STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. U ZIET ER SLECHT UIT CARTER'S Winterhulp Nederland. Staatsloterij Kerk en school POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Gemengd Nieuws EEN GEVELSTEEN UIT HET PUIN GERED. In ons nummer van Zaterdag j.L schreef B. J. d. M., in de Zeeuwsche Kroniek over „Een Middelburger Is de uitvinder van-den Verrekijker" en daarbij over Zacharias Janse en over Hans Lipperhey. De Wörtiag* van den laatstgenoemde ver toonde in den gevel het was het pand no. 14, waar de slager Pieterse het laat ste woonde een tweetal gevelsteenen, en de M. meende, dat deze beide vernield zijn op 17 Mei, of als gevolg van het toen gebeurde. Wij kunnen thans melden, dat dit met een ervan zeker niet het geval is. Toen nu reeds weer ettelijke weken geleden een ploeg werklieden bezig was met het puin ruimen in de Kapoenstraat ontwaarde C. Broodman den arduinsteen met het op schrift: „Woonhuis van Hans Lipperhey, medeuitvinder der verrekijkers". Hij voelde, dat het niet aanging dezen steen zonder meer aan vernietiging prijs te geven en ge holpen door een kameraad bracht hij het gevondene voorloopig in veiligheid. Nu hij uit de Kroniek las dat in deze steen belang werd gesteld, gaf hij den burge meester tijdens een onderhoud kennis van zijn vondst. Het gevolg is, dat de steen, die alleen aan de hoeken beschadigd is, thans op eer afgesloten terrein is opge borgen en ter beschikking blijft van het gemeentebestuur. De tweede gevelsteen met opschrift „De drie vare gezichten" 1619—1874 is nog niet teruggevonden. GRONDONDERZOEK. Op verschillende plaatsen op de open terreinen in onze stad is men bezig met het verrichten van boringen tot het vast stellen van de verschillende lagen grond soorten welke op die plaatsen aanwezig zijn. NEDER LAND SCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Een leerzame filmmiddag. De afdeelingen Vlissingen en Middelburg van de Ned. Vereeniging van huisvrouwen organiseerden gistermiddag in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg te za- men een interessanten en leerzamen film middag. De voorzitster, mevr. Dekker-Koers sprak, nadat z\j alle aanwezigen, in het bijzonder den heer W. Beets, die op tour- née is, om de door hem in opdracht van de Nederlandsche Vereeniging van huis vrouwen gemaakte film in verschillende plaatsen te vertoonen, had welkom gehee- ten, over het nuttige werk van de instan ties, die zich bewegen op het gebied der huishoudelijke voorlichting. Hierna kreeg de heer Beets het woord. In een korte inleiding zeide hij, dat de film geen modelhuishouding uit wilde beelden, maar de huisvrouwen vele nuttige wenken geven, vooral over de bezuiniging. In dezen tijd van materialenschaarschte, moet verspilling, van welk materiaal ook, voorkomen worden. De gekleurde lantaarnplaatjes, (he vóór de pauze vertoond werden, werden door den heer Beets op duidelijke wijze toege licht. Deze plaatjes en de leerzame film, die na de pauze volgden, zullen den aan wezigen huisvrouwen op velerlei gebied nuttige wenken hebben gegeven. s VOORSTELLEN VAN B. EN W. 'Beheersverordening bedrijven. In de beheersverordening voor de bedrij ven wordt het minimum-percentage voor de afschrijving op ovens van de gasfabriek op 25 gesteld. Dit percentage is belangrijk te hoog, waardoor, mede in verband met de belang rijke in ovens te investeeren bedragen, on- noodig hooge afschrijvingen in de begroo- tlng moeten worden opgenomen. Waar in verband met den levensduur een percentage van 25 enkel voor den bo venbouw ware te handhaven, doch anders- zijds voor den onderbouw een percentage van 12% alleszins toereikend moet worden geacht, stellen B. en W. voor een gemid deld percentage van 15 in de verordening op te nemen en de verordening op het be heer der bedrijven met inachtneming van deze wijziging opnieuw vast te stellen. Bij de ontwerp-begrooting voor 1940 is reeds met dit lagere percentage rekening gehouden. Rekening 1940 Armenraad. B. en W. leggen den Raad ter vaststel ling over de rekening en verantwoording van den Armenraad over 1940. In deze rekening s onder meer opgeno men een bedrag van 401,16 wegens bjj de ramp van 17 Mei 1940 verbrand kasgeld, waarvan het bedrag door den secretaris voorzoover dat mogelijk was, is vastge steld. B. en W. hebben tegen vaststelling van deze rekening geen bedenking en' stellen voor tot vaststelling te besluiten. Lager onderwijswet. B. en W. stellenden Raad voor, het voor het jaar 1941 beschikbaar te stellen bedrag per leerling, als bedoeld in art. 55 bis, eerste lid, der lager onderwijswet 1920, te bepalen als volgt a. voor het gewoon lager onderwijs (eigen scholen) op 8556.88 636.2/3 13.44, voor de toepassing van art. 101, eerste lid, te verhoogen met 0.50 wegens geschatte administratiekosten is 13.94 b. voor het gewoon lager onderwijs (in bruikleen gegeven scholen) op 5527.48 636.2/3 8.68, voor de toepassing van art. 101, eerste lid te verhoogen met 0.60 wegens geschatte administratiekosten, is 9.18 c. voor het uitgebreid lager onderwijs (eigen scholen) op 4780.32 183.2/3 26.03 voor de toepassing vrn art 101, eerste lid, te verhoogen met 0.50 wegens geschatte administratiekosten, is 26.53 d. voor het uitgebreid lager onderwijs (in bruikleen gegeven scholen) 3678.48 183.2/3 20.03 voor de toepassing van art i01, eerste lid, te verhoogen met 0.50 wegens geschatte administratiekosten is l 20.53. DE BOUW VAN DE CENTRALE KEUKEN. In het begin vlotte het niet erg met den bouw van de centrale keuken. Enkele malen moest het werk in verband met vorst en sneeuwval onderbroken worden. Nu het weer gunstiger is, wordt er op den hoek HendrikstraatEmmastraat hard gewerkt aan het nieuwe gebouw. De fun deering is reeds gelegd, terwijl men thans druk bezig is met het metselwerk en het stellen van kozijnen. DE WINTERHULP-COLLECTE. Aanbeveling van den burgemeester. Burgemeester W. C. ten Kate, schrijft aan.de burgerij van Goes „De tweede collecte bracht op 746.44. Nu is naar aanleiding daarvan ter uit- deeling ontvangen een bedrag aan bonnen van 900, terwijl een tweede zending ter waarde van 900 dezer dagen ontvangen zal worden. Dus samen 1800 voor onze behoeftige stadgenooten De derde collecte bracht 98.95 minder op dan de tweede. Laten we nu zorgen, dat we dit bedrag weer inhalen. En dat kanHiervoor is noodig, dat we ons allen samen inspannen, dat de collecte met bussen langs de huizen en de verkeersspeldjesverkoop op straat, die gehouden zullen worden op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s., rond 845 op brengen. Ik doe in dezen een dringend beroep op de bekende Goesche milddadigheid, terwijl ik nog opmerk, dat ik heden bericht kreeg, dat van de directie Winterhulp als een extra-toewijzing, op mijn voorstel, de Spijskokerij en het Brockenhuis elk 500 aan bonnen krijgen ter voortzetting van hun werk". DAT MAG NIET. De beer L. G. te Middelburg, kreeg een bekeuring omdat hij zonder vergunning langs den spoorweg liep. ZONDER LICHT GEREDEN. De politie maakte proces-verbaal op te gen M. P., alheir, en J. W. te Colijnsplaat, omdat hun rijwiel niet op de voorgeschre ven wijze verlicht was. GEEN IDENTITEITSBEWIJS. M. van B., te Middelburg werd verbali- seerd, omdat hij niet in het bezit bleek te zijn van een identiteitsbewijs. Vergadering Wagenmakerspatroons. Zaterdagmiddag vergaderde te G,oes de afdeeling Zuid-Beveland van geor ganiseerde Wagenmakerspatroons. De voorzitter, de heer C. Fraanje van 's-Heerenhoek, was wegens ongesteldheid afwezig en heeft gemeend daarom ook te moeten bedanken. Algemeen werd dit be treurd. Vele waardeerende woorden werden gsproken daar hij 20 jaar als secretaris en de laatste 5 jaar als voorzitter de stuw kracht der vereeniging is geweest. Hem zal het eere-lidmaatschap worden aangeboden. Tot voorzitter werd benoemd de heer W. Fraanje te Goes en als bestuurslid de heer P. Staal te Kloetinge. De rekening \-an den penningmeester sloot met een batig saldo. Besproken werden o.a. de materialenaan- koop en omzetbelasting. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Ir. B. Bosma spreekt. In de Dinsdagavond in „de Landbouw" gehouden vergadering van de afd. Goes van de Ned. My. voor Tuinbouw en Plant kunde hield ir. B. Bosma een verhande ling naar aanleiding van het onderwerp: „Nieuwere inzichten omtrent het trekken van bolgewassen". Na eerst medegedeeld te hebben, dat de gemeente een perceel grond beschikbaar zal stellen voor het kweeken van genees kundige kruiden, begon ir. Bosma zijn ver handeling met te wijzen naar de proef nemingen van prof. Blaauw in het labo-, ratoriuin te Wageningen. In dit gebouw, bestaande uit talrijke ook ondergrond- sche verdiepingen, stelde prof. Blaauw verschillende bolgewassen bloot aan tem peraturen, vnriëerend van -20 °C tot -f40 °C en hij toonde hiermede aan, dat de temperatuur zoodanigen invloed heeft op de ontwikkeling der bollen, dat het mo gelijk is, de aanleg en het tijdstip van ontwikkeling der bloemen dermate te ver vroegen, dat het, toegepast in de practrjk, voor de kweekers een belangrijk voordeel zou beteekenen. Goede resultaten werden ook verkregen door de bollen in kistjes onder de aard oppervlakte te graven en door de teelt in Frankrijk. Deze laatste kostbare methode bracht prof. Blaauw op het idee, de tem peratuur van dat land hier na te bootsen, hetgeen hem door verwarmingsbuizen goed gelukt is. De aldus verkregen vroegere bloei is echter ook mogelijk door de zomertempe- ratuur op de bloem en jonge scheut te la ten inwerken en wel in de periode Augus tusOctober, 12 weken, die van beslis- senden invloed op de ontwikkeling van de bol zijn. Eerst na 14-jarigen langen arbeid bereikte prof. Blaauw bevredigende resul taten. De invloed van de temperatuur op het- blad is, aldus ir. Bosma, evenredig met haar invloed op den bol, terwijl ook de grondwaterstand een niet onbelangrijke plaats in et ontwikkelingsproces inneemt. Tenslotte besprak ir. Bosma den invloed van de temperatuur op den aardappel, waardoor het wellicht mogelijk gemaakt kan worden het tijdsbestek, dat ligt tus- schen poten en rooien, te verkorten. Na nog eenige bijzonderheden hierom trent te hebben medegedeeld, besloot ir. Bosma zijn interessante verhandeling. ALS uw lever niet voldoende LEVER.GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van ievor-gaJ onvoldoende Is, verteert uw voedsel niet. het bederft voelt u opge- KïES u r"'," "r"OPt. lichaam la >"r- giftlgd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen adn siecnts lapmid delen. moet CARTER'S LEV ER-PILLETJES nemen om deze litei lever-ga vrij te doen vloeien en u zult u een gehee ander inensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de lever-gal te doen vloeien Eischt Carter-s Lever Pilletjes bij apothekers en drogisten f 0.75. 2 LEVER.PILLETJES De Dag der Politie. Nu de dag van de straat- en huiscollecte voor het Winterhulpwerk zoo langzamer hand in zicht komt Vrijdag 14 en Zaterdag, 15 Februari a.s. reeds; in de meeste plaatsen zal het des Zaterdags zijn zullen eénlge verdere mededeelingen vermoedelijk welkom zijn. „De Dag der Politie" is de collectedag genoemd, Dc politieautoriteiten versterkt met het personeel van rijksveldwacht, mare- chaussée en brandweer, wellicht ook van den Luchtbeschermingsdienst en indien dan nog noodig. op het platteland zal dat wel het geval zijn, van vrijwilligers, zooals bij voorgaande collecten, zullen dien dag de inzameling persoonlijk, in uniform ver richten. Bovendien zullen er in Middelburg, zoo eenigszins mogelijk, ook in andere plaat sen, verkeersdagen worden ingesteld, ver moedelijk Vrijdag en Zaterdag a.s., d.w.z. dat de politie op die dagen bijzonderlijk op het nakomen der verkeersregelen zal letten; zij zal daarbij evenwel gewoonlijk niet verbaliseerend optreden, maar op de tekortkomingen wijzen en daarbij de regelen naar hunne beteekenis en bedoeling in een verkeerspraatje verduidelijken. Men kent in Middelburg die verkeersdagen van vroeger nog wel. Ook nu worden ze geor ganiseerd d-vir de Vereeniging voor Veilig Verkeer, wier voorzitter die tevens ambte naar van het openbaar min sterie bij het kantongerecht te Middelburg is, alle me dewerking verleent. Laat men dus in het acnterwege blijven van bekeuringen, groote hardnekkige zon daren daargelaten, dus geen vrijbrief zien om zonder oplettendheid op straat te ver- keeren, maar juist ztfn best doen, om door volkomen correct optreden te toonen, dat het, als men maar even nadenken wil, en tucht betrachten, ook zonder zij het vaderlijk politioneel toezicht en vermaan best gaat. Dan kan het inacht- nemen der in Ieders belang immers ge geven voorschriften een tweede natuur worden en de politie zal hat alleen maar pleizierig vinden. Daarom werkt zij ook zoo gaarne mede. Haar taak wordt er in de toekomst waarschijnlijk door verlicht en het verkeer in ieders belang ordelijker. Zoo kan Winterhulp ook deze sociale kant van haar arbeid bevorderd zien. Voor Vlissingen wordt echter een uit zondering gemaakt, In verband met de gevaarlijke positie, waarin deze stad ver keert. wordt het niet raadzaam geacht politie-, brandweer- en luchtbeschermings- personeel voor de Winterhulp-collecte vrü te maken. De collecte zal hier dus door de gewone collectanten worden verzorgd. Trekking van heden. 1000 5159 6981 9853 21525 400 2810 3563 7047 7966 9826 17028 19738 21683 200 7357 7997 17918 21329 100 2607 4314 4792 5724 6432 6821 7047 7135 9392 9691 10620 13492 13537 14923 14982 15256 16952 21114 Ds. Tonsbeek. Op 23 Maart a.s. hoopt ds. P. N. Tons beek te Kamperland afscheid te nemen. Zondag 30 Maart hoopt hij zijn intrede te doen te Zonnemaire na bevestigd te zijn door ds. J. P. van Steenbergen te Biezelinge. De Bureaux van de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te 'SS :GEN Redactie en A dm.: Waistraat 5860 Telefoon 10 (2 lijnen) 1IDDELBURU Londensche Kaai 29 Redactie TeL 269 Administratie Tel. 139 GOES Redactie en Adm.Turfkade 15 Telefoon 2888 OOSTBURü Redactie en Adm. Breedestraat 45 Telefoon 102 t SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 Zitting van Dinsdag 11 Februari. De volgende personen werden gedag vaard S. D-, 31 jaar, expediteur te Axel, we gens het feit dat hy in de maanden Au gustus en September te Axel opzettelijk 400 liter benzine heeft gekocht van P. H. Esselbrugge. Eisch 10 b. subs. 5 dagen hechtenis. Uitspraak Conform. P. H. E., 30 jaar, garagehouder te Axel, wegens het feit dat hij in Augustus 1940 te Axel, opzettelijk heeft gekocht 1000 liter benzine. Eisch: 20 b. subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak: 15 b. cubs. 10 d. h. met verbeurdverklaring der benzine. 1. J. H. M. S., 32 jaar, vertegenwoordi ger te Zaamslag 2. V. M. R., 36 jaar, depöthouder Shell te Zaamslag 3. F. M. M., 37 jaar, chauffeur te Ter- neuzen 4. J. J. B., 26 jaar, boekhouder te Ter- neuzen, wegens het feit, dat zy te Retranche- ment in de maanden Juli of Augustus op zettelijk hebben verkocht aan P. H. Es- selbrug 1000 liter benzine voor 40 cent de liter. Eisch Voor allen 60 b. subs. 30 dagen hechtenis. Uitspraak Conform. P. A. van E., 27 jaar, vrachtrijder te Sint Jansteen, wegens het feit, dat hfl op 17 October te Nieuw Namen 550 k.g. aard appelmeel en 410 k.g. puddingpoeder aan wezig heeft gehad, terwijl het niet aanne melijk was dat deze goederen bestemd waren om hier te lande te blijven, op een vrachtauto, welke zich bevond buiten waarts van de plaats waar deze alvorens naar buiten het Rijk te vertrekken door ambtenaren der Invoerrechten en Accijn zen moest worden uitgeklaard. Eisch 25 boete subs. 10 dagen hechte nis met verbeurdverklaring der goederen. Uitspraak 15 boete subs. 10 dagen, met verbeurdverklaring. J. H., 38 jaar, landbouwer tc Bruinisse, wegens het feit dat hij te Bruinisse op 21 September opzettelijk niet heeft voldaan aan zijn verplichting de directeur van het rijksbureau voor aardolieproducten op diens verzoek alle inlichtingen te verstrek ken welke deze voor een goede, uitvoering der motorbrandstoffenbeschikking noodig achtte, hebbende verdachte op een hem namens genoemden directeur verstrekt for mulier, geldende voor October 1940, niet vermeld, hoeveel het verbruik over Octo ber 1939 van zijn dorschmachinemotor be droeg, doch daarop opzettelijk een veel hooger verbruik aangegeven, welk formu lier hij heeft onderteekend en aan voor melde directeur gezonden. Eisch: 25 boete subs. 10 dagen hech tenis. Uitspraak Conform. A. M. Ph: de R., echtgenoote van. A. F., 60 jaar, winkelierster te Sas van Gent, wegens het feit, dat zij op 19 September te Sas van Gent opzettelijk heeft afge leverd aan Pharailde Lambrecht 200 gram katoenen garen, 300 gram wollen garen, 12 zakdoeken, 2 kaartjes kunstzijde stop garen en 1 paar dames kniekousen, anders dan tegen afgifte der in de Textieldistribu tiebeschikking. Eisch 10 boete subs. 5 dagen hechte nis. Uitspraak Conform. 1. W. G., 30 jaar, arbeider te Kortgene 2. P. C. R., 30 jaar, arbeider te Kortgene 3. M. V., 44 jaar, arbeider te Kortgene 4. G. M., 37 jaar, werkman te Kortgene wegens diefstal van een hoeveelheid mosselen toebehoorende aan Jan Zoete- weij, tezamen en in vereeniging gepleegd op 5 November te Kortgene, Eisch voor allen 10 b. subs. 5 dagen hechtenis. Uitspraak Conform. J. J. B., 39 jaar, garagehouder te Mid delburg, wègens het feit dat hij op 3 No vember om 7.15 uur des namiddags Op den openbaren weg in de Brakstraat te Mid delburg 2 auto's heeft geparkeerd gehad, zulks in strtjd met de door den Burge meester van Middelburg voorgeschreven gedragsregels. Eisch: 5 b. subs. 3 dagen hechtenis. Uitspraak Conform. BENZINE. Als onze broeders en zusters van „den overkant", voorzien van een dagvaarding, Dinsdags de Schelde oversteken, is het tien tegen één, dat de politierechter zich te verdiepen heeft in beleediging, smokke len of ontduiking van distributievoor schriften. Ze zijn nu eenmaal wat heet gebakerd daar in het Zuidende grens is zoo verleidelijk dichtbijmen neemt er de wet over het algemeen wat gemoe delijker op dan in de hooger gelegen contreien. De eerste Zeeuwsch-Vlaamsche cliënt van gisteren was een stoere garagehouder, die, als alle garagehouders in dezen tijd, doorloopend gebrek aan benzine heeft. Met het oogmerk daarin eenigszins te voorzien, kocht hij in den afgeloopen zo mer zonder bonnen van vier Shell- menschen 1000 L. benzine tegen 0,40 per liter. Van dit kwantum deed hij 400 liter over aan twee plaatsgenooten, die bij hem een auto op afbetaling hadden ge kocht, maar die van betaling af dreig den te geraken omdat zy zonder benzine, duw.z. met een stilstaand vehikel, hun bedrijf niet konden uitoefenen. De garagehouder zette het motief van zyn vluchtigen misstap uitvoerig uiteen. Aanvankelijk had hy in zyn „pomp" 2100 liter benzine, die hy van de Shell over genomen had. Eenigen tijd later kreeg de Shell vermoedelijk spijt van haar rouwkoop; ze eischte althans de benzine weer terug, zoodat de garagehouder, die gewoon was 7 huurauto's aan den gang te houden, met ledige handen stond. Aan gezien de hem door de verkeersinspectie toegewezen portie ad 70 liter per maand geen zoden aan den dijk zette, kwam hy er toe te doen wat velen vóór hem deden, en nog ontelbaren na hem zullen doen: benzine zonder bon koopen. Hij droeg zijn zonde rustig, weloverwo gen en zakelijk voor, lichtte even, op bescheiden wrjze, een tip op van den Het is niet om zwaar op de hand te zijn, om medelijden op te wekken, of om het departement van financiën tot meer steun voor den wederopbouw te inspireeren, als ik vaststel, dat wij Zeeuwen geen erg prettigen winter hebben doorgemaakt Elders in hot land mag het óók zoo leuk niet zyn geweestals men in de afgeloo pen maanden den neus buiten de provincie heeft kunnen steken, heeft men kunnen op merken, dat de meeste, buiten Zeeland wonende Nederlanders heel wat minder van him gewoonten hebben moeten afwijken dan wij. En omdat gewoonten nu eenmaal den inensch maken, voel ik me echt in het klaaghoekje gedrukt We zijn dit seizoen verstoken geweest van alle uitingen van kunst. We hebben niet, zooals te doen gebruikelijk, vertoefd in schouwburg, en in concertzaal. We heb ben niet hartelijk gelachen, en wij zyn niet beroerd door de gewijde vleugelen der ernstige Muzen. Bovendien hebben we ons, met het oog op eventualiteiten, alsmede denkende aan duisternis, grachten, en niet rijdende taxi's, sterk beperkt in onzen hartstocht voor het witte doek en voor de robber in twee man ches, by voorkeur gepaard gaande met ge annonceerde klein slem. We werkten, schemerden niet, praatten wat, lazen een stukje, gingen ter bedde, en stonden op, terwijl de duisternis van den na-nacht nog over de wereld hing. Ik weet welsommigen hebben het beter en prettiger gehad; hier en daar hebben nog uren van vroolijkheid gebloeid, maar in het algemeen overdrijf ik niet als ik zeg, dat het seizoen 19401941 een zeer dikke sof was. De groote troost is, dat het leed byna geleden is. Het voorjaar staat voor de deur Mist en lichte nachtvorsten ten spijt Als men de binnenkamers ontvlucht, contact zoekt met de natuur, liggen de aanwijzingen van het jaarlijks weerkeeren- de wonder voor het grijpen. Heesters en boomen zyn al aan het wer ken; over d^n grond tinkelt reeds een gloed, die niet kan worden misverstaan; do luch ten bevatten eei. schemer van het groote, dat onafwendbaar komen gaat. Het voorjaar Overal ter wereld, waar de winter wordt afgewisseld door de lente, zal dit jaar vooral het verrukkelijkste jaargetijde met hunkering tegemoet zijn gezien; overal zal met vreugde worden geconstateerd, dat de zwaarste periode rgenoeg weer achter den rug ligt, dat warmte, geuren en Itleu- ren in aantocht zijn. Voor ons Zeeuwen, die geen vreugdigen, maar een ongewoon triesten winter had den, die gespeend^waren van ongeveer alle dingen, die het duister van enge winters plegen te doorlichten, is er echter meer dan gewone aanleiding om blij te zijn over de wedergeboorte der natuur, over de komst van de lichtvoetige lente, die niet aan een speciale vergunning is gehouden... De dagen lengen; we gaan zonder kunst licht naar onze dagtaak; de takken van boomen en heesters zwellen; de velden beginnen zwak te geuren, en er is al een vaag gerucht in de luchten, dat iets in ons binnenste oprakelt. De lente snelt de lage landen tegemoet. Het voorjaar staat ook voor Zeeland's drempel 1 R. W. te Goes. Het door u bedoelde onder» werp wordt bekeken en t.z.t. ge-klapbankt, „Dame". Dank u. Zal trachten nederig te blyven. DIENSTBODE VERDRONKEN. De achttienjarige Margaretha Kalshoven gleed gistermiddag bij het verrichten van werkzaamheden aan de achterzijde van de woning van haar werkgeefster te Alphen a. d. Rijn van de stoep, waardoor zy in het water van den Ouden Rijn geraakte. Nie mand zag het ongeluk gebeuren zoodat het meisje jammerlijk verdronk. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TE DEN HAAG. Dinsdagavond is in de Jacob Gillesstraat, nabij de Anton Heinsiusstraat te Den Haag een wielrijder door de tram aangereden. Het slachtoffer, dat vermoedelijk onvoor zichtig reed, bleek te zijn de 59-jarige J. C. K. Hij werd door den geneeskundigen dienst naar het roode kruis ziekenhuis overge bracht. waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. LICHTGASONTPLOFFINGEN EN PHILADELPHIA. Door twee lichtgasontploffingen in een dichtbevolkte buurt van Philadelphia zyn vier menschen ora het leven gekomen. 21 personen werden ernstig gewond. Megen huizen werden in de asch gelegd als ge volg van den brand, welke pa de ontplof fingen uitbrak. sluier, die over de moeilijkheden hangt, waarmee garagehouders thans te kampen hebben, stapte losjes heen over het feit, dat hij bij de levering der benzine aan zijn afbetalingsvrienden nog een winstje gemaakt heeft (volgens den officier 15 ct, per liter; volgens zijn boeken slechts 5 cent). Kortom bracht een verdediging ter tafel, waarvan menig rechtskundig raadsman, wat stijl en duur betreft, nog iets kon leeren. Hij kwam natuurlijk niet vry. 15 boete plus een strop van 60 aan de in beslag genomen benzine, vorm den het einde van deze vloeibare trans actie, die zoo veel belovend begon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2