J STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. DK WERKTIJDEN BIJ DE SCHELDE. In de week van 27 Januari tot en met 1 Februari zal in de afdeellngen van de N.V. Maatschappij De Schelde alhier, waar geen lichtafscherming plaats vindt, als volgt worden gewerkt Maandag tot en met Donderdag van 9% 13 uur, en van 13%18% uur Vrijdag van 9%13 uur en van 13%18 uur Za terdag van 9%15 uur. In de afdeelingen, die wel verduisterd kunnen worden, zal gewerkt worden van 8%13 uur, en van 13%17% uur. Zater dag van 8%12% uur. PRESTATIE VERORDENING. Wfl vestigen de aandacht op de elders in dit blad voorkomende bekendmaking van den burgemeester betreffende het op leggen van prestaties en in welke de bur gemeester de burgert) wflst op de hoogst ernstige gevolgen, welke sabotage met zich kan brengen. DE GEMEENTE VLISSINGEN IN 1939. DE WATERVOORZIENING. Ook in 1939 steeg bij het gemeentelijk waterledingbedrftf de water afname, zoo wel voor industrieel als huishoudelijk ge bruik, belangrijk, zoodat de geleidelijke op brengst beduidend hooger werd dan het vorige jaar. Ztj steeg n.l. van 141.435,79 tot 159.019,82. De waterinkoop van de Waterleiding Maatschappijen Midden Zeeland had voor het eerst gedurende een vol jaar plaats en wel tot 'n hoeveelhei van 256.622M3, hiernaast werd van Middelburg 100.291 M3 betrokken zoodat in totaal ca.60% van de in het plaatselijk buizennet gebrachte hoeveelheid watèr van elders werd aan gekocht. Dientengevolge kon aan de eigen prise d'eau te Dishoeck de zoo gewenschte rust geschonken worden. Hierdoor en door het feit, dat de regenval speciaal in het tweede halfjaar, zeer groot was, werd de kwaliteit van het water ln gunstigen zin sterk beïnvloed. De opgepompte hoeveel heid water door het pompstation Dishoeck werd van 379.550 M3 in 1938 terugge bracht tot 246.227 M3 in 1939. In totaal werd 603.180 M3 water In het buizennet gebracht. In vergelijking met 1938 werd 32.239 Ms water meer inge kocht. Hiermede ging een groote waterver koop gepaard. Er werd o.m. 31.088,2 M3 verkocht voor de scheepvaart, 222.742,1 M3 voor industrie, 171.262 M3 voor huishou delijk gebruik, 31.229 M3 aan de gemeente Souburg, 3134,7 voor gemeentegebouwen, 139.989 voor eigen gebruik, spuien, lekken, brandblussching, miswijzing en 3638 M3 aan de N.V. Waterleding Mij. Midden Zeeland voor de watervoorziening in Zoute- lande. De alhier gedetacheerd zijnde mili taire onderdeelen hebben een grooten in vloed op het meerdere gebruik van water gehad. Ten aanzien van het water-verlies van 139.989 M3 wordt in het verslag over 1989 opgemerkt dat in dat jaar vele en groote uitbreidingen van het buizennet plaats vonden, waardoor veel gespuid moest worden. Het aantal aansluitingen bedroeg per 81 December 1939: 4817 (1938: 4193), waarvan 4525 (1938: 4193) voor huishou delijk en 292 (1938; 252) voor industrie- gebruik. WAAR DE BEVOLKING VEItPOO- ZING KON ZOEKEN. In het verslagjaar besloegen de gazons, plantsoenen, wegbeplantlng en wandelpa den een oppervlakte van ruim 11 h.a. Het Nollebosch beslaat een oppervlakte van ruim 26 h.a. waarvan op het eind van 1938 ongeveer 5 h.a. werd aangelegd. Het aantal bezoekers van dit bosch steeg VOLKSHUISVESTING. Het aantal woningen bedroeg op 31 De- van 5888 in 1938 tot 12.469 in 1939. cember 1939: 6626 (in 1928 5590). Voortgegaan werd met den aanleg van nieuwe straten en riolen. In totaal werd 75.285,34 Ma straatwerk gem aalt. t, waar van voor de gemeente 34.968,61 M2, voor aanleg van nieuwe straten voor het grond bedrijf 26.828,12 Ma, voor den gewonen dienst van het grondbedrijf 1231,20 M2, terwijl de overige 12.257,41 M2 werden ge maakt voor particulieren. Voor den dam over het zgn. .Haventje van Meijer" werd een hoeveelheid van 18.000 M3 zand van het badstrand weg gehaald. De lengte van het verlichte wegennet bedroeg ruim 36.000 M., het aantal licht punten bedroeg 661 (waarvan 191 elec trisch en 470 met gas). Het aantal licht punten bedroeg voor avondverlichting 293 (118 electrisch en 175 met gas) en voor nachtverlichting 268 (73 electrisch en 295 met gas), terwijl nog 10 lantaarns dienden voor verlichting van het strand en den boulevard (seizoen-verlichting). De kos ten bellepen over 1939 12.526,77. Het aantal verkeersongevallen bedroeg 53, waarbij 18 personen werden gekwetst en 1 werd gewond. ALHA3IBRA-THEATEB, „De mann»Ti (jp baas". Deze rolprent speelt zich grootendeels af in een bierbrouwerij in het vroolijke Tirol, waar de menschen het leven van den luch- tigen kant bekijken. Men drinkt er veel bier en danst graag. Toch wordt er onbe wust een strijd gevoerd. Het personeel van een dorpsbrouwerij bestaat geheel uit man nen, maar de eigenaresse is een zeer lief tallige jongedame. De mannen zijn in feite de baas en weten hun eigen principes in het algemeen wel door te voeren. Zoo be stuurt een man de keuken, een man melkt koeien, een man haalt de wasch binnen. Zoo ontstaat er een wanordelijke boel. Dóch plotseling komt hierin verandering, wan neer een tante van Rosl, de eigenaresse, voogdes over het meisje wordt. De oude dame komt naar het vredige dorp. Zij ziet de wanorde, die in de brouwerij heerscht en begint met alle mannen, incluis Alois, den brouwmeester, die de verloofde van Rosl is, MET VOLLE KRACHT WORDT GEARBEID. Niet minder dan 500 personen hebben deze week weer gewerkt op verschillende plaatsen in het verwoeste deel der stad en ieder heeft kunnen zien hoe men met volle kracht werkt om den grond, waarop de nieuwe straten zullen komen, te ontdoen van steenen enz. Bij de werkzaamheden der laatste maan den heeft men de ervaring opgedaan, dat waar men komt bij overblijfsels van pan den die van beton zijn vervaardigd, hetzij boven, hetzij onder den grond, het soms weken werk voor meerdere personen vor dert, om deze overblijfselen geheel af te breken. Thans is een electrische luchtcom- pressor gehuurd, die samengeperste lucht levert welke luchthamer zijn werk op de compacte massa doet verrichten en zoo het zware en langdurige werk van men- schenltracht vervangt. Deze machinale be werking heeft thans plaats aan het begin van de Noordstraat tegenover het Stadhuis. In de Langedelft heeft men reeds door paaltjes aangegeven hoe deze straat zal komen te liggen. De Lange Burg zal van haar oude plaats verdwijnen en loopen langs den zijgevel van het gebouw der fa. De Jager recht op de voorzijde van de Nieuwe Kerk aan, waar men over de Groenmarkt de Korte Burg zal bereiken. Tegenover den zijgevel van het Stad huis ter hoogte van de vroegere bazaar komt een nieuwe straat, die ook naar Middelburgs hoogste deel, Burg en Groen markt, leidt en waar de smalle Lombard- straat was, komt een breede straat, die aan de eene zijde aan de Korte Burg aan sluit en aan de andere zijde aan de nieu we straat, die achter de Engelsche kerk langs en door de Volderijstraat naar den nieuwen weg naar St. Laurens zal leiden. Noemden wij boven het aantal van 500 tewerk gestelden, dit aantal zal volgende week nog wel met een honderdtal worden vermeerderd en zoo noodig in de toekomst met nog meer. In de St. Jansstraat is men bezig met de voorbereiding van den herbouw van het pand van den heer de Wolff. OPHEFFING CENTRALE 7E KLASSE- SCHOOL. In den loop van het vorig jaar hebben Ged. Staten hun goedkeuring gehecht aan het Raadsbesluit van 20 December 1939, waarbij is beslist, dat de instandhouding der centrale 7e klasse-school wordt gevor derd. Dit had tot gevolg, dat, ofschoon het aantal leerlingen tot beneden het wettelijk minimum was gedaald, de school kon blij ven bestaan tot het einde van den loo penden cursus, dus tot 1 September 1941. Deze gunstige beslissing werd sterk be ïnvloed door de verwachting dat by den aanvang van den volgenden cursus het aantal leerlingen wederom aanmerkelijk zou zjjn gestegen. Deze verwachting is echter niet in ver vulling gegaan. Het aantal leerlingen is nog verder teruggeloopen, en het laat zich aanzien, dat geen verbetering te verwach ten is. Op de beslissende teldata in 1940 werd de school bezocht door resp. 30, 27 en 26 leerlingen. Het gemiddeld aantal bedraagt 27 2/3. Nu dit aantal leerlingen beneden 31 is gedaald zal de jaarwedde der aan de school verbonden onderwijzeres niet meer voor rijksvergoeding in aanmerking komen. Wanneer de school in stand zou worden gehouden zou dit salaris geheel voor reke ning der gemeente komen. te ontslaan, behalve den koetsier. De meis jes van het dorp worden nu in de plaats van de mannen aangesteld. Zy ruimen hun boel netjes op, doch van het bierbrouwen brengen zij niets terecht. De herbergiers beginnen te klagen en eisehen, dat Alois weer in dienst zal worden genomen. Om de brouwerij in stand te houden is de tante genoodzaakt om aan dezen eisch gevolg geven. Nu wordt er tusschen den koetsier, die een philosoof is, en Alois een complot ge smeed om de meisjes eruit te werken en de mannen weer aan te stellen. Intusschen heeft de tante haar fatserigen broer over laten komen om met Rosl kennis te maken en die twee voorbestemom met elkaar te laten trouwen. Doch de koetsier weet dit echter met de „strategie der liefde" te voorkomen. De tante en haar broer moeten nu het veld ruimen. De „strategie der lief de" zegeviert De brouwerij wordt gereor ganiseerd; en het personeel zal voortaan zoowel uit mannen als uit vrouwen be staan. Een leuke film welke men niet verzuimen mag te gaan zien. De hoofdrollen worden op uitstekende wflze gespeeld door Heil Finkenzeller, Erika von Thellmann en Os kar Sima. Een interessant voorprogramma gaat vooraf, APOTHEEK GEOPEND. Zondag 26 Januari is de apotheek ge opend van de fa. A. J. van Ockenburg, Singel weg 5. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK VLISSINGEN. Gedurende de maand December werd de leeszaal bezocht door 431 personen, tw. 31 vrouwen en 400 mannen. Uit de bibliotheek werden 1451 banden uitgeleend, tw. 926 romans, 271 studieboeken, 176 kinderboe ken en 78 romans in andere talen. Aanwinsten. Romans: Demedts, Het leven drijft; Eekhout, Aarde en brood; de Hartog, Hollands glorie; du Maurier, De geschiedenis van mijn vader; Brand, Gang ins Licht; Erben, Salzburgische Sym- phonie; Masefield, Dead Ned; Steinbeck, Of mice and men. Studiewerken: Cheiro, De taal van de band; Cohen, Hoofdlijnen der staat huishoudkunde; v. Hamel e.a., De tuin der goden; Bernet Kempers, Meesters der muziek; Speenhofs beste gedichten. In verband met het bovenstaande en het gemis aan eenig uitzicht op verbetering daarvan in de naaste toekomst meenen B. en W., dat zij geen verdere pogingen in het werk mogen stellen tot behoud van een centrale 7e klasse school, zoodat zij voor stellen te beslissen, dat instandhouding der centrale 7e klasse school niet langer wordt gevorderd. Indien de Raad zich hiermede kan ver eenigen, zal dit tengevolge hebben, dat met den aanvang van den nieuwen cursus in September a.s. het 7e leerjaar zal moeten worden toegevoegd aan een of meer der scholen A, C of J, Aangezien een der twee leerkrachten die thans aan de centrale 7e klasse school ver bonden zijn vanaf Januari jL niet meer voor rjjksvergoeding in aanmerking komen, stel len B. en W. vooraan de onderwijzeres mej. C. Schoenmakers, met ingang van 1 April 1941 eervol ontslag te verleenen, ten zij op een daartoe door ons in te dienen verzoek aan den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming, alsnog toe stemming zou worden verkregen om over eenkomstig art. 56, 2e lid, der L.O. wet 1920 deze leerkracht voor rijksrekening te mogen handhaven tot het einde van den loopenden cursus, in welk geval het te verleenen ontslag met ingang van 1 Sep tember 1941 ware te verleenen, en aan het hoofd der school, L. Minderhoud, als zoo danig eervol ontslag te verleenen met in gang van 1 September 1941. APOTHEKEN. Van Zaterdag 25 Januari te 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apotheek Nonhebei, Langedelft. UIT HET POLITIERAPPORT. De politie maakte weder verbalen op wegens verkeersovertredingen en o.a. ook wegens het parkeeren van een auto tijdens de duisternis. Aangifte kwam wederom binnen van vermissing van rijwielen, ter wijl andere werden opgespoord. In verband met het steeds verdwijnen van rijwielen willen wij er nog eens met klem op wijzen, dat dit voor een overgroot deel is te wijten aan de eigenaren die hun fietsen buiten laten staan zonder eenigen maatregel tegen diefstal te nemen, terwijl toch voor een klein bedrag een goed slot is aan te schaffen. Men zette de fiets binnen of zorge voor een slot. ELECTRO-BIOSCOOP. Een hopeloos geval. Jenny Jugo Is met haar eigenwijze neusje en zwarte krullebol en niet te ver geten haar snedige gezegden een aller liefst melske. In deze film ontpopt zij zich echter als een zeldzaam onsympa- tieke dame, met een kwikzilverachtig, wis pelturige natuur. Een verwend dametje, dat haar omgeving met haar luimen re geert. Hieraan heeft zij het te danken dat zij met een hoofdwonde in een zieken huis wordt opgenomen, waar er heelemaal geen huis mede te houden is. Professor Bruchsal zegt de jonge dame eens flink de waarheid. „Bellen kun je, en anders niets" en dat zit Jenny dwars. Haar trots spreekt een woordje mee. Ze zal haar omgeving eens laten zien wat ze kan. Ze gaat iets presteerenü! Wat in dit kleine hoofdje besloten ts krijgen geen 10 papa's en candidaat-ver loofden er meer uit Dwars tegen den stroom op zal zij roeien. Medicijnen zal zij studeeren en daarmee basta. Jenny gaat college loopen, stelt links en rechts diag noses vast, met het gevolg dat het gan- sche personeel zich ziek gevoelt. Papa moet zijn sigaartje en zijn glaasje wijn op offeren, tot het hem te bar wordt en hij dochterlief de deur uitsmijt En daarmede pakt Jenny de zaak eerst ernstig aan. „Steeds taaier word ik" zegt zij en zij gaat er mee door. Van nu af aan wordt Jenny meer en meer de Jenny zooals wij haar in andere films hebben leeren kennen. Zij knijpt haar lippen alsmaar vaster opeen, debiteert haar waarheden te pas en te onpas en slaat zich er doorheen. De studie is echter lang en taai: 12 semesters maar liefst en zoolang duurt het niet Daarvan is zij van te veel vrouwelijke charme voorzien en verkeert zij te veel onder mannelijke col lega's. Maar haar doel heeft zij bereikt Prof. Bruchsal heeft respect voor haar gekregen. Het is weer een echte Jenny Jugo-film, waarbij Karl Ludwig Diehl en Hannes Stel- zer haar tegenspelers zijn. Zij werkt als een verfrisschend bad. Geslaagd. Voor het machinistendiploma is te 's-Gravenhage geslaagd de heer I. Delle- beke, alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 uur nam. tot 8 uur nam. ring met 5 sleutels kinderhandschoen huissleutel rozenkrans bruine dames handschoen zadeldek huissleutel tex- tielkaart sleuteltje van een rgwielslot lipssleutel rose mantelband bruine heerenhoed rood regenkapje defect achterlichtje met verduisteringskapje donker blauwe wollen das speldje (Jel- tje) blauw-grijze heerenhoed met brand- gaatje bril in étui rood kinderhand schoentje sleuteltjeblauwe wantrood kinderwantjemotorhandschoenpakje witte boorden kinderhandschoen man telband twee sleutels aan een touwtje wollen wantgrijze wantwollen kinder handschoen notitieboekje met brieven kinderwantjeblauwe mantelbandcein- tuur zwarte heerenhandschoen kastsleu- telbelastingmerk (-rijwiel) zakkam in étui. Voorts verschillende dames- en hee renrijwielen. Btf vinders oliejas, L. Davldse, Westelijke Haven- dijk 2 doublé damespolshorloge, J. de Graaf, Koudekerkschestraat D 21, 't Zand; handschoen en regenkapje, M. den Hollan der, Segeersweg 7pakje, inhoudende schort en laken, D. van der Minne, Hee rengracht 114 wollen das, J. v. d. Oos ten, Teerpakhuizenstraat 10 kosteloos be lastingmerk, J. Mulder, Koorkerkhof 12 paar zeildoeken beenpijpen, N. J. Kerk- hove, Oud Arnemuidsche voetpad 7 groen regenkapje, A. de Hooge, St. Janstraat 38 rechter gymnastiekschoen, J. Neijsen, Zacharias Jansenstraat 23 portemonnaie met inhoud, lx. Marijs, Schuitvlotstraat 10grijs dameshoedje, A. Drost, Korte Noordstraat 57grijze en blauwe hand schoen, J. de Rijke, Singelstraat 3 sleutel, H. Schotman, Breestraat 44 blauwe da rn esportemonnaie zonder inhoud, M. Koole, Seisweg 151rijwielbelastingmerk, J. Roos, Schuttershof straat 1schoen A. Reus, Westkapelle, Zuidstraat A 21 za deldek, A. v. d. Broeke, .Noordweg B 9 bankbiljet, A. P. Weemaes, Lange Noord straat roode padvindersportemonnaie m. inhoud, P. Koster, Korendijk 14 zweep, L. Daane, Eigenhaard straat 21portemon naie met inhoud, Joh. van Dalen, Veersche weg no. 1boodschaptasch met inhoud, Van Keulen, Breestraat 79a zwarte hond, J. Sohier, Seisstraat 12 wit kindermutsje, L. Boon, Pottenbakkerssingel 28bruin lederen motorhandschoen, J. Mol, Noord- weg A lcdop van een auto-radiator, W. Christiaansen, Noordweg B 150bruin kinderschoentje, K, Franse, Oostkerkplein 12 deken, J. Louwerse, Schroeweg 55 wollen kinderbroekje, A. F. van der Pluijm, Veersche weg 114; zwarte hand- tasch met briketten, C. de Rijke, Noord- weg 7 poes (bruin-zwart), van Vijver, Augustijnstraat 19mantelband, P. H. Geers, Veersche Singel 276 paar dames handschoenen, J. Homles, Nieuwstraat 7 kosteloos rijwielbelastingmerk, P. P. Geers, Nieuwe Oosterschestraat 10; rijwielbelas tingmerk, A. de Lange, Veerscheweg 129; zadeldekje, P. C. de Jonge, Schuttershof straat 12; vulpenhouder, J. P. Mondeel, Jo- dengang 56; grijze glacé dameshand schoen, P. Zeeveld, Koningstraat 8; rij wielbelastingmerk, J. Breel, Bree 17; za deldek, I. Traas, Zacharias Jansenstraat 35; vleeschbonnen en bon voor worst, J. Damen, Wagenaarstraat 6; paar kinder wanten, A- de Ruyter, Jasmijnstraat a.9; dameshandschoenen, H. Wouters, Schroe weg 6; onderjurk, A. W. Petter son, Nieuwe Haven 23; dop van een reukfleschje, ver moedelijk zilver, F. Geervliet, Emmastraat 28; sleutel van een schaats, L. G. de Troije, St. Jansgang 24; huissleutel, M. Everwijn, Stationstraat 11; wollen das, A. B. de Boks, Nadorstwag 43; hondenpen ning, R. Barto, Haringplaats 6; zilverbon, L. de Jonge, Nadorstweg 21; schaats- sleutel, W. Lijsen, Zacharias Jansenstraat 23; Fransche hond, Zach. Klaasse, Noord- weg 98; rijwielbelastingmerk, A. Ramstijn, Lazerijstraat la; paar bruine wollen wan ten, Cath. Tissing, Spanjaardstraat 60 zwart vulpotlood, P. Minderhout, Juliana- straat 11; kosteloos rijwielbelastingmerk, winkel Simon de Wit, Dam; distributie bonnen, N.V. van Boven, Lange Noord straat; dameshandschoen, E. v. d. Mrjle, Dam 2; damesparaplule, P. van Slujjs, Vlasmarkt 17; duifje (meeuwtje), J. Rot tier, Jasmijnstraat 30; boerinnenzakje, zonder inhoud, L. v. d. Hiele, Lange Gist- straat 17; kammetje in étui, B. Hoek, Gist- straat 30; bruin geblokte muts, H. Over- wtjk, Teerpakhuizenstraat 25; werkschoen, A. Slimmen, Achtersingel 37; rose dames truitje, D. v .d. Berge, Vlasmarkt 55; ceintuur, M. Reijnhoudt, Puntpoortstraat 8; roeiboot, brugwachter Kanaalbrugj kosteloos rijwielbelastingmerk, A. Chris- tiaans, Segeersingel 30; donkere jongens pet, R. v. d. Hiele, Singelstraat 22; aantal broodbonnen, Ant. Mes, Pottenmarkt 11; geldstuk, M. Mulder, Branderymolengang 14; blauwe portemonnaie met inhoud, Mej. Koster, Vlissingsche straat 52; kaart met twee oorbelletjes, A. Offenbeek, Klein Vlaanderen 53; rijwielbelastingmerk, D. Antheunisse, Noordweg 136, bruine win terjas, Baan, Bierkaai 7; zilveren speldje, J. Antheunisse, Kinderdijk 14; zilveren damespolshorloge, J. Kodde, Pluimstraat 6; knipmes, A. J. Geus, Zacharias Jansen straat 34; zilverbon, Apotheek Nonhebei, Korte Delft 12; pakje, inhoudende crème de riz, J. v. d. Berge, Bleek 10; paar re genpijpen, T. Ja-nse, Schoorsteenvegerssin- gel 56; rijwielslotsleutel, L. Hibels, Roos- terstraat 1; rood kinderhandschoentje, A. Geldof, Bastion 21; zilverbon, Mej. Reijn houdt, Noordweg 39; donkerblauwe man telband, E. Vogel, Jacob Catsstraat 33; rij wielbelastingmerk, J. Wesdorp, Vlasmarkt 43; doublé damespolshorloge, C. Hendrik- se, Brigdamsche pad B 132; handbescher mer van een fiets, gemeente-veldwachter De Munck, St- Laurens; lederen riem, J. C. Hercules, Breestraat 27; verduisterings- kap van autolamp, J. v. d. Berge, Bleek 18; blauwe kinderwant, A. Louws, Roze- margnstraat 10; zakmesje, J. v. d. Ouden, Julianastraat 15; handbeschermer, J. van Graafeiland. Noodwinkel 63, Houtkaai kinderwantje, B. Jeras, Spuistraat 21; boodschaptasch, Jansen, Schroeweg 27; brii, H. Radder, Volderijstraat 7; kolenbon, D. Jansen, Segeersweg 54; plakzegels, C, J. Looijsen, Klein Vlaanderen 83; motor handschoen, J. de Wolf, Meliskerke B 20; blauwe alpino muts, P. Bosch, Londen- sche kaai 25; zilverbon, M. M.,Boot, Lan- geviele 60; huissleutel (lang model), P. Wielemaker, Korte Geere 5; snoer zwarte kralen met zilveren slot, H. Barto, Seis weg 185; identiteitsbewijs, ten name van J. J. ML, J. Boone, Segeerssingel 50; paar handschoenen, J. de Rijke, Veersche weg 28; extra textielkaart, C. Dingemanse, Schoorsteenvegerssingel 8; gebreide grijs wollen handschoen, gemeente-veldwachter Schurjer, N. Vlissingsche weg E 209; bi vakmuts en sleutel, J. van Dalen, Veer sche weg 1; paar lage zwarte schoenen, M. Matthijsse, Noordweg B 145; porte feuille, inh. identiteitsbewijs ten name van C. A. P., J. C. Adriaanse, Schroeweg 10; bruine heerenhandschoen, Annie Nortier, Oostkerkplein 8; textielbon, P. Wonder- gem, Noordbolwerk 3; paar wanten, Th. Petiet, Nieuwe Oostersche straat 18 paar kinderhandschoenen, Corrie Maas, Veer sche weg 147; glacé kinderhandschoen, W. Dekker, Spanjaardstraat 20; glacé heeren handschoen, M. den Engelsman, Kareis- gang 34; snoertje kralen, A. Blokpoel, Jo- dengang 31; glacé heerenhandschoen, P. Scherjbeler, Jasmijnstraat 23; blauwe muts, W. Groenewege, Volderijlaagte 26; kinderhandschoen, A. Lampert, Penning- hoek 6; kinderportemonnaie, Dingemanse, Leliestraat 36; sleuteltje aan een touwtje, G. Gillissen, Pjjpstraat 37; rood beursje, H. Bgl, Vlissingsche singel E 95; over schoen, C. Kroger, Zuidsingel 16; wollen heerendas, J. Moerland, Seisweg 189; rjj- wielhandbeschermer, J. Tollenaar, Seisweg 74; dameshemd, J. Snijders, Nieuwe Oos tersche straat 7; paar blauwe kinderhand schoentjes, W. Christiaanse, St. Laurens B 150; wollen jasje, C. Kleyn, Noordweg 49; actentasch, inhoudende boeken, L. Sin- ke, St, Jansgang 4; ijzeren gewicht, M. Leijnse, Nieuwstraat 17; laken, J. Joosse, Veersche weg 74; ring met sleutels, T. Flierman, Jasmijnstraat 43; portemonnaie met inhoud, C, de Bree, Achter 't Hofplein „DE GOESCHE SYMPHONIE". Weder herleefd. Het bijna veertig jaar geleden opgerich te symphonle-gezelschap „De Goesche Sym phonic", dat, gelijk al eens eer, een paar jaar dommelt en letterlijk en figuur lijk dien tijd niets van zich liet hooren, Is wederom tot leven gewekt. En onze onver moeide stadgenoot de heer F. X. Mann- hardt, de eigenlijke oprichter, heeft er weer de leiding van genomen. Een twintigtal leden hebben zich reeds onder zijn leiding geschaard en het bestuur ls als volgt samengesteld mevr. Hart- hoorn en de heeren J. Melse, C. M. de Wijs, J. van Zee en Van Zweeden. Als vroe ger heeft de heer Melse weder het secre tariaat en de heer Van Zee het penning meesterschap aanvaard. Een voorzitter zal het bestuur nog uit zijn midden aanwijzen. Daar „De Goesche Symphonie" wel slui merde, maar niet geliquideerd werd, en pien bijv. ook nog over de instrumenten be- Zuid-Noord-Be vela nd 58 Goessche Midza-zaken zijn tot Uw dienst en geven ongevraagd, bi] con tante betaling, de waardevolle MIDZA-BONNEN D e i e week fl. 518.SO. aan premies. schikt, kan men dadelijk weer met de re petities beginnen. De eerste zal Dinsdag a.s. reeds plaats vinden, mede omdat men plan heeft, dit seizoen ook nog een uitvoe ring te geven. Ongetwijfeld is deze herleving toe te jui chen. Het publiek blijkt deze avonden te waardeeren, voor de muziekbeoefenaars zal het een stimulans zijn hun studie voort te zetten, en voor de jongeren om er mede te beginnen. De kans tot een optreden „in het openbaar" is daartoe steeds een prikkeL Daarom is te hopen, dat „De Goesche Sym phonie" op veler steun zal kunnen rekenen. Ook op dit gebied moet Goes genoemd kunnen worden GRAND THEATER. Dat komt er van! Een dokter kan Boms voor verrassende situaties komen te staan. Zoo was het ook met dr. Leopold Bruiuier (Paul Hörbiger), wiens hulp ingeroepen werd brj de flauw gevallen zangeres Rita Revelli, en die daarbij tot de ontdekking kwam, dat deze zangeres zjjn oude geliefde Susi is. En nu is dr. Brunner wei gelukkig getrouwd, maar toch wordt er een glaasje wgn op deze ontmoeting gedronken, en dan ge soupeerd, enfin, pas des morgens komt dokter Brunner thuis. Zijn ongeruste en argwanende vrouw Margot (Hilde Krüger) vertelt hg, dat hij. 'n ouden schoolvriend had ontmoet, zekeren dokter Lammeher- der, en, enfin, daar is het wat laat mee geworden. Zijn vrouw vertrouwt het niet. - Ze heeft nooit van dien jeugdvriend ge hoord, en...... bestaat er op geheel de we reld wel een man die zulk een gekken naam heeft?! Enfin, het gesprek wordt tenslotte nogal luid gevoerd, en onwille keurig wordt het aangehoord door den jongen schrijver Ernst Berger (Johannes Rieman), die by de open erkerdeuren van den huize Brunner op de autobus staat te wachten. Hy krygt medelij met den geplaagden Brunner en besluit hem te helpen. Juist als de scène tusschen dr. Brunner en zgn vrouw het kookpunt na dert, dient het dienstmeisje ernstig aan: dokter LammeherderEn „dr. Lamme- herder" vertelt dan ook, dat hij en zyn ouden schoolvriend Leo, dezen nacht sa men doorgebracht hebben. Mevr. Brunner is nu overtuigd baar man onrechtvaardig beschuldigd te heb ben en haar man zejf weet niet of hy waakt of droomt Intusschen is hy voor- loopig gered, maar in feite is deze red ding juist het begin van het bitter lijden. Want de eene leugen baart steeds de andere en zoo is het ook hier. Als dr. Burger het heeft over de vrouw van zijn vriend (die vrygezel is) moet ook die vrouw ten tooneeie gebracht worden en „dr. Lammeherder" komt er dan toe daar de zangeres Rita Revelli voor te doen door gaan. Dit geeft weer andere verwik kelingen, waarin ook de knecht van den dokter (Theo Lingen) hopeloos verward raakt, maar de groote catastrophe dreigt pas los te breken als de werkelijke me vrouw Lammeherder aangediend wordt. Ondanks dit alles, is er echter een ge lukkig einde, wat de toeschouwer dan ook aan het einde van een dergelijke geestige geschiedenis verwacht. Op geraffineerde wyze zyn alle komische situaties tot een hoogtepunt gevoerd en de spontane lachsalvo's, die telkens opklon ken, bewezen wel, dat de aanwezigen danig genoten. Op het tooneel werden eenige liedjes en geestigheden ten beste gegeven door den zanger-conferencier Adrie van Oorschot, die al evenzeer in den smaak vielen. 37; paar roode kinderhandschoenen, W. Dingemanse, Rozemarijnstraat 12; blauw kinderwantje, Jan Cosijn, Giststraat 20; zakdoekje, waarin geld, Martijn, Joden- gang 2Z

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2