STADSNIEUWS Vlissinaen. STADSNIEUWS Goes. STADSNIEUWS Middelburg. Staatsloterij. Het Middeiburgsche Hulpcomité. Sluiting vein de werkzaamheden. Burgerliike Stand VERBOD BETREDEN GEDEELTEN BOULEVARD DE RUYTER EN BOULEVARD BANKERT. In een publicatie elders in dit nummer, deelt de burgemeester dezer gemeente mede, dat het verboden is van zonsonder gang tot zonsopgang het gedeelde van den Boulevard de Ruyter, van den oprit bfl het hotel „Noordzeeboulevard" tot aan den oprit bq de Weststraat en het gedeelte van den Boulevard Bankert van het paviljoen „Intime" tot en met den dam door het zgn. Haventje van Meijer te betreden. Op de aangeduide plaatsen is dat verbod ook door borden aangegeven. De bewoners van de huizen staande aan bovengenoemde wegsgedeelten kunnen in het voormalig kantoor van het Belgisch Loodswezen aan den boulevard De Ruyter een vergunning bekomen om zich tusschen zonsondergang en zonsopgang naar hun woningen te begeven of die te verlaten. DE UITREIKING VAN DE TEXTIEL-, BOTER- EN VETKAARTEN. Nu deze week voor het laatst textJel- kaarten en boter- of vetkaarten op het Distributiekantoor worden uitgereikt, loopt het nog wat drukker dan anders. Men kan nog terecht tot Vrijdag aanstaande. Zater dagmorgen worden er geen kaarten uitge reikt Als er menschen zijn, die hun beurt voorby hebben laten gaan, dan kunnen deze zich het beste nog den laatsten dag melden met hun stamkaarten aan de loketten 6 en 7. Wanneer zy dat niet doen, zullen zy in het vervolg alleen des Maandagsmorgens in het bezit van hun kaarten kunnen wor den gesteld, aan loket no. 1. Vele menschen wenden zich tot den Distributiedienst met het verzoek om als nog vetkaarten te mogen ontvangen in ruil voor de ontvangen boterkaarten. De Dis tributiedienst is echter gebonden aan de voorschriften van het Centraal Distributie kantoor te 's-Gravenhage, die de omwisse ling van kaarten verbieden. Onder de hui dige distributiebepalingen voor boter en vet maakt het echter weinig verschil uit of men boter- dan wel vetkaarten heeft. Men kan op beide bonnen thans margarine of boter naar verkiezing koopen. Het is natuurlijk niet te zeggen of in de toekomst daarin wijziging zal worden gebracht', en daarvoor is het publiek eenigszins beducht. Geslaagd. Aan de gemeentelgke universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het artsexamen le gedeelte de heer P. Staverman, alhier. Te Utrecht slaagde voor het candidaats- examen Veeartsenijkunde de heer H. A. Weyent, alhier. Voor het diploma radiotelegrafist le klasse ls geslaagd de heer P. J. Speyer, leerling van de De RuyterschooL VERKOOPING WOONHUIZEN. Dinsdag werd alhier door notaris Jon kers publiek verkocht1. Een woonhuis en erf te Goes aan den Westwal, grQot 1 are 27 centiaren aan mevrouw Leonie Stegaert te Hulst, weduwe van den heer Polydoor Bonte voor 4850. 2. Een woon huis met het erfpachtsrecht van den grond te Goes aan de Westerstraat, groot 1 are 3'Centiaren aan Jacob Nagelkerke te Ril- land-Bath voor 2200. DE NIEUWE PERSOONSBEWIJZEN. Tot 1 October tyd Naar onze lezers wel zullen weten moet leder boven zestien jaar met 1 October a.s. in het bezit zgn van de nieuwe identiteits- bewyzen (persoonsbewijzen). Daardoor schynt de gedachte gewekt te zyn, dat men de zaak gerust nog eens aan kan kyken, omdat men toch nog zeven acht maanden den tyd heeft. Zoo is het echter niet. Want reeds met 1 Maart a.s, zullen de gemeente secretarie» beginnen met het uitreiken de zer bewezen en de secretaries moeten daar wel zoo vroeg mede beginnen, omdat men aanneemt, dat elk bewijs plm. tien minuten arbeid behoeft, eer het gereed is. Zooals men weet moeten er niet alleen de foto's der eigenaars op komen, maar ook hun vingerafdrukken, moeten ze geteekend en afgestempeld worden enz. Neemt men aan, dat ongeveer tweederde der Goesche in woners zulk een bewijs moet hebben, is plm. vier en zeventighonderd, dan vergt dat dus ruim 7400 minuten arbeid. Na 1 Maart volgen nog voor 1 October plm. 180 werkdagen en dus moet het gemeenteper- soneel daar eiken dag 400 minuten of on geveer 6% uur arbeid aan besteden. Uit den aard der zaak zyn deze cyfers zeer afgerond genomen, maar er biykt toch wel uit, dat er een massa arbeid aan ver bonden is en er niet veel stagnatie be hoeft te komen, of men is vóór 1 October niet gereed. Men zal dezen arbeid dan ook zoo re gelen, dat elk die een persoonsbewys moet hebben, persoonlek opgeroepen wordt, en dan moet men dus gereed zyn, hetgeen hoofdzakelijk hierop neer komt, dat men dan over de vereischte foto's moet beschikken. Het is dus ieder aange raden, zoo hy deze foto's niet gereed heeft, daar zoo spoedig mogeiyk voor te zorgen. Wacht men, tot men zyn oproep krygt, dan zal het vaak te laat zyn, met tot gevolg, dat de fotografen weer in kor ten tyd met werk overladen worden, men desondanks niet gereed is, en dit veel stag natie en moeiiykheden geeft voor alle be trokkenen. Men werke dus mede en zorge er voor, de foto's gereed te hebben liggen. WEER OP DE SCHAATSEN. De banen voor „Ijsvermaak" aan den Oostsingel zyn gisteren, nadat het ys goedgekeurd was, opnieuw geopend. Al spoedig waren ook de baanvegers weer aanwezig en ze hadden nog nauweiyks een HET IJS IN DE VESTEN NOG NIET BETROUWBAAR. Hedenmorgen heeft de politie een on derzoek ingesteld naar het ys in de Mid deiburgsche vesten. Het bleek echter, dat het ys nog onbetrouwbaar was en niet kon worden goedgekeurd. DE SNEEUWSTORM. Heden heeft de sneeuwstorm veroor zaakt, dat het graafwerk en de andere werkzaamheden in de verwoeste gedeel ten van Middelburg moesten worden stop gezet. De Middeiburgsche werklieden werden voorloopig naar huis gestuurd en die van buiten konden in de keeten den morgen doorbrengen. Hedenmiddag hoopt men weer te kunnen beginnen. Het is ge- wenscht het werk voor te zetten, omdat de grond anders door de vorst te hard wordt om te raven. UITSLUITING 8LAGERS. In vernand met het bericht in ona blad van gisteren over het uitsluiten van sla gers, waarin gesproken wordt over uit sluiting wegens frauduleus slachten, wyst de heer Leynse, slager ln de Langeviele te Middelburg er op, dat ook hy uitge sloten is, maar niet wegens frauduleus slachten, maar wegens het verkoopen, van vleesch zonder daarvoor bonnen in ont vangst te nemen. GESLAAGD. Voor het diploma kantoor-stenografe is te Amsterdam geslaagd, mej. M. B. van Leeuwen en voor het diploma typiste mey L. M. Swanborn, alhier. Geltenfokvereenlging Middelburg. Dinsdagavond hield de Geitenfokveree- niging in een der zalen van „De Een dracht"- haar 15e jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer W. Meliefste. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 100 leden telt met plm. 170 geiten en uit dat van den penningmeester, dat er was ontvangen 248,25 en uitgegeven 185,50. Besloten werd de contributie en het dekgeld onver anderd vast te stellen. De bokhouders zyn opnieuw voor een jaar benoemd. De af tredende bestuursleden, de heeren W. Me liefste, J. Labruyère en A. Adriaanse, wer den herkozen. Besloten werd. indien de tijdsomstandigheden het toelaten, keuring te houden op 't Zand, en dan 10 uit de kas beschikbaar te stellen voor prgzen. Een volbloed lam viel by loting ten deel aan den heer Joh. C. Adriaanse en het blad de „Geitenhouder" aan denzelfden. Beslo ten werd deel te nemen aan de aanbeste ding van geltenvelletjes en deze te leveren by de firma Polak. Ten slotte sprak de heer W. Sietema, en bracht in de eerste plaats namens den heer Versluy's, de felicitaties over, en wenschte zelf de mooie vereeniging van Middelburg geluk, die zo. in bloei en be tere verzorging is toegenomen. Ook de heer Kleinepfer, secretaris van de Z.L.M. bood de vereeniging zyn felicitaties aan. Met dank aan deze heeren sloot de voorzitter de vergadering. NIEUWE SAMENSTELLING SCHEERZEEP. Naar het Vad. verneemt, zal binnen kort een onderscheid worden gemaakt tus schen scheerzeep bestemd voor de kappers en voor het publiek. Het ligt n.L in de bedoeling kappers zeep te verstrekken met een vetzuurgehalte van 60 procent en aan het publiek met een vetzuurgehalte van 80 pet. Voorheen werden deze beide percentages dooreen aan het publiek geleverd. De be- teekenis voor het publiek ligt hierin, dat dus voortaan de beste, en netste scheer zeep voor het publiek wordt bestemd, zoo dat het ongemak van eventueele kleinere rantsoenen hierdoor reeds thans wordt ondervangen. Want hoe beter de zeep, hoe minder men noodig heeft. Trekking van heden. 1.000,— 5577 8817 1442 15566 21383 400,— 8893 13532 18395 19971 200,— 8108 10442 10699 11718 17565 100,— 1824 2169 5509 11058 11991 15554 17723 19627 20119 21825 deel der banen schoongemaakt, of Jonge ren en ouderen kwamen reeds met hun schaatsen opdagen. Gistermiddag was het nog hoofdzakeiyk de jeugd, die nog eens van het ys genoot, maar houdt de vorst aan, dan zullen ongetwyfeld ook de oude ren de schaats weer onderbinden want naar wy vernamen valt de kwaliteit van het ys mede KOLENBONNEN VERDWENEN. De hr. J. de J. te 's-Heerenhoek, deed aangifte van de verdwyning van 56 ko- lenbonnen, die door hem aan een vracht- ryder voor een koienhandelaar te Goes medegegeven waren doch die hun plaats van bestemming niet bereikten. De poli tie stelt een onderzoek in. DE KLEINE KERKSTRAAT. De beruchte Kleine Kerkstraat gaat opnieuw slachtoffers eischen. Gisteren werd proces-verbaal opgemaakt tegen M. H. v. D. te Kattendyke, die deze straat in verboden richting bereed. Benoeming, Tot onderwyzer aan dt Herv. school te Raamsdonksveer is benoemd de heer D. Schuitemaker alhier. C0L1JNSPLAAT. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent E. J. DE BIJCKE. Verschillende personen gehuldigd. Op 17 Januari heeft het Mlddelburgsch Hulpcomité de uitreiking van goederen beëindigd en het groote werk was dus als afgeloopen te beschouwen. Het bestuur had gisterenmiddag een byeenkomst georgani seerd' in de kleine zaal van de Concert en Gehoorzaal met allen, die op eeniger- lei wyze by het werk van het comité betrokken zyn of waren. De voorzitter, de heer J. W. Kögeler, heette in het bijzonder welkom den bur gemeester, wethouder Paul en den ge meente-secretaris. Spr. wees er op, dat men zich na verwant gevoelt aan het college, niet slechts om financieele rede nen, maar veel meer door den mo- reelen steun. De burgemeester heeft vaak van zyn persooniyke belangstelling doen büjken, met raad en advies bggestaan, doch ook de critiek niet gespaard. Welkom heette spr. daarop de eere-presidente en den eere-voorzitter. Mevrouw de Bordes heeft in het comité steeds een voorname plaats ingenomen, zy heeft bij allen geestdrift en bezieling weten te wekken. Ook den heer Dieleman is men dankbaar voor zijn mo- reelen steun, met hem en met den heer van Doorninck is menigmaal inzake het Provinciaal en het plaatseiyk comité van gedachten gewisseld. Niet het minst sprak de heer Kögeler er zyn biydschap over uit, dat mevrouw Ta- venier aanwezig was. Zy was de stille onzichtbare medewerkster in het comité, die haar man menige stillen wenk en goeden raad heeft gegeven. Welkom heet te spr. ook de afgevaardigden van de getroffenen, die wel niet waren genoodigd, doch wie op verzoek toch toegang is ver leend. Het comité ls thans zoo ver met zijn arbeid gevorderd, dat onvoorziene om standigheden voorbehouden het overgroote deel van zyn taak achter den rug is. Na ruim 8V2 maand van onafgebroken werk zaamheden kan men niet zonder meer van elkaar gaan. Men heeft het liefdewerk verricht zonder ophef, zonder drukte of reclame, alleen bezield met de eene ge dachte: den getroffen medemensch en stad genoot zooveel mogeiyk te helpen. Niet door organisatie van boven af, maar uit zuiver particulier initiatief is het Hulp comité tot stand gekomen, onmiddellijk na den ramp van 17 Mei. Reeds enkele dagen na den ramp mocht spr. op ver zoek van den burgemeester het Hulpcomité installeeren. Reeds op de oprichtingsvergadering wer den spr. drie giften van 1000 ter hand gesteld en daarop volgden vele grootcre en kleinere. Toen bekend werd wat te Middelburg was voorgevallen, kwamen gif ten uit het geheele land, en o.a. gaven vele oud-Middelburgers büjk hun geboortestad niet te zijn vergeten. Spr. brengt ook hulde voor de wyze, waarop de Middei burgsche ingezetenen steunden. Men kreeg ook steun van het Prov. Comité, van het Nationaal Fonds voor byzondere nooden en het Herstelfonds 1940. Men besefte meestal niet voor welk een chaos het comité zich plotseling ge plaatst zag. Men moest voor 500 gezinnen, huisvesting en kleeding hebben. Zeker zyn er fouten gemaakt, maar er is naar ge streefd om zonder aanziens des persoons ieder te helpen, die hulp van noode had. Het comité is vele instanties en personen dank verschuldigd zoowel aan de dames als de heeren, die zich geheel belangloos gaven aan dit werk. Spr. richt zich ten slotte in het byzon- dej tot den heer Tavenier, die sedert zgn optreden ln begin Juli de centrale figuur is geweest in het comité, zoo zelfs dat voor velen het comité in hem was ver- persooniykt Spr. weet dat men van den heer en mevrouw Tavenier veel heeft ge vergd en dat beide een groot offer hebben gebracht. Spr. schetste den heer Tavenier als een „vader" voor de getroffenen. Na mens het comité deelt spr. mede, dat men voor den heer Tavenier een bord in Delfsch blauw heeft laten vervaardigen, waarvoor het ontwerp is gemaakt door den bekenden calligraaf-teekenaar, den heer A. J. Barto. Het is nog niet gereed. Spr. bood den heer Tavenier het ontwerp aan en mevrouw Tavenier bood spr. een bloemenhulde aan. De eerste weken. Vervolgens nam mr. W. F. E. baron van der Feltz het woord om een en ander mee te deelen uit de eerste weken van het werk van het Comité. Spreker herin nerde ook aan het spontaan aanpakken van de hulpverleening, die begon met het by- eenbrengen van goederen in pand Dam 6. De tyd in Dam 6 was die als de witte broodsweken op een zolderkamertje. Maar hy was niet ryk aan liefde, doch aan zorgen. Men was zonder geld en goederen. Er kwam geld vooral door de collecte en men vroeg om kleeding en nog eens klee ding. Er kwam een voorraad goederen, die plotseling werd aangevuld toen twee groot© vrachtauto's met goederen uit Am sterdam aankwamen. Het toppunt was echter toen het legendarisch schip uit Amsterdam aankwam, waarby de groot ste puzzle was, waar het goed onder te brengen. Dageiyks moest worden verga derd om allerlei moeiiykheden te bespre ken. Door groot optimisme is men echter door alle moeiiykheden heen gekomen. Spr. brengt mevrouw de Bordes groote hulde voor alles wat zy als eere-presidente heeft "verricht voor Middelburg en de ge troffen inwoners. Maar hy deed dit ook aan alle andere dames en heeren voor hun hulp aan en medegevoelen met de slacht offers. Speciaal bracht spr. dank aan den heer Swart, die hen in de eerste weken een rechterhand ia geweest Spr. zeide, dat de heer Tavenier zich in het begin r§eds heeft aangemeld. Naast de vele zorgen en vele ellende, die een gevolg was en ls van het gebeurde, is er veel goeds ook uit geboren, want het heeft velen dichter by elkaar gebracht De heer Kögeler bracht mr. v. d. Feltz dank voor zyn woorden. Rede van den heer Tavenier. Hierna verkreeg de heer J. A. Tavenier Sr. het woord en zeide, dat de voorzitter hem op 1 Juli is komen vragen of hy de leiding van het werk op zich wilde nemen. Spr. heeft direct „ja" geantwoord en on middellijk plannen gemaakt Ten eerste moest er een volledige boekhouding worden ingevoerd. Ten tweede moest 'n opruiming gehouden worden van goederen, die niet geschikt waren voor uitreiking aan de gedupeerden; ten derde moest gezorgd worden, dat de aanvragers geen uren moes ten wachten en op letter zouden geholpen worden en ten slotte moest worden ge maakt ,dat gedupeerden, die niet wilden komen of niet meer, weer wel zouden komen. Aanvankeiyk is veel goed uitgegeven, waarvan geen aanteekening is gemaakt, en toch moest men een boekhouding heb ben om te overzien wat ieder gezin gehad heeft; ook met het oog op volgende aan vragen. Daarom moest naast spr. en den heer van Roo een derde kracht worden aangesteld en het was de heer Swart, die dezenpost bezette. Maar nog was er geen hulp genoeg én er waren 3 dames en 5 heeren, die zich geheel belangloos beschikbaar stelden, waarvoor spr. hen harteiyk dank brengt. Van hen zyn de heeren Jonk en Kerkmeger nog op him post en zullen dit voorloopig nog biyven ook. De heer de Reg kwam na volbrach ten dagtaak ook heele avonden, ja soms halve nachten zgn krachten geven. Je eerste begrooting, die spr. maakte voor het doen van een bestelling beliep een bedrag van 130.000, en toen was er reeds een goederen voorraad van betee- kenis. Men kreeg nu allemaal nieuw goed. Speciaal ook de dames, die dagelgks voor koffie en. thee zorgden, verdienen speciale hulde. Spr brengt dan grooten dank aan den heer Teeuwen voor zyn groote acuratesse bg het behceren van de afdeeling heerenkleeding, daarby geholpen door den heer Willemse, die ook als bode veel werk heeft verzet. Dank brengt spr. vervolgens aan de heeren van Roo en Swart voor hun arbeid vooral in den eer sten tyd en zeer speciaal aan den heer Brokmeger, die hem zoo krachtig heeft bijgestaan by het aankoopen van goede ren, als de gedupeerde winkeliers niet hel pen konden. Dat de heer Brokmeyer te vens 25 zijner ateliermeisjes beschikbaar stelde voor het vervaardigen van jurken, als de betrokken gedupeerden dit niet zelf konden doen, stelt spr. op byzonder hoo- gen prys. Dank ook brengt spr. aan den heer Davidsë, ambtenaar op het kantoor van den penningmeester, den heer Hoegen van Hoogelande, die op zulkeen onberis- pelgke wijze de financieele administratie, veelal ln vrijen tyd, heeft verzorgd. Aan Nationaalfonds voor bijz. nooden is voor 401 personen geld aangevraagd, toegestaan is voor 325 posten totaal 73.554. Daardoor in staat gesteld door het Herstelfonds 1940 is aan geldeiyke uit- keering volgens de grootte der gezinnen de eerste maal 44.826 uitgegeven en dit zal by de tweede uitkeering over 14 da gen 36.533 zgn. Bg deze uitlieeringen wordt rekening gehouden met hetgeen reeds in natura is verkregen. Spr. meent, dat een raming van totaal 400.000, die uitgegeven zal zyn, te laag Is, het wordt z.L meer dan 500.000 aan geld en goe deren. Daartegenover staan uitgaven van 754 aan salarissen en 392 aan admini stratiekosten, waarbg die op het kantoor van den penningmeester nihil waren. To taal dus nog geen kwart procent der ont vangsten. Aan goederen is voor 1.220.000 textielpunten verstrekt. Spr. besloot met woorden van hartelgken dank tot den voorzitter voor zgn woorden en voor het hem aangeboden geschenk en verzekerde onder groot applaus, dat als men weer een beroep op hem doet voor zulk werk, hg het weer zal aanpakken, als de kracht hem daarvoor wordt ge geven. De heer Tavenier nam omringd door een vgftal dames opnieuw het woord, doch nu als burger van Middelburg, en zeide, dat uit het algemeen comité van 18 per sonen een werkcomité is gevormd van 5 personen, die de dagelgk3che leiding had den. Namens de medewerkenden wilde men deze personen byzonder huldigen. Spr. ver zocht de vyf dames aan mevrouw de Bordes en de heeren Kögeler, Hoegen van Hoogelande, v. d. Feltz en van Kamer een glazen bloemenvaas met de woorden „Hulpcomité Middelburg 1940 er in gegrifd en met mooie Siringen gevuld te overhan digen. De heer Kögeler dankte namens allen voor deze hulde en bracht den heer Tave nier dank voor zyn uiteenzetting, wat hem als centrale figuur by het werk zoo vol komen was toevertrouwd. De heer Tavenier dankte voor de bloemen aan zyn echtgenoote aangeboden, die hem steeds terzgde stond, ook als gedu peerden liever by hem aan huis kwamen en dit des avonds nog uren koste. Toespraak van den burgemeester. De burgemeester, mr. dr. J. van Walré de Bordes zeide, dat niet het comité dank verschuldigd is aan het gemeentebestuur, doch juist andersom. Het gemeentebe stuur had het nooit op deze manier kun nen doen en daarom is men het comité juist zoo dankbaar. Nergens heeft men het zoo gedaan. Na de gebeurtenissen van Mei was noodig ten eerste hulp aan de gedu peerden, ten tweede herleving van t zaken leven, ten derde de wederopbouw. Het zakenleven ls hersteld door de nood win kels, de hulp ls verleend door het comité, het derde, de herbouw moet nog worden voortgezet en ook daarvoor roept spr. aller steun in. De heer Kögeler dankte den burgemees ter en hoopte, dat zgn werk voor weder opbouw ook groot succes zal mogen hebben. Mr. P. Dieleman spreekt. De heer mr. P. Dieleman sprak als voorzitter van het Provinciaal comité en wees er op, dat de heeren Hoegen en v. d. Feltz in belde comité's zitting hebben, Middelburg kwam er altgd ter sprake en het leek wel eens of alles naar Middel burg moest, maar ten slotte heeft men el kaar begrepen, want te Middelburg sprak het erge toch het incest, al zijn er bulten VLISSINGEN. Van 36 Februari. OndertrouwdA. Roelse, 52 J. en M. Joosse, 56 j. Getrouwd M. Monteny, 24 J. en J. Del- lebeke, 18 J. W. Boendermaker, 25 j. en N. K. Verstraate, 23 J.J. Sinke, 22 j. en P. Peeman, 23 j. Geboren Marianne, d. van D. C. Kos ter en J. M. M. Krocké. Overleden L. de Rgcke, 73 J.D. van der Egk, 77 j., wedn. van T. A. van der Plaat. GOES, Geboren Maria Johanna, d. van Corne lls Traas en Cornelia Hollestelle Hubertus André, z. van Marinus de Dreü en Neeltje Maatje SohierMaria Magrietha, d. van Hein Bernard Bouwman en Alide Boukje Grutte rink. OOST- EN WEST-SOUBURG. Van 29 Januari tot 4 Februari 1941. Getrouwd Teunis Radings, 27 j. en Adriana Puijpe, 17 j. Pie ter Bosdgk, 24 j. en Janna Elisabeth de Nooyer, 21 j. Geboren Johanna Antoinetta, dochter van J. P. Contant en Chr. Boege Beatrix, dochter van J. P. Lokerse en P. Bassie. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Over Januari 1941. Geboren: Jacomlna, <tv. G. C. van Bo ven en J. Hoebeke. Overleden: C. van Luyk, 78 j„ weduwn. van J. Geluk; L. Klap, 34 J. jm.; Abra ham Poppe, 64 j. jm. BIGGEKERKE. Over Januari 1941. Geboren: Cornelia, d. v. Cornells Sturm en Anna Jacoba van Winkelen. Gehuwd: Jacob den Hollander, 24 j. te Aagtekerke en Maria Cornelia Verhage, 23 j. Overleden: Jacobus Wgnand, 65 J„ ong. MELIS KERKE. Over Januari 1941. Geboren Johanna, d. van Johannes de Wolf en Elizabeth, van Sluys. Getrouwd Pieter de Visser, 19 J., Jm. en Neeltje Koene, 19 j., jd. Overleden Jan van Sparrentak, 77 J., wedn. van Elizabeth van Slugs. de hoofdstad in Zeeland nog wel meer panden verwoest, dan in Middelburg alleen. Spreker is trotsch op de Middel burgers voor hun wijze van werken. Hg roept het comité toe, al moet men verder met vertrouwen de toekomst in gaan, pa raat te blijven evenals het Provinciale comité. De gemeenschapszin is door het werk zeker veel verbeterd. Nog -neer toespraken. Mevrouw van Walré de Bordes dankte als eere-presidente voor de bloemen haar door het dageiyksch bestuur aangeboden en voor de aangename wijze waarop zy met allen heeft mogen samenwerken. Do heer Kögeler bracht don heer Diele man dank voor zgn woorden. De heer mr. F. W. Adriaanse, die met de heeren A. P. van Aalst, P. Damman, AL B. Fanog, G. J. van Holthugzen, L. J. van 't Westende en P. J. Willemse de ge dupeerden vertegenwoordigden, herinnerde aan het gezegde „van de dooden niets dan goed". Zooveel goeds Js het comité voor de gedupeerden heeft gedaan, kan niet worden vergolden. Temeer omdat men hulp verleende, niet als liefdadigheid, maar als voortspruitende uit gemeenschapszin. De gedupeerde wilden daarom hulde brengen voor de wgze waarop alles is geschied en dit in de eerste plaats aan allen, die dat speciaal verdienen. Spr. begint daarom met namens de gedupeerden aan mevrouw de Bordes en mevrouw Tavenier een fraaie mand bloemen te doen aanbieden en daar na aan mevrouw de Bordes voor iet comité een album met de namen van de gedupeerden, die er aan bydroegen, en aan haar persoonlgk evenals aan den heer Tavenier een in ltjst vervatte oorkonde, waarop bovenaan een afbeelding van het stadhuis, en ondei ie opdracht de namen van de genoemde commissieleden. Hierna verzocht spr. den burgemeester, aan alle dames en heeien, die aan het werk van het comité hebben deelgenomen, een op hun na**m gesteld, utploma uit te reiken, waarop dezelfde teekemng voor komt. De burgemeester voldeed gaarne aan dit verzoek en reikte voor zoover aanwezig aan allen met een handaruk het diploma uit Met woorden» van dank voor deze zoo op hoogen prgs gestelde geste van ae ge dupeerden, besloot de heer Kögeler deze bijeenkomst

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2