nrnnnnu Derde blad. Conversie van Duitsche leeningen in Nederland. Overdracht van aandeelen Kon. Hoogovens aan een Duitsche groep. Kou Griep-Pijn PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 8 Februari 1941 Financieel Economisch Overzicht Het meest belangrijke nieuws van deze week was wel de publicatie, waarin de richtlijnen worden aangegeven voor de conversie van in Nederland geplaatste Duitsche leeningen in de naaste toekomst. Men zal zich herinneren, dat in November van het vorige jaar het betalingsverkeer tusschen Nederland en Duitschland een aanmerkelijke verruiming onderging, door dat de transfer, die de betaling van renten en dividenden in contanten tot 3 be perkte, terwijl daarboven op tot in totaal 4% toe Holland Marken ter beschik king werden gesteld, kwam te vervallen. Tegelijkertijd werd aangekondigd, dat rentebetaling voortaan tot den vollen om vang zou worden hervat en dat de betaling voortaan over de clearing zou geschieden. Men heeft zich toen wel eenigermate over verwonderd, dat terwijl de rentebetaling tevoren tot ten hoogste 4% beperkt bleef, daarna de oorspronkelijke rente van de verschillende obligaties, welke rente zich veelal tusschen 6 en 8 bewoog, we der van kracht werd, en dat niet tegelij kertijd voorstellen werden gedaan tot een lageren rentevoet te geraken. Hiertoe zou toen reeds aanleiding hebben bestaan in verband met de omstandigheid, dat het in Duitschland zeer gemakkelijk is leeningen onder te brengen op een rentevoet van 4 De vraag van het publiek naar pand brieven is bijv. zóó groot, dat men een wachtlijst heeft moeten aanleggen, waarop de namen van hen, die een kooporder wil len uitvoeren, worden genoteerd, zoodat de order dan te gelegener tijd wórdt uit gevoerd. Deze toestand heeft er uit den aard der zaak toe geleid, dat de Duitsche debiteu ren den wensch te kennen gaven om de in Nederland geplaatste leeningen af te los sen en om nieuwe leeningen in Duitschland te plaatsen, waardoor natuurlijk een be langrijke rentebesparing zou worden ver kregen. Een zoodanige oplossing zou na tuurlijk tot gevolg hebben gehad, dat de aflossingsbedragen voor de Nederlandsche houders in Duitschland ter beschikking zouden worden gesteld. Nu is bij de ver ruiming van het betalingsverkeer welis waar bepaald, dat de opbrengst van ver- mogensbestanddeelen via de clearing zou kunnen worden overgemaakt, doch men zal zich herinneren, dat onmiddellijk nadat hiervan kennis is gegeven de Nederland sche autoriteiten de z.g. geblokkeerde Markenbelasting hebben ingesteld, die er op neerkomt, dat gedurende het jaar 1941 70 van het bedrag als belasting in de Schatkist zou vloeien. In de volgende jaren wordt die belasting geleidelijk minder en met ingang van 1 Januari 1945 komt zij geheel te vervallen. Zouden nu de Duitsche obligaties, waarvoor vervroegde aflosbaar stelling inderdaad in bijna alle gevallen mogelijk is, worden terugbetaald, dan zouden de Nederlandsche houders genood zaakt zijn om daarvoor in Duitschland nieuwe beleggingen te zoeken of wel er ge noegen mede nemen, dat 70 van de opbrengst voor hen verloren ging. Om hieraan nu tegemoet te komen zijn de richtlijnen vastgesteld op welke wijze de beoogde conversie zal kunnen geschieden. Het ligt in de bedoeling dat iedere debi teur afzonderlijk voor de hier uitstaande leeningen de algeheels aflossing aankon digt, doch deze aankondiging doet verge zeld gaan met het aanbod aan de houders om daarvoor in de plaats nieuwe obligaties tegen een rentevoet van 4 te nemen. Zij, die zulks wenschen kunnen dus van dit aan bod gebruik maken en in verband met de geblokkeerde Markenbelasting vermoeden wij dat het overgroote deel van de houders dit inderdaad zal doen. Een ander belangrijk bericht was, dat betreffende het verstrekken van machti ging van den Gemeenteraad van Amster dam aan het Gemeentebestuur om de in het bezit van de gemeente zijnde 3 mil- lioen aandeelen Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te verkoopen. Naar het schijnt werden de onderhandelingen om tot verkoop over te gaan door Duitsche instanties ingeleid, en vermoedelijk zullen de aandeelen nadat de transactie definitief zal zijn geworden overgaan in 't bezit der Ver. Stahlwerke, de groote Duitsche staal- groep van het Ruhrgebied. Omgekeerd be zit de Hoogovens thans reeds ruim Mk. 20 millioen aandeelen Ver. Stahlwerke, zoodat na de uitvoering van de transactie het aandeelenbezit wederkeerig zal zijn en de relaties tusschen beide concerns dus nog hechter zullen worden gemaakt. Naar het heet zouden maatrege' x zijn genomen om het Nederlandsche karakter van de maat schappij te bewaren. Klaarblijkelijk slaat deze opmerking op de uitstaande 75.000 prioriteitsaandeelen, die op naam staan en die het uitsluitende recht hebben van de benoeming van het bestuur. Althans voor zoover betreft de opmaak van de voor dracht. De Nederlandsche staat bezit even eens 4.500.000 aandeelen in d; Hoogovens plus nog 700.000 preferente aandeelen. Het is niet bekend of er ook onderhande lingen worden gevoerd over een over dracht van dit bezit. De beurs heeft deze week onder den in vloed gestaan van de voorbereiding van de storting op de staatsleening. Aanvan kelijk bestond er n.l. een groote terughou ding in verband met de verwachting, dat er nieuw materiaal zou worden verkocht, zoowel aandeelen als obligaties, door hen, die gelden moeten vrijmaken voor storting op de staatsleening. De stemming was daarbij gedrukt. Intusschen is dit aanbod tot nu toe meegevallen en dit is aanleiding geweest voor enkele speculatieve belangen om op de verlaagde koersen kooporders te plaatsen. In verband hiermede is er later eenig herstel ingetreden. Ook droeg de iets vastere stemming te New York later tot dit herstel bij. De New Yorksche beurs blijft overigens sterk onder den invloed staan van de invloeden, die wij reeds eer der hebben gememoreerd. De politieke on zekerheid speelt daarbij een belangrijke rol. Voor aandeelhouders der Shell Union Oil was het een bilanrijk bericht dat de maat schappij haar 5% cum. pref. aandeelen tegen 105 zal"aflossen. Van deze prefe rente aandeelen staat een bedrag uit van ruim 35 millioen, zoodat er per jaar on geveer een bedrag van 1.225.000 vrij komt, dat voortaan aan gewone aandeel houders ten goede zal kunnen komen. Er staan echter niet minder dan ruim 13 millioen gewone aandeelen uit, zoodat het hierboven genoemde bedrag niet meer uit maakt dan ca. 10 cent per gewoon aan deel. Uit dit oogpunt kan men dus aan de transactie niet al te veel beteekenis toe kennen. De maatschappij financiert de te rugbetaling uit den voorraad contante middelen, ten deele door de uitgifte van 10 millioen notes met een looptijd van 1 tot 12 jaar en 15 millioen 20 jarige Sin king Fund obligaties. Hierbij wordt niet vermeld, welke rente deze obligaties zullen dragen, doch vermoedelijk belangrijk min der dan 5% Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop in de afgeloopen week. 4 Nederland 1940 II. 94%, 94%, 94%. 4% Nederland 1941 97%, 98, 97%. 3_3i/,% Nederland 1938 85, 85%, 84%. Unilever 115%, 116, 113, 117%. Philips 194%, 195, 191%, 196%. Anaconda 281/16, 27, 29 3/16. Kon. Petroleum 242%, 243%, 240%, 244%, 235%, 245%, 243%. Shell Union OU 115/16, 12 5/16. A'dam Rubber 263, 262, 264, 254%, 264%. Dell Bat Rubber 208. 209, 201, 2Ó6. Ned. Scheepv. Unie 186, 165%, 171%. H.V.A. 417, 420, 4C8, 419, 418. Deli Mij. 250, 239%, 245. Senembah 215, 2Ói, 208%. Winston Churchill. ZOO ALS DR. GOEBBELS HEM ZIET „EEN FIGUUR VAN DE POLITIEKE ONDERWERELD". In het Duitsche weekblad „Das Reich" heeft rijksminister dr. Goebbels een hoofd artikel geschreven, waarin hij een beeld heeft gegeven van den Engelschen minis ter-president. Het is altijd goed, zoo ver klaart de minister, een vijandelijk tyran- niek systeem belichaamd te zien in een man, zooals dit hier het geval is. En deze karakterschets van den leidenden expo nent van de Britsche plutocratenkliek is des te treffender, omdat zij door de eigen woorden van Churchill bevestigd wordt. Dr. Goebbels begint zijn artikel met een uitspraak van Churchill, toen deze dag bladcorrespondent was van de „Morning Post" tijdens den Boerenoorlog, nl.„Er is. slechts één middel om den tegenstand der Boeren te breken en dat is de scherp ste onderdrukking. Met andere woorden, wij moeten de ouders dooden, opdat hun kinderen respect voor ons hebben". Over de strafexpeditie naar het Mamoenddal liet Churchill zich als volgt uit„Wjj rukten systematisch op, van dorp tot dorp, vernielden als straf de hulzen, vernielden de bronnen, trokken de torens omver en velden de groote schaduwgevende boomen, verbrandden den oogst en vernielden de waterreservoirsIn ieder geval na ver loop-van veertien dagen was het dal een woestenij en was aan onze eer voldaan". Vervolgens ontleedt dr. Goebbels de voor naamste karaktereigenschap van Churchill: de leugen en merkt hij op „Het is niet gemakkelijk een beeld te schetsen van het karakter van dezen man zonder karakter. Hij behoort tot die soort van politieke cameleons, die hun kleur al naar behoefte en stemming in duizendvoudige schakee ringen kunnen veranderen". Verder herinnert de minister aan het artikel van den Britschen arbeidersleider,' Lansbury, van 12 Juli 1919 in de „Daily Herald", waarin deze schreef„Hjj (Churchill) kent geen scrupules behalve de zorg voor zichzelf en behalve de belan gen van de bezittende klassen". Daar heb ben wjj niets meer aan toe te voegen, zoo schrijft dr. Goebbels. Engeland zal eens zwaar moeten boeten voor dezen man. Hjj wil den oorlog om wille van den oorog. Hij heeft den oorlog gewenscht, heeft er toe medegeholpen en hem voorbereid, gedre ven door een doffe zucht tot vernielen. Hij is een figuur van die politieke onderwereld, die tegelijk met den chaos naar boven komt, den chaos aankondigt en brengt. Voor ontelbare menschen is de oorlog ver bonden met naamloos leed, voor ontelbare kinderen met honger en ziekte en voor. on telbare moeders en vrouwen met stroomen van tranen. Voor hem is hjj slechts een groote Derby, die men moet probeeren mee te maken. Het is een tragisch ongeluk voor de Engelsche natie hem gekozen te hebben en haar lot met het zjjne verbon den te hebben. Tenslotte schrijft de minister „Nu heeft Churchill den oorlog, doch ook zjjn volk, dat hem voeren moet en moet volhouden. Hij zal met den oorlog en door den oorlog mislukken en over zjjn graf heen zullen hem de verwenschingen vergezellen van hen, die hij hiertoe verleid heeft. Zoo en niet anders heeft Engeland het gewild". Door hun kou-, koorts- en pjjnuit- drjjvende werking helpen hierbij al- tjjd veilig en vlug een poeder of caohet van Mjjnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mjjnhardtjes" Doos 10 en 50 cent. SLUIKHANDEL IN PARIJS AAN HET LICHT GEBRACHT. Voor 50 millioen francs aan ongeoorloofde zaken gedaan. De Parijsche politie is een Joodsche smokkelaarsbende op het spoor gekomen, die de laatste maanden voor vijftig mil lioen francs aan ongeoorloofde zaken ge daan heeft. De bende, die onder den naam Haymann en Co. een fictieve bank in een der hoofdstraten van Parjjs had opge richt, hield zich na den oorlog bezig met den verkoop van lederen jakken, wollen truien en handschoenen, die tegen woeker prijzen verkocht werden. Voorts heeft zij voor meer dan zes millioen francs sigaret ten tegen woekerprijzen verkocht GR0EDE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent. H. Au MEU7JSNDLJK, Schuitvlotstx. 105. r Elliot rctrrolim gil 1111 IVI 11) Heel zijn leven zou Robin dat moment niet meer vergeten. Verstomd door die on verwachte mededeeling, kon hij niet an ders doen, dan Inez met open mond aan staren en zich als wezenloos de hand laten schudden door Ambrose Maitland, die er niet over uitgepraat scheen te kunnen raken, hoe gelukkig die verrassende mede deeling hem maakte. „Jullie hadden me geen prettiger nieuws kunnen vertellen", zei hij. „En wat zal Margaret blij zijn, als ze het hoort! Van avond nog zei ze tegen me, hoe ze hoopte, dat dit nog eens geneuren zou. Maar daar over praten we morgenochtend wel verder. Kom, kinderen, jullie moeten nu naar je eigen hut teruggaan. Weten jullie wel, dat het al over tweeën is? Kom nou, Inez!' „Nog heel eventjes, vadertje. Toe, laat ons nog ven met rust! Robin moet me nog wel te rusten zeggen, daarna zal ik zoet naar bed gaan, dat beloof ik u." Ze duwde haar vader spelenderwijze de deur uit. Ze bleef alleen met Robin achter. Zijzelf verbrak de onwennige stilte. „Ik kon er niets aan doen, Robin", zei Inez. „Hij was gewoonweg door het woe dende heen en er zat niet veel anders voor me op. Ik heb mijn heele leven nog niet zoo snel nagedacht Toe, kijk niet zoo ernstig, het komt wel goed, hoor. We zul len het een paar dagen zoo laten en dan maken we ruzieals jij dat tenminste wilt. Er zijn zooveel verloofden, die ruzie krijgen en het uitmaken „Je hebt me in een drommels lastig par ket gebracht", zei Robin stroef. „Ik heb nog nooit over jou gedachtop «die manier tenminste. Waarom heb je de waarheid niet verteld? Je had toch best kunnen zeggen, dat je me ergens over wilde sprekendat je me hierheen mee gesleept had?" „En de grootste ruzie met vader krij gen?Ik heb het eerste het beste ge zegd, dat me inviel. Het meest voor de hand liggende ding. Het eenige, dat hem kon kalmeeren, nu hij zoo opgewonden was." Robin gaf geen antwoord. Hij keek haar doordringend aan, als wilde hij tot in het diepst harer ziel lezen. Onder zijn min achtenden blik kromp zij in elkaar. „Je hebt heusch geen reden om zoo be zorgd te kijken", vervolgde Inez liefjes. „Ik heb toch gezegd, dat ik jou er wel uit zou draaien? Maar nu vannacht is er im mers niets meer aan te doen, wel?" „Nee, dat demc ik ook niet", gaf hij strak ten antwoord. „Nou, waar tob Je dan over? Ben ik dan zoo verschrikkelijk, dat het een ramp voor je zou zijn, een paar dagen mijn ver loofde te wezen?" Hij keek haar recht in de oogen met woedenden blik. Daarna keerde hij zich om en liep njjdig weg. Inez verroerde zich niet Er brandde een akelig vuur in haar oogen. Hoe had hij het gedurfd, haar zoo aan te spreken! Hij had haar nog nooit zijn aandacht waardig gekeurd! Nou, dat zou anders worden! Van nu af aan! VTH. „Waar zijn de vreugde en vroolijkheld f" Gwynne ontwaakte den volgenden mor gen pas over achten. Een blik op haar polshorloge deed haar van schrik recht overeind in bed zitten. Het was de eerste keer op reis, dat ze zich verslapen had Ze sprong eruit en begon zich haastig te kleeden. De somberheid van den vori- gen avond was vrijwel verdwenen. Het jacht gleed rustig door de golven en door de openstaande patrijspoort zag ze hooge, tropisch dichtbegroeide heuvelen in de verte voorbijglijden. Het schitterende land schap bracht haar in verrukking. De met geuren bezwangerde lucht die naar binnen woei, geleek haar op een liefkoo- zing. Terwijl ze een linnen japon aantrok, neuriede ze opgewekt als een schoolmeisje. Het oude liedje van Robin AdairHaar Robin! Opeens echter hield ze zich in Robin was niét ver van haar weg. Hij was in haar nabijheid. Binnen enkele minuten zou ze hem ontmoeten, na zoo eeuwig lang op hem gewacht te hebben. Vandaag zouden ze hem niet mee naar land kunnen nemen en van haar ver wijderen, hield ze zichzelf vol blijdschap voor oogen. Zoodra ze aangekleed was, tikte ze bij Inez aan. Ze was gewend, haar nicht voor het ontbijt te masseeren. Maar de hut bleek leeg te zijn. Vermoedelijk zaten allen dus reeds in de eetzaal aan het ontbijt Wat zouden ze ervan denken, dat ze zoo laat was? Maar het was ook nog nooit voorgekomen, dat de anderen zoo vroeg waren. Ze liep snel de gang door en trad de eetzaal binnen waar het geheele gezel schap reeds aan tafel zat. Neef Ambrose was de eerste, die haar zag. „Aha, daar is ze eindelijk," riep hij uit „Ik wou juist iemand sturen om te vra gen, of er soms iets aan scheelde. Kleine langslaapster! Ziet ze er anders niet schattig uit?" vroeg hij in het algemeen, zonder antwoord te verwachten. „Kom •gauw naast me zitten, kindje. Je bent vandaag het levend portret van je moe der, lieve kind. Ik heb zoo'n sprekende gelijkenis nog nooit gezien!" Kolenvelden in de woestijn. Fransche geleerden zijn op. het oogen- blik bezig, opnieuw het vraagstuk te on derzoeken, in hoeverre Afrika zou kunnen voorzien in het huidige gebrek aan kolen. Ontegenzeggelijk bevat het zwarte wereld deel veel kolen, waaraan men echter tot dusver weinig aandacht heeft geschonken. Veel Fransche geleerden zijn van meening, dat de Afrikaansche woestijnen een onme telijk reservoir van „zwarte diamanten" vormen-en dat de exploitatie daarvan niet alleen voor Frankijk, doch voor gansch Europa een rijke bron van kolenvoorzie- nlng kan worden. Tegenwoordig exploiteert men in Afrika slechts één kolenmijn, nl. die van Konadza. Deze mijn, waarvan de kolen worden ge bruikt voor de Algerijnsche spoorwegen, bevat naar schatting 500.000 ton. Verder heeft men kunnen vaststellen, dat een groot kolenbekken, in den driehoek, die wordt gevormd door Colomb Bechar, Ber- batine en Egli, zich uitstrekt over een op pervlakte van 8000 vierkante kilometer. Deze kolen liggen onder het woestijnzand bedolven. Ook op verschillende andere plaatsen in Algerië en Tunesië moeten zich kolen bevinden. Sommige strekken zich uit van het Zuiden van Tunesië tot aan de Goudkust (aan den Atlantischen Oceaan). De Fransche geleerde wereld is van oor deel, dat Frankrijk in de nog zoo goed als niet geëxploiteerde kolenbekkens in Noord- Afrika een schatkamer bezit, die van het grootste nut kan zijn voor Europa. OPRUIMING VAN KROTWONINGEN IN FRANKRIJK. Uit Parijs meldt het D.N.B.: De 500 millioen francs, die beschikbaar zijn ge steld voor werkverschaffing in het depar tement Seine-et-Olse, worden als volgt besteed: 325 millioen voor het afbreken van krotten en het bouwen van nieuwe woonhuizen, 100 millioen voor nieuwe een gezinswoningen en 75 millioen voor open bare gebouwen. De Iegerberichten van gisteren. HET DUITSCHE. Het opperbevel der Duitsche weermacSt maakt bekend: Een duikboot heeft twee gewapende vjj- indelijke koopvaardijschepen van in totaal 12.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Aan de Engelsche Oostkust is een motortorpedo boot er in geslaagd, een Britsch kustvaar tuig tot zinken te brengen. De luchtmacht heeft ondanks het slech te weer, gewapende verkenningsvluchten ondernomen in het zeegebied rond Enge land en mijnen gelegd voor Britsche ha vens. In het Middellandsche Zeegebied heb ben gevechtsvliegtuigen storingsaanvallen ondernomen op militaire installaties op het eiland Malta. De vjjand heeft Donderdag in de avond uren en in den nacht gepoogd, met af zonderlijke vliegtuigen het bezette gebied aan de Kanaalkust binnen te dringen. Slechts in een havenstad zijn door het werpen van brandbommen kleine branden ontstaan, die de burgerbevolking snel kon blusschen. Het luchtdoelgeschut heeft hierbij een gevechtsvliegtuig van het type Armstrong-Whitley neergehaald. Een twee de vliegtuig werd gedwongen te landen en de bemanning werd gevangen genomen. HET ITALIAANSCHE. Het 245ste weermachtsbericht van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Van het Grieksche front niets te mel den. In Cyrenaica is een verwoede veldslag gaande tusschen onze troepen en vijande lijke formaties in het gebied ten Zuiden van Benghazi. In den sector van Cheren in Oost-Afri- ka duren de gevechten voort. Aan het Zuidelijke front zjjn vijandelijke aanvallen door onze dappere troepen afgeslagen. Onze luchtmachtformaties hebben artillerie stellingen, troepen en auto's gebombardeerd en daarbij branden in munitie- en brand stofvoorraden veroorzaakt. De vjjand heeft aanvallen gedaan op Asmara en eenige andere plaatsen, zonder ernstige schade aan te richten. Te Asmara is een Gloster- vliegt ulg neergeschoten door onze jagers, die snel tusschenbeide kwamen. Eén onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. Gwynne liet zich op een stoel naast hem glijden en was hem dankbaar voor zjjn be toonde genegenheid. Ze keek de anderen aan. Mevrouw Maitland in een wit zijden japon, knikte haar koeltjes toe en hervatte haar gesprek met den dokter. Inez zat naast Robin aan het andere einde der tafel. Geen van beiden scheen Gwynne opgemerkt te hebben en zijzelf kon het gezicht van Inez niet zien, omdat dit van haar afgewend was. Maar dat van Robin zag ze heel duide lijk. Het was zoo bleek als het tafellaken en hij hield zijn blikken strak op zijn bord gevestigd. In het felle zonlicht, dat den salon doorstraalde, zag hij er spookachtig bleek en verdrietig uit. De aderen op zijn voorhoofd waren donker en duidelijk te zien. „Ik ben bang, dat alles al koud is, Gwynne", zei Maitland. „Bestel maar, wat je hebben wilt. Ik hoop, dat je eetlust hebt. Jullie moderne meisjes eten veel te weinig. Zeg maar tegen Oscar, wat hij je brengen moet." „O, alles is me even goed", antwoordde Gwynne lachend. „Ik leef niet op dlëet, neef Ambrose. Ik ben vanmorgen echt uitge hongerd." Ze wierp een snellen blik op Ro bin. Waarom keek hij niet op en glimlachte hjj geen enkelen keer eens tegen haar? Wat was er met hem aan de hand? De bediende verscheen spoedig met een smakelijk ontbijt. Hjj zette fruit en haver vlokken voor het meisje neer met bijna eerbiedige hoffelijkheid. Hij koesterde, net als de heele bemanning, een soort vereering voor Gwynne. Ze was altijd zoo welwillend en bescheiden tegenover de bedienden. „Schiet nu maar gauw op en eet flink door", zei Maitland, „dan gaan we allemaal aan dek van het mooie uitzicht genieten. Ik mis het niet graag. En ja, nu ik het over missen hebjij hebt zooeven iets gemist, Gwynne toen ik tegen de anderen iets ver teld hebt, wat me geweldig veel pleziei doet. Het gaat over Inez en Robin...... Ze hebben zich verloofd I" De lepel van het meisje viel kletterend tegen den vloer. Een oogenblik scheen de eetzaal om haar heen te draaien. Ze kon niets meer zien. Er trok een roode nevel voor haar oogen. Inez en Robin verloofd... Robin, die haar twee dagen geleden in zjjn armen gehouden haddie haar had ge kust met zooveel innigheiddie haar zjjn liefde verklaard haddie haar de bekentenis ontlokt had, dat ook zjj van hem hieldwas hjj verloofd met haar nicht? Dat kon niet waar zjjn Dat moest ze ver keerd verstaan hebben Zooiets gebeurde immers niet? Inez had het hoofd nu een weinig omge wend en keek het aschgrauw geworden meisje met halfgesloten oogen aan. Haar mond vertrok zich tot een smalend lachje, als wilde ze zeggen „Zie je nu, hoe on- noozel je nog bent Had je heusch gedacht, dat je hem aan mjj kon ontnemen?" Robin hief echter het hoofd niet op. „Dat is nu net, wat ik al een poosje ge hoopt had", vervolgde Ambrose. „Ik had die hoop bjjna opgegeven, toen ik vannacht die twee malle schepsels in den salon aan trof. Wie anders dan zoo'n stel maanzieke idioten zou in staat zjjn, zoo'n groot nieuws op zoo'n onmogelijk uur aan een slaperigen vader te vertellen?" De roode nevel trok een weinig op. Gwynne keek rustiger naar het gebogen, blonde hoofd aan het andere einde der tafel. Ze had het gevoel, of haar hersens verdoofd, of bevroren waren. Maar toch kwam ergens een besef van trots naar vo ren. Niemand mocht vermoeden, dat zjj iets om hem gaf. Zeker niet Robin, of Inez (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 9