STADSNIEUWS Middelburg. Dampo Bonbons STADSNIEUWS Goes. STADSNIEUWS Vlissingen. SPORT Kerk en school Staatsloterij OUD-NOTARIS J. a BLAUPOT TEN CATE 70 JAAR. Heden herdenkt de heer J. C. Blaupot *en Cate, oud-notaris alhier, zyn 70sten verjaardag. De heer Blaupot ten Cate werd met ingang van 25 September 1912 tot notaris alhier benoemd en heeft het ambt in Fe bruari 1939 neergelegd. Heeft hij zich veler hoogachting en waardeering verwor- yco dank zy de voorkomende wijze waarop hy zijn kennis in dienst zijner clientèle stelde, ook buiten zijn eigen werk heeft hij steeds op verschillend gebied met de stad en haar belangen medegeleefd en hij doet dit nog heden ten dage. In de eerste plaats willen wy wijzen op den hechten band die er gedurende een lange reeks van jaren bestaan heeft tus- schen de N.V. Middelburgsche Courant van welk blad het onze een voortzetting is, doordat hjj als hoofdcommissaris dier N.V. zfln volle medewerking heeft vereend als het gold de belangen dier vennootschap. Een belangrijke functie van den heer Blaupot ten Cate is die van adviseur en plaatsvervangend agent bij het agentschap der Ned. Bank, terwijl hy medewerkt aan de behartiging van de belangen van hen die door oorlogshandelingen gedupeerd zijn, door zjjn lidmaatschap van de schade-en quête-commissie. Zijn belangstelling voor de stad bleek verder uit zijn bestuurslid maatschap van de vereeniging tot instand houding van oude gebouwen, van de ver eeniging „Kunstmuseum" en van de Tee kenacademie. Dat de jarige nog kortgeleden tot com missaris van den Polder Walcheren is ge kozen, bewijst dat hy ook op den leeftijd der sterkeren nog ten volle medeleeft. Al len die den sympathieken oud-notaris ken nen, zullen met ons hopen dat hy zich nog lange jaren aan de verschillende belangen zal mogen blijven wijden. PAARD OP HOL. Gistermiddag omstreeks een uur schrok een „puinpaard" dat in de Lange Delft voor een wagen was gespannen, van het geluld van een stalen meter die over de straat werd getrokken. Het dier sloeg op hol, galoppeerde door de Korte Delft en over den Dam, maar werd ter hoogte van de Beatrixbrug door eenige werklieden ge grepen en tot staan gebracht. Dier en wa gen veroorzaakten ongelukken noch schade. HET GRAAFWERK. Wordt de Markt lager gelegd? Men heeft de laatste dagen kunnen waarnemen, dat ook op het verhoogde deel van de Markt graafwerk wordt verricht, gleuven zijn er in verschillende richting gemaakt. Een en ander staat in verband met een plan om de Markt over haar geheel af te graven, waardoor het Stadhuis iets hooger komt te staan ten opzichte van het plein. Dit zal het zicht op het monumentale ge bouw zeer zeker verfraaien. Het zou ten slotte om een verlaging van het plein met 50 of 60 cM. gaan. HET ZWARTE PAADJE LANGS DEN WEG MIDDELBURGSOUBURG. Gisteren hebben voor het kantongerecht enkele personen terecht gestaan, die ge fietst hebben op de geasfalteerde smalle strook langs het rijwielpad op den Nieuwen Vlisslngschen weg tusschen Middelburg en Souburg. De kantonrechter heeft deze verdachten allen vrijgesproken, omdat de Rijkswater staat geer, kenteeken heeft doen aanbren gen, dat deze geasfalteerde strook niet tot het rijwielpad behoort en dus voor fietsers verboden is. HET MIDDELBURG SCH HULPCOMITÉ. Zooals wij verleden week reeds meldden, zou de kern van het Middelburgsch Hulp comité voort werken en wel in de eerste plaats in verband met de tweede geldelijke uitkeering. Thans vernemen wij, dat men Maandag n.8. zal beginnen met de uitkeering, volgens de bij de gedupeerden bekende volgorde, naar de beginletters van den familienaam. Het comité hoopt, dat ieder, die op eeni- gerlei wijze goederen van het comité beeft gehad, zal komen. Men moet by zich heb ben de stamkaarten van alle gezinsleden en een opgave van het schade-enquête-num mer. Men lette goed op en late zijn dag niet voorbijgaan, anders loopt men kans, dat iemands bedrag niet meer wordt uit betaald. Het comité wil zijnerzijds ook gaarne afrekenen met allen, die iets te vorderen hebben en roept in een advertentie in dit nummer op de rekeningen voor Za terdag 22 Februari in te dienen. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 u. n.m. tot 8 u. n.m. Sigarenaansteker; paar wanten; roode wollen kinderhandschoen; ry wiel slot met ketting; schaartje; sleuteltje; roode kin- derportemonnaie met inhoud; heerenport- monnaie met inhoud; klein sleuteltje; rij- wielbelastingmerk; bruine kinderhand schoen; rijwielbela8tingmerk; zwarte wol- Jen handschoen; bruine kinderhandschoen. Bij vinders: medaille van een zwem ver eeniging, A, Koppejan, Spuistraat 7; zwar. to want, L. Groen, Wilhclminastraat 7; zilveren broche, J. Polderman, Nieuwe Vlissingscheweg E 339; handschoen met roode rand, winkel Kavi, Lange Viele; bruine portemonnaie zonder inhoud, A. Pe tiet, Bagtjnhof 20; belastingmerk in klem, J. de Krijger, Noordsingel 166, honden penning 29, H. Robber, Volderstraat 7; dubbele bruine fietstasch, inhoudende wor telen, P. Poortvliet, Bellinkstraat '4; sleu teltje van een klok, L. Verhage, Lange Giststraat 8; boodschappentasch, C. Buys, Molenberg 49; kop van autolamp, J. Mon- deel, Klein Vlaanderen 79; vulpen In lede ren étui, A. Back, Giststraat 44; vulpot lood, B. van Dort, Bogaardstraat 12; fiets pomp, N. A. Dekker, Vlisslngschestr. B 286; stofbril en gummi tabakszak, D. Griep, Wilhelminastraat 6, parapluie, G. Ma- rinissen, Noordweg A 1, Oostkapelle; LOOP DER BEVOLKING. Inge'k omen: D. van der Meyden, magazijnbediende, D. D. v. d. Boutstraat 14, van Amsterdam C. P. Servaas, dienst bode, 's-Heer Hendrikskinderenstraat 29, van Wemeldinge C. W. Koolwijk, geb. Fros, zonder beroep, Kamperfoeliestraat 9, van 's-GravenhageP. Nieuwenhuyse, scheepswerktulgkundige, Tulpstraat 70, van Alphen aan den RjjnJ. J. Siljee, onderwijzer, Couwervestraat 25, van Lei den A. F. Baarends, chauffeur, Westha- vendijk 27, van Oost- en West-Souburg E. Maartense, hulp in de huishouding, Vo- gelzar.gsweg 64, van Zierikzee C. H. Ven- deville, zonder beroep, a.b. van schip „Cor nelia", van Vreeswijk J. Gelok, pakhuis knecht, 's-Heer Hendriksklnderendijk 27, van Medemblik J. H. Peterse, agent van politie, Scheldestraat 43, van TielE. Paardekooper, dienstbode, Vogelenzang- weg 76, van 's-Heer Arendskerke A. van der Molen en gezin, agent van politie, Scheldestraat 100, van Groningen A. de Jonge, dienstbode, Kloetingsche weg 40, van HoedekenskerkeW. Sinke, dienst bode, Westwal 36, van 's-Heer Arends kerke P. J. de Witte, dienstbode, West singel 93, van Kapelle B. Makkenze, hulp in de huishouding, Willem Zelleweg 25, van MiddelburgC. A. Hamel, zonder beroep, Wijngaardstraat 62, van Vlissingen G. H. de Bruijn, geb. van Gorkom, strijkster, Pieter Jaspers© plein 2, van Utrecht P. Weeland en gezin, zonder beroep, Lange Vorststraat 20, van Zierikzee C. Bakker, verpleegster, Oostwal 31, van Delft L. van der Plas en gezin, agent van politie, Zuidvlietstraat 60, van Katwijk J. J. Hen- drikx, stoker machinist, Piccardstraat 5, van PrincenhageJ. Joosse, dienstbode, Lange Vorststraat 28a, van Vrouwenpol der E. A. Rutgers, fotograaf, J. A. Black- straat 12, van Nijmegen F. Kuueleyn, kantoorbediende. Parallelweg 28, van Am sterdam J. Vergouwe en echtgenoote, zonder beroep, Scheldestraat 39, van Vlis singen J. Achterbergh, ass. stationschef N.S., Couwervestraat 42, van Zeist C. J. Nieuwenhuis en echtgenoote, kantoorbe diende, Papegaaistraat 5, van Zaandam S. de Rijke, verpleegster, Oostwal 31, van Arnemuiden A. Y. A. Loojjen, zonder be roep, Garizepoortstraat 6, van Leiden M. Schag, dienstbode, 's-Heer Hendriksklnde rendijk 6a, van Oudelande P. J. Gillissen en gezin, kantoorbediende, Wilhelmina straat 92, van Vlissingen J. P. Bink, dienstbode, Wijngaardstraat 44, van Hil versum. Vertrokken: M. P. Schrieren vrouw, zonder bert>ep, van Zuidvlietstraat 59, naar Vlissingen P. Brouwer, verpleeg ster, van Zonnebloemstraat 18, naar Vlis singen; D. Potter, huishoudster, van Opril Groote Markt 9, naar Wemeldinge F. J. Nouse, dienstbode, van Westwal 36, naar Kattendijke E. J. Muis, zonder beroep, van Wilhelminastraat 5, naar Hilversum A. J. de Jonge, dienstbode, van Kloeting sche weg 40, naar Ovezande; C. J. Jan sen, verpleegster, van Oostwal 31, naar Nieuwveen A. Verton geb. Meijers, zon der beroep, van Westwal 26, naar Kort- gene J. de Winter, zonder beroep, van Zuidvlietstraat 44, naar 's-Heer Arends kerke K. F. W. Lies, onderwijzer, van Oostsingel 144, naar Wormervcer M. J. Zandee, constr. bankwerker, van Zaagmo lenstraat 19, naar Zierikzee C. J. Steen- hart, kolenbezorger, van M. H. Tromp straat 8, naar Wemeldinge N. Lensellnlc geb. Stok, zonder beroep, van Oostsingèl 78, naar Ridderkerk P. J. J. Willemse, verpleegster, van Kleine Kade 9, naar Rotterdam M. de Winter, zonder beroep, van Oostsingel 98, naar Ovezando A. K. Zweede en vrouw, van Oostsingel 154, naar Wageningen J. Roda, zonder beroep, van Turfkade 3, naar Bergen op Zoom F. van der Weele, leerling electricien, van Zus terstraat 15, naar'Zuilen K. J. de Jonge, zonder beroep, van Voorstad 56, naar Nieu- werkerkL. van Sabben, zonder beroep, van Heernisseweg 22, naar 's-Gravenhage A. N. Groustra, werktuigkundig ingenieur, van Groote Markt 1, naar Hilversum M. P. Meeuwse, dienstbode, van 's-Heer Hendriksklnderendijk Sa, naar Oudelande J. W. de Schipper, ass. apotheker, van Klokstraat 19, naar MiddelburgS. H. Schaalje, dienstbode, van Scheldestraat 48, naar Vlissingen; E. Vermeulen, leerares landb. huish. onderwjjs, van Blankstraat 12, naar Ovezande J. van der Maale, geb. Almekinders, zonder beroep, van Bierkade 1, naar Arnhem P. Hendrikse, geb. Bruel, zonder beroep, van Westsingel 101, naar Vlissingen W. Minderhout en gezin, wa- genmeester N.S., van 's-Gravenpoldersche weg 3, naar Kloetinge L. C. Beenhakker, geb. de Braai, zonder beroep, 's-Gravenpol dersche weg 26, naar 's-Heer Arendskerke. snebinder, L. Hendrikste, Korte Gist straat 8; bruine glacé heerenhand schoen, H. M aars en, Stationstraat 22; parapluie, G. Marinissen, Noordweg A 1, Oostkapelle; snelbinder, L. Hendrikse. Korte Giststraat 8; bruine glacé heeren handschoen, H. Maarsen, Stationstraat 22; bruine wollen sjaal, J. de Vries, Nieuw- en St Joosland A 141; glacé beereuhand- schoen J. Fiegen, Vlissingschestraat 4; rijwlelbela8tingmerk, M. Temme, Lange Noordstraat 49; roode dameshandschoen, R. v. d. Sllkke, Lange Viele 72; ringetje, Chri8tiaan Zecveld, Korte Geere 29; bank biljet, K. Visser, Heerengracht 84; bruin wollen handschoentje en een knot bruin sajet, J. Kerkhoven, Havendtjk 25; bruine dameshandschoen, K. Leenouds, Slepers gang 1; damespolshorloge, H. Houmes, Dam 65; kokertje, inhoudende fleschje met jodium-tinctuur, D. J. Oerlemans, Singel - straat 18; paar roode wollen dameshand schoenen, M. Schuit, Korte Geere 57; zak doek, C. Verhage, Veerscheweg 110. Indien by één der vinders voorwerpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het hur©au van politie alhier. DE DUITSCHE POLITIE GEEFT EEN MAALTUD VOOR BEHOEFTIGE KINDEREN. Zaterdag a.s. Is het de „Tag der dcutsche Polizei". Ter gelegenheid hiervan zullen naar wt) vernemen, een 120-tal kinderen, die gewoonlijk aan de gemeentelijke kin dervoeding deelnemen, de gast der Duit- sche politiemenschen zijn. In het Concert gebouw zal hun des middags van 12 tot 1 uur een maaltijd worden aangeboden. DE VISSCHERÏJ LIGT STIL. Na de goede dagen ten tyde van de schardynvangst is het op het oogenblik met de inkomsten der visschers slecht ge steld. Practisch van Kerstdag af is niet meer gevaren kunnen worden, tengevolge van de vorst en de slechte weersgesteld heid. De verdiensten die men bij de schar- dijnvisschery genoot, zijn dan ook ver opgeleefd. Het meerendeel der mannen die in de visscherij hun werk vinden, zijn nu op den steun aangewezen. WORDEN ENTREEPRIJZEN VOOR VOETBALWEDSTRIJDEN VERHOOGD De nieuwo omzetbelasting, welke 1 Fe bruari is ingegaan, treft uiteraard ook de voetbalclubs. Aan het einde van ieder kwartaal zullen de clubbesturen opgave moeten doen van de bruto-inkomsten aan entréegelden over dat kwartaal. Van die recette zullen de clubs dan 2% pet. aan de schatkist moeten afstaan. Hoe de clubs dit zullen ondervangen, is nog steeds de vraag. Blijkbaar hebben de meeste vereenigingen nog geen rekening gehouden met deze bepaling. De bioscopen, die ook onder deze bepalingen vallen, hebben over het algemeen de omzetbelas ting op het publiek verhaald door de entrée-prijzen met ongeveer vijf cent te verhoogen. Welke koers de voetbalclubs zullen zeilen staat nog te bezien. Er zijn twee mogelijkheden; öf men verhaalt het op het publiek, zooals de bioscopen dat deden, öf men betaalt de belasting uit eigen kas. Het is echter goed, terdege rekening met deze bepalingen te houden, aldus het Volksbl., daar de clubbesturen anders aan het einde van het kwartaal wel eens voor een onaangename verrassing konden ko men te staan. SPORT IN BELGIË. Te Antwerpen heeft zich de laatste tijden een nieuwe sprinter geopenbaard, met name Haerbos. Hy is een product van de zoogenaamde medaillewedstryden, welke steeds des Zondagsochtends verredén wer den. Haerbos heeft zich langzamerhand goed ontwikkeld en is wel zoo verstandig geen andere wedstrijden te ryden dan sprintwedstrijden. Zoo blijft hij in zijn specialiteit en kan hij vooruitgang' maken. Hij wint regelmatig van allen van zijn categorie en hy verdient nu tegen een sterkere party te kunnen uitkomen. Maar, hij is te sterk voor de zwakkeren, hy is wellicht nog niet sterk genoeg voor de sprinters van de beste klasse. Hy is in een overgangsperiode. Er zouden enkele tegenstanders dienen gevonden te worden, waartegen hij zich in te spannen heeft. In den Belgischen wielerbond heeft men inzake taalregeling een beslissing getrof fen. De negen provincale afdeelingen krygen een vry uitgebreid zelfstandig be staan. De vier Vlaamsche provincies wer ken uitsluitend met de Nederlandschc taal, de vier Waalsche met het Fransch, terwyl de provincie Brabant de twee talen op geiyken voet zal zetten. In de middenbe sturen zal ook de tweetaligheid hecrschen en er zullen beambten by komen, welke uitsluitend voor de Vlaamsche gewesten te werken zullen hebben. Een goed nieuws is nog bekend ge- vforden. De Fransche wielerbond heeft aan zyn ï-yders toestemming gegeven in België op te treden. Reeds werden voor Brussel voor 16 Februari Almar en Lapébie aan geworven. Trofee der sportverdienste. Vorige week werd de trofee der sport- verdienste uitgereikt aan mej, Fernanda Caroen, de bekende zwemster uit Oostende. In een paar jaar verbeterde zy niet min der dan 22-maal Belgische records en tweemaal een wereldrecord: de 1000 yards in 18.0.31 en de 500 meter in 6.28.2. Mej. Caroen zou, zonder de huidige gebeurte nissen een moeilyke tegenstandster voor Ragnhild Hveger kunnen worden. Zy oefent momenteel niet erg druk en wacht betere tyden af, of de herneming der in ternationale betrekkingen om weer in topvorm te raken. Caroentje, zooals men haar noemt, beeft in hare stadgenoot© mej. van de Kerck- hove een andere zwemster, waarvan men nog hooren zal. Ook deze heeft al herhaal- delyk Belgische records verbeterd. Voetbal. Aan voetbal la er de laatste twee weken niet veel gedaan, slechts enkele wedstrij den en dan nog zonder eenig belang werden gespeeld. Er wordt naar gestreefd weer een competitie te krygen, waarin clubs uit diverse provincies elkaar ont moeten: het eenige middel om de sterk geslonken belangstelling weer wat op te monteren. „VUUR AAN DEN HEMEL". Japansche film voor Hitler en Mussolini. Naar Domei uit Tokio meldt zal het Japansche ministerie van oorlog aan Hit ler en Mussolini de Japansche film ten ge schenke geven getiteld „Vuur aan den nemel", waarin het optreden van de Ja pansche luchtmacht in China vertoond wordt. Voorts zal aan rijkskanselier Hitier nog worden aangeboden de Duitsche versie van de Japansche film „Het leven van tommandant Nisjizoemi". OUD-NOTARIS JOH. PILAAR 70 JAAR. De meest bekende Goesenaar. Morgen, Vrydag 14 Februari, zal onze stadgenoot, de heer Joh. Pilaar, zeventig jaar worden. Als opvolger van zyn vader, den heer J. M. Pilaar, die te Goes notaris was van 17 Juli 1871 tot 1 Februari 1904, trad de heer Joh. Pilaar 26 Februari 1904 in functie, waarna hy 1 Januari 1930 om gezondheids, redenen ontslag nam. Wij gelooven niet, dat wij overdryven, als wy den heer Joh. Pilaar den meest bekenden Goesenaar noemen. Zooala de historicus, by den naam Goes, onwille keurig denkt aan de bekende figuur van Jacoba van Beyeren, zoo denkt de gene ratie van deze eeuw by den naam Goes, allereerst aan Joh. Pilaar. En niet alleen de Goesenaars zelf, maar zeker tallooze Zeeuwen en zeer velen elders in den lande. Uit den aard der zaak, bracht reeds dit zeer wijd en gunstig bekende notarishuis den naam van Joh. Pilaar op veler lippen, doch veel meer nog was dit het geval, doordat de heer Pilaar reeds spoedig in het openbare leven op den voorgrond trad en daaraan in velerlei opzicht leiding gaf. Zoo was de heer Joh. Pilaar hoofdbe stuurslid van de Broederschap der notaris sen in Nederland, lid van de Kamer van Toezicht op de notarissen en candidaat- notarissen te Middelburg, commandant der Schuttery, commandant en voorzitter der Burgerwacht, voorzitter der Coöperatieve Voorschotver.- en Spaarbank te Goes, voorzitter van het Gasthuisbestuur, lid van den gemeenteraad, voorzitter en op richter van de stichting „Fonds voor een 24-uurs-telefoon' Reeds dit is een aardig lystje functies, maar nog beter teekenen wy deze figuur door te vermelden, welke functies hy nog steeds bekleedt. De heer Joh. Pilaar is dan nog: voorzit ter van Commissarissen der waterleiding „Zuid-Beveland" (daarvoor afgevaardigde voor Goes en sinds 1914 Commissaris), voorzitter der Schade- en Enquête-com missie voor Z- en N.-^eveland, Tholen, St. Philipsland, Schouwen en Duiveland, voor zitter van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, voorzitter van het „Fonds voor oud-militairen in het district Goes", voorzitter der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwys, voorzitter der afd. Goes van „Toonkunst", lid van het Pachtbureau voor Zeeland, hoofdbestuurder van „Het Grondbezit" te Utrecht, commis saris der Zeeuwsche Fruitteeltmaatschap- py, commissaris der Waterleidingmij. ,,Midden Zeeland" te Middelburg, commis saris der Onderl. Brandwaarborgmij. voor Zeeland te Middelburg, commissaris der Alg. Zeeuwsche Verzekeringsmy. te Mid delburg, commissaris der Handelsmy. wed. J. C. Massee en Zoon te Goes. Wy willen hiermede deze opsomming, die zeker nog niet volledig is. staken, en mogeiyk ook doet ze wat „droog" aan, maar tenslotte teekent deze lyst van functies toch wel duldeiyk, welk een grooten invloed de nu by na zeventig jarige op het openbare, maatscbappeiyk en economisch leven had en nog heeft. Want, zooals ook den aard der functies reeds uitwyst, het waren, of zyn geen eere-baantjes". Ook die had de heer Pilaar tallooze en ongetwyfeld weet hij zelf by geen benadering hoevele malen hy eére- lid, of commissaris, of bestuurder enz. van een tentoonstelling, feestcommissie é.d. was. Wy vermoeden, dat er deze eeuw op dit gebied weinig te Goes gebeurde, of de naam van den heer Joh. Pilaar kwam op het programma of uitnoodiging voor. Dit alles zij echter slechts terloops vermeld, dit over komt velen die tot den „gegoeden" stand behooren, maar slechts weinigen ia' het gegeven, daarnaast op zoo velerlei, gebied leidinggevend op te treden. Ongetwyfeld deed het wat vreemd aan, toen wy vermeldden, dat de heer Joh. Pilaar tien jaar geleden wegens gezond heidsredenen ontslag nam als notaris, ter wyl hy daarnaast zoovele functies bleet vervullen dat men zich onwillekeurig af vraagt, hoe het mogeiyk is, dat één mensch dit alles als „bijbaantjes" kan be hartigen, want daarnaast bleef de heer Pilaar ook nog verschillende administra ties voeren en cischt uit den aard der zaak ook zyn eigen omvangrijk bezit zyn voortdurend toezicht. Het is ongetwyfeld de gezonde, sterke, werkzame geest van den heer Pilaar geweest, die ook zyn lichaam weer vrywel geheel deed genezen en die het hem ook mogeiyk maakte den velen arbeid, die steeds op hem rustte, op de beste wijze te doen. Want ondanks dat die arbeid zoo zeer omvangrijk was, wist de heer Pilaar zich toch steeds zoo vol komen op elk gebied in te werken, dat hij met gezag kon spreken, of schrijven (wy denken op dit laatste' gebied byv. aan de goed-gedocumenteerde brochure die de juiste verhouding van de gemeente Goes tot het Gasthuis omschreef). En daarbij heeft de heer Pilaar de gave goed en ge- makkeiyk te spreken. Hy kan zich, waar het past, laten gaan, in goed gebouwde zinnen en gevoelvolle woorden, om een andermaal, zonder een woord overbodig te uiten, scherp en zakelijk zyn meening te zeggen. Misschien is de heer Pilaar dan wel eens wat „kort", laat hy zich even gaan, driftig soms, om de niet-verstandige opmerkingen van anderen, omdat ze niet zoo spoedig den juisten weg zien als hy, maar nimmer is dat een uiting van onge voeligheid. Integendeel. Talloozen zouden kunnen getuigen, dat ook nimmer een ver- geefsch beroep werd gedaan op het „ge voel" van den heer Pilaar. We mogen daar verder niet over uitwyden, wetende, den heer Pilaar daar geen genoegen mede te doen, maar eenmaal mag het toch gezegd worden, dat die talloozen, particulieren en bestuurders van allerlei instellingen, met groote dankbaarheid immer zullen denken hoe hy h in zyn gevoel voor zyn mede- mensch daadwerkelyk toonde. Evenzoo als het in den grond dit sociale medegevoel steeds was, dat hem zoo velerlei taak i'oor anderen op zyn schouders deed nemen. Hooge boomen vangen veel wind. Ook de heer Pilaar heeft zeker groote teleurstel lingen ondervonden, en daarby denken we dan byv. aan de bekende „Gasthuiskwes tie", die zooveel tongen en pennen in be weging bracht. Maar wy gelooven toch, dat alle terzake-kundlgen, dit meer zagen als een „administratief" geval en dat dit nimmer iets afdeed aan hun groote waar deering voor al hetgeen de heer Pilaar ook voor het Gasthuis deed. En evenzoo zul len zy steeds bedenken, als Goes thans een Gasthuis heeft, dat zich kan meten met de beste, en dat ook financieel geen groote of in het geheel geen zorgen geeft, dat dit voor een niet gering deel t© danken is aan wat Joh. Pilaar er voor deed. Wy zouden daarnaast nog veel Icunneo noemen, dat de byzondere toewyding van den heer Joh. Pilaar had, byv. de water- leidingmy., het museum, Toonkunst, enz., eiiz., doch wij willen van dit artikeltje geen „terugblik" maken op een periode, die. als het ware, afgesloten is. Wij stonden voor dezen mijlpaal, dezen zeventigsten jaar dag van den heer Joh. Pilaar, slechts even stil, dankbaar voor hetgeen hy deed ea hopende, dat hy zoo zyn gaven en klach ten nog la. zal mogen blijven geven aan de gemeenschap in het algemeen cn de Goesche in het bijzonder. Alleen.alles wat wy hier schreven zagen wy voor een schoonen achtergrond, die niet minder waard is hier genoemd te worden. Wy zagen voor ons ook steeds de echtgenoote van den heer Joh. Pilaar, mevrouw PilaarKakebeeke. Daarby noe men wy twee namen, die met Goes söam- geweven zyn als byna geen andere. Twee namen, ae i welke Goes veel verplicht is. En als wy dan by dit „kroonjaar" van don heer Joh. Pilaar met dank wilden memo- reeren. wat hij tot heden voor zoovelen deed, dan gaat die dank tegeliik uit naar mevrouw PilaarKakebeeke, die evenzoo in allerlei functies naast haar echtgenoot de gemeenschap diende en die hem onge twijfeld immer een zeer grooten steun was. Wenschen wy daarom beiden, nog vele, gezonde, gelukkige jaren naast elkander. JEUGDIGE INBREKERS AANGE HOUDEN. De politie te Wapenveld ls er in geslaagd twee 17-jarige jongens aan te houden, die er van verdacht worden Inbraken te heb ben gepleegd in de villa's „Berty" en „Tonny" op den Philipsbergzy namen mede wat er van him gading was. By het onderzoek kwam aan het licht, dat vele diefstallen van den laatsten tyd, op reke ning van deze jeugdige dieven kunnen worden geschreven. Zy zyn begonnen met het wegnemen van een dennenboompje uit een bosch, en eindigden met een geraffineerde inbraak in de onbewoonde villa's. In den tüd daar- tusschen hebben zy fietsen ontvreemd, oi fietstasschen leeggeplunderd, verschillende kippenhokken met ec bezoek vereerd e.d. Een kippenhouder is zelfs meer dan 100 aan kippen kwytgeraakt Ook de vader van een der jongens, D. genaamd, is in arrest gesteld. Deze biykt zich schuldig te hebben gemaakt aan dief stal van een schaap uit de weide. De politie onderzoekt thans of er nog meer Wapenvelders in het complot zitten. INBRAAK IN CONFECTIEMAGAZIJNEN Gisternacht hoeft men ingebroken In de confectiefabriek der firma L. do V. In de leidisatraat te Rotterdam. Zeven coupons heerenstof ter waarde van ongeveer duizend gulden werden ge stolen. Vier koffers met handschoenen en Jameskousen, die klaar gezet werden, heb- oen de inbrekers achtergelaten. Ook aan de fabriek van R. ui., die in hetzelfde pand gevestigd is, heeft men een bezoek gebracht Twaalf tafelkleeden, 64 paar handschoenen en negen dozijn paar heeren sokken werden hier gestolen. De politie stelt een onderzoek lft. DOMINEE NIEMÖLLER. Hy maakt vergelijkende studies. In kringen der buitenlandsche journalis ten te Beriyn doet zoo verneemt het A.N.P. van welingelichte zyde, het gerucht de ronde, dat ds. Niemöller zich voorbe reidt om tot het Katholieke geloof over te gaan. Naar men thans echter vernam, is als gevolg van deze geruchten een Ber- lynsch correspondent van een buitenlandsch dagblad dezer dagen by mevrouw Niemöl ler geweest, by welke gelegenheid hy haar de oorzaak van deze geruchten heeft ge vraagd. Zy verklaarde aan den journalist, dat haar man weliswaar reeds geruim en tyd vergeiykende studies maakt over de Evangelische en Katholieke geloofsleer, doch dat hy geen verzoek heeft ingediend om in de Katholieke kerk to worden opge nomen. Overigens, zoo deelde zy .node, gaat het met mijn man, wat do gezond heid betreft, zeer goed. In Berlijnsche kerkeiyke kringen gelooft mén, dat de oorzaak van deze geruchten gelegen is in de door mevrouw Niemöller bevestigde studies van haar man. Trekking van heden. 1.000 6044 9493 16683 17024 400 1106 11862 11664 15765 200 7727 8032 12004 17859 19*70 100 1888 2468 3798 8935 10920 10999 18255 20910

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2