo gelijk zal een aanbesteding van kunstmest stoffen eind Febr. plaats hebben. Loop der bevolking. KRABBENDIJKE. De loop der bevol king was in Januari als volgt: Ingekomen: J. van der Sleen, A. 263, van Neede; J. Ch. de Klerk, A 263, van Kerkrade; J. A. J. van Maarseveen, A 263, van Rilland-Bath; M. Pijl, A 263, van Rilland-Bath; M. Joosen, C 29, van Amsterdam; W. D. de Vor, B 125, van Lexmond. Vertrokken: A. J. de Bel, A 373, naar Den Helder; G. M. Ooms, B 137, naar 's-Gravenhage; J. de Kok, B 15, naar Kruiningen; O. M. R. J. L van Nispen tot Pannerden, B 182b, naar Nijmegen: P. van der Maas, B 124, naar Rilland-Bath. Noord-Beveland MARIN'US EN EnpARD FLIPSE ZS HUN GEBOORTEPLAATS. WISSENKERKE. Voor het Nutsdepar- tement Noord-Beveland traden jJ. Maan dag in hotel „De Kroon" alhier op de hee ren Eduard Flipse, dirigent van het Phll- harmonisch orkest te Rotterdam en Mari- nus Flipse, solo-pianist te Rotterdam. De Voorzitter, de heer Arentsen, heette hen welkom en wees er in zijn openingswoord op, dat het niet alleen voor het publiek, maar ook voor de uitvoerenden wel een aardig evenement moet zijn eens in hun geboorteplaats op te treden. De heer E. Flipse begon daarna te vertellen van zijn leven en werken in Rotterdam. Spr. begon met de jongste gebeurtenissen. In klare bewoordingen verteld hij hoe hjj op 14 Mei na het bombardement van Rotterdam verslagen stond te turen in de vlammen zee van het repetitielokaal, waar alles wat In moeizamen arbeid was opgebouwd om iets te noemen: de muziekbibliotheek en kostbare instrumenten door het vuur verteerde. Maar dan volgt een relaas hoe de Rotterdammers, nu hen het orkest dreigde te ontvallen, blijk gaven te besef fen, wat zij zouden gaan verliezen. Na een beschrijving van hetgeen kort na el kaar in die eerste dagen gebeurde, van de hulp die men vam. verschillende zijden ont ving, kon spreker getuigen dat het orkest nu meer abonnee's heeft dan voor den oorlog. Daarna wees spreker op den op bouw van het orkest onder zijn leiding. Veel van het lief en leed dat de dirigent meemaakt passeerde de revue. Het was geen dorre opsomming maar een levendig verhaal, waarin het publiek meeleefde. Spreker vertelde hoe het steeds zijn stre ven is geweest naast de klassieke muziek mèer moderne te geven en de Nederland- sche componisten recht te doen wederva ren. Aanvankelijk vond dit weinig waar deering, doch na taaie volharding op den eenmaal ingeslagen weg, is die waardee ring in steeds meerdere mate gekomen en nog steeds groeiende. Na deze onderhoudende en geestige cau serie zetten de belde Flipse's zich aan de piano's en kreeg het publiek de gelegen heid om vooral de kunstvaardigheid van Marinus Flipse te bewonderen. In vogel vlucht werd de muziek, van de klassieke tot de moderne, doorloopen en tot slot werd een tweetal stukken van de Neder lands che componisten Slchtenhorst, Meijer en Alexander Voormolen ten gehoore ge bracht. De beide heeren Flipse hebben met de zen avond de inwoners van hun geboorte plaats een avond van hoogstaand kunst genot gegeven. Het Nutsdepartement kan met voldoening op dezen avond terugzien en het goed opgekomen publiek stemde door hartelijk applaus in met het dank woord van den Voorzitter. VERGADERING. WERKLIEPENVEBEENIGING. COLIJNSPLAAT. Dinsdagavond werd een algemeene vergadering gehouden van de werkliedenvereeniging „Uit het volk, Voor het Volk" in de zaal van den heer H. Verburg onder leiding van den voorzit ter, den heer J. de Looff. Aanwezig waren 34 leden en 6 donateurs. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het ziekenfonds sloot met een winstsaldo van 107.05. In het afgeloopen dienstjaar is voor 1895 ziekendagen uit gekeerd een bedrag van 965.10. Het le dental der vereeniging bedraagt thans 173. De aftredende bestuursleden de heeren P. Janse en G. van der Weele werden als zoodanig herkozen. Het lid van de com missie van toezicht, de heer A. de Waard, werd eveneens herkozen. Zeeuwsch Vlaanderen VOORJAARSKEURING STIEREN. ZUIDZANDE. De ingevolge 't Zeeuwsch Stlerenregleraent verplichte voorjaorskeu- rlng van stieren 1941, zal in deze gemeente plaats vinden op Donderdag 20 Februari a.s. te 13.15 uur. WIJKVERPLEGING. NIEUWVLIET. Onder voorzitterschap van den heer J. Becu te Cadzand, had op Dinsdag in de „Stadsherberg" alhier de jaarlijksche ledenvergadering plaats van de Vereeniging tot Wijkverpleging en t.b.c- bestrijding voor de gemeenten Cadzand, Nieuwvliet en Zuidzande. Behalve het uit negen personen bestaande bestuur, waar van slechts één lid niet aanwezig kon zfln, waren maar zeven gewone leden, waar onder één dame, ter vergadering. Wel een povere opkomst, als men in aanmerking neemt, dat de vereeniging 6S0 leden telt. Notulen, jaarverslag, rekening en be grooting werden alle vlot afgewerkt en gaven geen enkele reden tot opmerking. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester, den heer P. Brakman al hier, bleek, dat 1940 hoeveel ellende dit ook overigens in zoo menig opricht heeft gebracht voor de vereeniging een niet- ongunstig jaar is geweest. De rekening 194Q bedroeg aan ont vangsten f 2302.41, aan uitgaven 1980,63 en sloot dus met een voordaelig saldo van 321,78. De begrooting 1941 werd vastge steld tot een bedrag van 2350,77, zoowel aan ontvangsten als aan uitgaven. Aan den secretaris-ontvanger werd dank gebracht voor zjjn uitgebreid verslag en goed geldeljjk beheer. In de plaats van de heeren dokter Dlk- kenberg te Zuidzande en P. J. Griep, hoofd der school te Nieuwvliet, die wegens ver trek in 1940 ophielden bestuurslid te zijn, kwamen als zoodanig in de plaats hun ambtsopvolgers de heeren J. T. Buma te Zuidzande en J. Rijckborat te Nieuwvliet. OUDERAVOND LANDBOUWSCHOOL. SCHOONDIJKE. Dinsdag werd in hotel „De Zwaan" de jaarlijksche Ouder avond van de Landbouwschool gehouden onder leiding van den voorzitter van het schoolbestuur, den heer F. de MiUiano. Allereerst sprak de voorzitter zijn vol doening uit over de groote opkomst. Elk jaar weer wordt de kring van ouders, die van hun belangstelling voor de school doen bljjken door het bijwonen der ouder avonden, belangrijk grooter en de heer De Milliano constateerde terecht, dat blijk baar deze bijeenkomsten bij allen zóó in de smaak vallen, dat anderen hierdoor eveneens tot bezoek worden aangespoord. Spreker bracht vervolgens dank aan de aanwezige ouders voor het groote vertrouwen, dat z\j steeds blijken te stel len in het bestuur en het onderwijzend personeel van de Landbouwschool. Dit zal volgens hem steeds een aansporing zijn voor ieder om zijn beste krachten aan de school te blijven geven. De heer De Milliano herinnerde nog aan den woeligen tijd die achter ons ligt en getuigde van zjjn dankbaarheid, dat allen op deze bijeenkomst weer tegenwoordig kunnen zijn. Spreker stond hierbij nog even stil bij bet ongeval, aan eeu der leer lingen van de Landbouwschool, in Mei 1940 overkomen, waardoor deze jongen helaas invalide is geworden. Toch hoopt de heer De Milliano, dat hij spoedig weer tusBchen zijn kameraden in de Landbouw school moge verschijnen. Na da behandeling van enkele punten van internen aard, verleende de voorzitter het woord aan den heer L. van Dijk, hoofd der school, die voor de aanwezigen een causerie over „Ons mooie Zeeland" hield. De verschillende deelen van onze provincie werden onder de loupe genomen. Spreker vertelde, hoe een groot deel van Zeeland aan de zee ontworsteld is, dat groote stuk ken weer aan de golven prijs gegeven moesten worden en lichtte dit toe aan de hand van enkele geprojecteerde kaartjes. Vervolgens wijdde de heer Van Dijk uit over het landschapsschoon, dat niet al leen de eilanden, maar ook den beiden HAAGSCHE GERECHTSHOF. De fors che straf. Het was maar 48 cent waarde hetgeen J. K. uit Terneuzen had gestolen, en toch had hij er van den Mid de 1 burgsc h en po litierechter veertien dagen gevangenis straf voor gekregen. Hij probeerde nu bij het H&agsche Hof er beter af te komen, want hij vond het wel een beetje erg zwaar aangepakt. En dan kwam er nog b\j, dat K. vast werk heeft gekregen, en dat zou htj natuurlijk ook nog kwijt raken als hjj de veertien dagen moest ondergaan. K. had erg te klagen, het hullen stond hem nader dan het lachen. En vooral toen de proc. generaal de bevestiging vroeg van het vonnis van den politierechter. „Kan het nog geen geldboete worden?" vroeg de verdachte. HQ zat in armoe. Alles was weg door het bombardement, zijn huls, zijn kleeren, alles En toen had hij een stuk lood meege nomen bij zijn puinruimerswerkzaamheden. „Kon dat stukje lood je nou helpen!" vroeg de president. „Ik had zelfs geen kopje meer", ze! ver dachte maar de president vroeg of dat kopje van lood moest worden gemaakt. De verdachte had een stuk lood van een muur gehaald, en dat verkocht. Zooals gezegd, het bracht 48 cent op, waarvoor hfl gemelde straf kreeg. De proc. generaal vond het leelijk van verdachte dat hij eerst nog had ontkend en geprobeerd zijn medearbeiders er van te beschuldigen. Al is zijn financieele toe stand slecht, verdachte moet bij het puin ruimen leeren van andermans goederen af te blijven. De verdediger, mr. Adriaanse uit Middel burg wees erop, dat verdachte een blanco strafblad heeft, „en is die forsche straf nu wel noodig om verdachte zoo krachtig tot de orde te roepen?" zoo betwijfelde spr., die een geldboete, die verdachte toch nog moeilijk bijeen zal kunnen brengen, wel voldoende straf zou vinden. Het Hof zal over 14 dagen arrest wijzen. Luchtbeschermingskwestie. J. L. de P. uit Koudekerke had 10 boete gekregen van den politierechter, om dat hij niet was komen opdagen toen hy werci omgeroepen voor luchtbeschermlngs diensten. Over die oproeping viel echter een woordje te zeggen, want er werd aan de geldigheid ervan getwijfeld. De vader van het jongmensch had de mondelinge boodschap ontvangen dat zijn zoon moest komen. Maar de vader vond dat nu heele- maal geen waarschuwing, en liet dc zaak blauw-blauw. Als gevolg daarvan stond de zoon te recht, en van het vonnis dat de Mlddel- burgsche politierechter gaf, kwam hij in hooger beroep, en hij ontkende zijn schuld aan het geval. De proc. generaal vorderde de bevestiging van het vonnis, doch de verdediger, mr. Kuype.s, bestreed de gel digheid van den oproep, want verdachte wist niet dat hij moest verschijnen, en pleitte dus vrijspraak. De proc. generaal zei daarna toe dat hij nader nog de zaak zou laten onderzoe ken omtrent de juistheid der mededeelingen van verdachte. Vrijspraak gevraagd. J. J. V. was door de rechtbank te Mid delburg veroordeeld terzake van heling, en kwam van dit vonnis in hooger beroep bij het hof, waar hij echter verstek liet gaan. De proc. generaal meende, dat hier geen voldoende bewijs bestond dat V. be kend was met het feit dat zijn schenking van diefstal afkomstig was, om welke reden hij vrijspraak vroeg. Het hof zal over 14 dagen arrest wjjzen. KWAJONGENSWERK OP DE LOOSDRECHTSCHE PLAS. Drie jongelieden van 18, 19 en 20 jaar, woonachtig te Loosdrecht, hadden zich Dinsdagmiddag voor de Utrechtse he recht, bank te verantwoorden ter zake van mis handeling. Het drietal had op het ijs een schaatsen rijder, die een insigne van de N.S.N.A.P. droeg aangevallen en mishandeld. Alle drie bekenden het hun ten laste gelegde. Zij gaven toe, dat wat rij gedaan hadden, niet op zijn plaats was geweest De aangevallene had zelf om clementie voor de jongemannen verzocht, omdat zij in onwetendheid hadden 'gehandeld. Geen van hen was ooit eerder met de justitie in aanraking geweest. De officier van justitie eischte tegen ieder een maand gevangenisstraf. Mr. ter Laan hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij wees op het kwajongensachtige van dit voorval en herinnerde aan de cle mentie welke de aangevallene had ver zocht. Na in raadkamer te zijn geweest ver oordeelde de rechtbank den 18-jarigen W. en den 20-jarigen K. tot veertien dagen ge. vangenisstraf met aftrek van voorarrest. Zji kwamen derhalve meteen op vrije voeten. De 19-jarige K. werd veroordeeld tot 50 gulden boete subs. 14 dagen hechte nis. TWEE KINDEREN UIT EEN GEZIN VERDRONKEN. Tusschen Dlrkshorn en Groenveld in de nabijheid van Schagea zijn twee kinderen uit het gezin Linstra, een jongen en een meisje, door het ijs gezakt en verdronken. Om gauwer tbuis te zijn hadden de kin deren, met nog eenige andere makkertjes uit school komende, het landpad genomen. Het jongetje waagde zich op het ijs en zakte er door. Zijn zusje trachtte hem te redden, doch verdween ook in de diepte. De andere kinderen haalden hulp, doch deze was eerst een half uur later ter plaatse. Dr. Groenhart uit Dirkshorn heeft nog ongeveer drie uur kunstmatige adem haling zonder resultaat toegepast. 485ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) klMH, 1Me tij* iaa Woensdag 12 f Hooge Prijzen t M0b-: SISO 69J1 i«S3 31505 f 400.2810 8563 7047 7966 9826 17038 19738 "f8»»/-: 7»7 7997 17918 21329 f 100—: 2607 4314 4792 5724 6432 6831 T135 •393 9691 10620 13492 13537 14923 14982 15266 16952 31114 Prezen ran f 70. 1004 1066 1418 1632 1654 1655 1678 MW 1903 2404 2698 2830 2905 3014 3329 3330 3420 3451 3584 3637 3676 3713 3756 3784 3952 4009 4212 4243 4250 4253 4274 4324 4363 4391 4411 4504 4752 4767 4855 5010 5066 5310 5411 5426 5564 5596 5639 5759 5855 6081 6133 6227 6346 6354 6378 6449 6458 6642 6687 6694 6918 6993 7145 7152 7333 7349 7442 7772 7778 7862 7911 7925 7933 8027 8155 8160 8179 8277 8313 8358 8369 8588 8591 8606 8702 8830 8903 8918 9049 9145 9168 9187 9263 9292 9310 9442 9524 9532 9535 9752 9782 9804 9913 29138 10140 10448 10460 10495 10530 10612 10639 10663 10678 10777 10869 10968 11036 11273 11313 11345 11455 11571 11641 11683 11705 11736 11753 11971 11997 12188 12305 12485 12489 12548 12565 12624 12869 12913 13042 13043 13059 13080 13095 13255 13479 13541 13546 13623 13673 13753 13821 13960 14015 14119 14159 14178 14303 14449 14451 14460 14569 14627 14646 14653 14715 14830 14963 15033 15270 15307 15384 15430 15716 15749 15962 16025 16029 16076 16164 16243 16282 16321 16323 16380 16381 16600 16606 16615 16664 16676 16746 16791 16835 16907 16934 17022 17040 17045 17125 17227 17404 17406 17411 17485 17537 17617 17862 17910 18037 18107 18217 18219 28352 18462 18669 18697 18842 18936 18968 18973 189#7 19011 19270 19533 19681 19707 19710 19758 19778 19810 19812 19900 19957 19988 20135 20230 20260 20473 20584 20673 20681 20745 20773 20792 20624 20955 21040 21127 21173 21313 21592 21628 21756 21906 2023 1123 1330 1464 2054 2282 2441 2642 2897 3138 3269 3508 3796 4027 4245 4437 4753 5070 9268 6427 5727 5929 6108 6337 •495 6578 6920 7123 7352 7541 7672 7851 7994 8244 1028 1087 1146 1181 1343 1345 1477 1684 2069 2081 2303 2341 2494 2532 2746 2767 2922 2985 3143 3167 3279 3315 3543 3601 3817 3825 4054 4069 4278 4326 4438 4465 4811 4816 5093 5126 5328 5343 5468 5469 5739 5754 5930 6939 6195 6221 6371 6380 6508 6510 6624 6699 6922 6963 7JS4 7210 7360 7367 7549 7562 7719 7774 7855 7863 8052 8113 8257 8275 deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen eigen Is. Een uitgebreide serie prachtige lichtbeel den bewees, dat spreker niets teveel had gezegd over al het mooie dat onze pro vincie bezit. De voorzitter dankte den heer Van Dijk mede namens de aanwezigen, voor zijn boelende causerie en voor het werk, dat hieraan voor hem vooraf was gegaan. 8796 8855 8877 9090 9134 9140 9412 9443 9456 9564 9636 9642 9844 9852 9880 10142 10162 10208 10315 10321 10381 10543 10647 10649 10982 11015 11097 11246 11257 11299 11513 11608 11630 11912 11926 11943 12142 12178 12228 12532 12568 1260J 12702 12759 12784 12909 12947 12952 13074 13122 13130 13250 13266 13275 13445 13455 13457 13681 13692 13723 13839 13857 13867 14027 14064 14132 14374 14378 14454 14813 14815 14856 14931 14935 14948 15235 15279 15365 15657 15727 15774 15871 15886 15919 16132 16139 16145 16241 16254 16311 16578 16599 16691 16836 16845 16900 17077 17123 17167 17262 17283 17313 17462 17499 17527 17664 17677 17688 17877 17889 17894 18051 18076 18091 18130 18213 18234 18320 18330 18349 18444 18510 18532 18666 18698 18755 18896 18955 18978 19225 19226 19233 19323 19374 19406 19554 19682 19747 19981 19983 30010 30177 20181 20209 30411 20423 20465 20618 20627 20647 20726 30731 20685 21172 21184 21209 21342 21344 21361 31661 21681 21684 21036 21937 Nieten 1039 1043 1190 1225 1346 1411 1716 .1897 2117 2140 2359 2372 2546 2567 2787 2805 3063 3088 3180 3245 3421 3446 3631 3739 3858 3917 4104 4122 4333 4359 4474 4589 4874 4889 5132 5184 5377 5381 5478 5494 5760 5763 5984 6000 6254 6293 6430 6434 6511 6513 6718 6763 6982 7007 7213 7217 7406 7415 7581 7592 7783 7790 7867 7913 8118 8146 8276 8306 8672 8773 8912 9023 9242 92S6 9490 9497 9849 9714 9901 9922 10213 10238 10385 10386 10672 10712 11112 11127 11463 11470 11717 11827 11947 11948 12261 12294 12621 12631 12808 12832 12965 12979 13145 13146 13332 13338 13503 13552 13743 13775 13902 13910 14197 14244 14500 14516 14857 14874 15016 15034 15391 15454 15801 15807 15932 15980 16148 16163 16315 16395 16734 16749 19021 16860 17181 17193 17327 17337 17585 17615 W* 17714 17933 17969 18095 18099 18238 18259 18356 18390 18549 18550 18764 18784 18999 19043 19240 19257 19471 19475 19818 19889 20063 20060 20226 20250 20489 20507 20666 20690 20829 21018 21216 21239 21387 21449 21692 21725 1075 1089 1116 1245 1287 1315 1417 1421 1442 1936 1976 2000 2204 2258 2264 2402 2410 2440 2576 2614 2823 3841 2856 3095 3101 3130 3252 3253 3260 3488 3499 3501 3753 3776 3787 3948 3963 3990 4123 4201 4226 4365 4384 4425 4613 4722 4727 4942 4989 5030 5246 5349 5356 5415 5416 5418 5563 5584 5684 5800 5869 5898 6038 6051 6060 6315 6319 6330 6456 6457 6488 6525 6552 6571 6765 6786 689T 7069 7102 7109 7225 7282 7313 7426 7430 7450 7598 7636 7640 7806 7828 784» 7920 7955 7983 8156 8163 8169 8362 8376 8448 8789 8791 8793 6042 9055 9064 9269 9312 9330 9514 9541 0545 9743 9803 9828 9926 10055 10067 10242 10295 10296 10399 10494 10497 10854 10858 10954 11168 11175 11228 11476 11495 11510 11837 11842 11894 12001 13028 12139 12354 12365 12414 12641 12647 12701 12836 12840 12848 12994 13026 13029 13209 13232 13241 13362 13398 13433 13616 13639 13605 13814 13833 13838 13955 14003 14026 14316 14333 14336 14581 14614 14751 14884 14904 1491? 15109 15125 15191 15492 15593 15594 15812 15817 15819 16036 16093 1611? 16165 16168 16188 16397 16496 16509 16752 16772 16816 16963 17036 17076 17199 17208 17223 17435 17438 17446 17632 17642 17652 17729 17750 17828 17979 17985 18005 18121 18145 18140 18300 18304 18316 18398 18404 18435 18565 18596 18643 18802 18837 18838 19143 19204 19217 19259 19286 19314 19493 19538 19540 19918 19620 19956 20097 20123 20158 20257 20344 20351 20543 20565 20585 20706 20717 20722 21071 21126 21151 21287 21308 21335 21509 21603 21640 21745 21739 21628 Voor het machinistendiploma BI is ge slaagd de heer W. G. van Opdorp, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Velllngsvereenlglng Zuid-Beveland. GOES 12 Febr. Andijvie 24—27, breek- peen 3,90, koolrapen 1-3, spruiten 17, gr. sav. kool 5.20, knolseldery 3.50, uien 2- 5.40, boerekool 6-6.50, veldsla 27-28 per 100 kg. Clycla's 0.37, per pot, Appels (stek) 8.50-15 per 100 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3