Provinciale Zeeuwsche Courant Middelburgsche, Vlissingsche, Goesche en Breskensche Courant abonnementsprijs» De nieuwe puntenwaardeering voor de textieldistributie. Artikelen thans in drie groepen verdeeld. Buiten gebruikstelling van radiotoestellen. VOOR WIE ZIJN LUISTER BIJDRAGE NIET WIL BETALEN. 184ste JAARGANG NUMMER 27 ZATERDAG 1 FEBRUARI 1941 waarin opgenomen de Uitgave der Firma's F. van de Velde Jr. en G. W. den Boer 19 par waak af I 2.42 per kwartaal. I 2.63 pt t 5 caot ADVERTENTIEPRIJS t Van 1 -5 ragab f 1.50, ladara repel maar 90 aaat abannman* xpariala prfs. lOalna atkartenttatvan 1—5 ragab i 0JS2, ladara regal «tear 10 et (max. 8 ragab). POSTREKENING 959300 (MIDDELBURG) Dit nummer bestaat uit vier bladen AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NED^RLANDSCHE DAGBLADPERS" Verschillende nieuwe goederen in de distributie, opgenomen. Nu met ingang van 1 Februari de nieu we puntenkaart voor de textieldistribu tie zal moeten worden gebruikt, ia een nieuwe punten waardeering bekend ge maakt Bij deze nieuwe puntenwaardee ring voor de textieldistributie is in de eerste plaats wijziging gebracht in de indeeling der goederen. Tot dusver werden de artikelen onder scheiden in die, vervaardigd uit kunst zijde of natuurzijde en die, vervaardigd uit wol, katoen of andere grondstoffen. Thans zijn de artikelen in drie groepen verdeeld en wel A. die van natuurwol of natuurwolhoudend B. die van kunstzijde en natuurzijde en C. die van andere grond stoffen, o.a. celvezel, kunstwol, katoen, linnen, e.d. Ook in de goederen, welke onder de dis tributie vallen is wijziging gebracht, door dat thans verschillende nieuwe artikelen in de distributie zijn ongenomen. Zoo moet men thans bijv. voor dassen ook één punt geven. Ten slotte zijn tal van artikelen op een hooger aantal punten dan tot dusver ge waardeerd. Wij geven thans eenige voorbeelden, van het aantal punten, dat voor bepaalde artikelen moet worden ingeleverd, waar bij de puntenwaarde resp. geldt naar de bovengenoemde onderscheiding. g, Borstrok met mouwen (van stof, tricot of gebreid) voor mannen resp. 14, 11 en 14 punten, voor jongens 6, 6 en 6 en voor meisjes 6, 5 en 6. Borstrok zonder, of met ï4 mouwen (van stof) voor mannen 7, 6 en 7 voor vrouwen 12, 6 en 12 voor kinderen als boven Broek (lange-, rij-, tennis-, flets- en strandbroek) van stof voor mannen 28, 28 en 28 voor vrouwen 18, 10 en 16, voor jongens 14, 14 en 14 en voor meisjes 11, 7 en 10. Costuums 3-deelig (colbert-, jacquet-, sport-, smoking-, rok) bestaande uit jas, broek en vestvoor mannen 80, 80 en 80 voor jongens 50, 50 en 50 Costuum 2-deelig (colbert enz. als bo ven) bestaande uit jas en broekvoor mannen 70, 70 en 70 en voor jongens 40, 40 en 40 Dameshemd, langer dan 90 cm., totaal, met ronde of vierkante hals (van stof) 20, 13 en 20 Dameshemd, langer dan 90 cm., totaal, alle andere modellen (stof, tricot of ge breid) 12, 7 en 12 Dameshemd, korter dan 90 cm., totaal ;(van stof), voor vrouwen 12, 6 en 12 en voor meisjes 10, 6 en 10 Dameshemd, korter dan 90 cm., totaal [(tricot of gebreid) voor vrouwen 10, 6 en 10 en voor meisjes 5, 5 en 5; Dassen (alle soorten) voor alles 1 pnt. Directoire, langer dan 50 cm., totaal (van stof) 12, 7 en 7 (tricot of ge breid; 12, 7 en 7; (gepatteerd 11, 11 en 11) Directoire, korter dan 50 cm.totaal (van stof) voor vrouwen 10, 6 en 10 en voor meisjes 7, 4 en 6 Hemd met mouwen (van stof, tricot of gebreid) voor mannen 14, 11 en 14 en voor jongens 6, 6 en 6 Hemd zonder of met -mouwen: voor mannen 7, 6 en 7 en voor jongens 6, 6 en 6; Jasje (colbert-, jacquet-, sport-, smo king-, rok-, cachemir-, tropical-, e.d.): voor mannen 42, 42 en 42 voor vrouwen 38, 38 en 38 voor jongens 26, 26 en 26 en voor meisjes 33, 33 en 33 f2 gevoerd voor mannen 39, 39 en 39 en voor jongens 17, 11 en 17ongevoerdvoor mannen 28, 17 en 25 voor vrouwen 22, 13 en 20 voor jongens 14, 9 en 14 en voor meisjes 21, 11 en 16 tricot of gebreid voor man nen 28, 17 en 25 voor vrouwen 33, 33 en 33 voor jóngens 14, 9 en 14 en voor meis jes 21, 11 en 16 Kousen, lang en lang (tricot) ook geplatteerd voor mannen 6, 6 en 6 voor vrouwen, jongens en meisjes 6, 4 en 4 (gebreid) ook geplatteerd voor mannen 8, 8 en 8 voor vrouwen, jongens en meis jes als boven Mantelpak voor vrouwen 56, 25 en 36 en voor meisjes 44, 18 en 26 Onderbroek (lang en lang) voor mannen 14, 11 en 14 en voor jongens 9, 9 en 9 kortvoor mannen 10, 8 en 10 en voor jongens 6, 6 en 6 - Overhemd met- 1 losse of vaste boord (van stof) voor mannen 24, 15 en 20 en voor jongens 20, 11 en 18 (tricot of ge breid) voor jongens 3, 11 en 13 Pyama (van stof) voor mannen 45, 29 en 45 voor vrouwen 30, 24 en 30 voor jon gens en meisjes 25, 20 en 25, (tricot of ge breid) voor jongens en meisjes alles 16 Regenjas (van gummi, gegummeerde stof of transparant) ongevoerd voor man nen en vrouwen alles 25 en voor jongens en meisjes alles op 18 (van stof, ook dubbeldoelc) gevoerd voor mannen 65, 60 en 65 voor vrouwen 50, 45 en 45 voor jongens 50, 27 en 42 en voc- meisjes 37, 18 en 23 regenmantels voc - vrouwen en meisjes als boven voor regenjassen Sporthemd voor mannen en vrouwen 24, 15 en 20 voor jongens 20. 11 en 18 en v~n meisjes 10, 6 en 10 Trui voor mannen alles 21voor vrou wen 19, 14 en 19 voor jongens alles 14 en voor meisjes 14, 8 en 14 Tricotpakje (2-deelig) voor Jongens alles 40. De loonbelasting in het hotel-, café- en restaurantbedrijf. De hoofdbesturen van den Ned. R.K. bond van hotel-, café- en restauranthou ders en slijters St. Joseph en de Ned. R.K. bond van hotel-, café- en restaurant ge ëmployeerden Sint Antonius hadden den. secretaris-generaal van financiën gevraagd, hoe de loonbelasting moest worden toege past in de navolgende gevallen: 1. Indien het fooientrekkend personeel zijn inkomsten uitsluitend heeft van het publiek en die zonder meer behoudt, zoo dat de patroon daarmee geen bemoeienis heeft; 2. Indien de ontvangen fooien gestort worden in een zoogenaamde tronc, waarbij valt te onderscheiden: a. de tronc wordt uitsluitend beheerd en er wordt uit betaald door den patroon. b. De tronc wordt uitsluitend beheerd en er wordt tilt betaald door een of meer der werknemers. c. De tronc wordt beheerd en er wordt Uit betaal- door patroon en werknemer. 3. Indien personeel aangenomen wordt In lossen dienst (ambulant) zelf met de gasten niet afrekent, doch een vast bedrag uit de tronc uitbetaald krijgt, zoo dat de patroon geen enkel loon uitbetaalt, doch dit gezamenlijk door het vaste per soneel wordt voldaan. Hierop heeft zoo schrijft men ons van genoemde werknemerszyde de se cretaris-generaal van financiën geant woord, dat de patroon, indien hij met de uitbetaling van fooien aan het personeel in het hotel-, café- en restaurantbedrijf eenige bemoeienis heeft, de loonbelasting dient in te houden. In andere gevallen kan van inhouding wegens loonbelasting ter zake van fooien worden afgezien. LUK OPGEHAALD. Personeel van de Rotterdamsche rivier politie heeft uit de Leuvehaven het lflk opgehaald van den 65-jarigen G. C. de Lange. De man werd sinds 19 December vermist. De omroepzenders te Lopik gestoord. HERSTEL ZAL GERUIMEN TIJD DUREN. De tengevolge van de nieuwe regeling inzake den radio-omroep door P.T.T. in bedrijf overgenomen nieuwe zenders te Lopik bleken bij het gebruik nog gebreken te bezitten, welke geleid hebben tot ern stige storing in de uitzendingen. De zenders zijn voor verbetering buiten gebruik gesteld moeten worden; verwacht wordt, dat het herstel geruimen tijd zal duren. Inmiddels is de hulpzender te Jaars veld weder van de 300 m. op de 415 m, golf overgebracht. Pogingen worden aangewend - om zoo spoedig mógelijk de beschikking over nog een zender te verkrijgen voor de uit zending van het 2e programma. Bezoek aan graven van gesneuvelde militairen. VERGOEDING VAN REISKOSTEN AAN NABESTAANDEN. Het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie heeft den burgemeesters medegedeeld, dat aan de nabestaanden van de gesneuvelde mili tairen desgewenscht de** reiskosten voor het bezoeken van de graven van gesneu velden kunnen worden vergoed. Hierbij zullen de volgende richtlijnen behooren te worden in acht genomen Een vergoeding voor reiskosten kan worden gegeven voor het bezoek door ouders, pleegouders, voogden, echtgenoo- ten en van kinderen boven den leeftijd van tien jaar. In bijzondere gevallen kan ook aan andere familieleden een vergoe ding voor reiskosten worden toegekend. Deze vergoeding kan als regel eenmaal in de drie maanden aan een en denzelfden persoon worden toegekend en wel voor de reis In de laagste klasse van openbare middelen van vervoer. Bovenstaande regeling zal voorloopig 1 Bewaarkosten en verzegeling van toestellen. Zooals bekend, is ieder, die in het bezit Is van een radio-ontvangtoestel onver schillig of dit gebruikt wordt of niet verplicht een luistervergunning aan te vra gen en de luisterbijdrage te betalen. Wie zijn toestel tijdelijk niet wil of kan gebruiken, en zich ook niet definitief van zijn toestel wenscht te ontdoen, heeft thans de keuze, om dit toestel, hetzij bij den P.T.T.-dienst, hetzij bij een radiohandelaar in bewaring te geven, of het, bij zich thuis, door den P.T.T.-dienst te doen ver zegelen. In bewaargeving bij den P.T.T.-dienst kan bij alle kantoren van den postdienst, behalve poststations en postagentschappen, geschieden. Wie hiervan gebruik wil ma ken, pakke zijn toestel op deugdelijke wijze in, zorge voor een duidelijke vermel ding (b.v. door een opgeplakt etiket) van zijn naam en adres en brenge het toestel naar het naastbij gelegen postkantoor. Ten einde zich van den inhoud te vergewissen, kan de postambtenaar opening van het pakket door den rechthebbende bij inleve ring, en zoo noodig ook later, verlangen. Bij de inlevering wordt een ontvangstbe wijs verstrekt. De bewaring van het toe stel geschiedt geheel op risico van den bewaargever. Goede werking van het toe stel na beëindiging der bewaargeving kan niet worden gegarandeerd. BEWAARKOSTEN. De bewaarkosten bedragen S per Jaar, met vooruitbetaling van 1,50 by de in levering en vervolgens na elke ze3 maan den hetzelfde bedrag. 'Het toestel wordt eventueel alleen onder overlegging van het ontvangbewys weder terug gegeven. Op terugbetaling der betaalde bewaarkosten kan, ook al is de termijn, waarvoor betaald is, slechts gedeeltelijk verloopen, geen aan spraak worden gemaakt. In bewaargeving by een radiohandelaar moet, zoowel door dengene, die het toestel in bewaring geeft als door den handelaar worden medegedeeld aan: het hoofdbestuur der P.T.T., Technische dienst radio, Sche- venlngsche weg 6, 's-Gravenhage. Hierbij dient merk, type en fabricage- nummer of bij het ontbreken daarvan, een korte omschrijving van het toestel te wor den vermeld. De radiohandelaar is. ver plicht elk bij hem ingeleverd toestel van naam en adres van den eigenaar te voor zien. VERZEGELING VAN TOESTELLEN. Verzegeling vanwege P.T.T. maakt het mogelijk, het toestel thuis te bewaren. Toe stellen in vervoermiddelen kunnen even eens worden verzegeld. Wie een toestel wü laten verzegelen, vrage dit schriftelijk aan bij het hoofdbestuur der P.T.T., Technische dienst radio, Schevenlngsche weg 6, Den Haag. Men krijgt vooraf bericht van dag en uur, waarop de verzegeling zal geschie den. Het toestel moet in het bijzijn van den met de verzegeling belasten ambtenaar op deugdelijke wijze worden verpakt. Dit pak ket wordt vervolgens verzegeld. De kosten der verzegeling bedragen 0.75. P.T.T. behoudt het recht, het zegel van tyd tot tyd te controleeren. Blijkt het zegel niet intact te zijn, dan is men in overtreding en stelt men zich aan strafvervolging bloot. Wil men een verzegeld toestel opnieuw gaan gebruiken, dan vrage men een luis tervergunning aan en deele daarbij mede, in het bezit van een verzegeld toestel te zjjn. Bij de uitreiking van de vergunning wordt het zegel vanwege P.T.T verbroken. „Radio-gramofooncombinaties" gelden, wanneer zij uitsluitend voor het draai en van platen worden gebruikt, als radio- ontvangtoestellen, indien het, naar het oordeel van P.T.T., niet wel doenlijk is, met handhaving van het gramofoongedeelte, het luisteren naar de radio uit te sluiten. Wie voor dergelijke toestellen geen luisterver gunning wenscht aan te vragen, moet dus tot bewaargeving of verzegeling overgaan. ERNSTIGE VECHTPARTIJ OP DE VEEMARKT TE GRONINGEN. Aangehouden zijn de 23-jarige R. Z. v. d. W. en de 18-jarige E. B. beiden te Hau- lerwtjk, verdacht van poging tot doodslag. Op de veemarkt te Groningen, waarbij v. d. W. twist in een café met een dolkmes een bezoeker een steek in den schouder toebracht. De toestand van het slacht offer, dat in het academische ziekenhuis is overgebracht, is ernstig. Beide aangehou denen zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. gelden tot 1 Februari 1942. Personen, die voor deze vergoeding in aanmerking wen- schen te komen, kunnen zich, desge wenscht door tusschenkomst van den bur gemeester van hun woonplaats, schriftelijk tot het departement van defensie (afwik kelingsbureau). wenden. De Duitsche vliegers m Italië. Volledig bemand met luchtvaart» troepen verlaat een Italiaansch transportschip de haven (Foto Weltfefld) ZEEPB0NNEN VOOR WASSCHERIJEN. Eerst na Inlevering van den bon kan gewasschen worden. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende bekend: Zooals bekend, ia ieder verplicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch, welke aan wasscherijen in behandeling wordt gegeven, een zeepbon af te geven. In verband hiermede is thans voorge schreven, dat de wasscherijen eerst een bon van hun klanten in ontvangst dienen te nemen en pas daarna een hoeveelheid van 20 kg. waschgoed, hetzij ineens, het zij bij gedeelten mogen behandelen. Deze regeling moest getroffen worden, omdat het voorgekomen is, dat de klanten him zeepbonnen reeds te eigen behoeve had den gebruikt, zoodat zij bij het terug bezorgen van de wasch geen zeepbonnen ter beschikking hadden voor de wassche rijen. Binnenkort zal worden overgegaan tot het uitoefenen van een strenge contróle op de wasscherijen, zoodat deze in haar eigen belang worden aangeraden zich stipt aan bovenstaande bepalingen te houden. Lagere leges voor onderzoek naar afstamming. Van Duitsche zijde is aangedrongen op verlaging van de leges, verschuldigd voor afschriften van akten van den burgerlijken stand, aangevraagd ten behoeve van het onderzoek naar de afstamming. In verband hiermede zal binnenkort een besluit worden genomen, waarbij in afwij king van de wet van 23 April 1879 (staats blad no. 72) de leges voor afschriften van of uittreksesl uit de akten van den burger lijken stand, waarvan aannemelijk is, dat zij voor bovenvermeld doel worden aange vraagd, worden bepaald op 0.40. Het ligt in de bedoeling, aan deze ver ordening terugwerkende kracht te verlee- nen en de mogelijkheid te openen voor te rugvordering van reed3 betaalde leges. Ten einde deze terugvordering te beper ken en in overeenstemming met den daar toe geuiten wensch het afstammingsonder zoek te vergemakkelijken, heeft de secre taris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken aan de gemeentebe sturen verzocht, reeds thans te volstaan met een heffing van 0.40 in gevallen, als hiervoor bedoeld. Troapan voor Afrika. Itaiiaanscha infanterie wordt aan boord gebracht, om per transportschip vervoerd te worden (Foto Weltblld) ONDERSCHEIDINGEN VOOR GENERAAL FR. CHRISTIANSEN EN VOOR GENERAAL-MAJ00R SCHUMANN. Aan den militairen bevelhebbèr in Ne- derland, generaal der vliegers Fr. Chris* tiansen, is op 30 Januari door den Führe? het „Kriegsverdienstkreuz" le en 2e klasse met de zwaarden verleend en door deii rijksmaarschalk Hermann Goering persoon lek overhandigd. Naar wij verder vernemen Is de be velhebber der Ordnungspolizei, generaal- majoor Schumann, op 30 Januari tot Bri- gadefllhrer, onder gelijktijdige verleening van het kriegsverdienstkreuz" 2e klasse* benoemd. DE ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. Naar men ons mededeelt zijn In den loop van Donderdag wederom Engelsche vliegtuigen boven ons land verschenen* Zij wierpen een groot aantal brandbommen en explosieve bommen, doch deze vielen nagenoeg alle op weilanden. Belangrijke schade is dan ook niet aan gericht. Slechts een boerderij werd door den luchtdruk en door splinters van bom men beschadigd. Aan een kleine schuur werd eveneens schade aangericht. Perso nen hebben geen letsel bekomen. Slachtingen voor het binnenland. De secretaris-generaal van sociale zaken maakt bekend, dat gedurende November 1940 de volgende slachtingen voor het bin nenland hebben plaats gevonden: £3 9>! normale slachtinge slachtinge ex art. 3, a alle overig uitgez. gestorven di zieke of zwakke die: 2 jg 1"° nucht. kalv. 21.431 40 65 65 2.252 runderen 33.826 114 267 619 965 graskalveren 2.420 22 79 89 766 vette kalv. 7.084 4 14 8 71 eenh. dieren 2.546 46 91 183 608 varkens 88.344 61 287 491 3.119 schapen 16.203 50 92 224 786 geiten 2.440 3 10 11 233 onvoo r- voor- waardel. waardeL Diersoort, goed- goed gekeurd gekeurd afgek. slacht* nucht. kalv. 21.358 105 2.390 huls- graskalveren 2.481 112 vette kalv. 7.085 19 eenh. dieren 2.659 171 783 77 644 varkens 88.487 540 3.275 85.863 schapen 16.389 215 751 1.152 geiten 442 XSt <X)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 1