porn ^GriepQftfl P Britsche vlootaanval op Genua. 72 dooden en 226 gewonden. HET ITAXJAAN8CHE LEGERBERIOHT. Het 248e communiqué van het Italiaan- •che hoofdkwartier van Zondag luidt Aan het Grieksche front heeft de vijand tfldena at ties van plaatseiyk karakter ge voelige verliezen geleden. Tijdens de jong ste gevechten heeft het 14e bataljon zwatt- hemden van het legioen „Leonessa" zich bijzonder onderscheiden. Krachtig optreden van onze luchtmacht tegen knooppunten van wegen en vijandelijke inrichtingen en troepen, die den geheelen dag met succes gebombardeerd en met machlneweervuur bestookt zijn. De belangrijke Grieksche vlootbases aan het kanaal van Corinthe en de militaire werken van Saloniki zijn met zichtbare resultaten getroffen. Tijdens luchtgevechten hebben onze jachtvliegtui gen 11 vijandelijke vliegtuigen neergehaald. In Noord-Afrika is nabij Koefra een vij andelijke gemotoriseerde colonne op de vlucht gejaagd en vervolgens door onze vliegtuigen gebombardeerd en met machi negeweervuur beschoten. In de Aegeïsche Zee hebben vijandelijke vliegtuigen in den nacht van Zondag op Maandag boven een onzer vliegvelden ge vlogen, maar na door onze jachtvliegtuigen te zijn aangevallen en nadat ons afweer geschut hevig in actie was gekomen, heb ben zij zich verwijderd zonder schade aan te richten. In Oost-Af rika heeft de actie van de ar tillerie ln den sector van Cheren voortge duurd. Onze luchtmacht heeft zonder op houden vijandelijke troepen, auto's en artillerie gebombardeerd. Een onzer jacht- formaties heeft bij een aanval in scheer- vlucht op een vijandelijke luchtbasis 15 op den beganen grond staande vijandelijke vliegtuigen vernield. Vijandelijke vliegtui gen hebben op enkele plaatsen luchtaanval len ondernomen, die dank zij het snelle optreden van onze jagers en het luchtdoel geschut mislukten. Een vliegtuig van het type Blenheim is neergehaald. Een onzer f vliegtuigen is niet op zijn basis terugge keerd. Zondag by het aanbreken van den dag is een vijandelijke vlootformatie, begunstigd door den dikken mist, ter hoogte van Genua verschenen. Ondanks het snelle optreden der kustbatteryen van de Koninklijke Marine hebben de saJvi van den vijand, die geen doelen van militairen aard hebben getroffen, tot gevolg gehad, dat, naar tot dusver re kon worden vastgesteld, onder de bevolking 72 personen gedood en 226 gewond werden en aan woonhuizen aanzienlijke schade werd aangericht De kalmte en discipline van de bevol king van Genua is boven allen lof ver- heven. Een onzer luchtformatles heeft in den namiddag de vjjandeiyke schepen aangevallen en een bom geplaatst op het achterschip van een kruiser. Britsche vliegtuigen hebben aanvallen ondernomen op Livorno en de omstreken van Pisa, waar geen schade is aangericht. Te Livorno heeft het afweergeschut een Vijandelijk toestel neergehaald. hf.t DurrscHE. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend Lange-afstandsgevechtsvllegtuigen on der leiding van kapitein Fliegel hebben Zondag op ongeveer 500 KM. ten Westen van de Portugeesche kust een door oor logsschepen beschermd convool aangeval len en volgens tot dusver ontvangen be richten koopvaardijschepen van in totaal 24.500 b.r.t. tot zinken gebracht en vier andere schepen zwaar beschadigd. Het convooi werd op deze wijze volkomen uit elkaar geslagen. Gewapende verkenningsvliegtuigen zyn tot IJsland doorgedrongen en hebben een door den vijand bezet vliegveld met machi negeweervuur bestookt. Een gevechts vliegtuig heeft voor de Schotsche Oost kust een patrouillevaartuig met succes met bommen aangevallen. In den nacht van Zondag op Maandag hebben gevechtsvliegtuigen aanvallen on dernomen op strategische doelen in Londen en Z.O. Engeland. Gisternacht hebben af- VERBETERING IN LEVENS MIDDELENVOORZIENING IN BELGIE. Aan brood voortaan geen gebrek. Secretaris-generaal de Winter van net Belgische ministerie van landbouw heeft zich in een bespreking met de pers uit gelaten over den tegenwoordigen toestand van de verzorging met levensmiddelen in België, die in den laatsten tyd, vooral wat betreft de aardappelen, het graan en het vleesch, veel te wenschen overlaat. Strenge maatregelen om betere vlecsch- voorzlening te waarborgen. Volgens hem was de schaarschte aan aardappelen in de eerste plaats te wyten aan het gebrek aan vervoer middelen gedurende den winter. Zoo dra het weder wat gunstiger wordt zou er overvloed van aardappelen uit Nederland en Dultschland komen, ver zekerde hy, zoodat er dan een einde zou komen aan het gebrek aan aard appelen. Met de graanverzorging was het nu reeds beter gesteld, zeide hy, zoodat er voortaan geen sprake meer kon zyn van broodgebrek. De Belgische en Duitsche autoriteiten stelden alle pogingen in het werk, om voor het noodige graan te zor gen. Teneinde verbetering te brengen in de vleeschverzorging, die in de laatste maanden vooral door den sluikhandel in het honderd was geloopen, had men het plan opgevat, den markthandel geheel op nieuw te organiseeren. Deze nieuwe rege ling zou reeds in den loop van deze maand vruchten moeten dragen. De Belgische levensmiddelennood is, volgens de Duitsche waarnemers, al thans voor een deel toe te schryven aan den sluikhandel, vertraging ln de aflevering en gebrek aan discipline zoowel by den producent als bjj den verbruiker. Daarom Is reeds vroeger van Duitsche zyde gewezen op de noodwendigheid van een goede organisatie en strenge discipline by alle belanghebbenden. Duitschland gaf de verzekering, dat het daarby zyn volle steun zou verleenen, op voorwaarde, dat ook het Belgische volk zyn plicht zou doen en de nog resteerende levensmiddelen rechtmatig werden verdeeld. Het land zou alleen geholpen kunnen mrden, indien het Belgische volk zgn eigen belangen be greep. De daarop door de Belgische auto riteiten ingestelde verscherpte contróle heeft intusschen reeds voor een groot deel opmerkeiyke verbeteringen te weeg gebracht. EEN VIERLING IN JOEGOSLAVIË. In de midden Bosnische stad Zenica heeft een twintigjarige Mohamedaansche een vierling ter wereld gebracht én wel drie kinderen op een dag en het .vierde op den volgenden. Een kind is intusschen gestorven. EEN DORP WEGGESPOELD. Het dorp Kapuz in Zuid Slavië, dat eenige jaren geleden werd gebouwd in de nabgheid van de stad Petsj, aan de sa menvloeiing van twee rivieren, is tijdens den hoogwaterstand van de laatste dagen geheel weggespoeld. Alle hulzen zgn ver nield, een groot deel van het vee is om gekomen. zonderiyke vyandelijke vliegtuigen bommen geworpen op twee plaatsen in N.-West Duitschland. Slechts aan een boerenwoning werd schade aangericht. De vyand heeft eergisteren twee ge vechtsvliegtuigen verloren ln een gevecht voor de Noorsche kust. Vier Britsche ver sperringsballons werden vernield. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. Na den geslaagden aanval op het vyan- delgke convooi ten Westen van de Portu geesche kust heeft een groep gevechts vliegtuigen sedert den len Augustus 1940 alleen rond 350.000 b.r.t. aan vgandelgke koopvaardijtonnage tot ,zinken gebracht en bovendien een groot aantal vijandelijke koopvaardijschepen zwaar beschadigd. DE KRIJGSVERRICHTINGEN IN-CHINA. Het Japansche persagentschap Domei meldt: Na twee weken van operaties tegen 17.000 man Chineesche troepen ln de vijfde oorlogszOne zyn 16.300 Chineesche dooden gevonden. Voorts werden 1150 krijgsgevan genen gemaakt, terwyi den Japanners een buit in handen viel van 42 kanonnen, 7500 granaten, 1020 machinegeweren, 8791 ge weren, 460.000 houders munitie en 7100 handgranaten. Een desbetreffende mede- deeling is uitgegeven door den woordvoer der van het Japansche leger in Centraal China. De woordvoerder voegde hieraan toe: na de 59ste, 65ste, en 68ste divisie der Chinee sche strijdkrachten langs de rivieren Tang en Pai op de vlucht te hebben gedreven, be zetten de Japansche troepen Nanyang op 4 Februari, waarna zy de Chineesche leger- restanten in het gebied versloegen. Een ernstige slag is toegebracht aan een van de beste troepen van Tsjang-Kai-sjek, waar mede het voornaamste doel der campagne bereikt is. BOMMEN OP KOENM1NG EN DEN BIRMAWEG. Voorts zyn formaties van Japansche marinevliegtuigen de provincie Yoennan binnengevlogen en hebben' bommen gewor pen op Koenming en den Birmaweg, zoo heeft het persbureau van de Japansche vloot in de Zuid Chineesche zee bekend ge maakt. Ondanks het heftige afweervuur plaatsten de Japansche vliegtuigen treffers op een munitiefabriek te Koenming en wierpen zy verscheidene toestellen in brand. Andere Japansche vliegtuigen brachten ernstige schade toe aan de Hoeitoengbrug op den Birmaweg, die door de Chineezen hersteld was na op 29 November jl. door Japansche vliegtuigen te zyn vernield. Alle vliegtuigen zyn veilig op hun basis terug gekeerd. Duitsche tegenspraken. CALAIS NIET DOOR VER DRAGEND GESCHUT BE SCHOTEN. GEEN NOORSCHE VLEESCHVOORRADEN IN BESLAG GENOMEN. Een Amerikaansch persagentschap heeft op grond van inlichtingen van Britsche militaire instanties het bericht verspreid, dat Calais en de Duitsche vèrdragende batteryen aan de Kanaalkust sedert een maand onder het vuur der Britsche vèr dragende artillerie zouden liggen. Naar aanleiding hiervan wordt van bevoegde Duitsche zyde medegedeeld Er is tot dusverre geen enkel schot in de stelling van de Duitsche vèrdragende batteryen gekomen, evenmin als er iets bespeurd Is van een beschieting van de Kanaalkust door het vèrdragende Britsche geschut van meer dan een maand. Tot dusver zyn in totaal vyf Britsche granaten in het gebied van de Kanaalkust terecht gekomen. De Engelsche radio heeft onlangs be weerd, dat het Duitsche bezettingsleger in Noorwegen alle vleeschvoorraden in beslag genomen had. De Noren moesten zich uit sluitend met visch van mindere kwaliteit voeden. Naar aanleiding hiervan wordt door den weermachtsbevelhebber in Noorwegen me degedeeld, dat de vleeschvoorziening van de Noorsche bevolking in dezelfde mate ls gewaarborgd als in het rgk. Alle bewerin gen, dat de Duitsche weermacht de Noor sche vleeschvoorraden in beslag genomen heeft, zijn evenzoo onwaar, als de valsche berichten over het uitbuiten van de Noor sche visch vangst. Hangerig.loorts? NU oppassen Neemdadelijkeen-AKKERTJE" en vanavond nog een. Onder de woL Morgen géén Griep I Geringe affaire op de Amsterdamsche effectenbeurs. In de situatie op de effectenbeurs te Amsterdam was, vergeleken met het einde van de achter ons liggende week, vrywel geen verandering gekomen. Er waren maar zeer weinig opdrachten en de markt had te kampen met een groot gebrek aan affaire. De omzetten waren dan ook zeer klein en daarby waren de koersen nauwe- ïyks veranderd daar zich geen gebeur tenissen hadden voorgedaan welke een nieuwe kyk op de beursverhoudingen kon den openen. In hoofdzaak ging de belang stelling weer uit naar de beleggingsaf- deel'ng. In de nieuwe 4 pet. obllgatiën werd nog tameltjk druk zaken gedaan, maar de omzetten waren toch niet zoo groot als de laatste dagen het geval was. De koers kwam in doorsnee een kleinig heid lager te liggen. De omzetten in de obllgatiën uit de vorige jongere emissies waren klein en zelfs in de gestaffelde leening was maar weinig te doen. De 3 tot 3% pet obllgatiën waren desniettemin een kleinigheid lager terwyi de overige soor ten zich vrywel op een ongewijzigd peil be wogen. Hetzelfde kon dienen voor de oude schuld. Obllgatiën Nederl. Indië waren ongeveer prijshoudend. Het zakenverkeer op de locale aandee- lenmarkt had weinig te beteekenen en zelfs in de toonaangevende aandeelen ging zoo goed als niets om. Op de petroleum- afdeeling waren Olies onveranderd. By de opening werd iets hooger afgedaan, maar onder beurstijd werd doorgaans gehandeld omstreeks 240 procent De suikerrubriek was stil, met vrijwel geen variatie. Zelfs voor scheepvaartaandeéleu was de animo geheel verdwenen. Ook voor industrieelen bestond geen belangstelling. Aku's bewo gen zich rondom den parikoers, unilevers golden iets lager, terwijl de Philipsaandee- len tegen ongeveer de vorige pryzen wer den verhandeld. In cultuurfondsen ging weinig om. De rubberafdeeling lag byna geheel verlaten. De tabaksmarkt was ver waarloosd. Ook de Amerikaansche afdee- ling trok nauweiyks attentie. Ondanks de mooie berichten omtrent bet zakenleven in de Vereenigde Staten gaan de koersen op de Amerikaansche beurzen niet naar bo ven. De diverse schommelingen, welke den laatsten tyd worden meegemaakt heffen elkander grootendeels op en onder derge- ïyke omstandigheden is er ook te Amster dam niet veel ruimte voor fluctuaties van beteekenis. Zelfs de staalaandeelen en de koperfondsen waren heden meestentyds veronachtzaamd. Amsterdam 1936 3% 84 Bataafsche Petr. My. Obl. 79% A Amsterdamsche Bank 112% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 356 A K.M. De Schelde Nat Bez. 68% A Houthandel Alberts 105% C Union Pac. Rr. 77'/, Nederland le lng 1940 4 98% Nederland 2e lng 1940 4 94% Nederland met bel. fac. 1940 4 98% Ned. 1000 1938 (3%) 3 83% Indië 1000 1937 3 85% A Koloniale Bank 172 C Ned. Handel My. 117 A Van Berkels Patent 47 C Calvé Delft 66% A Lever Bros en Unilever 115 A Philips Gloeil..Gem. Bez. 197% C Ara. Car Foundry 30% C Anaconda Cópper 28% C Bethlehem Steel 81% C General Motor 48% C Kennec. Copper 35 C North Am. Aviation 16% C Rep. Steel 25% C Un. States Steel 65 C Notrh Ara. Cy. 17% A Kon. Petroleum Mij. 240 C Contin. Oil Cy. 18% C Philips Petrol. 35 C Shell Union 12 C Tide Water Ass» Oil 10% A Ned. Scheepvaart Unie 168% A Handelsver. Amsterdam 409 A Ned. Ind. Suiker U. 246 A Deli Batavia My. 185% C Deli My. 1000 243 A Senembah Mij. 205 C Pennsylv. Rr. 25% A South Railway 14% C Amsterdam Rubber 260 A Deli Batavia Rubber Mg. 205% Nederland 1941 4 f 100 90% Nederland 1941 4 500 96% Nederland 1941 4 1000 97% Het benutten van gronden voor voedingsgewassen. Het standpunt van de regeeringst commissarissen. in den loop der vorige week heeft de secretaris-generaal van het departement van bmnenlandsche zaken, namens zyn ambtgenoot van landbouw en visschery een circulaire aan de gemeentebesturen gezon den, waarin er aan werd herinnerd, dat ten dienste van de voedselvoorziening van ons land tal van maatregelen zgn genomen ten einde de bodemproductie zoo hoog mo gelijk op te voeren. Gewezen werd op de wenscheiykheid dat de gemeentebesturen alle medewerking ver leenen om gronden, waarover zy de beschik king hebben, ten volle voor den verbouw van voedingsgewassen in aanmerking te doen komen. Deze circulaire is het onderwerp van bespreking geweest door het college van regeeringscommi8sarissen. Naar wy verne men, stelden deze zich op het standpunt, dat het verbouwen van groenten door volks tuinders minder gewenscht is. Iets anders ls bet wat betreft het verbouwen van late aardappelen en bruine boonen. De kweek van groente vergt veel zorg en levert dik- wyis een teleurstelling op, terwijl een be trekkelijk groote hoeveelheid kunstmest moet worden aangewend. Daar kunstmest is gedistribueerd, levert dit reeds een moei lijkheid op. Bovendien is de toestand zoo, dat op het moment, dat de volkstuihtjes hun groentenoogst zullen geven, er ook voldoende aanvoer zal zyn van den beroeps- teler. Daartegenover vragen late aardap pelen en bruine boonen weinig mest, terwyi de oogst hiervan, in tegenstelling met groenten, zelden of nooit mislukt. Bestaan er reeds relaties tusschen een Duitschen besteller en een Nederlandsche onderneming of stelt de Duitsche besteller prijs op uitvoering van de opdracht door een bepaalde Nederlandsche onderneming, dan zal de Zentralauftragsstelle hiermede zooveel mogeiyk rekening houden. Spreker adviseerde in dit verband de Nederlandsche industrieën de kontingents- boekhouding, zooals deze in de Duitsche industrieën bestaat, in te voeren. Dit "ver- gemakkelgkt in menig opzicht een vlot verloop van het productieproces. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door dipl. kfm. Viktor Metzger. Deze zet te uiteen, dat de in Nederland aanwezige voorraden thans verbruikt zyn. Door Duitschland zal echter gezorgd worden, dat aanvoer in de naaste toekomst plaats heeft Spreker richtte een dringende appèl aan de Nederlandsche industrieelen spaar zaam met de thans nog beschikbare voor raden om te gaan. Ten aanzien van Neder landsche opdrachten in Duitschland moet rekening worden gehouden met een leve ringstermijn van minstens vyf maanden. Het is derhalve noodzakeiyk een vroegty- dige materiaalsdispositie onder de oogen te zien. Spreker drong er by de aanwezige Ne derlandsche industrieelen. op aan, dat geen metalen worden gebruikt voor niet nood- zakeiyke doeleinden. Tal van producten, zooals verpakkingsmateriaal e.a., kunnen worden vervangen. Duitschland kan geen materiaal beschikbaar stellen voor dingen en doeleinden, die niet noodzakeiyk zgn. De uiteenzettingen der beide sprekers werden door den vertegenwoordiger van dr. H. Flschboeck, admiraal Reimer, in een slotwoord beantwoord. OUDE DAME TENGEVOLGE VAN KOLENDAMPVERGIFTIGING OVERLEDEN. Zaterdagavond zyn de twee oude alleen wonende dames R., wonende te Zeist, door kolendampvergiftiging bewusteloos ge raakt Zondagmiddag vonden buren de oude dames in bed buiten bewustzyn. Bei den zjjn naar het ziekenhuis te Zeist over gebracht, waar gisternacht de 75-jarige mej. M. J. Rapmund tengevolge van deze vergiftiging is overleden. GRIEP TE AMSTERDAM. Het aantal griepgevallen in de hoofd stad is afnemende, wel komen nog compli caties voor van patiënten, die reeds griep hebben, doch het aantal nieuwe patiënten is dalende. Het hoogtepunt van de griep epidemie is waarschijnlijk gepasseerd. De vorige week was het aantal sterfgevallen te Amsterdam hooger dan normaal. j Eleanor Elliot Carroll I 13) „Beheersch jezelf tochbeval hy heftig. „Wees stil 1 DadeUjk komen ze allemaal nog vragen, wat er aan den hand is l Schei uit, zeg ik je Mevrouw Maitland, op den voet gevolgd door den dokter en Gwynne, kwam door een openstaande deur het dek op. Op het zelfde oogenblik hield Inez op met schreeu wen en liet zich als 'n ledepop tegen Robin aanvallen. Hij moest haar wel in zijn armen opvangen, om haar niet tegen het dek te laten slaan. „Wat is er in vredesnaam aan de hand, Inez?" vroeg mevrouw Maitland bezorgd. „Heb jy zoo gegild?" „Ik geloof van wel", antwoordde Inez glimlachend, haar hand tegen Robin's wang leggend. „Die gekke jongen wilde weer zoo'n malle streek uithalenMe over boord gooien, om als rogn levensredder te kunnen optreden. Hy tilde me al over de verschansing heen. Geef hem er maar een flink standje voor „Ik moest jullie beiden een standje geven, omdat je ons zoo laat schrikken", ant woordde mevrouw Maitland. „We dachten, dat er echt een ongeluk gebeurde, is het zoo niet, Gwynne?" Gwynne was echter spoorloos verdwenen. Ze was naar haar hut gegaan en vocht daar haar inwendigen strgd uit. Waar was nu haar hooghartige trots gebleven, dat ze op het zien van Inez in Robin's ai-men, haar hart voelde ineenkrimpen? „Ik heb 'n hekel aan mezelf", snikte ze bitter. „En ik haat hem nog duizend maal erger Ik wou maar, dat ik het eens tegen hem zeggen kon IX. De kloof wordt wijder. In den laten namiddag van den volgen den dag wierp het jacht het anker op de reede van Havanna uit. Het geheele gezel schap was aan dek, met uitzondering van Gwynne. Ze had neef Ambrose verbaasd en teleurgesteld door haar besliste weigering hen te vergezellen op hun tocht door de historische stad. „Ik kan me met geen mogeiykheid be grijpen", mopperde Maitland, „waarom dat kind aan boord wil blgven, terwijl er toch zooveel moois te zien valt Toe, probeer eens, of je haar kunt overhalen, mee te gaan, Margaret V* „Och, Ambrose, wat kan ik daar nu tegen doen?" wierp zyn vrouw hem heftig tegen. „Dat kind heeft weer een van haar koppige kuren, die langzamerhand onverdrageiyk worden. Den meesten tyd biyft ze op haar zelf, moet herhaaldelgk geroepen worden, als we haar noodig hebben en gedraagt zich voor zoo'n jong schepselsbuitengewoon on prettig. Ik heb wel gedacht dat je bevoor oordeeld was, toen je zoo dweepte met haar lieftallige karakter en haar zonnige natuur, maar nu ben ik ervan overtuigd." „Gwynne is niet goed, dat verklaart alles", zei Maitland met ongeschokte loya liteit In zyn jeugd had hy een groote ver eering voor zyn nicht Mona Cameron ge koesterd en die vereering was nu hartgron dig overgegaan op Monas' dochter. „Ik vind het heelemaal geen prettig idee, haar alleen op het jacht achter te laten, terwyi wy voor ons plezier erop uit zyn. En...... waar is Faust ergens? Ik zou toch wel graag heb ben, dat hy haar eens onderzocht en tem peratuurde. Ze zou wel aan de koorts kun nen bezwyken, zonder dat wg er eenig idee van hadden. Het-is niet natuurlgk, dat een meisje van negentien jaar zoo graag alleen blijft, terwijl al de anderen aan wal gaan, om een vreemde stad te bekijken „Toe, Ambrose, schei nu toch in vredes naam uit met over dat nukkige, ondank bare nest te tobben", viel zgn vrouw hem in de rede. .Julian Faust zit op het oogen blik by haar. Ze wil alleen maar een beetje verwend worden." Op dat oogenblik zat dokter Faust wer kelijk met Gwynne te praten en deed al zyn best, haar over te halen, niet alleen op het jacht achter te biyven. Zyn donkere oogen onderzochten haar ernstig, terwijl zy over het gebruikelijke stapeltje prentbriefkaar ten gebogen zat, dat ze uit Havanna moest versturen. De zon scheen volop den salon binnen. Het licht viel recht op het smalle bleeke gelaat van Gwnne, wier bruine oogen veel te groot schenen te zgn. Ze had krin gen onder haar oogen van slapeloosheid, gebrek aan eetlust en inwendig verdriet. „Dus U wilt beslist niet meekomen?" vroeg de dokter nogmaals. „U mist heel wat. Morro Castle, het Malecon, de parken, de Botanische Tuinen en „Heusch, dokter", antwoordde Gwynne, het hoofd opheffend met een moeizaam ge dwongen glimlachje. „Ik büjf veel liever aan boord. Het is aardig van u, dat u me mee wilt hebben, en dat wanneer ik echt... Ik zou niet graag hebben, dat u iets anders van me dacht, maarZe zocht wanho pig naar een aannemeiyke reden, „ik ben, geloof ik, lui of iets dergeüjks. Ik heb geen greintje energie meer over. Misschien komt het van de hitte. Ik heb nog nooit zulk drukkend weer in September meegemaakt." Julian Faust stak de hand uit en zocht met zgn geoefende vingers naar haar pols, die ongelijk en gejaagd sloeg. Het eene oogenblik was haar huid gloeiend heet, het volgende g'zig klam. „Dan geloof ik, dat u niet beter kunt doen, dan naar bed gaan, jonge dame", zei hy ernstig. „U moet me beloven, er dadelgk in te kruipen en het drankje in te nemen, dat ik aan Rachel zal geven. Belooft u me dat?" „Ja, dat zal ik heusch doen." Als hy nu maar ging! Ze verlangde ernaar, alleen te zijn; om het gevoel te hebben, dat Robin Lee, tenminste voor een poosje, niet in haar nabgheid was. Ze had wel tien jaar van haar leven willen geven, als ze het jacht ln Havanna had kunnen ver laten en naar San Francisco terugkeeren. Maar dat ging oxunogeiyk. Ze was voor den geheelen tocht aangenomen en dus aan haar eer verplicht, dien tot het einde toe mee te maken. Ze telde reeds de dagen en de uren, die nog verloopen moesten, voordat „De Droom" de haven van New- York zou binnenvallen. Als ze daar een maal was, zouden geen tien paarden haar meer iiaar het jacht terug kunnen trekken. Ze zag, hoe het gezelschap aan boord ging van een sloep, die het naar den wal zou brengen door haar patrijspoort keek ze hen na, tot ze uit het gezicht waren verdwenen. Daar zat Inez in een druk bewerkte japon van gele zyde met haar arm door dien van Robin been. Mevrouw Maitland zat naast den dokter en neef Ambrose achter hen. Maar Gwynne zag niemand anders dan Robin. Hoe attent gedroeg hij zich voor de mooie vrouw naast hem.ten minste, zoo scheen het toe aan het meisje, dat hem met haar oogen volgde. Waarom was ze niet dapper, niet trotsch genoeg, om hem uit haar ge dachten te verbannen? Was ze dan op slot van zaken een van die armzalige slappe schepsels, die zich konden laten vertrap pen en mishandelen en toch nog liefheb ben? Een vrouw, voor wie slechts één man bestond? Ja, dat was ze. Ze had haar hart en ziel weggeschonken aan een man, die haar zó lichtzinnig behandelde, dat hy haar den eenen avond kon omhelzen en kussen en zich binnen vier en twintig uur met een ander verloven. En ^oh gaf ze nog hem „Ik zou het niet uitgehouden heboen, als ik den heelen dag in zyn gezelschap had moeten zgn," kreunde Gwynne, toen de anderen weg waren en zy in haar hut zat „Ik ben zoo'n dwaas, dat ik me on gelukkig gevoeld zou hebben en het niet had kunnen verbergen. Hoe moet ik de rest van die verschrikkeiyke reis nog doorkomen! Och, als ik myn gevoelens toch maar verborgen kan houden!" Na een poosje kwam er een soort ver- doovende kalmte over haar. De atmosfeer in haar hut benauwde haar en ze ging naar boven en zette zich op een dekstoel neer. Havanna, lag voor haar tusschen twee heuvels. Ze zag de grauwe muren en den hoogen toren van Morro Castle. Er woel een vlag van de tinnen. En daar achter lag de stad als een massa veel kleurige huizen. Een droomstad. Een stad, die iedereen wel moest trekken, behalve het meisje met haar gewonde hart. Gwynne zag niet veel anders dan het groene water, dat byna roerloos om het schip heen lag. Ze voelde niets dan de geweldige enerveerende hitte, waardoor de pijn in haar binnenste verdoofd scheen te worden. „(Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6