Tweede blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Donderdag 30 Januari 1941 Welke bonnen geldig r ziin? Kroniek van den dag Het houden van openbare collecten. Gemengd Nieuws ARTIKEL BON DUUR HOEVEET .HEID Bloem BU 4 27 Jan. t/m 28 Febr. 50 gr. brood of V» rant soen gebak of 85 gr. meel of bloem Boter of margarine Bo 28 ,Ve 28 Bo 27 Ve 27 18 t/m 24 (31 Jan.) 25 t/m 31 Jan. (7 Febr.). 250 gr. boter ftf mar garine 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet Brandstoffen Haarden en kachels Voor eentr. verwarming Cokes derde periode K. 08 t/m 10 K 11 t/m 13 K. 15 t/m 24 K 25 t/m 32 derde periode t/m 31 Jan. t/m 14 Febr. t/m 28 Febr. t/m 14 Febr. t/m 28 Febr, t/m 31 Jan. eenheid vaste brandstof Brood Br. 24 Br. 25 20 t/m 26 Jan. (2 Febr.) 27 Jan. t/m 2 (9 Febr.). 100 er. roggebrood of ander brood of 1 rant- Eieren A 46 A 59 20 t/m 26 Jan. (2 Febr.). 27 Jan. t/m 2 <9 Febr.). 1 al Gebak Br. 24 Br. 25 BL 4 20 t/m 26 Jan. (2 Febr.) 27 Jan. t/m 2 (9 Febr.). 27 Jan. t/m 23 Feb 1 rantsoen 1 rantsoen rantsoen Gort, gortmont of grutten A 44 t/m 21 Febr. 250 gram Havermout, havervlok ken, haverbloem, aard appel meel vlokken, gort mont, gort of grotten AS7 t/m 21 Febr. 250 gram Kaas A 19. 32, 45 en 58 27 Jan. t/m 23 Feb. 100 gram Koffie A. 18 t/m 31 Jan. 250 gram Macaroni of vermicelli of spaghetti A 31 t/m 21 Febr. 100 gram Maïzena of grlesmeel of puddingpoeder of sago of aardappelmeel A 87 t/m 21 Febr. 100 gram Feol vrachten A 102 27 Jan t/m 16 Febr. 600 gram Petroleum Per. 8 Per D. 30 Dec. t/m 23 Febr. 20 Jan.t/m 23 Febr. voor de keuken voor verlichting 2 liter Rijst, (-emeel, -gries, -ebloem) of gruttenmee] A 92 '25 Jan. t/m 21 Febr. 250 gram Scheerzeep A 117 1 Jan t/m 30 April. 50 gr. scheerzeep of een tube of pot Suiker A 91 t/m 14 Febr. l kg. Thee A 18 t/m 31 Jan. 75 gram. Vet i Bo. 27 Ve. 27 25 t/m 31 Jan. (7 Febr.). 200 gram Vleesch VI. 15 VI. 16 16 t/m 26 (29 Jan.) 27 Jan. t/m 6-(9 Febr.). 1 rantsoen Vleescfiwaren VI. 15 VI. 16 16 t/ra 26 (29 Jan.; 27 Jan. t/m 5 (9 Febr.). 1 rantsoen Zeep A 113 1 Jan. t/m 31 Jan. 1 rantsoen Japan en Ned.-Indlë. In hun beschouwingen over de nieuwe orde in Oost-Azië, hebben verschillende Japansche bewindvoerders en leidende per soonlijkheden duidelijk tot uiting laten komen, dat bij de vestiging van deze nieu we gemeenschap tusschen de volken in dit werelddeel, ook Nederlandsch Öost-Indië betrokken diende te worden. Nog niet zoo lang geleden heeft de Ja pansche minister van buitenlandsche zaken in een rede, welke hij in het Japansche parlement uitsprak, deze opvatting nog eens duidelijk onderstreept, toen hg ver klaarde, dat tot de leden van het nieuwe economische gebied ook Thailand, Fransch Indo-China en Ned.-Indië behooren. Deze landen maken deel uit van de Groot- Aziatische levensruimte. Japan heeft dit ten opzichte van de twee eerstgenoemde landen nog verleden week laten blijken door het aanbieden van zijn bemiddeling in het conflict" tusschen deze staten. Wat Ned.-Indië betreft herinneren wij aan de reeds eenige maanden plaats vin dende economische besprekingen met een te Batavia vertoevende Japansche handels delegatie, waarbij de uitvoer van petroleum en andere belangrijke grondstoffen de hoofdschotel vormt. De leider van deze Japansche delegatie, Josizawa, heeft kort na zijn aankomst te Batavia de Japansche opvattingen over de nieuwe Aziatische orde uiteengezet, en daarbij o.m. verklaard, dat de ongelijke verdeeling van de rijkdommen onder de vol ken een der voornaamste oorzaken van de internationale, onrust der laatste jaren is geweest. Japan als niet-bezittend land wenscht van al de mogelijkheden, waarover de bezittende naties beschikken, gebruik te maken. Nu heeft men in ïndië altijd een politiek gevoerd, welke niemand uitsloot.' Tusschen bezitters en niet-bezitters wenschte men geen onderscheid gemaakt te zien. Met alle naties werden overeenkomsten aange gaan en zoo loyaal mogelijk uitgevoerd. Tot deze landen kan ook Japan gerekend worden. Maar tegenover het expansie-stre ven van Japan, dat niet alleen een econo misch doel, doch ook een politieke strek king had, stond men in Indië eigenlijk wan trouwend. Daardoor heeft het bij de bespre kingen welke met de Japansche delegatie in Batavia gevoerd werden, altijd min of meer ontbroken aan het zoo noodige, en voor den goeden voortgang gewenschte, wederzij dsche begrip. De besprekingen zijn nu al enkele maan den geleden begonnen, doch zij verkeeren nog steeds in een weinig overzichtelijk stadium. In Japan heeft de lange duur der onder handelingen in vele leidende kringen niet prettig aangedaan. Enkele dagen geleden is dit tot uiting gekomen in de begrootings- commissie van het huis van afgevaardig den. Een der leden van de vroegere Min- seitopartij o.a. was van meening, dat er aan den kant van Ned.-Indië gebrek aan goeden wil bestaat ten aanzien van Japan. Hg drong er bij de regeering zelfs op aan, de onderhandelingen a fte breken. De minister van buitenlandsche zaken gaf hierop ten antwoord, dat Ned.-Indië in het verleden vaak geweigerd had verzoeken van Japan, welke „volkomen redelijk" schenen, in te willigen. De Japansche re geering heeft getracht de hinderpalen naar verbetering van betrekkingen uit den weg te ruimen, door eerst Kobajasji naar Ba tavia af te vaardigen en vervolgens Josiza wa derwaarts te zenden. De onderhandelingen met Ned.-Indië zijn moeilijk, maar Japan zal alle diplomatieke maatregelen gebruiken om Ned.-Indië er toe te brengen te komen tot 'n punt, waar op Japan kan worden ontmoet. Met het oog op de sterke vermindering van de exporten naarEuropa en in ver band met het feit, dat landbouwproducten niet gedurende geruimen tijd opgeslagen kunnen worden gehouden, meent de Japan sche regeering, dat Ned.-Indië elders markten zal moeten zoeken en derhalve de onderhandelingen met Japan tot een min nelijke oplossing zal brengen. De vraag rijst, of de handel van Ned.- Indië met Amerika verder tot ontwikke ling gebracht wordt. Want dan zou deze kwestie wel eens een onderdeel kunnen uitmaken van de tegenstellingen tusschen Japan en Amerika in het gebied van den Stillen Oceaan. En daarmede zou dan de opmerking welke dezer dagen het hoofd van het Ned.-Indische bureau van econo mische zaken heeft gemaakt, dat Indië aan geen enkel land een voorkeur-positie verleent, verklaard zijn. Bond voor heemkunde In oprichting. Van offlcieele zijde wordt gemeld Verschillende personen, die zich op het gebied der heemkunde bewegen, hebben besloten, over te gaan tot de oprichting van een „bond voor heemkunde". Het voor zitterschap is toevertrouwd aan prof. dr. J. Jeswlet te Wageningen, het secreta riaat aan den heer G. A. van Schalk, te Haarlem. Deze bond stelt zich ten doel de be oefening van de heemkunde in den meest algemeenen. zin van het woord, hetgeen met zich mede brengt de bevordering, èn plaatselijk, èn over het geheele land, van de onderlinge samenwerking tusschen de vele organisaties, welke zich thans op dit terrein bewegen. ZES DOODEN BIJ AUTOBUSONGELUK IN FRANKRIJK. Op den straatweg van ClermontFer- rand naar Aulnay (Frankrijk) heeft zich een autobus-ongeluk voorgedaan, waarbij zes personen gedood en twintig gewond werden. De oorzaak van het ongeluk was een botsing tusschen twee vrachtauto's. Een autobus, die kort daarna op de plaats des onheils aankwam, kon de beide voer tuigen, die den weg versperden, niet meer ontwijken. Bij de daarop volgende botsing werd de dautobus grootendeels vernield. De gedragslijn welke de gemeentebesturen dienen te volgen. De meening heeft hier en daar postgevat dat met 't werk van de Winterhulp Ned. het sociale werk van andere instellingen zou zijn lamgelegd. Ten aanzien hiervan is het van belang te wijzen op een schrijven van den directeur-generaal der W.H.N. aan de burgemeesters, waarin richtlijnen zijn gegeven ten aanzien van de samenwerking tusschen de W.H.N. en andere sociale in stellingen, teneinde de voortzetting der werkzaamheid van deze laatste instellingen mogelijk te maken. In dit schrijven wordt de gedragslijn aangegeven, welke gevolgd dient te worden wanneer andere lichamen dan de W.H.N. collectes wenschen te orga- niseeren. O.m. wordt in deze circulaire ge zegd dat bij de stichting Winterhulp Neder land sedert de oprichting vele aanvragen zijn binnengekomen voor tegemoetkoming bij schade als gevolg van oorlogsdaden (bomaanslagen e.d.), aangezien collecte- vergunningen hiertoe niet verleend konden worden. Waar inmiddels een regeling is be kend gemaakt voor de afdoening van deze soort van aanvragen wordt bij voorkomen de gevallen verzocht deze aanvragen door de daartoe aangewezen instanties te doen behandelen. Dit neemt niet weg dat de stichting in bijzondere gevallen gaarne be reid is, gegeven haar taak, een extra tege moetkoming te verleenen, die niet in min dering mag komen van een nader te bepa len schadevergoeding. Ten aanzien van Kerkelijke organisaties, vereenigingen en instellingen, welke op so ciaal gebied werkzaam zijn, wordt in dit schrijven opgemerkt dat het het streven van den directeur-generaal der W.H.N. is het sociale werk der kerken, in den ruim- sten zin genomen, onbelemmerd voortgang te doen vinden. Dit beteekent dus, dat het terrein van de kerkelijke sociale zorg niet zal worden bestreden door de stichting Winterhulp Nederland. Met betrekking tot het vraagstuk der openbare geld- en goedereninzameling is het de taak van de stichting de helpende hand te bieden daar waar moeilijkheden bij openbare geld- en goedereninzamelingen zouden kunnen ontstaan. Wanneer plaatselijke kerkelijke sociale instellingen, organisaties, vereenigingen e.d. een openbare inzameling wenschen te or- ganiseeren wordt deze inzameling gehouden onder de auspiciën van de stichting Win terhulp Nederland. Echter kan dan deze openbare inzameling onder eigen naam van de betreffende organisaties worden gehou den, terwijl ook de gelden, buiten de boe ken van de stichting Winterhulp Nederland om, ten volle aan de betreffende organisa tie voor het beoogde doel kunnen worden afgedragen. De eventueele gemeentelijke voorschrif ten op het houden van openbare inzame lingen moeten onverminderd worden ge handhaafd. De directeur-generaal der W.H.N. doet een beroep op de burgemeesters uitsluitend medewerking te verleenen aan die kerke lijke organisaties, vereenigingen en instel lingen op sociaal gebied in den ruimsten zin van het woord die gewend waren op deze wijze geldinzamelingen te houden en dezen vorm van verkrijging van middelen behoeven ten einde hun taak voort te kun nen zetten. Eenzelfde gedragslijn moet gevolgd wor den ten aanzien van aanvragen voor kerst collectes, ook indien deze door niet-kerke- lgke organisaties worden gedaan. Belasting óp wijn. De Staatscourant van 27 Januari bevat een besluit van den secretaris-generaal van financiën tot regeling van de belas ting op wijn. Dit besluit treedt in werking op 1 Februari. Daarmede vervallen de wijnwet van 1870, de inlandsche wijnwet van 1878 en de vruchtenwijnwet van 1899. Er bij is gevoegd een beschikking van denzelfden secretaris-generaal ter uitvoe ring van dit besluit. Art. 1 van het be sluit bepaalt het tarief voor wijn ingevolge post 156 van de tariefwet' 1934 op 10 pet. van de waarde voor verpakten wgn (als in de tegenwoordige wet) en voor wijn inge voerd op andere wijze op 24 gulden per h.l. (het bedrag van den accijns van te genwoordig van 20 gulden met 20 opcen ten). Uit de overgangs- en slotbepalingen in deze beschikking vermelden wij nog, dat de handelaar, die bij inwerking treding van het besluit wijn onder verlengbaar crediet heeft opgeslagen, dezen kan doen over schreven op fictief entrepot. Het verzoek hiertoe wordt gedaan door op 1 Februari 1941 en overigens op de wijze, zooals in de wijnwet is bedoeld (een onderteekende aangifte in te leveren van den wgn, on derscheiden uit de soorten in zijn berg plaatsen voorhanden). Indien op gemelden dag geen aangifte wordt gedaan, wordt de handelaar geacht den in zijn bergplaats voorhanden zijnden wijn voor 1 Februari 1941 tot verbruik binnensland te hebben uitgeslagen. De accijns voor de hoeveelheid wijn, die geacht wordt tot verbruik binnenslands te zijn uitgeslagen, moet vóór of op 15 Maart 1941 betaald zijn, voor zoover hij niet overgebracht wordt op de rekening we gens afloopend crediet. Voor het. vervoer en de nederlage wordt alle wijn steeds aangemerkt als met een invoerrecht van 24 per h.l. belast accijnsvrij goed. In art. 1 (bijzondere bepalingen) le wordt nog o.m. gezegd onder wijn wor den verstaan alle gegiste dranken, die ge heel of gedeeltelijk bereid zijn uit het sap of de aftreksels van druiven, rozijnen, krenten en alle andere versche of gedroog de boomvruchten. In de tegenwoordige wijnwet luidt art. 2 onder wijn worden begrepen alle gegiste dranken, enz. NIEUWE KOUDEGOLF IN ZUID SLAVItt In Zuid-Slavië is het weer zeer koud geworden. Op verscheidene plaatsen, voor al in Bosnië en Montenegro, zijn de ver bindingen verbroken. GROOTE BOSCHBRAND IN ARGENTINIË. In de Argentijnsche bergwouden van het Zuidelijke gebied Chubut aan de Chlleen- sche grens is eenige dagen geleden een brand ontstaan, die intusschen een veront rustenden omvang heeft aangenomen. Tot dusver zijn ongeveer 1000 ha., voor een groot deel uit waardevol, edel hout, be staand bosch aan de vlammen ten prooi gevallen. De omgeving van het brandende woud is in verre omgeving met asch be dekt. De aangrenzende nederzettingen en dorpen zijn gedeeltelijk door de bewoners verlaten wegens de onverdraaglijke hitte en het dreigende gevaar. Aan de rookwol ken kan men zien, dat verscheidene afzon derlijke brandhaarden aanwezig zijn, zoo dat vermoedt wordt, dat de brand niet door onvoorzichtigheid, maar misschien door vee dieven of smokkelaars aangesticht is, toen zij zich trachtten te onttrekken aan achter volging door de gendarmerie. De lokale autoriteiten hebben de regeering verzocht om zending van vliegtuigen met brand- blusch-apparaten aangezien de militairen, die tezamen met de bewoners dag en nacht werken aan de bestrijding van den brand, de vlammen niet meester worden. Uit Alpachiri in het ten Westen van de provincie Buenos Aires gelegen gebied La Pampa, wordt gemeld, dat daar een reus achtige brand is gebluscht, die een week lang gewoed heeft op een grootgrondbezits- terrein. Ruim 7000 h.a, bosch, akkers en weide werden verwoest. Groote aantallen paarden en runderen konden niet vluchten uit de met prikkeldraad afgerasterde wei den. Zij kwamen in de vlammen om. SPOORWEGONGELUK IN AMERIKA. Een ernstig spoorwegongeluk wordt uit Sandersville (Missouri) gemeld. Een troe pentransporttrein, die op weg was naar Camp Shelby, ontspoorde en de locomotief en zes wagons sloegen om. De machinist werd gedood en 25 leden van de nationale garde zwaar gewond. WINTERHULP BELOONT HELDENMOED. De burgemeester van Groningen heeft aan Lourens Stienstra aldaar als beloo ning voor het redden van een drenkeling een gift uitgereikt, welke door de plaat selijke afdeeling van de „Winterhulp Ne derland" hiertoe beschikbaar is gesteld. Op een dag was Stienstra n.l. bij zijn huis werkzaam, toen hij plotseling hulp geroep uit de richting van het Boterdiep hoorde. Hij snelde toe, en toen hij zag dat een jongetje ongeveer midden in het kanaal lag, begaf hij zich hoewel hij niet kon zwemmen onmiddellijk te wa ter en smaakte het genoegen het kind tot dicht bij den wal të brengen. Hier werd het door de omstanders gegrepen en uit het water gehaald. Het kind was reeds bewusteloos maar kwam na toepassing van kunstmatige ademhaling na eenigen tijd weer bij. MISLUKTE POGING TOT BEROOVING. In den laten Dinsdagavond werd de 66-jarige landbouwer J. van Overveld te Lepelstraat, toen hij thuis kwam en zijn fiets in het berghokje wilde plaatsen, door twee personen* overvallen. Een hunner sloeg met een z.g. vlaszeisnaar hem, gelukkig zonder hem te raken. Op het hulpgeroep van den landbouwer kwam zijn zoon toe- loopen. De onverlaten achtten het toen eraden het op een loopen te zetten. Zij wisten in het duister te ontkomen. Inmiddels werd de gemeentepolitie ge waarschuwd. Op aanwijzing van Van O., die een der daders meende herkend te hebben, poogde de politie deze te achter halen, doch dit leverde geen resultaat op. Vanochtend echter werd hij gearresteerd. Het was de 24-jarige S. van L. uit Le pelstraat, die tijdens zijn verhoor een be kentenis aflegde. Naar den tweeden dader wordt nog gezocht. Omtrent de aanleiding vernamen wij, dat van O. Dinsdag eenige koeien had ver kocht. De opbrengst daarvan, een som van ongeveer 1500 gulden had hij in zijn zak. Voordat hij huiswaarts keerde had hij zich in gezelschap, waartoe ook de gearresteerde behoorde, hierover uitge laten. FELLE BRAND IN VOORMALIGE KAZERNE TE HOORN. In den vroegen morgen heeft gisteren te Hoorn een felle brand gewoed, welke een groot deel van de voormalige kazerne aan de Veemarkt in de asch heeft gelegd. Toen de brandweer met groot materiaal ter plaatse verscheen, stond een der vleugels van het uit drie verdiepingen bestaande gebouw reeds in lichter laaie. Het vuur vond veel voedsel in de garage van de W.A.C.O., welke hier op den beganen grond ligt. Vijf luxe- en twee vrachtwa gens werden een prooi der vlammen. In de tegen dit complex gebouwde boxen wer den nog twee luxewagens door het vuur vernield. De brandweer kon niet verhin deren, dat ook de hooger gelegen verdie pingen, waarin de afdeeling van den ar beiders sportbond haar tooneel-, gym nastiek- en biljartzaal, benevens nog en kele lokaliteiten in gebruik had,, werden aangetast en verwoest Vier biljarts en vele tooneelrequisieten gingen in het vuur verloren. Het gebouw is over een lengte van 25 meter geheel uitgebrand. De schade, welke grootendeels door de verzekering wordt gedekt, is zeer groot Men heeft nog geen zekerheid omtrent de oorzaak van den brand. Dinsdagavond zfln de lokalen van den arbeiders sport bond om 11 uur verlaten. In deze lokalen was echter een brandende kachel, zoodat het niet is uitgesloten, dat deze de oorzaak van alles is. OVERVAL IN EEN SCHOENENZAAK. Eergisteravond omstreeks zes uur dron gen twee mannen de schoenenzaak van Huf aan den Nieuwendijk te Amsterdam binnen. De chef werd met een revolver in bedwang gehouden. Met medeneming van ongeveer honderd gulden uit het kas register verdwenen de mannen. EEN REEKS INBRAKEN OPGESPOORD. Groot aantal pakjes thee en koffie gestolen. In den nacht van 20 op 21 Januari za gen twee surveilleerende Haagsche agenten twee mannen loopen, die zakken bij zich hadden. Daar zij het niet vertrouwden, maakten de politiemannen een praatje, ke ken eens in de zakken en vonden er aller lei inbrekerswerktuigen. Beiden werden medegenomen naar het politiebureau, waar men te doen bleek te hebben met een 24-jarigen schoenmaker uit Amsterdam en een 24-jarigen monteur uit Den Haag. De huiszoekingen in de wo ningen leverden echter niets op. Wel kwam men te weten, dat belde arrestanten ken nissen in Den Haag hadden: een 45-jari- gen banketbakker en een 34-jarigen siga- renwinkeliei". Daar waren de heeren dik wijls te gast. Bg hen ging de recherche ook eens poolshoogte nemen. Bg den banketbakker vond ze een aantal costumes en een jas, afkomstig uit een filiaal van het Haagsch crisiscomité, waar in den nacht op 24 December was ingebroken. Men had zich daar toegang verschaft door over een schutting te klimmen en een ruit uit te snijden. Tal van kleedingstukken werden toen vermist Ook een huiszoeking bij 'den sigarenwinkelier leverde resultaat op. Daar werden vier doozen elk met 25 pond thee in beslag genomen, afkomstig van een inbraak bg een bekende firma, in den nacht van 10 op 11 Januari. Daar is men doorgedrongen via een aangrenzend per- ce'el, door over een muur te klimmen. Al deze inbraken werden door de heeren toe gegeven. Toen de politie zoover was, kwamen er meer inbraken aan het licht In het ge bouw van den crisis-schoeiseldienst wer den 275 paar schoenzolen ontvreemd en uit een manufacturenzaak kousen, sokken, theedoeken e.d. Verder bezochten de heeren levensmid- delenbedrijven. Zij namen in ons- en half- onspakjes een 360 ons thee en 1015 half- pondspakjes koffie, een groote partQ luci fers en 4000 distributiebonnen mee. De thee bracht gemiddeld 1,50 per ons op. De beide inbrekers ztjn in arrest gehou den, de overigen op vrije voeten gesteld. DERTIG ZAKKEN MEEL GESTOLEN. Drie Hilversummers trokken dezer 'da gen op een vroegen morgen in het donker met een handkar er op uit Zij verschaf ten zich toegang tot een opslagplaats, waarop zg' hun zinnen hadden gezet en laadden dertig balen meel van 15 kg. ieder, op hun wagen. Vóór zij echter een kooper hadden gevonden, had de politie hen ingerekend en het meel in beslag ge nomen. HIJ WILDE EEN „HELD" ZIJN. Zondag J.I., zoo meldden wij gisteren, werd de 22-jarige hovenierszoon J. Klee- mans uit Princenhage in het pikkedonker door drie mannen overvallen. De politie van Princenhage, die eerst geen spoor der daders kon vinden, heeft nu de zaak tot een oplossing gebracht De oplossing van dit geval is echter niet alledaagsch. Zondag kwam Kleemans strompelend het politiebureau te Princen hage binnen, waar hij vertelde dat hij door drie mannen overvallen, mishandeld en beroofd was. De politie stelde onmid dellijk een onderzoek in, doch de resulta ten waren nihil. Wel vond men een knup-, pel, een leege beurs en wat geldstukken, die aan het slachtoffer behoorden, maar een speciale aanwijzing kreeg men niet Door een kort spoor, dat de politiehond Alex volgde, had men vermoedens in een bepaalde richting. Niet minder dan vijftien personen werden in verband hiermede ver hoord. Dat de politie, na alle moeite, nog niets bereikt had, valt te begrepen, als men weet dat Kleemans de heele historie ver zonnen had om zich tegenover zijn ver loofde interessant te maken. Hij voelde zich niet zoo zeker van het meisje, dat vele aanbidders had en hij meende haar aan zich te kunnen binden als hij een „held" was. Om alles waar te laten schij nen had hij zich zelf verschillende ver wondingen toegebracht, zijn horloge ka pot gesneden en eenige eigendommen uit gestrooid. VADER VERGREEP ZICH AAN ZIJN BABY. Verleden week kreeg een arts te Rotter dam achterdocht ten aanzien van de doods oorzaak van een jeugdig meisje. Daardoor kwam een geval van doodslag aan het licht. De vader, de 27-jarige loswerkman H. L., wonende in de omgeving van het Noordplein, verloor door het aanhoudend huilen van het kind zijn kalmte en ver greep zich in zijn woede aan het kind, dat slechts drie maanden oud is. L. is gearres teerd. ROOFOVERVAL IN NEW YORK. In een zakenwgk te New York is een opwindend incident gebeurd, dat onder de bevolking onrust heeft gewekt. Drie ban dieten deden een overval op het kantoor van een bontfirma en roofden 4000 dollar loongelden. Zg slaagden er in door den dichten stroom van menschen, die zich op straat bevond, te ontkomen. KIND VERDRONKEN. Dinsdagnliiddag werd het bijna 6-jarig dochtertje van de familie Kortekaas te Nieuwerbrug gevonden in een bijt in den Ouden Rijn. Omwonenden haalden het kind terstond op. Een tweetal doktoren slaagde er niet in om de levensgeesten op te wek ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 5