Stilsta nd f 627.50 STADSNIEUWS Vlissinren. Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Middelburg Kerk en school Oe Midza-actie is een blijvende actie! SPORT Uit onze couranten van 50 jaar geleden. Marktberichten Bioscopen AFSCHEID VAN D8. VOSSERS ALS VOORZITTER VAN „BETHESDA». Gistermiddag had la een bestuursverga dering, welke werd bijgewoond door den medische» adviseur van het ziekenhuis, dr. A. Staverman, het afscheid plaats van ds. D. J. Vossers als voorzitter van het Chr. ziekenhuis „Bethesda", wegens an. vertrek naar Leiden. Na afloop der gewone werkzaamheden nam ds. Vossers het woord en weea er op, ddt het oogenblik van heengaan thans voor hem gekomen is. V$f jaar heeft spr. het voorzitterschap van „Bethesda" mogen waarnemen en hy heeft dit steeds met veel genoegen gedaan. Met nauwe banden is hij in dien tijd aan „Bethesda" verbonden. Onder de vele dingen, welke hem zwaar vallen neer te leggen, is ook het voorzitter schap van „Bethesda". Op de bestuursvergaderingen heerschte steeds een hartelijken toon en er was een nauwe samenwerking. De weg is niet altijd over rozen gegaan. Belangrijke besluiten moesten worden ge nomen. Spr. uitte ztjn groote waardeering voor het werk van het verplegend en huishou delijk personeel en herinnerde aan de zwa re oorlogsdagen van Mei jl. Hij bracht hulde aan hun trouw en toewijding. Spr. dankte de bestuursleden voor hun medewerking en sympathie hem steeds betoond, waardoor de belangen van het ziekenhuis werden gediend. In het bijzonder dankte hij den medischen- adviseur, dr. A. Staverman, voor de pret tige samenwerking en de door hem gege ven zeer gewaardeerde adviezen en hij hoopte dat dr. Staverman nog vele jaren hier en op Walcheren zijn mooie werk zal mogen voortzetten. Spr. eindigde met de beste wenschen voor het werk van „Bethesda" uit te spreken. Ds. G. Smeenk dankte als 2e voorzitter namens het bestuur ds. Vossers voor het geen deze heeft verricht in het belang van „Bethesda" en de geestelijke zorg aan de patiënten besteed. Ds. Vossers bezit de bewonderenswaar dige gave met menschen om te gaan van de hoogst- tot de laagst-geplaatsten in „Bethesda". Er zijn nooit zeer bijzondere moeilijkheden gedurende deze 5 jaar in den kring van het bestuur geweest. Zijn beza digd beleid kwam „Bethesda" ten zeerste ten goede. Er was weemoed bij de bestuursleden, toen zij vernamen dat ds. Vossers uit Vlls- singen heen zou gaan. De voorzitter zal een ledige plaats achterlaten, doch wij gelooven dat God hem naar Leiden roept en spr. wenschte den scheidenden voorzitter op zyn verderen levensweg Gods zegen toe. Als herinnering bood spr. da. Vossers na mens het bestuur een schilderstuk aan. Da. Vossers dankte hartelijk voor de tot hem gerichte woorden, al kan hij den hem toegebrachten lof niet onderschrijven. Daar voor was zfln werk te onvolmaakt Vervolgens nam dr. Staverman het woord, die zijn groote waardeering uit sprak voor het werk van ds. Vossers. De samenwerking met hem was voor spr. al tijd prettig en namens den medischen staf van „Bethesda" dankte hy hem voor zijn hulp en steun. Spr. bood hem als persoon lijke herinnering een prachtige, artistieke uitgave van het „Wilhelmus van Nassau- we" aan. Ook hiervoor dankte ds. Vossers met enkele hartelijke woorden, waarmee deze Intieme plechtigheid beëindigd was. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING OP Z. EN N. BEVELAND. De vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging op Z. en N. Beveland telde per 31 Dec. 1940 in de A-afdeeling 38294 en in de B-afdeeling 879, totaal 89173 leden (vorig jaar 38.181 leden, alzoo een toe name van 992 leden. In een ziekenhuis werden opgenomen 962 leden van de A-afd. en 42 van de B-afd. totaal 1004 (vorig jaar 980). In dit aantal van 1004 patiënten zijn niet begrepen de oorlogsslachtoffers, aan wie \*origen zomer een onverplichte uitkeering is gedaan. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 9 Februari ia de apotheek geopend ran de fa. Ockenburg, Singelweg 5. Werktijden bjj „De Schelde». De volgende week zal in de afdeelingen ran de N.V. Maatschappij „De Schelde" waar geen lichtafschermlng plaats vindt, als volgt worden gewerkt. Maandag tot en met Vrijdag van 9)413, en van 13 H 18 uur; Zaterdag van 9&—14* uur. BRESKENS. Geboren: Izaak Marinus, r. van A. L de Reu en A- E. A. v. d. Velde Walter Otto Lucien, z. van E. de Looze en A. M. MaertensCatholina Maria, d. van C. D. de Feijter en J. C. Michielsen Izaak Leen- dert ideon, z. van G. A. P. v. Melle en C. van DykeAdriaan Izaak, x. van J. Oosterling en C. den Hamer Sara Pleter- nella, d. van W. C. Ekkebus en J. Ocké Eduard, van J. G. Boeckhout en M. C. van AckerAbraham Dirk, z. van A. L de Smit en S. A. Mookhoek. Overleden Magdalena Burgel, wed. van J. BaasJanneke Cornelia van Houte, wed. van P. J. Bril. Van 17 Februari. YER8EKE. Ondertrouwd Willem Nieiiwdorp, 21 j., jm. te Kapele en Maria Ida van Oost, 19 j., jd. DE ONDERZOEKINGEN NAAR GESCHIEDKUNDIGE BIJZONDER HEDEN. Het is te begrijpen, dat men, nu zoo tal van fundamenten in het centrum van Middelburg zijn blootgelegd, de gelegen heid niet onbenut wil laten, om zijn kennis der geschiedenis der stad te verrijken. Het onderzoek ter plaatse zal door twee instanties geschieden. Het zijn de heeren dr. W. D. van Wijngaarden en dr. W. C. Braat, conservatoren van het Rijksmu seum van Oudheden te Leiden, die de oudste geschiedenis zullen trachten op te sporen, terwijl aan den heer Bom van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg door den directeur dier instelling, den heer dr. J. Kalf, een onderzoek is opgedragen naar merkwaardigheden uit lateren tijd. Eerst genoemde heeren zullen voornamelijk zoe ken naar overblijfselen uit 't Carolingische tijdperk, als houten fundeeringen e.d., ter wijl ook zal worden gegraven om den loop van de eerste gracht rond het oorspron kelijke Middelburg te ontdekken. De heeren van Monumentenzorg interes seeren zich in het bijzonder voor oplos sing van de vraag, waar de muurresten en steenen fundeeringen in het vak, dat om sloten wordt door de Nieuwe Kerk, den Wal en de Kapoenstraat, heen zullen wij zen, terwijl ook de geschiedenis van 'a Gravensteen, het midden van de latere Lange Burg, waar eertijds de Graven van Holland Lij hun bezoeken aan Zeeland recht spraken, hun volle belangstelling hebben. Vooral in de omgeving der Nieuwe Kerk kan men reeds ook als leek zien, dat aan hetgeen daar wordt uitgegraven meer be- teekenis kan worden gehecht dan aan de zelfde soort uitgravingen in andere deelen der stad. Met belangstelling zullen zij, die van hun stad houden, de resultaten dezer on derzoekingen tegemoet zien. Bevordering. Met ingang van 15 Maart is de heer G. J. Kamerlk, thans ambtenaar ter gemeen te-secretarie, bevorderd tot adjunct-com mies. Apotheken. Van Zaterdag 8 Februari te 9 uur is des nachts en ook des Zondags geopend de apotheek-van Pienbroek, Langeviele. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 31 Januari5 Februari zijn de navolgende personen in deze ge meente Ingekomen: Iz. Laurens, zonder, Teerpakhuizenstraat 3, van Vlissingen; Wed. A. J. B. van der Sloot, geb. Hol- driks, zonder, Lange Noordstraat 48, van Zaltbommel; J. W. Kunst, echtgenoote en 1 kind, directeur P.T.T., Lange Noord straat 48, van Zaltbommel; J. Siedenburg, commies Ned. Spoorwegen, Blauwedijk 19, van Amsterdam H. E. T. Wolf, echgen. en 1 kind, chef autobevrachtingsdienst bij de Rijksverkeersinspectie, Rozenstraat 56, van Schoorl; S. Petrie, geb. Weiss, zonder, Korte Delft 24, van Arnhem; mej. H. Chr. Gunning, zonder, Noordsingel 78, van Lei den; G. W. Stoové, inspecteur der reg. en domeinen, Loskade 45, van Veghel; J. W. de Schipper, apothekers-assistente, Seissingel 48, van Goes; J. Z. S. Pel, zon der, Rouaansclie Kaai 11, van Amster dam; J. Jacobse, landbouweraknecht, Seis- weg 20, van Gröpskerke; R. A. Wiers, verpleegster, Noordpoortplein 2, van Veen- dam; C. D. Tijdeman, chauffeur, Bann- straat 9, van Rotterdam; St Abrahamse, marinier 3e kl„ Bastion 1, van Rotter dam; J. G. Barendsma, kapper, Lange Noordstraat 80, van Menaldumadeel; J. H. Schimmel, zonder, Singelstraat 3, van Frjnaart; C. L. Peeters, ambtenaar Ned. Spoorwegen, Nieuwe Oostersche straat 16, van Utrecht; P. J. B. Dierikx en echtgen., matroos Ned. Loodswezen, Seissingel 80, van Vlissingen. Vertrokken: E. Joziasse, coupeuse, van Nadorstweg 40 naar Axel, West straat 7; B. Hendrikse, fabrieksarbeider, van Vlissingsche straat 56 naar Vlissin gen, Aagje Dekenstraat 125; J. Dellebeke, geb. De Rijke, en 1 kind, van Nieuwstraat 49 naar Zierikzee, Lange Nobelstraat A 164; E. Smit en echtgen., tamboer-mar, 1 kL van Varkensmarkt 2, naar Den Hel der, Spechtstraat 3; E. M. de Bruijne, onderwijzeres, van Laan van Nieuwen- hove 18, naar Waterlandkerkje J. van Flierenburg, winkeljuffrouw, van Heeren straat 37 naar O. en W. Souburg, De Deckerstraat 27; A. G. Christiaans, echtg. en 4 kinderen, van Segeersstngel 30a naar Nijmegen, Tooropstraat 129; W. C. Sten- huis, dienstbode, van Noordsingel 18 naar Ede (Gld.), Hoenderloo; A. Beaufort, zon der, van Heerengracht 48 naar Goes, West- wal 26; L. A. van Dalsum, zonder, van Hofplein 9 naar Oostburg. Zuidzandsche straatweg lb; A. van Zeist, smid, van Julianastraat 12 naar Duitschland; K. L. Lauwera, plafonneerder, van Schoorsteen- vegerssingel 54 naar België; J. Houterman en echtgen., landarbeider, van Looierssin gel 4 naar Serooskerke (W.), Noordweg A 68; Wed. M. P. Entink, geb. De Jonge, zonder, van Lange Delft 85 naar St Lau rens, Noordweg A 115b; mej. A. van Bau- aekom, zonder, van Gortstraat 40 naar Den Haag, dr. van Welylaan 2; mej. D. A. de Coninck, zonder, van Vlissingsche straat 29 naar Geertruidenberg, parallel weg 1; J. Jobse, dienstbode, van Seissin gel 100 naar Serooskerke (W.), School straat A 143; A. van Dijk, bakker, van Kapoenstraat 2 naar Dordrecht Krispijn- sche weg 121 zwart; A. van Dalen, land arbeider, van Veersche weg 209 naar Brouwershaven, Slingerbosch B 37; J. Th. Houweling, winkelchef, van Koepoort straat 10 naar Tilburg, Ringbaan Oost 39; J. M. Bosman, ijker, van Koepoortstraat 10 naar Arnhem, van Lawick van Pabst- straat 47. Geref. gemeenten. Bedankt voor Middelharnis M. Hofman te Moercapelle, voorheen te Krabbendijke. Zuid-Noord-Beveland. kent de Midza niet! Spaart dus rustig door, want de 59 Goesse Midza-zaken blijven door gaan met het uitgeven van Midza-bon- nen, bij contante betaling ongevraagd DE MIDZA-WINKELIERS TREFFEN HET HART VAN DUIZENDEN HUISVROUWEN. Nog nooit is een cadeautje zó geweldig ingeslagen als de Midza-distributiemap. Nauwelijks waren deze in de Midza-zaken verkrijgbaar gesteld of honderden huis vrouwen legden er al onmiddellijk beslag op. Geen wonder, want thans worden de klanten minder verwend met aardige attenties dan vroeger en is er bovendien een practischer cadeautje denkbaar in deze tijd, dan juist deze Midza-distributiemap Een groot finantieel offer kost dit den Midza-winkeliers, doch juist met opzet worden er zo weinig Midzabons voor gevraagd, daar toch maar iedere huisvrouw in Zuid- en Noord-Beveland van dit practische cadeautje, iedere dag kan profiteren. Slechts 10 Midzabons van 1.en in iedere Midza- zaak ontvangt U hiervoor de Midza-distributiemap. Vanzelfsprekend kan dit maar een tijdelijke reclame zijn. Reeds deze week moesten er nog duizenden wor den bijbesteld. Bespaar daarom teleurstelling, ga nu direct om Uw Midza-cadeautje, want U bent toen ook een Midza-klant? U ontving toch ook al zo'n mooie Midza-premie En meer nog dan vroeger zullen in de toekomst waardevolle attenties worden uitgereikt aan de Midza-klanten, de klanten van 59 Goesse Midza-zaken. Deze week werd door de Goesse Midza uitgekeerd DE ELFSTEDENTOCHT. Bijzondere offers. Nadat de grootste drukte bij het slot van den elfstedentocht tot het verleden behoort, heeft het centraal bestuur de beschikbare gegevens omtrent de bereikte resultaten kunnen ordenen en voorloopig eenlge officieus© cijfers bekend gemaakt. In totaal zyn 600 inschrijvingen binnen gekomen voor den wedstrijd, waarvan geen enkele rijder bij den start ontbrak. Toen Donderdagavond omstreeks het mid dernachtelijk uur de laatste contróle te Leeuwarden werd gesloten, waren ruim 500 wedstrijdrijders binnengekomen. Onge twijfeld een buitengewoon bevredigend re sultaat. De deelname aan den tocht over trof reeds bij de inschrijving de stoutste verwachtingen. Hoewel Woensdagavond 17631763 rijders zich hadden laten inschre ven, bleef de toeloop gedurende het ver dere gedeelte van den avond aanhouden, hetgeen tot gevolg had. dat ruim 2200 deelnemers aan de» tocht aan den start verschenen. Van deze groote groep waren Donder dag tegen het middernachtelijk uur ruim 1400 personen binnengekomen en hadden hun contrdlekaart ingeleverd. Deze cijfers leveren een overtuigend bewys, hoe goed deze elfstedentocht is verloopen. Niet al leen de Friesche bevolking, doch het ge- heele land heeft meegeleefd HOCKEYWEDSTRIJDEN AFGELAST. Alle wedstrijden van den Nederlandschen Hockeybond, die Zondag a.s, zouden wor den gehouden, zijn afgelast. Rijks-, provinciale- en gemeente- leeningen. In de laatstverschenen aflevering van 1940 van het maandschrift publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek we derom enkele bijzonderheden omtrent de kaspositie en de leeningen van rok, .pro vincie en gemeenten. De kaspositie van het rijk is in het tijd vak van 1 October 1939 tot 1 October 1940 425 millioen ongunstiger geworden. Voor de gezamenlijke provinciën werd de kas positie in hetzelfde tijdvak 3 millioen en voor de gezamenlijke gemeenten 2 mil lioen gunstiger. Het rijk heeft in het tijdvak van 1 Oc tober 1939 tot 1 October 1940 twee leenin gen aangegaan, elk groot S00 millioen. Van de gelegenheid op de tweede leening te storten door inlevering van schuldbewij zen der eerste leening werd tot een bedrag van ongeveer 70 millioen gebruik ge maakt De gezamenlijke provinciën hebben in hetzelfde tijdvak in totaal 20 millioen opgenomen. Van dit bedrag was 6 mil lioen of 33 voor conversiedoeleinden be stemd. Bij rijksinstellingen werd door be middeling van den central en beleggings- raad 3 millioen of 13 van genoemd totaalbedrag opgenomen. De gezamenlijke gemeenten hebben in het tijdvak van 1 October 1939 tot 1 Oc tober 1940 in totaal 96 millioen opgeno men. Van dit bedrag was 13 millioen of 14 voor conversiedoeleinden bestemd. Bij rijksinstellingen werd door bemiddeling van den Centralen Beleggingsraad 59 millioen of 62 van genoemd totaalbe drag opgenomen. Bovendien heeft het rijk in den vorm van voorschotten uit het Werkfonds, inge volge de Woning- en Landarbeiderswet enz., gedurende het tijdvak van 1 October 1939 tot 1 October 1940 aan de gemeenten een bedrag verstrekt van in totaal 34 millioen en aan provinciën 1 millioen. Van genoemd totaalbedrag ad 34 mil lioen werd 30 millioen en dat aan de pro vinciën geheel renteloos verstrekt. 6e week 1891. Tot hoofd van de nieuw opgerichte Christelijke school te Vlissingen is be noemd de heer J. Baarschers, le onderwij zer aan een Christelijke school te Amster dam. Als overal zoo meldt men ons zijn thans ook in Zuid-Beveland door hoofden van scholen en onderwijzers cursussen op gericht ter verkrijging der verlichte-akte- gymnastiek in October a.s. Zoo ztjn er thans drie cursussen onder leiding van den heer P. van der Meulen, gymnastiekleeraar te Goes, twee anderen onder leiding van ge wone onderwijzers, een te Kruiningen en een te Ovezande. De heer A. P. R. Koene te Sluis is be noemd tot onderwijzer aan de R. K. school te Weesp. Op 7 Februari is op de werf der Kon. M(j. „de Schelde" de kiel gelegd van een 8talen raderstoomschip (type „Walche ren"), welk schip zal worden gebouwd voor de provincie Zeeland, ten behoeve van den Provincialen Stoombootdienst op de Wes- ter-Schelde. De heer C. J. A. Fercken is erkend en toegelaten als consul van België te Ter- neuzen. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Zuidzande ds. A. P. de Groot te Boks meer c.s. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Vlissingen heeft het vgigend viertal ge formeerd ds. A. Tap te Baambrugge, ds. H. Jonker Jz. te Ntjbroek, ds. D. J. C. Hel dring te Hoenderloo en ds. J. W. Gunning te Everbeek. MIDDELBURG. 7 Februari Groetenvei- llng. Veldsla 27; spruiten 13.60—41; witlof 18.50—ƒ37; koolrapen 1—/ 2.50; breekpeen 1ƒ3.60; andijvie 18—ƒ31; uien 5kroten 3.10savoye kool 3.80—4.80roode kool 6boere- kool 1—ƒ8; prei 8—8; alles per 100 kg. Selderie 4—14 C.; knolselderie 3— 12 c. beide per bos. Fruit Appels: Goudreinette A 30 c„ B 22 e.; kroetappels 15 c. PerenBred erode 22 c.; Francois Borgia 21 c., Winteriouw- tjes 20 c.; St Remy 20 c.; Winterjannem 20 c.; Kroetperen 19 c. alles per kg. Voikshutoveeting en stedenbouw. Ged. fa Laten van Zeeland hebben op een desbetreffend verzoek van het Neder- landsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw te Amsterdam, rar. Jan de Vries, Hoofdcommies ter Provinciale Grif fie, aangewezen als vertegenwoordiger van hun college in den door dit Instituut inge- stelden stedebouwkundigen kring, bestemd voor juristenbestuursdeskundigen. VeUlngsvereenlging Zuid-Beveland. GOES, 7 Febr. Breekpeen 3,90, kool rapen 2.50, spruiten 17, uien 5, per 100 kg., selderie 89 per 100 bos. HANSWEERT. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent AUGUSTIJN. ALHAMBRA-THEATER TE VLISSINGEN „Baar eerste avontuur**t Deze film is de romantische geschiedenis van een jong meisje, Marianne, dat op een groot buitengoed by Berlijn woont. Ze heeft aanleg voor teekenen en zal daarom naar de teeken-academie te Berlijn gaan. Op den vooravond van haar vertrek ver» klaart Jochen, de jonge rentmeester van het buitengoed, haar zijn liefde. In Berlijn wordt ze opgenomen in den leerlingenkring van de teeken-academie, welke onder leiding van professor Brenner staat De leerlingen, een paar vroolijke jongelui, nemen haar direct in hun krin getje op, en ze voelt zich er al gauw thuis. Professor Brenner, d'é reeds 15 jaar ge trouwd is, voelt zich tot het jonge meisje aangetrokken, terwijl Marianne eveneens genegenheid voor hem opvat Zoo ontstaat* een liefde tusschen leeraar en leerling. Professor Brenner voelt dat hij zal moeten kiezen tusschen Marianne en ztjn vrouw, doch hij kan geen direct besluit nemen. Hij gaat voor eenlge dagen logeeren in een klein dorpshotel buiten Berlin. Marianne besluit hem na te reizen, maar wordt in haar kamer opgesloten door Jochen, die juist op bezoek is. Ze weet echter te ont snappen en vertrekt naar het hotel waar professor Brenner verblijf houdt Daar aan gekomen, ontvangt zij een telegram van Jochen, waarin deze bericht niet zonder Marianne te kunnen leven en er daarom een eind "an te zullen maken. Op dit oogenblik voelt Marianne dat haar liefde voor Jochen de ware is. Het telegram is echter verzonden door dè leerlingen van de teeken-academie, met de bedoeling Marianne en Jochen tot el kaar te brengenDit geeft tot merk waardige situaties aanleiding, waarmede men zich best zal amuseeren. Het is een aardige film, waarin de vroolijke noot niet ontbreekt De hoofdrollen worden op prachtige wijze vertolkt door Use Werner en Joh. Rieman. Een goed verzorgd voorprogramma gaat vooraf. Het is samengesteld uit Ufa- wereldnieuws en de eenacter „Het circus komt". ELECTRO-BIOSCOOP MIDDELBURG, Het lied van den Donau. Het lied en de Donau zijn begrippen, die moeilijk los te denken zijn van de Weener entourage met haar walsen, wyn, gezelligheid en lieve „Madeln". Ook in deze film is deze entourage in ruime ma,to aanwezig, al vormt niet Weenen, doch Boedapest den achtergrond. Deze aantrekkelijke operettefilm brengt den concurrentiestrijd van 2 Donaureede- rijen in beeld, die zijn hoogte punt be reikt als aan de eene zijde de jonge Ste fan, aan de andere zijde de charmante Etelka zich er mede gaan bemoeien. Zij bedienen zich om strijd van nieuwe reizi gers lokkende middelen en het wordt op de schepen steeds gezelliger. Tensb tte mengt Amor zich in den strijd. Maria Andergast en Wolfgang Liebe- neier gev enin deze onderhoudende film uen toon aan, terwijl Georg Alexander ais de levenslustige, weinig zakelijke papa een waardigen partner vindt in zijn concurrent, die de lachers voortdurend op zijn nand heeft. Een moderne Robinson. De kruiser „Dresden" wordt voor Juan Fernandez, beter bekend als Robin- soneilana door een overmachtigen vyand aangevallen en de bemanning laat het schip zinken. Na door Chili te zon ge ïnterneerd, weet men op een schoener de blokkade te doorbreken en oehouden de thuishaven te bereiken. Als matroos Carl Ohlsen thuis de situa tie anders terugvindt dan hij zich had voor gesteld, besluit hij naar het Robinsoneiland terug te keeren, waar hij zij het aan vankelijk noodgedwongen het kluize naarsleven van zijn beroemden voorganger opvat Uitvoerig geeft de film het leven van den kluizenaar weer. Na vele jaren van eenzaamheid wordt de roep van zijn oude leven hem te sterk en als de nieuwe Krui ser „Dresden" c.e wateren van Robinson eiland bezoekt, neemt hij maar al te graag zijn oud beroep weer op. Een hoogst interessante film, met Her- bert A. E. Böhme in de hoofdroL GRAND-THEATER TE GOES. „Ju-Ju». Ju-Ju (Maria Andergast) la een ail een- staand New-York's meisje, dat met kran tenverkoop iets wil verdienen. Om haar kranten beter aan den man te kunnen brengen, zingt zij in een klein restaurant, waar zy dan kennis maakt met lr. Berad Geldern (Aibrecht Schönkels). Hun ken nismaking wordt echter verstoord door een beschonker bokser, die Ju-Ju bovendien lastig valt, waardoor Geldern zich ge noodzaakt ziet haar in bescherming te nemen. In de daaropvolgende vechtpartij slaat Geldern den bokser neer. Geldern wordt van moord verdacht, doch de politie slaagt er niet in hem te vinden. Geldern reist naar Duitschland. De sym pathieke Geldern heeft, zonder het te weten, een plaatsje ia Ju-Ju's hartje ver overd en zy reist hem na, als verstekeling. In Beriy» vindt zy hem tenslotte, maar Ju-Ju wil niet weten, dat zjj hem is ge volgd. Ihtusschen is Ju-Ju geëngageerd aan een groot theater, waar zij samen op zal treden met een intieme vriendin van Geldern. De doodslag in New-York is ech ter nog niet vergeten. Derbrock, de mana ger van den bokser, ls met een vriend naar Beriyn gekomen om Geldern geld af te persen. Denzelfden nacht, waarin Geldern Derbroek in zijn woning uitgenoodigd heeft om van dezen af te komen, wordt Derbrock daar vermoord gevonden. Wederom getuigt alles in het nadeel van Geldern, doch zijn onschuld wordt bewe zen door Ju-Ju, .enmlnste zij heeft hierin het grootste aandeel. Hoe het precies tot klaarheid wordt gebracht, zullen wy niet verraden. Maria Audergast bekoort in deze film door haar gevoelvol speL Ook Aibrecht Schönhals geeft een goede creatie van den ir. Geldern, terwyi Charlotte Suza uit stekend de jaloersehe revue-ster uitbeeldt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2