Voorstellen aan den gemeenteraad van Vlissingen. Welke bonnen geldig zim Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken Derde blad. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 24 Januari 1941 Gratificaties voor het gemeentepersoneei. B. en W. van Vlissingen hebben aan den'gemeenteraad voor de Vrjjdag a.s. te houden openbare vergadering de volgen de voorstellen doen toekomen: Benoeming onderwijzer school O. Ter voorziening in de vacature aan de openbare school voor gewoon lager onder ga (School C aan de Bouwen Ewout- atraat), ontstaan door het verleenen van eervol ontslag aan den heer W. de Neef als zoodanig met ingang van 1 Januari 1941, bieden B. en W. de volgende voor dracht aan: 1. De heer J. W. G. Leeflang te 's-Gra- venhage; 2. de heer A. F. van der Pluflm te Middelburg; 8. de heer J. Krug te Steenbergen. Op grond van adviezen van het hoofd der school en den inspecteur van het lager onderwijs zijn deze personen op de voor dracht geplaatst in de volgorde, waarin aan hen de voorkeur wordt gegeven. Het gymnastiekonderwijs. Zooals bekend, is de invoering van het onderwijs in de lichamelijke oefening met ingang van 1 Januari 1941 verplicht ge steld voor alle openbare en bijzondere lagere scholen. Van deze verplichting tot het geven van genoemd onderwgs aan de Openbare U.L.O.-school werd steeds vrijstelling ver leend, zoodat B. en W. thans de noodige voorbereidingen hebben getroffen om dit vak met ingang van genoemden datum aan deze school in te voeren. In verband met den leeftijd der leer lingen van deze school achtten zij het niet verantwoord om het onderwijs in dit vak door den klasse-onderwijzer te doen geven. Hiervoor hebben B. en W. den heer L. van der Steen die indertijd eveneens als zoodanig aan deze school is werkzaam geweest bereid gevonden deze lessen te geven, zoodat hij met In gang van 1 Januari 1941 voor tijdelijk werd benoemd. B. en W. stellen voor den heer Van der Steen, vast aan te stellen met ingang van 1 Februari a.s. Teneinde echter het onderwijs in dit vak tot zijn recht te doen komen, is het noodzakelijk dat nog verschillende gymnas- tiektoestellen worden aangeschaft. De kos ten hiervan worden geraamd op 3000. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. voor hun machtiging te verlee nen om tot aanschaffing van de benoo- digde gymnastiektoestellen over te gaan. Daar aan de bijzondere scholen geen gymnastieklokalen zijn verbonden wordt verder voorgesteld aan de besturen der bijzondere scholen het medegebruik te ver leenen van 'de aan de openbare scholen verbonden gymnastieklokalen en wel vol gens de volgende regeling: Gymnastieklokaal van: Openbare U.L.O.- school: medegebruik door Christelijke U.L.O.-school; school A: School der Vlissingsche Schoolvereeniging; School B: R.K. Meisjesschool en Bijzondere school (Hoofd de heer B. de Jager); School C en E,R.K. Jongensschool en Bijzondere school (Hoofd de heer A. Schout); School D: Oranjeschool en Bijzondere school (Hoofd de heer J. J. Laernoes). Schoolgebouw als tijdelijk zieken huis. In verband met de huidige tijdsomstan digheden stellen B. en W. echter voor om laatstgenoemd schoolgebouw aan de Bone- dijkestraat tijdelijk in gebruik te geven aan het bestuur van het R.K. St. Joseph Ziekenhuis, ter verpleging van zieken. Nadat B. en W. zich met het Departe ment van Sociale Zaken hebben verstaan, Is dit bereid gevonden om de kosten van het overbrengen der zieken en de kosten van het nieuwe verblijf voor rijksrekening te nemen. De vluchtheuvel bjj de Paul Krugerstraat. De Ortskommandant van Vlissingen ves tigt er de aandacht van B. en W. op, dat de vluchtheuvel bij de kruising Singel-Paul Krugerstraat, vooral voor groote auto's moeilijk voorbij te rijden is. Hij verzoekt daarom in dezen toestand verbetering te brengen. Door den Dienst van Gemeentewerken is ïn overleg met den Commissaris van Po litie, mede in verband met het doortrekken van de' Paxil Krugerstraat in de richting van de Keersluis tot aan de Beatrixlaan, nagegaan op welke wijze dit probleem zou kunnen worden opgelost. De kosten van de uitvoering van het werk ter oplossing van dit probleem in gesloten wegdek bedragen 5200, welke kosten ten laste kunnen worden gebracht van den post voor oorlogsuitgaven der ge- meentebegrooting. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot uitvoering van vorenbedoeld werk over te gaan en hun daartoe een crediet te verleenen van 5200. Versteildng van kluis voor be langrijke archiefstukken. Zooals bekend, zijn de zeer belangrijke archiefstukken opgeborgen in de kluis van het Gemeentehuis aan de Houtkade. Het wil B. en W. echter voorkomen, dat deze kluis, met het oog op een moge lijke Instorting van het gebouw tenge volge van bominslag of brand, eenige ver sterking behoeft. Dit zou kunnen geschie den door het gieten van een gewapend betonplaat boven de kluis en het plaatsen van een geperforeerde stalen plaat voor het raam in de klxiis. De kosten van dit werk worden begroot op 1000, welke ten laste kunnen worden gebracht van den post onvoorziene uitgaven der begrooting 1941. B. en W. verzoeken machtiging tot uit voering van bedoeld werk over te gaan en daartoe een crediet te verleenen van ten hoogste 1000. GRATIFICATIE VOOR HET GEMEENTEPERSONEEL. Nu het jaar 1940, waarin ons land in den oorlog werd betrokken, achter ons ligt, gevoelen B. en W. zich genoopt met een voorstel tot het verleenen van een grati ficatie aan het gemeentepersoneei, te moe ten komen. Veel met den buitengewonen toestand verband houdende arbeid op administratief en technisch gebied moest in gevaarvolle omstandigheden door het personeel der gemeentesecretarie, van het ontvangers- kantoor en den dienst van gemeentewer ken worden verricht. De voedselvoorziening eischt van het bureau voor Sociale Zaken veel inspanning en zorg. Bij de waterleiding kwam men handen te kort om ontstane lekken te herstellen, terwijl om bij de gemeente ambtenaren te blijven het politieperso neel van hoog tot laag overstelpt werd met allerlei arbeid in het belang van de handhaving der openbare orde. Van het begin van den oorlog af onder vonden de gemeentelijke diensten groote beslommeringen. Niet alleen gedurende de geheele week tot des Zaterdagsavonds, maar ook op den Zondag moest door velen van het gemeentelijk ambtenarenkorps worden gewerkt. Van het uitbetalen van werkuren buiten de gewone diensten was geen sprake. Vele ambtenaren, van wie arbeid werd gevraagd, wanneer dan ook, kweten zich op lofwaardige wijze van him taak. Ook de Regeering had zich reeds bij de mobilisatie in September 1939 in het al gemeen op het standpunt geplaatst, dat bepalingen in ambtenarenreglementen be treffende het betalen van overwerk in tijden van oorlog of oorlogsgevaar buiten toepassing behoorden te blqven. Zulks sloot naar het oordeel der Regeering niet uit, dat in zeer bijzondere gevallen, na af loop daarvan, de billijkheid kon medebren gen, dat bijzondere prestaties met eene gratificatie worden beloond. Als w\j nagaan zoo schijven B. en w. in het voorstel hoe in den afge- loopen tijd door vele administratieve, tech nische en politieambtenaren belangrijken arbeid is verricht, dikwijls onder moeilijke en gevaarvolle omstandigheden, teneinde het gemeentelijk overheidsorganen op be hoorlijke wjjze te doen functionneeren in het belang van Missingen en zyn bevol king, dan achten wij thans het oogenblik gekomen, om degenen, die daarvoor in aanmerking komen, een stoffelijk blgk van waardeeilng te verleenen. W(j zouden zulks willen doen in dezen vorm, dat aan vele ambtenaren oyer 1940 een extra-week- netto-salaris werd toegekend en aan enkele ambtenaren, van wien bijzonder veel werk was verlangd, twee weken extra-nette - sa laris werd verleend. Enkele lage bezoldi gingen zijn gefixeerd op een minimum bedrag. Ofschoon B. en W. in deze hun stand punt na rijp beraad hebben bepaald, zijn zij er zich van bewust, dat zij bij de voor gestelde regeling niet ieder kunnen bevre digen. B. en W. stellen den raad voor hen behoudens goedkeuring van Gedeputeer de Staten te machtigen de gratificaties uit te betalen ten laste van den dienst 1940 en deze uitgaven te verantwoorden op den post „Oorlogsuitgaven" der ge- meentebegrooting. Kosten bijzonder onderwijs. B. en W. stellen verder voor het bedrag dat per leerling voor 't jaar 1941 beschik baar wordt gesteld voor de bestrijding van de exploitatiekosten (artikel 55bis der la ger onderwijswet 1920), c.q. beschikbaar zou worden gesteld, indien de kosten van het „gewoon onderhoud" der openbare scholen niet ten laste der gemeente zouden komen (artikel 101, 3e lid der lager onder wijswet 1920) voor de scholen voor gewoon en voor uitgebreid lager onderwijs als volgt te bepalen: a. gewoon lager onderwijs 11,75; b. idem (zonder onderhoud) 9,06; c. uitge breid lager onderwijs 13.52 d. idem (zonder gewoon onderhoud) 11,95. Deze cijfers waren volgens de laatst be rekende rekening (1937) respectievelijk: a. gewoon lager onderwijs 10,21; b. idem (zonder gewoon onderhoud) 7,13; c. uit gebreid lager onderwijs 11,73; d. idem (zonder gewoon onderhoud) 10,74. Begrooting Gasthuis. Ter goedkeuring wordt aangeboden de begrooting voor het dienstjaar 1941 van het Gasthuis. Op den gewonen dienst is een bedrag ad 31.600 uitgetrokken aan subsidie van de gemeente, terwijl dit subsidie voor het jaar 1940 27.200 bedroeg. De verhooging van het subsidie is een gevolg van de prijsstij ging der levensmiddelen. De kapitaaldienst vermeldt in uitgaaf een bedrag ad 2400, geraamd voor ver- pleegkostèn van proveniers en sluit met een geraamd nadeelig slot van een gelijk bedrag. In 1940 zgn echter inkoopsommen ont vangen, waarvan een gedeelte naar den dienst 1941 overgebracht zal kunnen wor den, hetwelk vermoedelijk voldoende zal zijn tot dekking van het'evengenoemde ge raamde nadeelig saldo. Begrooting Burger Weeshuls. Voorts wordt ter goedkeuring aange boden de begrooting van ontvangsten en uitgaven voor 't dienstjaar 1941 van het Burger Weeshuis, waarop een bedrag van 2900 is uitgetrokken aan subsidie van de gemeente, terwijl dit subsidie voor het jaar 1940 3650 bedroeg. Begrooting Maatschappelijk Hulpbetoon. Tenslotte wordt nog ter goedkeuring aan geboden de begrooting van ontvangsten en uitgaven voor het dienstjaar 1941 van de gemeentelijke instelling vóór Maatschappe lijk Hulpbetoon, waarop een bedrag van 129.000 is uitgetrokken wegens subsidie van de gemeente. Dit bedrag ad 129.000 is samengesteld uit een bedrag, groot 97.000 (vorig jaar 90.000) voor gewoon subsidie en een be drag groot 32.000 (vorig jaar 32.000) ter bestrijding van de kosten, verbonden aan de geneeskundige verzorging van ou- en minvermogenden. DREIGENDE Z0EN-0FFERS. Daden zijn niet tol-vrijcorrect gedrag Is nu meer dan ooit elsch van den dag I (Bijzondere correspondentie). De onvergeeflijkste fout, de zwaarste zonde die men tegen de regelen der kunst kan begaan, 't zij in het publiek, 't zij in bet private laven, is, dat men geen reke ning houdt met de feiten. Wie, als nu wylen Don Quichotte, met een lans op windmolens, met zyn dolle hoofd tegen de keiharde realiteit optornt, moet zijn nek breken. Of, p z'n minst, door schade en schande wys worden. Schade, groote schade bedreigt hem voor al thans. De werkelijkheid, waarmede de Neder lander ir. net t-zet te gebied nu eenmaal rekening, terdege rekening te houden hééft, is: dè.t wij thans een door de weer macht van een naburig Rijk, na verloren strijd, bezet gebied zyn. En, het mag en moet er bö gezegd worden: dat deze bezettende legermacht zich tegenover ons volk bedaard, welwil lend, niet noodeloos ruw of kwetsend, kortom: correct gedraagt. De burgerbevolking van een door vreem de krijgsmacht bezet gebied moet zich onder alle omstandigheden correct ge dragen; de bezetter eischt dat, en mag dat eischen. Als het bezettingsleger zich bovendien behoorlijk en fatsoeniyk gedraagt, dan zet dit aan dezen rechtmatigen eisch zedeijk kracht by. Klaarblgkeiyk beseffen niet alle Neder landers dat voldoende. De bezettingsover heid heeft nu althans een verordening uit gevaardigd (V.B. n, d-d. 11 I 1941), die van een enorme draagkracht en van nauwelijks te overzien wijde strekking is onder den onschuldig schijnenden naam van „Prestatieverordening" houdt deze namelijk de mogelijkheid in tot het op leggen van zware zoenoffers wanneer er in ons land wordt afgeweken van de zoo juist geschetste volstrekte correctheid t.o.v. den bezetter. HET DELICT. Waar is deze verordening tegen ge richt? Zy treft „handelingen, welke tegen belangen van het Duitsche volk of van het Groot-Duitsche Rijk zijn gericht"; of wel „handelingen, welke de openbare orde of het openbare leven in bezet Nederland zouden kunnen verstoren." Dit kan veel, héél veel omvatten! Het dwingt ons nu, voorzoover wy niet uit onszelven reeds tot het inzicht eener noodzakelijk correcte houding gekomen waren, ons tegenover de Duitsche weer macht en de Duitsche bezettingsoverheid in alle opzichten volkomen correct, vol strekt behooriyk, netjes en fatsoeniyk te gedragen. HET ZOENOFFER DE PRESTATIE. Want anders dreigt de verplichting tot het brengen van zware zoenoffers: in geld, in zakelnke dingen, of in persoon leken arbeid. En wie of wien dreigt dat? Niet enkel den man, of den kwaêjongen zelf, die Iets misdreef, die sabotage pleegde, of zich op andere wgze mis droeg: ook de heele gemeente waarbinnen ongeoorloofde handelingen geschieden, ook personen of vereeni- gingen, „die zoodanige handelingen billijken of bevorderen, of van wie mag worden aangenomen, dat zij zulks doen" kan de verplichting tot schadeloosstelling of tot het betalen van zoengeld worden opgelegd! Er is geen onderuit komen aande Duitsche politie zal, des noodig door üjfs- dwang, de tenuitvoerlegging van een zoo danige beschikking afdwingen. De noodzakeiykheld dezer verordening onttrekt zich, uit den aard der zaak, ge heel aan onze beoordeeling. Wy hebben echter rekening te houden met haar zeer wezenlgk bestaan. Blijkens de toelich ting van bevoegde Duitsche zijde „richt zy zich geenszins tegen de Nederlandsche bevolking als zoodanig", zij wil slechts „ledereen aan het -verstand brengen, dat de Duitsche bezettingsautoriteiten, wannéér zy zich eenmaal genoopt zien om in te grüpen, niet zullen aarzelen krachtig toe te slaan". Tot het toeorengen van zoodanige krach tige slagen stelt deze verordening haar in staat. De eerste klap is in Den Haag ge vallen: een zoengeld van 60.000 wegens beschadiging van parkeerende auto's der Duitsche weermacht. Een gewaarschuwd man geldt in Neder land voor twee: welnu, wy zyn thans duideiyk gewaarschuwd! Gedachten zijn overal ter wereld tolvry, daden nergens meer dan ooit is nu een correct gedrag de eisch van den dag voor eiken Neder lander! artikel bon duur hoeveelheid Bloem Bi. 8 BI. 4 80 Dec. t/m 26 Jan. 27 Jan. t/m 23 Febr. 60 gr. orood of *4 rant soen gebak of 85 gr. meel ot bloem Boter ot marg*rin» Bo 2G Ve 26 Bo 27 Ve 27 18 t/m 24 (81 Jan.) 25 t/m 31 Jan. (7 Febr.). 250 gr. boter öf mar garine 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet Brandstoffen Haarden en kachels Voor centr. verwarming Cokes derde periode K. 08 t lm 10 k 11 t/m 18 K. 15 t/m 24 K 25 t/m 82 derde periode t/m 31 Jan. t/m 14 Febr. t/m 28 Febr. t/m 14 Febr. t/m 28 Febr, t/m 31 Jan. eenheid vaste brandstof Brood Br. 22 Br. 23 Br.. 24 Br. 25 6 tim 12 (19 Jan). 13 t/m 19 (26 Jan. I 20 t/m 26 Jan. (2 Febr.) 27 Jan. t/m 2 (9 Febr.). 100 tnr. roggebrood of ander brood ot 1 rant- Eieren A 111 A 46 A 69 13 t/m 19 (26 Jan.) 20 t/m 26 Jan (2 Febr.). 27 Jan. t/m 2 (9 Febr.). 1 el Gebak BI. 8 Br. 23 Br. 24 Br. 25 BI. 4 30 Dec. t/m 26 Jan. 13 t/m 19 (26 Jan.) 20 t/m 26 Jan. (2 Febr.) 27 Jan. t/m 2 (9 Febr.). 27 Jan. t/m 23 Feb V< rantsoen 1 rantsoen 1 rantsoen 1 rantsoen Vz rantsoen Gort, gortmout of grotten A 44 t/m 21 Febr. 250 gram Havermout, havervlok ken, haverbloem, aard- appelmeelvlokken, gort- mont, gort of grotten A 57 t/m 21 Febr. 250 gram Kaas A 47. 48. 80, 61 A 19, 32. 45 en 58 30 Dec. t/m 26 Jan. 27 Jan. t/m 23 Feb. 100 gram Koffie A. 18 t/m 31 Jan. 250 gram Macaroni of vermicelli of spaghetti A 31 t/m 21 Febr. 100 gram Maïzena of griesmeei of puddingpoeder of sago of aardappelmeel A 87 t/m 21 Febr. 100 gram Peulvruchten nieuwe bon nog niet bekend. 500 gram Petroleum Per. 8 Per d. 30 Dec. t/m 23 Febr. 20 Jan.t/m 28 Febr. voor de keuken voor verlichting 2 liter BUst, (-emeel, -gries, •ebloem) of grottenmeei A 92 25 Jan. t/m 21 Febr. 250 gram Scheerzeep A 117 1 Jan t/m 80 April. 60 gr. scheerzeep of een tube of pot Snlker A 91 t/m 14 Febr. 1 kg. Thee A 18 t/m 31 Jan. 75 gram. Vet Bo. 27 Ve. 27 25 t/m 31 Jan. (7 Febr.). 200 gram Vleesch VI. 15 VI. 16 16 t/m 26 (29 Jan.) 27 Jan. t/m 5 (9 Febr.). 1 rantsoen Vleesch waren VI. 15 VI. 16 16 t/m 26 (29 Jan.; 27 Jan. t/m 5 (9 Febr.). 1 rantsoen Zeep A 113 1 Jan. t/m 31 Jan. 1 rantsoen VOETBAL HET PROGRAMMA VOOR DE KOMENDE ZONDAGEN. Voor de volgende Zondagen is het vol gende programma vastgesteld: 2 Februari: GoesZeelandla. TSCVlis singen. AllianceDe Baronie. De Zeeuwen Hero. MiddelburgRBC. 9 Februari: RBCRCS. Hero—Middel burg. VlissingenAlliance. Zeelandia TSC. De BaronieGoes. 16 Februari: MiddelburgTSC. Goes^— RBC. De ZeeuwenDe Baronie. Vlissingen Hero. AllianceZeelandia. FRAUDULEUZE SLACHTINGEN TE UTRECHT. Op aanwijzing van een keurmeester van het abattoir heeft de Utreehtsche recher che eenige frauduleuze slachtingen kunnen achterhalen. Drie .ilagerspatroons en een slagersknecht speelden hierby de hoofd rollen. De slagers hadden reeds in het begin van December een stal gehuurd aan de Oosterkade. Hier werd bg nacht en onty vee bgeengebracht en op zeer primitieve wijze om het leven gebracht. Met de hy giëne namen de slagers het niet zoo nauw en de kwaliteit van het vleesch meende de recherché in twyfel te moeten trekken. Toen de politie dezer dagen in den stal aan de Oosterkade een inval deed, hing er een ondragelijke lucht en overal lagen plassen bloed op den grond. Op het oogenblik van dezen inval waren de slagers niet aanwezig. De recherche be gon daarom met het arresteeren van den eigenaar van den stal. Het duurde toen niet lang of de politie was in het bezit van de namen van het viertal. Zg werden aangehouden en aan een verhoor onder worpen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat in den loop van acht weken een tiental kalveren, eenige varkens en enkele koeien in de knuisten van het viertal het leven heeft gelaten. Het verdere onderzoek omvat 't verhoo- ren van degenen, die van deze slachters het vleesch hadden, betrokken. Nog dage lijks worden koopers van het clandestiene vleesch in verhoor genomen. Vast is komen te staan, dat een van de frauduleus geslachte kalveren aan para-typhus leed. Na verhoord te zyn, zyn de slagers op vrge voeten gesteld. ONACHTZAAMHEID DUUR BETAALD. Fiets met geldtasch gestolen. Een zekere A. J. EL K., 57 jaar oud en wonende op het Oranjeplein in Den Haag, zou voor zgn schoonzoon geld naar de bank brengen. Het was een bedrag van 3000, tw. 30 biljetten van 100. Het geld borg hg in een tasch op, welke hg op zijn rg'wiel bevestigde. Alvorens zich naar het bankgebouw op den Kneuterdyk te begeven, ging hy nog even naar een pakhuis in de Korte Koedief- straat om de banden van zgn fiets op te pompen. Hy beging hier echter de onacht zaamheid het rgwie. met het geld er op, buiten te laten staan, toen hg het pakhuis binnen ging om een pomp te halen. Even later kwam hy naar buiten en deed de ont stellende ontdekking dat de fiets en het geld verdwenen waren. HET BAANVEGEN OP DE KOM. Nooit heb ik de kom als gsbaan gezien, maar van wglen mgn broer, die indertgd tentenier was, heb ik vaalt gehoord, dat er al jaren achter elkaar ongerief was. De schaatsenrijders liepen zelfs naar de plas sen, naar Zwanenburg. Dit alles is veran derd, daar vroeger het electrische gemaal met Oostenwind het water zeewaarts moest stuwen en het daardoor gezakte water, gs van een slechte kwaliteit leverde. Wat het baanvegen betrefter was geen leiding en men werkte zonder vakkennis. Het is de schuld van de baanvegers als het publiek niet meer rgdt In Middelburg is dat ook voorgekomen. Op de Poeledalevest werd altgd druk ge reden. Toen ik echter Zaterdagmorgen 1.1. de ronde ging doen, was alles verlaten. Men was te laat met schoonmaken begon nen en het i was bedorven. De gsclub bood nog haar uitstekend materiaal aan, maar er was niet veel meer aan te ver anderen. Zonder goei materiaal is het dus heelemaal onmogelijk een dik pak sneeuw weg te ruimen. Dien Zaterdag was de vest, waar ik tentenier was, berijdbaar. Toen de sneeuw begon te vallen heb ik onmiddeliyk laten vegen. De meeste menschen, die op het ys hun brood verdienen, zien het echter als het gaat sneeuwen eerst eens aan, want als de dooi invalt, hebben ze al het sneeuwruimingswerk voor niets ge daan. Dit is nu de fout, die op de Kom gemaakt is, en ook in Middelburg en Goes is voorgekomen. Door B. en W. wordt ons een plaatsje aan één der vesten aangewezen en nu is het volgens mg de plicht der tenteniers en baanvegers om het publiek tevreden te stellen. En als het publiek tevreden is, heb ben wy bovendien meer kans iets te ver dienen. Vlissingsche baanvegers en tenteniers, pakt voortaan ty'dig aan en zorgt, dat de baan in orde is ten pleziere van de schaat senrijders en van U zelf. De LJstentenler C. POLDERMAN, Noordweg 28, Middelburg. LIJK VAN VERMISTE VROUW UIT DE VECHT OPGEHAALD. Voorbygangers ontdekten gistermiddag dat in de rivier de Vecht onder de gemeen te BreukelenNgenrode een vrouwenlgk in het water dreef. Terstond werd de poli tie gewaarschuwd, waarna het lijk werd geborgen. Uit enkele gegevens, welke men op het lichaam aantrof, kwam vrgwel met zekerheid'vast te staan, dat men te doen had met het stoffeiyk overschot van de 64-jarige mevrouw van der P„ gewoond hebbende te Utrecht, die sinds een zestal weken werd vermist. Naar de oorzaak van haar dood wordt een onderzoek ingesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 9