UIT DE PROVINCIE ..ZEELAND., Verduisteren: De vereeniging van oud-leerlingen der R.L.W.S. te Goes vergaderde. Agenda verkoopingen en verpachtingen Gemengd Nieuws Besluiten, benoemingen enz. STOOMWASSCHERIJ TELEFOON 637 MIDDELBURG Het adres voor beter werk van Zaterdagavond 18.39 tot Zon dagochtend 9.09, van Zondagavond 18.41 tot Maan dagochtend 9.07. De maan gaat Zondag te 7.01 onder en komt te 16.11 op. Maandag gaat de maan te 7.45 on der en komt te 17.17 op. HET ZEEUWSCHE COSTÜUM EN HET NIEUWE PERSOONSBEWIJS. Naar wij vernemen hebben de gezamelgke burgemeesters van Walcheren een verzoek schrift gericht tot den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken waarin zij erop aandringen, dat ten behoeve van de boerinnen, die 't Zeeuwsche costuum dragen een uitzondering zal wor den gemaakt ten opzichte van het voor schrift, dat voor het persoonsbewijs, dat binnenkort zal worden uitgereikt, uitslui tend foto's van personen met ongedekte hoofden mogen worden aangeboden. Aan den waarnemend Commissaris der Provincie is verzocht dit verzoekschrift zooveel mogelijk te willen steunen. PLAATSVERVANGEND INSPECTEURS VAN DE VOLKSGEZONDHEID BENOEMD. BiJ beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van sociale zaken zijn tot wederopzegging benoemd tot plaatsverbangend inspecteur van de volks gezondheid bij het geneeskundig staatstoe zicht op de volksgezondheid dr. J. Eerel- man, arts te Middelburg; A. C. S. van Breda Vriesman, arts te Terneuzen en W. H. Ittmann, arts te Brouwershaven. INSTALLATIE. De door Ged. Staten van Zeeland be noemde leden der Kerncommissies zullen Woensdagmorgen in het gemeentehuis te Goes worden geïnstalleerd. Na afloop hier van zal de inspecteur van de volksge zondheid, jhr. ir. J. de Ranitz een lezing houden over het streekplan Walcheren. Besmettelijke riekten. In het tijdvak van 26 Januari tot en met 1 Februari kwamen er in de provincie Zeeland drie gevallen van roodvonk voor, n.L in Oostburg, Hulst en St Philipsland. In Clinge kwamen twee gevallen van diphterie voor. Walcheren CHRISTELIJKE JONGEMANNEN- VEREENIGING. AA GTE KERKE. Donderdagavond hield de Christelijke Jonge Mannen Vereeniging haar 7e jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, ds. Panhuise. De voorzit ter opende deze bijeenkomst op gebruike lijk welkom toe op deze jaarvergadering, mede een groot deel der uitgenoodigden, en de kerkeraad en kerkvoogdij een harte lijk welkom op deze jaarvergadering. Hierna werd door den heer L. Bimmel een bijbelinleiding gehouden over Lucas 9 vers 1 tot 17. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental was teruggeloopen en thans 15 leden telt Evenwel kon er van een goed vereenigingsleven gesproken worden. De flnancieele zijde vertoonde senzelfde achteruitgang als het ledental, temeer daar het afgeloopen jaar veel steun aan getroffen vereenigingen was uitgegeven. De aftredende bestuursleden, ds. Pan huise en A .Willemse werden herkozen. Door den bibliothecaris werd melding gemaakt van een flinke uitbreiding der bibliotheek. Het verdere van den avond werd afgewisseld met voordrachten en op stellen. In de pauze werd door de meis- jesvereeniging ververschingen aangebo den. Aan het einde van deze goed ge slaagde jaarvergadering sprak de vice- voorzitter, de heer J. Birza, een woord van dank voor het welslagen van dezen avond en eindigde deze bijeenkomst met dankge bed. Gevonden voorwerpen. AAGTEKERKE. Gevonden voorwerpen één polsmof. Te bevragen gemeente-veld wachter, Aagtekerke. VERKOOMNG. ZOUTELANDE. Notaris mr. P. Loeff heeft Woensdagmiddag in café „Duin- lust" in het openbaar verkocht: Een huis met erf, groot 133 centiaren te Zoute! ande nr. 175 aan het Duin by de muziektent. Kooper Ahr. Janse Wt, timmerman te Zoutelande voor 650. Collecte. VEERE. De alhier gehouden inzameling ten bate van de stichting De Macht van het Kleine heeft alhier over het laatste kwartaal bijna 14 opgebracht De afdee- llng Veere bestaat thans uit 50 leden. Gevonden voorwerpen. SOUBURG. Gevonden een paar lederen handschoenen bij Bassie, Beciusstraat 24 een paar kinderhandschoentjes bij De Vis ser, Rittbemscheatraat 108. Zuid-Beveland JAARVERGADERING CHR. JONGE- UNGS- EN JONGEMANNEN- VEREENIGING. KRABBENDUKE. De Chr. Jongelings- en Jongemannenvereenlging Pred. 12la, hield haar 15de jaarvergadering in de con sistoriekamer der Herv. kerk, onder voor zitterschap van den heer J. Tolhoek. Na opening hield de heer M. Joossen een bij bellezing over „den verloren zoon", die door de talrijke aanwezigen aandachtig werd aangehoord. De verslagen getuigden van een lang- zamen groei en een gezonden geest Opgevoerd werd het tooneelstukje „Het geweten", in 3 bedrijven, dat goed werd gespeeld en weergegeven. De eere-voorzitter, ds. Baarslag, dankte allen voor het gebodene en sloot daarop deze leerzame bijeenkomst Ongeluk op een schip. YERSEKE. Donderdag kwam de schip persknecht H. Koeman zoo ongelukkig met zijn linkerhand tusschen de lier van een vaartuig dat deze ernstig werd gewond. K. moest zich onder behandeling van dr. Polderman stellen. Geref. schooL YERSEKE. Wegens gebrek aan brand stof moest de school der Geref. Gemeente voor enkele dagen gesloten worden. Rijkspostspaarbank. YERSEKE. Gedurende de maand Januari werd alhier op spaarbankboekjes ingelegd 5158.15 en terugbetaald 16.691.26. Het laatst door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6014. OESTERVERZENDING. YERSEKE. Over de maand Januari heeft de oesterverzending als volgt bedragen Nederland 242.050 stuks België 1.053.870 Duitschland 662.500 Totaal 1.958.420 De totaalverzending over Januari 1940 bedroeg 1.384.979 stuks. Ondanks de minder goede tijdsomstan digheden dus nog een vermeerdering van 573.441 stuks. Neemt men ook nog in acht de vele stremmingen, die de afgeloopen maand heeft gebracht door de aanhoudende vorst periode, dan kan van een bevredigenden omzet gesproken worden, alhoewel o.i. de verwachtingen wel hooger gespannen zullen zijn geweest. HET PUINRUIMEN. YERSEKE. Het puinruimen Is thans in vollen gang en plm. 80 menschen vinden er momenteel werk in. Niet enkel werkloozen, die voor steun verlening in aanmerking komen, zijn te werk gesteld, doch ook anderen die van werk verstoken zijn, vinden hier voorloopig weer werk. Z eeutvsch-Vlaanderen VERGADERING VARKENSFONDS. BRESKENS. Donderdag hield de ver eeniging tot geldelijke uitkeering bij het verliezen van varkens „Eendracht maakt macht", haar algemeene vergadering bij de wed. G. Pleijte te Breskens. De voorzitter herdacht het overleden be stuurslid Van Overbeecke. Spr. zeide voorts dat het afgeloopen jaar moeilijk voor de vereeniging geweest is. Tijdens de evacua tie zijn 22 varkens gestolen. Verder zijn 21 varkens gestorven. De kas wijst dan ook een groot tekort aan. Het aantal leden bedraagt 193. De rekening en verantwoording geeft aan ontvangsten 519,85 en aan uitgaven 2161.42. Dus een nadeelig saldo van 1641.57. Kapitaal op 1 Januari 1941 1538.88. Het aftredend bestuurslid J. P. Moggré werd bij acclamatie herkozen. In de vaca ture Van Overbeecke werd gekozen J. de Koster. De uitkeering bij verlies van varkens werd, wegens den ongunstigen toestand van de kas, gebracht van 85 op 75 van de marktwaarde. De contributie werd vastgesteld op 40 cent per varken en per maand. Wie geen varken meer mag houden (met Maart vol gens besluit van hooger hand) betaalt over de overige maanden geen contributie, maar als donateur L Loop der bevolking. BREKENS. De loop der bevolking in de maand Januari was als volgt Ingekomen E. M. v. Daele, van Groede, naar Groote Kade 6 C. R. A. Heetesonne, van Groede, naar W 13C. H. Aldenberg, van Arnhem, naar Boulevard 26J. A. Jak ma, van Arnhem, naar Boulevard 82 C. E. Verstraaten, van Nieuwvliet, naar W 60; A. Deij, van N. en St. Joosland, naar Spuiplein 25S. M. Lijk, van Poor- tugaal, naar Dorpsstraat 89aA. M. Schaar, van Vlissingen, naar Boulevard 52; A. Koster en gezin, van Colijnsplaat, naar Dorpsstraat 65J. P. de Meijer, van Oost burg, naar Molenwater 62 J. de Koster, van Rotterdam, naar Steenoven 17Ch. Verduijn, van Schoondijke, naar Glacis 10. Vertrokken J. M. Geelhoed, naar Haar lem J. J. van Houte, muj Cadz&nd M. A. Notebaart naar Losser J. M. van Donk en echtgen. naar Oost- en West-Souburg L van Hanegem naar GroedeCh. A. Key- mel naar Haarlem C. P. Meeusen naar HaarlemS. M. Baas naar Haarlemmer meer C. W. Verplanke naar Oostburg P, J. Erasmus en gezin naar Veere. Een waarschuwing. Er is thans ten aanzien van het grens verkeer een bepaling van kracht geworden, die de volle aandacht verdient. Voortaan zal nL op ieder, die zich buiten de openbare wegen en voetpaden van België naar Ne derland begeeft, door de Dultsche patrouille worden geschoten. EEN LEERZAME DAG. Loop der bevolking In 1940. KAPELLE. De bevolking der gemeente Kapelle bedroeg op 31 December 1939 3013 personen. Op 1 November 1940 vermeerderde de bevolking tengevolge van de grenswijziging met Kattendtjke met 80 mannen en 39 vrouwen. Aantal inwoners op 31 Decem ber 1940 1542 mannen en 1510 vrouwen. Totaal 3045 personen. Als gevolg van de grenswijziging met Schore vermeerderde de bevolking op 1 Januari 1941 met 299 mannen en 268 vrou wen, in totaal 567, zoodat op 1 Januari 1941 het aantal inwoners bedroeg 1841 mannen en 1778 vrouwen. Totaal 3619 per sonen. MORGENVERGADERING. De „Vereeniging van Oud-leerlingen der Rijkslandbouwwinterschool te Goes" vergaderde Vrijdag te Goes, des morgens in Hotel „Centraal" en des middags in de Aula der R. L. W. S. aan het Ravelyn. De morgenvergadering werd bijgewoond door den heer Zwagerman, te Middelburg, rijksveeteelt-consulent voor Zeeland. De voorzitter, de heer A. C. Zandee, opende de vergadering met een kort woord, waarin hij hen herdacht, die in de vreeselijke dagen van Mei 1940 vielen, of die verminkt achterbleven. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken wees de voorzitter er o.m. op dat de algemeene bond een actie begon tot Uit breiding van het ledental. In een schrijven wees de bond op het algemeene streven naar meer eenheid. De bond meende, dat in ons land te komen moet zijn naar een algemeene federatie, waarbij elke veree niging haar zelfstandigheid zou behouden. Evenzoo werd de mogelijkheid van een ge heel nieuwe organisatie genoemd. Spreker zeide tot heden nog geen resultaten ver nomen te hebben, doch er wordt aan ge werkt. Spr. bracht voorts nog eenige bij zonderheden uit het jaarverslag van den bond over, die 2053 leden telde, terwijl de financiën sloten met een batig slot van 271.Zoo mogelijk zal de?en zomer weer een algemeene vergadering met excursie worden gehouden, in Twente of Utrecht, met een bezoek aan de Jaarbeurs. De penningmeester, de heer C. Burger, bracht daarop zijn financieel verslag uit. De rekening 1940 opende met een batig saldo van 355 en sloot met 699, waar onder een batig slot van 425. Na onder zoek" door een commissie werd de rekening aldus goedgekeurd. Het jaarverslag. De secretaris, de heer C. O. J. Hendrik- se deelde in zgn vervolgens uitgebracht Jaarverslag o.m. mede, dat het ledental in 1940 met 19 verminderde en op 204 kwam. Spr. memoreerde de belangrijk ste gebeurtenissen, en besloot met een beroep op aller medewerking en de hoop uit te spreken, dat 1941 voor de leden een gelukkig jaar zou zijn en den vrede zal brengen. Nadat de voorzitter den secretaris dank gebracht had, werden de aftredende be stuursleden. de heeren C. J. J, van Arent- hals en C. O. J. Hendrikse bij acclamatie herbenoemd. Twintig jaar secretaris. De voorzitter wees er hierbij op. dat de heer Hendrikse nu tevens een jubileum viert, want hjj is twintig jaar secretaris. Spr. herdacht dit in waardeerende woor den en bood den heer Hendrikse, als blij vend aandenken een zeer fraaie bewerkte sigarenkist aan. De heer Hendrikse dankte voor deze verrassing en zegt, gaarne zijn krachten te blijven wijden, in het bijzonder aan de ver eeniging en in het algemeen aan den land bouw. Daar er nog een vacature is, als gevolg van het bedanken door den heer Klompe, vorig jaar, moet het bestuur alsnog met één persoon, bij voorkeur mt Schouwen, aangevuld worden. Bij eerste stemming werden 12 st uitgebracht op den heer C. Steendijk, 11 op den heer J. v. d. Bijl, 1 op den heer Deist en 1 blanco. De heer Van den Bijl, deelde daarop mede, dat hij niet in aanmerking wil kom.-»htj laat dit liever aan de jongeren over. Hierop weiJ de heer C. Steendijk met op vier na algemeene stemmen benoemd. Praatmiddagen. Bij het pur.t voorkomende zaken, zei de heer J. Minderhoud, Wilhelminadorp, een punt naar voren te willen brengen, waar ir. Dorst zijn aandacht op vestigde. Dit is het houden van een inleiding, die dan bijv. een kwartier zou duren, met een bespreking van drie kwartier. Dit is leerzaam, leert de jongeren spreken, hun gedachten te uiten en verdedigen. Spr. dacht bijv., kan dit niet eiken Dinsdag, voor een markt dag, te Goes, Zierikzee, enz. Er zijn vol doende onderwerpen. Spr. bepleitte overweging van dit Idee. De voorzitter dankte voor deze tip, al is zijn ervaring op dit punt, wat de mede werking der leden betreft, niet al te hoop gevend. Toch wilde spr. zich er zoo niet afmaken, omdat hij er veel goeds in ziet. Hoe denken de leden er over? Er volgde nu een bespreking over dit vraagstuk. De heer Zwagerman riet veel goeds in de gedachte. De voorzitter zei tenslotte, dat het be stuur zal beginnen met eenige van de be doelde praatmiddagen te organiseeren. DE MIDDAGVERGADERING. In de middagvergadering kon üe voor zitter 'n groot aantal belangstellenden in de aula der RJjks Landbouwwinterschool ver welkomen, o.a. den heer ir. Droogendijk, directeur der R.L.W.S. en de leerlingen dier school. Spr. herdacht vervolgens het vele, dat de heer H. A. Hanken als voor zitter van de commissie van toezicht der R.L.W.S. heeft gedaan en sprak de hoop uit, dat ztjn opvolger, de heer Minderhoud, directeur van den Wilhelminapolder, dien arbeid op even voortreffelijke wijze zal voortzetten. Verder verwelkomde de voor zitter, den spreker, den heer ir. C. Zwager man, riJksveeteeltconsulent en zette nog maals het doel van vergaderingen als deze uiteen. Dé vereeniging wil haar leden ontwikkeling bijbrengen, voorlichting geven en hen opwekken tot idealisme en plichts betrachting. De heer Zwagerman spreekt. Daarna sprak de heer Zwagerman over „Onze paarden- en rundveestapel, aanvul ling voeding en prestatie in verband met de tijdsomstandigheden". We leven, aldus spr., in een tijd, dat de gemeenschapszin en het belang van ons volk, ons dienen te leiden, meer dan de zaak van het eigen belang. De voedselvoorziening van ons volk is het eerste en belangrijkste vraagstuk waar aan de boerenstand zich moet wijdon. Het streven naar een zoo hoog mogelijke pro ductie moet rich in hoofdzaak richten op productie, waaraan de meeste behoefte bestaat Verder moeten we ons reaiiseeren, dat we een bezet gebied zijn en de con sequenties, daaruit voortvloeiend, aanvaar den. De aanvoer van aanvullend kunst- voer voor den veestapel staat practisch stil, terwf onze kunsunestvoorziening verre van verzekerd is. De boer mag ook nu, doch binnen het raam van het alge meen belang de behartiging van eigen fl nancieele belangen in het oog vatten. Verder constateerde spr., dat er in Zeeland over het algemeen goed geboerd wordt Daartoe heeft zeker ook het land bouwonderwijs bijgedragen. Daarna kwam spr. tot de paard enhouderij en paarden fokkerij in Zeeland. Uit tal van cijfers, door spr. gegeven, blijkt, dat er in 1921 per 5,1 h.a. bouwland één trekpaard werd gehouden en thans na de laatste paardenvordering per 7,8 ha, één paard. Door deze gewijzigde situatie zjjn de kosten per ha. voor de bewerking van den bodem door de paarden belangrijk gedaald. De paardenstapeL Bf de paardenvordering stond bij de heeren Dorst, Minderhout en spr. op den voorgrond, dat het bedrijf zooveel en zoo goed mogelijk moest kunnen worden voort gezet Dit was geen gemakkelijke taak. Het totaal aantal gevorderde paarden viel per saldo wat mee. Landbouwers, die ech ter wat zwaar zijn getroffen, kunnen zich tot den heer ir. Dorst wenden, die zal trachten een oplossing te vinden. Spr. meent, dat de paardenvordering aanleiding zal kunnen zijn te overwegen of men op het bedrijf niet met wat minder paarden toe kan. De paardenfokkerij zal zeker de eerste jaren wel loonend zijn. Er zal dit voorjaar wel een buitengewoon groot aantal merries gedekt worden. Voor de verdere toekomst beveelt spr. hier een voorzichtige politiek aan. Wan neer de voorziening met paarden voor de eerste jaren, geschied Is, moet men reke ning houden met overschakeling op de mo- tortractie, vooral als de prijzen der land bouwproducten loonend zijn. Daarna onderwerpt spr. de rundveehou derij in Zeeland aan een bespreking. Het verbruik van rundvleesch is door allerlei oorzaken toegenomen, zoodat een grooter aantal stuks vee zal moeten worden gele verd. Zeeland moet vóór 1 Maart 8100 dieren leveren. De aanslag is aan alle boeren meegedeeld. Het vastgestelde aan tal voor een gemeente blijft ongewijzigd, maar verschuivingen tusschen de bedrij ven onderling zijn mogelijk. Later zijn nog de zgn. mestcontracten gekomen, waardoor de bonnenhandel uit de wereld wordt geholpen en eenig uitstel van le vering mogelijk is. Na 1 Maart komt er weer een nieuwe aanslag voor veelevering, die misschien loopt tot 1 Juli, misschien ook tot 1 Januari. Vóór 1 Maart moeten 8100 dieren geleverd worden, maar er dient mee ge rekend te worden, dat de nieuwe aanslag dubbel zoo hoog zal zijn. Deze veelevering is zeer Ingrijpend. De leveringen moeten zoo billijk mogelijk over de bedrijven worden verdeeld. Daartoe is noodig een veeteling, die spoedig zal komen. De aanslag zal niet per veehouder, maar voorloopig per gemeente dienen te ge schieden. In elke gemeente zal dan een commissie van deskundigen aan het werk moeten. Het tijdstip van levering dient door deze commissie bepaald te worden, zoodat geen onrijp vee wordt geleverd. Spr. pleit krachtig voor een gedecentra liseerd stelseL De plaatselijke commissies krijgen een groote verantwoordelijkheid te dragen, maar hiervoor is spr. niet onge rust. Een belangrijk punt is ook de aanvulling van den veestapel In Zeeland dient de jongvee-opkweek ongehinderd te geschie den. Er wordt aan gewerkt om de stieren- opkweek weer vrij te krijgen. Ook aankoop elders moet mogelijk zfln, maar dit is tegenwoordig, gezien de hooge prijzen, moeilijk. Maatregelen In den vorm van mestcontracten zijn in voorbereiding. Of die pogingen zullen gelukken, is nog de vraag. Er zyn personen in Zeeland, die maar wat uitverkoop willen houden (stroo, hooi, voederbieten, enz.) en zoo weinig mogelijk vee willen houden. Anderen willen zich meer op het stand punt van het algemeen belang stellen en willen, ongeacht de moeilijkheden, den vee stapel zooveel mogelijk op peil houden. Hiertoe adviseert ook spreker. Wij hebben in Zeeland enkele factoren mee (voer op de bedrijven, enz.) en er zal voorloopig wel vraag naar vleesch en vet blijven. Wij moeten streven naar veredeling van ons eigen veevoer. De hooiwinntng kan nog verbeterd worden. Er moet zoo vroeg mo gelijk worden gehooid. Ook het inkuilen van jong gras beveelt spr. aan. Evenals het stoomen van afvaï-aardappelen. Laat men ook van de bietenkoppen en -bladeren zoo weinig mogelijk verloren laten gaan. Vervolgens behandelt spr. het Ureum- krachtvoer, dat sedert kort In den handel is gebracht. Het is alleen geschikt voor herkauwers. Voor andere dieren is het zelfs gevaarlek. Ook by herkauwers moet men met dit voer voorzichtig zfln en met de voorschriften rekening houden. Op deze rede volgde nog een belangrijke bespreking. Febr. 11 Oostkapelle, Hout Hoefer. 12 Nieiwdorp, Inboedel Jonkers. 12 Middelburg, Inboedel Hoefer. 14 N.- en St. Joosland, Hout Hoefer. 14 Waarde, Huis enz. v. Dissel. 14 Rilland, Inboedel v. Dyke. 15 Domburg, Hout Hoefer. 17 Middelburg. Kout Hoefer. 18 Serooskerke, Huis enz. Hoefer. GROENTETEELT VOOR PARTICULIEREN. In verband met de tydsomstandlgheden heeft de afdeeling NaardenBussum en. omstreken van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in haar eergis teravond gehouden vergadering een lof waardig besluit genomen. Daar vele particulieren thans hiertoe genoodzaakt door het vraagstuk der voed selvoorziening zelf hun groenten ver bouwen, heeft de afdeeling NaardenBus sum besloten tot het organiseeren van een cursus voor particulieren in eenvoudige groenteteelt. De lessen zullen zich o.m. uit strekken tot het geven van inlichtingen over het te gebruiken zaad, het indeelen der tuinen en over hetgeen geschikt is voor de Goolsche hooge gronden. Naar wij vernemen, heeft de afdeeling Bloem endaal ook een dergeiyk besluit ge nomen. OPSPORING VAN DRIE KINDEREN VERZOCHT. De commissaris van politie, chef bureau kinderpolitie te Amsterdam, verzoekt na mens de moeder bekend te worden maakt met de verbiyfplaats harer kinderen, met wie op 30 Maart 1940 hai gewezen echtgenoot Petrus, zich noemende Bero Bamberger, geboren te Weert, 16 Juni 1895, naar elders is vertrokken. De namen der kinderen zgn Matje, ou{ 9 jaar, Poppel, oud 7 Jaar en Roeloffina, oud 4 jaar. Waarschyniyk is, dat zy zich in een woonwagen, toebehoorende aan een ken nis van den vader bevinden. Echter is het ook niet onmogelgk, dat de vader hen in een R.K. inrichting in het Zuiden des lands heeft doen opnemen. IN OLDEBROEK IS DE GRIEP KWAADAARDIG. Huis aan huis heerscht ook in Oldebroek de griep. Enkele scholen zyn al gesloten. De ziekte heeft hier echter een kwaad aardiger karakter dan elders. Over de pe riode van 1 Januari tot hedèn, ztjn eenige tientallen sterfgevallen meer aangegeven, dan over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. VLEESCH IN BEDSTEE EN HOOIBERG. De marechaussee uit Wezep heeft te Oldebroek een inval gedaan in de woning van B. S. aldaar, waarby zy vleesch ont dekte van frauduleus geslachte varkens, dat in een bedstee en in een hooiberg was verstopt. Tegen S. en diens zoon en tegen een medeplichtige, alsmede tegen dengene, die de varkens had geleverd, en daarvan in zyn veeboekie geen aanteekening had gehouden, ls proces verbaal opgemaakt. Het vleesch ia in beslag genomen. BOERDERIJ AFGEBRAND TE HOOGLAND. Vannacht woedde in de gemeente Hoog land by Amersfoort een zware brand ln de boerdery van den heer H. van de Hoef op het Gein. De boerderg ging geheel in vlammen op. De veestapel, bestaande uit twee koelen, drie paarden en honderd .dppen, ging ver loren. Huis en veestapel waren slechts laag verzekerd. Onder de verloren gegane inventaris bevonden zich o.m. twee hitten en een wagen van een schilleboer. Deze laatste was niet tegen brand verzekerd. De schade is zeer groot De oorzaak van den brand is nog onbekend KINDEREN VERLATEN AANGETROFFEN. Een bewoner van de Derde Leliedwars straat te Amsterdam, die met verlof van zgn werk in Noord-Frankryk terugkwam, trof in zyn woning zijn beide kinderen van drie en ruim een jaar onverzorgd aan. De moeder was verdwenen. De man nam de politie in den arm, door wier zorgen de kinderen in een verzorgingshuis zgn on- gebracht TERAARDEBESTELLING W. HOUWING. Vrydagmiddag is op de begraafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag het stof- feiyk overschot ter aarde besteld van den heer W. Houwing, in lieven oud-burge meester van Den Helder en gep. kapitein ter zee. Van hun belangstelling gaven o.m. byk de burgemeester van Den Helder, de heer G. Ritmeester en verschillende oud-zee officieren. In de aula ging prof. Houwing, een neef van den ontslapene, uitvoerig diens levens loop en groote verdiensten na. De burgemeester van Den Heider memo reerde de verdiensten van den heer Hou wing voor Den Helder. Nadat gep. majoor Schrassert Bert nog een laatsten groet had gebracht, sprak de voorzitter van de reddersv e reen i ging „Moed, volharding en zelfopoffering", de heer J. van Dok. Geslaagd. Voor het diploma A scheepswerktuig- kunde, slaagden de heeren B. Groenenberg te Middelburg en A. Maas te Koudekerke, leerlingen van den cursus scheepswerk- tuigkundigen aan de Ambachtsschool te» Middelburg. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is voor het seml-artsen examen geslaagd de heer M. L. van der Moer te Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3