UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Commissie voor de vetveemarkt in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Agenda verkoopingen en verpachtingen Gemengd Nieuws Marktberichten Van Zaterdagavond 18J26 tot Zondagmorgen 9.21 ran Zondagavond 18328 tot Maandagmorgen 9.19 De maan gaat Zondag te 0.16 onder en komt te 11.36 op. Maandag gaat de maan te 1-19 onder en komt te 12.00 op. Winterhulp. B$ het Provinciaal Bureau W.H.N. te Middelburg kwamen de navolgende giften voor het Winterhulpwerk binnen C. D. V., dijkgraaf, Kapelle 250A v. H., Terneu- zen 4 mej. S. F. v. W., Middelburg 1. VOORZITTER KERNCOMMISSIE BENOEMD. Voor de kerncommissie van Gedeputeer de Staten is het lid van Gedeputeerde Sta ten A D. F. v. d. Wart benoemd tot voor zitter van de gisteren in ons blad vermelde kerncommissie, of adviescommissie voor stedebouwkundige aangelegenheden. Walcheren Bevorderd. DOMBURG. Bevorderd tot brigadier majoor der Rijksveldwacht de brigadier der Rrjksveldwacht, de heer J. Jansen, alhier gestationeerd. Brugwachter Arnebrug. ARNEMXJIDEN. Wegens vertrek van den heer J. M. Jansen naar Middelburg is in zijn plaats als brugwachter van de Arnebrug aangewezen den heer C. Braveboer. Zuid-Beveland ONJUISTE AANVRAGEN OM EXTRA RANTSOENEN. By contröle van de aanvragen voor een extra rantsoen vaste brandstoffen voor b.v. winkels, kantoren, verhuur van ka mers, leskamers, café's, kapperszaken, ver- eenigingsgebouwen, enz. is gebleken, dat vele onjuiste opgaven ztfn verstrekt. Een groot aantal van deze onjuistheden werd reeds achterhaald, terwgl onderzoek naar verdere verkeerde aangiften nog gaande is. Onjuiste aangifte kan gestraft worden met gevangenisstraf van ten hoog ste één jaar of geldboete van ten hoog ste vijf duizend gulden. Echter wordt een ieder thans nog gelegenheid gegeven zijn opgaven met de werkelijkheid in over stemming te brengen, waartoe men zich schriftelijk of persoonlijk kan wenden tot de Brandstoffen-Commissie voor Zuid-Be veland, kantoor Gasfabriek te Goes tot 10 Februari &-S. „Onderlinge Hulp" vergaderde. WAARDE. De werklieden ver. Onderlin ge Hulp hield haar jaarvergadering in de Melksalon. Aanwezig waren 30 van de 37 leden. Uit de rekening van den penning meester bleek, dat ln het algeloopen jaar 32 leden ziekengeld ontvangen hadden en dat er een nadeelig slot was van 35,80. Het bestuurslid de heer J. Braam werd bu acclamatie herkozen, terwtjl in de vaca ture van den heer M. C. v. Espen, die van wege zyn leeftijd bedankte, gekozen werd de heer C. van Koeveringe. „Con Amore" herleeft. HOEDEKENSKERKE. Het fanfarecorps „Con Amore", dat zyn oefeningen nu al meer dan een jaar had stopgezet, omdat verscheidene leden onder de wapens werden geroepen, zal ze eerstdaags weer aan- vangen. Als directeur Is wederom aangezocht de heer Jac. den Toonder, van Kloetinge. Laten we hopen, dat de ingezetenen weer spoedig de genotvolle muziekavonden mo gen beleven. Geslaagd. 's HEER HENDRIKSKINDEREN. Bfl de laatst gehouden examens van Mercurius en de „Vereeniging van Leeraren" slaagde on ze dorpsgenoot de heer W. A Rookus. Gevonden voorwerpen. WEMELDINGE. By de gemeentepolitie zyn als gevonden aangegeven twee vulpen nen. Centraal Genootschap voor kinderuitzending en vacantiekoloniee. KLOETINGE. De afdeeling Kloetinge van het Centraal Genootschap voor kin deruitzending en vacantiekolonies hield haar jaarlyksche algemeene ledenverga dering onder voorzitterschap van mevr. Wouda-Boerma. Onder de aanwezigen merkten wij op de eere-voorzitater mevr. J. M. Baronesse Schimmelpenninck v. d. Oye, en burgemeester Baron Schimmelpen ninck v. d. Oye. De voorzitster zeide in haar openings woord, dat door de tydsomstandigheden weinig aan# het ultzendingswerk gedaan Icon worden, hoewel verschillende kinderen hiervoor in aanmerking kwamen. Dit jaar zal echter wederom met de kinderuitzen ding worden aangevangen. De secretaresse, mevr. Oostlngh-Bakker bracht haar jaarverslag uit De door de peimingmeesteresse mevr. De Rulter-Na- gelkerke opgemaakte rekening over 1040 vertoonde een batig slot, welke som het komende jaar benoodigd zal zijn voor kinderuitzendingen. Nog kan vermeld wor den, dat het ledental der afdeeling con stant bleef. Het electrlsch gemaal te Kruinlngen. KRUINTNGEN. De werkzaamheden aan het electrisoh gemaal zyn vorige week weer hervat. Gedurende de vorstperiode heeft de zaak stil gelegen. Einde vorige week ls het laatste apparaat, dat voor de pompinstal- latie noodig was, gearriveerd en deze week is dit gemonteerd. Donderdagmorgen is de stroom aangesloten en heeft het gemaal officieus proef gedraaid gedurende een tien tal minuten onder leiding van den technisch ambtenaar der P.Z.B.M., den heer Koolwijk. Dit proefdraaien was enkel om de aanslui tingen te controleeren. De officieele proefdraaiing zal plaats hebben zoodra de waterleidingen en slooten ysvry zyn. Het gemaal is voorzien van twee verti cale schroef pompen gedreven door twee' electromotoren, elk van 40 P.K. De water- verplaatsing is berekend voor elke pomp op 60 kubieke meter per minuut by een af- voerhoogte van 1,50 M. TIJDELIJK ONDERWIJZER BENOEMD. KRUINTN GEN. De heer A v. Ir en, kweekeling met akte aan de O.L. School te Kruinlngen, is met ingang van 1 Fe bruari benoemd als tijdelijk onderwijzer aan dezelfde school. De schooltijden. KRUININGEN. Vanaf Maandag zullen de scholen geopend zyn van 9.3012 en van 1.304 uur. AFSCHEID BRIGADE-COMMANDANT RIJKS VELD WACHT. 's HEER ARENDSKERKE. Vrydagmid- dag nam de brigade commandant der Rgksveldwacht, J. van Antwerpen, alhier afscheid van de manschappen der brigade, wegens het aan hem met ingang van 1 Februari verleende eervol ontslag, in ver band met het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftyd. Dit afscheid vond plaats in intiem en kring te zynen huize. In de eerste plaats werd daar het woord gevoerd door den brigadier-majoor Dekker te Kortgene, die de scheidende majoor schetste als een humaan chef, maar ook als vriend. Spr. bracht dank voor de aityd betoonde hulp en gegeven leiding en sprak de hoop uit, dat hij nog vele jaren van een welverdiende rust zal mogen genieten. De gemeente-veldwachter van Wol- phaartsdgk getuigde van de altyd goede samenwerking tusschen rijks, en gemeen tepolitie. Als biyk van waardeering zal den scheidenden commandant een foto van de brigade ryksveldwacht worden aangeboden. Nadat de majoor dank had gebracht voor de medewerking, welke hij van de manschappen had ondervonden by het vol brengen van zgn taalt en de hem thans toegesproken woorden, werd de middag verder gevuld met een gezellig samenzgn. RAAD VAN KATTENDIJKE. Begrooting 1941 vastgesteld. Vrydagmorgen was de voltallige raad van Kattendyke, onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. D. van Doorn, bijeen. Er zyn geen ingekomen stukken, zoodat direct de vaststelling der begrooting 1941 aan de orde is. De commissie, bestaande uit de heeren A de Groene, J. Dagevos en C. Molhoek, advisee ren tot goedkeuring, hetgeen z.h.st. geschiedt. De inkomsten en uitgaven bedragen 33.344,25, onvoorziene uitgaven 779,88, terwgl die van den ka- pltaaldienst zijn resp. 400 en 4.516,35, dus met een nadeelig saldo van 4116,34 sluiten. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur wordt eveneens goedgekeurd, op advies yan de heeren D. de Groene, P. van Waarde en C, Burger. De inkomsten bedragen hier 2102,63. Toelage gemeente-personeel. Het volgende punt der agenda brengt de tydeiyke toelage van het gemeente-perso neel ter sprake. Deze kwestie is, aldus de VOORZ., onderwerp van bespreking ge weest op de vergadering van Burgemees- tere en Secretarissen. Gemeend wordt, dat niet alleen de gehuwde personen, doch ook de ongehuwden voor deze verhooging in aanmerking dienen te komen, gezien de duurdere levensomstandligheden. B .en W. stellen thans voor de daarvoor in aanmerking komende salarissen (die be neden de 2000) met 10 te verhoogen, daar 6 te weinig is voor deze provincie. De Raad hecht haar goedkeuring aan dit voorsteL By de rondvraag verzoekt weth. G. LINDENBERGH meer aandacht te willen besteden aan de waterleiding van de Open bare schooL Deze is z.i. dezen zomer niet voldoende verzorgd, terwgl spr. in verband hiermede, wijst op de hooge onkostenreke- ning. De VOORZ. antwoordt hierop, dat hg deze kwestie met den heer v. Maris, ge meente-opzichter, zal bespreken, waarna hy deze korte vergadering sluit. Zeeawsch-Vlaanderen De gemeenteraad van Breskens vergaderde. BRESKENS. Vrydagavond vergaderde de voltallige Raad onder voorzitterschap van burgemeester Mr. J. P. Drost. Als eerste agendapunt kwam aan de orde wyziging van de begrooting 1941. Biykens ontvangen bericht zal de post uitkeèring gemeentefonds aanzienlijk 2325) lager geraamcr dienen te worden dan oorspron- kelgk het geval was. Ged. Staten hébben thans eenige voorstellen gedaan om deze inkomstenvermindering te ondervangen. Buiten deze voorstellen blijft dan- nog een bedrag van 800 over, dat niet gedekt is. De heer NOTEBAART vraagt hoe dit ge compenseerd zal kunnen worden. De VOORZ. antwoordt, dat dekking van voor noemd bedrag zal plaats vinden uit den post voor onvoorziene uitgaven. De voor stellen worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen- In verband met plannen tot reorganisatie van het bouw- en woningtoezicht in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, is van Ged. Staten het verzoek binnengekomen, aan den ge meente-opzichter een afzonderiyke aanstel ling uit te reiken als ambtenaar van het bouw- en woningtoezicht. Dienovereenkom stig wordt besloten. Volgens de L.O. Wet 1920 dient de raad zich elk jaar vóór 1 Februari uit te spreken over al- of niet opheffing van de openbare lagere school aan de Nieuwe Sluis (school II). Conform het advies van B. en W. wordt besloten de school in stand te houden. Voorts wordt besloten de door het Be stuur der Byzondere School ingevolge art. 72 der L.O. Wet 1920 aan den Raad ge vraagde medewerking voor de betegeling van de speelplaats en het maken van een schutting, te verleenui. Tengevolge van het feit, dat het vak lichameiyke oefening per 1 Januari j.l. voor de lagere scholen verplichtend is gesteld, heeft het Bestuur der Byx. School zich tot den Raad gewend met verzoek om mede werking voor uitbreiding der school met een gymnastieklokaal. B. en W. hebben voor het gymnastieklokaal-vraagstuk een oplossing gevonden doordat zy het bestuur der N.H. gemeente te Breskens bereid heb ben gevohdén het Jeugdgebouw aan den Achterweg als gymnastieklokaal aan de gemeente te verhuren tegen een vergoeding van 5.per weèk, waarmede zoowel de byz. school als de o.L school gebaat zouden zgn. Derhalve wordt besloten het Jeugdge bouw voor genoemd doel te huren en op het verzoek van het schoolbestuur afwij zend te beschikken. De heer VASSEUR vraagt by de bespre king over de toekenning van een duurte- bgslag van 6 aan het gehuwde gemeente- personeel met een inkomen beneden 1900, of buiten dezen toeslag om, het lóón van den gemeentewerkman verhoogd kan wor den. De VOORZ. zegt toe dit te zullen on derzoeken. Besloten wordt, aan het ge meente-personeel zoowel mannelgk als vrouwelijk dat daarvoor in aanmerking komt, den eerdergenoemden by Slag te ver leenen. Bg.de rondvraag stelt de VOORZ. voor, het stukje van de Dorpsstraat, waar zulks nog niet het geval is, van een trottoir te voorzien en te rioleeren. De kosten worden begroot op 1800. Aldus wordt besloten. Hierna sluiting. RAAD VAN BIERVLIET. Instandhouding o'.I. school te Driewegen. BIERVLIET. Dezer dagen vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitter schap van burgemeester Kostense. Afwezig de heer J. Klaegsen. De voorzitter wenschte den leden met hun gezinnen een gelukkig en voorspoedig jaar toe. De heer Naege, sprekende namens den Raad, bood den voorzitter wederkeerig zyn wenschen voor 1941 aan. Bij de ingekomen stukken was een mede- deeling van Ged. Staten, dat de kasgeld- leening ad 10.000 aan de gemeente Elle- woutsdgk, wordt verlengd tot 31 Decem ber 1941. Voorts was een schrijven ontvangen van den directeur-generaal van de voedsel voorziening betreffende Afvallenbesluit 1940. Alle mededeelingen werden voor kennis geving aangenomen. Pomp aan de Hoogstraat. De VOORZ. bracht verslag uit van het ingesteld onderzoek door B. en W. inzake het eventueel plaatsen van de pomp aan de Hoogstraat bg het perceel van den heer A Thomaes. B. en W. staan op het stand punt, dat herplaatsen der pomp niet nood zakelijk is, daar de voordeelen niet tegen de nadeelen opwegen. Door het plaatsen van de pomp tegen „Het Oude Raedthuis" zou de gevel ontsierd worden. Na breedvoerige beraadslaging stelde den heer NAÉYE voor een pomp te plaat sen aan het perceel van den heer Vleugels. Het voorstel werd verworpen met 4 tegen 2 stemmen (tegen de heeren Naeye en de Voogelaar). De pensioengrondslag van den grafdel ver Michieisen werd met ingang van 1 Ja nuari 1939, 1 Januari "1940 en T Januari 1941 vastgesteld op respectievelgk 32, 29 en 50. Recognitie benzine-lnstallaties. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan een viertal benzinemaatschappyen vrij stelling te verleenen van het betalen van recognitie, voor het hebben van een ben- zine-pompinstallatie op gemeentegronden, welke installaties van overheidswege zgn of worden gesloten. De vrystelling wordt verleend zoo lang de sluiting duurt. Instandhouding oJ. school B te Driewegen. Op voorstel van B. en W. werd* z.hs. be slist, dat de instandhouding van de oi. school te Driewegen wordt gevorderd. Rondvraag. De heer NAEYE vroeg inlichtingen be treffende de uitvoering der plannen tot het verbeteren van den weg en vestigde in verband hiermee de aandacht op ,het koo- pen van het huisje van P. Bogte aan de zoogenaamde „Oude Poort". Het wachten is echter op de materialen. De prov. waterstaat acht het koopen van bovengenoemd huisje voor wegen be lang niet noodzakelgk. De heer NAEYE vroeg of het voetpad aan den Singel verlengd kan worden. Dit staat volgens den voorzitter al op het pro gramma. De heer De PUTTER wenscht het voet pad aan den Noorddgk te herstellen. Daar dit begrepen is in het wegenplan, zal de vernieuwing uitgesteld worden tot de weg verbeterd wordt. De heer DE VOOGELAAR informeerde of er by de werkverschaffing nog meer werkloozen geplaatst kunnen worden en vroeg voorts naar de vaste kern van den luchtbeschermingsdiénst. In de werkver schaffing kunnen allen geplaatst worden, die in aanmerking komen. Deze moeten zich dan ter secretarie aanmelden. Er werken momenteel 32 man die gemiddeld 14.50 per week verdienen. Wat de lucht bescherming aangaat, de nieuwe ploeg wordt gevormd uit de oude, voor zoover hier gehuwden en kostwinners onder zyn. Dit overeenkomstig de nieuwe ryksregeling. Met het mogeiyke effenen van de Stads weide bewesten de Gentschestraat is reeds rekening gehouden bg de samenstelling van het plan tot ontgraving van den Brielsdyk en herstel der wallen. Dit naar aanleiding van. een vraag van den heer Naeye. Schouwen en Duiveland RAAD VAN ZIERIKZEE. ZIERIKZEE. Na bet uitspreken van een Nieuwjaarsrede door den Burgemeester in de gehouden gemeenteraadszitting, welke rede werd beantwoord door het oudste raadslid, den heer A van den Houten J.Jz., werd o.a. besloten aan de plaatselgke ver eeniging tot bestrijding der T.B.C. om het aan deze vereeniging toegekende subsidie ad 500,met 500,-r- te verhoogen. Een voorstel van B. en W. om nu de „M.A.B.E. G." een redèlgke nota heeft ingediind er geen bezwaren meer bestaan om aan deze op te dragen het maken van een volledig De plannen voor een secretariaatsgebouw te Oostburg. OOSTBURG. Zooals reeds eerder gemeld, was van de commissie voor de Vetvee markt in Westeiyk Zeeuwsch-Vlaanderen, het initiatief uitgegaan om aan de ge meente Oostburg een secretariaatsgebouw aan te bieden, te bouwen op het nieuwe Ledelplein, de aanleg van welk plein in uitvoering is. Vanzelfsprekend is de commissie voor de Vetveemarkt niet in staat om zoo'n kost baar geschenk alleen te bekostigen, waar om de steun en medewerking ls gevraagd van alle organisaties die belang hebben bg een nieuw marktterrein met keurings bureau enz., zooals het Ledelplein zal wor den. Teneinde een en ander nader te bespre ken, was door bovengenoemde commissie een vergadering belegd in hotel Mabesoone alhier, tot welke vergadering alle belang hebbende organisaties, niet alleen uit dit district, doch ook de provinciale en lande- lgke, waren uitgenoodigd. Deze oproep bleek een succes te zijn, daar zeer velen aanwezig waren. De voorzitter van de commissie voor de Vetveemarkt, de heer M. A Aalbregtse, zeide dat het bestuur de plannen had be sproken om goed beslagen ten ys te ko men. Spr. stelde de vraag„Is er behoefte aan dat gebouw Er zullen op het Ledel plein groote tentoonstellingen en belang rijke keuringen van stamboekpaarden, merries, fokvee, stieren, rundvee enz. wor den gehouden. Daarom is tot op heden door het secretariaat altgd moeten worden ge werkt in een klein kamertje in een café, waar het nooit rustig was en waar men geen overzicht had op het keuringsterrein. Speciaal op de nieuwe markt, waar voor- loopig nog weinig of geen andere gebouwen zullen staan, zal het rustiger werken zyn. In het nieuwe gebouw moet voldoende ruimte zgn voor een jury enz., ook een ver gaderruimte, welke echter alleen gebruikt mag worden voor dit doel, dus niet voor andere, doeleinden, omdat dit schade aan den middenstand zou berokkenen. De be doeling is integendeel om te werken ten voordeele van den middenstand. Is men het er dus over eens dat de behoefte be staat, dan is de tweede vraag, waar het gebouw moet staan. Noodzakeiyk is het, dat een jury het geheel zal kunnen over zien, voornameiyk by een paardenkeuring. Dus moét het gebouw komen in het ver lengde van één der beide keuringsbanen van paarden. Hoewel het bestuur nog geen plannen ter tafel heeft gebracht omtrent de inrich ting van het gebouw, meent het toch dat dit moet voldoen aan verschillende mini mum elschen. Verder zal het gebouw moeten worden ingericht met het benoodigde meubilair, telefoon, gas en electriciteit, waterspoeling enz., terwgl, indien mogelgk, ook een bergruimte niet overbodig zal zgn. Voor dit alles is nog geen begrooting gemaakt, daar men eerst wil weten hoe aan het geld te komen. Gedacht is, dat alle vereenigingen een geldeiyke bydrage zuilen verleenen en dit geld aan de ge meente Oostburg zullen schenken, met het verzoek, daarvoor een dergelijk gebouw te stichten, als eigendom van en in onder houd by de gemeente. By dragen van par ticulieren zyn eveneens niet uitgeschakeld. Het is immers de gemeente Oostburg, die ach groote offers getroost voor den aan leg van dit terrein (plm. 100.000), daar om mag door de belanghebbenden als te genprestatie wel een klein offertje gege ven worden. Als voorwaarden zouden dan gesteld moeten worden, dat het gebouw alleen en uitsluitend beschikbaar zal zgn voor het doel, waarvoor het is gesteld en dat het voor de vereenigingen op dit ge bied gratis beschikbaar gesteld zal worden. Het ligt in de bedoeling, aldus de voor zitter, om alle belanghebbende vereenigin gen enz. een verslag van deze vergadering te zenden en daarbij het verzoek te doen hun bgdage vóór 1 Maart a.s. te bepalen. Daarna zal pas de beslissende vergadering, met de definitieve plannen, kunnen plaats hebben. Het Statenlid, de heer A. H. de Milliano, vertegenwoordiger van tal van organisa ties, betuigt zyn instemming met het plan. Spr. wees op de gunstige centrale ligging van Oostburg, waardoor allen er graag komen. Hoewel de centen tegenwoordig een groote rol spelen, mag dit hiervoor geen bezwaar zyn. De totstandkoming van dit nieuwe plein' is voer allen, ook voor particulieren, voordeelig, want daardoor zal er immers meer geld in Oostburg ver handeld worden. Daarom is spr. van mee ning, dat ook door particulieren kan wor den gesteund. Door verschillende bestuursleden van vereenigingen werden daarna nog vragen gesteld, die door den voorzitter werden beantwoord. Het is niet meer twyfelachtig, of het voorgestelde plan zal ten uitvoer worden gebracht. Vleintfes die mert niet over hei hoofd ziet. Ook kleinere advertenties trekken de aandacht. Dat werd wel zeer opvallend bewezen door één annon ce ln de „New-York Times" een blad, dat vaak 100 of meer pagina's telt door de vele advertenties, die het inhoudt. Op deze annonce, ter grootte van 15 regels, kwamen in enkele dagen 148 verzoeken om inlichtingen binnen. Hierdoor wer den door de „Moisturator Compa ny" te New-York, tegen een prys van S 49.50, verschillende vochtig- heidsregelende installaties ver kocht. Dus te midden van al die andere advertenties viel deze klei ne tóch'op. We mogen hieruit wel de conclusie trekken, dat ook bescheiden beur zen met goed gevoerde dagblad reclame veel kunnen bereiken. O E B U C O Heerengraclit no, 258 Amsterdam O. plan voor de rioleering enz. werd met 12 te gen 1 stem aangenomen. Tot collecteur-af slager-keurmeester der gemeenteiyke visch- markt werd met 11 stemmen benoemd de heer J. Th. Brouwer. Het meerderheidsvoor- stel van B. en W. betreffende het adres van den voorz. en secr. der afd. Zierikzee van de A.N.T.B. betreffende aanbesteding drukwerk werd met 3 tegen 9 stemmen verworpen. Besloten werd om het bedrag voor de verboi^wing van school A ten be hoeve van het gymnastiek-onderwys, op voorstel van het lid Groenendgk te verhoo gen met 500.totaal 2725. Aan den gemeentebode W. Sies wordt een salaris- verhooging van 100.toegekend. Voorts werd aangenomen in verband met uitbrei dingsplannen een crediet van 800.— te voteeren. De Raad vereenigde zich eenparig met het voorstel van B- en W. om de kin dervoeding op de lagere- en bewaarscholen van gemeentewege ter hand te nemen, voor- loopig zal eenige keeren per week melk worden gegeven. Febr. 1 Middelburg, Inboedel Willeboordse en v. Maaren. 4 Goes, Huizen Jonkers. 4 Oostkapelle, hout v. d. Harst. 5 Zoutelande, Huis en inboedel Loeff. 8 Arnemulden, Huis Terpstra. 11 Oostkapelle, Hout Hoef er. 12 Nieuwdorp, Inboedel Jonkers. 14 N.- en St". Joosland, Hout-- Hoefer. DIEFSTALLEN BU DEN OPBOUWDIENST. By den Opbouwdienst te Zeist en Auater- litz werden aan het einde van bet vo rige jaar diefstallen gepleegd, waarby vooral leden van den Opbouvdienst uit de aldaar gelegerde kampen waren betrok ken. Langen tgd duurde het voor men de daders te pakken had. Doch toen het de Zeister politie gelukte een werker te ar resteeren, bleek al spoedig dat verschei dene van zgn kameraden medeplichtig wa ren, terwyi voorts zoowel opkoopere uit Utrecht als te Zeist in het complot zaten. Gistermorgen heeft de Utrechtsche recht bank deze diefstallen behandeld. Het eerst werd gehoord de 23-jarige A J. L, wien ten laste was gelegd diefstal van verschillende werkpakken, dekens en schoenen- De officier eischte negen maanden ge vangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis. De volgende verdachte was de 20-jarige opbouwer J.. W., wien ongeveer dezelfde feiten waren ten laste gelegd en tegen wien de officier zes maanden gevangenis straf met aftrek eischte. Tegen een der den verdachte, den 20-jarigen H. S., zes maanden. De laatste verdachte van de opbouwers, die voor kwamen, was de 23-jarige G. O. W., die eveneens een hoofdrol had gespeeld, en tegen wien de officier negen maanden eischte. als heler was opgetreden, hoorde negen maanden met aftrek elschen. Uitspraak over 14 dagen. NOODLOTTIGE DUIKVLUCHT. Toen dezer dagen een jager te Ginneken in zijn jachtterrein op een vlucht duiven wilde schieten en hy het geweer reeds in den aanslag had, dook plotseling uit de lucht een roofvogel met een vleugelbreedte van meer dan 1 M. op de vlucht duiven af. Tegeiykertyd schoot de jager, met het ge volg, dat met een koppel duiven ook de roofvogel door hagelkorrels getroffen naar beneden kwam. De roofvogel bleek by dertermineering een prachtige buizerd te zyn, die door de toevallige omstandigheid dat hy juist op bet oogenblik van het schot in de vlucht duiven dook, den dood vond. Velllngsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 31 Jan. Breekpeen S.60, Koolra pen 1.303.40, Spruiten 1738, Knolsel- derie 8.509, Schorseneeren 7.50—16, Uien 1.505, Roode kool 6, Roerekool 0.503, Prei 4.50—9.50, Witlof 11—24, alles per 100 kg. Bloemen Azalea's 1018 ct. per pot. MIDDELBURG, 31 Jan. Groentenveiling. Veldsla 27, Fransche Postelein 12— 20, Witlof 1838, Schorseneeren 8.5016, Koolrapen 12.50, Breek peen 1.503.60, Andyvie f 20J 35, Kroten 23.10, Savoye kool S.80 4.80, Roode kool 4.806, Boerekool 1—/ 2, Witte kool 4.30, Prei 2—8. alles per 100 kg. Selderie 510 ct., Knol- selderie 28 ct., Radys 5 ct, alles per bos Peterselie 2050 ct, per chip Kropsla 1—20 per 100 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3