STADSNIEUWS Vlisslngeit. Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes. Kerk en school Jaarvergadering Vereeniging „Kinderzorg". GEVAARLIJKE ONACHTZAAMHEID. Tijdens het luchtalarm op Zondag j.L bleek, dat meerdere personen, die zich op straat bevonden, buiten bleven, zonder dekking te zoeken. Vooral jongere per sonen schenen hierin een soort sport te vinden en bleven rondloopen met een ge zicht, alsof zij zeggen wilden: wij zijn niet bang voor vallende scherven. AndereD zochten dekking in portieken en dergelijke, doch nadat het schieten was gestaakt gin gen zij huns weegs, voordat het sein lucht- gevaar geweken was gegeven. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijk optreden van een deel der bevolking niet kan worden geduld. Het mag toch bekend worden verondersteld, dat men tijdens luchtalarm de straat moet verlaten. Daar op is reeds meerdere malen de aandacht gevestigd, terwijl men bovendien moet bedenken, dat het signaal luchtalarm wordt gegeven in het belang van de veiligheid der inwoners. De politie heeft dan ook op dracht gekregen, met gestrengheid tegen deze overtredingen op te treden en onver biddelijk tot het opmaken van proces verbaal over te gaan. NOG EENS HET UNIEHUIS. Vrijdag meldden wij dat in het Uniehuis ln de Walstraat alhier was ingebroken en daarbij tevens vernieling was gepleegd. Eerst thans vernemen wij dat reeds op dienzelfden dag een tijdelijk beheerder van den winkel op last van den commissaris van politie is gearresteerd. Een door hem ontvreemd geldkistje heeft hij na lediging in het water bij den watertoren gegooid, waar het door de politie na dregging is teruggevonden. Wij vernamen voorts, dat de aangehou dene hedenmorgen naar Middelburg is overgebracht waar hij ter beschikking van de Justitie is gesteld JEUGDIGE DIEVEN AANGEHOUDEN. Een slager alhier deed eenige dagen ge leden bij de politie aangifte dat zijn 17- jarige loopjongen met een betrekkelijk groot geldsbedrag vermoedelijk er vandoor was gegaan. Dit bleek juist te zijn. De politie signa leerde den jongen, die gisteren te 's-Gra- vcnhage is aangehouden en heden naar hier is overgebracht, waarna hij ter be schikking van de Vlissingsche politie is gesteld. Voorts heeft een brigadier gistermiddag alhier nog een 17-jarigen jongen, een ouden bekende van politie en justitie, aangehou den, die verdacht wordt van diefstal te Koudekerke gepleegd, terwijl hy zich in deze gemeente ook aan verduistering van kleeding had schuldig gemaakt Hij is ter beschikking van den burgemeester van Koudekerke gesteld. PECH EN TOCH NOG VERMOEDELIJK EEN GELUK. Gistermiddag heeft de politie een man ter zake van openbare dronkenschap op gepakt, die in zulk een staat verkeerde, dat hy totaal onbekwaam op straat lag. Na fouilleering werd hy ter ontnuchtering ingesloten. Men begrgpt echter de verba zing van de politie-ambtenaren, toen zij by de visitatie 6782, 38 op den dronken man vonden, zoomede 24 gouden tientjes en 3 goudèn vyfjes. Tot zyn leedwezen zag de politie zich genoodzaakt de gouden mun ten ln beslag te nemen, daar het bezit daarvan ingevolge de devlezenverordening is verboden. Aangifte van het goud had de man inderty'd niet gedaan. Wat een pech voor dezen man echter met geluk ln handen der politie te zy.. gevallen, daar anders berooving van al zy'n geld ln den toestand, waarin hy verkeerde, zeker niet denkbeeldig te achten is geweest. DE WERKLOOSHEID. By de gemeentelijke arbeidsbeurs stenden Maandag 209 mannen ingeschreven, waar van 141 geheel werkloos, 36 door de vorst, 34 gredselteiyk werkloos, 2 niet werkloos en 16 in de werkverschaffing. Voorts stonden 9 geheel werklooze vrou wen ingeschreven. VLISSINGEN. Van 610 Februari. OndertrouwdA. Withagen, 23 j. en S. Hüiszoon, 20 j. Getrouwd A. J. de Buck, 23 J. en M. M. Teileman, 23 j. Overleden P. Lcms, 66 J. man van H. G. van Breen L. J. Maas, 10 uren. GOES. Geboren Cornelis Heino, z. van Jan de Vries en Cornelia van de Putte. Overleden Mathya Elisabeth Kousema ker, 82 J. Tannetje Verburg, 64 j., vrouw van Cornelis Westveer te Waarde Pieter- nella Beuns, 76 j., vrouw van Ferdinandus Jacobus Tierie Cornelis Kuzee, 68 j., wedn. van Adrians Versehlere, te 's-Heer- ArendskerkePleter Cornelis Taal, man van Johanna Maria van Paassen Jacob Verhegke, 59 j., te Borssele. DOMBURG. Van 1 tot 8 Februari 1941. Geboren Jozias zoon van Willem Dek ker en Maria Minderhoud. Adriaan zoon van Leln Schoe en Jannetje Labruyére. Overleden Wilhelm Johan Jobse 44 Jaar man van Neeltje Vreeke. OOSTKAPELLE. Van 1 tot 8 Februari 194L GeborenWilhelmus Hendrikus, zoon van Albert Hofman en Cornelia Josephine Antonette van Lis. Maria Wilhelmina, dochter van Jan de Boks en Maria Johan na Jobse. Cornelia Hubrechta, dochter van Antheunis Kerkhove en Maria Lenselink. Antonius Nicolaas Maria, zoon van Nico- laas Joannes Maria Hermans en Anna Lucia Annette Spoelstra. Kryn, zoon van Jan Poppe en Jozina Lourina Maljers. GRAFZERKEN AANGETROFFEN. Op de plaats, waar eenmaal de Fran- sche kerk in de St. Pieterstraat stond, zijn verschillende helaas, thans zeer bescha digde, grafzerken aangetroffen, die er op wgzen, dat daar in de 17e eeuw'verschil lende personen begraven zyn. De opschrif ten zgn deels in het Nederlandsch, deels in het Fransch. Op het deel, dat by de straat wordt getrokken, heeft men giste ren een vrg groot aantal doodshoofden en menscheiyke beenderen opgegraven. Deze zyn in een kist by elkaar gedaan om op de begraafplaats weder aan den schoot der aarde te worden toevertrouwd. HOOGTE VAN GEBOUWEN. Volgens artikel 27 der bouwverordening mag een gebouw niet kooger worden op getrokken dan tot 2/3 van den afstand tusschen de tegenover gelegen rooilgnen. De raad kan e .hter onder te stellen voorwaarden ontheffing van dit verbod verleenen. De heer A. van Dorst en F. H. Klokke hebben bg B. en W. namens den heer L de Wolff een aanvraag tot herbouw van het perceel Sü.t Janstraat no. 9 ingediend. Volgens de teekening zal de hoogte van den voorgevel van het pand 6% m. be dragen, terwgl de Sint Janstraat ter plaat se een breedte heeft van 6 m. Aangezien het in verband met de aan grenzende gebouwen in die straat ge- wenscht is, dat deze woning de aangege ven hoogte zal verkrygen, stellen B. en W. den raad voor de noodige ontheffing te verleenen. Bg den herbouw van onze stad zullen dergelijke gevallen zich meermalen voor doen. Ter bespoecMging van de behande ling der bouwaanvragen achten B. en W. het gewenscht, dat de Raad voor de aan vragen voor herbouw hun algemeene mach tiging geeft de vereischte ontheffingen te verleenen. Voorgesteld wordt dienovereenkomstig te besluiten. DE STATIONSDIEFSTALLEN. Eenige opgehelderd. Reeds enkele maanden achtereen ver dwijnen va.n het station op geheimzinnige wyze allerlei soorten goederen. Van ver scheidene dezer diefstallen maakten wg melding, met de verzekering er by „dat de politie een onderzoek instelde". Dit on derzoek werd echter door' tal. van omstan digheden zeer bemoeilijkt. Zoo was bijv. niet steeds vast te stellen of de goederen nil aankomst te Goes of op de reis naar Goes verdwenen. En zelfs achterhaalde men wel vermiste goederen, doch dan was niet meer uit te maken van wie de eige naar al of niet ter goeder trouw ze gekocht had. Toch wist de politie steeds meer gegevens in handen te krggen die in een bepaalde richting wezen en Zater dag ging zij tot arrestatie van de Goese- naars H. R. en P. A. de W. over. Daarbg waren de verzamelde bewijzen van twee diefstallen, manufacturen, tot een bedrag van plm. 350, zoo sterk, dat beiden weinig anders overbleef dan te bekenen. H. R., die regelmatig goederen van het station haal de, nam. dan terloops ook iets mede, dat niet voor zgn vervoer bestemd was en P. A. dè W. bracht de goederen aan den man. Beiden zgn heden voor den officier van justitie te Middelburg geleid. GRIEP TE GOES. Naar wg vernemen heerscht hier de griep in erge mate, al heeft de ziekte een goedaardig karakter. Byna elk gezin heeft (of had)) één of meer zieken en op de scholen zgn klassen waarvan de helft der leerlingen ziek is. DS. A. G. H. VAN HOOGENHUYZE TER AARDE BESTELD. Op de begraafplaats „Zorgvlied" te Am sterdam is gistermiddag het stoffelgk overschot van ds. A. G. H. van Hcogen- huyze, in leven predikant bg de Ned. Herv. gemeente in de hoofdstad, ter aarde besteld. De teraardebestelling werd voorafge gaan door een rouwdienst in de Eltheto- kerk. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Ds. P. J. de Jong hield een gedachtenis rede, waarin hij den -overledene schetste als een man van het massale, een knap organic tor en een goeden leeraar. Voorts herdacht spr. het zoo vruchtdragende werk, dat de overledene in de hoofdstad en vooral in de Elthetowijk heeft verricht. Ook op de begraafplaats was de be langstelling bgzonder groot. In de aula voerde als eenige spreker ds. W. Limburgh het woord, die sprak na mens den kerkeraad. De oudste zoon, mr. H. L. van Hoogen- huyze en een broer van den overledene spraken hierna, waarmede de plechtigheid in de aula was geëindigd. Aan het graf heeft de oudste zoon vor de belangstelling bedankt- HET ZENDINGSWERK. Het Tgdschrift voor Zendingswetenschap van het Zendingsbureau te Oegstgeest, pu bliceert de nieuwe cyfers van den groei van het Zendingswerk. Schat men thans de bevolking der wereld op 2.095 millioen zielen, dan behoort daarvan een derde deel tot de Christeiyke kerk deze telt 718 mil lioen zielen, /an de geheele wereldbevol king behoort achttien procent tot de Roomsch-Katholieke kerk, zeven pet. tot de Oostersche Orthodoxe (Grieksche en Rus sische) kerk en tien procent tot het pro testantisme. Waarom boterbon 02 ta 03 veranderd werd. De landelgke distributiedlenst heeft een fout gemaakt ten aanzien van de boterbon, die van 10 tot 16 Februari geldig is. Eerst was 02 aangewezen, maar plotseling werd dit in 03 veranderd. Deze verandering vindt zyn oorzaak in het volgende. Voor degenen, die „zwaren arbeid" ver richten, en voor kleine kinderen worden halve rantsoenen verstrekt. Deze rantsoen- kaarten boter en vet, bevatten slechts on even nummers. De vorige bon van de oude kaart was 28. Als men dus 02 geldig liet voor de week van 10 tot 16 Februari zou den de bezitters van exra-rantsoenkaarten 2/2 week moeten wachten, eer ze hun rant soen konden krygen. Door nu 03 geldig te verklaren in plaats van 02 werd de fout hersteld. OORLOGS-MONUMENTEN. EENHEID GEWENSCHT. Den secretaris-generaal van het de partement van volksvoorlichting en kunsten komt het ongewenscht voor, dat er ter nagedachtenis van de ge sneuvelde Nederlandsche militairen overal in den lande door plaatselgke comité's gedenkteekenen worden opge richt. Dit geeft aanleiding tot ver snippering waar eenheid gewenscht is. Het maakt by hem een ernstig punt van overweging uit, of men m de toekomst zal moeten komen tot één nationaal ge- denkteeken, dan wel tot een beperkt aan tal monumenten, eventueel op de plaatsen, waar het hevigst is gestreden. In verband hiermede merkt de secre taris-generaal op, dat het, om teleur stellingen te voorkomen, gewenscht is, af te wachten met het nemen van persoon- lgk initiatief, totdat zgn nader besluit openbaar zal zyn gemaakt. Tal van manufacturenzaken tijdelijk gesloten. WEGENS OVERTREDINGEN DER DISTRIBUTIEBEPALINGEN. Nadat aanvankeiyk het Ryksbureau voor de Distributie van Textielproducten door den Handel een uiterst soepele houding t.a.v. de naleving der voorschriften had ingenomen, heeft deze instantie zich ge noodzaakt gezien, in den laatsten tyd strenger op te treden tegen zekere elemen ten, die door stelselmi *.ige ontduiking van het distributie-systeem ee* steeds groo- ter nadeel aan gemeenschap en niet in het minst aan den bonafiden handel be rokkenen, aldus de Manufacturier. Voorbeelden, waarby door de Inspectie werd ingegrepen, liggen voor het grgpen. Opvallend is, dat nagenoeg iedere ge constateerde overtreding een nieuwe „aan brengt". Veelal is het dezelfde bron. Een onderzoek bg particulieren en firma's, waar zonder Speciale Vergunning goede ren waren afgeleverd, bracht een belang rijke prgsverhooglng by een hunner leve ranciers aan het licht; een onderzoek bg laatstgenoemde leidde tot aanhouding van een handelaar ln ongeregelde goederen, die op grond van frauduleuze gegevens een vergunning van het Rgksbureau had weten te bemachtigen; onderzoek bij diens verdere leveranciers toonde ernstige quo- tum-overschryding bg dezen aan. Prysverhooging bij een winkelier bracht een ernstig geval van kettinghandel aan het licht, met gevolg, dat de vergunning definitief ingetrokken werd, en deze zaak in handen van de justitie werd gegeven, ter verdere afdoening. Een tip, dia „ergens" textielgoederen zonder punten werden verkocht, ontmas kerde tenslotte den bezitter Js den heler van een gestolen party goederen. Er zgn krachtige maatregelen genomen tegen gevallen van welbewuste prijsopdrg- ving, waarby groote partgen goederen waren opgekocht door combinaties, die deze tegen hooge prgzen hadden verwor ven van leveranciers, met wie zij tevoren nimmer zaken hadden gedaan. Deze goe deren werden in beslag genomen en pro ces-verbaal werd opgemaakt, zoowel tegen de koopers als tegen de leveranciers, waar- bg tevens ernstige overtredingen van an deren aard aan bet licht kwamen, t.w. ontduikingen van de zegelwet en valsch- heid in geschrifte. Deze overtreders zgn allen in hechtenis genomen, terwgl van diegenen, die in het bezit van een vergun ning van het Rijksbureau waren, de ver gunning werd ingetrokken. Tientallen zaken zijn gesloten geweest wegens te hooge Vvinstmarges, onjuiste inventarisatie, aflevering van goederen zonder eerst de speciale vergunning in te nemen en wegens het feit, dat zg hun ad ministratie op absoluut onvoldoende wgze hadden gevoerd. Voorts zgn vele gevallen gesignaleerd van schromeüjke overschryding der quo- teeringsbepalingen door bepaalde gros siers, die zich op grond biervan eveneens als vergunninghouder zagen geschorst. Dit beteekent, dat de afnemers van een dergelgke firma gedurende deze periode een gesloten deur vinden; het kan der halve niet uitblijven, dat de straf in wij- deren kring bekend wordt Verkoop zonder punten, z.g. „noncha lance" met afleveringsbewyzen, levering zonder basisjaar, horizontale verkoop, goo cheltrucs met prgzen door verandering der artikelnummers, al deze en dergeiyke over tredingen zijn reeds ontdekt en gestraft, want de contróle wordt in steeds ver- scherj. e mate voortgezet Zij wordt uitge oefend door ambtenare- die zelf allen uit 'de zakenwereld er uit de textielbranche komen; dit brengt met zich mede, dat geen enkele overtreder op den duur den dans ontspringt STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 10.000 3167 LO00 1406 3660 5970 12566 13167 17242 400 9300 10803 11725 11792 18137 21685 200 2756 8115 8209 18891 100 1194 1267 2844 3285 3671 3898 5038 6562 10524 11757 14908 15051 15387 Ds. W. H. Kelder Jr. tot voorzitter gekozen. Maandag hield de vereeniging „Kinder zorg" in haar stichting te Middelburg haar jaarlgksche algemeene vergadering. De voorzitter, ds. D. J. Vossers uit Vlis- singen, liet zingen Ps. 62 1 en 5, ging voor in gebed en las daarop voor de eerste 11 verzen van 1 Petrus 5. Spr. zelue te begrypen, dat deze verga dering wat minder goed bezocht was, ge zien de moeilgke reisgelegenheden, doch thans meer dan ooit is een goed contact tusschen de gemeenten en het bestuur ge wenscht Spr. memoreerde het overlgden van den directeur, den heer P. D. Middelkoop, die 18 jaar steeds zgn mededeelingen op de algemeen vergadering deed, welke men thans moet missen, terwijl hg ook in de Kinderz^rgcourant een groote leegte zal achterlaten. De Vereeniging verloor in hem een uitnemenden directeur. Met vreugde wees spr. op de aanwezig heid van den opvolger, den heer de Bruin en zijn verloofde. Een tweede verlies leed „Kinderzorg" dezer dagen, toen na een korte ongesteld heid mejuffrouw DegelingRomers, se dert 16 jaar leidster van de naaikamer in het jongenshuis, overleed. Ook zy is meni- gen jongen tot een zegen geweest Spr. herinnerde aan de angstige Meidagen, toen men te Oostkapeile bij de evacuatie een goed onderkomen vond. Niemand van het personeel of de kinderen werd getrof fen, geen ruit was stuk. Alleen een oud pupil is gesneuveld. Men heeft het heele jaar veel zorgen gehad en men heeft die nog lederen dag. Ook hier kan men op bouwwerk vervullen, door de kinderen op te voeden als een kudde Gods. De omstan digheden brengen het gevaar voor demo- raliseeren mede en er bestaat kans, dat het aantal voogdgkinderen zal toenemen. Men moet het werk doen uit geloof en liefde, maar dat niet alleen, ook als dienstknech ten van God. Men zal komen te staan voor minder inkomsten en meer uitgaven, maar men denkt ook aan de bekroning van den geestelgken kant van het werk. Het is de 35ste jaarvergadering en tevens de laatste, die spr. bgwoont. Het werk voor de stichting is hem lief geworden en het is hem niet makkeiyk het neer te leg gen. Maar wat ock verandert, God biyft dezelfde, ook voor de stichting. Spr. deed voorlezing van verschillende bei-ichten van verhindering om de vergade ring bg te wonen. Jaarverslag. De secretaris, ds. W. H. Kelder Jr., bracht daarop het jaarverslag uit. De secretaris herinnerde aan het aan staande heengaan van ds. Vossers, dat door allen wordt betreurd, maar dankbaar is men dat ds. De Vries ook als emeritus het penningmeesterschap bleef waarne men. Ook in het vex-slag wordt het over igden van den directeur gememoreerd. Op 31 December telde de stichting 101 pupillen, n.l. 69 voogdykinderen en 32 vrge pupillen, texwyi resp. 6 en 2 kinderen bui ten de stichting verpleegd werden. Er kwamen 10 vrye pupillen by, doch er ver trokken er 5 en 4 werden meerderjarig. De voorzitter bracht den secretaris dank. Uit Den Kaag bi-acht men een comple- mentje voor de wijze waarop te Middel burg alles behandeld wordt. De financiën. Nadat een afgevaardigde van Goes ver klaard had met die uit 's Heer Arends- kerke en Middelburg, de rekening te heb ben nagezien en accoord bevonden, was het woord aan den penningmeester, ds. J. de Vries voor zijn financieel verslag. De fi- nancieele positie der vereeniging ziet er dreigend uit. Er was eind 1940 een tekort van 8.733,58Vét maar dat is intusschen wel 10.000 geworden. Toch ziet spr. lichtpunten, zooals de 600 mud aardappe len, die geschonken zyn. Uit de gemeen ten is ontvangen aan giften, bussen, col lecten en contributies 10.872. Spr. wyst er op, dat de 80 kerkeraden toch de va ders van „Kinderzorg" zgn, doch de meeste kijken niet meer naar het kind om en den ken met een speldegift te kunnen volstaan. Spr. wekt daarom met klem op, de giften te verdubbelen, minstens één maal per jaar voor „Kinderzorg" te collecteeren en met kracht te propageeren contribuant te wor den. De voorzitter bracht ds. De Vries en zyn tweeden penningmeester, den heer C. C. Mantz, harteiyk dank voor hun arbeid in het belang der vereeniging. Voor het volgende jaar zal de kascom- missie bestaan uit Middelburg, 's Heer Arendskerke en Koudekerke. Het bleek thans, dat op de morgenvergadering 44 afgevaardigden aanwezig waren tegen verleden jaar 45 en bovendien een 25-tal belangstellen den De Middagvergadering. Des middags was bet aantal aanwezigen grootir en kon spr. in het byzonder wel kom heeten den burgemeester en mevrouw van Walré de Bordes. Spr. herinnerde aan den Dinsdag na Pinksteren, toen de burge meester kennis kwam geven, dat het tyd werd met de kinderen te evacueeren, hg had toen reeds gezorgd, dat er een verbiyf te Domburg in orde was. Spr. bracht den burgemeester daarvoor hartelgk dank en zeide verheugd te zijn, dat ook mr. P. C. Adriaanse, secretaris van den Voogdgraad aanwezig was, terwgl hy ten slotte spe ciaal verwelkomde den heer mr. W. F. E. Baron van der Feltz, als officier van jus titie, als bestuurslid van „Kinderzorg", als voorzitter van den Voogdyraad en als referent. Nadat spr. had medegedeeld, dat bg de collecte na de koffietafel een gift van 25 en in het busje 24.27 was ontvangen, deelde hg mede dat herkozen zyn tot be stuursleden mevrouw" H. M. van Adrichem BoogaertHeyse, Oostkapeile, mevrouw S. C. G. Van Voorst Vader—Vidal de St. Germain, Middelburgds. C. van der Waa, 's Heer Arendskerke ds. A. Vrg- landt, Biervliet en ds. P. P. Saraber, Burgh en gekozen werd in de vacature, wegens vertrek van dr. C. de Ru, ds. Ph. A, War ners, Koudekerke, in de vacature wegens vertrek van da. D. J. Vossers, ds. R- Bartlema, Ritthera en voor de uitbreiding van het bestuur tot 19 leden, wat de ver gadering had goed gevonden, ds. J. J. Hietkamp, Vlissingen. Hierna verleende de voorzitter het woord aan mr. Baron van der Feltz als voorzitter van den Voogdyraad voor zgn referaat over ,JDe voogdijraad en zijn arbeid". Spreker wees er op, dat men in 1905 door het totstandkomen van de sindsdien alleen op onderdeelen gewyzigde, kinder wetten gekomen is tot groote samenwer king om het kind te beschermen tegen misbruik maken van de ouderlgke macht. En wel door die macht over te dragen op particulieren of op instellingen van weldadigheid. Met schroom is men toen dezen weg ingeslagen maar de practgk vroeg wat men anders ln het belang van het kind zou moeten doen. De staat kon in dezen niet alles doen en daarom is een ruim beroep gedaan op de hulp en steun van particulieren- Daarby heeft de voogdij, raad een leidende functie tegenover de in stelingen en een voorlichtende tegenover de rechtbank en het Openbaar Ministerie. Er zgn gevallen, waarbg direct moet worden ingegrepen en dan komen de kinderen voorloopig aan den Voogdyraad in af wachting van de gerechtelgke beslissing. Spr. meent, dat de Voogdyraad zich als schakel tusschen de inrichtingen en de ouders een plaats heeft veroverd Het voornaamste werk van de Voogdijraad is echter de voorbereiding van de ontzetting der ouders, wat zeker een belangrgke be slissing is ten opzichte van ds ouders. Dit kan als deze een slecht levensgedrag heb ben wegens bepaalde délicten zgn ver oordeeld misbruik maken van hun ouder lgke macht e.d. Het gaat hier om het be lang van de kinderen, dus ook weer om dat der ouders. Een moeilgkheid is, dat het kind, dat van de ouders ls afgenomen, ten slotte toch weer alleen komt te staan. Een tweede mogeiykheid is, dat de ouders zelf vragen om van hun macht te worden ontheven en ten slotte kunnen do gezinnen onder toezicht worden gesteld. Als er onweer in huls dreigt, kan het vreemde oog soms dwingen. Spr. is per soonlijk niet voor gezinsvoogdy, omdat het moeilgk is daarby tactvol en paedagogiscb op te treden. Het is nog maar zelden voorgekomen, dat een advies van den Voogdyraad niet is opgevolgd. Een soms moeiiyk werk voor den Voogdyraad is het innen van de by- dragen van de ouders. Spr. meent niet verder in de keuken van den Voogdyraad te moeten laten kyken, want hy heeft wel ens gehoord, "dat als men dit in een hotelkeuken doet, het diner minder goed smaakt. Op vragen van een der aanwezigen, heeft de inleider o.a. nog medegedeeld, dat bij alle rechtbanken een Voogdyraad is en dat er natuuriyk grensgevallen zyn, doch dat plet precies te zeggen is wanneer wel en wanneer niet moet worden ingegrepen. De voorzitter bracht den referent harte lgk dank voor zyn inleiding. De nieuwe directeur. De voorzitter richtte zich daarop tot den nieuwen directeur. Spr. zeide, dat men verheugd is, dat de heer De Bruin en zyn a.s. vrouw tegenwoordig waren. Men heeft een uitstekenden directeur verloren, die met groote zorg en accuratesse de stich ting heeft geleid- Men kan niet lang zon der directeur en na oproeping en schifting van het groot aantal sollicitanten, heeft het bestuur met algemeene stemmen den heer De Bruin benoemd. Deze bleek te hebbengestichtservaring, groote kennis op administratief gebied, maar ook een bezorgd en goed hart voor hen. die het zooveel beter hadden kunnen hebben. Dat ook mej. Schmidt de kinderen een goed hart toedraagt heeft zg tydens de pauze reeds bewezen. De heer De Bruin is be noemd met ingang van 15 Maart en zal kort daarna in functie treden. De heer De Bruin herdacht met waar- deerende woorden zijn voorganger en dankte daarna voor de prettige en zake- lgke wgze van afwerking van zyn benoe ming. Ook dankte hy voor de gastvrgheid en hartelijkheid, waarmede hy en zgn ver loofde zyn ontvangen. In dezen tyd, waarin alles los en wankel schgnt te staan, is het goed de verantwoordelgkheid vast te leg gen. Het is niet voldoende als men alleen maar werkt om zgn boterham te verdie nen. Men moet werken om God te dienen en zich daaraan geheel geven. Vertrek ds. Vossers. De voorzitter verzekerde dat hy dank baar is 8 jaar voor „Kinderzorg" te heb ben mogen werken, zijn leven is er door verrgkt door het omgaan mei de bestuurs leden en het personeel, ook al heeft men moeilgke tgden medegemaakt en teleur stellingen ondervonden- De heer ds. De Vries zeide, dat er vreug. de en weemoed is. Het eerste omdat de nieuwe directeur zal komen en het tweede omdat ds Vossers vertrekt, die 7% jaar het voorzittersambt bekleed heeft en daar bg leiding heeft gegeven aar de zaken met zeer bgzondere takt. Spr. brengt hem har- teiyk dank voor alles wat hy als secre taris en voorzitter voor de vereeniging heeft gedaan. Met den wensch, dat God ds. Vossers, zgn vrouw en kinderen, ook in Leiden zal leiden en beschermen, besloot ds .De Vries- Nadat gezongen was Gez. 127 5 ging ds. De Vries voor in dankge bed. Nieuwe voorzitter. Nadat de thee was gebruikt, kwam het bestuur in vergadering byeen en koos uit zyn midden tot voorzitter ds. W. H. Kelder jr. te Middelburgin diens plaats tot secretaris ds. Ph. A. Warners te Koudekerkeen tot vice-voorzitter, in plaats van ds. De Ru, ds, R. Bartlema te Ritthem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2