n r ii Tweede blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Maandag 10 Februari 1941 Geen eenzijdig handelsverkeer met Duitschland. De loonen worden aangepast aan het Duitsche niveau. De crisis in Frankrijk. FLANDIN AFGETREDEN. LEZING VAN DR. H. FISCHB, OEK. LAVAL WEIGERDE DE POST VAN MINISTER VAN STAAT. De situatie in Frankrijk is nog steeds buitengewoon onzeker en ondoorzichtig. Te Vichy deed het gerucht de ronde, dat Pétain door middel van Admiraal Darlan aan Laval een post in het kabinet zou hebben aangeboden, waarbfl hij tevens in het Driemanschap zou worden opge nomen. Na den terugkeer van Admiraal Darlan naar Vichy achtte men het niet uitgeslo ten, dat voorloopig een regeering zou worden gevormd onder voorzitterschap van Darlan. De Oeuvre gelooft, dat Laval heeft vastgehouden aan zjjn eischen. Het blad wyst erop, dat de politiek der sa menwerking een Fransche noodzakelijk heid is, want niet Duitschland, maar Frankrijk heeft dezé politiek noodig. Voorts stelt de Oeuvre de vraag, of het pendelverkeer tusschen Vichy en Parfls moet doorgaan. Het blad spreekt over een „tweezijdige buitenlandsche politiek" in Vichy, maar oefent ook critiek uit op de binnenlandsche politiek, die „volkomen gericht is tegen de ware en noodzake lijke nationale revolutie". OFFICIEEL COMMUNIQUE VAN VICHY. Met betrekking tot de besprekingen van Darlan te Parijs heeft de pers hedenmorgen het volgende offlcieele communique gepubliceerd: „Het staatshoofd maarschalk Pétain, die de politiek van Montoire volgt, heeft president Laval voorgesteld, als minister van staat en lid van een directorium tot de regeering toe te treden. President Laval heeft het aan bod van den maarschalk van de hand gewezen. Verder is te Vichy officieel medege deeld, dat de minister van buitenlandsche zaken, Flandin, is afgetreden. Zijn porte feuille wordt overgenomen door admiraal Darlan, die tevens tot vice-president is benoemd en ook het ministerie van marine aanhoudt. EEN AMBTENAREN-REGEERING? In verband met de tegen vandaag of Dinsdag verdachte regeeringswtjzlging hoort men zeggen, dat met uitzondering van admiraal Darlan, generaal Huntziger en misschien den onlangs tot minister van justitie benoemden Barthelemy alle ministers waarschijnlijk vervangen zullen worden. Het nieuwe kabinet zou meer het karakter van een ambtenaren-regeering dragen. De Voorjaarsbeurs te Utrecht DE GROEP SCHOENEN TER JAARBEURS. Op de laatstgehouden September-beurs heeft een aantal schoenfabrikanten met een gezamenigken stand een proef genomen om weder van het jaarbeursintermediair gebruik te maken. Deze proef is zoo goed geslaagd, dat op de a.s. 44ste Nederland- sche Jaarbeurs, die te Utrecht van 11 tot en met 20 Maart wordt gehouden, door verschillende vooraanstaande Nederland- sche 'schoenfabrikanten een groote ruimte in beslag zal worden genomen. BRANDSTICHTING TE BERLICUM. Na een burenruzie. Gisteravond omstreeks elf uur brak brand uit in de landbouwersschuur van den heer S. Schouten te Berlicum. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist de boerderij, die vlak naast de schuur staat, te behouden. Een aantal varkens kon nog worden gered. De landbouwwerk tuigen en een groote hoeveelheid hooi gingen in vlammen op. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk brandstichting. In verband hiermede is een zoon van de familie B., die naast den heer Schouten woont, naar 's-Hertogenbosch overge bracht. De aanleiding tot het stichten van den brand schijnt een burenruzie te zijn. Nederland zal zoo noodig met levensmiddelen uit het Duitsche rijk worden verzorgd. Voor leden en genoodigden van de Duit sche kamer van koophandel in Nederland heeft de commissaris-generaal voor finan ciën en economische zaken, dr. H. Fisch- boeck, Zaterdagavond In het Amstel-hotel te Amsterdam een lezing gehouden over eenige actueele problemen ten opzichte van Nederland. Dr. Fischboeck begon zijn uiteenzetting, met er op te wijzen, dat het Duitsche bedrijfsleven tegenwoordig geheel en al in het teelten staat, hoe de oorlogvoering het beste te dienen en welke maatregelen ge troffen moeten worden om de Duitsche uiteindelijke overwinning te verzekeren. De belangrijkste taak, waarvoor zich het rijksommissariaat in Nederland dan ook geplaatst ziet, is de verregaande me dewerking aan dezen eisch, zoover dit binnen het kader van de volkenrechtelijke bepalingen mogelijk is. Deze taak is niet gemakkelijk. Zulks te meer, waar politieke eischen vaak met de belangen van het be drijfsleven in botsing komen. De ideale ordening van het bedrijfsleven gebeurt op het oogenblik niet, zooals men gaarne zou willen. Spr. verzekerde met nadruk, dat het toch werkelijk geen Duitsch ideaal is om distributiebonnen, belastingverhoogingen e.d. in het leven te roepen, maar, deze oorlog verlangt zeer speciale eischen, hetgeen men niet mag vergeten. DE BUITENLANDSCHE HANDEL VAN NEDERLAND. Vervolgens behandelde dr. Fischboeck de positie van den buitenlandschen handel van Nederland: Hij herinnerde aan het feit, dat reeds vóór den oorlog de Nederland- sche handel in zeer hooge mate naar Duitschland georienteerd was. Heden is de Nederlandsche handel ln de eerste plaats op Duitschland aangewezen. In dit verband verzekerde dr. Fisch boeck met klem, dat geen eenzijdig handelsverkeer plaats heeft zooals men ln bepaalde kringen meent te moeten veronderstellen. In het buitenand. wor den geruchten verspreid, als zou Ne derland uitsluitend naar Duitschland exporteeren, hetgeen ln scherpe tegen stelling staat tot de waarheid. De handelsbalans der beide landen ver keert ln een toestand van evenwicht. De waarde van het wederzUdsche han delsverkeer tusschen Nederland en Duitschland schommelt tusschen de 83 en 40 m 1111 oen gulden per maand. In geen geval heeft een uitzuiging plaats door al te groote Nederlandsche goede renleveranties aan Duitschland. In dit verband sprak de minister nog over de aankoopen, die Duitsche staatsburgers in ons land verrichten. Ten aanzien van deze materie zette spr uiteen, dat, er geen reden is om aan Duitsche staatsburgers te verbie den hier ln Nederland goederen te koopen, wanneer dit op beperkte schaal geschiedt. DE ECONOMISCHE VOORUIT ZICHTEN. Overgaande tot de economische voor uitzichten van ons land, zeide spr., dat in Nederland in stijgende mate behoefte bestaan zal aan import van grondstoffen. Zulks temeer, waar de aanwezige voorra den, tengevolge van het productie proces in ons land, zijn gedaald. Aanvoer is voorloopig tengevolge van de Engelsche blokkade niet mogelijk. Duitschland, zoo verklaarde dr. Fischboeck met nadruk, zal er echter voor zorgen, dat aanvoer van noodzakelijke grondstoffen van het Duit sche rijk uit zal plaats hebben. DE STAATSHUISHOUDING. Vervolgens sprak dr. Fischboeck over de Nederlandsche staatshuishouding. Nederland verkeert nog steeds in een veel gunstiger positie dan Duitsch land, aangezien in Nederland de be lastingen slechts de helft bedragen van die in Duitschland. De belastingen kunnen in Nederland nog belangTijk worden verhoogd. Sprekende over het dragen der staats lasten, zeide spr. dat hiervoor verschil lende mogelijkheden bestaan. Tot dusverre is de financiering geschied door uitgifte van schatkistpapieren en kortloopende lee ningen. Consolideering van de opgenomen bedragen is gewenscht. Vandaar dat werd overgegaan Int uitgeven van een leening met langen looptijd. Met .bet oog hierop sprak dr. Fischboeck nog over de stabiliteit der Nederlandsche valuta. Met nadruk wees hij op de noodzakelijkheid, dat de koopkracht van den l.eder dschen gulden gewaarborgd moet blijven. In den zomer van het vorige jaar is ren verhou- vastgesteld va» 0.75 gelijk een rijksmark. Aan deze verhouding zal niets veranderd wc Het doel en het streven van de ^uitsche Re.. ..sbank de Neder landsche -aluta even stabiel te houaen en te verzekeren als die van de Duitsche valuta, aldus verzekerde de minister met den meesten nadruk. De - orla ''oche gulden is derhalve naar verhouding steeds even"eel waard als de rijksmark. HET LOONPROBLEEM. Na met een enkel woord een theoretische beschouwing over het goederenprobleem te hebben gegeven, sprak de minister over het loonprobleem. Hij verklaarde, dat niet slechts zal worden gestreefd, een aan passing te verkrijgen ten opzichte van de Duitsche goederenprijzen, maar eveneens ten aanzien van het geldende loonniveau in Duitschland. In dit verband moeten twee problemen onder de oogen worden gezien: le. Aanpassing aan het Duitsche niveau. 2e. Interne aanpassing in Nederland zelf. De Duitsche autoriteiten streven er naar, de loonen van de Nederlandsche arbeiders in overeenstemming te bren- HYPOTHEKEN IN VERBAND MET DEN WEDEROPBOUW. Verschenen is een besluit van de secre tarissen-generaal van dé departementen van justitie en van financiën betreffende hypo theken in verband met den wederopbouw. Bepaald Is het volgende De hypotheken, welke onmiddellijk rang nemen na een inschrijving als be doeld in het bovenstaande, of welke in gevolge een door den algemeen ge machtigde voor den wederopbouw goed gekeurde of vastgestelde regeling on middellijk volgen op een eerste hypo theek, worden geacht eerste hypothe ken te zijn en alle bedingen te kunnen bevatten, welke het burgerlijk wetboek toestaat aan eerste hypothecaire schuldelschers, met dien verstande echter, dat zij onmiddellijk na de boven hen gaande inschrijving of hypotheek gerangschikt worden. Omtrent deze hypotheken zijn in ver schillende artikelen van dit besluit nadere bepalingen vastgesteld aangaande verkoop en beslag. gen met die der Duitsche arbeiders. Hierbij echter dient rekening te wor den gehouden met de lasten, die de Duitsche bevolking zijn opgelegd. Men moet de moeilijkheden, die zich thans openbaren, voor oogen houden. De restricties hebben niets te maken met een nationaal-socialistische zienswijze. De lotsverbondenheid van het Nederlandsche met het Duitsche volk maakt het nood zakelijk, offers te brengen, om den aan Duitschland opgedrongen oorlog succesvol te beëindigen. DE LEVENSMIDDELENVOORZIE NING. Vervolgens sprak minister Fischboeck over de levensmiddelenvoorziening van ons land. Tengevolge van het feit, dat Neder land bij den oorlog werd betrokken, werd het noodzakelijk, restricties toe te passen in de levensmiddelenvoorziening. Spr. verzekerde echter, dat aanpas sing aan het Duitsche levensniveau zal plaats hebben, zoodat het Neder landsche volk het niet slechter zal krijgen dan het Duitsch volk. Duitsch land heeft de wapens in de hand ge nomen om voor Europa dezen oorlog te Voeren. Evenzeer zal der halve Duitschland er voor zorgen, dat Europa met levensmiddelen uit het Duitsche rijk zal worden verzorgd. Bij voortduring van den oorlog zal Nederland nog meer op den aanvoer van levensmiddelen uit Duitschland zjjn aangewezen dan op het oogen- blik, wanneer de hier beschikbare voorraden verder dalen. BOYCOTTEN VAN DUITSCHE ZAKENLIEDEN WORDT NIET GEDULD. Bij zijn beschouwingen over Nederland sprak de minister over het jodenprobleem. En ten slotte nog over het feit, dat door het rijkscommissariaat niet zal worden toegestaan, dat Duitsche zakenlieden in hun bestaan belemmerd of bedreigd wor den. Herhaaldelijk is den laatsten tijd naar voren gekomen, dat Duitsche zakenlieden geboycot worden. Deze houding keurde, de minister ten zeerste af. Hij droeg dan ook de Duitsche kamer van koophandel op om het reeds verkregen materiaal hieromtrent aan het rijkscomn)issariaat te doen toekomen. Spr. hoopte echter zeer, dat de Nederlandsche bevolking door een loyale houding maatregelen in dit opzicht zal kunnen verhinderen. Minister Fischboeck besloot zijn uiteen zettingen met de woorden van den Fürher aan te halen, dat 1941 de beslissing bren gen zal in de Duitsche oorlogsvoering. Wij allen moeten aan dit uiteindelijke doel medewerken. Want, als hocgste wet en noodzakelijkheid, moet de Duitsche oor logsvoering van het noodige voorzien blij ven, af zal dit ook offers èn van Duitsch land èn van Nederland moeten vergen. De legerberichten van gisteren. HET DUITSCHE. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelde gisteren mede Afzonderlijke gevechtsvliegtuigen heb ben gisteren overdag en in den nacht met succes strategische doelen in de Midlands en ln Z.O. Engeland aangevallen, In het Middellandsche Zeegebied heeft de Duitsche luchtmacht bij aanvallen in op eenvolgende golven op vliegvelden op het eiland Malta en de haven van La Valetta bomtreffers van zwaar kaliber geplaatst op gebouwen en pakhuizen. Er ontstonden omvangrijke branden. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met weinig vliegtuigen op drie plaatsen bommen geworpen op woondistricten ln West-Duitschland. Van drie vijandelijke vliegtuigen, die Noorwegen trachtten bin nen te vliegen, werden er twee neergehaald. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. HET ITALIAAN SCHE. Het 247ste weermachtbericht luidt Aan het Grieksche front acties van plaatselijk karakter. Onze luchtmacht heeft met doeltreffende resultaten vijandelijke stellingen en troepen gebombardeerd. En kele objectieven van de bases van Preve- sa en Navarrino zijn eveneens getroffen. Tijdens deze acties hebben onze bommen werpers een vliegtuig van het type Gloster en een van het type P.ZJj. neergehaald. Een onzer vliegtuigen dat een verkennings vlucht maakte in het Westelijk deel der Middellandsche Zee, en door drie jacht vliegtuigen van het type Hurricane werd aangevallen, heeft er hiervan een neer geschoten. In Noord-Af rik a gevechten van plaatse lijk karakter in het gebied ten Zuiden van Benghazi. In Oost-Afrika heeft de vijand in den sector van Cheren zijn aanvallen herhaald, doch zij werden afgeslagen. Aan de grens van Somaliland is een aanval op een onzer stellingen met een tegenaanval afgeslagen. Onze luchtmacht heeft met onvermoeibare activiteit haar medewerking aan de ge vechten verleend en vijandelijke troepen, strijdmiddelen en inrichtingen met machi negeweervuur en bommen bestookt De vijand heeft gepoogd, luchtaanvallen te on dernemen op Asmara en Adloegri, doch deze pogingen zijn verijdeld door het snelle ingrijpen van onze jachtvliegtuigen, die vier vijandelijke toestellen neerschoten. Tij dens deze actie heeft kapitein Mario Visen- tini twee vliegtuigen neergehaald, waar door hij in totaal 16 overwinningen heeft behaald. Een ander vliegtuig is door het afweergeschut neergehaald. Drie onzer toe stellen zjjn niet op hun bases teruggekeerd. In de Egeïsche Zee hebben vijandelijke vliegtuigen gistermiddag onze vliegvelden gebombardeerd. Er vielen geen slachtoffers, terwijl de schade gering is. In den nacht van 7 op 8 dezer hebben formaties van het Duitsche vliegercorps met zichtbare resultaten eenige vliegvelden van de bases Malta gebombardeerd. In den nacht van 8 op 9 dezer zijn de bombarde menten op Malta door Duitsche vliegeraf- deellngen met opmerkelijke hevigheid en doeltreffendheid herhaald. Arbeldsdienstpllcht in Frankrijk. De Franscha regeering heeft den Ar beidsdienstplicht ingevoerd voor alle Fran sche mannen, die in der loop van hun 20ste jaar een periode van 8 maanden moeten doorbrengen in een jeugdkamp, resp. jeugdarbeidskamp. De oproeping zal driemaal per jaar geschieden. Jongelingén, die zich onttrekken aan dan arbeidsdienst plicht kunnen veroordeeld worden tot 5 jaar gevangenisstraf en tot boeten tot 50.000 francs. De invoering van den ar- beidsdlenstplicht is ook van toepassin,' op Algerjje, de Fransche koloniën en protec- toraats- en mai.daatsgebieden. Er is een commissariaat generaal in het leven ge roepen voor de organisatie en verzorging van de werkkampen. HEINKENSZAND. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent DE REIGER. Eleanor Elliot Carroll j 12) „Mijn beste gelukwenschen", zei ze dui delijk met heldere stem, verbaasd over zich zelf. Ze slaagde er zelfs in, haar nicht op gewekt toe te lachen. „Ik hoop, dat jullie samen heel gelukkig moogt zijn En toen keek Robin op. Uit zijn blauwe oogen sprak de kwelling, door hem in zijn binnenste ondervonden. Er lag een diepe, pijnlijke trek om zijn mond. Hij bewoog de lippen, als wilde hij Gwynne een boodschap doen toekomen en om haar vertrouwen te vragen, niettegenstaande de schijn zoo te gen hem was. Inez onderving dien blik, stond haastig op en zei, met haar blanke hand op zijn schouder „Kom, laten we aan dek gaan. We missen zoo veel. Ilc wil het Kanaal zoo graag goed bekijken. Ga je mee, Robin?" De stoelen werden achteruitgeschoven en het gezelschap verliet de eetzaal. Maitland bleef een oogenblikje naast Gwynne stil staan. „Als je klaar bent, kom Je dan ook?" vroeg hij vriendelijk. Ze schudde haar krullenkopje. „Ik heb nog zoo verschrikkelijk vee! te doen, neef Ambrose. Misschien over een poosje." Hij verdween en Gwynne keek haastig de zaal rond. Oscar was naar de kombuis ge gaan om versche koffie te halen. Nu had ze gelegenheid, naar haar hut te vluchten. Als ze nu maar onopgemerkt in die veilige toevluchtshaven belanden kon I Waar ze iilleen kon zijn Alléén Er was niemand in de gang. Ze holde er doorheen en haalde nauwelijks adem, voor dat ze de hutdeur achter zich had gesloten en gegrendeld. Ze bleef midden in de hut staan, als een standbeeld, met beie handen tegen haar angstig kloppende hart. Robin en Inez verloofd 1 Gisteravond in den salon, op hetzelfde uur, dat zij over hem had liggen droomen, plannen voor hun beider toekomst gemaakt en aan zijn lieve woorden en hartelijke kussen teruggedacht had. Wat 'n schande Ze legde haar handen tegen haar wangen en voelde, hoe gloeiend heet ze waren. Nooit in haar leven zou ze kunnen vergeten, hoe ze, rustend in Robin's armen, hem zoo volmondig haar liefde be kend had. „Ik houd van je met mijn heele wezen 1" had ze tegen hem gezegd. En hij had dus met haar gespeeld Voor de aardigheid Misschien inwendig haar uitgelachen, om dat ze zich zoo gemakkelijk liet winnen Gwynne stond voor haar spiegel. Een vreemde keek haar aan... nee, dat ko^ ze zelf onmogelijk zijn, dat vreemde mei3je met die gejaagde oogen en trillende lippen. Ze kwam dichterbij. Ze hief haar vinger dreigend tegen haar spiegelbeeld op. „Nu weet je, hoe de mannen zijn, Gwynne Cameron", zei ze heesch. „En nu is er nog maar één ding, wat Je doen kunt. Hem laten denken, dat jij óók met hèm gespeeld hebtDat zal moeilijk zijn, maar je zult het toch moeten doen Het volgend oogenblik echter lag 2e voorover in de kussens te snikken. In de volgende dagen was laar houding merkwaardig. Het jacht gleed statig door de stille, tropische wateren en deed nu en dan een kleine haven aan, waar ze aan land gingen, om de omgeving te bezichtigen. Dokter Faust vergezelde haar nu regel matig en misschien keken de scherpe oogen van den dokter wel wat dieper en zagen ze het gewonde hart van het meisje een dap pere poging doen, om zich gewoon te blij ven gedragen. Al wist hij de waarheid niet met zekerheid, hij had er toch wel eenig vermoeden van. „Dat kleine meisje hield van Robin", dacht Julian Faust bij zichzelf. „En ze ge draagt zich als een soldaat, zoo flink en dapper." Ze lachte vaak en luid en niemand had er erg in, dat er een vreemde klank in dien lach school. Met vlag en wimpel wilde Gwynne zich er doorheen slaan. „Met vlie gende vanen", zooals ze ergens gelezen had. Geen trilling van haar wimpers zou Robin doen vermoeden, dat ze eens in werkelijk heid ernstig iets om hem gegeven had. Hg mocht, wat haar betrof, vinden, dat ze luchthartig washjj mocht denken, v/at hij maar wilde. Hij zou de voldoening Jn geen geval smaken, haar als een der vele slachtoffers te beschouwen van zijn aan trekkelijkheid. Ze had wel eens hooren zeg gen, dat sommige mannen daar gesteld op waren. En dus gebeurde het vaak, dat haar blik frank en vrij dien van Robin ontmoette, zonder dat er eenige uitdrukking van ge voel in haar oogen te bespeuren viel. Hoe durfde hij haar blik te beantwoorden, zoo als hij dat feitelijk deed Zijn wanhopige oogen schenen haar zoo smeekend aan te staren, er lag zulk een pijnlijke trek om zijn vastbesloten lippen, dat Gwynne er eigenlijk niet goed raad mee wist En toch moest hg wel van Inez houden, anders zou hij haar niet gevraagd hebben, zijn vrouw te worden, Inez vestigde lachend de aandacht op de attentie, door dokter Faust aan haar nichtje bewezen. „Je moet lachen, als Je Julian nagaat", zei ze op een middag, toen ze samen op het dek waren. „Hij aanbidt het meisje ge woonweg. Is het niet belachelijk, hem den verliefden jongeling te zien spelen, na zoo veel jaren 1en spot met de liefde gedreven te hebben?" Robin gaf daar geen antwoord op. Hij leunde over de verschansing en tuurde naar de golven. Doch Inez zag, hoe strak hij zijn handen om de reeling klemde en vervolgde boosaardig „Maar hij mag wel oppassen. Heel wat vlinders hebben hun vleugels al aan een kaarsvlam verzengd. En als alle geruchten waarheid zouden bevatten, dan heeft Gwynne, zoo jong als ze is, uitstekend en geraffineerd slag van flirten." „Hoe bedoel je dat?" vroeg Robin, ter stond opkijkend, met heesche stem en witte lippen. „Och, ik ben geen vyf weken patiënte in St. Margaret's Hospitaal geweest voor niets antwoordde Inez lachend. „Onder de andere verpleegsters werd vaak gelachen om de plannen van Gwynne, nog eens een hertog of graaf aan den haak te slaan. Ze scharrelde ook wel rond met de assistenten, maar die liet ze gauw genoeg weer schie ten, omdat ze andere plannen had. Ze is er brutaalweg op uit, iemand met veel geld te trouwen. Misschien is dat dan ook de reden geweest, waarom ze me kort geleden heeft trachten uit te hooren over de financieele omstandigheden van Julian. Ik heb haar een banaal antwoord gegeven door te zeg gen, dat ze het maar aan vader moest vra gen, die er alles van afwist" Inez lachte schril en had plezier In haar eigen platte aardigheid. Ze schaamde zich niet in het minst over haar leugens. Doch Robin, die het niet langer kon uithouden, wendde zich om en greep haar bij haar pol sen. Zjjn bleeke, verwilderde gezicht bracht hfl vlak bg het hare. „Wanneer maak je een einde aan dien onzin tusschen onsvroeg hg, ziedend van woede. „Ik heb het ter wille van jou zoover laten gaan, al besef ik nu pas, hoe 'n krankzinnige stommerik ik was, met dat te dulden. Ik had met de waarheid voor den dag moeten komen en nooit moeten toela ten, dat je vader jouw verzinsel geloofde. Hoe meer ik er over nadenk, des te meer kom ik tot de overtuiging, dat het heeie- maal een vooropgezet plan van je geweest is. Waarom?dat snap ik met geen mo- geigkheid. Eén ding staat echter vast er moét een eind aan komen Ze keek hem door den blauwen rook van haar sigaret onbeschaamd aan. „Arme, onnoozele vlieg zei ze spottend, „Gevangen in het net van zoon' wreede spin En nu kan hg er niet meer uit 1" Op hetzelfde oogenblik echter verander de haar gelaatsuitdrukking volkomen. Er vlamde hartstocht op in haar groen ge vlekte oogen. „En al zou ik het nu eens van te voren zoo beraamd hebben, wat dan nog?" riep ze schril uit. „Wat wil je eraan doen? Een vrouw kan uit liefde tot een man soms tot wanhopige dingen geraken. Dat zou echt iets voor mg zgn. Ben ik dan zoo van elke aantrekkelijkheid beroofd, dat je niet van me kuflt leeren houden? Je haat me dat toon je in lederen trek van je gelaat, la ieder woord en In ieder gebaar. Maar ik geef Je niet opik laat Je niet los Nooit Ze gilde het uit en scheen op het punt, een zenuwtoeval te krtjgen. Haar kreten klonken over het heele schip heen, krg- schend en rauw. Robin greep haar beet e* schudde haar flink door elkaar. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 5