UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Walcheren Zuid-Beveland De Centrale voor Krijgsgevangenen. HET GEZEGENDE WERK VAN HET ROODE KRUIS. Aspirin deelt Ut./uu£! Noord-BeVeland Z eeuwsch - V laanderen Doeltreffend JUIST OOK IN DEZE TIJDEN SPORT Rechtszaken van hedenavond 18.43 uur tot morgenochtend 9.05 uur WINTERHULP NEDERLAND. De opbrengst der lljstcollecte. De opbrengst der lystcollecte ten bate ran de Winterhulp heeft ln Zeeland totaal 14808,17 opgebracht Hieronder is be grepen het cijfer van de zoo nabij mogelijk geraamde opbrengst der twee kleinste ge meenten in Zeeland. NIEUWE DIRECTEUR VOOR KINDERZORG. ïh de Jongste vergadering van het volledig bestuur van de Vereeniging Kinderzorg is als opvolger van wijlen den heer P. D. Middelkoop tot directeur der stichting der vereeniging aan den Veerschen Singel te Middelburg benoemd de heer P. de Bruin. Nadat de heer De Bruin verleden week met zyn a.s. echtgenoote een bezoek aan de stichting heeft gebracht, kon hij in de vergadering van het dagelijksch bestuur der vereeniging Zaterdagmorgen mededeé- len de benoeming te aanvaarden, zoodat deze thans een feit is geworden. De heer De Bruin is bijna 85 jaar oud en hoopt binnen enkele weken in het hu welijk te treden met mejuffrouw A L. Schmidt. De nieuwe directeur heeft zijn opleiding genoten bij het M.U.L.O.- en het handels onderwijs. Nadat hij enkele jaren kantoor praktijk achter den rug had, werd de heer De Bruin leider van de jongensafdeeling van het Groene Weeshuis té Groningen, en was daarna op het centraal bureau der Heldring-gestichten te Zetten werkzaam. Vervolgens was hij te Groningen op een accountantskantoor werkzaam, doch hy bleef in connectie met het werk voor het kind, omdat hij geregeld op de Heldring gestichten en de Weesinrichting te Neer bosch zijn werk kwam uitoefenen. Op 1 November 1936 werd hij hoofdambtenaar op de Protestantsche Christelijke Opvoe- dingskölonie Nederlandsch Mattray te Eefde bij Zutphen. Tegen eind Maart hoopt de nieuwe direc teur zijn intrek op „Kinderzorg" te nemen. Heden woonde de heer De Bruin de al- gemeene vergadering der vereeniging bij. VEREENIGING VÖOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING OP Z. EN N. BEVELAND. De vereeniging voor Ziekenhuisverplé- ging op Z. en N. Beveland telde per 31 Dec. 1940 in de A-afdeeling 38294 en in de B-afdeeling 879, totaal 39173 leden (vorig jaar 38.181 leden), alzoo een toename van *992 leden. Inleenziekenhuis werden opgenomen 962 leden van de A-afd. en 42 van dé B-afd., totaal 1004 (vorig jaar 980). In dit aantal van 1004 patiënten zijn niet begrepen de oorlogsslachtoffers, aan wie vorigen zomer een onverplichte uit- keering is gedaan. VERKEERSONGEVAL. 'T ZAND. Zaterdagmorgen stopte een vrachtauto met kolen langs het rijwielpad aan den Nieuwen Vlissingschen weg. Zon der goed op te letten opende een der in zittenden het portier, waardoor hij een wielrijder raakte. Deze viel en raakte op zijn beurt een wielrijdster, moj. van D. uit Vlissingen die daardoor op het voetpad neersmakte, en behalve dat zij hevig ge schrokken, was een paar gewonde knieën opliep. Na haar thuiskomst nioest zij ter verpleging in het St. Josepb-ziekenhuls te Vlissingen worden opgenomen. De wiel rijder wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk als getuige b(j den gemeente veldwachter aan den Nieuwen Vlissing» schen weg aan te melden. Loop der bevolking. KOUDEKERKS. De loop der bevolking was in Januari als volgt I n g e k o m e n H. W. Ghysen, Jn- geniuer, van Delft, naar E 2 P. Lampert, zonder, van Middelburg, naar A 65 F. H. Lems, Joods N.L., \*an Vlissingen, naar A 168 J. Puijpe, zonder, van Biggekerke, naar A 161aA Swart met gezin, loods N.L., van Vlissingen, naar C 11E, Praag, zonder, van Vlissingen, naar D 78bJ. Woudstra, zonder, van Deventer, naar B 285 W. F. J. Coopmann, bankwerker, van Ubbergen, naar B 369L Lutejjn met ge zin, vliegtuigmaker, van Vlissingen, naar E 172 L. Adriaanse, landbouwersknecht, van Biggekerke, naar B 226A A Moons, monteur, van O.- en W.-Souburg, naar E 200J. M. Janse met gezin, brug wachter, van Arne muiden, naar E 136 A. van Duren, verpleegster, van Heef- Hugowaard, naar H 197 M. Wagenaar, dienstbode, van Middelburg, naar B 129 K. L. van Rees, zonder, van Vlissingen, naar B 294 N. Huibregtsen, zonder, van O.- en W.-Souburg, naar D 260J. Goed volk m. gez., winkelbed., van Vlissingen, naar D 96; M. v. S tri en met gez. timmerm. van Oudelande, naar B 477P. de Land meter met gezin, magazijn-bediende P.Z. E.M,. van Vlissingen, naar D 178J. Va der met gezin, electrotechnisch opzichter, van Vlissingen, naar E 183. Vertrokken: AS. Bresier, zon der van E 178, naar Vlissingen, a Busken- straat 5; M. Hondius met gezin, zonder, van D 96, naar Grijpskerke A 102; C. Bostelaar, zonder, van D 127, naar Mid delburg; P. J. Duine, bankwerker, van B 230, naar Ritthem la; P. M. Smalle- gange, schrijver, E 108, naar Oostburg, Volderweg lib; B. Tcrmont, dienstbode, E 69, naar LJzendijke, Prov. weg; S. T. Hey, zonder, A 138, .naar Amsterdam, Sloterweg 782; M. M. de Priester, ver pleegster, C 40, naar Vlissingen, Koude- kerkscheweg W 9; J. van der Heide met gezin, handelaar, E 136, naar Middelburg, Seisbolwcrk 26; A. A G. de Pagter, tim merman, D 73, naar Vlissingen, Schuit- vaartgracht. BAS VAN DER VEER OVERLEDEN. VBERE. Op ruim 53-jarigen leefttfd 1», na een ziekte van slechts enkele dagen, in het R.K. Ziekenhuis te Den Haag over leden de bekende Veersche illustratrice Elizabeth Arnolda van der Veer, die beter bekend ia onder haar naam als kunste nares van Bas van der Veer. Mejuffrouw Van der Veer werd op 23 Juni 1887 te Schoonhoven geboren. Na de lessen van den Delftschen kunstenaar B. A Bongers gevolgd to hebben, bezocht zij de Haagsehe Academie. Na in Den Haag en elders, ook in het buitenland, gearbeid te hebben, vestigde Bas van der Veer zich enkele jaren ge leden to Vee re, waar zij aanvankelijk te zamen met Jémmy van Hoboken, de schil deres van dieren, woonde. In haar kunst, die veelal het humoris tische omvatte en typisch HoUandsch mocht heeten, was zij boven alles illustra trice. As zoodanig heeft zij talrijke boe ken geïllustreerd en ontwei.?n gemaakt voor reclame doeleinden. Met bet ont werpen en vervaardigen van uithangbor den en het versieren van wanden heeft zjj naam gemaakt. t A JANSE Azn. f BIGGEKERKE. In den nacht van Zater dag op Zondag is plotseling overleden de heer A. Janse Azn. De heer Janse die op 48-jarigen leeftijd is heengegaan, bekleed de verschillende functies in onze dorpsge meente. Hij was o.m. lid van den Raad der ge meente, bestuurslid der Herv. school en notabel der Ned. Herv. kerk. Met het ver scheiden van den heer Janse dat met ont steltenis werd vernomen, is een innemende en vriendelijke persoonlijkheid heenge gaan, die op verschillend terrein een leege plaats zal achterlaten. JAARVERGADERING VARKENSVEREBNIGING. "s HEER ARENDSKERKE. De varkens- vereéniging „Helpt Elkander" hield haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer J. J. Harthoorn. Uit het. verslag van den penningmeester bleek, dat in het afgeloopen jaar 38 varkens wa ren gestorven. Ontvangsten bedroegen 2595,24, uit gaven 2419.70%, alzoc een batig slot van 175,53%. De aftredende bestuursleden de heeren J. Goud en M. Schipper werden herkozen. In de vacathre C. Philipse werd gekozen de heer C. Braam. De voorzitter sprak woorden van dank tot den heer C. Philipse voor zijn accuraat penningmeesterschap ge durende een tijd van 20 jaar en voor zijn bewezen diensten. Op voorstel van den voorzitter werd de heer Philipse benoemd tot eere-lid. Vervolgens werd de heer W. Wisse gekozen tot penningmeester, de heer J. Goud tot secretaris en de heer C. Braam tot commissaris. GROENE KRUIS WE MELD INGE. WEMELDINGE. Vrijdagavond had in het Evang. Zondagsch'oólgeböüwde jaarver gadering plaats vanhet „Groene Kruis", onder -voorzitterschap van dr. W. F. Gnir- rep. Uit het verslag van den secretaris M. Noussen bleek, dat het ledental ge stegen was tot 557. Vervolgens dat de werkzaamheden van de wijkzuster Grön- log steeds staan in het teeken van mede leven, hetgeen tot uiting komt door de extra giften voor de kas van de vereeni ging, alsmede ook voor andere doeleinden welke naar eigen goedvinden kunnen'wor den besteed, hetgeen een prachtig bewijs is van de groote waardeering voor het werk van de Zuster. Het aantal bezoeken die zij in 't afgeloopen jaar aan zieken heeft gebracht bedroeg 2795, die aan zuigelin gen 114 en voor hulp bij overlijden 15. Het consultatiebureau moest in verband met de buitengewone omstandigheden drie maal van lokaal veranderen, hetgeen de behoefte aan een eigen gebouw nog meer deed gevoelen, ook mede in verband met het opbergen van het materiaal, dat op- drie verschillende plaatsen is onderge bracht. Vervolgens werd verslag uitgebracht door den penningmeester ds. Werges. Uit diens verslag bleek, dat was ontvangen voor de vereeniging „Het Groene Kruis" 1531,28. Uitgegeven 1406,74, alzoo een batig slot van f 124.49. Inkomsten T.E. bestrijding 659,18. Uitgaven 589,75, saldo 69,43. Bij monde van het lid van de kascontróle-commissie Jac. Burger Fz. werd verslag uitgebracht van liet nazien der rekening etc., waaruit bleek, dat alles correct en in orde was bevonden. De af tredende bestuursleden M. Noussen en H. Dekker werden op een na met algemeene stemmen herkozen. Beiden .ïamen onder dankbetuiging Voor hun herkiezing, hun benoeming aan. Tot lid van de controle commissie werd aangewezen de heer P. Dekker Pz. Daarna sluiting. LOOP DER BEVOLKING. WEMELDINGE. Loop van de bevolking over de maand Januari 1941. Ingekomen:: G. van VHerberghe, echtgen. van G. SchouWenaar, Van Ant werpen (B.), naar NieuwencHjk C 112 a/b; E. P. Schouwenaar, zonder beroep, van Antwerpen (B.), naar Nieuwcndgk C 112 (a/b); M. Schouwenaar, zonder beroep, van. Antwerpen (B,), naar Nieuvvendijk C 122 (a/b); Ch. Schoonens, rijksveld wachter, van Dordrecht, Billiton 23, naar Dorpsstraat B 224; C. J, Leendertse, dienstbode, van Goes, v'ogelzangscheweg 76, naar Pr. Julianastraat C ld; D. Blom, schipper, van Dordrecht, Hooge Nieuw- straat 37 (a/b), naar Westelijken Kanaal- weg B 128 (a/b); A. van der Linde, zonder beroep, van Den Helder, Violen straat 66, naar Pr. Julianastraat C lo; M. M. van Geel, echtgenoote van M. Schouwe naar, van Antwerpen (België), naar Westelijken Kanaahveg C 6 (a/b)D. Pot ter, zonder beroep, van Goes, Groote Markt S, naar Sluisplateau C 78; C. J. Steenhart en echtgenoote, chauffeur bij goederenvervoer, van Goes, M. N. Tromp straat 8, naar Brouwerij weg A 49; H. Hofman, schipperskind, van SliedreCht D 80 naar Dorpsstraat B 47; J. van Sluis, echtgenoote van j. Rijken, zonder beroep, van Brouwershaven Poortdijkstraat B 43 naar Oranjeboomstraat B 88. Vertrokken: C. P, Servaas, dienst bode, van Sluisplateau C 75, naar Goes, 's-Heer Hendrikskinderenstraat 29; J. G. Visser, rijksveldwachter, van Dorpsstraat B 45, naar Sliedrecht, Nicolaas Beetsstr. 4. Collecte. KRABBENDIJKE. De collecte voor de bijzondere nooden der Ned. Herv. Kerk alhier heeft 27 opgebracht, voor de zen ding een bedrag, van 19. HERV. SCHOOL GESLOTEN. KRABBENDIJKE. Wegens de vele zieke kinderen, alsmede van het onderwijzend personeel, is de Herv. school alhier voor- loopig gesloten, GRIEP. KAPELLE. Met de heerschende griep moest de Bewaarschool te Kapelle, we gens ziekte van het personeel, gesloten worden. JAARVERGADERING r"" GEREF. MEISJESV"EREENIGING. KAMPERLAND. De Geref. Mei9jesver- eeniging „Mirjam" hield alhier in de Con sistorie der Geref. Kerk haar 17e jaarver gadering onder leiding van den heer Joh. Verburg. In zijn openingswoord wees de voorzit ter er op, dat we groote reden van dank baarheid hebben, dat we thans dit jaar feest mochten vieren. Hij wees ook op de moeilijkheden waarmede ook de vereeniging in het afgeloopen jaar heeft te kampen ge had door de oorlogsomstandigheden. Uit het verslag van de secretaresse IJ. van der Zee bleek, dat de vereeniging thans 28 leden telt. De penningraeesteresse Mina Lons gaf 'n overzicht van de financiën, waaruit bleek, dat de inkomsten waren 84,47; de uit gaven 60,49, zoodat een batig saldo over- bleèf van 23,98. Een reciteer-weastrijd werd gehouden waaraan door 13 leden werd deelgenomen. De vier prijswinnaars waren: 1 Sara de Muijnck; 2. Elizabeth Buijze; 3. IJ. van dor Zee; 4. Com. Vèfmeule. Tevens werd er ook eon- memorisatie-wedstrgd gehou den waaraan door 15 leden werd deelgeno men. De vier beschikbare prfc- a wonnen: 1. A. Lous; 2. P. de Brayne; 3. P. v. <L Moere; 4. N. de Bruijne. ZIEKENFONDS BRESKENS. BRESKENS. Vrijdag hield het „Zieken fonds" zijn jaarvergadering in hotel Valk. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het afgeloopen jaar voor de vereeni ging niet ongunstig geweest is. De inkom sten bedroegen 1285,40, de uitgaven 968,41, wat dus een batig saldo van 316,99 geeft Het kapitaal is groot 4496,19. De vereeniging telt 143 leden. De aftre dende bestuursleden J. Brocké en A Wisse werden herkozen. De contributie blijft 15 cent per week en 3 maanden vrij daarvan. Ook de uit* keering bij ziekte van 1,50 per werkdag, met een ziektetermijn van 8 weken blijft gelijk voorheen. Het lld> dat ook uit ande re fondsen trekt ontvangt volgens het reglement minder dan 1,50. Voortaan zal dat lid bij langdurige ziekte toch door kunnen trekken tot het aan ztjn maximum is. Hotel- cn caféhouder» verfioogen tarieven. LJZENDIJKE. Op een algemeene verga dering van hotel- en caféhouders in hotel „De Vier Emmers" werd eenparig besloten de tarieven te verhoogen. (Van onzen Eaagschen correspondent.) Vele lezers denken in deze donkere da gen met dankbaarheid aan het licht dat een oogenblik in hun leven wilde schijnen, toen zij door bemiddeling van het Interna tionale Roode Kruis een vurig verlangd be richt van hun naaste verwanten ergens in hét buitenland mochten ontvangen. De een dankt aan het Roode Kruis de trotsche wetenschap, dat hij grootvader is geworden van een lief meiske, de glorie van zgn ver buiten het moederland vertoevenden zoon. Een ander leefde óp, uit ondragelijk leed, toen het Roode Kruis haar berichtte, dat haar doodgewaande man in leven was. Een derde lacht sinds kort het leven en den dag met blijde oogen toe, omdat zij in haar taschje het antwoord draagt, dat zij van haar man of verloofde ontving op haar eerste „25 woorden", op het bekende Roode Kruls-formulier. Wat een gewaar wording na zooveel maanden eindelijk weer eens z ij n handschrift te zien i En hoeveel jonge menschen in de koloniën hoorden via het Roode Kruis, dat hun ouders in Rotterdam of elders in Nederland in leven en gezondheid zijn. Deze voorbeelden kunnen met vele tien tallen worden vermenigvuldigd. Ook het Roode Kruis brengt licht in veler leven En waar het brenger moet zijn van een droeve tijding, heeft het als organisatie toch altijd, nog de verdienste, dat het ver lost uit een martelende onzekerheid. Uw correspondent heeft de laatste we ken zooveel door het Roode Kruis blrj-ge- maakte menschen ontmoet, dat hij zich spontaan heeft aangemeld als lid dezer ge zegende instelling, hetgeen hij het wordt met schaamte bekend tot nog toe, mèt véle anderen, verzuimde Sinds 14 September 1939 heeft het In ternationale Roóde Kruis ook nog op an dere wijze duizenden aan zich verplicht op dien datum werd hl. te Genève een spe ciale afdeeling opgerichtde Centrale voor krijgsgevangenen. Hier worden alle berich ten en gegevens, die langs óffïcieelen of particulieren weg over krijgsgevangenen en ciyiel-geïntemeerden bemachtigd kun nen worden, vermeld en terstond langs den snelsten weg naar het vaderland aan den betrokkene doorgegeven. Alleen reeds door déze afdeeling van het Roode Kruis, waar aan 2300 medewerkers en medewerksters, onder wie 1709 vrijwillige "krachten, ver bonden zijn, werden sindi; 14 September 1939 3 millioen inkomende en uitgaande poststukken, in bjjna alle talen der wereld, verwerkt. Vérder heeft deze centrale voor krijgsgevangenen in het eerste jaar van haar bestaan tot 15 October 1940 aan de verschillende inlichtingen-bureaux der oorlogvoerende landen ruim 80.000 foto- copieën van krijgsgevangeneniysten ter be schikking gesteld, zoóaïs zjj die van de be trokken organen der vijandelijke partyen, op grond van art 77 van het krijgsgevan genen verdrag van Genève (1929), ..mocht ontvangen. Het aantal gedurende den oorlog door de centrale gegeven telegrafische inlichtingen bedraagt tot dusver meer dan 38.000 tele grammen. Het totale aantal kartotheek- kaarten van krijgsgevangenen en civiel-ge- intemeerden bedraagt op het oogenblik ruim 5 millioen Vyf millioen kartotheek- kaarten het lot van c millioen men schen, over welke wending ten goede nog meer niillioenen in de geheele .wereld in zorg zijn Om een indruk te geven van dit gewel dige werk, doen wij in de grootste vier af- deelingen van deze enorme kartotheek de Duitsehe, de. Italiaansche, de Fransche en de Engelsche een willekeurige greep, zooals wij een en ander vonden in een, door prof. Max Huber, voorzitter van het In ternationale Comité van het Roode Kruis, te Genève, ingeleide© speciale reportage van dit bureau, in het zoo juist verschenen nummer van het tijdschrift „Freude und Arbeit". Duitsehe dienst. Een Duitsehe civiel-geïnterneerde. Een bezorgde moeder berichtte begin Septem ber aan. het Duitsehe. Roode Kruis en dit weer verder aan de centrale, dat zij het 'laatste bericht van haar zoon in November 1939 ontvangen had sindsdien ontbreekt elk levensteeken. De centrale schrijft aan het Britsche Roode Kruis, te Londen, op 14-9-1940, dat de persoon in kwestie vol gens éen mededeeling van het bureau „Buf- tenlandsche Dienst" van het Duitsehe Roo de Kruis nog in November 1939 in een En- gelsch interneeringskamp verblijf gehouden heeft, daarna echter waarschijnlijk naar Canada w$rd gebracht. Tegelgkertijd ka- belt de centrale aan haar afgevaardigde in Montreal, om navraag te doen. Reeds op 11 October komt van daar een antwoord- kabel mét de mededeeling, dat de gezochte in goede gezondheid als kampleider in een interneeringskamp is. Nog denzelfden dag gaat deze mededeeling telegrafisch naar Duitschland een moeder herademt, zjj kent nu eindelijk het lot van haar zoon, Italiaansche dienst. Een Italia ansch marineofficier. Het Ita liaansche Roode Kruis verzoekt op 3-7-1940 om inlichtingen over zijn lot. Het comité telegrafeert onmiddellijk aan zyn vertegen woordiger in Cairo. Een telegram van 6-7-1940 meldt uit .Cairo „G... in Alexan- drië in het ziekenhuis". Op 19-7 komt uit Cairo verdere mededeeling, dat G... niet tegenstaande zyn arm verwonding overi gens in goede gezondheid, verkeert. Op 24-7 komt de ïyst van do in Alexandria Omdat een dagblad, eooais de naam inhoudt, dagelijks verschijnt juist ook itt die bevolking8-centra, waar de meeste koopkracht is geconoentreerd aldaar dus eiken dag in contact komt met lid publiek en zijn wisselende behoeftendaarom aal cou rantenreclame de meeste cn snelste resultaten opleveren, ADM. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT". aanwezige Italiaansche gevangenen binnen, waaronder ook ztjn naam. Enkele dagen later een aanvulling van de mededeeling van 19-7„G... gewond, gecompliceerde humerusfractuur links, brandwonden". Op denzelfden dag wordt dit bericht naar Ro me gemeld. Verdere berichten van verbete ringen in zijn toestand worden eveneens verder doorgegeven. Op 5-8-1940 bevestigt een vertegenwoordiger uit Cairo, dat aan G.,.. 20 Eng. ponden overhandigd zyn. Op 23-8 doet dit comité den gevangene een brief van zijn familie uit Italië toekomen.. Fransche dienst. Een Fransch vlieger. Op grond van to Frankrijk ingewonnen inlichtingen wórdt aan de Duitsehe organen dit geval mede gedeeld. De Duitsehe organen deelen mee, dat het vliegtuig neergeschoten werd. De familie ontvangt deze treurige mededee ling. Zij verzoekt daarop het comité, te trachten, nadere bijzonderheden te weten te komen. De Duitsehe organen geven op verzoek van de centrale nadere inlichtin gen, waarna de verbinding met den gees telijke, die de beide vliegers begraven had, kon worden opgenomen. Drie weken daar na schreef de geestelijke, dat hy zelve ge tuige van het neerschieten was geweest, waarbij de belde vliegers, doordat de vair schermen zich niet openden, om het leven kwamen. In den brief ingesloten was een foto van de bezetting, die door bemidde ling van Genève aan de familie van de beide vliegers kón worden toegezonden. Weken daarna verzocht de familie nog maals, of zij niet een foto van het graf konden krijgen. Ook dit verzoek kon door de tegemoetkoming van de Duitsehe orga nen worden bewilligd. In aangrijpende be woordingen spraken de families van de belde Fransche vliegers aan de centrale, zoowel als aan de Duitsehe organen cn aan den geestelijke hun dank uit. Engelsche dienst. Een Engelsch vlieger. Op 3-1-1940 ver zoekt het Britsche Roode Kruis telegra fisch om navrage naar een sinds lang ver misten Engelschen vlieger. De centrale stelt zich telegrafisch met het opperbevel van dè Duitsehe Weermacht in verbinding. Reeds op 11-1 komt vandaar de mededee ling, dat de Engelsche vlieger in gevangen schap is en in de beste gezondheid ver keert. Zijn adres luidt als volgt... Spoedig daarop komt een tweede brief uit Enge land, waarin verzocht wordt, inlichtingen omtrent de overige bemanning van het vliegtuig in te winnen. Op grond van navra gen kón ook in deze drie gevallen aan de familie een troostrijk bericht gezonden worden. Dit zyn slechts vier voorbeelden uit de meer dan 5 millioen Over alle wereld- deelen gaan thans deze en dergelijke me- dedeelingen. Zg zyn machtige en hoopge vende getuigen van de juistheid der Roode Kruis-gedaehtede beteckcnls van het dienen en. de wil. tot' zuivere menschelijk- heid juist in oorlogsdagen tegenover den weer-, maar daarom niet eerloozen tegenstander. Eerbiedige en dankbare hulde aan de helden van het Roode Kruis OM HET DA .KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De wedstrijden om het persoonlijk kam- pionschap van Nederland zullen Zondag a.s. te Amsterdam aanvangen. De volgende deelnemers zijn van de partij: R. C. Keiler (Amsterdam), J. Druyf Jr. (Amsterdam), J. Blom (Rotterdam), Ph. J. Ham (Rotterdam), B. Dukel eri C. Suyck (Beiden IJmuiden), P. J. van Dar telen (Zandvoort), J. N. Bom (Den Haag), E. Hartman (Nijmegen); voorts zal nog de wipnaar van den wedstrijd de Krijger (Amsterdam)Kinnegin (Rotterdam) deel nemen. Het kampioenschap zal negen Zondagen in beslag nemen. VAN VLIET EN WALS TE BERLIJN. Voor het eerst sedert het uitbreken van den oorlog zijn er Hollandsche wielrenners in Duitschland gestart. Van Vliet kwam in de sprint uit tegen zijn ouden rivaal Toni Merkens, Schorn, den Deen Falck Hansen, den Zwitser Kaufmann en den Duitsch- scher Ehmer. De strgd bestond uit een tydrit en een rit met voorgift, welke beide werden ver reden in series van drie renners. Hoewel van Vliet met 22 punten de overwinning behaalde, werd hg in twee ritten door Merkens en Schorn geklopt Wals, die in een wedstrijd achter mo toren uitkwam, gaf in de tweede manche op. RECORD AANTAL HARDRIJDERIJEN XN FRIESLAND. In het Vrijdag verschenen „Nieuws blad van Friesland" schrijft do admini stratie: Heden bereikte ons blad een record met het aahtal door ons blad geplaatste hard rijderij-advertenties, n.L 518, waarmee 't groote aantal van het vorige jaar met 25 werd overschreden. Attn de plaatser van de 500e adverten tie, de „IJsclub Dokkum", werd door de directie van het „Nieuwsblad van Fries land", voor den te hóuden wedstrijd, een verguld zilveren medaille aangeboden voor den snelsten rit. RECHTBANK MIDDELBURG. De 25-jarige M. Q., hulpbesteller P. T. T. tc Hansweert, werd heden wegens als ambtenaar opzettelijk geld, dat hy in zijn bediening onder zich heeft, verduiste ren, meermalen gepleegd, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3