TJz STADSNIEUWS Rechtszaken WINTERHULP ZEELAND 399200 STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Radioprogramma Wissingen. DB WERKTIJDEN BIJ DE SCHELDE. In de afdeellngen van de N.V. Maat schappij „De Schelde", waar geen lichtaf- schermlng plaats vindt, zal de komende week als volgt worden gewerktMaandag tot en met Vrijdag van 9%13 uur, en van 13%18% uur. Zaterdag van 9% 14% uur; ALHAMBRA-THEATER. Dat komt ervan". Dat een dokter in alle omstandigheden zijn plicht moet doen, ondervindt ook dr. Leopold Brunner. Hij staat op het punt, met zijn vrouw uit te gaan, als zijn hulp ingeroepen wordt voor Rita Revelli, een artiste, die logeert in het Palace Hotel en die flauwgevallen is. Hoe groot is echter zijn verrassing als hij in Rita Revelli zijn jeugdvriendin Susi herkent Dr. Brunner is reeds lang getrouwd, maar ter gelegen heid van deze ontmoeting gaat hij met Susi soupee ren en een glaasje wijn drin ken, zoodat hij pas den volgenden morgen vroeg thuis komt Daar vertelt hij zijn vrouw, dat hij een jeugdvriend, dr. Lam- meherder heeft ontmoet, waardoor het wat laat geworden is. Zijn vrouw gelooft hem echter niet Enfin, van het een komt het ander en een hoogloopende ruzie is het gevolg. Een zekere Ernst Berger, schrij ver van beroep, die voor het open raam van Brunner's kamer op de bus staat te wachten, hoort het nogal luid gevoerde ge sprek en besluit dr. Brunner te hulp te komen. Hij laat zich aandienen als „dr. Lammeherder". Mevrouw Brunner is er nu van overtuigd, haar man verkeerd beoor deeld te hebben, terwijl dr. Brunner zelf denkt een geestesverschijning te zien. Voorloopig is hij echter gered, doch eigen lijk beginnen de moeilijkheden nu pas recht Van de eene leugen komt de andere. Zoo heeft dr. Brunner het ook over de vrouw van zijn vriend, die echter vrijgezel is. Mevrouw Brunner staat er op, met de vrouw van „dr. Lammeherder" kennis te maken. Na allerlei komische verwikkelin gen weet „dr. Lammeherder" het zoover te brengen, dat Rita Revelli voor zijn vrouw zal doorgaan. Opnieuw is de situatie gered, doch nu wordt plotseling de werkelijke mevrouw Lammeherder aangediend. Door de waar heid te onthullen worden tenslotte alle misverstanden in één slag opgelost Deze rolprent die vol is van geestige momenten. Is werkelijk de moeite waard gezien te worden. De hoofdrollen worden op uitnemende wijze vertolkt door Paul Hör- biger, Hilde Krilger, Johannes Rieman en Theo Lingen. Voor de pauze geniet men van een goed verzorgd voorprogramma, bestaande uit Ufa wereldnieuws, een komische één-acter •n een Amerikaansch teekenfilmpje. LICHTGAS VOOR BEDRIJFSAUTO'S. Naar bekend is, heeft de Mij. „De Schel de" alhier besloten tot het aanschaffen van een persgasinstallatie ten behoeve van de bjj haar in bedrijf zijnde vrachtauto's, de bussen van de Stoomtram Walcheren en de auto's, waarmee de leerjongens van elders worden aangevoerd. Zooals 'gemeld, bestaat ook voor parti culieren gelegenheid lichtgas te betrekken voor haar vrachtauto's. Voor het aan schaffen van een tankinstallatie is echter een vergunning noodlg. In een adverten tie elders in dit nummer maakt bovenge noemde maatschappij thans bekend, dat op haar hoofdkantoor, afd. inkoop, formu lieren verkrijgbaar zijn voor het aanvragen van een vergunning tot het aanschaffen van een dergelijke installatie. LEUGENPRAATJES IN EEN CAFÉ VERSPREID. De 32-jarige reiziger C. J. G. uit Den Helder had zich gisteren voor het Landes- gericht te Den Haag te verantwoorden, om dat hij ervan was beschuldigd in een café te 's-Hertogenbosch meermalen leugen praat ten nadeele van de Duitsche weer macht te hebben rondgestrooid. Hij zou o.a. gezegd hebben, dat zjjn vrouw en drie kinderen bij een bombardement van Den Helder waren gedood en dat de Duitschers de schuldigen daarvan waren. De man had echter geen vrouw en kin deren en was niet eens getrouwd, zoodat de onwaarheid zijner beweringen in het café reeds daardoor vaststond. De Staatsanwa.lt eischte een gevangenis straf voor den tijd van 5 maanden met aftrek van eenige maanden, welke de ver dachte in voorloopige hechtenis had door gebracht De rechter veroordeelde den man tot 5 maanden, onder aftrek van twee maanden preventief. iSEf bil Stort Uw gaven op postrekening of bij de N.V.TWENTSCHEBANK te Middelburg LOOP DER BEVOLKENG. In de week van 2430 Januari zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: Mej. D. N. Wisse, zonder, Noordweg 135, van Oost- en West- SouburgF. G. J. van Walré de Bordes, leerling-verpleegster. Dam 45, van Am sterdam; C. de Vos, zonder, Middelburgsch wegje 4, van Nijmegen J. J. de Jonge, emaillespuiter, Achtersingel 30, van Ber gen op Zoom W. van de Putte, pakhuis knecht Korte Geere 62, van Wageningen H. A. Vermeule, sjouwerman, Seisbolwerk 26, van Koudekerke J. v. d. Heide, echtg. en 3 kinderen, handelaar, Seisbolwerk 26, van Koudekerke. VertrokkeniM. Montenij, bak ker, van Oude Vlissingsche weg, naar Vlisslngen, Oranjestraat 6 M. Wagenaar, dienstbode, van Zuidsingel 100, naar Kou dekerke, B 129 D. J. Harten, onder-hop man opbouwdienst, van Singelstraat 5, naar Dordrecht, Noordendijk 36 C. Bra- venboer, echtg. en 2 kinderen, brugwach ter, van Schultvlotstraat 6, naar Arne- mulden, Kleverskerkscheweg 12, (Arae- brug); mej. W. H. A. G. Folmer, officier Leger des Heils, van a.b. m.s. „Febe", naar Amsterdam, Rapenburgerstraat 2 mej. M. J. Geerdink, officier Leger des Heils, van a,b. m.s. „Febe", naar Den Haag, Prinsengracht 57mej. J. P. Schmitt, zonder, van St Janstraat 26, naar Zeist, Jan Meerdinklaan 24 L. Schuil, leerling-verpleegster, van Noördpoortplein 2, naar Assen, Molenstraat 38 B. A. van Sinttrujjen, kantoorbediende, van Span jaardstraat 39, naar Rotterdam, Lamber- tusstraat 26awed. J. Dingemanse, geb. Crucq, zonder, van Kleine Werfstraat 2, naar Rotterdam, Voordonk 18 A. J. Ros- Icam, grondwerker, van Körte Noordstraat 84, naar Oost- en West-Souburg, Koop mansvoetpad 3 C. Hondsmerk, agent Alg. Spoorweg boekhandel, van Rosemarjjnstraat 2, naar Kapelle, Eeweg A 117 J. H. de Smet, zonder, van Veersche Singel 148, naar Scherpenisse, Rijksstraatweg 443c J. Dam en, koopman, van Teerpakhuizen- straat, naar Oosterhout, woonwagenkamp mej. A. P. Stouthamer, zonder, van Veer sche Singel 148, naar Apeldoorn, Amers- foortsche weg 37 A. C. Kruithof, winkel juffrouw, van Kousteenschedijk 2, naar Roermond, Pollerdstraat 7W. A. van Duuren, echtg. en 2 kinderen, monteur rgkstelefoon, van Meidoornlaan 36, naar Oostburg, Oude Stad 86. APOTHEKEN. Van Zaterdag 1 Februari te 9 uur is des nacht? en ook des Zondags geopend} de apotheek v. d. Garde, Korte Noordstraat. Jubileum ten kantore der firma J.Al Tak Co. Hedenmorgen na afloop der werkzaam heden verzamelden de firmanten en 't ge- heele personeel der firma J. A. Tak Co. zich, teneinde het feit te herdenken, dat de Procuratiehouder, de heer A- Kooman 25 jaar geleden in dienst der firma trad. De oudste firmant, mr. J. A. Dumon Tak, sprak den jubilaris toe, en betuigde hem zijn dank voor het vele, dat hjj in deze 25 jaren voor de belangen van de firma deed. Hjj memoreerde dat gezamen lijk goede en kwade jaren waren door gemaakt, en dat hem in 't bijzonder heeft getroffen de wijze waarop 't geheele personeel in de moeilijke dagen na de ramp van 17 Mei, haar volle medewerking heeft betoond teneinde de vele bezwaren, te overwinnen, welke medewerking dan ook op zeer hoogen prijs werd gesteld. Hij overhandigde den ubilaris een en veloppe met inhoud. Hierna voerde het woord mr. J. A. Heyse, eveneens firmant. Namens het personeel bood ae boekhouder, de heer A. Reyerse, een geschenk aan, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. ELECTRO-BIOSCOOP. Amor handelt in kousen. Kousen, vooral, die mooie waterdunne kousen, hebben de nare eigenschap te lad deren. Een klein geniepig duiveltje trekt op de meest ongelegen oogenblikken lange muizenladdertjes in de mooie fjjne weef sels. Een ideaal voor de vrouwen zou zijn, als er laddervrije kousen bestonden. In de film „Amor handelt in kousen" vindt iemand dit soort kousen uit De uit vinding wordt evenwel nooitproductief gemaakt omdat de kousenfabriek, waar bij de uitvinder in dienst was, door het in den handel brengen van deze kousen, wat vanzelfsprekend een sterk verminderden omzet zou veroorzaken, geruïneerd zou kunnen worden. Zoo uleven d documenten dezer uitvinding opgeborgen in een dossier. Op een kwaden dag echter komt Hans Muht de jonge directeur van een concur- reerende kousenfabriek op he4- idee de uit vinding te koopen. Het fabriceeren van laddervri'e kousen zou toch een enorme materialen-besparing met -.lch mee bren gen? Ter uitvoering van zjjn plan gaat hQ een bezoek brengen aan de eigenaresse van de fabriek, die de uitvinding in bezit heeft Mevrouw Rössler, een jonge weduwe en moeder van een allerliefste dochter, bemoeit zich niet veel met haar eigen dom, maar laat de leiding daarvan over aan een degelftken zaakwaarnemer en aan haar dochter Annie. Vis mevrouw Rössler met Hans kennis gemaakt" heeft interes seert ze zich plotseling erg voor kousen, maar nog meer voor den knappen jongen man. Annie is bang, dat - r moeder met Hans zal trouwen en doet alle mogelijke moeite hen van elkaar af houden. Zij neemt de naam van haar vriendin aan en natuurlijk ontstaat hierdoor, zooals in alle onserieuze films van he' charmante genre, vele verwikkelingen en moeilijkheden. Bloemen worden verkeerd bezorgd, de ver loofde van Annie's vriendin toont dat hij temperament heeft de zaakwaarnemer wordt jaloersch en nog veel meer. On danks d;fe alles komt het onmisbare „happy end"; Annie en Hans kunnen in het huwe lijksbootje stappen. Na de trouwplechtig heid moet Annie haar echtgenoot iets be kennen. Er is een groote vette ladder in BETALING TERMIJNEN INKOMSTENBELASTING. In afwachting van de regeling, welke tor uitvoering van artikel 42 van het besluit op de loonbelasting 1940 inzake het ver- leenen van ontheffingen op- de 'bovenge noemde aanslagen Zal worden gegeven, kunnen de aangeslagenen, van wie reeds loonbelasting is ingehouden, bij de bereke ning van de termijnen, welke per 1 Febru ari verschuldigd zijn, ervan uitgaan, dat hun een uitstel van betaling ten bedrage van 1/8 van hun aanslag is verleend. De vervallen termijnen kunnen mitsdien over 2/3 gedeelte van den aanslag worden be rekend. NEDERLANDSCHE DUIKBOOT VERLOREN GEGAAN. S.P.T. meldt volgens de N. R. Crt. uit Londen De Britsche admiraliteit deelt het verlies mede van een Nederlandsche duik boot. De nagelaten betrekkingen van de Neder landsche bemanning zullen door middel van het Internationale Roode Kruis op de hoogte worden gebracht. Bur^erlnke Stand WEMELDINGE. Van 1730 Januari 1941. GeborenDaniel Jan Pieter, z. v. C. Bruinoge en W. C. M. Hardenberg Jan netje, d. v. G. Schouwenaar en S. G. Adriaanse Saartje Johanna Wilhelmina, d. v. C. Magielsen en S. M. C. de Pan Ma- rinüs Adriaan, z. v. L. vah de Visser en J. NagelkerkePieter, z. v. J. B. Bentschap Knook en J. P. Paauwe. Ondertrouwd P. Rijken, 25 j. j.m. en J. van Sluis, 21 j. jtf. te Brouwershaven J. D. de Jonge, 40 j. wedr. te Goes en D. Potter, 32 j. j.d. P. Bótter, 41 j. wedr. te Den Hel der en A. van der Linde, 33 j. j.d.L. van de Linde, 31 j. j:m. en A. Hoogstrate, 34 j. j.d. te Kruiningen. Kerknieuws Vereenlging van berkvoogden. De kerkvoogdijen der Ned. Herv. ge meenten van Biezelinge, Groedé, 's-Heer- Abtskerke en Hoedekehskerke zijn toege treden als leden van de Vereeniging van één van haar kousen gesprongen. Deze onderhoudende film, met aardige en soms heel grappige vondsten, wordt vlot "gespeeld alleen is de moeder van Annie wel wat heel jong en komt haar Hefde voor den dorren, maar -ingoeden Zaakwaarnemer wel -wafe erg plotseling, doch wat zulke dingen betreft staat men tegenover een filmverhaal meestal ver gevensgezind. Voor de pauze draait een film over een oplichterij en gros, die niet door gaat., NÓG MEER. NOOD WINKELS. Van het Badhuis tot de Bellinkbrug is thans een lange rij van hoodwinkels ge reed en daarvan is er slechts één die nog ledig staat. Een tweede pand, dat ledig staat zal binnen zeer korten tijd als café gebruikt worden. Aan de Rouaansche kade vlak bij de Bellinkbrug zal men binnenkort be ginnen met den bouw van een steenen noodwinkel voor particuliere rekening. Wellicht volgen er ook daar nog meer. GESLAAGD. Voor het machinisten-examen diploma A is geslaagd de heer B. -Groenenberg, al hier. DE HEER E. P. ZAND IJK VERLAAT HET ONDERWIJS. De heer E. P. Zandijk heeft in verband met het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd met. ingang van 1 Februari het Handelsonderwijs, waaraan hjj zoo verknocht was, verlaten. De heer Zandijk, die als leeraar aan de Rijkskweekschool naar Middelburg Is ge komen, nu reeds meer dan 30 jaar geleden, is toen de Vereeniging voor Handelsonder wijs haar Handelsavondschool oprichtte daar ook leeraar geworden. Toen eenige jaren later de vereeniging er toe overging ook de handelsdagschool te openen, gaf de heer Zandijk zich geheel aan dit onderwijs. Hij is dan ook de eenige leeraar, die van beide scholen der- vereeniging vanaf de oprichting leeraar is geweest. Het was dan ook zeer goed te begrijpen dat men den algemeen gezienen leeraar niet zonder meer wilde laten gaan. In een samenkomst van directeur en leeraren van de dagschool met de leer lingen, is den scheidende toegesproken door den directeur, mr. P. C. de Jonge, door den heer J. H. Klarenbeek namens de collega's-leeraren en door een der leer lingen, den heer Minderhoud. Allen hebben gewezen op de goede eigen schappen van den heer Zandijk ils leeraar, op zijn aangename en vaak origineele wij ze van omgang met collega's en leer lingen cn men deed dit vergezeld gaan door het aanbieden van blijvende herinne ringen. Kort daarop kwamen het bestuur en ook de leeraren van de avondschool samen met den vertrekkende. Nu was het de voorzitter, van de Vereeniging, mr. M. G. W. van der Veur, die schetste wat de beide scholen in den heer Zandijk zullen verliezen. De heer J. W. Kögeler sprak o.a. als wethouder van onderwijs en als voor zitter van de Commissie van toezicht op het M.O., terwijl namens de leeraren van de Avondschool, de heer C. J. Bakker het woord voerde. Thans waren de meeste heeren van hun dames vergezeld. De heer Zandijk heeft in beide samenkomsten allen sprekers hartelijk dank gebracht voor hun waardeerende woorden en voor de aange boden herinneringen aan allen. Spr. heeft wel doen uitkomen, dat hij gaarne nog had doorgewerkt aan het onderwijs, dat hem ?o? na aan -het hart jigt- Het was een in afie opzichten- verdiend en hartelijk afscheid. HET WITTE DOEK. Een nieuwe vinding. De laatste weken vertoonen de film beelden op „het witte doek" in het „Grand Theater" een aanmerkelijke verbetering. Ongetwijfeld waren zij steeds zoo goed, als dat met de beste projectie-apparaten te bereiken is; en deze verbetering is dan ook een nog niet vertoonde nieuwigheid. Het beeld is scherper, helderder* maar vooral ook veel dieper geworden. Het doet meer aan het beeld van een caleidoscoop denken. Er is veel meer perspectief in de voorstelling gekomen. Personen en voor werpen ziet men losser van elkaar, het geen uit den aard der zaak het natuur getrouwe van het beeld zeer tegemoet komt. Naar de heer Van Liere ons mededeelde is deze verbétering te danken aan het toe vallige resultaat van verschillende proeven om een helder beeld met minder licht sterke lampen te verkrijgen. Hij bezigde daartoe verschillende preparaten, tot hij ontdekte iets gevonden te hebben, dat in derdaad het gebruik van lampen met een lager stroomverbruik mogelijk maakte, maar dat daarbij het verrassende, onver wachte resultaat gaf, dat wij hierboven beschreven. De heer Van Liere deelde ons voorts nog mede, dat hij van plan is op deze vinding patent aan te vragen en reeds eenige speciale deskundigén uitnoodigde er kennis van te komen nemen, GRAND-THEATER. De mannen de baas. Het gaat er in de brouwerij, waarmede wij in deze film dadelijk kennis maken, erg gemoedelijk naar toe. Wel een weinig ongebonden, want ook de leidster, een jeugdige en aardige jongedame, die deze brouwerij geërfd heeft, is erg gemoedelijk en voert de teugels van het beheer met Al te losse hand, De eigenlijke leider is dan ook de jeugdige brouwer, die ook nogal zelfbewust is, want het is een flinke, knappe kerel, die goed bier brouwt, die voorts verliefd is op de jeugdige eigena res, en die daarbij overtuigd is, dat ze ook van hem houdt en zjjn vrouw zal worden. Verdér kan men het allen nogal goed met elkaar vinden en het bedrijf marcheert uitstekend. Dat alles verandert echter op zekeren dag. Dan komt de voogdes van de elgenarësse eens een kijkje nemen, en die vindt, dat er heel wat veranderd moet wor den. Er inoet orde komen en daar dit niet met de mannen gaat, moeten die er dan maar uit- In een kegel wedstrijd wordt dit beslist en daarbij zegevieren de dames, dank zij eenige vrouwelijke listen. De voogdes heeft het vooral niet op den brouwer voorzien, want zij bemerkt wel, dat baar nichtje dien een goed hart toe draagt. En daarbij is het haar plan, dit nichtjeaan haar ouderen broer, te koppelen, waarmede die brouwerij, dat goudmijntje, -meer te huunej) gerieve zal gaan brouwen. Aanvankelijk marcheert het wel met het vrouwelijke personeel, vooral omdat zé één ouden knecht aangehouden hebben, die nu als brouwer aangesteld ia Maar die oude knecht, strateeg en filosoof, fungeert eigenlijk als spion in het vijandelijke kamp. en hij is tenslotte dan ook de oorzaak, dat het met de zaak in het honderd loopt en de voogdes „ontmaskerd" wordt, waarna de mannen weer in eere hersteld worden en de echte liefde zegeviert En tenslotte is er nog dit goede uit voortgekomen, dat de mannen plechtig beloven, minder onbe houwen en meer gehoorzamer tegenover hun jonge meesteres te zullen zijn. Hét is een geschiedenis met vele komi sche scènes, die telkens een hartelijke lach wekken. Hele Finkenzeller, Oskar Sima ën Erika von Thellmann, spelen op vlotte wijze de hoofdrollen. De Raad van Goes vergaderde. Ondërwijzer aan school B benoemd. De Raad van Goes kwam Vrijdagmiddag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester W. C. ten Kate. Wethouder Vermaire en de heer Goeman zijn afwezig. Ingekomen is de goedkeuring.van eenige raadsbesluiten. Daarna is aan de orde het eenige agen dapunt de benoeming van een onderwij zer aan school B. De voordracht van B. en W. vermeldt als eenige candidaat de heer J. M, Traas te Wilhelminadorp. De heer CRUCQ zegt, dat er weinig gegevens zijn, was er geen mogelijkheid meer candidaten te krijgen De VOORZ. zegt, dat er veel moeilijk heden waren. Ook omdat een wachtgelder aangesteld moest worden. Tenslotte was men blij dezen candidaat te kunnen voor stellen. De heer CRUCQ wil er in besloten zit ting nog iets over zeggen, waartoe dan wordt overgegaan. Na heropening der zitting wordt de voorgestelde, de heer Traas, met algemee- ne stemmen benoemd. Bij de rondvraag informeert de heer ECKHARDT of B. en W. al verhooging van het salaris van het gemeentepersoneel overwogen. Ook in andere gemeenten ge beurde dit reeds. De VOORZ. zegt, dat binnenkort een voorstel komt. Verder antwoordt spr. den heer Eckhardt op de betreffende vragen, dat aan de plannen tot verandering van het Kerkplein zoo spoedig mogelijk uit voering gegeven wordt, en dat de kwestie van de boomen aan den 's-Heer Hendriks- kinderen dijk, die den wind voor de koren molen daar ter plaatse ongunstig zouden beïnvloeden, door deskundigen onderzocht zal worden. De heer CRUCQ vraagt of er al meer bekend is over de uitvoering van het wo ningbouwplan. De VOORZ. zegt, dat men hoopt, dat spoedig de noodlge stukken af zullen ko men. Den heer Kloosterman antwoordt spr., dat ook het rioleeringsplan voortgang maakt. AARDENBURG. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuw sche Courant worden aangenomen --"oor den Agent J. BRUIJNCOGE, Landstraat 27. DE GEIT VAN SMEENGE. Harm Smeenge, de stoere Drenth, 'die vele jaren een verdienstelijk lid van de Tweede Kamer is geweest, heeft dat col lege meermalen vroolijke oogenblikken be zorgd met zijn geit. Niet dat Harm, die tot origineele dingen in staat was, zijn geliefd sikkedier aan een touwtje 's lands vergaderzaal binnenvoerde, maar omdat hij geen gelegenheid voorbij liet gaan, daar de geit te propageeren. Deze Drentsche afgevaardigde, die waar lijk zijn weetje wel wist, was zoo door drongen van de beteekenis van de volks koe voor de arme bewoners voor de weinig vruchtbare gronden vah zijn gewest, dat hij niet kon nalaten te trachten op zijn mede-afgevaardigden zijn bewondering voor de geit over te dragen. Hoewel in de Tweede Kamer op gezet te rijden bokken werden geschoten, en men dus niet geheel vreemd tegenover Smeen- ge's materie had dienen te staan, bleek dit instituut weinig toegankelijk voor zijn geiten-passie. Men had telkens veel ple zier ais Harm wiens groote kwalitei ten men overigens alleszins waardeerde zijn sikke-bè weer eens ten tooneele voerde, en een tijd lang heeft men hem onder elkaar als „Geiten-Harm" aange duid. Smeenge is reeds eenige jaren dood, maar de herinnering aan zijn liefde voor Drenthe, en aan zijn onwankelbare trouw aan de geit, leeft voort in het gedenk» teeken, dat zijn dankbare Drethenaren, hem ter eere, hebben opgericht. Ik heb dezer dagen aan Smeenge moeten denken, toen de P.Z.C. berichtte, dat de Winterhulp, in samenwerking met de pro vinciale geitenvereeniging, ernstig. - van plan is het aantal geiten in ons gewest, ter versterking van de volkskracht, aan merkelijk op te voeren. Min of meer heb Ik het zelfs betreurd, dat de man, die in geitelijk opzicht zijn tijd zoover vooruit was, deze erkenning van zijn geliefd dier voor de voeding van zijn geliefden kleinen man, niet meer heeft mogen beleven. Met de taaie propaganda voor de volks koe, die zoo weinig vraagt, en zooveel geeft, oogstte hij voornamelijk vroolijke miskenning en een bijnaam (dien hij echter als een eerenaam droeg), en thans na vele jaren, blijkt de geit eensklaps het groote^ waardevolle middel tot behoud van onze volkskracht De tijd stelt voorvechters meermalen in het gelijk.' De groote DrenthsChe voorvechter, die als hij in de Kamer stond te betoogên, met zijn stoere armen als voorhamers op het geitenaambeeld beukte,, heeft waar lijk meer dan vroolijkheid verdiend. En daarom wordt op deze plaats een simpel woord van waardeering gebruikt, een eenvoudige herdenking gewijd aan zijn inzicht, aan zon strijd voor de geit, die feitelijk-een strijd was voor de minst be deelden in het arme Drenthe, die, vele jaren geleden al, door Harmën Smeenge's geitje beschermd moesten worden tegen precies hetzelfde, waarvoor wij thans in Zeeland de geit te baat nemen ondervoeding ZONDAG 2 FEBRUARI 1941. HILVERSUM L 415 M. NED. PBOGB. 8.00 K.B.O., LOO A.VJR.O. 8.00 Wjj beginnen den. dag. 8.80 Ber. en praatje» voor den boer (A.N.P.). 8.45 Gram. 10.30 Plech tige H. Mis. 11.80 Gram. 12.00 Declamatie. 12.15 Gram. 12.45 NIenwsber. en ber. A.N.P. L00A.V, R-O.-Amusementsork. en soliste. 1.45 Lezing. 2.00 Concertgebouwork. en solist. 2.50 RadiotooneeL. 3.25 Gram. 3.30 Yerzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.00 A-V.R.O,-Musette-ork. en so liste. 6.30 Orgel. 6.45 Actueele reportage of gram. 7.00 Gram. (met toelichting). 7.30 Ber. (En- geisch). 7.45 Gram. 8.00 Bei-. A.N.P. 8.15 Cause rie. 8.30 Ber. fEngelsch). 8.45 Omroepork koor en solisten. 9.45 Engeleche ber. A.N.P. 10 00 Ber. A.N.Psluiting. HILVERSUM n. SOI M. 8.00 NCRV, 8.45 VPRO, 9.45 NCRV, 1.00 KRO, 4.00 NCRV, 5.15-7.15 KRO. 8.00 Gew. muziek (opn.). 8.80 Ber. «r praatjes voor den boer (A.N.P.). 8.45 Studio vroegdienst. 9.45 Orgel (opn.). 10.05 Gram. 12.00 Orgel 12.25 Cyclus (opn.). 12.45 Nieuws- en enon, ber. A.N.P. 1.00 Middenstandspraat,ie. 1.15 Gram. 2.00 De Meesterzangers en solist. 2.30 Gram. 3.15 Zang met piano. 3.80 KRO-koor, KRO-Symphonie-orb. en solist. 3.40 Gram 8.45 KRO-Symphonie-ork. 4.00 Wijdingswoord. 5.15 Wekelijksche gedaoh- tenwisseling ANP. 5.30 KRO-Koor en -orkest en solisten (opn.). 6.15 Dansmuziek (gr. pl.). 6.45 Actueele reportage of gram. 7.00—7;i5 Gram., sluiting. MAANDAG S FEBRUARI 19CL HILVERSUM I. 415 M. Ned. Prog. VARA. 8.00 Gram. 8.30 Ber ANP. gram. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Hobo en piano. 10,50 Zang met orgel. 11.20 Declamatie. 1L40 Reportage, 12.00 Esmeralda en solisten. (In de pauze VA RA-almanak). 12 45 Nieuw»- en economlarhe ber. A.N.P. 1.00 YARA-ork. 1.45 Gram. 2.00 Zang met niano. ,2.30 Keubenpraatja. 3.00 Gram. 3.10 Cau serie 3.30 Cello en piano. 4.00 Gram. (met toe- Mehting). 4.30 Gram. 4.45 Voor de kinderen. 5.15 Nieuws-, eeon.- en beursber. A.N.P. 5.30 De Ramblers. 6,00 Lezing. 6.15 Esmeralda en sol. 6.42 VARA-Almenak. 6 45 Actueele reportage of rram. 7.00 Econ. vragen van den dag A.N.P. 7.15 Eemera'da en solisten. 7.30 Ber. (Engelsch). 7.45 Orgel. 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 Fragmenten uit dö opera „Don Pasquala". (8.3IV-8.45 Ber. Kn- gelsch>. 9.45 Engelsche ber. ANP. 10.00 Ber. A. N.P„ sluiting. HILVERSUM n. 301 M. NCRV. 8;0Q Schriftlezing en meditatie. 8.1B Gewijde muriek (gr. pj.) 8 30 Ber. A.N.P. 8.45 Gram. 9.40 Plano en gram. 10.15 Koorzang (opn.) 10 30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 12.00 Ber. 13.15 Reportage of muziek. 12.45 Nieuws- en econ. ber. A.N.P. 4 00 Jac Stoffer's sextet. 2.00 Voor scholen. 2.35 Gram. 2.50 Zang met piano en gram. 3.80 Bijbel lezing. 4.00 Gram. 4.15 Voor de kinderen. 4.45 Gram. 5.00 VPRO Cyclus. 5.15 Nieuws-, econ.- en- beursber. A.N.P. 5,30 Ber. 5.35 NCRV-Har- mohio-ork. (opn.). 6.00 Bel. Canto. 6:45 Actueele reportage of gram. 7.00—7.-15 Friesch praatje A.N.P., shuting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2