STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS VUssingen. STADSNIEUWS Goes. Burgerlijke Stand Alsnog gelegenheid voor het ruilen van boter- en vetkaarten. SCHOORSTEENBRAND. Zaterdagmiddag heeft de politie een schoorsteenbrand gebluscht In een woning in de Verwerijstraat, waar ook de schoor steenmantel reeds aan het smeulen was. Men kon blusschen met een emmer water. De medegebrachte mini max behoefde niet te worden gebruikt, en de brandweerlieden, die kwamen behoefden niet meer handelend op te treden. LOOS ALARM. Zaterdagmorgen tegen 12 uur ontwikkel de zich boven de Vlasmarkt een groote rookmassa, die enkelen in 'Ie omgeving van de Markt aan een uitslaanden brand deden denken. Een hunner spoedde zich per rijwiel naar de St Jansstr., waar lijj by de brandweerkazerne mededeelde, dat er een uitslaande brand was op de Vlasmarkt Daar nam men direct maatregelen en reed men ten spoedigste met de magirusspuit naar de opgegeven straat waar echter niets te ontdekken viel. Een erg rockende schoorsteen had vermoedelijk aanleiding gegeven tot het loos alarm. JAARVERGADERING GYMNASTIEKVERENIGING „ACHII.LDS". Zaterdagmiddag hield de gymnastiek- vereenlging „Achilles" haar Jaarvergade ring in het Nederlandsch Koffiehuis op den Dam onder voorzitterschap van den heer K. de Vries. Deze herinnerde aan de bui tengewone tijdsomstandigheden en aan de groote verliezen, die de vereeniglng, maar ook de secretaris-leider, de heer J. A. Bal, persoonlijk geleden heeft Toch was het juist de heer Bal, die het eerst kwam op wekken om de belangen van de vereenl- ging weder aan te pakken en dank zij de medewerking van de Prov. Zeeuwsche Cou rant, kon hjj het archief weder grooten- deels in een nieuwen vorm herstellen. Spr. brengt hem daarvoor groote hulde en dank. Het K.N.G.V. heeft de vereeniging zeer terzijde gestaan door het beschikbaar stel len van verschillende toestellen en met een bedrag in geld. Het ledental daalde iets. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de beschermvrouwe, mevr. Hoegen van Hoogelande te Serooskerke, dat zy meent wegens vertrek in Mei a.s. naar Den Haag, deze functie, die zij steeds met groote belangstelling heeft vervuld, ta moeten neerleggen. De vergadering meende, dat mevrouw Hoegen ook van elders uit de functie kan blijven waarnemen en hoopte dat zjj daan- toe zou kunnen besluiten. Jaarverslag. In zijn jaarverslag meldt de secretaris, dat het verenigingsleven in 1940 niet rijk was aan opwekkende gebeurtenissen. De secretaris herinnerde aan de laatste schit terend geslaagde uitvoering van de revue „Geeft Acht" voor O. en O. begin Mei. Slechts enkele dagen later kwam de groo te ramp, die ook in Middelburg zooveel ellende brengen zou. Spr. wees op hetgeen de vereeniging en verschillende turnmak- kers heeft verloren. Het verslag herinnert verder aan de succesvolle jaarljjksche uit voeringen en aan de groote medewerking voor uitvoeringen en revue ondervonden van de gemobiliseerde, turamakkers Kar- ten, Bouwman, Ponsen, Saaman en Tim merman. Met de vier eersten wordt nog ge regeld gecorrespondeerd, van Timmerman vernam men niets meer. Op 2 Mei werd deelgenomen aan de wandeltochten van de Amateur te Goes en werd beslag gelegd op den eersten prijs voor marschtempo, orde en tucht Ook de 8ignaalafdeeling nam met groot succes deel aan de jaarlijksche uitvoeringen, de uitvoeringen van C.K.W.O. te Vllssingen en de wandeltochten te Goes. Het verslag staat dan stil bij het geleden verlies. Besloten werd tegen September naar een nieuw oefenlokaal uit te zien en zoolang de contributie te verminderen tot 10 cent voor ad spiranten en 20 cent voor leden per maand. Met grooten dank voor de vele on dervonden medewerking besloot de heer Bal zijn jaarverslag. Het jaarverslag werd met dank voor de Samenstelling goedgekeurd. De financiën. Hierna was het woord aan den heer A. J. Barto, die als penningmeester, mede deelde, dat de rekening over 1940 een eind cijfer vertoont van 2690.81. Begonnen met een goed slot van 1000.44, daalde dit tot 914.32%. De begrooting van 1941 wijst een eind cijfer aan van 1900 met een vermoede lijk goed slot van 900. Deze rekening en de begrooting werden goedgekeurd. Bij acclamatie werden tot bestuursleden herkozen de heeren K. de Vries en P. Koo- man en gekozen in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer W. de Bruin, de heer C. J. Nieuwenburg. De vergadering vereehigde zich met het idee onderlinge wedstrijden te organisee- ren en daaraan zoo mogelijk een gezellig samenzijn als slot te verbinden. Met vreugde werd vernomen, dat men weer zal kunnen beschikken over het lo kaal op Kinderzo rg en pogingen zullen worden aangewend om de signaalafdeeling weder in den Buitentuin onder te brengen. Met woorden van groote waardeering voor hetgeen met name de heeren Bal en Barto en ook anderen voor Achilles doen, sloot de voorzitter de vergadering. de Werkloosheid. Bij het gemeentelijk arbeidsbureau ston den Zaterdag voor Middelburg ingeschre ven geheel werkloos 175 m. en 25 vr. gedeeltelijk verkloos 13 mannenniet werkloos 12 mannenin herscholing 11 mannen en in werkverruiming 29 mannen. Algemeen totaal vorige week 253, bjjge- gekomen 84, afgegaan 72, over 265, waar van 38 tijdelijk werVoos voref. DE VJÜKN I reiiTNGEN IN m*?»* UNIE-HUIS. De leiding van De Nederlandsche Unie hier ter stede verzoekt one mede te deeien, dat de Donderdag j.l. aangerichte kleine Vernielingen in het Unie-huls aan de Wftlstraat de onverantwoordelijk© daad van een jeugdig Unie-lid zijn, gepleegd om een ander vergrijp van geringen om- Vang te dekken. Maatregelen zijn genomen, die tot het royement van het betrokken lid zullen leiden. NOG GOED AFGELOOPEN. Zaterdag rond bet middaguur vond in de Vlamingstraat alhier, een ongeval plaats, dat goed afgeloopen is, doch waar bij, zoo dit eenige oogenblikken vroeger geschied was, wellicht dooden, althans zwaar gewonden zouden zijn gevallen. Naby de plaats waar enkele maanden geleden een onontplofte bom onschadelijk werd gemaakt, is men op het oogenblik bezig met het herstellen der rioleering. Daartoe is «en groote werkput gemaakt. Op geringen afstand hiervan stond echter nog een gedeelte muur van een der oude huizen, die tengevolge van het tot ont ploffing brengen der springstof zoodanig werden ontzet, dat tot slooping moest worden overgegaan. Toen nu Zaterdagmiddag de arbeiders den werkput hadden verlaten, werden de omwonenden opgeschrikt door een zwaren slag. Het bleek dat het muurgedeelte het had begeven en in den put was gestort De groote stukken steen hadden gelukkig slechts eenige materiele schade aange richt enkele zware stutbalken in den put waren bezweken. Wanneer de arbeiders hierin echter nog aan het werk zouden zijn geweest had een en ander ongetwijfeld zeer ernstige gevolgen gehad. Het verdiert zeer zeker aanbeveling dat btj dergelijke werkzaamheden tevoren wordt nagegaan of de nabijgelegen muren e.d. niet gestut of afgebroken dienen te worden. EXAMENCOMMISSIES VOOR KAPITEIN EN MACHINIST VOOR RIJN- EN BINNENVAART. In de examencommissie voor kapitein aan boord van schepen in de Rijn- en bin nenvaart, van het Onderwijsfonds voor de scheepvaart is voor 1941 o.m. als rijksge delegeerde' aangewezen de heer J. Gugelot te Vllssingen en als leden de heeren J. van As, J. W. v. d. Burgt en G. Dekker, allen leeraar aan de Binnenvaartschool te Vlls singen en G. Bakker, commissaris loods wezen aldaar. In de examencommissie voor machinist is o.m. als rijksgedelegeerde aangewezen de heer J. Vader te Vlissingen en als le den de heeren J. van As en J. W. v. d. Burgt leeraren Binnenvaartschool en J. J. van den Broelce, inspecteur maohinedienst Mij. „Zeeland", allen te Vllssingen. Badhuis aan de Bonned|jkestraat. Gedurende de week van 3 tot 8 Februari werden bij het badhuis 1144 baden geno men en wel 1020 door heeren, 89 door da mes en 35 door kinderen. De Paardenvordering. In verband met het brandmerken van de paarden, die niet door de Duitsche weermacht werden aangekocht heeft het Zeeuwsch Landbouwblad den Provincialen Voedsel commissaris naar zijn oordeel ge vraagd. Onder verwijzing naar het bericht dat de niet afgenomen paarden ter be schikking van den P.V.C. moeten bljjven, zeide ir. Dorst, dat volgens dit bericht aan alle houders van paarden, van wie één Of meer paarden werden gevorderd door de Duitsche Weermacht, en indien zij kunnen aantoonen, dat zij andere paarden voor hun bedrgf behoeven, aankoopmachtigin gen zullen worden verleend. Met deze machtiging kunnen dus werkpaarden wor den gekocht en ook wel speciaal paarden, die van een hoefbrandmerk zijn voorzien. Het beschikbaar blijven voor den P.V.C. van alle gebrande paarden, die niet wer den aangekocht door de Duitsche Weer macht, is hiermede, althans voorloopig, vervallen. Indien echter mocht blijken, dat dit vrij willig stelsel om iedereen, die paarden heeft moeten missen, ook weer van andere paarden te voorzien, zal falen, zal door den P.V.C. een navordering van paarden wor den gehouden. Voor deze vordering zullen in het bijzonder In aanmerking komen de gebrande paarden, die de houder met eenigen goeden wil wel zou kunnen mis sen en die geen gevolg heeft gegeven aan den oproep, om een wi kuaard vrijwillig af te staan. Wat verder de leveringsplicht van vee betreft wijst het Zeeuwsch Landbouwblad er op dat vooral de laatste weken veel vee is aangeboden, dat voor de slacht nog niet geschikt is en zijn bestemming als weidevee zou moeten vinden. Thans ver neemt het blad dat voor het nog niet slachtrijpe vee een regeling op komst is, waardoor aan het onrijp afleveren van vee zoo goed mogelijk een einde wordt ge.- maakt In verband met de paardenvordering be vat het blad nog de volgende mededee- ling Het Rijksbureau voo.- Aardolieproducten heeft aan het Nationaal Comité voor Eco nomische Samenwerking medegedeeld, dat op het oogenblik niet kan worden inge gaan op een verzoek van genoemd oomité, om een bepaalde hoeveelheid benzine ter compensatie van de paardenvordering voor den landbouw beschikbaar te stellen, aangezien hiervoor een behoorlijke basis zou ontbreken. Wel werd de toezegging ontvangen, dat in die gevallen, waar aan getoond kan worden, dat door de vordering van paarden het betreffende bedrijf stag natie ondervindt, met benzinetoewjjzlng geholpen zal worden. Deze toezegging kan waarschijnlijk voor voTé bedrijven van belang zjjn. Dt grootst* betparing op IK» ttroomrontoeon verkrijg» U door fiot gebruik van do bette en zuinigste tompon ooft door Philips vervaardigd; PHILIPS VERGADERING CHR. LANDARBEIDERS. Over het geheel 10 pet. loonsver- hooglng verkregen. Onder leiding van den heer P. Luike naar hield Zaterdag het district Zuid-Be veland van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond te Goes zijn-druk bezochte jaarver gadering. Slechts twee afdeelingen waren niet vertegenwoordigd. De voorzitter wees in zijn openingswoord op de ernstige tijdsomstandigheden en wekte op tot trouwen arbeid in de organi satie. De secretaris, de heer J. v. d. Weele te Nieuwdorp, deelde, in zjjn jaarverslag mede, na eerst gewezen te hebben op de droeve gevolgen van den oorlog, waar door ook enkele leden zijn omgekomen dat het district op 31 December j.l. 25 af deelingen en 1036 leden telde.JHet ledental Is stationnair gebleven en vertoont eerder vooruitgang dan verlies. Hieruit blijkt de trouw van de leden en hun vertrouwen in den bond en zijn leiding. De roeping tot het voeren van propaganda blijft. Er wer den vier leden- en drie bestuursvergade ringen gehouden. Het bezoek was meestal zeer goed. Verder werd herinnerd aan de afgesloten, contracten met de werkgevers. Helaas moest aan een deel der werkgevers arbitrage worden opgelegd. Over bet ge heel genomen is 10 loonsverhooging verkregen. Ook de knechtsloonen zijn nu voor geheel Zuid-Beveland contractueel geregeld. Met het uitspreken van dankbaarheid, dat de werkzaamheden ook in dezen tijd normaal konden worden verricht, besloot spreker. Nadat dit verslag, evenals dat van den penningmeester, was vastgesteld, werden tal van practische kwesties besproken, zóoals de tóeslag op de werkloozenultkee- ring, de kinderbijslag, de loononderhande lingen in het a.s. voorjaar en de billijkheid van eenige loonsverhooging, het aanvul lend broodrantsoen voor zwaren arbeid, 'de kwestie dag- of uurloon, enz. KAMPIOENSCHAP BILJART AJLM. Donderdag, Vrjjdag en Zaterdag werden de kampioenswedstrijden der biljartvereni ging A. L. M., te Goes voortgezet met die der tweede klasse. Gespeeld werd klein biljart cadre, partijen van 125 punten. De uitslag luidde als volgt1. G. Bruel, 10 pnt. alg. gem. 3.30, hoogste serie 21; 2. W. Priester, 10 ptn., alg. gem. 2.59, h.s, 24; 3. A Viergever, 6 ptn., alg. gem. 2.31, h.s. 15; 4. G. Koch, 4 pnt., alg. gem. 2.45, h.s. 18; 5. M. Gunst, 4 pnt., alg. gem. 2.28, h.s. 15; 6. M. Bartels, 4 pnt, alg. gem. 2.25, h.s. 15; J. C. Harinck, 4 pnt, alg. gem. 2.21, h.s. 17. De heeren G. Bruel en W. Priester plaatsten zich dus in dne eindstrijd. Don derdag, Vrijdag en Zondag a.s. worden de wedsrtjjden voortgezet met die der derde klasse. DURE VERGEETACHTIGHEID. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen C. J. J. de V. wegens overtreding der ver duisteringsverordening. Een licht, dat men vergeten had uit te draaien, was de oorzaak. DE RUWIELVERLICHTING. Bekeuid werden J. H. alhier, omdat zijn rywiel niet voorzien was van een rood achterlicht en J. W. te Colijnsplaat omdat zijn rijwiel geheel onverlicht was. KOUDEKERKE. Geboren: Leunt je, dochter van J. Simon- Se en E. Polderman; Jannigje, dochter van L. A. Boone en S. S. Harting; Johann Stephan, zoon van J. S. Berendsen en E. Meulmeester. Ondertrouwd: J. S. Maljaars, oud 22 j. en L. Vader, oud 20 j.; B. Bruining, oud 23 j. en A. van Duren, oud 22 j.. GetrouwdJ. S. Maljaars, oud 22 j. en L. Vader, oud 20 j. OverledenJacobus Boogaard, oud 80 jaren, weduwnaar van S. Meertse. Thomas Dungenis van de Vjjvfer, oud 86 jaren echt genoot van D. Joosse. Adriana Maria Je- roniraue, oud 66 jaren, weduwe van M. Huiszoon. NIcolaas Schot, oud 68 jaren, echtgenoot van H. Milot. Neeltje de Rijke, oud 87 jaren, ongehuwd. HOOFDPLAAT. Over de maand Januari. Getrouwd Franciscus de Bilde, 51 j. en :Jaria Sophia de Looze, 56 J. Geboren Gerard, zoon van Jan van der v'elde en Wilhelmina de Feyter Herman Aifons, zoon van Petrus van Opdorp en Clara de SutterLucia Alma, dochter van Emiel Prudent Thomaes en Maria Louisa HaverbeckeAlfons Prosper, zoon van Prosper Sijnesael en Emma Geernaert. OverledenJacob Ocké, 80 j., weduwn. van Marie Bruysschaert. Da secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherjj deelt het voldende mede: Het ls gebleken, dat hét, niettegen- bladen en de inlOoha.4taoincmfw|Jpatowjj staande de mededeelingen in de dagbladen en de inlichtingen, welke de distributie diensten ter zake hebben verschaft, is voorgekomen, dat aan personen, doordat zij niet tijdig het desbetreffende formulier hebben ingeleverd, boterkaarten zijn uit gereikt, terw|jl zij op grond: van hun in komen vetkaarten hadden kunnen ont vangen. In verband hiermede kan worden goed gekeurd, dat alsnog gedurende het tijdvak van Maandag 10 tot en met Zaterdag 15 Februari aan deze personen, tegen inleve ring der uitgereikte boterkaarten, vet kaarten worden uitgereikt. Hiertoe dient te voren een desbetreffend formulier te wor den ingevuld, welke formulieren b|j den plaatsel|jken distributiedienst verlsrjjgbaar z|jn. Nadrukkelijk wordt de aandacht er op gevestigd, dat na 15 Februari a.s. geen ge legenheid tot inruiling meer bestaat. GEEN STREEKBEURZEN ZONDER VERGUNNING. „Jaarbeurs" een beschermd begrip. In het verordeningenblad is verschenen een besluit van den secretaris-generaal van het d-partem ent v&n handel, nijver heid scheepvaart betreffende jaarbeur zen en streekbeurzen. Dit besluit verstaat onder: Beurs de samenkomst van fabrikanten groothandelaren, handelsagenten, handels reizigers, kleinhandelaren en andere koop lieden, gehouden met het doel handels relaties te doen aanknoopen en handels transacties tot stand te doen brengen; streekbeurs: de irt verband met de verkeersomstandigheden voor een bepaal de atreek of stad, al dan niet periodiek georganiseerde beurs. Het is verboden eenige beurs, niet uitgaande van de te Utrecht geves tigde vereeniging tot het houden van jaarbeurzen in Nederland, aan te kondigen of te organiseeren onder de aanduiding van „Jaarbeurs". Het is voorts verboden zonder ver gunning van den secretaris-generaal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart een streek beurs aan te kondigen, te organi seeren of te houden. Aan een vergunning kunnen voorwaar den of beperkingen worden verbonden. Strenge straffen. H|j, die handelt in str|jd met het voor- gaande of met eenig krachtens dit besluit vastgesteld voorschrift, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of met geldboete van ten hoogste vijfdui zend gulder. Deze strafbaar gestelde feiten worden beschouwd als overtredingen. Indien het fèit wordt begaan door of vanwege een rechtspersoon, v ordt de straf vervolging ingesteld en de stiaf uitge sproken tegen de leden van het bestuur of togen hen, die feitelijk de leiding heb ben. Geen straf wordt uitgesproken tegen hem, van wien blijkt, dat de overtreding buiten zijn toedoen is geschied. DE ARBEID IN DEN LAND- EN TUINBOUW. Verdeeling der arbeidskrachten zal noodzakelijk zijn. Men schrijft ons van bevoegde zjjde: Na dezen langen winter zal straks het werk in den landbouw veel aandacht ver gen, zoodat de vraag naar landarbeiders ongetwijfeld belangrijk zal rij". Uit de werkloosheidscijfers blijkt al, dat het aan bod van landarbeiders niet zoo groot is als andere jaren, zoodat de verwachting, dat landarbeiders dit voorjaar niet werk loos behoeven te z|jn, gerechtvaardigd is. Zelfs zal wel de noodigo zorg aan de verdeeling der beschikbare krachten moe ten worden besteed. Om te bereiken, dat iedere werkgever kan beschikken over de krachten, die h|j noodig heeft, is het noodzakelijk, dat de werkgevers ln het landbouw-, tuinbouw- en Veenbedrijf, die arbeidskrachten zullen noodig hebben, tjj- dig aan de arbeidsbeurzen of de agent schappen der arbeidsbemiddeling mededee- ling doen van het aantal en de soort arbeiders, die zij in dienst Willen nemen, benevens de tijdvakken, waarin deze ar beiders noodig zijn, alsmede de arbeids voorwaarden. Zoowei in het belang van de werkgevers en werknemers in den landbouw als in het algemeen belang, wordt de medewer king van de werkgevers verzocht. Het rijksarbeidsbureau wil alle medewerking verleenen, doch het moet, om doelmatig te kunnen werken en allen zoo goed moge lijk te dienen, tjjdig over voldoende ge gevens beschikken. Slechts dan zai het mogelijk z|jn op afdoende w|jze nulp te verleenen b|j de voorziening van landar beiders. DRIE KNAPEN VERDRONKEN. Drie kleine jongens z|jn Zaterdagmiddag te Zaand|jk op tragische wjjze door ver drinking om het leven gekomen. De slacht offers z|jn de vijfjarige Hennie van Urk, diens zevenjarig broertje Dick van Urk en de achtjarige Wim Bakker. Zaterdagmiddag om half v|jf waren de knapen nog in eikaars gezelschap gezien. Toen z|j tegen etenstijd niet thuis kwamen, werden de ouders ongeru6t Het politie onderzoek leverde aanvankelijk geen resul taat op. Gistermorgen om tien uur ont- VERORDENINGEN VOOR DEN WEDEROPBOUW. CREMETEN VOOR OPBOUW OF HERSTEL VAN ONROERENDE GOEDEREN OF SCHEPEN. In het veröltfeningenblad is verschenen een besluit vaif de secretarissen-generaal van de departementen van financiën en van justitie betreffende credieten. voor opbouw of herstel van omberende goederen en schepen. Bepaald is daarin Stichtingen, die uitsluitend of mede ten doel hebben oorlogsmolestcredieten to verstrekken kunnen voor rekening en rislc© van het rijk zoodanige credie ten ook verstrekken Voor opbouw of herstel van tenge volge van defensiemaatregelen of oor logsgeweld beschadigde boerderijen voor opbouw of herstel van andere door oorlogsgeweld getroffen onroerende goederen. Tot zekerheid, van oorlogsmolestcredieten voor opbouw of herstel van onroerende góederen en voor herstel of aankoop van schepen kunnen inschrijvingen in de hypo thecaire- of scheepsregisters worden be werkstelligd. Hetzelfde geldt voor credie ten, welke worden verstrekt voor opbouw of herstel van door defensiemaatregelen be-' schadigde boerderijen. De inschrijving geschiedt ten behoeve van het r|jk of van de stichting. Z|j kan ook geschieden ten behoeve van een gemeente, indien deze het crediet in het belang der volkshuisvesting uit rijksvoorschotten ver strekt. Deze inschrijvingen hebben geiyhe kracht als ingeschreven hypotheken. Een inschrijving, als in it besluit be doeld, kan niet worden bewerkstelligd, in dien de algemeen gemachtigde voor den wederopbouw ten aanzien van het onroe rend goed of het schip in verband met een plan tot herbouw, een regeling heeft goed gekeurd of zelf heeft getroffen. Een visum verelscht voor Nederlandsch-Indië. De Nederla. dsche autoriteiten hebben bepaald, dat voortaan voor iedereen een visum verelscht is om toegelaten te wor den in Nederlandsch-Indië. Totnutoe wer den staatsburgers van Japan, de Vereenig- de Staten, Nieuw-Zeeland, Thailand en verscheidene andere staten zonder visum toegelaten. DE ORDE IN ROEMENIE HERSTELD. MEER DAN 6000 ARRESTATIES. Vrijdagavond is onder voorzitterschap van generaal Ar.tonescu een kabinetsraad gehouden, waaromtrent het volgende offi- cieele communiqué is uitgegeven 1. Bjj het bespreken van den binnen- lanclschen toestand werd geconstateerd, dat de orde overal hersteld is. Er z|jii instructies gegeven betreffende de orga nisatie van den ordedienst. 2. Er zijn maatregelen genomen om de bjj de politie en het bestuur opengekomeu posten te bezetten met ambtenaren, waar over de staat beschikt en door leden van het leger. 3. Er werd besloten den materieelen toe stand der ambtenaren zoo te verbeteren, dat zjj een maximum aan arbeidsprestatie leveren. 4. Drastische bestraffing werd bevolen van regeeringslasthebbers bjj de verschil lende ondernemingen, die niet nauwkeurig de hun opgegeven taken uitvoeren. 5. Speciale lasthebbers zullen bjj de mi nisteries de werkzaamheden voor de reor ganisatie der ministeries voorbereiden. Volgens het offieleele communiqué wer den tot aan den avond van den zesden Februari in Boekarest 3112 personen ge arresteerd. van wie 2408 achter slot en grendel bleven. In de rest van het land werden 3682 personen in arrest genomen. Onder de in Boekarest gearresteerden be vindt zich ook de vroegere onderstaats secretaris Nicolae Petra, van het ministe rie voor economische zaken. In Boekarest heeft de krijgsraad op 6 Februari van 46 opstandelingen 1 veroordeeld tot 10 jaar, 1 tot 8 jaar en 2 tot 5 jaar dwangarbeid, 35 opstandelingen werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van 2 maanden tot 5 jaar, 4 werden vrijgesproken. De krijgs raad ln Jassy veroordeelde vier beklaag den, die den gendarmeriepost hadden ont wapend en bezet, tot gevangenisstraffen van 2 tot 3 jaar. Antonescu bevorderd. Koning Michael heeft staatsleider An tonescu als bljjk van erkentelijkheid or de vastberad mheid, waarmede hjj de orde in Roemenië heeft hersteld, bevorderd van legerkorps-generaal, tot legergeneraal. 'S HEER ARENDSKERKE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent A. SANDERSE. dekten burgers in üe sioot acnter ae cacao fabriek „de Zaan" het ontzielde lichaampje van den vijfjarigen Hennie. Vermoedend, dat de andere jóngens niet ver van deze plaats gevonden zouden kunnen worden, ging men hier dreggen en na een kwartier was ook het ljjkje van Dick gevonden nabij de plek, waar men zjjn broertje had opge merkt. Eerst na den middag slaagde men erin den achtjarigen Wim Bakker uit het water te halen. Er was op deze plaats geen jjs. De fa- brieksloozlng had het reeds doen smelten. Op korten afstand was er echter nog wel |js, zoodat hot vermoeden bestaat, dat de knapen het slachtoffer z|jn geworden van onvoorzichtigheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2