n r BismaRêx Ouders aansprakelijk voor kinderen. Patroon en minderjarig personeel. De Jeugdige Gannef was als jongste be diende op een kantoor werkzaam en werd door zgn patroon uitgezonden om kwitan ties te innen. De verantwoording der ont vangen gelden ging echter niet vlot; er kwam 150,te kort. Zyn vader paste dit bedrag by, de patroon streek met de hand over zfln hart en was genegen dezen mis stap als een jeugdige dwaasheid te be schouwen. Gannef beloofde beterschap en bleef by zyn goedhartigen patroon in dienst Van de gelegenheid om zyn misstap weer goed te maken en de clemente houding van zyn patroon, maakte hy echter een zeer ongepast gebruik. In een onbewaakt oogen- blik wist hy uit de brandkast van zyn pa troon een postchequeformulier te ontvreem den en vulde daarop een bedrag van 988,23 in. Tevens maakte hy zich meester van het handteekeningsstempel en plaatste dit onder de chèque. Het geld incasseerde hy en wendde het ten eigen bate aan. Aan gifte van deze laatste fraude volgde en de jeugdige Gannef kwam in de gevangenis terecht. De patroon sprak nu den vader aan op grond van art. 1403 B.W., lid 2, dat ouders of voogden verantwoordeiyk stelt voor de schade toegebracht door minderjarige kin deren, die by hen inwonen, tenzy ouders of voogden bewyzen, dat zy de schadebren gende daad niet hebben kunnen verhinde ren. De vader ging hiermede niet accoord en voerde als verdediging aan 1. dat zyn aansprakeiykheid uit art 1403, lid 2 B.W., is overgegaan op den pa troon ingevolge het derde en vierde lid van dit artikel; (Deze bepalingen stellen de meesters aansprakeyk voor de schade door hun ondergeschikten toegebracht.) 2. dat hy de daad van zyn zoon niet heeft kunnen beletten. Verder voerde hy aan, dat de patroon na de opgedane ervaring op eigen risico zyn zoon in dienst had gehouden of weer in dienst genomen. Bovendien had de patroon in stryd met de afspraak opnieuw kwitan ties door zgn zoon laten innen. Overigens had de patroon zyn risico verzwaard door op het kantoor, waar de jongeman werkte, de brandkast open te laten staan, zoodat het chèqueboekje voor het grypen lag, ter- wyi het handteek en ingsstempel niet be- hooriyk weggeborgen was. De Rechtbank vond dit verweer niet af doende. Zy oordeelde aldus; Het doet niet ter zake, of de jonge man na de eerste fraude in dienst gebleven is of opnieuw in dienst genomen, want het staat vast, dat hy met medeweten en goedvinden van zijn vader in dezelfde dienstbetrekikng is ge bleven. Deze bereidwilligheid van den pa troon, welke toch kenneiyk in het belang van den jongen was, kan niet tot gevolg hebben, dat daardoor het risico voor de tweede fraude op den werkgever komt te rusten met opheffing van de aansprakelijk heid van den vader. Zelfs indien de jonge man na de eerste fraude weer met de inning van kwitanties zou zyn belast, dan is dat te dezen niet van gewicht, want de tweede fraude verschilt naar haren aard volkomen van de eerste. Immers by de eerste fraude bleek slechts, dat de jongen een misstap had begaan ten aanzien van het afdragen van gelden, welke hy op regelmatige wyze onder zich had ge kregen. Voor den patroon was er dus ten hoogste wellicht aanleiding om op herha ling daarvan bedacht te zyn. Bovendien had de jongen reeds vóór de eerste fraude huur penningen ten nadeele van zyn vader ver duisterd, doch dit feit was den patroon niet medegedeeld. Deze kreeg derhalve den in druk, dat de eerste fraude éen Jeugdige dwaasheid was. De geschiedenis met de chèque was echter op zichzelf van aanmerkelgk ern stiger aard en getuigt van zoodanig over leg, als voor den patroon van dezen 17- jarigen jongsten bediende niet of nauwelijks te verwachten was. Den patroon is dus in redelgkheid niet te verwijten, dat op den bewusten dag de brandkast met het post- chèqueboekje open stond, tydens en in ver band met de normale kantoorwerkzaam heden en evenmin, dat de jongen kans zag van elders het handteekeningsstempel te be machtigen. Onder deze omstandigheden kan er geen sprake van zyn om de aansprakeiykheid van den vader als op den patroon over gegaan te beschouwen en er is trouwens voor de uitsluiting van des vaders verant- woordeiykheid te minder aanleiding, nu hy by een bespreking met den patroon na de eerste fraude heeft verzwegen, dat zyn zoon zich al voorheen ten nadeele van zgn vader aan verduistering had schuldig ge maakt Dit was het eerste punt van het verweer van vader betreft Omtrent het tweede punt dat hij de daad van zyn zoon niet heeft kunnen verhinderen, kreeg de vader even min gelyk. Hy had de aansprakeiykheid voor verdere misdragingen van zyn blgk- baar door en door oneeriyken zoon willen uitsluiten, dan had hy daartoe afdoende en redeiykerwyze van hem te verwachten maatregelen moeten nemen. Hy heeft er evenwel toe medegewerkt dat zyn zoon by den patroon op kantoor werkzaam bleef; het was dan te voorzien, dat zich allicht een nieuwe gelegenheid tot het plegen van fraude zou voordoen. Op grond van deze overwegingen stelde de Rechtbank den vader ten volle aanspra- keiyk voor de door den patroon geleden schade. Deze uitspraak geeft een goed voorbeeld ten aanzien van het verhaal, dat de werk gever heeft op de ouders van de minder jarigen, die hy in dienst heeft Verzwgging van minder goede karaktertrekken door de ouders, tengevolge waarvan de werkgever gedupeerd wordt, kan de betrokken ouders duur te staan komen. Niettemin zou het voorbarig zgn hieruit te concludeeren, dat de ouders nu voor elk wangedrag of mis slag van minderjarigen aansprakelyk zijn. De houding van den werkgever is daarbij evenzeer van gewicht, als die van de ou ders, gelijk uit de overwegingen van boven besproken vonnis biykt Vooral in die ge vallen, waarin de minderjarige de grens van de meerderjarigheid nadert is de rechter in het algemeen minder geneigd om de aansprakelijkheid der ouders aan te nemen. Mr. M. VISSER. Nadruk verboden. DRIELING GEBOREN. Zondag is het echtpaar KesselaarJos- ten te Maastricht verblgd met de geboorte van een drieling, nJ. twee jongens en een meisje. DE EERSTE ASPERGES AANGEVOERD. Aan de fruit- en groenteveiling „Naald- wyk" zgn gisteren de eerste asperges aan gevoerd, die 1.55 per bos noteerden. Deze asperges zgn gekweekt op den proeftuin van het Zuid-Hollandsch glasdistrict te Naaldwijk in kassen, welke verwarmd zyn door buizen met warm water. De oogst is hierdoor belangryk vervroegd. PUT OP HET VALKHOF GEVONDEN. By graafwerk op het Valkhof te Ngme- gen zgn gemeente-werklieden gestuit op 'n put van ongeveer veertig meter diepte, die nog water bevatte. Volgens deskundigen zou men hier te doen hebben met een der waterputten van de voormalige burcht. Er moeten op het Valkhof nog meer van deze putten aanwezig zgn. CLANDESTIENE HANDEL IN KAASTOEWIJZINGEN. Een „evangelist" en een tydeiyk ambtenaar gearresteerd. Dezer dagen is een clandestiene handel in kaastoe wijzingen op groote schaal aan het licht gekomen, welke by de Nederland- sche Zuivelcentrale in Den Haag waren ontvreemd. Deze kaastoewyzingen worden aan de winkeliers in ruil voor de consumentenbon nen gegeven en kunnen bg de kaasgros siers weer voor kaas worden ingeleverd. De grossiers leveren deze bonnen op hun beurt weer by de Nederlandsche Zuivelcen trale in. De 42-jarige J. B., zich noemende evan gelist, leidde een godsdienstige secte te Soest en had op de verschillende leden van deze secte grooten invloed. Hieronder be vond zich ook de 27-jarige tydelgke amb tenaar van de Nederlandsche Zuivelcen trale uit Den Haag. De vriendschap, welke tusschen den „evangelist" en hem bestond <en daarbij zal ook wel een zekere sug gestie een rol hebben gespeeld waren aanleiding, dat de tydeljjke ambtenaar in geleverde kaastoewgzingen, welke nog niet voor gebruik ongeschikt waren gemaakt, aan B. ter beschikking stelde. En dit wa ren er niet weinig. Op deze «ijze kwam B. in het bezit van 1. 094.300 rantsoenen, goed voor totaal 111.000 kg. kaas. Hy verzekerde zich de medewerking van eenlge mannen, die de grossiers bezochten. Velen gingen op de aanbiedingen van de heeren in en betaalden 0.80 voor toewy- zingen van 1 kg. De kaasprys werd hier door vanzelf veel hooger, doch dat was geen bezwaar, want buiten de distributie om waren er altyd wel koopers voor te vinden. De „evangelist" ontving op deze manier ruim 1500. Een handlanger van hem in Den Haag, een S6-jarige reclameteekenaar verkocht voor ongeveer 900 en kreeg als provisie 50 en een wollen deken. De transacties van J. B. en consorten kwamen aan het licht door een kaasgros sier uit Westzaan, die niet op het aanbod tot het koopen van kaastoewyzingen was ingegaan. Hy had evenwel by een bezoek aan Den Haag de Ned. Zuivelcentrale van zgn bevindingen op de hoogte gesteld en na een onderzoek door ambtenaren van deze centrale was de politie in de zaak gemoeid. De Haagsche politie deed onmiddellgk een uitgebreid onderzoek by verschillende grossiers in het land en deze bekenden de toewgzingen te hebben gekocht. Zg zullen door de Nederlandsche Zuivelcentrale tuchtrechtelgk worden gestraft. De evangelist B. en de tydeiyke ambte naar zgn inmiddels gearresteerd. De ont vangen gelden had B. grootendeels ten eigen bate aangewend. Door de handelingen van B. is een hoe veelheid kaas aan de consumptie onttrok ken, welke neerkomt op één dagrantsoen per hoofd van de Nederlandsche bevolking. Textiel op de Jaarbeurs. Het nieuwe beeld der Nederlandsche textielindustrie op de a.s. Voorjaarsbeurs. Onder dit motto zal de bloem van de Nederlandsche textielindustrie op de voor jaarsbeurs te Utrecht in de maand Maart verschynen met een collectieve deelneming, die de geheele vierde étage van het derde jaarbeursgebouw beslaat. Op initiatief en onder leiding van de N.V. Internationaal Kunstzgde Verkoop kantoor te Arnhem zullen de kunstzyde- spinneryen van de Nyma te Ngmegen, van de Hollandsche Kunstzyde Industrie te Breda en van de Algemeene Kunstzyde Unie te Arnhem en Ede en byna 100, waaronder de voornaamste, kunstzgde ver werkende industrieën in Nederland haar producten ex poseeren. Er verschynen niet minder dan 33 we verijen en drukkergen, 22 tricotagefabrie- ken, 14 band- en lintfabrieken, 4 fabrie- 112% 351% 67 104 78 98% 94% Verbeterde stemming op de Amsterdamsche beurs. Ter beurze van Amsterdam concen treerde de belangstelling zich gisteren in hoofdzaak op de beleggingsafdeling, meer in het bgzonder de staatsfondsen. In de nieuwe 4 obligatiën vonden geregeld flinke omzetten plaats en daarby bleek de stemming veel te zyn verbeterd. By de opening werd afgedaan tegen 97% later op den middag werd voor 97% ruimschoots geboden. De Nederlandsche staatsobligatiën uit de overige jongere emissies ondervonden van een en ander den terugslag. Voor de gemeenteiyke en provinciale obligatiën openbaarde zich op bescheiden voet eenige kooplust. De geheele beleggingsafdeeling maakt een indruk dat voor het eerste klasse beleggingsmateriaal weer koopers in de markt beginnen te verschgnen. De handel had verder niet veel te be- teekenen. De locale markt was stil en evenals de laatste dagen waren er maar weinig orders. In verscheidene gevallen werd iets beneden het peil van Maandag gehandeld. Op de rubberafdeeling zakten Amsterdam rubbers in van 258 tot 255% waarby later op den middag echter wat meer weerstand werd geboden. De affaire in tabakken was nagenoeg tot stilstand gekomen. De suikerrubriek was zeer stil. De scheepvaartafdeeling lag ver laten. De omzetten in industrieelen waren minimaal. De loome beursstemming strek te zich ook uit tot de petroleumrubriek. De Amerikaansche markt was stil. Amsterdam 1936 3% 84 84 Bataafsche Petr. My. ObL 8% 79% 79% A Amsterdamsche Bank 112% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 356 A K.M: De Schelde Nat Bez. 68% A Houthandel Alberts 105% C Union Pac Rr. 77% Nederland le lng 1940 4 98% Nederland 2e lng 1940 4 94% NederL met bel, fac. 1940 4 Ned. k f 1000 1938 (3%) 3 Indië k 1000 1937 3 A Koloniale Bank A Ned. Ind. Handelsbank C Ned. Handel Mg. A Van Berkels Pat C Calvé Delft A Lever Bros en Unilever A Philips Gloeil. Gem. Bez. C Am. Car. Foundry C Anaconda Copper C Bethlehem Steel C General Motor C Kennec. Copper C North Am. Aviation C Rep. Steel C Un. States Steel C North Am. Cy. A Kon. Petroleum My. C Contln. Oil Cy. C Philips Petrol. C Shell Union C Tide Water Ass. Oil A Ned. Scheepvaart Unie A Handelsver. Arasterdam A Ned. Ind. Suiker U. A DeU Batavia Mg. C Dell Mg. k 1000 A Senembah My. C Permsylv. Rr. A South Railway C Amsterdam Rubb. A DeU Batavia Rubb. M\j. A Hessa Rubber Mg. A Serbadjadi Sum Rubb. Nederland 1941 4 100 Nederland 1941 4 500 Nederland 1941 4 1000 ken van kousen en sokken, 3 trgpfabrieken, 2 k antfabrieken, 2 ververgen, 2 naaigaren- fabrieken en 8 fabrieken van breigaren, haakgaren, sajet en fantasiegarens voor de textiel-Inductrie. Het is voor de eerste maal, dat de ge legenheid geboden wordt om in één bestek een beeld te krygen van de zoo fraaie prestaties van de Nederlandsche textiel industrie en een bezoek aan deze belang- ryke deelneming zal voor iedereen zonder uitzondering een openbaring zyn. De Nederlandsche textiel-industirieelen hebben in het laatste halfjaar, toen wol en katoen scha .rsch werden, by de ver werking van kunstzyde (Rayon) en syn thetische vezels een aanpassingsvermogen, een vakkennis en een voortvarendheid ge toond, die de bewondering van deskundigen en leek verdienen, en de kunstzgdespinne- rgen beschouwen het daarom als een voor recht de nieuwe producten van de Neder landsche textiel-ngverheid op een groote show te mogen vertoonen. 98% 98% 83% 84% 85% 85% 172 170 119 117 116 47 46% 66% 115 113% 197% 196% 30% 30% 28% 28% 81% 81% 48% 4874 35 34% 16% 15% 25% 24% 65 65 17% 17% 240% 236% 18% 18% 35 35 12 11% 10% 10 168% 166% 409 407 246 245 185% 182 243 240 205 203 25% 25% 1474 14% 260 256% 205% 136 120 96% 96% 96% 97 97% 97% HET DUITSCHE LEüERBERlCHT. BRITSCHE OORLOGSSCHEPEN BESCHIETEN DE VLAAMSCHE KUST. Het opperbevel der Duitsche weer macht deelde gisteren mede Gewapende verkenningsvliegtuigen heb ben bomtreffers geplaatst op de haven werken eener stad aan de Engelsche oostkust. Gevechtsvliegtuigen hebben Maandag nacht Britsche vUegvelden aangevallen, elf op den beganen grond staande vyan- deiyke vliegtuigen vernield en een aantal beschadigd. Het leggen van mgnen voor Britsche havens werd voortgezet. In het Middellandsche Zee gebied heeft de Duitsche luchtmacht met succes aan vallen ondernomen op militaire inrichtin gen op het eiland Malta en op een haven aan de kust van Cyrenalca. Verkennings vliegtuigen hebben waargenomen, dat in het Suez-kanaal als gevolg van het op treden van gevechtsvliegtuigen twee koop- vaardyschepeu gezonken zgn. Pogingen van den vyand, overdag met door jagers beschermde gevechtsvUegtui- gen het bezette gebied aan de Kanaalkust binnen te vhegen, mislukten als gevolg van den krachtigen afweer door jagers en luchtdoelartillerie. Behalve eenige slacht offers onder de burgerbevolking ontstond slechts geringe schade in woonwgken. Bg deze aanvallen verloor de vgand 6 vlieg tuigen in luchtgevechten en drie door het afweergeschut. In de avonduren en In den nacht herhaalde vgandelgke aanvalspogin- gen hadden geen i. mees. Britsche oorlogsschepen, die In den nacht de Vlaamsche kust beschoten, werden door kust battery en van het leger gedwongen, het vuren te staken en zich te verwijde, -n. De vyand heeft in den nacht van 10 op 11 Februari op 9 plaatsen in Noord- Duitschland, waaronder ook Hannover, hoofdzakelgk brandbommen geworpen. De branden, welke uitbraken, konden snel ge- bluscht worden. Er is geen schade aan voor oorlog belangryke bedrijven of mili taire schade ontstaan. De aanval heeft ech'T een a r 1 dooden en gewonden onder de burgerbevolking geëischt. De nachteiyke afweer bleek byzonder doel treffend. Nachtjagers hebben 8 en het luchtdoelgeschut 4 der aanvallende vlieg tuigen neergehaald. Marine-artillerie heeft aan de Noorsche westkust een vijandelgk vliegtuig neergehaald. De verliezen van den vijand bedroe gen dus Maandag en gisternacht in totaal 33 vliegtuigen. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. Luitenant-kolonel Mölders heeft voor de 56e maal in een luchtgevecht de over winning op zgn tegenstander behaald. HET JLxALTA ANSumS, Het 249e ïtaliaansche legerbericht van gisteren luidt: Aan het Grieksche front optreden van patrouilles en artillerie. Talrijke formaties onzer luchtmacht hebben wegen, opslag plaatsen, vloot- en luchtbases, spoorweg stations' en installaties van den vgand krachtig gebombardeerd. Op het vliegveld van Janina zijn verscheidene vliegtuigen beschadigd en vernield. By luchtgevechten, die zich tijdens deze aanvalsacties hebben afgespeeld, zgn in totaal 12 vgandelgke vliegtuigen brandend neergehaald. In Noord-Afrika niets belangryks te meldeiu In Oost-Afrika artillerieactie in den sector van Cheren. In den Boven- Soedan hebben onze ^roepen ter rechter- zgde van de rivier de Omo vgandeiyke aanvallen, welke door strgdwagens ge steund werden, afgeslagen. Onze luchtfor- maties hebben vy'andeiyke troepen gebom bardeerd. Maandagnacht hebben vyandelgke vlieg tuigen boven enkele plaatsen op Sicilië en in Zuid-Itahê gevlogen en eenige bom men laten vallen, welke lichte schade heb ben aangericht in een plaatsje in Apulie en In de omgeving van Avelüno, waar vier personen gedood en enkele anderen ge wond werden. Door het luchtafweerge schut te Battipaglia is een Engelsch vlieg tuig neergeschoten. De bemanning, die zich met de parachute in veiligheid had gebracht, is gevangen genomen. Eleanor Elliot Carroll j W) Een terugkeerende sloep kwam langszij „De Droom", maar zy bemerkte het niet. Een slanke jonge man in witte broek en met een zeilpet op het hoofd klom aan dek, keek bezorgd rond, zag de stille ge daante in den dekstoel liggen en haastte zich naar haar toe. Een heesche stem riep haar by haar naam: „Gwynne, ik ben teruggekomen. Ik moest je spreken. Ik kon geen minuut langer wachten." Ze keek schielgk op en het bloed trok uit haar lippen weg. Robin stond voor haar met het late zonlicht op zgn ver trokken, verdrietig gelaat zyn blauwe oogen gloeiden als kolen vuur. Gwynne slikte het brok weg, dat in haar keel kwam en beantwoordde zgn blik. Ze moest nu geen ontroering toonen, dacht ze angstig en beslist Een ge dwongen, effen glimlachje plooide zich om haar mond. „Zgn jullie allemaal al weer terug, mynheer Lee?" vroeg ze op onverschilligen toon, zonder zich te verroeren, „Viel Ha vanna zoo erg tegen?" Robin trok een anderen stoel naast den hare en liet zich er zwaar in neervallen. Hy boog zich voorover met de handen tusschen de knieën en klemde ze ineen, tot de knokkels volkomen wit waren. „Ze zgn nog niet terugde anderen nietik alleen. Ik moest even met je spreken, Gwynne, Ik heb hen in de kathe draal achtergelaten ea ben er vandoor ge gaanom met jou te praten." Er sprak spanning uit zijn stem en hou ding. Zgn wangspieren trilden. Gwyrrne zag het en begreep het niet. Ze deed haar uiterste best, zichzelf een volkomen on verschillige houding te geven. „Hoe komt u zoo tragisch, mgnheer Lc-i?" vroeg ze vrooiyk van toon. „Is het gesprek, dat u schijnt te willen houden, dan van zóó ernstigen aard?" „Ja, Gwynne. Mgn leven hangt ervan af. Ik moet je iets uitleggen, waarvan jg niets begrgpt. Dingen, die jou en mg aan gaan. De bespottelgkheid van een verlo ving tusschen Inez en mg. Ik moet je er een verklaring van geven, hoe dat alles in zgn werk is gegaanhoe ik in die ellendige verwikkeling betrokken ben en hoe ,Maar wat heb ik in vredesnaam te ma ken met uw zaken en die van Inez?" vie' Gwynne hem scherp in de rede. „Ik stel er niet het minste belang in, dat wil ik u wel verzekeren Een gzige kilte had haar bevangen. Ze trilde zoo, dat ze vreesde, dat hy het zien kon. „Jg hebt er alles en alles mee te ma ken, Gwyne Je begrijpt het nietZelfs ik begreep het nietvoordat het een feit geworden was. Ik kwam tot de ont dekking, dat ik gebonden was, stevig en harddat mgn eer erin betrokken waszei Robin en maakte de zaak door zgn woorden nog ingewikkelder, dan ze al was. „Ik zou zoo graag hebben, dat je naar me wilde luistereneindigde hy, naar haar hand grgpend. Ze trok die verontwaardigd van hem weg en voelde, hoe een brandende blos haar gelaat over dekte. Ze ging rechtop zitten en haar oogen fonkelden. „Ik wil niet luisteren!" riep ze toornig uit. „Ik heb niets te maken met de par ticuliere zaken van u of myn nicht en ik begrgp niet, waarom u my als vertrou wenspersoon hebt uitgekozen. We zgn im mers vreemden voor elkaar." „Vreemden?" Robin stond op en boog zich over den stoel van Gwynne heen, met zgn handen op de leuningen, zoodat hg haar gevangen hield, toen ze wilde opstaan. „Jg en ik vreemden Na wat er tusschen ons is voorgevallen op dien avond in Panama? Onze liefde", vervolgde hg wanhopig, „de jouwe voor mgen de ragne voor jouis het heiligste, zuiverste, wat er ooit tusschen een man en een vrouw bestaan heeft en ik zal niet dulden, dat iemand die ooit vernietigt! Dat heb ik vandaag aan Inez zelf ook ge zegd. Ik heb haar tot rede weten te brengen en ze heeft me vrijgelaten uit de onmo gelijke, ondragelgke positie, waarin ze me gebracht heeft. En dat wilde ik je uit leggen, Gwynne. jy hebt er recht op, de heele waarheid te weten!" Een blinde, onberedeneerde woede maak te zich op dat oogenblik van Gwynne meester. Ze hoorde zyn laatste woorden nauweiyks. Ze had alleen verstaan, wat hg van hun liefde gezegd had. Liefde! Wat een onbeschaamdheid van hem, een der- geiyk gevoel ook maar te noemen! Hg, die gisteren nog, hier op deze zelfde plek, ten aanschouwe van iedereen, Inez in zyn armen gehouden had! Alsof hg met haar speelde! Alsof hy gedreigd had, haar over boord te gooien! En nu kwam hy hier terug, om eenzelfde spelletje te spelen met haar! Ze duwde hem opzg met een kracht, die hem overblufte, stond op en keek hem met woedende verontwaardiging aan. Och, had ze toch maar de kracht, om hard ge noeg terug te slaan! Om hem te krenken, zooals hy haar gekrenkt had! „Onze liefde?" vroeg ze met een schril lachje. „Heuach, het is te dwaas om over te praten. Ik was dat flirtpar- tytje al lang en breed vergetenen jij trouwens ook. Kom nou, je was toch niet kinderiyk genoeg, om aan te nemen, dat het van mgn kant ernst was? Wat be spottelijk!" Evenals de meeste eeriyke en oprechte mannen, was Robin, waar het aankwam op uitvluchten, bedrog en onwaarachtig heid, byster stompzinnig. Hg dacht, dat ze het werkelgk meende. Ze had nooit iets om hem gegeven. Anders zou ze hem wel laten vertellen, wat hg te vertellen had en hem gelooven. Toch versperde hy, hoe versuft hy ook was, haar den weg, toen ze hem voorbg wilde gaan. „Natuurïyk beu je erg verontwaardigd", zei hy. „Maar wat je daareven gezegd hebt, kim je onmogeiyk meenen. Je wilt toch niet, dat ik gelooven......" „Het kan me niet schelen, wat je ge looft riep ze heftig uit, haar zelfbeheer- sching volkomen kwyt „Je praat over een andere vrouw achter haar rug om Je kletst over eergevoelJe kent de beteeke- nis van dat woord niet eens Voor my ben je de meest verachtenswaardige man van de heele wereld Waag het niet meer me aan te sprekennooit meer Ik kan je niet meer zien Laat me dadelgk voorby Hy week achteruit, als had ze hem een klap in zyn gezicht gegeven. Ze rende hem voorby en verdween naar haar hut. Robin greep zich aan de reeling vast om staande te biyven. Haar woorden gonsden na in zyn ooren dat flirtpartijtje al lang en breed vergetenbespottelgk... ik kan je niet meer zien „Dat meent ze", kreunde hg. „Ze heeft dus nooit iets om me gegeven, anders zou ze myn verklaring hebben willen hooren en me begrepen hebben Een gekreun, 'dat veel van een snik weg- had, ontsnapte aan zgn bleeke lippen. X- Julian Faust als vrienu. Ook na hun vertrek uit Havanna bleef de drukkende, ongewone hitte aanhouden, zonder eenige verkoeling. Een staalblauwe hemel en opmerkeiyk stil water omgaf (rDe Droom" dagen lang, als wilde de na tuur zelve zich mengen in het spannende drama, dat zich aan boord afspeelde. Tegen den avond van den derden dag kwam een bolle wind opzetten, die het schip geweldig deed schommelen. Op dien dag had Gwynne bijna den ge- heelen dag aan Margaret Maitland voorge lezen. Waarom deze dien ongewonen dienst van haar verlangd had, terwgl blgkbaar haar gedachten ver weg waren van het boek, dat ze beweerde, zoo interessant te vinden, was het meisje een raadsel. Midden in een zin had mevrouw Maitland telkens weer een opmerking gemaakt over hun plannen in New-York. En telkens weer bracht ze Robin en Inez ter sprake en legde er veel nadruk op, dat hun kibbelpartijtje in Havana nu volkomen bygelegd was. „Die twee stelden zich ook zoo verschrik kelijk bespottelijk aan", zei mevrouw Mait land lachend. „Ze hadden ruzie gekregen over een nietigheidje, en toen was Robin er als de wind vandoor gegaan. Is hg toen naar het jacht teruggekomen, lieve? Heb je hem soms zien terugkeeren?" (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6